Page 1

Collections

SK | CZ

www.Floor-Experts.com


FOUR SEASONS U nás vo firme Alpod sme pre najnáročnejších zákazníkov, architektov a dizajnérov pripravili kolekciu parkiet FOUR SEASONS. Radi by sme sa touto kolekciou úplne priblížili Vaším túžbam. FOUR SEASONS tvoria výnimočné parkety, precízne vyberané, ktoré dosiahnu svoju konečnú podobu až po dohode so zákazníkom. Trojvrstvové, dvojvrstvové aj masívne parkety v top kvalite, tónujeme podľa Vašich prianí a aj pri ďalšej úprave sa uberáme v zhode s Vašimi požiadavkami. Rôznorodé kombinácie úpravy Vám otvárajú možnosti, ktoré si neviete ani len predstaviť. V ponuke máme takmer 2000 rôznych druhov parkiet, vyrobených výhradne na objednávku.

2


Ve spoločnosti Alpod jsme připravili pro nejnáročnější zákazníky, architekty a dizajnéry kolekci parket FOUR SEASONS, kterou si přejeme plně přizpůsobit vašim přáním. Jde o výjimečnou nabídku parket, které jsou konečně zpracovány až po dohodě s vámi. Kvalitní třívrstvé, dvouvrstvé a masivní parkety barevně tónujeme dle vašeho výběru, Vašim přáním vyhovíme také při následném zpracování. Různé kombinace opracování vám jako našim kupcem otevírají skoro nepředstavitelné možnosti: k dispozici máte téměř 2000 různých parket, vyrobených na zakázku.

www.Floor-Experts.com


FOUR SEASONS

40 3 4

odtieňov farieb barevnými odstíny

rôzne kvality povrchu dreva jakostmi povrchu dřeva

6 4

druhov surových dubových parkiet v najlepšej kvalite druhy dubových surových parket nejvyšší kvality

povrchové úpravy povrchovými úpravami


GRADÁCIA AB (natur): jednotná štruktúra a farba, chyby, ako sú napríklad malé hrče sú obmedzené alebo neexistujúce, bez prasklín.

GRADÁCIA CD (rustik): povolená prirodzená farebná variabilita a beľ, hrče môžu byť veľké až do 40mm, trhliny sú vyplnené tmelom čiernej alebo prirodzenej farby, množstvo trhlín je obmedzené.

GRADÁCIA DE (extra rustik): povolené prirodzené vady dreva, trhliny a suky sú vyplnené (otvorené alebo uzavreté) tmelom čiernej alebo prirodzenej farby, podiel lamiel s trhlinami je neobmedzený.

TŘÍDĚNÍ AB (natur): jednotná struktura a barva, vady, jako malé součky jsou omezené nebo vůbec nejsou, bez prasklin.

TŘÍDĚNÍ CD (rustik): povolena přirozená barevná různorodost a běl, suky mohou být velikosti až 40 mm, praskliny jsou vytmelené s výplní černé nebo přírodní barvy, jejich množství je omezeno.

TŘÍDĚNÍ DE (extra rustik): povoleny jsou všechny přirozené vady dřeva, praskliny a suky velké a vyplněné (otevřené nebo uzavřené) s výplní černé nebo přírodní barvy. Podíl tohoto je bez omezení. www.Floor-Experts.com


