Page 1

292

ENERGY

POWER

SPONSER to niezależna szwajcarska firma która produkuje i opracowuje odżywki dla sportowców. Używane przez nich środki spożywcze poddawane są dokładnym kontrolom jakości. Markę SPONSER wyróżnia między innymi dobra wiedza, doskonała pomysłowość i prezencja na rynku. Szeroka gama produktów zapewnia każdemu sportowcu dobranie doskonałego dla siebie i swojej dyscypliny sportu, produktu; od fitness przez bodybuilding aż do zawodowych sportów siłowych. Jako producent odżywek dla sportowców firma angażuje się rocznie w ponad 100 ważnych wydarzeń sportowych. Produkty podzielone są na 4 kolory odpowiadające 4 seriom produktów: Energy, Power, PRO i Fit&Well. Dodatkowo zawarte są informacje na temat jak i kiedy produkt należy przyjmować. W naszej ofercie znajdą Państwo również akcesoria związane z marką SPONSER.

FIT & WELL

PRO

S P O R T

F O O D

S P O R T

F O O D


Odżywki białkowe

Węglowodany

293

COMPETITION

ENERGY

OPIS PRODUKTU COMPETITION jest napojem dla sportowców dającym dużo energii dodatkowo wzbogacony w elektrolity. Dzięki połączeniu wielu składników, neutralnego pH i braku smaku w wersji natural napój ten ma przeznaczenie do użytku przy wysokiej koncentracji. 8 różnych rodzajów węglowodanów umożliwia organizmowi absorbowanie składników poprzez różne systemy. Dzięki temu organizm może lepiej zużywać energię pochodzącą z dostarczonych węglowodanów jak i chronić swoje własne rezerwy glikogenu. (patrz grafik 1). Połączenie różnych rodzajów cukrów daje wolniejszy i ciągły dopływ energii oraz zwiększa jej wykorzystanie o około 20-50% w porównaniu z innymi cukrami.

Produkty energetyczne w postaci węglowodanów są siłą napędową w każdej dyscyplinie sportu. Aby doszło do super kompensacji węglowodanów w organizmie powyżej normy należy spożywać produkty specjalne. SPONSOR ENERGY zapewnia dostarczanie energii i płynów gdzie są one najbardziej potrzebne; przed, w czasie i po wysiłku fizycznym.

Poza dobrze przyswajalnymi napojami, przekąskami jak batony i żele energetyczne znajdą Państwo także produkty, które zapewnią optymalny odpoczynek, pokryją zapotrzebowanie na witaminy i związki mineralne oraz dostarczą sporą dawkę węglowodanów i niezbędnych protein.

ZALETY

- Smaczny napój dla sportowców o neutralnym pH. Maksymalna przyswajalność. - Duże źródło energii, przy 100 g proszku na litr napój jest ciągle roztworem hipotonicznym (240 mOsm) - Izomaltuloza (glukoza + fruktoza) i trehaloza (glukoza + glukoza) dają wyraźnie wolniejszy wzrost cukry we krwi oraz wzrost insuliny w przeciwieństwie do innych cukrów.

ZASTOSOWANIE Napój dla sportowców o wysokim zapotrzebowaniu na energię i wysokich wymaganiach przyswajalności przez organizm. Doskonale nadaje się w celu uzupełnienia węglowodanów w organizmie. SPN-90-200 SPN-90-052 SPN-90-053 SPN-90-051 SPN-90-048

ISOTONIC

-

pomarańczowy pudełko neutralny torebka 800g pomarańczowy torebka 800g cytrynowy torebka 800g neutralny puszka 1000g

SPN-90-049 SPN-90-047 SPN-80-144 SPN-80-134

-

pom. puszka 1000g cytrynowy puszka 1000g malinowy puszka 1000g malinowy torebka 800g

LONG ENEGRY - COMPETITION FORMULA 5% OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

Profesjonalny, izotoniczny napój gaszący pragnienie z ważnymi dla organizmu minerałami, elektrolitami i witaminami. Połączenie różnych typów cukrów między innymi izomaltulozy (glukoza + fruktoza) i trehalozy (glukoza + glukoza) poprawia wykorzystanie energii o 2050% w porównaniu z innymi markami napoi energetyzujących (Jentiens et al, Med Sci Sports Exerc, 2004). Napój Sponser Isotonic dostarcza w szybki sposób płyny, składniki mineralne i witaminy do organizmu. Można go pić podczas i po wysiłku fizycznym. Bardzo dobrze przyswajalny i o wspaniałym owocowym smaku.

LONG ENERGY -charakteryzuje się wysoką (5%) zawartością białka w formie peptydów i aminokwasów, co powoduje szybką regeneracje mięśni. 1038 mg glutaminy (na 100 g) jest wykorzystywane przez organizm jako źródło energii dla systemu immunologicznego podczas gdy 1250 mg aminokwasów kodowanych posiadających łańcuch boczny (BCAA) opóźnia zmęczenie. Napój Long Energy jest lekko aromatyzowany, posiada neutralne pH co sprawia, że jest bardzo d o b r z e p r z y s w a j a l n y. I d e a l n y p r z y wielogodzinnych aktywnościach fizycznych lub przy problemach z przyswajaniem.

ZALETY

ZALETY

- Bardzo dobrze przyswajalny - Wyważone i ciągłe dostarczanie energii dzięki dużemu Spektrum cukrów (Formuła Multi Carb wolno uwalnia energię) - Wzbogacony witaminami i związkami mineralnymi - Bez sztucznych barwników i środków słodzących

- Wysoko wartościowy, zaawansowany technicznie produkt dla zawodowców do użytku przy długim wysiłku fizycznym. - Dobrze przyswajalny przez organizm przez swoja zasadowość.

ZASTOSOWANIE ZASTOSOWANIE Napój dla sportowców o wysokim zapotrzebowaniu na energię i wysokich wymaganiach przyswajalności przez organizm. Doskonale nadaje się w celu uzupełnienia węglowodanów w organizmie. Wzbogacony w sód. SPN-90-007 SPN-90-011 SPN-90-012 SPN-90-014 SPN-90-015

-

czerw-pom. pudełko mix owocowy torebka 780g czerw-pom. torebka 780g brzoskwinia torebka 780g o.cytrusowe torebka 780g

SPN-90-016 SPN-80-031 SPN-80-032 SPN-80-033

- mix owocowy puszka 900g - czerw-pom. puszka 1000g - brzoskwinia puszka 1000g - o.cytrusowe puszka 1000g

Napój dla sportowców o wysokim zapotrzebowaniu na energię i wysokich wymaganiach przyswajalności przez organizm. Doskonale nadaje się w celu uzupełnienia węglowodanów w organizmie. Do 100 g/litr napój jest roztworem hipotonicznym (240 mOsm), przy bardzo wysokim zapotrzebowaniu w energię koncentracja napoju może wzrosnąć maksymalnie do 120 g/litr (izoton). SPN-90-178 - owoce cytusowe torebka 1050g SPN-90-179 - owoce cytrusowe (20saszetek x 60g) SPN-90-180 - cola puszka 1200g

S P O R T

F O O D


294 Węglowodany

Żele i batony

LONG ENERGY 10%

LIQUID ENERGY OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

LONG ENERGY jest wysokowartościowym napojem regenerującym o 72% zawartości węglowodanów i 10% zawartości białka pochodzącego z hydrolizatów protein. Wysoka zawartość białka w połączeniu z węglowodanami powoduje szybką regenerację mięśni podczas zawodów/treningu. 1980 mg glutaminy (na 100 g) jest wykorzystane przez organizm jako źródło energii dla systemu immunologicznego natomiast 2390 mg aminokwasów kodowanych posiadających łańcuch boczny (BCAA) opóźnia zmęczenie organizmu. Połączenie 6 różnych rodzajów cukrów podnosi zużytkowanie energii o 20-50% i poprawia jej przyswajalność.

Liquid Energy jest skoncentrowanym źródłem energii w formie płynnej o neutralnym smaku. 70 g tubka zawiera 210 kcal czystej energii, która jest bardzo dobrze przyswajalna. Liquid Energy jest przeznaczona dla sportowców, którzy potrzebują ciągłego dostarczania paliwa. Jako łatwo przyswajalne źródło energii, produkt ten, nadaje się również bardzo dobrze dla sportowców wyczynowych jak i amatorskich. Szybko i wolno działające cukry dają stopniowo uwalnianą energię. Uzupełniony sodem, potasem oraz witaminą C.

ZALETY

ZALETY

- Wysokowartościowy, zaawansowany technicznie produkt dla zawodowców. - 72% węglowodanów, 10% protein - Formuła Multi Carb w celu efektu wolnego uwalniania - Wysoka zawartość aminokwasów kodowanych o bocznym łańcuchy (BCAA) oraz glutaminy - VITARGO - węglowodan dający 70% szybszą kumulację glikogenu w mięśniach.

- Praktyczne, poręczne opakowanie: możliwość dozowania za pomocą jednej ręki, ponownie zamykane opakowanie, łatwe dozowanie, brak problemów z rozlewaniem i brudzeniem! - Stopniowe uwalnianie energii dzięki dużemu zakresowi cukrów. - Szybkie działanie zapobiega spadkom wydajności organizmu. - Najlepsze z możliwych przyswajanie przez organizm.

ZASTOSOWANIE Napój dla sportowców trenujących wyczynowo. Przystosowany dla sportowców chcących wspomóc swój trening i regenerację.

SPN-90-176 - cytrynowy 1200g

LIQUID ENERGY PROTEIN

ZASTOSOWANIE Spożyć 1/2 tubki bezpośrednio przed wysiłkiem, następnie pół tubki co pół godziny i 1 godzinę po (ok. 50 g). Popić wystarczającą ilością płynu. Dozowanie można zwiększyć przy wysiłku fizycznym trwającym dłużej niż 3 godziny.

