Page 1


I n d ex

Asist ile Aracınız A s i s t i l e A r a ç Ta k i b i Asist ile Multimedya Asist - 7/24 Çağrı Merkezi Asist’in Diğer Özellikleri

3


Ses Tanıma Modülü

Aracınız ile konuşabildiğinizi hayal edin! Asist’in Ses Tanıma Modülü özelliği sayesinde, aracınız komutları sizin sesiniz üzerinden, yerine getirebilmektedir. Örneğin: Camı aç!, Eşimi ara, beni evime götür, garajı aç, gibi komutları yerine getirecek ve size sesli olarak vermiş olduğunuz komutun yerine getirildiğine dair bilgi verecektir.

DİKKAT!! BUZLANMA UYARISI!

Konuşa rak Uya rı S istemi

Asist oluşabilecek tehlikelere karşı konuşarak uyarır! Hız aşımlarını, devirsiz kullanımları, vites değiştirme zamanlarını, takılmayan emniyet kemerini, açık kalan kapıları, çekili el freni ve benzeri uyarıları size bildirerek hem daha güvenli seyahat etmenize hem de yakıt tasarrufu sağlamanıza olanak sağlar.

4


Asi s t i l e A ra c ı n ı z

Sürücü Tanıma ve Yetkilendirme

Asist ile aracınız, sadece siz istediğinizde çalışsın! Sahip olduğunuz Bluetooth’lu telefonunuz sayesinde, aracınıza bindiğinizde Asist sizi otomatik olarak algılar ve size aracı çalıştırma yetkisi verir. Sadece sizin yetki verdiğiniz kişi ya da kişiler belirlediğiniz özel sürelerde aracınızı kullanma yetkisine sahip olurlar. Bu sayede yetkisiz kullanımları önlemiş, aracınızın ve sevdiklerinizin güvenliğini kontrol altına almış olursunuz. Aracınızın farklı sürücüleri için farklı kullanım süreleri düzenleyebilir, belirlenen gün ve saat dilimlerini sisteminiz üzerinden aracınıza uzaktan erişim ile tanımlayabilirsiniz.

Ka z a - İ v m e S e n s ö r ü ve Ka z a B i l d i r i m i Bluetooth Araç Kiti / Hands Free

Asist’in ivme sensörü ile kaza anında, yalnız değilsiniz!

Seyir halindeyken telefon görüşmeleriniz artık daha güvenli!

Aracınızda bulunan ivme sensörü sayesinde, kazaların meydana geldiği an, aracınızın konumu, hasar yönü ve hasarın şiddeti, sistem tarafından tespit edilerek, ilgili yerlere SMS ile bilgi verilir ve desteğin size ulaşması sağlanır.

Asist sayesinde, telefonunuza gelen çağrıları Hands Free olarak cevaplandırabilir, tüm telefon aramalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Çağrı geldiğinde Asist, araçtaki multimedya cihazları kapa-

Araçtaki kameralar ile kaza anının 30 saniye öncesinden, 30 saniye sonrasına kadar olan bölümü kaydeder.

tarak (video, radyo, cd çalar vb.) görüşmeyi uygun hale getirecektir. Böylece sürüş güvenliğinizi de tehlikeye atmamış olursunuz.

Çağrı merkezimiz kaza yerine ambulans, çekici, polis gibi gerekli görülen hizmetlerin ulaşmasını sağlar.

5


A s i s t i l e A ra c ı n ı z

Ac i l D u r u m B u to nu

Acil müdahale gerektiren durumlarda, Asist hayat kurtarır! Araç içerisinde meydana gelebilecek acil müdahale gerektiren durumlar başta olmak üzere, yolculuğunuz esnasında başınıza gelebilecek her türlü olumsuz koşulda gerekli yardımı almak için tek bir butona basmanız yeterli! Çağrı Merkezi”miz, konumunuzu belirleyerek size en kısa sürede gerekli yardımı ulaştıracaktır. Merkezi’mizden ambulans, polis, çekici vb. tüm destekleri, acil müdahale ile ilgili mümkün olan en kısa sürede alabilir, can ve mal kaybınızı en aza indirebilirsiniz. SMS ile A raç Kontrol

Asist’le uzaktan kumandalı arabanız geri döndü! SMS

göndererek

aracınızın

çalışmasını

engelleye-

bilir, çalışan aracınızın kontak kapatılmasından sonra çalışmamasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca SMS göndererek, korna, sinyal ve camlarınızı kontrol edebilirsiniz. Blackbox Asist, istediğinizde aracınızın yerini otoparkta kolaylıkla bulmanıza da yardımcı olacaktır.