HAWAII

SWALBARD

DREAM COLLECTION ... sen každého, kto si želá podlahu s charakterom. Domov je priestor, ktorému treba dať osobitú pečať a ktorý by mal byť odrazom nášho charakteru. Každá drobnosť, ktorú doň prinesieme, odráža našu osobnosť, jej vedomé i nevedomé stavy, túžby i potreby. V akej miere podlahy ako základ, na ktorom všetko ostatné stojí, vplývajú na vytváranie jedinečného charakteru priestoru? Odpoveď je jednoznačná – vo veľkej! Dream Collection je inšpirovaná prírodnou krásou ostrovov sveta, stelesnených v 15 rôznych druhoch parkiet, vytvorených z výnimočných dubových drevín. … sen každého, kdo si přeje podlahu s charakterem. Domov je prostor, kterému je třeba dat osobitou pečeť a který by měl být odrazem našeho charakteru. Každá drobnost, kterou do něj přineseme, odráží naši osobnost, její vědomé i nevědomé stavy, touhy a potřeby. V jaké míře podlahy jako základ, na kterém všechno ostatní stojí, ovlivňují vytvoření jedinečného charakteru prostoru? Odpověď je jednoznačná – ve velké! Dream Collection je inspirovaná přírodní krásou ostrovů světa, ztělesněných v 15 různých druzích parket, vytvořených z výjimečných dubových dřevin. druh: 3-VRSTVOVÉ PARKETY / druh: TŘIVRSTVÁ PLOVOUCÍ PODLAHA rozmer / rozměry: 15x189x1860* mm (*15% lamiel kratších / kratší prkna) vrchná vrstva: DUB / nášlap: DUB, d=4 mm gradácia: NATUR, RUSTIK alebo EXTRA RUSTIK / spoj: PERO - DRÁŽKA / spoj: PERO - DRÁŽKA hrany: SKOSENÉ HRANY / hrany: PŘIZNANÁ HRANA opracovanie: BRÚSENÉ alebo KARTÁČOVANÉ / povrch: HLADKÝ nebo KARTÁČOVANÝ

6


ICELAND

SEVERNAYA

ANTARCTICA

CORSICA

GALAPAGOS

CRETE

BERMUDA

ZANZIBAR

RHODES

OKINAWA

CUBA

TAHITI

BORNEO

AB natur AB natur

Prírodne olejovaný Přírodní olej

CD rustic, hrče CD rustik, sukatý

Dymený Kouřový

Matne lakovaný Matný lak

Carbonized Carbonized

UV olejovaný UV olej

www.Floor-Experts.com


ALPINE COLLECTION Kolekcia Alpine v sebe spája klasickosť a modernosť. Klasiku predstavuje nášľapná vrstva, vyrobená z dubu, s povrchovou úpravou vysoko kvalitným lakom v rôznych odtieňoch. Moderný nádych kolekcie je ukrytý v zložení dosiek. Trojvrstvová skladba umožňuje rozmerovú stabilitu parkiet a ich odolnosť. Kolekce Alpine spojuje klasiku s moderním provedením. Klasiku představuje povrch, který je vyrobený z vysoce kvalitního dubu, lakovanýho v různých odstínech. Moderní styl kolekce se odráží v sestavě desek. Třívrstvá sestava umožňuje dimenzijní stabilitu podlah a jejich vytrvalost.

druh: 3-VRSTVOVÉ PARKETY / druh: TŘIVRSTVÁ PLOVOUCÍ PODLAHA rozmer / rozměry: 14x125x900 mm vrchná vrstva: DUB / nášlap: DUB, d=3 mm gradácia: NATUR alebo RUSTIK / kvalita: PŘÍRODNÍ nebo RUSTIKÁLNÍ spoj: PERO - DRÁŽKA / spoj: PERO - DRÁŽKA hrany: SKOSENÉ HRANY / hrany: PŘIZNANÁ HRANA opracovanie: BRÚSENÉ alebo KARTÁČOVANÉ / povrch: HLADKÝ nebo KARTÁČOVANÝ

