Page 1

PEUGEOT 2008


LINNAKODANIKUST SEIKLEJA Uue 2008 crossoveri näol toob Peugeot turule pilkupüüdva, jõulise ja elegantse disainiga linnaauto, mis kutsub täiel rinnal elu nautima. Kompaktne ja mugav, mitmekülgne ja avar - 2008 on ideaalne auto väljasõitudeks pere- või sõpraderingis. Hellita ennast ja koge unikaalset sõiduelamust selle turvalise ning stimuleeriva crossoveri roolis.


ENNEOLEMATUD SÕIDUELAMUSED Ühendades endas crossoveri-alaseid kogemusi ja oskusi, pakub Peugeot 2008 näol uudseid sõiduelamusi tänu juhikohale, mis võimaldab teed täiesti teise pilguga näha. Kohe, kui oled end 2008 roolis sisse seadnud, avastad, kui ergonoomiline on juhikoht, kui mugavalt käeulatuses on kõik lülitid ja juhtimisseadmed : väike rool tagab osava ja täpse manööverduse, näidikud on otse sinu vaateväljas ning puutetundlik ekraan* pakub intuitiivset tehnoloogiat. Kliirensi, kaitsete ja Grip Control®** süsteemi järgi saab juht aru, et ta asub tõepoolest crossoverite maailmas. *Standard- või lisavarustuses või ei ole saadaval olenevalt versioonist. **Standard- või lisavarustuses, ainult manuaalkäigukastiga ja üle 92 hj mootoritega.


ELEGANTSUS JA JÕUD Kohe esmapilgul uuenduslikuna mõjuv 2008 sobitab edukalt omavahel Peugeot stilistikapõhimõtteid, moodsa SUV julgust ja jõulisust ning linnaauto kompaktsust. Peenelt vormitud mootoriruumi kaas loob 2008’st kerge, tugeva ja kaitsva mulje. Katuse dünaamiline ja elegantne joon täiustab külgvaadet. Tagaistmete kohal kõrguvat katusekaart ehib justkui metalli sisse lõigatud eksklusiivne kaunistus. Silm puhkab ka jõulise ja dünaamilise ilmega tagaosal. Mahuka ja madala lävega pakiruumi kohal on RCZ’lt inspiratsiooni saanud uljas kumer katus. Laia tagaluuki raamivad kere külge kinnitatud tagatuled koos kolme LED-tuledest koosneva ‘’küünisega’. Peugeot 2008 dünaamilist välisilmet viimistleb veelgi katusereelingute täpne disain. Suured klaaspinnad, sealhulgas panoraamkatus, loovad avarustunde ja annavad suurepärase vaate ümbritsevale. *Standard- või lisavarustuses või ei ole saadaval olenevalt versioonist.


TERE TULEMAST VALGUSESSE 2008 salongi iseloomustab elegantne ja harmooniline atmosfäär, kus on osavalt kokku sobitatud peene töötlusega dekoratiivdetailid ja suurepärane valgustus. Siidise kattega ja kroomitud kaunistustega armatuurlaud lausa kutsub end puudutama. Suur klaasist panoraamkatus* avab sõiduki sisemuse välismaailmale, tekitades salongis vaba ja erakordselt valgusküllasuse miljöö. Kõrgemal asuvate näidikute sinine LED tagantvalgustus, klaaskatuse LED-tuled*, mis annavad sumedat sinakat valgust või PEUGEOT LED TRACK laepaneeli valgustatud lasergraveering** loovad 2008 salongis täiesti erakordse valguskeskkonna. *Standard- või lisavarustuses või ei ole saadaval olenevalt versioonist. **PEUGEOT LED TRACK katusepaneel on saadaval ainult Allure tasemel.


