Page 1

АМСМ УСЛУГИ ТУРС Тел:3181 120, 3181 121 ta@amsm.com.mk,www.amsmtours.mk

Хотел “I Z V O R A ***” – Kранево Хотелот се наоѓа на 200 метри од плажа. Располага со ресторан,продавница,фитнес сала,медицинска помош Соби: клима,ТВ,телефон,минибар,сеф,балкон и бања

IZVORA*** 01.05.-19.06. 20.06.-14.07. 15.07.-25.08.

IZVORA*** 01.05.-19.06. 20.06.-14.07. 15.07.-25.08.

IZVORA*** 01.05.-19.06. 20.06.-14.07. 15.07.-25.08. Тур.такса

Двокреветна појадок 14 евра 20 евра 29 евра Двокреветна полупансион 20евра 26евра 34евра АПП/по ден/ 4лица/НП 52 евра 64 евра 78 евра 5 евра

возрасен доп.кревет 11 евра 15 евра 23 евра возрасен доп.кревет 15 евра 20 евра 25 евра возрасен доп.кревет / / / 5евра

Дете 2-11,99 7 евра 11евра 16 евра Дете 2-11,99 11 евра 15 евра 20 евра Дете 2-11,99 / / / 5евра

2-ро дете 2-11,99 г. 0,00 0,00 0,00 2-ро дете 2-11,99 г. 0,00 0,00 0,00 2-ро дете 2-11,99 г. / / / 5евра

1


EDELWEISS HOTEL****- Златни Песоци Хотелот се наоѓа на 17км северно од Варна и на 250м од песочната плажа. Хотелски содржини: главен ресторан со голема тераса,надворешен базен со посебен дел за деца, загреан внатрешен базен, лоби бар 24 часа,ноќен клуб, интернет клуб, градина за деца, фитнес,сауна, доктор,пинг-понг,фризер,масажи,такси сервис,паркинг,менувачница Соби: сите соби се со поглед на море со ТВ,телефон во соба и бања, мини бар, ТВ сателитска,централна клима

EDELWEISS**** 10.05.-12.06. 13.06.-10.07. 11.07.-25.08. Тур.такса

Двокреветна полупансион 21 евра 30 евра 40 евра 5 евра

возрасен доп.кревет 17 евра 26 евра 35 евра 5евра

Дете 2-11,99 13 евра 17 евра 23 евра 5евра

2-ро дете 2-11,99 г. 0,00 0,00 0,00 5евра

10% попуст за резервации до 30.04.2011

2


HELIOS SPA ****- Златни Песоци Хотелот се наоѓа на 350м од плажа на златните песоци со СПА. Хотелски содржини:внатрешен загреан базен и 2 надворешни, Сауни, 2 парни бањи,дневни активности и вечерни забави со Фолкорни танци,Спа центар кој зафаќа 1500м2, солариум, тениски игралишта,бесплатен паркинг,продавници……………… СОБИ: клима,ТВ,бања,мини бар,апарат за кафе и чај,бањарки, Фен,..

HELIOS SPA**** 01.05.-31.05. 01.06.-15.06. 16.06.-30.06. 01.07.-15.07 16.07.-15.08 Тур.такса

Двокреветна појадок 15 евра 21 евра 26 евра 31 евра 37 евра 5 евра

возрасен доп.кревет 12 евра 15 евра 20 евра 24 евра 28 евра 5евра

Дете 2-12,99 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 5евра

3


MADARA HOTEL**** - Златни Песоци Хотелот се наоѓа на 350м од плажата во делот на националниот парк на Златните песоци. Хотелски содржини: 1 внатрешен и 1 надворешен базен,паркинг, Пинг-понг, мини футбал,продавница за сувенири,лоби бар, ресторан........... СОБИ: клима,бања, ТВ, мини бар

МАDARA**** Поглед на парк 01.05.-14.06. 15.06-03.07. 04.07.-10.07. 11.07.-21.08 Тур.такса

Двокреветна Аl inclusive 26 евра 35 евра 39 евра 45 евра 5 евра

возрасен доп.кревет 21 евра 29 евра 32 евра 36 евра 5евра

Дете 2-12,99 0,00 0,00 0,00 0,00 5евра

Дете2-12,99 Екс. кревет 13 евра 18 евра 20 евра 23 евра 5 евра

10% попуст за резервации до 31.05.2011

4


GLADIOLA HOTEL ***- Златни Песоци Хотелот е лоциран на само 50 метри од песочната плажа. ХОТЕЛСКИ СОДРЖИНИ: ресторан,лоби бар,ноќен клуб,кафетерија, Надворешен базен,сеф на рецепција СОБИ: клима, сателитска ТВ, бања, фрижидер,балкон и телефон.