8


AB natur AB natur

Prírodne olejovaný Přírodní olej

CD rustik, hrče CD rustik, sukatý

Dymený Kouřový

Matne lakovaný Matný lak

MONT BLANC

BORMIO

ST. MORITZ

EIGER

VAL D’ISERE

CHAMONIX

VAL GARDENA

WENGEN www.Floor-Experts.com


STYLE COLLECTION Spomedzi všetkých parkiet sú 2–vrstvové povrchovo upravené parkety najvhodnejšie pre montáž na podlahové kúrenie. 2-vrstvové povrchovo upravené parkety je všeobecné pomenovanie pre dosky menších rozmerov so systémom spájania pero+drážka. Jednotlivé panely sa skladajú z 2 vrstiev. Povrchová vrstva z tvrdého dreva môže byť hrubá 3,5 - 6 mm a je brúsená a 6-7 krát lakovaná alebo UV-olejovaná. Tieto parkety sa musia lepiť na podlahu, preto sa odporúča nechať urobiť montáž odborníkom. Ze všech typů parket jsou 2-vrstvé povrchově upravené parkety nejvhodnější pro montáž na podlahové topení. 2-vrstvé povrchově upravené parkety je všeobecné pojmenovaní pro desky menších rozměrů se systémem spojování pero plus drážka. Jednotlivé panely se skládají ze 2 vrstev. Povrchová vrstva z tvrdého dřeva může být hrubá 3,5 – 6 mm a je broušená a 6-7 krát lakovaná nebo UV-olejovaná. Tyto parkety se musí lepit na podlahu, proto se doporučuje nechat udělat montáž odborníkem. druh: 2-VRSTVOVÉ PARKETY / druh: DVOUVRSTVÉ PLOVOUCÍ PODLAHA rozmer / rozměry: 10x70x490, 10x90x500, 10x120x1200 mm vrchná vrstva: DUB / nášlap: DUB, d=4 mm gradácia: NATUR alebo RUSTIK / kvalita: PŘÍRODNÍ nebo RUSTIKÁLNÍ spoj: PERO - DRÁŽKA / spoj: PERO - DRÁŽKA hrany: OSTRÉ HRANY / hrany: HRANA ŠIKMÉ opracovanie: BRÚSENÉ alebo KARTÁČOVANÉ / povrch: HLADKÝ nebo KARTÁČOVANÝ

10


DUB AB | DUB AB

DUB CD | DUB CD

DUB BIELENÝ | DUB BĚLENÝ

DUB ŠEDÝ | DUB

DUB DYMENÝ | DUB KOUŘOVÝ

ORECH AM. | OŘECH AMERICKÝ

ORECH AM. TMAVÝ | OŘECH AM.

DOUSSIE

JASEŇ | JASAN

JASEŇ BIELENÝ | JASAN BĚLENÝ

IROKO

TEAK

AFRORMOSIA

WENGE www.Floor-Experts.com


QUICK COLLECTION

Quick kolekcia s click spojom je kľúčom k rýchlemu pokladaniu. Dosky sa skladajú z dvoch hlavných vrstiev. Nášľapná vrstva je buď z dubu alebo bambusu, prostredná vrstva je drevovláknitá doska s vysokou hustotou (HDF). Stredná vrstva sa vyznačuje vysokou tvrdosťou, čo robí Quick kolekciu vysoko odolnou proti nárazu a zamedzuje vzniku výraznejšieho poškodenia povrchu. Kolekce Quick s click systémem je klíčem k rychlé montáži. Podlahové desky jsou sestaveny ze dvou hlavních vrstev. Horní vrstva je vyrobena z dubu nebo bambusu, zatím co střední vrstva z vlákninové desky vysoké hustoty (HDF). Střední vrstva má vysokou pevnost, což dává parketům vysokou odolnost vůči nárazům a oděrům.

druh: 2-VRSTVOVÉ PARKETY / druh: DVOUVRSTVÉ PLOVOUCÍ PODLAHA rozmer / rozměry: 10/2,5x86x602 mm, 10/2,5x125x1200 mm, 10/2,5x128x960 mm vrchná vrstva: DUB, BAMBUS / nášlap: DUB, BAMBUS, d=2,5 mm gradácia: NATURAL or RUSTIK / kvalita: NATUR ali RUSTIK spoj: PERO - DRÁŽKA / spoj: PERO - DRÁŽKA hrany: SKOSENÉ HRANY / hrany: PŘIZNANÁ HRANA opracovanie: BRÚSENÉ alebo KARTÁČOVANÉ / povrch: HLADKÝ nebo KARTÁČOVANÝ

12


BAMBUS TMAVÝ ČASŤ WOVEN BAMBUS TMAVÝ ČÁST WOVEN

BAMBUS ČEREŠŇA HORIZONTÁLNY BAMBUS TŘEŠEŇ HORIZONTÁLNÍ

BAMBUS BIELENÝ ČASŤ WOVEN BAMBUS BĚLENÝ ČÁST WOVEN

DUB TROCHU BIELENÝ KARTÁČ. DUB TROCHU BĚLENÝ KARTÁČ.