SPN-90-231 - neutralny pudełko (18 tubek x 70g)

LIQUID ENERGY PLUS OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU Najnowsze badanie dotyczące żywienia podkreślają ważność protein w sporcie i przy intensywnym wysiłku fizycznym. Liquid Energy Protein jest skoncentrowanym żelem energetycznym zawierającym glukozę, fruktozę, peptydy z serwatki i wysoki udział aminokwasów kodowanych posiadających łańcuch poboczny (BCAA). Wysoka i szybko dostępna zawartość protein daje lepszą koncentrację glikogenu, co powoduje przyspieszoną regenerację mięśni. Wzbogacony w sód, potas oraz witaminę C.

Liquid Energy jest skoncentrowanym źródłem energii w formie płynnej o neutralnym smaku. 70 g tubka zawiera 210 kcal czystej energii, która jest bardzo dobrze przyswajalna. Dodatkowo dodane zostały składniki takie jak kofeina, tauryna, inozytol oraz witaminy potrzebne do wykorzystywania energii. Podwyższająca wydajność kofeiny jest potwierdzona: zwiększanie zdolności koncentracji, polepszenie przemiany materii i lepsze pobudzenie mięśni. Liquid Energy jest przeznaczona dla sportowców, którzy potrzebują ciągłego dostarczania energii. Jako łatwo przyswajalne źródło energii, produkt ten, nadaje się również bardzo dobrze dla sportowców wyczynowych jak i amatorskich.

ZALETY

ZALETY

- Wysoko energetyczny żel z przeznaczeniem do dużego wysiłku fizycznego i regeneracji. - 2600 mg wysokowartościowej proteiny z serwatki z czego 650 mg stanowią aminokwasy kodowane posiadające łańcuch boczny (BCAA) . - Praktyczne dozowanie, poręczne opakowanie. - Najlepsze z możliwych przyswajanie przez organizm. - Odporny na temperatury, możliwość używania przy każdej pogodzie.

- Dostępny w ponownie zamykanych tubka lub w praktycznych saszetkach podzielonych na porcje. - Stopniowe uwalnianie energii dzięki dużemu zakresowi cukrów. - Szybkie działanie zapobiega spadkom wydajności organizmu. - Najlepsze z możliwych przyswajanie przez organizm. - Odporny na temperatury, możliwość używanie przy każdej pogodzie. - Najlepsze z możliwych przyswajanie przez organizm. - Odporny na temperatury, możliwość używanie przy każdej pogodzie.

ZASTOSOWANIE

ZASTOSOWANIE

Idealny w czasie długiego intensywnego wysiłku fizycznego lub regeneracji. Stosować 1 tubkę na 2 godziny. Popić 200 ml wody.

Zażyć 1/2 tubki bezpośrednio przed wysiłkiem i kolejne pół tubki co pół godziny. Popić wystarczającą ilością płynu. Dozowanie można zwiększyć przy wysiłku fizycznym trwającym dłużej niż 3 godziny.

SPN-90-227 - bananowo-truskawkowy pudełko (18 tubek x 70g)

SPN-90-230 - neutralny z kofeiną pudełko (50 saszetek x 30g) SPN-90-235 - neutralny z kofeiną pudełko (18 tubek x 70g)


Węglowodany

295

CARBO LOADER OPIS PRODUKTU

S P O R T

Produkt przygotowany specjalnie z myślą o wzbogaceniu organizmu w węglowodany. Wzbogaca zasoby glikogenu w organizmie i skraca potrzebę czasu odpoczynku podczas długotrwałego treningu. Wspomaga wzbogacenie organizmu w kreatynę (100-200 ml). Nowe badania (Bussau et al., Eur J Appl Physiol 87, 2002: 290-295) wskazują, że dzięki jednej dawce dziennej węglowodanów, zawartość glikogenu w organizmie jest całkowicie unormowana. Napój CARBO LOADER zawiera dużą dawkę węglowodanów, dzięki czemu nie trzeba spożywać dużej ilości skrobi (makaronów lub ziemniaków).

F O O D

ZASPONSORUJ

SOBIE

FORME

ZALETY - Daje szeroki zakres cukrów z opatentowanych wysoko-molekularnym węglowodanem VITARGO - Duża zawartość węglowodanów 250 g/L - Łatwe użycie i dawkowanie. - Uznany przez zawodowych sportowców

ZASTOSOWANIE W przededniu zawodów lub podczas intensywnych obozów treningowych w celu wydajnego wzbogacenia organizmu w węglowodany jak i przy ubytkach energii. Carbo Loader może być używany do regeneracji organizmu w dzień po zawodach. SPN-90-169 - cytrynowo-pomarańczowy puszka 1200g

POWER PORRIDGE OPIS PRODUKTU

ZALETY

Ciepłe śniadanie dodające energii na cały dzień na bazie owsianki. Duża zawartość rozpuszczalnego błonnika (beta glukany) wolno uwalnia energię. Przyrządzane z chudym mlekiem lub wodą, Power Porridge stanowi ważny składnik zdrowego odżywiania się i zapobiega problemom z krążeniem. Beta-glukany, zawarte w owsie, tworzą połączenia z cholesterolem, co prowadzi do obniżenia jego poziomu w organizmie. Produkt zawiera dodatkowo specjalny VITARGOTM, opatentowany węglowodan pozyskiwany ze skrobi jęczmiennej, który ma o prawie 100 razy większą masę molekularną niż maltodekstryna. Daje to lepszą osmolarność i szybszą odbudowę glikogenu w mięśniach.

- Ciągłe uwalnianie energii poprzez szeroką gamę cukrów jak i przez wysoką zawartość rozpuszczalnego błonnika. - Wydajniejsze odkładanie glikogenu dzięki Vitargo, specjalnemu węglowodanowi z jęczmienia. - Optymalna proporcja węglowodanów: Białek (4:1) w celu uzyskania lepszej kondycji. - Wzbogacony w witaminy i związki mineralne.

ZASTOSOWANIE Jako energetyczne śniadanie podawane wedle uznania. Świetnie nadaj się jako „śniadanie mistrzów” przed zawodami.

SPN-90-250 - jabłkowo-waniliowy puszka 1000g

S P O R T

F O O D


296 Węglowodany

Reduktory tłuszczu / Regeneracja

MALTODEXTRIN 100

ACTIVATOR OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

SPONSER Maltodextrin 100 dzięki dużej zawartości dekstrozy (14) daje energię na długi czas. Bezsmakowy proszek produkowany jest ze skrobi. Zakres cukrów czystego proszku węglowodanowego (95% suchego produktu) składa się z polisacharydów, maltozy i dekstrozy. Maltodextrin 100 jest łatwostrawny i nadaje się doskonale do użycia w celu dodania energii przed lub w czasie treningu/zawodów lub do regeneracji utraconego glikogenu. Idealny do wzbogacania organizmu w węglowodany, dodania energii do spożywanych napoi, musli czy shake'ów etc.

Ampułki pobudzające z wysoką zawartością kofeiny (160 mg/fiolkę). Przygotowane dla wszystkich rodzajów sportów, w których wymagana jest zdolność koncentracji i koordynacji. Zawiera kofeinę z guarany, ostrokrzewu i zieloną herbatę w połączeniu z naturalną kofeiną. Takie połączenie składników daje szybkie i długotrwałe działanie. Kofeina pobudza bezpośrednio centralny system nerwowy za pomocą wydzielanej adrenaliny. Ta działa stymulująco i poprawia koncentrację. Kofeina, tak jak składniki zielonej herbaty (polifenole) pobudzają przemianę materii i spalanie tłuszczu. Tauryna, inozytol i witamina B wspiera pobudzające działanie kofeiny.

ZALETY

ZALETY

-

- Krótko i długotrwałe efekty dzięki zastosowaniu różnych rodzajów kofeiny. - Praktyczne dozowanie. - Dobry smak.

100% proszek z weglowodanami. Duża zawartość dekstrozy Najlepsza przyswajalność Bezsmakowy i dobrze rozpuszczalny

ZASTOSOWANIE W razie potrzeby można stosować w celu dodania energii. Przed zawodami lub w przeddzień zawodów rozpuścić 3g na każdy kilogram masy ciała. W czasie wielodniowych treningów lub obozów treningowych stosować codziennie w tej samej proporcji.

SPN-90-170 - neutralny puszka 800g

LACTAT PUFFER OPIS PRODUKTU Napój dla sportowców zawierający węglowodany i sód, opóźnia nadwyrężenie mięśni podczas intensywnego obciążenia fizycznego. Może służyć jako usupełnienie diety w węglowodany. Sponser Laktat Puffer zawiera wodorowęglan sodu i cytrynian sodu, które wiążą kwas mlekowy (laktat) tworzący się podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Doprowadzenie sodu do organizmy dzięki neutralizacji laktatu pomaga osiągać lepsze wyniki w sportach o dużym, intensywnym wysiłku fizycznym i o częstym powtórzeniu tych samych ruchów przy których najczęściej powstaje kwas mlekowy z przemian anaerobowych.

ZALETY - Neutralizuje kwas mlekowy powstały w mięśniach. - Dobra przyswajalność węglanów sodu i cytrynianu sodu w czasie częstego używania przed zawodami. - Łagodny smak

ZASTOSOWANIE Używać przez 5-6 dni po 1000ml podzielone na 2 -3 porcje. Na 90 min przed zawodami lub dużym wysiłkiem fizycznym zażyć 500-1000ml.

SPN-90-175 - pomarańczowo brzoskwiniowy puszka 1000g

ZASTOSOWANIE Zażywać 1 ampułkę na ok 1 h przed lub podczas wysiłku fizycznego. Przy długotrwałym wysiłku można zażyć 2 ampułkę po około 3 godzinach wysiłku.