GLADIOLA*** 20.05.-07.06. 08.06.-12.07. 13.07.-23.08. Доплата ПП Тур.такса

Двокреветна појадок 15 евра 20 евра 30 евра 6 евра 5 евра

возрасен доп.кревет 12 евра 14 евра 18 евра 6 евра 5евра

Дете 2-12,99 0,00 0,00 0,00 3 евра 5евра

Дете2-12,99 Екс. кревет 8 евра 11 евра 13 евра 3 евра 5 евра

15% попуст за резервации до 30.04.2011

5


МАК ХОТЕЛ *** - ЗЛАТНИ ПЕСОЦИ ХОТЕЛСКИ СОДРЖИНИ: паркинг,надворешен базен,сауна,клима во заеднички простории,пинг понг,билијард,теретана,ресторан,wireless интернет,...... СОБИ: клима,бања,телефон,балкон, сателитска ТВ

МАК ХОТЕЛ*** 01.05.-19.06. 20.06.-10.07. 11.07.-21.08. Доплата ПП Тур.такса

Двокреветна појадок 18 евра 24 евра 29 евра 5 евра 5 евра

возрасен доп.кревет 14 евра 19 евра 24 евра 5 ЕВРА 5евра

Дете 2-12,99

0,00 0,00 0,00 3 евра 5евра

Дете2-12,99 Екс. кревет 11 евра 14 евра 16 евра 3 евра 5 евра

7 % попуст за резервации направени до 30.04.2011

6


OASIS HOTEL *** All inclusive- Албена Хотелот се наоѓа на 100 метри од плажата, во централниот дел на Албена, опколен со пркови и зеленило. Хотелски содржини: ресторан,лоби бар,снек бар,загреан надворешен базен за возрасни и деца, користење интернет во лоби бар, паркинг СОБИ: клима,балкон,минибар,телефон,ТВ,бања

OASIS*** 04.06.-17.06. 18.06.-01.07. 02.07.-15.07. 16.07.-19.08 Тур.такса

Двокреветна Al inclusive 30 евра 36 евра 40 евра 46 eвеа 0,80 евра

возрасен доп.кревет 25 евра 29 евра 34 евра 39 евра 0,80евра

Дете 2-12,99 0,00 0,00 0,00 0,30евра

Дете2-12,99 Екс. кревет 12 евра 13 евра 14 евра 15 евра 0,30 евра

7


MAGNOLIA HOTEL*** - All inclusive- Albena Хотелот е лоциран во парк зоната на Албена- 800 метри од плажа. Хотелски содржини: сеф на рецепција-бесплатен,интернет во хотелот и собите-бесплатен,бесплатен превоз до плажа,надворешен базен СОБИ: клима,ТВ,бања,телефон,минибар

МAGNOLIA*** 04.06.-17.06. 18.06.-01.07. 02.07.-15.07. 16.07.-19.08 Тур.такса

Двокреветна Al inclusive 24евра 30 евра 35 евра 42 eвеа 0,80 евра

возрасен доп.кревет 20 евра 25 евра 29 евра 35 евра 0,80евра

Дете 2-12,99 0,00 0,00 0,00 0,30евра

Дете2-12,99 Екс. кревет 8 евра 9 евра 11 евра 13 евра 0,30 евра

8


RALICA HOTEL ***+ - ULTRA All inclusive – Albena

Хотелот е лоциран во парк зоната на 950м од плажата. Хотелски содржини: ресторан, лоби бар,бар на базентот, тенис, СПА центар, надворешен и внатрешен базен, фризер,маникир, педикир,интернет во хотелот и собите –бесплатен,...... СОБИ: клима, балкон,минибар,телефон, ТВ

RALICA*** 04.06.-17.06. 18.06.-01.07. 02.07.-15.07. 16.07.-19.08 Тур.такса

Двокреветна Ultra Al lnclusive 26евра 35 евра 40 евра 47 eвеа 0,80 евра

возрасен доп.кревет 22 евра 28 евра 32 евра 38 евра 0,80евра

Дете 2-12,99

0,00 0,00 0,00 0,30евра

Дете2-12,99 Екс. кревет 9 евра 12 евра 13евра 14 евра 0,30 евра

9


CALIOPA HOTEL*** - A L B E N A Хотелот е лоциран на сама плажа, идеален за фамилијарен одмор. Хотелски содржини: ресторан,лоби бар, бар на базентот, Wireless достапен во лоби бар и во собите,базен, продавница,менувачница СОБИ: телефон,минибар,клима, ТВ,бања, балкон