NOBE JA OSAV Tänu Grip Control®* veojõusüsteemile saab 2008 viia sind sinna, kuhu vaid soovid, pakkudes sulle enneolematuid elamusi. Nii liivas kui ka lumes, nii suvel kui ka talvel ei jäta 2008 sind kunagi hätta ja ületab iga teel ette tuleva takistuse. Koostöös Mud and Snow** rehvidega võimaldab Grip Control®* süsteem sellel kaherattaveolisel sõidukil igas olukorras edasi liikuda. Nii lumes, mudas kui ka liival laseb spetsiaalne valikunupp sul antud pinnase jaoks kõige sobivama režiimi valida. Saadaval on 5 režiimi :

Standard

Lumi

Muda

Liiv

ESP OFF

*Standard- või lisavarustuses, ainult manuaalkäigukastiga ja üle 92 hj mootoritega. **Muda ja lumi.


MUGAV JA KÄEPÄRANE 2008 juures on kasutatud crossoverite segmendis uudset siseehitust, mis muudab juhtimise intuitiivseks. Olles end mugavalt oma istmele sättinud, avastad, et juhtimine toimub ergonoomiliselt, loomulikult ja turvaliselt. Ilma, et peaksid pilku teelt kõrvale pöörama, saad vaadata kõiki juhtimiseks ja mugavusseadistusteks vajalikke andmeid. AUDIO- JA SIDESÜSTEEMID Alates Active varustustasemest asub armatuurlauas just sinu käeulatuses 7-tolline puutetundlik ekraan. See ekraan annab juurdepääsu mitmetele funktsioonidele : raadio, Bluetooth® käed-vabad süsteem, muusikafailide mängimine läbi USB või streaming audio, pardakompuuter, navigatsioon. USB/jack pistikupessa saad ühendada digiseadmeid, nutitelefone või USB mälupulka. USB pesa kasutamisel kuvatakse seadme info multifunktsionaalsele ekraanile ja erinevatele funktsioonidele pääseb ligi roolil asuvate nuppude kaudu. Hifi JBL pakett Kui soovid tutvuda lähemalt LIFESTYLE JBL maailmaga ja nautida äärmiselt tõepärast heli taasesitust, siis pakub 2008 sulle HIFI JBL süsteemi kuhu kuuluvad kaks armatuurlauas ja kaks tagaustes asuvat tweeterit, neli ustes asuvat wooferit ja basskõlar. Kogu süsteemi juhib 10 kanaliga digivõimendi võimsusega 240 W. Peugeot Connect Apps Koos puutetundliku ekraaniga töötav Peugeot Connect Apps pakub kasutajale erakordseid võimalusi, toetudes spetsiaalselt autodes kasutamiseks mõeldud rakendustele. Piisab, kui ühendada 3G netipulk USB pessa ja ekraanile ilmuvad sellised rakendused, nagu Michelini liiklusinfo, lähedal asuvad vabad parkimiskohad, kõige odavamad bensiinijaamad, ilmateade, Michelin juhis (punane ja roheline), Dismoioù, TripAdvisor, ViaMichelin, MyPeugeot… 2008 annab lõpliku kuju Peugeot eesmärgile teha erinevad sideteenused võimalikult paljudele kättesaadavaks. PARK ASSIST PARKIMISABI Tänu sellele automaatsüsteemile ei ole parkimine enam probleemiks. Intelligentne Park Assist süsteem mõõdab vabad parkimiskohad üle ja juhib sind auto mõõtudega kõige paremini sobivasse parkimiskohta. Ultraheliandurid ja rool võtavad töö üle ja viivad sinu eest läbi nii parkimiskohta sisenemise kui ka sealt välja sõitmise. Sinu hooleks jäetakse gaas ja pidurdamine ning manuaalkäigukasti korral ka käiguvahetus ja sidur. Parkimiskohta sisenemise ja sealt väljasõidu ajal edastab süsteem sulle visuaalset infot ja suulisi sõnumeid, et manööver võimalikult turvaliselt toimuks. (1) Saadaval navigatsiooniseadme juurde kuuluva multifunktsionaalse puutetundliku ekraaniga. (2) Lisavarustuses või ei ole saadaval olenevalt versioonist. (3) See teenus on lisatasu eest saadaval 17 riigis (Prantsusmaa, Saksamaa, Suurbritannia, Itaalia, Hispaania, Portugal, Belgia, Šveits, Austria, Holland, Luksemburg, Rootsi, Norra, Soome, Taani, Poola ja Türgi). Puutetundliku ekraaniga 2008 eraisikust omanik sõlmib lepingu otse Peugeot võrguga. Teenuse üldtingimustega saab tutvuda müügiesinduses. (4) Antakse üle teenuse tellimuse ajal. (5) Saadaval 2013. aasta teisel poolel.