A rıza O kuma

Aracınız ile ilgili her şey kontrolünüz altında! Asist aracınızın arızalarını okur, size anında iletir ve sisteme kaydeder. Tüm bu raporlar sistemde saklanır ve dilediğiniz zaman ulaşabileceğiniz şekilde elinizin altında olur. Servis bakımlarınızda sizin bilginiz dahilinde olmayan masraflardan kurtulmuş olursunuz ve aracınız üzerinde tam kontrol sağlarsınız. Arıza Okuma modülü ile uyumlu araç marka ve modelleri için lütfen web sitemizdeki ilgili bölümü ziyaret edin.

A raç Güvenliği

Asist’in gelişmiş özellikleri ile güvenlik cepte!

6

Asist ile; Araç giderken otomatik kapı kilitleme özelliği, Alarm kurulunca otomatik cam kapatma özelliği, Araç park edildiğinde -belirlenen zaman aralığında- kapıları kilitleme, camları kapatma özelliği, belirlenen zamandan sonra alarmı devreye alma özelliği gibi gelişmiş sistem özelliklerini kullanarak kendinizin ve aracınızın güvenliğini kontrol altına alır, olası zararları oluşmadan engellemiş olursunuz.


Asi s t i l e A ra ç Ta k i bi

A ra ç Ta k i p S i s te m i

Asist ile aracınız gözünüzün önünden ayrılmaz! H I z, D ev ir, Röla nti Tak ibi

Asist’in “Araç Takip Sistemi” ile otomobilinizi GPS uyduları

Asist ile hem güvenlik hem tasarruf!

sayesinde 7 gün 24 saat haritalar üzerinde izleyebilirsiniz.

Belirlediğiniz limitler dışına çıktığınızda, Asist tarafından konuşarak uyarılır ve optimum limitlere dönmeniz sağlanır. Örneğin çocuğunuz; aracınızı kullanırken, belirlediğiniz hız limitleri dışına çıktığında, aracı devirsiz kullandığında, aracı çalışır durumda beklettiğinde, ani kalkış, ani duruş, ani dönüş ve bozuk zeminlerden hızlı geçişler yaptığında sistem size SMS göndererek anında bilgilendirir ve gerektiğinde müdahale etmenizi sağlar. Bu sayede aklınız çocuğunuzda kalmaz ve aynı zamanda kaza risklerinin de önüne geçmiş olursunuz.

Araçlarınızın hızlarını, izlemiş oldukları güzergahı, duraklama yaptıkları yerleri ve daha birçok bilgiyi online olarak görebilir ve bu bilgileri kayıt altına alabilirsiniz. Rota ve Güzergah Tak ibi

Sizden habersiz kuş uçmasın! Asist ile rota ve güzergah tanımlayarak aracınızı

Sizin belirleyeceğiniz rölanti süresinin aşılması halinde çocuğunuz Asist tarafından uyarılacak ve ne yapması gerektiği söylenecektir. Hız, Devir, Rölanti takibi sistemi sayesinde sürüş güvenliği ve yakıt tasarrufuna kavuşursunuz.

kontrol altına alabilirsiniz. Şoförünüzün ya da çocuğunuzun gitmesini istemediğiniz bölgeleri tanımlayarak, o bölgelere giriş olduğunda sistem tarafından uyarılabilirsiniz.

7


Navigasyon Yazılımı

Yoğun trafikte bile yolunuzu kolayca bulmanın keyfine varın! Asist sistemi ile entegre çalışan Navigasyon yazılımı sayesinde gitmek istediğiniz güzergahları, navigasyon ekranına girebilir ya da çağrı Ekran Ünitesi

merkezinden talep edebilirsiniz. Talep ettiğiniz adres hakkında, her-

Asist’in dokunmatik LCD ekranı ile tüm kontrol elinizin altında!

hangi bir işlem yapmanıza gerek kalmadan, çağrı merkezi tarafından

Arzu ettiğiniz taktirde Asist sistemine kolaylıkla eklenebilen ekran modülü, Asist’in tüm görsel arayüzüne erişmeniz mümkün

kılıyor.

Dokunmatik

olarak

kullanabildiğiniz

adres bilgisi navigasyon cihazınıza gönderilerek, gideceğiniz yer hakkında detaylı yol tarifi size iletilir. Yine talep etmeniz durumunda, Çağrı merkezi üzerinden gitmek istediğiniz adresin yol tarifini müşteri temsilcilerimiz yardımı ile telefon

bu arayüz sayesinde Asist’iniz ile iletişim bir adım daha

üzerinden de alabilirsiniz. Ayrıca, bulunduğunuz lokasyon için detaylı

kolaylaşıyor.

trafik bilgisine de ulaşacaksınız.