DUB KARTÁČOVANÝ DUB KARTÁČOVANÝ

DUB BIELENÝ KARTÁČOVANÝ DUB BĚLENÝ KARTÁČOVANÝ

DUB COGNAC KARTÁČOVANÝ DUB COGNAC KARTÁČOVANÝ

BAMBUS TMAVÝ VERTIKÁLNY BAMBUS TMAVÝ VERTIKÁLNÍ

BAMBUS BIELENÝ HORIZONTÁLNY BAMBUS BĚLENÝ HORIZONTÁLNÍ

BAMBUS ORECH HORIZONTÁLNY BAMBUS OŘECH HORIZONTÁLNÍ www.Floor-Experts.com


OCEAN COLLECTION Či už je to v nových alebo renovovaných priestoroch, výber parkiet je základným aspektom architektonického projektu. Kolekcia OCEAN ponúka širokú paletu drevín, rozmerov a povrchových úprav, ktoré sú pre Váš štýl ideálne. Kvalitné povrchové úpravy ako olejovanie, lakovanie, prípadne kartáčovanie, obohacujú prírodnú štruktúru dreva. Od svetlejších ku tmavším odtieňom, od klasických až po odvážnejšie textúry... Táto kolekcia zaručuje niečo, čo bude vyhovovať Vašim požiadavkám. V nových nebo přestavěných prostorách, správná volba podlah je základním bodem nového projektu. V rámci kolekce Ocean Vám nabízíme širokou škálu dřevin, dimenzí a zakončených zpracování, které se perfektně hodí k Vašemu stylu. Kvalitní povrchové olejování, lakování nebo kartáčování dodatečně obohatí přírodní kresbu dřeva. Od tmavších k světlejším odstínům, od klasických k více dobrodružným texturám, tato kolekce Vám zajíšťuje, že určitě naleznete něco, co bude vyhovovat Vašim potřebám.

druh: 3-VRSTVOVÉ PARKETY / druh: TŘIVRSTVÁ PLOVOUCÍ PODLAHA rozmer / rozměry: 14-15x150-190x400-1900 mm vrchná vrstva: ušľachtilé dreviny / nášlap: ušlechtilé dřeviny, d=3-4 mm gradácia: NATURAL / kvalita: NATUR spoj: CLICK / PERO - DRÁŽKA / spoj: KLIK / PERO - DRÁŽKA hrany: OSTRÉ HRANY / hrany: HRANA ŠIKMÉ opracovanie: BRÚSENÉ alebo KARTÁČOVANÉ / povrch: HLADKÝ nebo KARTÁČOVANÝ

14


BAMBUS TMAVÝ VERTIKÁLNY BAMBUS TMAVÝ VERTIKÁLNÍ

ORECH AMERICKÝ OŘECH AMERICKÝ

ORECH AMERICKÝ KARTÁČOVANÝ OŘECH AMERICKÝ KARTAČOVANÝ

SMREKOVEC KARTÁČOVANÝ MODŘÍN KARTAČOVANÝ

SMREKOVEC KARTÁČOVANÝ BIELENÝ MODŘÍN KARTAČOVANÝ BĚLENÝ

BAMBUS TMAVÝ HORIZONTÁLNY BAMBUS TMAVÝ HORIZONTÁLNÍ

BAMBUS SVETLÝ HORIZONTÁLNY BAMBUS SVĚTLÝ HORIZONTÁLNÍ

BAMBUS SVETLÝ VERTIKÁLNY BAMBUS SVĚTLÝ VERTIKÁLNÍ

BAMBUS VERTIKÁLNY BIELENÝ BAMBUS VERTIKÁLNÍ BĚLENÝ www.Floor-Experts.com


SOLID COLLECTION Masívne parkety disponujú všetkými prednosťami drevenej podlahy. Drevo je jedno z najstarších a najcennejších materiálov, používaných ako podlahovina. Má zreteľnú, unikátnu a prírodnú štruktúru a farbu. Masívne parkety sú investíciou pre niekoľko generácií. Ich hrúbka dovoľuje, aby boli obnovované (brúsené) niekoľko krát. Jednotlivé parkety majú rozdielne rozmery. Dĺžky od 400 mm do 1500 mm, šírky od 90 mm do 150 mm a hrúbky od 14 mm do 20 mm. Masivní parkety disponují se všemi přednostmi dřevěné podlahy. Dřevo je jedno z nejstarších a nejcennějších materiálů, používaných jako podlaha. Má zřetelnou, unikátní a přírodní strukturu a barvu. Masivní parkety jsou investicí pro několik generací. Jejích tloušťka dovoluje, aby byly obnovované (broušené) několikrát. Jednotlivé parkety mají rozdílné rozměry. S délkou od 400 mm do 1500 mm, šířkou od 90 mm do 150 mm a tloušťkou od 14 mm do 20 mm.