MAHUKAS JA MITMEKÜLGNE 2008 poolt pakutavad ümberpaigutusvõimalused tagavad maksimaalse kasutusmugavuse. Tagaistmetel reisijatel on ohtralt ruumi ja võimalusi. Nutikas liikuva tagaosaga pagasikate võimaldab ligipääsu pakiruumile ka tagaistmetelt ilma, et peaks istmelt tõusma ja ka sõidu ajal. Väljastpoolt on suurde pakiruumi pääseda sama lihtne - neljakandiline ukseava on lai ja lävekõrgus on kõigest 60 cm; pakiruumi läve kaitseb kulumise eest inoxist liist*. 2/3 1/3 allaklapitav tagaiste võimaldab muuta pakiruumi mahtu pagasiriiuli all vahemikus 360 dm³** (VDA 211 norm) kuni 1 194 dm³** (VDA 211 norm) vaid ühe käeliigutusega. Piisab, kui vajutada seljatoe ülaosas olevale nupule ja seljatuge ette kallutada – istmeosa liigub automaatselt seljatoe alla. Pakiruumis olevate esemete käsitlemist lihtsustavad esiistmete juurest algavad viis rööbast. Kuue konksu abil saab esemeid turvaliselt kinnitada. Kuni pisidetailideni praktilise pakiruumi külgedel on kinnitusrihmad ja pagasivõrk. *Standard- või lisavarustuses olenevalt versioonist. **Panipaik mahuga 22 dm³ (VDA 211 norm) pakiruumi põhja all.


KÜTUSEKULU JA CO2 Peugeot kasutab ära kõiki oma tehnoloogilisi oskusi ja kogemusi, et vähendada mootorite kütusekulu ja CO2-päästu. Uue põlvkonna 3-silindrilised mootorid Need uue põlvkonna mootorid võimaldavad oluliselt madalamat kütusekulu ja CO2 päästu, tagades samas heal tasemel sooritusvõime. 1,2 l eVTi bensiinimootori CO2 pääst on vaid 99 g/km (1)*. eHDi ja eVTi Stop & Start tehnoloogia 2008 pakub Stop & Start tehnoloogiat nii diiselmootoritega (eHDi) kui ka bensiinimootoritega (eVTi*). Kiire, tõhus ja vaikse süsteem võimaldab kütusekulu ja CO2 päästu kontrolli all hoida ja muudab juhtimise tänu mootori kiirele seiskamisele ja taaskäivitamisele ning vibratsioonivabale tööle oluliselt meeldivamaks. (1) Homologeerimisel. *Saadaval 2013. aasta teisel poolel.