RALICA***

Двокреветна полупансион

04.06.-17.06. 18.06.-01.07. 02.07.-15.07. 16.07.-19.08 Тур.такса

22евра 30евра 32евра 38евра 0,80 евра

возрасен доп.кревет 14 евра 19 евра 20 евра 24 евра 0,80евра

Дете 2-12,99 0,00 0,00 0,00 0,30евра

Дете2-12,99 Екс. кревет 8евра 10 евра 11евра 13 евра 0,30 евра

10% попуст за резервации и комплетна уплата до 30.04.2011

10


PANORAMA HOTEL***All inclusive - ALBENA Хотелот е лоциран на 600метри од плажа, во еден од најубавите делови на Албена.Во непосредна близина се наоѓа трговски центар. СОБИ: клима , кабелска ТВ, телефон, бања, балкон

PANORAMA*** 04.06.-17.06. 18.06.-01.07. 02.07.-15.07. 16.07.-19.08 Тур.такса

Двокреветна All inclusive 25евра 33евра 37евра 43евра 0,80 евра

возрасен доп.кревет 20 евра 27 евра 31 евра 34 евра 0,80евра

Дете 2-12,99 0,00 0,00 0,00 0,30евра

Дете2-12,99 Екс. кревет 8евра 10 евра 11евра 13 евра 0,30 евра

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 30.04.2011

11


KOMPAS HOTEL*** - All inclusive – ALBENA Хотелот е лоциран 650 метри од плажа со бесплатен превоз до плажа. Хотелски содржини: надворешен и внатрешен базен, ресторан,лоби бар, интернет во соби и лоби бар -бесплатен,........ СОБИ: клима, ТВ, банја, балкон,телефон

KOMPAS***

Двокреветна All inclusive

04.06.-17.06. 18.06.-01.07. 02.07.-15.07. 16.07.-19.08 Тур.такса

25евра 33евра 37евра 43евра 0,80 евра

возрасен доп.кревет 20 евра 27 евра 31 евра 34 евра 0,80евра

Дете 2-12,99 0,00 0,00 0,00 0,30евра

Дете2-12,99 Екс. кревет 8евра 10 евра 11евра 13 евра 0,30 евра

15% попуст за резервации и комплетна уплата до 30.04.2011

12


VITA PARK*** All inclusive – ALBENA Хотелот е лоциран на околу 900 метри од плажа со обезбеден превоз до плажа. Хотелски содржини:ресторан, голем надворешен базен,паркинг, пингпонг, СПА центар.......... СОБИ:балкон, телефон,бања, САТ ТВ

VITA PARK*** 04.06.-17.06. 18.06.-01.07. 02.07.-15.07. 16.07.-19.08 Тур.такса

Двокреветна Ultra Al lnclusive 26евра 35 евра 40 евра 47 eвеа 0,80 евра

возрасен доп.кревет 22 евра 28 евра 32 евра 38 евра 0,80евра

Дете 2-12,99 0,00 0,00 0,00 0,30евра

Дете2-12,99 Екс. кревет 9 евра 12 евра 13евра 14 евра 0,30 евра

12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 30.04.2011

13


LILIA HOTEL**** - Златни песоци Хотелски содржини:ресторан со отворена тераса,надворешен базен, базен на кроф,бар,интернет достапност,фризер,продавница........... СОБИ: клима,бања,ТВ,телефон,минибар,фен

LILIA ****

Двокреветна појадок

16.05.-14.06. 15.06.-12.07. 13.07.-25.08. LILIA****

29евра 34 евра 44 евра APP-2 +2лица

16.05.-14.06. 15.06.-12.07. 13.07.-25.08. ПП доплата Тур.такса

78 евра 94 евра 126 евра 7 евра 0,80 евра

возрасен доп.кревет 13 евра 14 евра 20 евра возрасен доп.кревет 28 евра 32 евра 44 евра 7 евра 0,80евра

Дете 2-12,99 0,00 0,00 0,00 Дете 2-12,99 20 евра 24 евра 32 евра 7 евра 0,30евра

Дете2-12,99 Екс. кревет 16 евра 20 евра 26евра Дете2-12,99 Екс. кревет 0,00 0,00 0,00 0,00 0,30 евра