SPN-90-301 - neutralny pudełko (30 ampułek x 25ml)


Regeneracja

Regeneracja / Żele i batony

RECOVERY DRINK

297

PRO RECOVERY OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

SPONSER Recovery Drink jest bezlaktozowym napojem regeneracyjnym dającym szybszy wzrost zawartości glikogenu, szybszą syntezę protein i wzmacniającym odporność. Węglowodany krótko, średnio i długo łańcuchowe uwalniają energię w czasie intensywnego treningu oraz pobudzają regenerację i wzrost glikogenu.

PRO Recovery jest preparatem proteinowym stworzonym według najnowszych osiągnięć naukowych, przeznaczonym dla sportowców siłowych i wyczynowych. Niepowtarzalne połączenie wysokowartościowych protein serwatkowych, białka jajka, kazeiny w proporcjach 1:1:1 z młodziwem, hydrolizatem białka jajka i protein w formie peptydowej. Te składniki wraz z aminokwasami L-Leucyną, L-Glutaminą i L-Argininą pomagają budować mięśnie oraz przyspieszają regenerację. W szczególności sportowcy wyczynowi odczuwają korzyści w zakresie poprawy systemu odpornościowego, regeneracji oraz poprawie osiągów.

ZALETY

ZALETY

- Szeroki zakres działania: wzbogacanie organizmu w węglowodany, wzmacnianie systemu odpornościowego, odbudowa mięśni. - Wysokowartościowa, bezlaktozowa proteina pozyskana z serwatki. - Pełny zakres witamin i związków mineralnych. - Idealny w drodze: Torebki z porcjami, przygotowywane na wodzie.

- wysokowartościowe, szybko aktywne źródło protein - nie zawiera laktozy ani syntetycznych środków słodzących - praktyczne przygotowanie z wodą

ZASTOSOWANIE

ZASTOSOWANIE

W fazie odpoczynku po intensywnym wysiłku fizycznym należy spożyć w ciągu 1 godziny. Dla wspomagania budowy mięśni 1 -2 porcje dziennie do 1 godziny przed treningiem. Przygotowywane na wodzie.

SPN-90-244 - truskawkowo-bananowy pudełko (6 saszetek x 60g) SPN-90-240 - truskawkowo-bananowy pudełko (20 saszetek x 60g)

RECOVERY SHAKE

Najlepiej w ciągu 1 godziny po wysiłku fizycznym w celu regeneracji, w celu budowy masy mięśniowej na godzinę przed treningiem i w jego czasie.

SPN-90-140 - waniliowy puszka 1000g SPN-90-142 - kawowy puszka 1000g SPN-90-141 - czekoladowy puszka 1000g

OAT PACK OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

SPONSER Recovery Shake jest wyważoną kombinacją wielu węglowodanów wielołańcuchowych, wysokowartościowych protein oraz witamin i związków mineralnych. Węglowodany krótko, średnio i długo łańcuchowe uwalniają energię w czasie intensywnego treningu oraz dobudzają regenerację i wzrost glikogenu. Recovery Shake daje większą koncentrację aminokwasów w krwi jak i lepszą przyswajalność komórek, synteza proteinowa jest szybsza co wpływa na lepszy odpoczynek mięśni.

Sponser Oat Pack – siła z otrębów. Smaczne otręby połączone z orzechami prażonymi Macademia i migdałami, dostarczają energii na cały dzień. Produkt przygotowany z myślą o diecie w ciągu dnia, w czasie wycieczek rowerowych, pieszych i trekkingu. Otręby zawierają w sobie sycący błonnik spożywczy ( betaglukan ), który na długi czas dostarcza organizmowi energii. Orzechy Macademia uznawane są za najbardziej smaczne orzechy i są od pokoleń wykorzystywane przez Aborygenów w ich diecie, dzięki dużej zawartości zdrowych tłuszczy i białka. Migdały są uprawiane w szczególności w hiszpańskim regionie Walencji.

ZALETY

ZALETY

- Połączenie wysokowartościowych źródeł protein i węglowodanów o szybkim i wolnym działaniu. - Szeroki zakres działania: synteza protein, antykatabolizm, szybsze magazynowanie glikogenu. - Wzbogacony w witaminy i związki mineralne.

- Stopniowe uwalnianie energii dzięki dużemu zakresowi cukrów. - Wspaniały smak dzięki wysokojakościowym, naturalnym cukrom. - 100% naturalna produkcja.

ZASTOSOWANIE

ZASTOSOWANIE

W fazie odpoczynku w ciągu 1 godziny po wysiłku. Dla wsparcia budowy mięśni i masy pomiędzy posiłkami do 1 godziny przed treningiem. 1-2 shakeów dziennie.

Produkt przeznaczony jako przekąska w biurze, na wycieczcie lub w czasie uprawiania sportu.

SPN-90-238 - bananowy puszka 800g SPN-90-237 - waniliowy puszka 800g SPN-90-239 - czekoladowy puszka 800g

SPN-90-192 - zbożowo-orzechowe pudełko (30 szt x 60g)

S P O R T

F O O D


298 Żele i batony

Żele i batony

HIGH ENERGY BAR

CARNITIN BAR OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

Idealny, wysokowartościowy baton dla sportowców zawierający łatwo przyswajalne: k r ó t ko - , ś r e d n i o - i d ł u g o ł a ń c u c h o w e węglowodany w celu wolego uwalniania energii. Beta-glukany występujące w owsie zapewniają zrównoważony poziom cukru we krwi. Średnio-łańcuchowe oleje roślinne (MTC) dostarczają energię w postaci aż 9kcal/1g przy szybkim trawieniu a węglowodany posiadające łańcuch boczny ( BCAA ) zapobiegają zmęczeniu.

Baton energetyczny na bazie płatków zbożowych zawierający 440 mg L-karnityny. Wspomaga przemianę kwasów tłuszczowych w energię w czasie wysiłku fizycznego i w czasie odpoczynku dzięki zawartości l-karnityny i pochodzących ze zbóż węglowodanów złożonych przyczynia się do lepszej regeneracji. L-Karnityna jest aminokwasem, który wspiera aktywność fizyczną i regenerację. Posiada ważne dla zdrowia cechy: - optymalizuje spalanie tłuszczu i przemianę materii. - poprawia pobór tlenu i wytrzymałość tlenową. - chroni przed wolnymi rodnikami i pomaga przy odtruwaniu organizmu.

ZALETY

ZALETY

-

- L-Karnityna najwyższej jakości (L-CARNIPURE) - Smaczny baton zbożowy z kremowym nadzieniem. - Nadaje sie do spożycia w wysokich i niskich temperaturach.

Skoncentrowane źródło energii. Rewelacyjna przyswajalność i wykorzystanie. Produkt uznawany przez zawodowców Może być stosowany podczas upałów, nie rozpływa się. Duży stopień rozdrobnienia i emulgacji ułatwia trawienie.

ZASTOSOWANIE Produkt przygotowany jako źródło energii należy zjeść na około 1 godzinę przez wysiłkiem fizycznym oraz podczas - zależnie od przyswajalności i intensywności wysiłku. Produkt nadaje się również do stosowania jako przekąska pomiędzy posiłkami.

SPN-90-099 - morelowo-waniliowy pudełko (30 szt x 45g) SPN-90-097 - truskawkowy pudełko (30 szt x 45g)

ZASTOSOWANIE Produkt zalecany jako przekąska dająca energię przed i po wysiłku fizycznym w zależności od intensywności wysiłku.

SPN-90-084 - morelowy pudełko (15 szt x 40g)

ENERGY PLUS BAR OPIS PRODUKTU Baton Energy Plus dostarcza zrównoważoną dawkę węglowodanów i protein potrzebnych do regeneracji organizmu. Zawarte w nim wysokowartościowe proteiny takie jak izolat serwatki, hydrolizat protein i L-karnityna są składnikami potrzebnymi organizmowi w czasie regeneracji i wzrostu. Wraz z oligosacharydami fruktozowymi, prebiotykami wzmacniają one układ odpornościowy. Produkt wyjątkowy.

ZALETY - Wykorzystanie wysokowartościowych protein (izobat serwatki, aminokwasy posiadające łańcuch boczny(BCAA), glutamina i L-karnityna). - Pełen zakres witamin i minerałów. - Smaczny, zbożowy baton z kremowym nadzieniem. - Nadaje się do spożycia w wysokich i niskich temperaturach.

ZASTOSOWANIE Produkt zalecany jako przekąska dająca energię przed i po wysiłku fizycznym w zależności od intensywności wysiłku.

SPN-90-096 - żurawinowy pudełko (15 szt x 40g)

S P O R T

F O O D


Kreatyny

Odżywki białkowe / Żele i batony

299

MULTI PROTEIN 180

POWER

OPIS PRODUKTU Sponser Multi Protein 180 jest połączeniem wysokowartościowych protein z mleka, hydrolizatów serwatki (laktoalbumina) i protein z jajka. Wysoka zawartość protein o biologicznej wartości 180 (według skali Oser) służy budowie mięśni i chroni przed procesem katabolicznym. Wzór aminokwasów potrzebny do budowy mięśni odpowiada najnowszym badaniom, co wpływa na dostosowanie produktu specjalnie do sportowców siłowych, wytrzymałościowych jak i sportowców wyczynowych i ludzi aktywnych fizycznie, którzy mają duże zapotrzebowanie na proteiny.

