Page 1

Home Bread Baguette


Ievads Rūpīgi izlasiet šīs ievada lappuses - tajās atradīsiet noderīgu informāciju, kā padarīt ēdienus vēl gardākus. Lai izceptu labu maizi, visām sastāvdaļām ir jābūt kvalitatīvām, svaigām un rūpīgi jāievēro, lai to daudzums atbilstu receptē norādītajam. Tālāk tiek sniegta informācija par dažādām maizes sastāvdaļām un to īpašībām. Milti: graudaugu miltus klasificē pēc tajā esošo kliju daudzuma un pelnu satura līmeņa. (Pelnu satura līmeni nosaka pēc minerālvielu daudzuma, kas paliek krāsnī pēc divu stundu ilgas miltu dedzināšanas 900°C temperatūrā.) Maizes cepšanai paredzētos miltus iedala atkarībā no graudu šķirnes un veida, augšanas apstākļiem, maluma pakāpes, kas savukārt nosaka minerālvielu, olbaltuma daudzumu, miltu fermentācijas aktivitāti u.t.t.: - augstākā labuma kviešu milti maizes un konditorejas izstrādājumu pagatavošanai: smalka maluma kviešu milti; - 1. šķiras kviešu milti maizes pagatavošanai: īpaši piemēroti milti maizes cepšanai, milti baltmaizes cepšanai; - 2. šķiras kviešu milti – rupja maluma milti; - pilngraudu milti. (Piezīme: rudzu miltu šķiras tiek klasificētas šādi: skrotēti, bīdelēti un atsēnaloti.) Lietojot lielāku miltu daudzumu ar augstāku kliju saturu, cepšanās laikā maize paceļas mazāk. Nepieciešamais ūdens daudzums ir atkarīgs no miltu tipa. Pievērsiet uzmanību mīklas konsistencei – tai ir jābūt mīkstai un elastīgai un tā nedrīkst lipt pie konteinera.

Maizes raugs (saccharomyces cerevisiae): dzīvs produkts, kas ir vissvarīgākais maizes pagatavošanā. Raugs piešķir maizei apjomu un raksturīgo grašu. Ir dažādu veidu maizes raugs: svaigais – mazu kubiņu veidā, sausais aktīvais, kas iepriekš ir jāsamitrina, vai sausais, ko var lietot uzreiz. Raugu var iegādāties gan lielveikalos (maizes izstrādājumu vai svaigo produktu nodaļās), gan maiznīcās. Izmantojot svaigo vai uzreiz lietojamo sauso raugu, lieciet to tieši maizes krāsniņas konteinerā kopā ar citām sastāvdaļām. Neaizmirstiet svaigo raugu iepriekš sadrupināt, lai tas vienmērīgāk sajauktos ar mīklu. Lietojot sauso aktīvo raugu (mazu bumbiņu veidā), pirms lietošanas sajauciet to ar nelielu daudzumu silta ūdens. Ūdens temperatūrai ir jābūt apmēram 37°C: zemākā temperatūrā rauga darbība būs mazāk efektīva, augstākā temperatūrā raugs var neiedarboties. Vienmēr ievērojiet ieteiktās devas un neaizmirstiet palielināt pievienojamo rauga daudzumu, ja izmantojat svaigo raugu (atbilstības tabulu skatīt zemāk). Ieraugs: rauga vietā varat izmantot ieraugu. Tas ir dabisks, dehidratēts ieraugs, ko var iegādāties bioproduktu veikalos. Izmantojot ieraugu, mīklas rūgšana un maizes garša būs citāda, nekā rauga mīklas gadījumā. Ieteicama šāda proporcija: divas ēdamkarotes ierauga uz 500 gramiem miltu. Cepamais pulveris (irdinātājs): to var izmantot tikai kēksu un pīrāgu (tortu) cepšanai. Maizes cepšanai neizmanto. Dažiem miltu veidiem irdinātājs ir jau pievienots. Sausā rauga un svaigā rauga daudzuma/svara atbilstības tabula Sausais raugs (tējk.) 1 Svaigais raugs (g) 12

1.5 20

2 25

2.5 30

3 35

3.5 40

4 50

4.5 55

5 60

Šķidrumi: rauga efektivitātes nodrošināšanai vēlams lietot istabas temperatūras vai nedaudz uzsildītus (ne vairāk par 38°C) šķidrumus. Var izmantot ūdeni, pienu, augļu vai dārzeņu sulas.

Ir divu veidu milti: maizes milti, kas ir izmantojami maizes un konditorejas izstrādājumu cepšanai, un makaronu gatavošanai paredzētie milti. Maizes cepšanai piemērotie milti satur daudz lipekļa – tas ir nepieciešams, lai mīkla uzbriestu Tādi ir augstākā labuma, 1. šķiras un 2. šķiras kviešu milti. Rudzu, kukurūzas, griķu, kastaņu u.c. miltus ieteicams izmantot kā piedevu maizes cepšanai paredzētajiem miltiem proporcijā no 10 līdz 50% atkarībā no konkrētā gadījuma (dažiem miltu veidiem piemīt raksturīga garša, tādēļ tie jālieto ļoti nelielos daudzumos).

Sāls: ļoti nozīmīga sastāvdaļa maizes pagatavošanā. Sāls piešķir maizei garšu un veicina mīklas uzbriešanu. Sāls daudzumu ieteicams iemērīt ļoti precīzi, jo nepietiekams sāls daudzums izraisa pārāk strauju mīklas uzbriešanu, taču vēlāk – cepšanas laikā – mīkla sakrītas. Pārāk liels sāls daudzums palēnina rūgšanas procesu. Vienmēr izmantojiet smalko sāli (rupjā sāls var saskrāpēt konteinera virsmu). Vēlams izmantot neattīrītu sāli. Uzmanību: sāls un raugs nedrīkst saskarties līdz mīklas iejaušanai ierīcē.

Miltu piemērotība maizes cepšanai ir atkarīga no to ieguvei izmantoto graudu veida un izcelsmes. Tas arī ir labāko miltu ražošanas noslēpums!

Cukurs: tas piedalās rūgšanas procesā, baro raugu un veicina skaistas, zeltainas garoziņas veidošanos cepšanas laikā. Cukurs, tāpat kā sāls, ir jāiemēra ļoti precīzi. Var lietot rafinēto, brūno cukuru, jēlcukuru, medu, sīrupu vai kļavu sīrupu.


Maizes krāsniņas „Home Bread Baguette” lietošana Citas sastāvdaļas Tauki: tie padara maizi maigāku un gardāku un pagarina tās uzglabāšanas laiku. Maizes pagatavošanā var izmantot visu veidu taukus, taču vislabākā garša būs, lietojot sviestu vai olīveļļu. Sviests vispirms ir jāsagriež kubiņos, lai varētu vienmērīgāk iejaukt mīklā. Piens un piena produkti: piena un citu piena produktu izmantošana paaugstina maizes uzturvērtību un maina tās garšu un irdenumu. Piena produktiem ir arī emulējoša iedarbība, kā rezultātā maizes mīkstums kļūst glīts un rosina apetīti. Izmantojiet svaigus piena produktus vai pievienojiet nelielu daudzumu piena pulvera. Olas: tās bagātina mīklu, uzlabo maizes krāsu un veicina pareizu mīkstuma veidošanos. Olas veicina mīklas briešanu, līdz ar to mainot maizes garšu un tekstūru, un ietilpst aizdarītas maizes un smalkmaizīšu mīklas sastāvā.

Jaunā maizes krāsniņa „Home Bread Baguette” ļaus palutināt visu ģimeni un pagatavot oriģinālu un skaistu maizi, kā arī zeltainas un kraukšķīgas bagetes. Piederumi: Maizes krāsniņas „Home Bread Baguette” piegādes komplektā ir visi nepieciešamie piederumi: - konteiners ar divām mīklas maisīšanai paredzētām lāpstiņām, kurā var pagatavot dažādus maizes veidus, kuru svars var sasniegt 1,5 kg; - mērglāze un mērkarote ērtākai sastāvdaļu iemērīšanai un metāla āķīši, ar ko izņemt maizi no konteinera un uzmanīgi demontēt lāpstiņas; - no divām plātīm veidots paliktnis ar nepiedegošu pārklājumu četru bagešu cepšanai un cepšanas piederumi – rīki garenisku iegriezumu veidošanai maizes virsmā un otiņa.

Garšvielas un piedevas: mīklai var pievienot garšvielas, graudus, svaigus vai kaltētus augļus un dārzeņus, salmiņos sagrieztu krūtiņu, olīvas. Visas piedevas, izņemot maltas garšvielas (tās pievieno miltiem gatavošanas sākumā), ir jāievieto konteinerā pēc maizes krāsniņas skaņas signāla, lai mīklas gatavošanas laikā tās netiktu sasmalcinātas, bet vienkārši iemīcītas mīklā. Lai neizjauktu mīklas rūgšanas procesu, piedevas nav ieteicams pievienot pārāk lielā daudzumā.