BENSIIN

DIISEL

Kütusekulu (1/100 km)*

Mootor

Käigukast

Linnas

Maanteel

Keskmine

CO2

1.2 l VTi 82 hj

BMP5

6,0

4,3

4,9

114

1.6 l VTi 120 hj

BMP5

7,7

4,8

5,9

135

1.4 l HDi FAP 68 hj

BMP5

4,6

3,6

4,0

104

BMP6

4,1

3,6

3,8

98

BMP5

4,7

3,6

4,0

103

BMP6

4,7

3,6

4,0

105

1.6 l eHDi FAP 92 hj Stop & Start

1.6 l eHDi FAP 114 hj Stop & Start

*Vastavalt direktiivile 99/100/CE. (1) Homologeerimisel. Mootor saadaval 2013. aasta teisel poolel. BMP = robotkäigukast / BVM=manuaalkäigukast. Ülalolevas tabelis toodud kütusekulu näitajad vastavad kõikide Euroopas müüdavate sõiduautode tootjate ja sõiduautode puhul rakendatavatele Euroopa normidele. Need näitajad võimaldavad sõidukeid omavahel võrrelda ja õiget valikut teha : Kütusekulu näitaja linnas on saadud umbes 4 kilomeetri pikkusel linnasõidul. Maantee kütusekulu on saadud umbes 7 kilomeetri pikkuse maanteesõidu jooksul. Keskmine kütusekulu vastab nende kahe sõidu (umbes 11 kilomeetrit) keskmisele näitajale. Need näitajad on saadud rangetele normidele vastavates tingimustes (temperatuur, mass, proovisõidu katsetuspingi omadused jne.) ja väga rahuliku sõidu puhul. Olenevalt tegelikest liiklustingimustest, keskkonnatingimustest, sõiduki koormusest, sõidustiilist, rehvirõhust, katuseraami olemasolust (isegi tühjalt), kliimaseadme ja/või soojenduse kasutamisest ja sõiduki seisukorrast võib tegelik kütusekulu tabelis olevatest näitajatest erineda. Nõuandeid säästlikuks sõiduks leiad aadressilt www.peugeot.ee.


TEENIDES TURVALISUST 2008 aktiiv- ja passiivturvavarustus laseb sul oma sõidukit täielikult usaldada, jättes sulle samas siiski õiguse vajadusel ohjad enda kätte võtta. 2008 aktiiv- ja passiivturvavarustus laseb sul oma sõidukit täielikult usaldada, jättes sulle samas siiski õiguse vajadusel ohjad enda kätte võtta. Pidurdussüsteem ja ESP Kõikidel 2008 versioonidel on kõrgel tasemel aktiivne turvalisus tänu ESP trajektoorikontrolli süsteemile. ESP süsteemi alla kuulub rataste blokeerumisvastane süsteem (ABS), veojõukontroll (ASR), elektrooniline pidurdusjõu jaotur (EBV ja CBC), hädapidurdus (AFU), mootori seiskumise takistus (MSR) ja intelligentne veojõukontroll*, mis võimaldab optimeerida 2008 edasiliikumist halva haarduvuse korral. Kallakul paigaltvõtuabi (Hill Assist) See süsteem võimaldab sõidukit kallakul käivitades seda umbes 2 sekundi jooksul paigal hoida, et jõuaksid jala piduripedaalilt gaasipedaalile tõsta.

*Saadaval Grip Control®’ga 2008 versioonidel. **Standard- või lisavarustuses olenevalt versioonist. Kurvituled** Nii lähi- kui kaugtulede kasutamise korral võimaldab see funktsioon esimestel udutuledel valgustada kurvi sisekülge, kui sõidukiirus on alla 40 km/h (linnatänavatel, käänulisel teel, ristmikul, parkimise ajal…). Turvapadjad Kokkupõrke korral kaitsevad reisijaid 6 turvapatja : 2 eesmist turvapatja, 2 külgturvapatja ja 2 turvakardinat.

PEUGEOT CONNECT SOS Peugeot on lihtsustanud hädaabinumbril helistamist Euroopas. Kui iga minut on oluline, võid PEUGEOT CONNECT SOS* süsteemile kindel olla. Automaatne hädaabinumbril helistamine: kui turvapadjad avanevad või pürotehnilised süsteemid tööle hakkavad, helistatakse hädaabinumbrile automaatselt ilma juhi sekkumiseta. PEUGEOT CONNECT SOS * tuvastab sõiduki asukoha, võtab sõidukis viibijatega telefoni teel ühendust ja teavitab päästeteenistust. Telefonikõne võib toimuda sõiduki omaniku emakeeles. Käsitsi helistamine hädaabinumbrile: kui sõidukijuht on kriitilise olukorra ohver või tunnistaja (haigushoog, vigastus), võib ta kiiresti PEUGEOT CONNECT SOS * teenusega ühendust võtta. Selleks peab ta lihtsalt 3 sekundi jooksul armatuurlaual asuvale SOS nupule vajutama. PEUGEOT CONNECT SOS* on hetkel saadaval aastal 13 Euroopa riigis (Prantsusmaa, Saksamaa, Itaalia, Hispaania, Portugal, Belgia, Luksemburg, Holland, Šveits, Austria, Suurbritannia, Poola ja Taani). *Lisavarustuses. PEUGEOT CONNECT SOS on saadaval tasuta kõikides Peugeot Connect plokiga 2008 mudelites eeldusel, et teenus on tellitud sõiduki tellimise ajal ja vastavalt müügiesinduses pakutavatele üldistele kasutustingimustele.