Produkty przeznaczone do budowy mięśni i wzmacniania siły w sportach siłowych i dyscyplinach z przerwami pomiędzy wysiłkiem oraz w sprincie. Dostarczają energię, wspomagają organizm i zapewniają lepszą regenerację. Zawierają specjalne składniki jak np. monohydrat kreatyny przeznaczone zarówno dla ambitnych sportowców jak i dla każdego, kto lubi wysiłek fizyczny. Produkt przeznaczony nie tylko dla tych, którzy chcą poprawić masę mięśniową, ale dla każdego sportowca.

Sportowcy generalnie mają zwiększone zapotrzebowanie na proteiny, którego normalne pożywienie nie jest w stanie pokryć. POWER PROTEINE dostarczają wysokowartościowe proteiny, aminokwasy witaminy i związki mineralne w skoncentrowanej formie. Doskonale przyswajalne nie zawierają substancji dodatkowych.

ZALETY - Baza produktu zapewnia pozytywny bilans protein - Wzór aminokwasów dopasowany do wymagań organizmu o wysokiej zawartości potrzebnych aminokwasów włączający aminokwasy rozgałęzione (BCAA) - Zmniejsza proces kataboliczny po wysiłku fizycznym i wspiera budowę nowych mięśni - Smaczny napój z 10 witaminami, wapniem, magnezem i potasem

ZASTOSOWANIE Zażywać w ciągu dnia pomiędzy posiłkami. Szczególnie rano, wieczorem oraz ok.2 godziny po treningu. SPN-90-101 SPN-90-102 SPN-90-103 SPN-90-105 SPN-90-107 SPN-90-112

CREATINE PYRUVAT

ZALETY -

-

jagodowo-wanil. puszka 375g bananowa puszka 375g truskawkowa puszka 375g waniliowa puszka 375g czekoladowa puszka 375g bananowa puszka 750g

SPN-90-113 SPN-90-114 SPN-90-115 SPN-90-116 SPN-90-117

-

truskawkowa puszka 750g kokos.-ananas. puszka 750g waniliowa puszka 750g cappucino puszka 750g czekoladowa puszka 750g

PROTEIN 34 BAR OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

SPONSER Creatine Pyruvat zawiera 100% czystej CreapureTM, kreatyny połączonej molekularnie z kwasem pirogronowym. Poprzez swoją dostępność biologiczną pirogron kreatyny jest o wiele bardziej wartościowym źródłem kreatyny, dzięki czemu można zrezygnować z zażywania kreatyny w fazie przed treningiem. SPONSER Creatine Pyruvat jest naturalnym połączeniem 60% kreatyny z 40% kwasy pirogronowego w odróżnieniu od mniej skutecznego monohydratu kreatyny. Produkt ten jest opatentowanym suplementem kreatyny i jest sprzedawany w Szwajcarii z logiem CREAPURE wyłącznie przez firmę. . Producent gwarantuję najczystszą jakość, brak zanieczyszczeń i dodatkowych produktów, co zostało potwierdzone przez certyfikaty analizy.

PROTEIN BAR 34 jest wysokowartościowym batonem w czekoladzie. Zawiera wysokiej jakości białka mleka i soji, jest wzbogacony o 6 podstawowych witamin. Ze względu na wysoką zawartość białka PROTEIN BAR jest odpowiednią alternatywą dla shaków mlecznych (Protein i Recovery Shakes). Baton należy spożywać przed lub po wysiłku fizycznym lub treningu w celu zapobieżenia uszkodzenia mięśni i wspierania regeneracji organizmu.

O 25% skuteczniejsze działanie niż monohydratu kreatyny Brak konieczności przeprowadzania fazy zażywania przed treningiem W Szwajcarii dostępny wyłącznie za pośrednictwem firmy SPONSER Certyfikat jakości i czystości

ZASTOSOWANIE

ZALETY - lekkostrawne składniki, - smaczny baton z proteinami, - wzbogacony o 6 witamin.

ZASTOSOWANIE Baton przygotowany w celu regeneracji i zapobieżenia uszkodzenia mięśni po intensywnym wysiłku fizycznym. Nadaje się jako przekąska na co dzień.

Proszek dziennie 5 g (ok. 1 łyżeczki do herbaty) podzielone na 2-3porcje. Kapsułki dziennie 11 sztuk podzielonych na 2-3 porcje SPN-90-189 - 330 tabletek SPN-90-188 - proszek puszka 250g SPN-80-480 - bananowy w czekoladzie pudełko (24szt x 40g)

S P O R T

F O O D


300 Żele i batony / Odżywki białkowe

Odżywki białkowe / Gainery

HIGH ENERGY BAR

WHEY COLOSTRUM 185 OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

PROTEIN BAR jest wysokowartościowym batonem zawierającym białko i węglowodany. Zawiera dodatkowo proteiny z mleka i z soi, hydrolizat protein z pszenicy i buraka cukrowego, węglowodany, 19 ważnych witamin i związków mineralnych. Ze względu na swoją wysoką zawartość protein polecamy go szczególnie w treningach siłowych i fitness. Wysoka zawartość aminokwasów rozgałęzionych (BCAA ) i peptydów glutaminy wspiera budowę mięśni i pomaga organizmowi w czasie regeneracji. Baton jest doskonałą alternatywą dla shaków proteinowych.

Sponser Whey Colostrum jest połączeniem białek serwatkowych (mikrofiltracja Cross Flow), ze szczególnie bogatym w środki odżywcze młodziwem (siara), niskocząsteczkowym hydrolizatem protein z peptydami glutaminy i kazeiną. To specjalne zestawienie składników dostarcza, oprócz najwyższej jakości proteiny wspierającej budowę mięśni, wiele innych składników pomagających organizmowi w przyswajaniu pożywienia i regeneracji.

ZALETY

ZALETY

- Łatwostrawne składniki - 5% dziennego zapotrzebowania organizmu w 10 witamin, 15-40% dziennego zapotrzebowania organizmu w 9 związków mineralnych na jeden baton - Dzięki dużej zawartości protein Baton jest doskonałą alternatywą dla shaków proteinowych - Wysoka zawartość aminokwasów rozgałęzionych (BCAA) 3.3 g i 4.6 g glutaminy na baton

- Wysoka wartościowość biologiczna 185 (według skali Oser) - Bogaty w aminokwasy rozgałęzione (BCAA) (Walina, Leucyna i Izoleucyna) i w immunoglobuliny. Łączy szybko przyswajalne, niskocząsteczkowe proteiny (proteiny z serwatki, hydrolizat protein z peptydami glutaminy ) z opóźnioną w działaniu kazeiną i specjalnym wysokowartościowym młodziwem. - Wysoka zawartość peptyd glutaminy

ZASTOSOWANIE Do budowy mięśni i regeneracji organizmu jak i przekąska pomiędzy posiłkami. SPN-90-093 - waniliowy w czekoladzie pudełko (25 szt x 50g)

WHEY PROTEIN 94

ZALETY

ZASTOSOWANIE W celu wsparcia procesu budowy mięśni i zwiększenia masy zażyć do ok 30 min przed treningiem. W celu regeneracji porcję po treningu lub przed snem. W celu uzupełnienia puli protein - można spożyć porcję do śniadania. SPN-90-125 - brzoskwiniowo-waniliowa puszka 500g SPN-90-324 - czekoladowa puszka 500g SPN-90-124 - brzoskwiniowo-waniliowa puszka 1000g

WEIGHT PLUS OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

Sponser Whey Protein jest izolatem serwatki o wysokiej 94% zawartości protein w suchej masie produktu. Produkt wytwarzany jest za pomocą mikrofiltracji ”Cross Flow” (mikrofiltracja i ultrafiltracja, bez wymiany jonowej), która gwarantuje najwyższą zawartość i koncentrację protein (m.in. laktoferyny, peptydów glutaminy, immunoglobuliny), która w przypadku wymiany jonowej była by zmniejszona. Jednocześnie technologia ta zapewnia najlepszą zawartość związków mineralnych i tłuszczy o najlepszej wartościowości biologicznej (170 według skali Oser), co sprawia, że napój SPONSER Whey Protein jest najlepszym przyswajalnym źródłem protein.

Produkt przeznaczony do wsparcia budowy mięśni posiadający dobrze przygotowaną kombinację węglowodanów i wysokowartościowych protein poprawiających regenerację organizmu i wpierających budowę mięśni i masy. 68% węglowodanów i 20% protein. Węglowodany o średnim i długim łańcuchu uwalniają stopniowo swoją siłę do mięśni i dostarczają potrzebną do treningu energię.

- Nie zawiera laktozy. - Najlepsze źródło protein dzięki mikrofiltracji Crossflow. - Wysoka zawartość aminokwasów, przede wszystkim aminokwasów rozgałęzionych (BCAA) 250 mg/g w czystej proteinie. - Zawiera wartościowe dla systemy odpornościowego immunoglobuliny. - Wersja bezsmakowa idealnie nadaje się do przyrządzania potraw i napoi. - Dobrze się rozpuszcza.