Darba secība: Ja vēlaties izcept maizi, izvēlieties recepti un sagatavojiet visas nepieciešamās sastāvdaļas. Paņemiet konteineru un ievietojiet tajā sastāvdaļas, rūpīgi ievērojot norādīto secību, jo no tā ir atkarīga maizes kvalitāte. Nosveriet katru sastāvdaļu, ievērojiet receptē norādīto daudzumu. Kad sastāvdaļas ir sagatavotas, ievietojiet konteineru maizes krāsniņā un izvēlnē izvēlieties receptei atbilstošo programmu. Izvēlieties maizes svaru (750 g, 1000 g vai 1500 g), iestatiet vēlamo cepšanas pakāpi – varat izvēlēties gaiši zeltainu, vidēji zeltainu vai tumši zeltainu garoziņu. Kad tas izdarīts, atliek ieslēgt atbilstošo programmu un sāksies maizes cepšanas process.

Maizes krāsniņa kontrolē visus maizes gatavošanas posmus no mīklas rūgšanas līdz produktu izcepšanai. Kad maize ir gatava, Jums atliek tikai izcelt to uz restēm un atstāt uz vienu stundu. Tad varat ķerties pie nogaršošanas. Ja maizes pagatavošanā esat iesācējs, iesakām sākt ar vienkāršu recepti un pilnībā to apgūt; rūpīgi pierakstiet visas izmaiņas, ko veicat sākotnējā receptē.

Maizes krāsniņas displejā būs redzams pagatavošanas ilgums. Skaņas signāls ziņos, ka maize ir gatava un to var izņemt no formas. Ar metāla āķīšiem izņemiet lāpstiņas no maizes un varat ķerties pie nogaršošanas. Maizes krāsniņa, gluži kā maiznieks, seko līdzi visiem maizes pagatavošanas posmiem. Automātiski tiek ieslēgti mīklas iejaušanas, uzraudzēšanas, cepšanas posmi un maizes uzglabāšana siltumā. Funkcijas Atliktais maizes cepšanas sākuma laiks Šī funkcija ļauj atlikt ierīces ieslēgšanas laiku, līdz ar to varat iepriekš ieprogrammēt maizes gatavošanas sākuma laiku un izvēlēties, kad maizei jābūt gatavai. Maizes uzglabāšana siltumā Kad maize ir gatava, tiek automātiski ieslēgta funkcija, kas ļauj uzglabāt maizi siltumā, šādi nodrošinot vislabākās garšas īpašības. Programmas Daudzveidīgās programmas, ko piedāvā maizes krāsniņa, ļauj pagatavot bagetes, sāļas un saldas maizītes, pīrāgus, tortes un džemus. Ļaujiet vaļu iztēlei un baudiet pagatavotos ēdienus!


Laipni lūdzam „Paneo” maizes cienītāju klubā!

Pieredzējušie „PANEO” maiznieki visā pasaulē ir gatavi uzklausīt maizniekus amatierus, iesācējus un jau pieredzējušus maizniekus – visus, kas interesējas par maizes, smalkmaizīšu un īpašu maizes veidu cepšanu. „PANEO” maiznieku pieredze kopā ar šo maizes krāsniņu palīdzēs pagatavot vispārsteidzošāko veidu maizi: īstas mazās bagetes, tradicionālo maizi, kas patīkami pārsteigs ģimeni un draugus, kā arī visgardākās smalkmaizītes. Lai Jums palīdzētu, tika izveidots „PANEO” klubs (Club-Paneo). Tā tīmekļa vietne www.club-paneo.com ir nemainīga visas pasaules maiznieku amatieru tikšanās vieta. Tur atradīsiet fotoattēlus, uzzināsiet maizes pagatavošanas paņēmienus, saņemsiet ieteikumus, varēsiet apskatīt paraugdemonstrējumus un iepazīties ar vairāk nekā 50 gardas un vienkārši gatavojamas maizes receptēm. Svarīgākais noslēpums, ko „PANEO” maiznieki atklās – pareiza rauga izvēle. Neatkarīgi no tā, vai tas ir svaigais vai sausais raugs, tieši rauga izvēle un lietošana nosaka veiksmi maizes pagatavošanā. „PANEO” maiznieki ir izvēlējušies katras valsts labākās rauga šķirnes: „Saf-Moment” Krievijā, „Yuva” Turcijā, „Lievital” Itālijā, „l’hirondelle” un „Francine” Francijā. Lasiet par tām tīmekļa vietnē www.club-paneo.com. Esam pārliecināti, ka, ievērojot šos ieteikumus, arī Jūs drīz kļūsiet par īstu „PANEO” maiznieku!


Bagešu pagatavošana Bagešu sagatavošana - Apkaisiet rokas ar miltiem, lai pie tām neliptu mīkla un uzmanīgi izņemiet to no konteinera. - No mīklas izveidojiet lodi un sadaliet to četrās vienāda lieluma „sagatavēs”. - Paņemiet vienu mīklas „sagatavi” un novietojiet to uz virsmas, kas iepriekš nokaisīta ar miltiem. Saplaciniet mīklu ar plaukstu, izveidojot četrstūri.

Beidzot Jums ir iespēja cept bagetes mājās! Kļūstiet par īstu maiznieku un pārsteidziet ģimeni un draugus ar gardām un oriģinālām bagetēm. Piedāvājam klasiskas bagetes pagatavošanas recepti ar padomiem un ieteikumiem, kas palīdzēs radoši interpretēt pamatrecepti, kā arī lieliskas „Paneo” maiznieku piedāvātas receptes, un ceram, ka tās rosinās Jūsu iztēli. 1.

2.

3.

Četru mazo bagešu pagatavošana,(katra 100 g smaga) Laiks

2 h 03 min

Silts ūdens 170 ml 1 tējk. Sāls Kviešu milti 280 g (1 ½ mērglāzes) 1 tējk. Sausais raugs - Iegūto četrstūra formas mīklas plāksni pārlokiet uz pusēm, nedaudz piespiediet un apgrieziet to ar„salaidumu” augšup. Atkārtojiet šo darbību, lai padarītu mīklas četrstūri plānāku. - Aptiniet mīklu ap īkšķi, un uzspiediet ar plaukstu uz„salaiduma”. Atkārtojiet šo darbību 3 - 4 reizes, lai bagete būtu viendabīgāka un tās garums atbilstu plāts garumam. - Pēc tam sarullējiet bageti un atkārtojiet šīs darbības ar pārējām mīklas„sagatavēm”.

Mīklas pagatavošana: ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, sāls, milti un sausais raugs. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties programmu „Bagete” (9). Nospiediet taustiņu „Sākt”. 4.

5.

6.


- Ar šim mērķim paredzēto rīku vai robainu nazi bagešu virsmā izveidojiet iegriezumus. - Glītu, zeltainu bagešu izcepšanai samitriniet to virspuses, izmantojot otiņu. - Novietojiet bagetes uz paplātēm, uzlieciet paplātes uz cepšanai paredzētā paliktņa. - Pirms bagešu ievietošanas maizes krāsniņā neaizmirstiet no tās izņemt taisnstūra konteineru maizes cepšanai. - Lai palaistu 55 minūšu programmu, nospiediet taustiņu „Sākt”. - Pēc skaņas signāla bagetes ir gatavas un varat tās izņemt no maizes krāsniņas. 7.

8.

9.

Lai piešķirtu bagetēm citādu garšu vai izveidotu savu recepti: mīklas iejaukšanas laikā (skaņas signāls ziņos, kad to var darīt), pēc vēlēšanās varat pievienot sezama sēkliņas, graudus vai sieru, valriekstus, lazdu riekstus, olīvas vai salmiņos sagrieztu krūtiņu. Sasmalciniet piedevas, pievienojiet tās pamatsastāvdaļām. Turpmākajās lappusēs atradīsiet 10 receptes, kurās piedāvāti dažādi klasiskās bagetes varianti. „Vidusjūras” aromātam: pievienojiet mīklai nedaudz olīveļļas (vienu tējkaroti vai pēc Jūsu gaumes) un pirms cepšanas pārklājiet bagetes ar olīveļļu. Lai izgreznotu bagetes un iegūtu labāku rezultātu: sagatavojiet bagetes klasiskā veidā, un pirms izveidojiet virsmā iegriezumus, samitriniet tās un pēc izvēles apviļājiet magoņu, saulespuķu, sezama sēkliņās vai linsēklās. Lai izveidotu pīnītes veida bagetes, līdzīgas maiznīcā pirktajām: tas ir vienkārši! Ar šķērēm izveidojiet dziļus iegriezumus bagetes virsmā ik pēc 2 3 cm. Pēc tam, lai izveidotu „pīnīti”, atdaliet iegriezumu vietas pamīšus pa labi un pa kreisi visas bagetes garumā. Lai izrotātu saldās bagetes: tādā pašā veidā, izmantojot šķēres, varat izveidot seklākus iegriezumus bagešu virsmā - lielisks paņēmiens saldo vai piena maizīšu gatavošanā.