2008 TOOTED Tutvu 2008 temaatiliste toodetega, mis on sulle reiside ajal elegantseteks kaaslasteks.

Kott: oranž nahk ja pruun TEP

Hügieenitarvete kott: oranž nahk

Tahvelarvuti kott: oranž nahk

2008 võtmehoidja

Kott: pruun nahk ja pruun TEP

Kott: hall nahk ja pruun TEP

Hügieenitarvete kott: pruun nahk

Hügieenitarvete kott: hall nahk

Tahvelarvuti kott: pruun nahk

Tahvelarvuti kott: hall nahk

Termoskruus: šokolaadipruun

Pastapliiats: pruun metallik


KEREVÄRVID JA VELJED 2008 värvivalikusse kuulub lai valik metallik-, pärlmutter- ja tavavärve. Samuti võid valida laiast v eljevalikust just enda 2008 jaoks sobivad.

15’’EnjoliveurIode(1)

16’’EnjoliveurSilice(2)

16’’EnjoliveurStrontium(2)

16’’Rouediamantée HydreGrisDiliumBrillant*(3)

16’’Rouediamantée HydreGrisTenMat(4)

Gris Artense* Gris Platinium* Brun Makaha*

METALLIKVÄRV

Noir Perla Nera

PÄRLMUTTERVÄRV

Spirit Grey

Bleu Virtuel

Blanc Nacré

TAVAVÄRV

Blanc Banquise

(1) Standardvarustuses või ei ole saadaval olenevalt versioonist. (2) Standardvarustuses või ei ole saadaval olenevalt versioonist ja mootorist. (3) Standard- või lisavarustuses või ei ole saadaval olenevalt versioonist. (4) Standard- või lisavarustuses olenevalt versioonist, ainult Grip Control®’ga. *Metallikvärvid

17’’Rouediamantée EridanGrisAnthraMat(4)

17’’Rouediamantée EridanNoirBrillant(4)


SISUD Sisuvalikusse kuuluvad alcantarast, nahast ja kangast sisud. 1. Alcantara Rio Light Brundy 2. Tekstiil Shangaï Light Brundy 3. Tekstiil Oxford Mistral 4. Nahk Claudia Mistral* (1) 5. Tekstiil Tokyo Brundy 6. Tekstiil Tokyo Mistral 7. Tekstiil Berlin Mistral *Standard- või lisavarustuses või ei ole saadaval olenevalt versioonist. (1) Nahast ja teistest materjalidest katetega istmed. Põhjalikum info hinnakirjas.

4

2

7

1

6

3

5


LISAVARUSTUS MÜÜGI- JA TEENINDUSVÕRK NING TEENUSED

15’’ Draco valuveljed

DOWNTOWN CITRUS KAUNISTUSED

Kui valid Peugeot’, saad oma käsutusse ka suure müügi- ja teenindusvõrgu, mille kvaliteetse teeninduse, müüdava varustuse ning pakutavate lisateenustega sa kindlasti rahule jääd. Sa võid olla alati kindel, et sind kuulab ära spetsialist, kes mõistab sinu vajadusi ja need ka tõhusalt täidab. Piisavalt põhjuseid, et alustada pikaaegset suhet.

MEELERAHU TAGAMISEKS(1)