ZALETY - Połączenie protein i węglowodanów i szybkim i wolnym uwalnianiu energii - Szeroki zakres działania: synteza białek, odkładanie glikogenu i wzmacnianie systemu odpornościowego - Dodatkowo wzbogacony olejem MCT o wysokim stopniu energetycznym i szybkim wchłanianiu. - Komplet witamin i minerałów. - Dobry w smaku shake mleczny w 2 smakach

ZASTOSOWANIE W celu wsparcia procesu budowy mięśni i zwiększenia masy zażyć do ok 30 min przed treningiem. Indywidualne zapotrzebowanie można sprawdzić w naszej tabeli lub za pomocą programu do obliczeń. SPN-90-127 SPN-90-130 SPN-90-128 SPN-90-121

-

truskawkowa puszka 425g waniliowa puszka 425g czekoladowa puszka 425g neutralna puszka 850g

SPN-90-123 SPN-90-120 SPN-90-119 SPN-90-122

-

waniliowa puszka 850g bananowa puszka 850g czekoladowa puszka 850g banan-czekolad puszka 850g

ZASTOSOWANIE Do wspierania budowy mięśni i masy pić do 1 godziny przez treningiem, w celu regeneracji pić w ciągu jednej godziny po treningu. 1-2 napoje dziennie. SPN-90-145 - bananowo-melonowa puszka 800g SPN-90-146 - waniliowa puszka 800g


Aminokwasy

Glutaminy / Kreatyny

AMINO FORCE

ZALETY

301

GLUTAMINPEPTID OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

Amino Force zawiera dwu- i trójpeptydy pochodzące z hydrolizatu serwatki (laktoalbuminy). Są one szybciej zamieniane na energię przez organizm niż wolne aminokwasy lub nieprzetworzone proteiny. Badania naukowe w USA wykazują większe zużytkowanie tlenu przy dwu- i trójpeptydach. Dzięki hydrolizatowi serwatki, jak Amino Force, uzyskano większy przyrost masy: ok. 2x więcej niż przy nieprzetworzonych proteinach i 5x więcej niż przy wolnych aminokwasach (patrz grafik). Zawarte w Amino Force peptydy mają oprócz tego szczególnie niską wagę molekularną, która umożliwia maksymalną przemianę materii w organizmie.

SPONSER Glutaminpeptid jest enzymatyczną, hydrolizowaną proteiną pszenną składającą się z dwu- i trój peptydów o wysokiej zawartości peptydów glutaminy (365 mg/g czystej proteiny). Są one szybciej wchłaniane przez organizm niż wolne aminokwasy lub nieprzetworzone proteiny. L-Glutamina jest najważniejszym anabolicznym aminokwasem, która działa antykatabolicznie po treningu i która pomaga w regeneracji organizmu. Przeznaczony jest w takim samym stopniu dla sportów siłowych i wyczynowych, gdyż posiada szeroki zakres działania (synteza białek, odkładanie glikogenu, system immunologiczny, szybsza regeneracja)

ZALETY

- Najwyższa biologiczna przyswajalność - Wysoka zawartość BCAA 240 mg/g czystej proteiny w proszku, odpowiednio 227 mg/g czystej proteiny - Optymalna waga molekularna: 65% < 500 D, 26% < 2000 D - Peptydy są naturalnie dobrze przyswajalne przez organizm. - Brak gorzkiego smaku (proszek) lub smak Mocca

- Podnosi syntezę białek i redukuje zatrzymanie budowy mięśni – działa anaboliczne ( budujące ) i anty-katabolicznie (proces rozpadu) - Zwiększa pojemność komórki i poprawia tym samym syntezę białek i glikogenu, które przyśpieszają regenerację - Służy jako pożywka dla pożytecznych bakterii jelita co wzmacnia system immunologiczny - Nie zawiera laktozy i protein z mleka. 100% roślinny.

ZASTOSOWANIE

ZASTOSOWANIE

Na krótko przed, bezpośrednio w czasie/lub bezpośrednio po zakończeniu wysiłku fizycznego (1-2 łyżki do herbaty proszku zmieszać z płynem lub ssać 5-10 Tabl.)

SPN-90-131 - neutralny proszek puszka 250g SPN-90-132 - mokka 300 tabletek

BCAA

ZALETY

W dniu treningu 3-4 x w ciągu dnia podzielone na 5-10 g peptyd glutaminy (w sumie 15-30 g). Jedną dawkę w ciągu 45 minut po treningu.

SPN-90-133 - neutralny puszka 250g

CREATINE MONOHYDRAT OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

Tabletki zawierające aminokwasy rozgałęzione (BCAA) Leucynę, Walinę i Izoleucynę o optymalnym składzie 2:1:1. W przeciwieństwie do zwykłych aminokwasów BCAA są przyswajane bezpośrednio przez mięśnie. Służą one organizmowi jako paliwo wykorzystywane podczas wysiłku fizycznego. Przy niewystarczającym ich występowaniu w organizmie, organizm korzysta ze ich zasobów zgromadzonych w komórkach mięśni, które składają się z 35% z BCAA. Stosunek BCAA do aminokwasu tryptofanu zmienia się w czasie wysiłku fizycznego, co p r z y ś p i e s z a t w o r z e n i e s i ę s e r o t o n i n y, wywołującej znużenie. Dostarczenie organizmowi w czasie wysiłku BCAA opóźnia zmęczenie organizmu. Docelowe dostarczenie BCAA pomada chronić zapasy organizmu, opóźnia zmęczenie mięśni i przyśpiesza ich regenerację i budowę.

Najwyższej jakości mikronizowany monohydrat kreatyny. Kreatyna poprawia zarówno wydolność tlenową jak i beztlenową. Jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie. W mięśniach pełni rolę transportera reszt fosforanowych, które powstały w wyniku spalania węglowodanów i tłuszczy. Po przekształceniach powstaje jednostka energetyczna ATP, która może być wykorzystywana przez organizm w celach czysto energetycznych lub służyć jako związek energetyczny do budowy tkanki mięśniowej. Kreatyna ma pośredni wpływ na przyrost beztłuszczowej masy mięśniowej. Zmikronizowanie kreatyny zapewnia poprawę wchłanialności oraz efektywność działania w zakresie gospodarki wodno-elektrolitowej, przyspiesza przyrost siły magazynując większe ilości glikogenu. Przyczynia się to do wzrostu wytrzymałości, wydolności, siły i masy mięśniowej. Kreatyna wspomaga również proces regeneracji organizmu po ćwiczeniach.

- Czyste BCAA w najlepszej postaci - Dobrze przyswajalny podczas wysiłku - Bezsmakowe tabletki, proste dozowanie

ZASTOSOWANIE Sporty siłowe: ok 3 tabletki na 10kg wagi podzielone na 2 porcje, zażyte na krótko przed na bezpośrednio po treningu. Sporty wytrzymałościowe: podczas długiego wysiłku 3-4 tabletek na godzinę i dodatkowo 2 tabletki na 10 kg wagi, zażyte na krótko przed i bezpośrednio po treningu.

ZALETY - Gwarancja jakości i bezpieczeństwa odnośnie zanieczyszczenia. - Korzystna cena

ZASTOSOWANIE W celu budowy mięśni u sportowców siłowych. SPN-90-187 - monohydrolizat kreatyniny puszka 500g

SPN-90-135 - neutralny 500 tabletek

S P O R T

F O O D


302 Odżywki białkowe

Węglowodany / Witaminy

SWISS MUESLI

Fit & Well

OPIS PRODUKTU Dzięki swojej wysokiej zawartości pożywnych węglowodanów złożonych SWISS MUESLI firmy SPONSER nadaje się doskonale jako śniadanie dla sportowców. Najwyższej jakości, pełnowartościowe zboża dostarczają organizmowi węglowodanów, protein roślinnych, soli mineralnych i pierwiastków śladowych. Zawarte w naszym SWISS MUESLI składniki są łatwo przyswajalne przez organizm dzięki niskiej zawartości tłuszczów.

Przede wszystkim sportowcy często potrzebują wzmocnienia układu odpornościowego, chcą poprawić zawartość witamin i związków mineralnych. W lini FIT & WELL firmy SPONSER znajdą Państwo niskokaloryczne produkty do spalania tkanki tłuszczowej i smaczne szejki proteinowe z niską zawartością węglowodanów i wysoką zawartością protein.

ZALETY - Bez dodatku cukry rektyfikowanego - Długotrwałe źródło energii dzięki dużej zawartości glukanów. - Zdrowe śniadanie dzięki ziarnom, owocom i orzechom.

ZASTOSOWANIE Spożywać jako zdrowe śniadanie, jako przekąskę między posiłkami.

SPN-90-211 - bez cukru 1kg

PROTEIN SOJA PLUS

ZALETY -

NUCLEOCELL OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

SPONSER Protein soja plus jest stworzony specjalnie dla wegetarian oraz dla tych, którzy cierpią na skazę białka mlecznego oraz laktozy. Nietolerancje pokarmowe są coraz częstsze, stąd pomysł na produkcję zupełnie naturalnego, bezsmakowego proszku o wysokiej zawartości pełnowartościowych protein, które można wykorzystać w codziennej kuchni dosypując do potraw. Protein Soja Plus to kombinacja aż 5 białek: sojowe, jajeczne, nasion grochu, ryżu oraz ziemniaków. Tylko taka kombinacja daje 100% wartość biologiczną oraz doskonałą przyswajalność. Proteiny te stanowią hydrolizaty – częściowo przetrawione, łatwo wchłaniane postacie. Dodatkowo produkt został wzbogacony o L-Carnitynę, której braki mogą wykazywać wegetarianie (występuje w produktach mięsnych), a także frukto-oligosacharydy – rozpuszczalny błonnik pokarmowy, który wspiera system immunologiczny i ułatwia wchłanianie magnezu.

NucleoCell zawiera połączenie naturalnego RNA (kwas dezoksyrybonukleinowy) i nukleotydów, które są podstawowym składnikiem syntezy komórkowej. Pochodzące z ekstraktów drożdży, substancje te są identyczne z tymi zawartymi w ludzkim organizmie. Nukleotydy są ważne w fazie procesów komórkowych i dla systemu odpornościowego.

Brak protein z mleka Nadaje się dla wegan Nie zawiera glutenu i laktozy. Neutralny smak

ZASTOSOWANIE Idealny produkt wzbogacający codzienną dietę w przypadku diety wegańskiej, alergii na protein z mleka, skazy białkowej lub celiakii (nietolerancji na gluten) Dawkowanie: zależnie od potrzeb, dziennie 4-6 łyżek (40-60g). Dodać do napoju, soków owocowych, sosów, ciast… SPN-90-265 - waniliowa puszka 600g

ZALETY -

Naukowo potwierdzona skuteczność nukleotydów wzmacnia odporność Przyspiesza regenerację odtruwa organizm i odnawia komórki po uszkodzeniu i pod wpływem stresu.