MAIZNIEKA IETEIKUMI Lai piešķirtu bagetēm citādu garšu vai izveidotu savu recepti: mīklas iejaukšanas laikā (skaņas signāls ziņos, kad to var darīt), pēc vēlēšanās varat pievienot sezama sēkliņas, graudus vai sieru, valriekstus, lazdu riekstus, olīvas vai salmiņos sagrieztu krūtiņu. Sasmalciniet piedevas, pievienojiet tās pamatsastāvdaļām. Turpmākajās lappusēs atradīsiet 10 receptes, kurās piedāvāti dažādi klasiskās bagetes varianti. Bagešu pagatavošanas procesu varat apskatīt, lejupielādējot videorullīti tīmekļa vietnē www.moulinex.com


Bagetes ar medu un auzu pārslām Lai pagatavotu četras mazās bagetes (katra 100 g smaga) Laiks: 2 st 03 min

SASTĀVDAĻAS • Silts ūdens: 175 ml • Sāls: ¾ tējk. • Medus: 30 g – mērglāzē 2 ēd.k. • Kviešu milti: 210 g (viena mērglāze) • Rudzu milti: 40 g (¼ mērglāzes) • Sausais maizes raugs: ¾ tējk. • Auzu pārslas: 25 g Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Skat. „Padomi un ieteikumi bagešu pagatavošanai” 10. lpp. Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, medus un sāls. Pievienojiet divu veidu miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 9. programmu un nospiediet taustiņu „Sākt”. Pēc skaņas signāla atveriet maizes krāsniņu un izņemiet mīklu. Sadaliet to četrās vienādās daļās, no kurām gatavojiet bagetes. Samitriniet tās ar ūdeni un pēc tam apviļājiet auzu pārslās. Novietojiet mīklas „sagataves” uz bagešu cepšanas paliktņa. Ar šķērēm izveidojiet dziļus iegriezumus un atpletiet iegriezuma vietas, lai piešķirtu bagetēm „pīnītes” formu. Vēlreiz nospiediet taustiņu „Ieslēgt – izslēgt”.

Brokastīs pasniegtās bagetes ir lielisks enerģijas avots visai dienai.

Izlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.


Bagetes ar smalka maluma klijām Lai pagatavotu četras mazās bagetes (katra 100 g smaga) Laiks: 2 st 03 min

SASTĀVDAĻAS • • • • •

Silts ūdens: 175 ml Cukurs: 1 tējk. Sāls: ¾ tējk. Sviests: 20 g Kviešu milti: 150 g (¾ mērglāzes) • Pilngraudu milti: 100 g (½ mērglāzes) • Smalki maltas klijas: 8 ēd.k. • Sausais maizes raugs: ¾ tējk.

Skat. „Padomi un ieteikumi bagešu pagatavošanai” 10. lpp. Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, sviests, cukurs un sāls. Pievienojiet divu veidu miltus un raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 9. programmu un nospiediet taustiņu „Sākt”. Pēc skaņas signāla atveriet maizes krāsniņu un izņemiet mīklu. Sadaliet to četrās vienādās daļās, no kurām gatavojiet bagetes. Apkaisiet tās ar smalka maluma klijām. Novietojiet bagetes uz cepšanas paliktņa un izveidojiet tajās gareniskus iegriezumus. Vēlreiz nospiediet taustiņu „Ieslēgt – izslēgt”.

Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Šī bagete ir ļoti garšīga, bet klijas padara to arī veselīgu.

Izlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.


Bagetes ar graudiem Lai pagatavotu četras mazās bagetes (katra 100 g smaga) Laiks: 2 st 03 min

SASTĀVDAĻAS • • • • • • • • • • • •

Silts ūdens: 200 ml Sāls: ¾ tējk. Cukurs: 1 tējk. Kviešu milti: 165 g (4/5 mērglāzes) Rudzu milti: 40 g (¼ mērglāzes) Pilngraudu milti: 40 g (¼ mērglāzes) Sausais maizes raugs: ¾ tējk. Linsēklas: ½ ēd.k. Sezama sēkliņas: ½ ēd.k. Magoņu sēkliņas: ½ ēd.k. Saulespuķu sēkliņas: ½ ēd.k. Prosas graudi: ½ ēd.k.

Skat. „Padomi un ieteikumi bagešu pagatavošanai” 10. lpp. Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, cukurs un sāls. Pievienojiet divu veidu miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 9. programmu un nospiediet taustiņu „Sākt”. Pēc skaņas signāla atveriet maizes krāsniņu un izņemiet mīklu. Sadaliet to četrās vienādās daļās, no kurām gatavojiet bagetes. Apkaisiet tās ar miltiem. Novietojiet bagetes uz cepšanas paliktņa un izveidojiet tajās gareniskus iegriezumus. Vēlreiz nospiediet taustiņu „Sākt”.

Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto. Apetīti rosinošs un līdzsvarots graudaugu maisījums. Šo bageti ieteicams baudīt atsevišķi kā vieglu uzkodu vai kā grauzdiņu ar sviestu un džemu!

Izlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.


Bagetes ar sezama sēkliņām Lai pagatavotu četras mazās bagetes (katra 100 g smaga) Laiks: 2 st 03 min

SASTĀVDAĻAS • • • •

Silts ūdens: 175 ml Cukurs: 1 tējk. Sāls: ¾ tējk. Kviešu milti: 250 g (1¼ mērglāzes) • Sausais maizes raugs: ¾ tējk. • Sezama sēkliņas: 50 g

Skat. „Padomi un ieteikumi bagešu pagatavošanai” 10. lpp. Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, cukurs un sāls. Pievienojiet miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 9. programmu un nospiediet taustiņu „Sākt”. Pēc pirmā skaņas signāla pievienojiet mīklai sezama sēkliņas. Pēc otrā skaņas signāla atveriet maizes krāsniņu un izņemiet mīklu. Sadaliet to četrās vienādās daļās, no kurām gatavojiet bagetes. Novietojiet bagetes uz cepšanas paliktņa un izveidojiet tajās gareniskus iegriezumus. Vēlreiz nospiediet taustiņu „Ieslēgt – izslēgt”.

Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Pietiek ar dažām sezama sēkliņām, lai bagete iegūtu aromātu un eksotiskas garšas nianses!

Izlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.


Bagetes ar žāvētām plūmēm un valriekstiem Lai pagatavotu četras mazās bagetes (katra 100 g smaga) Laiks: 2 st 03 min

SASTĀVDAĻAS

Skat. „Padomi un ieteikumi bagešu pagatavošanai” 10. lpp. Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, cukurs un sāls. Pievienojiet divu veidu miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 9. programmu un nospiediet taustiņu „Sākt”. Pēc pirmā sk aņas signāla pievienojiet mīk lai • valriekstus. • Pēc otrā skaņas signāla atveriet maizes krāsniņu un • izņemiet mīklu. • Sadaliet to četrās vienādās daļās, no kurām gatavojiet bagetes. Apviļājiet tās kukurūzas graudos. Izmantojot svaigo raugu, ir Novietojiet bagetes uz cepšanas paliktņa un jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam izveidojiet tajās gareniskus iegriezumus. Katrā iegriezumā ievietojiet trīs žāvētas plūmes. Vēlreiz raugam norādīto. nospiediet taustiņu „Ieslēgt – izslēgt”. • • • • •

Silts ūdens: 160 ml Cukurs: 1 ēd.k. Sāls: ¾ tējk. Kukurūzas graudi: 25 g Kviešu milti: 200 g (viena mērglāze) Rudzu milti: 25 g (3 ēd.k.) Sausais maizes raugs: ¾ tējk. Žāvētas plūmes: 45 g Valrieksti: 45 g

Rudenīga recepte ar augļu un meža aromātu. Šādu bageti var baudīt kā atsevišķu ēdienu vai pasniegt ar sieru

Izlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.