16’’ Cetus valuveljed

17’’ Pyxis valuveljed

KERE KAUNISTUSED

DOWNTOWN ORANGE KAUNISTUSED

DOWNTOWN FLASH PINK KAUNISTUSED

PEUGEOT CONTRATS PRIVILEGES Garantiipikendus, ennetamine ja hooldus – kolm unikaalset ja personaalset abinõud, mis tagavad muretu sõidu. Autoabist rikke parandamiseni, kulunud osade vahetamisest hoolduseni – sina ise valid oma sõidukile vajamineva hoolduse taseme ja PEUGEOT ASSISTANCE Peugeot kvaliteedigarantii on alati Kui sattud Prantsusmaal või mujal sinu käsutuses. Sul on täielik valikuEuroopas(3) (Euroopa Ühendus ja vabadus. veel 12 riiki või territoriaalset üksust) viibides ootamatusse olukorda, võid helistada 24 tundi ööpäevas ja 365 päeva aastas Peugeot Assistance’sse. TOOTJA GARANTII Peugeot poolt pakutav kvaliteet : eelised müügivõrgus, kaheaastane varuosade ja töö garantii Prantsusmaal, piiramatu läbisõit ja 12 aastane roostegarantii(2).

SINU RÕÕMUKS

UKSE LÄVELIIST

SISU KAUNISTUSED

KATUSEREELINGUD PAKIRUUMI LÄVELIIST

KATUSEREELINGUD

JALGRATTAHOIDJA HAAGISEKONKSUL

KAITSERAUA KATE

PAKIRUUMI PÕHI PAKIRUUMI PÕHI

www.peugeot.ee Meie kodulehelt leiad põhjalikumat informatsiooni Peugeot 2008 kohta, saad oma autot vastavalt soovile konfigureerida ning tutvuda personaalse varustuse, tehniliste näitajate, lisavarustuse ja hooldusega.

PEUGEOT BOUTIQUE Suur valik Peugeot tarvikuid ja originaalvarustust, mis on mõeldud just sinu auto jaoks. Samuti leiad siit erinevaid Peugeot tooteid kingiks endale või teistele.

PEUGEOT INTERNET Tutvu Peugeot kodulehega aadressil : http://www.peugeot.ee.

PEUGEOT ASSURANCE KINDLUSTUSLEPING(4) Peugeot Assurance on kindlustusleping, mis katab kõik riskid ja on seotud Peugeot müügivõrgu eksklusiivteenustega: asendusautod juhul, kui sinu auto on kasutuskõlbmatu, kahjunõuete esitamine müügiesinduses, auto tasuta äravedu… Peugeot Assurance ühendab endas Peugeot müügivõrgupoolse osaluse suure kindlustusfirmaga sõlmitud lepingu eelistega. Peugeot Assurance’ga lähemalt tutvumiseks küsi informatsiooni oma müüginõustajalt.

PEUGEOT ORIGINAALVARUOSAD Kõik Peugeot originaalvaruosad on läbinud ranged testid ja on seega kvaliteetsed, ohutud ning vastupidavad. Varuosade ja töögarantii Peugeot müügivõrgus on üks aasta. PEUGEOT PROFESSIONNEL FRANCE Uudne kompetents autoparkide hooldamise alal. Olenemata sellest, milline on sinu autopark, pakume sulle sõidukite valikut, finantseerimist, hooldust, juhtimist… Pöördu oma Peugeot esindusse.

KLIENDI RAHULOLU UURING Firma IPSOS võib sulle helistada paar päeva pärast töökoja külastust. Neile küsimustele vastates annad oma panuse Peugeot teenuste kvaliteedi parandamisele.

Käesolevas kataloogis kajastatud teave ja illustratsioonid põhinevad käesoleva teabelehe koostamise hetkel teadaolevatel tehnilistel andmetel. Kirjeldatud varustus on olenevalt mudeliversioonist saadaval kas põhi- või lisavarustusena. Peugeot jätkuva tootearenduspoliitikat silmas pidades tuleb valmis olla selleks, et tootja võib igal ajahetkel muuta oma tooteid puudutavaid tehnilisi andmeid, varustatust, lisavarustuse valikut ja pakutavat värvigammat. Kahjuks ei võimalda praegused fotode trükkimiseks kasutatavad tehnikad päris täpselt värvide toone esile tuua. Igasuguste täiendavate täpsustuste või täiendava teabe saamiseks ootame teid lähimasse Peugeot müügiesindusse. Käesolevas kataloogis toodud teabe reprodutseerimine ilma Automobiles Peugeot vastavasisulise selgesõnalise loata on keelatud.

Peugeot 2008  

Peugeot 2008

Advertisement