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 30.04.2011

14


DOLPHIN HOTEL **** - All inclusive-Sv.Konstsatin Хотелски содржини: ресторан,бар,базен,фитнес,сауна,паркинг,СПА, СОБИ: клима,балкон,ТВ,телефон,

DOLPHIN**** 01.06.-20.06. 21.06.-09.07. 10.07.-20.08. Тур.такса

Двокреветна Al lnclusive 28 евра 42евра 48 евра 0,80 евра

возрасен доп.кревет 21евра 31евра 35 евра 0,80евра

Дете 2-12,99 0,00 0,00 0,00 0,30евра

Дете2-12,99 Екс. кревет 15евра 22 евра 26 евра 0,30 евра

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ КОМПЛЕТНА УПЛАТА ДО 30.04.2011 Плаќањето е во денарска противвредност по курс 1евро=61,8мкд

15


RITZA HOTEL****- All inclusive- Sv.Konstatin Хотелски содржини: 500м од плажа,ресторсн,фитнес,сауна,паркинг, ватрешен и надворешен базен,менувачница........ СОБИ:клима,балкон,фен,ТВ,бања,мини бар, интернет

RITZA*** 01.06.-20.06. 16.06-09.07. 01.05-15.06 Тур.такса

Двокреветна Al lnclusive 25 евра 32 евра 38 евра 0,80 евра

возрасен доп.кревет 20 евра 24 евра 30 евра 0,80евра

Дете 2-11,99 0,00 0,00 0,00 0,30евра

Дете2-11,99 Екс. кревет 17 евра 21евра 27евра 0,30 евра

10% попуст за резервации за комплетна уплата до 31.05.2011 Плаќањето е во денарска противвредност по курс 1евро=61,8 мкд

16


BONITA HOTEL*** - Златни песоци Хотелот е лоциран само на 20м од плажа. Хотелски содржини: ресторан,лоби бар 24 часа,базен,продавница, менувачница,сеф на рецепција СОБИ: клима,балкон,телефон, ТВ,мини бар

BONITA*** 20.05-14.06 15.06-05.07. 06.07.-23.08 ПП доплата Тур.такса

Двокреветна појадок 15 евра 21 евра 31 евра 6 0,80 евра

возрасен доп.кревет 12 евра 15евра 23 евра 6 0,80евра

Дете3-13 9евра 12евра 16евра 3 0,30евра

Дете3-13 Екс. кревет 0,00 0,00 0,00 3 0,30 евра

12% попуст за комплетна уплата до 30.04.2011

17


PLISKA HOTEL*** - Златни песоци Хотелски содржини: менувачница,лоби бар,кафетериа,диско клуб, надворешен и внатрешен базен,сауна,паркинг,џакузи......... СОБИ: бања,ТВ, мини бар, балкон,клима, телефон

PLISKA*** 20.05-11.06 12.06-09.07. 10.07.-20.08 ПП доплата All inclusive Тур.такса

Двокреветна појадок 15 евра 20 евра 28 евра 4 12 5

возрасен доп.кревет 12 евра 15евра 22 евра 4 12 5

Дете2-11,99 8евра 11евра 16евра 2 6 5

Дете2-11,99 Екс. кревет 0,00 0,00 0,00 2 6 5

1 возрасен + 2 деца = 2 возрасни 20% попуст за комплена уплата до 20.05.2011

18


WAESHAWA HOTEL ** - Златни Песоци Хотелски содржини: ресторан.лоби бар, бар на базен,надворешен базен,фитнес,билијард,пинг понг,менувачница,интернет.... СОБИ: клима,телефон,фрижидер,бања,балкон,ТВ

WAESHAWA** 20.05-30.06 01.07.-20.08

WAESHAWA** 20.05-30.06 01.07.-20.08 ПП доплата Турист. такса

Двокреветна појадок 13 евра 19 евра Двокреветна супериор 14 евра 21 евра 7 5

возрасен доп.кревет 9 евра 16евра возрасен доп.кревет 12 евра 17евра 7 5

Дете2-11,99 8евра 11евра Дете2-11,99 8 евра 12 евра 3 5

Дете2-11,99 Екс. кревет 0,00 0,00 Дете2-11,99 Екс. кревет

3 5

12% попуст за комплетна уплата до 20.05.2011 Плаќањето е во денарска противвредност по курс 1евро=61,8мкд

19

Бугарија - Лето 2011  

Аранжмани од АМСМ Турс за Бугарија - лето 2011

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you