Aizdarītās bagetes ar saulespuķu sēklām Lai pagatavotu četras mazās bagetes (katra 100 g smaga) Laiks: 2 st 03 min

SASTĀVDAĻAS

Skat. „Padomi un ieteikumi bagešu pagatavošanai” 10. lpp. Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: olas, sviests, cukurs un sāls. Pievienojiet divu veidu miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 9. programmu un nospiediet taustiņu „Sākt”. Pēc pirmā skaņas signāla pievienojiet mīklai saulespuķu • sēkliņas. Pēc otrā skaņas signāla atveriet maizes krāsniņu, izņemiet • mīklu un izveidojiet 16 mazas lodītes. • Vienas aizdarītās bagetes izcepšanai novietojiet uz • cepšanas paliktņa četras lodītes un izveidojiet tajās gareniskus iegriezumus. Izmantojot svaigo raugu, ir Ieteicams pārklāt bagetes virsmu ar olīveļļu vai citu augu jāņem trīs reizes (pēc svara) eļļu – tā kļūst mirdzoša un iegūst zeltainu nokrāsu. lielāks daudzums par sausajam Vēlreiz nospiediet taustiņu „Ieslēgt – izslēgt”. • • • •

Sviests: 40 g Sāls: ¾ tējk. Cukurs: 3 ēd.k. Kviešu milti: 220 g (viena mērglāze) Rudzu milti: 50 g (1/4 mērglāzes) Sausais maizes raugs: 1 tējk. Olas: 4 gab. Saulespuķu sēkliņas: 35 g

raugam norādīto.

Nobaudiet šo aizdarīto bageti: uz mēles kūstošais aizdars kļūst vēl gardāks, ja to papildināsiet ar kraukšķīgām saulespuķu sēkliņām…

Izlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.


Lauku bagetes Lai pagatavotu četras mazās bagetes (katra 100 g smaga) Laiks: 2 st 03 min Skat. „Padomi un ieteikumi bagešu pagatavošanai”10. SASTĀVDAĻAS lpp. Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu • Silts ūdens: 190 ml secību: siltais ūdens, cukurs un sāls. Pievienojiet divu veidu miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru • Sāls: ¾ tējk. maizes krāsniņā. Izvēlieties 9. programmu un • Kviešu milti: 210 g (viena nospiediet taustiņu „Sākt”. mērglāze) Pēc skaņas signāla atveriet maizes krāsniņu un • Rudzu milti: 40 g (¼ mērglāzes) izņemiet mīklu. Sadaliet to četrās vienādās daļās, • Sausais maizes raugs: ¾ tējk. no kurām gatavojiet bagetes. Apkaisiet tās ar miltiem. Novietojiet bagetes uz cepšanas paliktņa • Cukurs: 1 tējk. un izveidojiet tajās gareniskus iegriezumus. Vēlreiz nospiediet taustiņu „Ieslēgt – izslēgt”. Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Ar nelielu daudzumu rudzu miltu pietiek, lai šī g aromātu. tradicionālā bagete iegūtu laukiem raksturīgo

Izlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.

Svars: 1000 g Laiks: 3 st 39 min

Maize lauku gaumē

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, sāls, cukurs. Pievienojiet divu veidu miltus un sauso raugu. Silts ūdens: 405 ml Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 2. Sāls: 2 tējk. programmu, maizes svaru Cukurs: 1 ēd.k. Kviešu milti: 560 g (2 4/5 mērglāzes) un vēlamo garoziņas krāsu. Pilngraudu milti: 130 g (2/3 mērglāzes) Nospiediet taustiņu „Sākt”. Pēc skaņas signāla pievienojiet valriekstus vai lazdu riekstus. Sausais maizes raugs: 2 tējk. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet Papildus varat pievienot vienu no šīm konteineru un izņemiet no tā maizi. sastāvdaļām: Ilustrācijai: maize ar vidēji zeltainu garoziņu; papildu Valrieksti: 150 g sastāvdaļa – valrieksti.

SASTĀVDAĻAS

Lazdu rieksti: 150 g

Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Šīs mazliet skābenās maizes krāsu nodrošina tajā esoši graudaugu apvalki. Īpašā raudzēšanas metode ļauj to uzglabāt ilgāk, jo tā tik drīz nesakalst. Tieši tāpēc šādu maizi augstu vērtēja laukos.


Vīnes bagetes Lai pagatavotu četras mazās bagetes (katra 100 g smaga) Laiks: 2 st 03 min

SASTĀVDAĻAS • • • • • •

Silts ūdens: 110 ml Jēlcukurs: 65 g Sviests: 35 g Olas dzeltenums: 1 gab. Sāls: ¾ tējk. Kviešu milti: 250 g (1¼ mērglāzes) • Sausais maizes raugs: 1 tējk.

Skat. „Padomi un ieteikumi bagešu pagatavošanai” 10. lpp. Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, cukurs, sviests, olas dzeltenums un sāls. Pievienojiet miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 9. programmu un nospiediet taustiņu „Sākt”. Pēc skaņas signāla atveriet maizes krāsniņu un izņemiet mīklu. Sadaliet to četrās vienādās daļās, no kurām gatavojiet bagetes. Novietojiet tās uz cepšanas paliktņa un izveidojiet dažus iegriezumus. Vēlreiz nospiediet taustiņu „Ieslēgt – izslēgt”.

Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Šīs bagetes, ko pasniedz karstas, ir viegli pagatavojamas. To sastāvā ir vienkārši, veselīgi produkti un tās ātri kļūs par iecienītu ēdienu „saldajām pauzēm”.


Maize Vidusjūras gaumē Svars: 1000 g Laiks: 3 st 39 min

SASTĀVDAĻAS • Silts ūdens: 500 ml • Sāls: 2 tējk. • Kviešu milti: 550 g (2 ¾ mērglāzes) • Rudzu milti: 150 g (¾ mērglāzes) • Sausais maizes raugs: ¾ tējk. • Kaperi 60 g • Olīvas: 100 g • Olīveļļa: 1 ēd.k. • Tomāts: 1 gab. • Rupjā sāls: 1 ēd.k. Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, kaperi, olīvas un sāls. Pievienojiet divu veidu miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 2. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Sagrieziet tomātu biezās ripiņās. 30-45 minūtes pirms programmas beigām atveriet maizes krāsniņu un pārbaudiet mīklas gatavību: ja mīkla ir pietiekami blīva, pārklājiet maizes virspusi ar olīveļļu, pārklājiet ar tomātu ripiņām un pārkaisiet ar rupjo akmens sāli. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ilustrācijai: maize ar vidēji zeltainu garoziņu.

Šajā maizē sajutīsiet Provansas saulainās noskaņas. Iesakām to pasniegt karstu!

Izlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.


Maize Provansas gaumē Svars: 1250 g Laiks: 1 st 25 min

SASTĀVDAĻAS • • • •

Silts ūdens: 430 ml Olīveļļa: 5,5 ēd.k. Sāls: 2,5 ēd.k. pnrpnbr0Kviešu milti: 720 g (3 2/3 mērglāzes) • Sausais maizes raugs: 4,5 tējk. Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, olīveļļa, sāls. Pievienojiet miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 13. programmu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Pēc stundas izslēdziet maizes krāsniņu un izņemiet mīklu no konteinera. Pārkaisiet darba virsmu ar miltiem un izveidojiet no mīklas izstieptas formas lodi. Izveltnējiet to ar mīklas rulli un ar šķērēm izveidojiet „pīnītes” formas iegriezumus (skat. 13. lappusi). Ļaujiet mīklai 20 minūtes istabas temperatūrā pacelties. Ievietojiet cepeškrāsnī trauku ar ūdeni gaisa samitrināšanai un karsējiet to piecas minūtes 220°C (termostata pozīcija 7-8) temperatūrā. Ar otiņu samitriniet maizi ar ūdeni, ievietojiet cepeškrāsnī un cepiet 25 minūtes. Ļaujiet maizei atdzist uz restēm.

Provansas noskaņai: parastā maizes mīkla ar olīveļļas aromātu – pirms cepšanas izveltnēta un iegriezta – lieliski garšos kopā ar salātiem un svaigiem dārzeņiem. Pietrūkst vien cikāžu sisināšanas, lai sapnis kļūtu par īstenību!


Pēc senas receptes cepta maize Svars: 1000 g Laiks: 3 st 39 min

SASTĀVDAĻAS • Silts ūdens: 450 ml • Sāls: 2 tējk. • Kviešu milti: 650 g (3 ¼ mērglāzes) • Rudzu milti: 50 g (¼ mērglāzes) • Sausais maizes raugs: ¾ tējk. Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens un sāls. Pievienojiet divu veidu miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 2. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ilustrācijai: maize ar vidēji zeltainu garoziņu. Izlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.

Šī maize atšķiras ar pelēcīgas nokrāsas mīkstumu, jo mīklas pagatavošanai ir izmantots neliels daudzums rudzu miltu, kas nodrošina lielisku maizes kvalitāti uzglabāšanas laikā.

Izlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.


Maize ar klijām Svars: 1000 g Laiks: 3 st 42 min

SASTĀVDAĻAS • • • • •

Silts ūdens: 390 ml Piens: 70 ml Saulespuķu eļļa: ½ ēd.k. Sāls: 1,5 tējk. Kviešu milti: 420 g (divas mērglāzes) • Smalki maltas klijas: 210 g • Sausais maizes raugs: 2,5 tējk. Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, piens, saulespuķu eļļa un sāls. Pievienojiet miltus, smalki maltas klijas un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 3. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ilustrācijai: maize ar vidēji zeltainu garoziņu. Lieliska maize, kas veicina labāku maltītes pārstrādi.