ZASTOSOWANIE 2 razy 2 kapsułki na dzień. Aby osiągnąć całkowita skuteczność, zalecamy zażywać NucleoCell regularnie. Przy bardzo wysokim wysiłku fizycznym zalecamy podwojenie dawki na okres 1 tygodnia. Nie przyjmować przy stwierdzonej alergii na drożdże. SPN-90-330 - 80 tabletek


Ochrona stawów / Reduktory tłuszczu

GLUCOSAMIN FORMULA

Reduktory tłuszczu / Witaminy

303

L-CARNITIN 1000 OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

Sprecyzowane dostarczanie chondroityny, glukozaminy i kwasu hialuronowego tylko poprzez zwykłe pożywienie jest ciężkie do osiągnięcia, ponieważ substancje te znajdują się z reguły w mięsnych produktach ubocznych. Specjalna, najwyższej klasy żelatyna, bogata w te środki odżywcze składa się przede wszystkim z fosforanu kolagenu i jest w stanie pokryć zapotrzebowanie organizmu przy produkcji chrząstki kostnej.

Ampułka do picia zawierająca L-karnitynę (1000mg) oraz cynk (3,8mg) i magenz (75mg). L-Karnityna występuje tylko w pożywieniu zwierzęcym i zalecana jest szczególnie przy diecie ubogiej w mięso. Zaletą dla sportowców jest: - zwiększony zapas energii z kwasów tłuszczowych - zwiększenie wytrzymałości poprzez zwiększone dostarczanie tlenu do organizmu - zimniejsza obciążenie organizmu - dzięki swoim antyutleniającym właściwościom redukuje szkody pozakomórkowe powstałe podczas wysiłku - wspiera odtruwanie wątroby i wspomaga układ krążenia.

ZALETY

ZALETY

- Specjalna żelatyna z hydrolizatu kolagenu - Zawieraja chondroitynę, glukozaminę i kwas hialuronowy - Wspiera czynniki wzrostu poprzez zawartość colostrum (siara, pierwsze mleko matki) - 750 mg glukozaminy w porcji dziennej - Działanie potwierdzone naukowo

- Użycie wysokowartościowego L-CARNIPURE®, 100% czystej L-karnityny (0,0% karnityny o konformacji D ) - wzbogacony witaminami typu B i C jak i związkami mineralnymi takimi jak cynk i magnez - praktyczne i poręczne ampułki

ZASTOSOWANIE

ZASTOSOWANIE

Jako uzupełnienie diety przy problemach z tkanką chrzęstną. Specjalnie przygotowany dla sportowców, którzy poddani są ciężkim obciążeniom. Zalecane użycie: 4-6 tabletek dziennie

Przystosowany dla osób aktywnych w celu przyspieszenia wykorzystania energii. Ważny składnik diety dla wegetarian. Nadaje się do przyjmowania przez diabetyków. Dozowanie 1 ampułka ok 1 godzina przed wysiłkiem lub w celu regeneracji zaraz po.

SPN-90-270 - 180 tebletek

SPN-90-300 - brzoskwinia pudełko (30 ampułek x 25ml)

CARNITIN 1000 MINERAL DRINK

MAGNESIUM PLUS

OPIS PRODUKTU Produkt SPONSER Carnitin jest elektrolitycznym napojem niskokalorycznym zawierającym czystą L-karnitynę i tym samym może być przyjmowany przez diabetyków. L-karnityna jest aminokwasem, który odgrywa znaczącą rolę przy transporcie kwasów tłuszczowych do mitochondriów gdzie zostają spalone i przekształcone w energię. Carnitin 1000 dzięki zawartości minerałów; wapń, magnez i żelazo, zapewnia sportowcom trzy składniki, których najczęściej im brakuje.

ZALETY - 1000 mg czystej L-karnityny w porcji. - Wzbogacony w minerały; wapno, magnez i żelazo. - Tylko 20 kcal na porcje.

OPIS PRODUKTU SPONSER Magnesium Plus prócz potężnej dawki magnezu i potasu zawiera oligosacharydy z owoców oraz błonnik, które wzmacniają system odpornościowy, wspomagają trawienie oraz przyswajanie magnezu. Magnez odgrywa ważną rolę w pracy mięśni jak i w metabolizmie. Jest on bardzo ważny dla sportowców i dla każdego, kto chcę utrzymać wysoką aktywność fizyczną. Magnez bierze udział w ponad 300 reakcjach biochemicznych w organizmie. Odpowiada między innymi za funkcjonowanie układu nerwowomięśniowego, stanowi budulec kości, zębów i mięśni, bierze udział w biosyntezie białka, w procesach enzymatycznych oraz chroni nas przed wpływem środowiska. Wysiłek fizyczny prowadzi do utraty magnezu, którego stratę można zrekompensować stosując nasz produkt. Potas natomiast stanowi regulator ciśnienia osmotycznego, zapewnia równowagę kwasowo-zasadową oraz wpływa na prawidłowe przewodnictwo mięśniowo-nerwowe. Bierze także udział w transporcie aminokwasów i syntezie białek. Witamina C wspomaga wchłanianie tych minerałów a także pełni rolę anty-utleniacza i strażnika naszych naczyń krwionośnych, ścięgien oraz układu odpornościowego.

ZALETY ZASTOSOWANIE Niskokaloryczny napój dla sportowców idealny w użyciu w siłowni lub podczas treningów wytrzymałościowych. Zalecane spożycie jako uzupełnienie diety lub jako dodatek wspomagania procesu regeneracji po wysiłku fizycznym. SPN-90-077 - czerwona pomarańcza puszka 400g SPN-90-081 - egzotyczny puszka 400g

- 1 porcja zawiera 50% zalecanego dziennego spożycia magnezu. - Zawiera witaminę C i potas. - Błonnik prebiotyczny wspomaga przyswajanie magnezu.

ZASTOSOWANIE Zaleca się używanie produktu podczas wysiłku fizycznego lub każdego dnia. Szczególnie zalecany dla tych, którzy cierpią na niedobór magnezu (np. przy skurczach mięśni) SPN-90-253 - owocowy pudełko (20 saszetek x 6g)

S P O R T

F O O D


304 Witaminy

Odżywki białkowe / Reduktory tłuszczu

PROTECTOR TABS

PROTEIN SHAKE OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

Intensywne działania sportowe, a także stres, ozon, promieniowanie UV oraz palenie powodują generowanie wolnych rodników w organizmie. Substancje te niszczą komórki i osłabiają system immunologiczny. Witamina A (beta-karoten), C, E i selen jako antyoksydanty mogą zatrzymać te ataki. W przyrodzie, materiały te znajdują się w różnych formach i w połączeniu działają synergistycznie / wspierają się w działaniu (np. karotenoidy, tokoferole, luteina i bioflawonoidy).

SPONSER Protein Shake jest pysznym pożywnym szejkiem mlecznym o wysokiej wartości biologicznej dzięki proteinom mlecznym oraz p o z y s k a ny m z j a j a . D o d a t ko w o n a p ó j wzbogacono dodatkiem L-Karnityny, która odgrywa ważną rolę w spalaniu tkanki tłuszczowej. Nisko węglowodanowy Protein Shake z białkiem, wysokiej jakości proteinami oraz kompleksem węglowodanów złożonych (low carb) może być składnikiem Twojej zdrowej codziennej diety. Może stanowić dodatek do normalnych posiłków lub stanowić ich substytut. Świetnie smakuje w połączeniu z owocami, warzywami lub sałatkami.

ZALETY ZALETY - Naukowo opracowany, bardzo skuteczny antyoksydacyjny skład, - Na dobę odpowiada dawce do 2,5 porcji świeżych owoców i warzyw, zdolność ochronna wynosi 1300 ORAC (Oxygen Radical Absorbance Capacity) - Zwiększona ochrona przez różnorodne działanie, - Magnez i pierwiastki śladowe przyspieszają regenerację,

ZASTOSOWANIE Przy intensywnej aktywności fizycznej, stresie lub narażeniu na szkodliwe warunki środowiska (ozon, palenie papierosów, smog, promieniowanie UV, itp.. ).

- Dodatek 300mg L-Karnityny dla przyspieszenia spalania tkanki tłuszczowej - Jedna porcja ( 25 gram proszku i 300ml odtłuszczonego mleka stanowi 1/2 zapotrzebowania na 10 wybranych witamin) - Łatwo przygotowywany – np. przy użyciu shakera również marki Sponser.

ZASTOSOWANIE Dla stabilizacji wagi: Zaplanuj okazyjny posiłek w zastępstwie normalnego, łącząc go z owocami, warzywami i sałatkami lub niskotłuszczowym jogurtem.

SPN-90-260 - bananowy puszka 500g SPN-90-261 - waniliowy puszka 500g SPN-90-262 - czekoladowy puszka 500g

SPN-90-184 - 180 tebletek

BASIC MINERALS

LOW CARB BURNER OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

SPONSER Basic Minerals reguluje równowagę kwasową w organizmie i zapewnia pokrycie niezbędnych minerałów. Alkaliczne związki mineralne i substancje śladowe; wodorowęglany, fosforany, laktaty dają efekt redukujący kwasowość, wspierając w ten sposób metabolizm komórek, pomagają przy leczeniu i poprawiają absorpcję tlenu przez komórki. Podstawowe minerały są neutralizatorem dla organizmu, pozwalają mu szybciej zregenerować się po chorobie oraz wzmacniają system immunologiczny.