druh: MASÍVNE PARKETY / druh: MASIVNÍ PARKETY rozmer / rozměry: 18x90-150xRL mm / 15x90-125xRL mm gradácia: NATUR alebo RUSTIK / kvalita: PŘÍRODNÍ nebo RUSTIKÁLNÍ spoj: PERO - DRÁŽKA / spoj: PERO - DRÁŽKA hrany: SKOSENÉ HRANY / hrany: PŘIZNANÁ HRANA opracovanie: BRÚSENÉ alebo KARTÁČ./ povrch: HLADKÝ nebo KARTÁČ.

16


DUB | DUB

DUB | DUB

DUB COGNAC | DUB COGNAC

DUB | DUB

DUB | DUB

DUB COFFE | DUB COFFE

H

DUB BIELENÝ STIL 2 DUB BĚLENÝ STYL 2

DUB BIELENÝ STIL 1 DUB BĚLENÝ STYL 1

ABCD rustic, hrče ABCD rustik, sukatý

H

H

AB natur AB natur

H

DUB BIELENÝ DUB BĚLENÝ

Ručne hobľovaný Ručně hoblovaný

Matne lakovaný Matný lak

Kartáčovaný Kartačovaný

Prírodne olejovaný Přírodní olej

Dymený Kouřový

DUB GUNSTOCK DUB GUNSTOCK

DUB COFFEE DUB COFFEE www.Floor-Experts.com


SOLID COLLECTION ČIERNY SIRIS | ČERNÝ SIRIS

KAYU KUKU

TEAK MARINE

TEAK

KEMPAS

ORECH AMERICKÝ | OŘECH AM.

18


MERBAU

DOUSSIE

AGÁT PRÍRODNÝ | AKÁT PŘÍRODNÍ

BAMBUS TMAVÝ HORIZONTÁLNY BAMBUS TMAVÝ HORIZONTÁLNÍ

BAMBUS HORIZONTÁLNY BIELENÝ BAMBUS HORIZONTÁLNÍ BĚLENÝ

BAMBUS TMAVÝ HORIZ. TEAK BAMBUS TMAVÝ HORIZ. TEAK

BAMBUS SVETLÝ VERTIKÁLNY BAMBUS SVĚTLÝ VERTIKÁLNÍ

BAMBUS TMAVÝ VERTIKÁLNY BAMBUS TMAVÝ VERTIKÁLNÍ www.Floor-Experts.com


11.13

Drevo je prírodný produkt. Preto by ste mali brať do úvahy odchýlky vo farbe a štruktúre od dosky k doske. Obrazový materiál v tejto brožúre je len indikatívny oproti tomu, čo môžete obdržať a vybraná podlaha sa môže líšiť od vzorky. Dôrazne vám preto odporúčame navštíviť vášho dodávateľa so zámerom vidieť podlahu na väčšej vzorke, ktorá vám poskytne omnoho lepší obraz. Dřevo je přírodní materiál, proto se mohou desky lišit mezi sebou barevně a strukturou. Fotografie v katalogu jsou symbolické. Parkety mohou vypadat jinak než vzorek. Doporučujeme vám, abyste se před nákupem zastavili u svého dodavatele a parkety si prohlédli.

PODLAHOVÉ CENTRUM BRATISLAVA Galvániho 7/A | 821 04 Bratislava M. 0948 420 500 | T. 02 4333 00 57 bratislava@floorexperts.sk

20

PODLAHOVÉ CENTRUM PREŠOV K Surdoku 1/A | 080 01 Prešov M. 0948 405 222 | T. 051 4523 977 info@floorexperts.sk

PODLAHOVÉ CENTRUM KOŠICE Žriedlova 3 | 040 01 Košice M. 0905 870 352 | T. 0903 635 447 info@floorexperts.sk

PODLAHOVÉ CENTRUM PRIEVIDZA Bojnická II/1870 | 971 01 Prievidza M. 0903 560 155 | T. 069 2077 866

PODLAHOVÉ CENTRUM ŽILINA Pavla Mudroňa 7 | 010 01 Žilina M. 0914 326 241

www.Floor-Experts.sk

FOUR SEASONS_SVK  

parkety, four seasons

Advertisement