Graudu maize Svars: 1000 g Laiks: 3 st 50 min

SASTĀVDAĻAS • • • • • • • • • •

Silts ūdens: 405 ml Rapšu eļļa: 2,5 ēd.k. Medus: 2,5 ēd.k. Sāls: 2 tējk. Rudzu milti: 330 g (1/3 mērglāzes) Pilngraudu milti: 330 g (1/3 mērglāzes) Sausais maizes raugs: 2,5 tējk. Linsēklas: 100 g Saulespuķu sēkliņas: 30 g Magoņu sēkliņas: 20 g

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, rapšu eļļa, medus un sāls. Pievienojiet divu veidu miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 8. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Pēc skaņas signāla pievienojiet linsēklas un saulespuķu sēkliņas. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ilustrācijai: maize ar vidēji zeltainu garoziņu.

Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Lielisks linsēklu, saulespuķu un magoņu sēklu apvienojums ar pilngraudu un rudzu miltiem. Tas ir pārsteidzošs kulinārijas eksperiments. Maize lieliski garšos ar austrumu virtuves un laša ēdieniem.


Baltmaize Svars: 1000 g Laiks: 3 st 39 min

SASTĀVDAĻAS • • • •

Silts ūdens: 400 ml Sāls: 2 tējk. Cukurs: 1 ēd.k. Kviešu milti: 700 g (3 ½ mērglāzes) • Sausais maizes raugs: 1,5 tējk. • Papildus varat pievienot vienu no šīm sastāvdaļām: • Ķiploka daiviņas: 3 gab. • Sīpoli: 2 gab. • Olīvas: 125 g • Salmiņos sagriezta krūtiņa: 200 g • „Čorizo” desa 100 g • („Čorizo” vietā var izmantot jebkuru citu desu) Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, sāls, cukurs. Pievienojiet miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 2. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Pēc skaņas signāla pievienojiet papildu sastāvdaļas (ķiplokus, sīpolus u. c.) pēc izvēles. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ilustrācijai: maize ar vidēji zeltainu garoziņu; papildu sastāvdaļa: salmiņos sagriezta krūtiņa. Neraugoties uz aizspriedumiem, šajā no kviešu miltiem ceptajā maizē ir svarīgas uzturvielas – fosfors, kālijs un kalcijs. Lieliski piemērota sāļām vai saldām uzkodām. Apvienojumā ar sīpoliem, olīvām, krūtiņu vai „Čorizo” desu tā kļūs par uzkodu neatņemamu daļu.


Pilngraudu maize Svars: 1000 g Laiks: 3 st 42 min

SASTĀVDAĻAS • • • • • •

Silts ūdens: 310 ml Piens: 90 ml Saulespuķu eļļa: 1 ēd.k. Sāls: 2 tējk. Cukurs: 1,5 ēd.k. Kviešu milti: 240 g (1 ¼ mērglāzes) • Pilngraudu milti: 460 g (2 ¼ mērglāzes) • Sausais maizes raugs: 1,5 tējk. Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, saulespuķu eļļa, sāls, cukurs un piena pulveris. Pievienojiet divu veidu miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 3. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ilustrācijai: maize ar tumši zeltainu garoziņu. Lieliska, veselīga maize, kas ieteikta daudzās diētās. Tā cepta no miltiem, kuros ir visas kviešu grauda daļas: kodols, apvalks un dīgsts. Maize satur B vitamīnu, minerālsāļus un šķiedrvielas.


Maize Holandes gaumē Svars: 1000 g Laiks: 3 st 39 min

SASTĀVDAĻAS • •

• • • •

Siltais ūdens, siers „Mimolet”, sāls un magoņu sēkliņas. Silts ūdens: 500 ml Ja nav „Mimolet”, izmantojiet citu sieru. Siers „Mimolet”: 200 g („Mimo- Pievienojiet triju veidu miltus un sauso raugu. let” vietā var izmantot Edamas Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties vai jebkuru citu sieru) 2. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas Sāls: 2 tējk. krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Kviešu milti: 500 g Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, (2 ½ mērglāzes) Rudzu milti: 150 g (¾ mērglāzes) izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ilustrācijai: maize ar tumši zeltainu garoziņu. Pilngraudu milti: 50 g

(¼ mērglāzes) • Sausais maizes raugs: 1 tējk. • Magoņu sēkliņas: 40 g Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Šī maize garšos siera cienītājiem: kraukšķīgo magoņu sēkliņu smalkā, pikantā garša izceļ siera „Mimolet” nedaudz sāļo augļu aromātu.

Izlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.


Franču Revolūcijas laika maize Svars: 1500 g Laiks: 3 st 47 min

SASTĀVDAĻAS • Silts ūdens: 500 ml • Sāls: 2,5 tējk. • Kviešu milti: 400 g (divas mērglāzes) • Rudzu milti: 200 g (viena mērglāze) • Pilngraudu milti: 100 g (½ mērglāzes) • Sausais maizes raugs: ¾ tējk. • Kartupeļi: 230 g Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Sacepiet cepeškrāsnī kartupeļus un atdzesējiet tos. Atlieciet divas vai trīs šķēlītes rotāšanai. Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, sāls un auksti, gabaliņos sagriezti kartupeļi. Pievienojiet triju veidu miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 3. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. 30 -45 minūtes pirms programmas beigām atveriet maizes krāsniņu un pārbaudiet mīklas gatavību: ja mīkla ir pietiekami blīva, uzlieciet uz maizes rotāšanai atliktās kartupeļu šķēlītes. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ilustrācijai: maize ar tumši zeltainu garoziņu.

Šī maize pārsteigs ar īpašo aromātu un kviešu, rudzu un kartupeļu garšas apvienojumu.

Izlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.


Tradicionālā maize Svars: 1000 g Laiks: 3 st 39 min

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: SASTĀVDAĻAS siltais ūdens un sāls. • Silts ūdens: 450 ml Pievienojiet miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 2. • Sāls: 2 tējk. programmu, maizes svaru • Kviešu milti: 700 g un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. (3 ½ mērglāzes) Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, • Sausais maizes raugs: ¾ tējk. izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ilustrācijai: maize ar vidēji zeltainu garoziņu. Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem Atklājiet šīs maizes mīkstuma lielisko kviešu garšu, kas trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam raksturīga tradicionālai, augstākā labuma franču maizei. norādīto. I z l a s i e t „ PA N E O ” p r o fe s i o n ā l o maiznieku receptes un ieteikumus.

Ātri pagatavojamā maize aize Svars: 1000 g Laiks: 1 st 20 min

SASTĀVDAĻAS • • • • • •

Silts ūdens: 285 ml Piens: 115 ml Saulespuķu eļļa: 2 ēd.k. Sāls: 2 tējk. Cukurs: 1,5 ēd.k. Kviešu milti: 640 g (3 ½ mērglāzes) • Sausais maizes raugs: 4 tējk. Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, piens, saulespuķu eļļa, sāls un cukurs. Pievienojiet miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 5. programmu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ļoti ātri un vienkārši: iesācējiem, steidzīgiem cilvēkiem, nepacietīgajiem un gardēžiem – šī maize patīkami pārsteigs!


Svars: 1000 g Laiks: 3 st 39 min

Rudzu maize overniešu gaumē

SASTĀVDAĻAS • Silts ūdens: 600 ml • Sāls: 2 tējk. • Kviešu milti: 220 g (viena mērglāze) • Rudzu milti: 500 g (2 ½ mērglāzes) • Sausais maizes raugs: 1 tējk. Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Svars: 1000 g Laiks: 3 st 39 min

evietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens un sāls. Pievienojiet divu veidu miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 2. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ilustrācijai: maize ar vidēji zeltainu garoziņu.

Tradicionāla recepte, kurā apvienots rudzu aromāts un skābenā garša.

I zlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.

Maize Savojas gaumē

SASTĀVDAĻAS

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, sagrieztas sēnes un sīpoli, Boforas siera kubiņi un sāls. Pievienojiet divu veidu miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 2. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. 30 -45 minūtes pirms programmas beigām atveriet maizes krāsniņu un pārbaudiet mīklu. Ja tā ir pietiekami blīva, izklājiet uz maizes rotāšanai paredzētos sīpolu gredzenus. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ilustrācijai: maize ar tumši zeltainu garoziņu.

pnrpnbr0Silts ūdens: 500 ml Sāls: 2 tējk. Kviešu milti: 500 g (2 ½ mērglāzes) Rudzu milti: 220 g (viena mērglāze) Sausais maizes raugs: 1 tējk. Sīpoli (+ dažas sīpolu ripiņas): 30 g Sēnes: 40 g Boforas siera kubiņi: 80 g (Boforas siera vietā var izmantot Parmezāna vai jebkuru citu sieru) Sēnes, Boforas siers, sīpoli… Saņemiet enerģijas lādiņu un Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

izbaudiet garšu! Pasniedziet siltu kopā ar salmiņos sagrieztas krūtiņas salātiem.

I zlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.


Maize fermeru gaumē Svars: 1000 g Laiks: 3 st 39 min

SASTĀVDAĻAS • Silts ūdens: 500 ml • Sāls: 2 tējk. • Kviešu milti: 400 g (divas mērglāzes) • Rudzu milti: 150 g (3/4 mērglāzes) • Pilngraudu milti: 150 g (¾ mērglāzes) • Sausais maizes raugs: ¾ tējk. Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens un sāls. Pievienojiet triju veidu miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 2. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ilustrācijai: maize ar tumši zeltainu garoziņu. Šīs pelēkās maizes sulīgajam mīkstumam piemīt izteikta garša

I zlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.

Maize bez garozas Svars: 1000 g Laiks: 3 st 20 min • • • • • •

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, piens, saulespuķu eļļa, sāls un cukurs. Pievienojiet miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 1. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ilustrācijai: maize ar vidēji zeltainu garoziņu.

Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Tradicionālā maize bez garoziņas ir lieliska gan auksta, gan grilā apcepta. Lieliski piemērota kā piedeva saldiem un sāļiem ēdieniem. Piemērota arī brokastu maizīšu, pusdienu sviestmaižu, launaga grauzdiņu, kanapē un citu uzkodu gatavošanai.

SASTĀVDAĻAS Silts ūdens: 210 ml Piens: 115 ml Saulespuķu eļļa: 2 ēd.k. Sāls: 2 tējk. Cukurs: 2 tējk. Kviešu milti: 600 g (trīs mērglāzes) • Sausais maizes raugs: 1,5 tējk.


Kviešu un rudzu miltu maize Svars: 1000 g Laiks: 3 st 39 min

SASTĀVDAĻAS • Silts ūdens: 500 ml • Sāls: 2 tējk. • Kviešu milti: 350 g (1 ¼ mērglāzes) • Rudzu milti: 350 g (1 ¼ mērglāzes) • Sausais maizes raugs: ¾ tējk. Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens un sāls. Pievienojiet divu veidu miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 2. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ilustrācijai: maize ar tumši zeltainu garoziņu. Maizi gatavo no vienādās proporcijās sagatavota kviešu un rudzu miltu maisījuma. Salīdzinoši maigās garšas dēļ tā ir piemērota baudīšanai ar jūras veltēm un sieru.

I zlasiet „PANEO ” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.

Lieldienu kuličs Svars: 1000 g Laiks: 3 st 20 min

SASTĀVDAĻAS Augstākā labuma kviešu milti: 500 g (2 ½ mērglāzes) Silts ūdens: 200 ml Raugs: 11 g Sāls: 6,50 g Cukurs: 75 g (¼ mērglāzes) Sviests: 100 g Ola: 100 g Rozīnes: 175 g Kanēlis: 0,500 g Kardamons: 0,500 g Pūdercukurs apkaisīšanai: 5 g

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, sāls, cukurs, sviests, ola, rozīnes, kanēlis, kardamons, pūdercukurs. Pievienojiet miltus un raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 1. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Svētku noskaņa mājās – Lieldienu kuličs ar salda krējuma garšu, rozīnēm un neatkārtojamo vaniļas un kardamona smaržu.


Maize „Omega 3” Svars: 1000 g Laiks: 3 st 50 min

SASTĀVDAĻAS • • • • • • • • • • • • •

Silts ūdens: 140 ml Piens: 90 ml Dabīgais jogurts: 185 g Rapšu eļļa: 1,5 ēd.k. Sīrups: 3 ēd.k. Sāls: 2 tējk. Kviešu milti: 200 g (1/3 mērglāzes) Rudzu milti: 270 g (viena mērglāze) Pilngraudu milti: 140 g (¾ mērglāzes) Malts iesals: 30 g Sausais maizes raugs: 4 tējk. Linsēklas: 70 g Saulespuķu sēkliņas: 60 g

Levietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, piens, dabīgais jogurts, rapšu eļļa, sīrups un sāls. Pievienojiet triju veidu miltus, maltu iesalu un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 8. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Pēc skaņas signāla pievienojiet linsēklas un saulespuķu sēkliņas. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ilustrācijai: maize ar vidēji zeltainu garoziņu.

Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

”Omega 3” elementi ir nepieciešami veselībai un tos var uzņemt, lietojot sabalansētu uzturu. Šī maize ar melnajām linsēklām un rapšu eļļu daļēji nodrošina organisma vajadzību pēc taukskābēm, kuras cilvēka organisms neizstrādā.


Svars : 1000 g Laiks: 3 st 39 min

Meksikāņu maize „tex-mex”

SASTĀVDAĻAS • • • • • • • • •

Silts ūdens: 450 ml Sāls: 2 tējk. Piens: 10 g Kviešu milti: 350 g (2 ½ mērglāzes) Pilngraudu milti: 140 g (¾ mērglāzes) Kukurūzas graudi: 60 g Sausais maizes raugs: ¾ tējk. Saldā paprika: 100 g Garšvielu maisījums meksikāņu gaumē: 20 g

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, gabaliņos sagriezta saldā paprika, garšvielas, piens, kukurūzas graudi un sāls. Pievienojiet divu veidu miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 2. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet maizi no konteinera. Ilustrācijai: maize ar tumši zeltainu garoziņu.

Saldās paprikas garšu izceļ garšvielu notis. Kukurūzas graudi piešķir maizei nedaudz blīvu konsistenci un zeltainu krāsu. Tā estmaižžu žu p a g atavošanai. ir lieliski piemērota grauzdiņu un sviestmaižu pagatavošanai. Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs I z l a s i e t „ PA N E O ” p r o f e s i o n ā l o reizes (pēc svara) lielāks daudzums maiznieku receptes un ieteikumus. par sausajam raugam norādīto.

Maize zemnieku gaumē mē Svars: 1000 g Laiks: 3 st 42 min

SASTĀVDAĻAS • • • • • •

Silts ūdens: 290 ml Piens: 115 ml Augu eļļa: 1 ēd.k. Sāls: 2 tējk. Cukurs: 1,5 ēd.k. Kviešu milti: 330 g (1/3 mērglāzes) • Pilngraudu milti: 165 g (4/5 mērglāzes) • Rudzu milti: 165 g (4/5 mērglāzes) • Sausais maizes raugs: 2 tējk.

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, piens, saulespuķu eļļa, sāls un cukurs. Pievienojiet triju veidu miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 3. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. No lauku gaumē pagatavotās maizes šī atšķiras ar rudzu miltu piedevu. Tās tekstūra ir smalka un viendabīga, bet mīkstums ilgu laiku paliek svaigs, jo ir izmantots piens. Šai maizei ir drupana garoziņa un līdzsvarota garša un tā lieliski garšo kopā ar kafiju.

Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.


Maize bez sāls Svars: 1000 g Laiks: 3 st 42 min

SASTĀVDAĻAS • • • •

Silts ūdens: 400 ml Saulespuķu eļļa: ½ ēd.k. Citronu sula: 2 tējk. Kviešu milti: 700 g (3 ½ mērglāzes) • Sausais maizes raugs: 1,5 tējk. • Sezama sēkliņas: 100 g

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, saulespuķu eļļa, citronu sula. Pievienojiet miltus, sauso raugu un sezama sēkliņas. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 7. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ilustrācijai: maize ar vidēji zeltainu garoziņu.

Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Šī maize ir lieliski piemērota cilvēkiem, kuriem jāievēro bezsāls diēta. Sezama sēkliņas un citronu sula padara maizi tik garšīgu, ka pat nepamanīsiet sāls trūkumu.


Sporta maize Svars: 1500 g Laiks: 3 st 44 min

SASTĀVDAĻAS • Silts ūdens: 600 ml • Sāls: 2 tējk. • Kviešu milti: 500 g (2 ½ mērglāzes) • Rudzu milti: 150 g • (¾ mērglāzes) • Pilngraudu milti: 150 g (¾ mērglāzes) • Sausais maizes raugs: ¾ ēd.k. • Sezama sēkliņas: 1 ēd.k. • Magoņu sēkliņas: 1 ēd.k. • Linsēklas: 1 ēd.k. • Prosas graudi: 1 ēd.k. • Saulespuķu sēkliņas: 1 ēd.k. • Apelsīnu sukāti: 40 g • Valrieksti: 50 g

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, sezama un magoņu sēkliņas, linsēklas, prosas graudi, saulespuķu sēkliņas, gabaliņos sagriezti apelsīnu cukāti, sāls un valrieksti. Pievienojiet triju veidu miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 7. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ja vēlaties, varat pārkaisīt maizi ar sēkliņu maisījumu un dažiem apelsīnu sukātu gabaliņiem. Ilustrācijai: maize ar vidēji zeltainu garoziņu.

Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto. Īsts enerģijas kokteilis, pateicoties pilnīgajam un bagātīgajam sastāvdaļu maisījumam!

Izlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.


Saldā maizīte Svars: 1500 g Laiks: 3 st 50 min

SASTĀVDAĻAS • • • • • •

Piens: 120 ml Olas: 5 gab. Sviests: 200 g Sāls: 2 tējk. Cukurs: 70 g – ¼ mērglāzes Kviešu milti: 650 g (3 ¼ mērglāzes) • Sausais maizes raugs: 3,5 tējk. • Papildus: • šokolādes gabaliņi: 150 g

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: piens, olas, mīksts sviests, sāls un cukurs. Pievienojiet miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 4. programmu, maizītes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Pēc skaņas signāla pievienojiet papildu šokolādes gabaliņus. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi . Ilustrācijai: maize ar gaiši zeltainu garoziņu; papildu sastāvdaļa: šokolādes gabaliņi.

Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Smalkmaizītes dzeltenais mīkstums padarīs dienu saulaināku, bet šokolāde – maizīti neatvairāmu! Saldā maizīte labi sader gan ar salātiem vai sieru, gan ar jogurtu vai džemu. Tā lieliski garšos gan brokastīs, gan launagā. Saldā maizīte garšos ikvienam!


Kēkss Svars: 1000 g Laiks: 1 st 25 min

SASTĀVDAĻAS • Olas: 4 gab. • Cukurs: 220 g – 3⁄4 mērglāzes) • Vaniļas cukurs: 1,5 paciņa • Sāls: 1 šķ. • Tumšais rums: 2 ēd.k.. • Citroni: 1,5 gab. • Sviests: 220 g • Smalka maluma kviešu milti: 450 g (2 1⁄4 mērglāzes) • Cepamais pulveris (irdinātājs): 3,5 tējk. • Rozīnes: 100 g • Sukāti: 100 g

Salātu trauciņā iesitiet olas, ieberiet cukuru, vaniļas cukuru un sāli. Putojiet piecas minūtes. Sagatavoto masu ielejiet konteinerā. Pievienojiet tumšo rumu, citronu sulu un miziņu, mīkstu sviestu, smalka maluma kviešu miltus un cepamo pulveri. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 10. programmu, kēksa svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Pēc skaņas signāla pievienojiet rozīnes un cukātus. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā kēksu. Ilustrācijai: maize ar vidēji zeltainu garoziņu. Ieteikums: ja dodat priekšroku labi izceptam kēksam, programmas beigās, pirms izņemt kēksu no konteinera, atstājiet to maizes krāsniņā vēl uz 10 minūtēm.

Pirmie kēksu sāka gatavot angļu jūrnieki, kas kuģoja uz Indiju. Kēkss ir pilnvērtīgs pārtikas produkts, kurā ietilpst olas, milti, tauki un cukurs. To var ilgi uzglabāt, jo sastāvā ir rums, kurā gatavoti cukāti. Lūk, oriģināls produkts ko var pagatavot maizes krāsniņā! Jums tas noteikti garšos!


Apelsīnu džems Svars: 1200 g Laiks: 1 st 05 min

SASTĀVDAĻAS • Apelsīni: 750 g • Cukurs: 750 g – 2 1⁄2 mērglāzes • Pektīns *: 50 g • * vai 50 ml citronu sulas

Notīriet apelsīnus, sagrieziet gabaliņos, izņemiet sēklas. Sagrieztos augļus ievietojiet konteinerā. Pievienojiet cukuru un pektīnu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 11. programmu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu un izņemiet konteineru. Ieteikumi: pektīnu var aizstāt ar citronu sulu (apmēram 50 ml) – citrons ir teicams pektīna avots. Šajā gadījumā džema gatavošanas laiks jāpagarina par 40 minūtēm. Džema pagatavošanai izvēlieties sezonai atbilstošus augļus.

Katram gadalaikam ir raksturīgi citi augļi un ir vairāki veidi, kā no tiem pagatavot džemu, vai želeju. Vislabākajam džemam ir vajadzīgi vislabākie augļi. Tie papildinās maizes krāsniņā pagatavotos ēdienus: smalkmaizītes, bagetes, kūkas (tortes), kēksus u. c.

Ābolu un rabarberu biezenis Svars: 1200 g Laiks: 1 st 05 min

SASTĀVDAĻAS • Āboli: 600 g • Rabarberi: 600 g • Cukurs: 5 ēd.k.

Notīriet ābolus un rabarberus, sagrieziet tos gabaliņos. Ievietojiet sagrieztos augļus konteinerā. Pievienojiet cukuru. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 11. programmu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu un izņemiet konteineru.

Veiksmīgas biezeņa pagatavošanas noslēpums – izvēlieties tikai gatavus augļus. Lūk, pamatrecepte – tagad varēsiet jaukt kopā augļus atbilstoši sezonai un Jūsu iztēlei, bet maizes krāsniņa izdarīs pārējo. Viss ir vienkārši un izvēle ir Jūsu ziņā!/ /Ieteikums: augļus var griezt dažāda lieluma gabaliņos – atkarībā no tā, vai Jums garšo biezenis ar augļu gabaliņiem vai viendabīgs biezenis. Ja augļi sagriezti vidēji lielos gabaliņos, biezenī paliks gabaliņi. Biezeņa gatavošanai izvēlieties sezonai atbilstošus augļus.


Citronu kūka Svars: 1200 g Laiks: 1 st 25 min

SASTĀVDAĻAS • • • • •

Olas: 4 gab. Cukurs: 300 g – 1 mērglāze Sāls: 1 šķ. Sviests: 120 g Augstākā labuma kviešu milti: 450 g (2 1⁄4 mērglāzes) • Cepamais pulveris (irdinātājs): 3,5 tējk. • Citrons: 1 gab.

Salātu traukā iesitiet olas, ieberiet cukuru un pievienojiet sāli. Putojiet piecas minūtes. Sagatavoto masu ielejiet konteinerā. Pievienojiet mīkstu sviestu, smalka maluma kviešu miltus, cepamo pulveri, citrona sulu un miziņu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 10. programmu, kūkas svaru un garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Programmai beidzoties, izslēdziet ierīci, izņemiet konteineru un izceliet no tā kūku. Ilustrācijai: maize ar vidēji zeltainu garoziņu. Šai kūkai ir viegla un patīkama tekstūra un nedaudz skābena, atsvaidzinoša garša.

Maize ar medu, āboliem, valriekstiem un šokolādi Svars: 1500 g Laiks: 3 st 44 min

SASTĀVDAĻAS • • • • • • • • •

Silts ūdens: 450 ml Sviests: 100 g Medus: 50 g - 3 mērglāzes ēd. k. Cukurs: 3 tējk. Āboli: 100 g Šokolādes gabaliņi: 30 g Valrieksti: 30 g Sāls: 2 tējk. Kviešu milti: 500 g (2 ½ mērglāzes) • Pilngraudu milti: 200 g (1 mērglāze) • Sausais maizes raugs: 1 tējk. Ja izmantojat svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: siltais ūdens, sviests, medus, cukurs, gabaliņos sagriezti āboli, šokolādes gabaliņi, sāls un valrieksti. Pievienojiet divu veidu miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru ierīcē. Izvēlieties 2. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Programmai beidzoties, izslēdziet ierīci, izņemiet no tās konteineru un izceliet no tā maizi. Ilustrācijai: maize ar gaiši zeltainu garoziņu. Launaga maize. Gardais dabisko sastāvdaļu maisījums sagādās pārsteigumu. Gardēži novērtēs šo maizi. Izlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.


Kūka „Kuglof ” Svars: 1000 g Laiks: 3 st 50 min

SASTĀVDAĻAS • • • • • •

Piens: 120 ml Olas: 3 gab. Sviests: 210 g Sāls: 1 tējk. Cukurs: 90 g – 1⁄3 mērglāzes Kviešu milti: 530 g (2 2⁄3 mērglāzes) • Sausais maizes raugs: 3,5 tējk. • Veselas mandeles: 50 g • Rozīnes: 150 g

Izmērcējiet rozīnes ūdenī vai stiprā baltajā alkoholā. Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: piens, olas, mīksts sviests, sāls un cukurs. Pievienojiet miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 4. programmu, kūkas svaru un garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Pēc skaņas signāla pievienojiet veselas mandeles un izmērcētās rozīnes. Programmai beidzoties, izslēdziet ierīci, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto. Ilustrācijai: maize ar gaiši zeltainu garoziņu.