Połączenie klasycznego napoju elektrolitycznego z ultra niską dawką kalorii (tylko 14kcal/500ml). Zawiera aktywne składniki wspierające przemianę materii i pobudzające termogenezę, wzrost przemiany materii, która wytwarza ciepło korzystając z energii w pożywieniu. Pomaga to w przemianie tłuszczu w energię, przyspiesza przemianę materii i redukuje odkładanie się tkanki tłuszczowej. Kofeina zawarta w zielonej herbacie oraz kawie pobudza organizm i aktywuje procesy mobilizujące rezerwy zbędnego tłuszczu.

ZALETY

ZASTOSOWANIE

- przyspiesza przemianę tłuszczy i termo genezę poprzez połączenie składników z zielonej herbaty i kawy, l-karnityne i błonnika z akacji - zawiera elektrolity szybko uzupełniające stracone w czasie wysiłku fizycznego płyny - peptydy wpierają szybką regenerację i utrzymywanie masy mięśniowej w czasie diety - jedna porcja zawiera tylko 14kcal

Trzy razy dziennie po jednej łyżeczce do herbaty, popijając dużą ilością wody. Przyjmować w czasie posiłku lub bezpośrednio po nim.

ZASTOSOWANIE

ZALETY - 3 łyżeczki do herbaty Basic Minerals pokrywają od 80 do 90 % dziennego zapotrzebowania w wapń, magnez, cynk i żelazo. - Nie zawiera cukru i laktozy

Idealny, jako napój wpierający spalanie tłuszczu np. W siłowni przy wysiłku do 1 godziny lub jako suplement diety. 2 Razy dziennie po 1 porcji, jako napój dla sportowców, pić z pożywieniem lub jako herbatę.

SPN-90-332 - neutralny puszka 400g SPN-90-510 - brzoskwinia-marakuja pudełko (20 saszetek x 8,5g)


Reduktory tłuszczu

Glutaminy

CLA

GLUTAMINIE FORMULA OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

Sprzężony kwas linolowy (CLA) prowadzi do poprawy stosunku mięśni do tłuszczu, redukuje poziom tkanki tłuszczowej i utrzymuje niezawierającą tłuszczu masę mięśniową. Stosowanie CLA może powstrzymać efekt jojo. Zakłada się, że CLA redukuje odkładanie się tłuszczu, zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Ponieważ mięśnie są cięższe niż tkanka tłuszczowa, zastosowanie CLA nie ma na celu, jako pierwsze obniżenie wagi, ale poprawę stosunku mięśni do tłuszczu.

Glutamine Formula to połączenie 4 najważniejszych aminokwasów: glutaminy, argininy, lizyny i ornityny a także kompleksu witamin grupy B, które odpowiedzialne są między innymi za metabolizm białka. Glutamina jest niezbędnym aminokwasem o szerokim spektrum działania. Jest bardzo istotna w procesie regeneracji, wspomaga magazynowanie glikogenu, wspiera system immunologiczny, jest pożywką dla dobrych bakterii jelitowych, działa antykatabolicznie oraz jest pomocna w stanach wyczerpania fizycznego i psychicznego. Arginina jest powiązana z szeregiem procesów metabolicznych w organizmie.

ZALETY -

305

Pomaga zmniejszyć poziom tłuszczu w organizmie poprawia stosunek mięsni do tłuszczy = więcej mięśni, mniej tłuszczu utrzymuje masę mięśniowa podczas diety działa anty katabolicznie ( utrzymuje masę mięśniową) w dyscyplinach sportowych

ZASTOSOWANIE 3 razy po 2 kapsułki na dzień, podczas posiłków. W celu kontroli wagi, poprawienia stosunku mięśni do tłuszczu i przyspieszenia spalanie tłuszczu Ostrzeżenie: Produktu nie należy stosować u diabetyków, młodzieży poniżej 18 roku życia, kobiet w ciąży i karmiących piersią.

SPN-90-500 - 200 tabletek

ZALETY - Najwyższa jakość aminokwasów dzięki zastosowaniu aminokwasów z grupy L - Łatwe przyjmowanie w formie kapsułek - Wzbogacony witaminami z grupy B

ZASTOSOWANIE W celu regeneracji brać raz dziennie, wieczorem 4-6 kapsułek i popić małą ilością płynu. Produkt może być zażywany w czasie przerw w suplementacji kreatyny.

SPN-90-640 - neutralny 500 tabletek

L-GLUTAMINE 100% PURE OPIS PRODUKTU Podczas długiego wysiłku fizycznego organizm skazany jest na wiele źródeł energii. Często ilość składników odżywczych nie jest wystarczająca i organizm musi czerpać energię z masy mięśniowej. Glutamina odgrywa ważną rolę przy pozyskiwaniu energii z protein. Glutamina wspomaga odkładanie sie glikogenu w komórkach mięśni i dlatego jest częścią wysokowartościowych produktów wspomagających regenerację organizmu. System immunologiczny jest dodatkowo wzmacniany poprzez antyoksydacyjne i antykataboliczne jej działanie.

PRO Czarna linia produktów PRO jest przeznaczona dla sportowców podchodzących profesjonalnie do swojej dyscypliny. Produkty specjalne dla zawodowców oraz zaawansowanych amatorów. Najwyższa z możliwych jakość.

ZALETY - Czysta glutamina L – wolne aminokwasy bez innych dodatkowych składników - Przeznaczona do wykorzystania w sportach siłowych i wyczynowych i przy budowie masy mięśniowej - Nie zawiera glutenu, laktozy i protein z mleka, 100% roślinna

ZASTOSOWANIE Dla poprawy regeneracji i budowy masy mięśniowej zażywać bezpośrednio po treningu. Najlepiej rozpuścić w ulubionym napoju.

SPN-90-134 - puszka 350g

S P O R T

F O O D


306 Aminokwasy

Kreatyny

AMINO 12500

CELL MAXIMIZER OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

Zapotrzebowanie na peptydy i aminokwasy po wysiłku fizycznym jest największe. W porównaniu z innymi dostępnymi shake'ami, praktyczne ampułki do picia Sponser mają tą zaletę, że są szybko przyswajane przez organizm i dostarczają potrzebnych organizmowi do budowy mięśni mikro-peptydów i aminokwasów. Peptydy pozyskane z hydrolizatu protein serwatkowych takie jak Amino 12500, są szybciej i lepiej przyswajane przez organizm niż całkowite peptydy czy aminokwasy, co wpływa na lepszą budowę masy mięśniowej. Arginina pomaga w procesie regeneracji i służy jako substrat oddychania tlenowego. Ornityna odgrywa ważną rolę w wydalaniu amoniaku, produktu ubocznego przemiany protein.

Twój najlepszy pomocnik w treningach, przy budowie masy mięśniowej i masy ciała, dostarcza węglowodanów i nawadnia komórki. Preparat zawiera specjalny skład środków odżywczych między innymi opatentowany VITARGO® który zwiększa objętość komórkową, kreatynę, taurynę i cukier prosty – rybozę, która ułatwia wchłanianie tych składników. Dobrze nawodnione komórki umożliwiają poprawną przemianę materii i nadają mięśniom ładny, estetyczny wygląd.

ZALETY

-

maksymalna dawka 12500mg aminokwasów na 25ml ampułki zawiera między innymi: 1100mg BCAA (wolne rozgałęzione aminokwasy) 2000mg ornityny 2000mg argininy wzbogacony witaminą B6 i kwasem pantotenowym praktyczny i wygodny w użyciu

ZALETY - wysoko molekularny VITARGO® o niskiej osmolarności - monohydrat i pirogronian kreatyny o jakości CreraPure® - cała gama środków odżywczych

ZASTOSOWANIE Przy zwiększaniu masy mięśniowej i lepszej regeneracji w sportach siłowych i wytrzymałościowych.

ZASTOSOWANIE Wypić jedną ampułkę bezpośrednio przed lub po treningu. SPN-90-906 - wiśniowy pudełko (30 ampułek x 25ml)

AMINO TABS EAC - Essential Amino Complex

SPN-90-630 - pomarańczowa puszka 3000g

CREAPUMP

OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

EAC zawiera 8 niezbędnych i 3 drugorzędnych aminokwasów w czystej postaci. Zastosowanie wolnych aminokwasów pozwala przyspieszyć budowę nowej tkanki mięśniowej jak i pomaga w czasie regeneracji mięśni. Ponieważ EAC zawiera wszystkie istotne aminokwasy i nie dostarcza zbędnych kalorii jest on szczególnie popularny wśród sportowców uprawiających sporty siłowe, ma on także zastosowanie w czasie diet w celu utrzymanie masy mięśniowej.

Tabletki do ssania zawierające pirogronian i monohydrat keratyny wytworzony z CreaPure® jakość w połączeniu ze zróżnicowanymi źródłami cukrów. Preparat wspiera wydajność organizmu w czasie fazy beztlenowej i w połączeniu z rybozą wpływa na przyrost masy mięśniowej. Ryboza odgrywa ważną rolę przy tworzeniu się ATP (adenozynotrifosforan) i pomaga dostarczać energię do mięśni. Przy intensywnym treningu mięśni poziom ATP w mięśniach wzrasta. Dostarczenie organizmowi rybozy po wysiłku fizycznym przyspiesza regenerację.

ZALETY

ZALETY

-

- najwyższej jakości pirogronian i monohydrat kreatyny - lepszy transport kreatyny w organizmie dzięki zróżnicowanego spektrum cukrów - wzbogacony witaminami i ważnymi związkami mineralnymi cynk i chrom

zawiera wszystkie istotne i drugorzędne aminokwasy wysoka zawartość leucyny (2000mg /9 tabletek ) BCAA ( wolne, rozgałęzione aminokwasy ) (3500mg/ 9 tabletek ) maksymalna wartościowość biologiczna 284 (w skali Oser )

ZASTOSOWANIE W celu zwiększenie anabolicznego działania należy przyjmować 4-5 tabletek na krótko przed wysiłkiem. W celach regeneracyjnych - tuż po nim.

