Page 1

Majster z klepką Usiądę przy stole, namaluję laurkę, różne kwiaty w wazonie, słońce, niebo i chmurkę.

Pisać jeszcze nie umiem, a że kocham mamusię, wiele serc narysuję, oraz małą żabusię.

Będzie mamie rechotać, piękne serenady i pomagać przy pracy gdy: – ja już nie dam rady!

Anna Sowińska

Laurka dla mamy W

dniu 26 maja wszyscy obchodzą święto mam, a więc i my nie możnemy o nim zapomnieć. W każdej placówce z tej okazji odbywają się uroczystości i przygotowuje się na ten dzień specjalne prezenty. Często narzekamy, że naszym uczniom nie zależy na niczym, że trudno zaktywizować dzieci do działania, a próby do przedstawienia są nudne i wywołują przemęczenie.

5. Dodatkowo posmaruj z zewnątrz pędzlem z klejem. 6. Tak wykonaną pracę pozostaw do wyschnięcia. 7. Kiedy agrowłóknina już przeschnie, za pomocą pasteli wypełnij kolorem kielich róży.

Wykorzystajmy fakt, że przygotowanie niespodzianki dla swojej ukochanej mamy w 99% jest najlepszym motywatorem do działania! Im dzieci są młodsze, tym bardziej przygotujmy program w ten sposób, aby był on efektem działań, które na co dzień wykonujemy z dziećmi podczas zajęć. Zabawa przy muzyce, połączona z pląsem i rekwizytem, np. kolorową chustą cyrkową, wywoła na widzach niezapomniane wrażenia. Dzisiaj proponuję wykonanie oryginalnej laurki. Ja sama laurki od moich dzieci trzymam do dzisiaj, oczywiście wcześniej ozdabiały przez dłuższy czas kuchnię, tworząc pewnego rodzaju galerię.

8. Złóż według wzoru kolorowy papier, a następnie wytnij dowolny wzór – tworzący okienko.

Laurka z różą Potrzebne materiały: o dwa kawałki agrowłókniny A-5, o papier wycinankowy A-5, o klej winiliczny, o kawałek włóczki, o pastele, o biały lub kolorowy karton A-4, o nożyczki. Przebieg wykonania: 1. Rozłóż agrowłókninę na podłożu zabezpieczonym folią. 2. Na jeden z kawałków nanieś za pomocą szerokiego pędzla klej winiliczny. 3. Nanieś na tak przygotowane podłoże włóczkę, tworząc z niej spiralę. 4. Przyłóż tak wykonaną pracę drugim kawałkiem agrowłókininy.

66

blizejprzedszkola.pl

9. Tak wykonaną pracę przyklejamy do wcześniej wykonanej ramki.


Wskazówka: Opisaną wyżej różę można bezpośrednio przykleić do kartonu posmarowanego wcześniej klejem winilicznym, po wyschnięciu pomalować go pastelami. Malowanie na agrowłókninie dodatkowo uwydatnia fakturę tkaniny.

R

E

K

L

A

M

A

10. Teraz dekoracja może być przyklejona do złożonego na pół kartonu.

11. Z pozostałych elementów z ramki wykonamy żabkę-pomocniczkę według wzoru:

Jeszcze raz Dużo Zdrowia i Uśmiechu na Twarzy Wszystkim Mamom.

Anna Sowińska

Dyrektor Szkoły Podstawowej ABiS Szkoła dla Dziecka w Łodzi, terapeuta zajęciowy, autor programów, podręczników, pomocy edukacyjnych dla szkół i przeszkoli foto: Anna Sowińska blizejprzedszkola.pl

67

Laurka_dla_mamy_05_2010_opt  

Potrzebne materiały: o dwa kawałki agrowłókniny A-5, o papier wycinankowy A-5, o klej winiliczny, o kawałek włóczki, o pastele, o biały lub...

Advertisement