Ēdot šo kūku aizceļosiet uz pašu Elzasas sirdi. Kūka ir elzasiešu ģimenes svētdienas brokastu tradicionāla daļa: tā līdzinās smalkmaizītei, ir gaisīga un papildināta ar mandeļu un izmērcētu rozīņu maisījumu. Receptes autentiskums garantēts!


Svars: 1000 g Laiks: 3 st 20 min

Piena maize

SASTĀVDAĻAS • • • • • • • • •

Piens: 315 ml Sviests: 70 g Sāls: 2 tējk. Cukurs: 3 ēd.k. Kviešu milti: 555 g (2 ¾ mērglāzes) Sausais maizes raugs: 2 tējk. Papildus varat pievienot vienu no šīm sastāvdaļām: Rozīnes: 70 g Cukāti: 70 g

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: piens, mīksts sviests, sāls un cukurs. Pievienojiet miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 1. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Pēc skaņas signāla pievienojiet papildu sastāvdaļas – rozīnes vai cukātus – pēc izvēles. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ilustrācijai: maize ar vidēji zeltainu garoziņu; papildu sastāvdaļa: rozīnes.

Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem Lieliska maize, maiga un gaisīga. Nedaudz piena, sviestrīs reizes (pēc svara) lielāks ta, cukura, miltu – un viss gatavs! Gardēži var radoši daudzums par sausajam raugam pārveidot šo recepti un pievienot rozīnes vai cukātus! norādīto465 .

Svars: 1000 g Laiks: 4 st 10 min

Rudzu maize

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: SASTĀVDAĻAS siltais ūdens, sāls, cukurs un ķimenes. Pievienojiet divu veidu miltus un raugu. • Rudzu milti: 250 g Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties (1 ¼ mērglāzes) 9. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas • Kviešu milti: 250 g (1 ¼ mērglāzes) krāsu. • Kopējais miltu daudzums: 500 g Nospiediet taustiņu „Sākt”. • Silts ūdens: 400 ml Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, • Sāls: 10 g izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. • Raugs: 11 g • Cukurs:25 g • Ķimenes: 1,5 g

Lzsmalcinātā rudzu maize izceļas ar viegli saldu garšu, izteiktu aromātu un ēstgribu rosinošu garoziņu.


Prjaņiks Svars: 1000 g Laiks: 1 st 25 min

SASTĀVDAĻAS • • • • • • • • • • •

Krustnagliņas: 5 gab. Piens: 40 ml Ola: 1 gab. Jēlcukurs: 130 g Sāls: 1 šķ. Četru garšvielu maisījums: 4,5 tējk. Medus: 390 g Sviests: 45 g Kviešu milti: 350 g (1 3⁄4 mērglāzes) Pilngraudu milti: 80 g – 10 ēd.k. Cepamais pulveris (irdinātājs) : 4 tējk.

Ielejiet traukā pienu un pievienojiet krustnagliņas. Ļaujiet vienus stundu ievilkties. Salātu traukā iesitiet olas, ieberiet jēlcukuru un sāli. Putojiet 5 minūtes. Pievienojiet garšvielas, pienu, no kura iepriekš ir izņemtas krustnagliņas, medu un mīkstu sviestu. Ielejiet sagatavoto masu konteinerā. Pievienojiet divu veidu miltus un cepamo pulveri. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 10. programmu, prjaņika svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Programmai beidzoties, izslēdziet ierīci, izņemiet konteineru un izceliet no tā prjaņiku. Ilustrācijai: maize ar tumši zeltainu garoziņu.

Medus smalkmaizīšu cienītāji novērtēs šo lielisko prjaņiku, kam pievienots četru garšvielu – kanēļa, ingvera, krustnagliņu un muskatriekstu – maisījums. /Ieteikums: ja vēlaties labi izceptu prjaņiku, programmas beigās, pirms izņemt no konteinera, atstājiet to maizes krāsniņā vēl uz 10 – 20 minūtēm.


Maize ar zaļo tēju un datelēm Svars: 1000 g Laiks: 3 st 39 min

SASTĀVDAĻAS • Zaļā tēja (auksta): 550 ml • Sāls: 2 t ējk. • Kviešu milti: 450 g (2 ¼ mērglāzes) • Pilngraudu milti: 250 g (1 ¼ mērglāzes) • Sausais maizes raugs: ¾ tējk. • Dateles (+ trīs dateles rotāšanai): 100 g • Sezama sēkliņas: 20 g Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: tēja, dateles bez kauliņiem un sāls. Pievienojiet divu veidu miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 2. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. 30 - 45 minūtes pirms programmas beigām atveriet maizes krāsniņu un pārbaudiet mīklas gatavību: ja tā ir pietiekami blīva, uzberiet uz maizes dateles un sezama sēkliņas rotājumam. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Izsmalcināta garšas ķīmija, kas apvieno zaļās tējas mentola nianses un dateļu raksturīgo, saldo garšu. Visi Austrumu aromāti!

Izlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.

Maize ar avenēm flāmu gaumē Svars: 1500 g Laiks: 3 st 44 min

SASTĀVDAĻAS • • • • • • •

Piens: 300 g Sāls: 2 tējk. Sviests: 100 g Cukurs: 3 ēd.k. Jēlcukurs: 50 g Olas: 4 gab. Kviešu milti: 700 g (3 ½ mērglāzes) • Sausais maizes raugs: 1 tējk. • Svaigas avenes (+ sešas avenes rotāšanai): 80 g Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: piens, olas, avenes, cukurs un sāls. Pievienojiet miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 2. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Pēc skaņas signāla pievienojiet sviestu un jēlcukuru. 30 - 45 minūtes pirms programmas beigām atveriet maizes krāsniņu un pārbaudiet mīklas gatavību: ja mīkla ir pietiekami blīva, izlieciet uz maizes rotāšanai paredzētās avenes. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Apburošs garšu apvienojums šajā maizē: izsmalcinātā aveņu garša lieliski sader ar „krējuma karameļu” saldaiga garša. gar a r ššaa . ar mi. Apbrīnojams savienojums, maiga

Izlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.


Bagetes ar rozīnēm Lai pagatavotu četras mazās bagetes (katra 100 g smaga) Laiks: 2 st 03 min Skat. „Padomi un ieteikumi bagešu pagatavošanai” 10. lpp. SASTĀVDAĻAS Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: • Silts ūdens: 165 ml siltais ūdens, cukurs un sāls. Pievienojiet divu veidu miltus un sauso raugu. • Cukurs: 1 ēd.k. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 9. programmu un • Sāls: ¾ tējk. nospiediet taustiņu „Sākt”. • Kviešu milti: 125 g Pēc pirmā skaņas signāla pievienojiet mīklai rozīnes. (2/4 mērglāzes) Pēc otrā skaņas signāla atveriet maizes krāsniņu un izņemiet mīklu. • Rudzu milti: 125 g Sadaliet to četrās vienādās daļās, no kurām gatavojiet bagetes. (2/4 mērglāzes) Apkaisiet tās ar miltiem. Novietojiet bagetes uz cepšanas paliktņa un izveidojiet tajās dažus • Sausais maizes raugs: ¾ tējk. gareniskus iegriezumus. Vēlreiz nospiediet taustiņu „Ieslēgt – • Rozīnes: 75 g izslēgt”. Izmantojot svaigo raugu, ir jāņem trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto.

For a simple, tasty snack, this delicious bun is flavoured with raisins. Izlasiet „PANEO” profesionālo maiznieku receptes un ieteikumus.

Maize ar gaišajām un tumšajām vīnogām Svars: 1000 g Laiks: 3 st 42 min

SASTĀVDAĻAS Sāls: 2 tējk. Piens: 450 ml Sviests: 100 g Kviešu milti: 700 g (3 ½ mērglāzes) Sausais maizes raugs: 1 tējk. Gaišās vīnogas: 100 g Tumšās vīnogas: 100 g Cukurs: 3 ēd.k.

Ievietojiet sastāvdaļas konteinerā, ievērojot šādu secību: piens, sviests, cukurs, sāls un vīnogas. Pievienojiet miltus un sauso raugu. Ievietojiet konteineru maizes krāsniņā. Izvēlieties 3. programmu, maizes svaru un vēlamo garoziņas krāsu. Nospiediet taustiņu „Sākt”. Programmai beidzoties, izslēdziet maizes krāsniņu, izņemiet konteineru un izceliet no tā maizi. Ilustrācijai: maize ar vidēji zeltainu garoziņu. Šī maize ar maigu un saldu vīnogu aromātu ir lieliski piemērota pasniegšanai kopā ar „fua gra” akniņām vai izturētu kazas sieru.

Ja izmantojat svaigo raugu, ir jāņem Izlasiet „PANEO” profesionālo trīs reizes (pēc svara) lielāks daudzums par sausajam raugam norādīto. maiznieku receptes un ieteikumus.

receptes  

maizes receptes

Advertisement