ZASTOSOWANIE Ssać codziennie po 4 tabletki. Po upływie 8-12 tygodni zaprzestać przyjmowanie preparatu na okres jednego miesiąca. Nie łączyć z produktami zawierającymi kofeinę, które ograniczają działanie kreatyny.

SPN-90-275 - cytrynowe 350 tabletek SPN-90-650 - cytrynowe 300 tabletek


Gainery / Żele i batony

MASS GAINER

Regeneracja / Gainery

307

WHEY 94CFM OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

Mieszanka węglowodanów dostarcza energii podczas treningów oraz wypełnia zapotrzebowanie organizmu na węglowodany, co umożliwia szybką budowę masy mięśniowej poprzez wykorzystanie protein serwatkowych, izolatu protein z CFM (Mikro-filtracja Cross Flow) oraz kazeiny. Tłuszcze MCT (średnio-łańcuchowe tłuszcze) dostarczają dodatkowej energii i przyspieszają zwiększenie beztłuszczowej masy ciała. Tłuszcze MCT w przeciwieństwie do pozostałych tłuszczy, są natychmiast zamieniane w organizmie w energię i nie są odkładane jako tkanka tłuszczowa, dzięki temu że trawione są podobnie do cukrów.

Proteiny z mleka uzyskiwane w drodze mikrofiltracji Cross Flow są szybko dostępnym źródłem energii, podobnym składowo do aminokwasów zawartych w mięśniach. Wysoka jakość procesu ich pozyskiwania gwarantuje otrzymanie najlepszej jakości protein (między innymi: laktorefyny, makropeptydy, glutaminy i fragmenty peptydowe) i przeznaczona jest w szczególności do efektywnego budowania masy mięśniowej.

ZALETY ZALETY - izotal protein serwatkowych zawiera 25% BCAA oraz wartościowe składniki wspierające wzrost i siły ochronne organizmu. - Proteiny serwatkowe w formie mikro-granulek i kazeina są długo wykorzystywane przez organizm, szczególnie podczas fazy snu, gdzie organizm narażony jest na katabolizm. - hydrolizaty protein zawarte w preparacie potrzebne są dla szybkiej regeneracji po treningu siłowym.

- wysoka wartość biologiczna ( 170 w skali Oser ) - pozyskiwanie w procesie Cross Flow Microfiltration - wysoka zawartość potrzebnych organizmowi aminokwasów ( 250mg/g BCAA w czystej proteinie) - nie zawiera laktozy - zawiera wartościowe dla systemu odpornościowego organizmu immunoglobuliny

ZASTOSOWANIE ZASTOSOWANIE W celu zwiększenia masy ciała i masy mięśni zażywać na 1 godzinę przed treningiem, w celu regeneracji zażywać w ciągu 1 godziny po treningu. 1-2 napoje dziennie.

Przyjmować na ok. 30 minut przed wysiłkiem fizycznym lub po wysiłku w celu zwiększenia masy mięśniowej. Preparat nadaje się jako wzbogacenie preparatu Mass Gainer lub Recovery Formula lub jako dodatek do produktów.

SPN-90-610 - wanilia puszka 2500g SPN-90-600 - neutralny+D174 puszka 1500g

HIGH PROTEIN BAR

RECOVERY FORMULA OPIS PRODUKTU

OPIS PRODUKTU

Bogaty w białko baton oparty na 5 różnych, pełnowartościowych proteinach. Dzięki dużej zawartości białka aż 35 gram na baton, może z powodzeniem zastępować szejk białkowy a dzięki swojej postaci możesz go zawsze mieć przy sobie. Proteiny takie jak hydrolizat oraz izolat serwatki są najlepiej i najszybciej wchłanianymi frakcjami białka, natomiast kazeina i proteina sojowa zapewnia dostarczenie białka w dłuższym czasie. Wzbogacony 9 witaminami oraz minerałami. Ubogi w tłuszcz jedynie 4,2 g, co nie utrudnia wchłaniania składników odżywczych. Idealny w celu regeneracji po treningu siłowym lub jako posiłek przed snem.

Proszek białkowy zawierający węglowodany w celu maksymalnego przyspieszenia regeneracji. Wzbogacony proteinami serwatkowymi uzyskanymi w procesie mikro-filtracji Cross Flow. Dodatkowo zawiera glutaminę wspomagającą przyrost masy mięśniowej, magazynowanie glikogenu i system odpornościowy. Poprzez szybką i wysoką koncentrację aminokwasów we krwi jak i lepszą przyswajalność komórek, pobudzana jest synteza białek i tym samym przyspieszana jest regeneracja po wysiłku. Inulina jako błonnik prebiotyczny pomaga wzmocnić odporność i przyspiesza trawienie, przez co poprawiane jest wykorzystanie mikro cząstek składników odżywczych.

ZALETY - Smaczny baton o 50% zawartości protein. - Bez polewy czekoladowej - Mała zawartość laktozy

ZASTOSOWANIE Baton przeznaczony do uzupełniania protein w organizmie. Zalecane używanie co 1-2 godziny przy dużym wysiłku fizycznym. Doskonały także jako proteinowy posiłek przed pójściem spać.

ZALETY - szeroki zakres działania: wzbogacanie organizmu w węglowodany, poprawa odporności, budowa masy mięśniowej. - najlepszej jakości proteiny uzyskiwane w drodze mikro-filtracji CrossFlow. - wzbogacony o witaminy, związki mineralne i elementy śladowe - nie zawiera laktozy

ZASTOSOWANIE W celu optymalnej regeneracji zaleca się przyjmowanie preparatu bezpośrednio po wysiłku fizycznym. Jako pomoc przy zwiększaniu masy mięśniowej zalecamy stosować preparat pomiędzy treningami, do 1 godziny przed wysiłkiem.

SPN-90-909 - czekoladowy pudełko (20 szt x 70g) SPN-90-620 - truskawka-banan puszka 3000g

S P O R T

F O O D


308 Odżywki białkowe

Bidony / Akcesoria do odżywek

BIDONY SPONSER

S P O R T

F O O D

AKCESORIA

Bidony specjalnie przystosowane dla dzieci o pojemności 200ml. Naklejki Sponser.

Bidon o pojemności 500ml z praktycznym zamknięciem. Pasuje do standardowego uchwytu na bidon.

SPN-90-321 - NUGGI biały 0,2 litra

SPN-90-322 - NUGGI biały 0,5 litra

Bidon o pojemności 500ml z praktycznym zamknięciem. Pasuje do standardowego uchwytu na bidon.

Bidon o pojemności 750ml z praktycznym zamknięciem. Pasuje do standardowego uchwytu na bidon.

SPN-90-302 - DECKEL biały 0,5 litra

SPN-90-303 - NUGGI biały 0,75 litra

Bidon o pojemności 750 ml z praktycznym zamknięciem. Pasuje do standardowego uchwytu na bidon.

Bidon o pojemności 1000 ml z praktycznym zamknięciem lub zakończeniem dla graczy w hokeja.

SPN-90-303-S - srebrny 0,75 litra

SPN-90-305 - NUGGI biały 1,0 litr

Funkcjonalny szejker z sitkiem i skalą. Przezroczysty.

Praktyczny pojemnik na 10 bidonów, pasuje do wszystkich typów. Idealny dla klubów sportowych.

SPN-21-001 - przeźroczysty 500ml

SPN-90-311 - metalowy biały


Bidony / Akcesoria do odżywek

Plastikowy pojemnik zbiorczy z kranem. Idealny do przygotowywania wielu litrów napoju. Jest szczególnie ceniony przez kluby sportowe i organizatorów imprez sportowych.

Plastikowy pojemnik zbiorczy z kranem. Idealny do przygotowywania wielu litrów napoju na ciepło. Jestceniony przez kluby sportowe i organizatorów imprez sportowych.

SPN-90-307 - FASSLI biała 15 litrów

SPN-90-313 - TERMO niebieska 10 litrów

Plastikowy pojemnik zbiorczy z kranem. Idealny do przygotowywania wielu litrów napoju. Jest szczególnie ceniony przez kluby sportowe i organizatorów imprez sportowych.

Skarpetki / Czapki

309

Cienkie skarpetki do kostki, szczególnie wygodne dla rowerzystów. Coolmax® zapewnia dobrą wymianę ciepła i utrzymuje stopę suchą.

Cienkie skarpetki do kostki, szczególnie wygodne dla rowerzystów. Coolmax® zapewnia dobrą wymianę ciepła i utrzymuje stopę suchą.

SPN-90-315-B36 - białe 36-40 SPN-90-315-B41 - białe 41-45

SPN-90-315-C36 - czarne 36-40 SPN-90-315-C41 - czarne 41-45

Plastikowy pojemnik zbiorczy z kranem. Idealny do przygotowywania wielu litrów napoju. Jest szczególnie ceniony przez kluby sportowe i organizatorów imprez sportowych.

Nowoczesna czapka tzw. „bejsbolówka” z haftowanym logo, w kolorze czarnym.

Nowoczesna czapka tzw. „bejsbolówka” z haftowanym logo, w kolorze białym.

SPN-90-308 - FASSLI biała 30 litrów

SPN-90-309 - FASSLI biała 60 litrów

SPN-90-31 - czarna

SPN-90-316 - biała

Torebka na biodra z przegródką na klucze i bidon.

Torebka na biodra z przegródką na klucze i bidon.

SPN-90-317 - szara

SPN-90-319 - czarna

S P O R T

F O O D

SPONSER - AMP BIKE 2011  

SPONSER, AMP BIKE 2011

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you