8


Asi s t i l e M u l t i m e d ya

Resim Çek - Kaydet

Asist özel fotoğrafçınız olarak çalışsın!

Not Al - Notları Oku

Asist ile özel asistanınız hep yanınızda! Asist’iniz özel asistanınıza dönüşüp, siz aracınızı kullanmakla meşkulken dikkatiniz dağılmadan dilediğiniz tüm sesli notlarınızı kayıt altına alabiliyor. “Not Al“ sesli komutu ile Asist, duyduklarını kayıt eder. “Notlarımı Oku“ sesli komutunu verdiğinizde ise, Asist sizin için kayıt ettiklerini tek tek size sesli olarak iletir.

Asist ile aracınıza entegere edilen kameralar ile isterseniz keyif için isterseniz de acil durumlarda fotoğraf ve video kaydı gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle gasp, darp, trafik kazası gibi istenmeyen durumların yetkililere izahı korkulu rüyanız olmaktan çıkar. “Resim Çek“ sesli komutu verdiğinizde, Asiste entegre kameralar, 1 kare fotoğraf çekerek, çekilen görüntüyü kayıt altına alır. “Kaydet“ sesli komutu verdiğinizde ise, Asist tüm gördüklerini fotoğraf kareleri olarak arka arkaya kayıt eder.

Mp3 - Mpeg4 Çalar

Araç içi görsel ve işitsel şölen sizleri bekliyor! Asist ile USB cihazınızdan sisteme multimedya içerik aktararak müzik dinleyebilir ve video izleyebilirsiniz. Bu modül ile, internet üzerinden online müzik ve klip indirebilir ve arşivleyebilirsiniz. Ayrıca, tüm fotoğraflarınızı sisteminize aktarabilir, oluşturduğunuz arşivi Asist üzerinden görüntüleyebilirsiniz

9


7/24 Çağrı Merkezi

Aracınız ile seyir halindeyken tüm ekibimiz sizin yanınızda! Lastik Değiştirme Hizmeti

Yol Yardım Hizmeti

Çilingir Hizmeti Çekici ve Kurtarıcı Hizmetleri

Trafik Yoğunluk Bilgisi

Bilgilendirme Hizmeti

Oto Servis Bilgisi Hava Durumu Bilgisi Nöbetçi Eczane Bilgisi

7/24 Doktor Danışmanlığı

7/24 Tıbbi Danışmanlık Hizmeti

Sağlık Kuruluşlarından Randevu 7/24 Kara Ambulansı ile Uygun Sağlık Kuruluşlarına Sevk

Arzu ettiğiniz tüm organizasyonel destek

Organizasyonel Hizmetler

hizmetleri ücreti karşılığında sizler için gerçekleştirilir

Seyahatlerinizin tüm aşamalarında alternatifli

Seyahat Danışmanlığı

fiyatlar ile bilgilendirme, konaklama ve ulaşım olanakları sağlanır. Rezervasyonlarınız sizin için gerçekleştirilir

Eğlence Danışmanlığı

10

Çağrı Merkezi’mizin eğlence danışmanlığı hizmeti ile eğlenceye dahil olmak istediğiniz her an, hızlı, etkili ve sonuca odaklı organizasyon seçeneklerimiz ile yanınızdayız.


Asi s t - 7 / 2 4 Ça ğ r ı Merkezi

7/24 Yo l Ya r d ı m H i z m e t i

Tüm yol yardım hizmetleri Çağrı Merkezi’mizde! Acil durumlarda ücretsiz çekici, çilingir ve kurtarıcı hizmeti, lastik değişimi ve yakıt ikmali

O rga nizasyonel Hizmetler

gibi ihtiyaçlarınıza anında “yol yardımı” hizmeti

Hayalinizdeki organizasyonlara imza atın!

sağlamaktadır.

Tüm organizasyonel ihtiyaçlarınızda size tam destek veriyoruz. Gerekli tüm ayarlamaları

Bilgilendirme Hizmeti

yaparak, hayalinizdeki organizasyonlara imza

Gitmek istediğiniz yerler artık çok yakın!

atmanıza yardımcı oluyoruz.

Çağrı Merkezi’miz tarafından aracınıza gönderilecek olan adres bilgisi ile gitmek

S eyaha t D a nışma nlığı

istediğiniz tüm adresler elinizin altında

Çağrı Merkezimiz ile keyifli seyahatler!

olacak.

Çağrı Merkezi’mizin seyahat danışmanlığı ile, kolay, ayrıcalıklı ve farklı fiyat alternatifleri üzeri-

7 / 2 4 Tı b b i D a n ı ş m a n l ı k H i z m e ti

nden hizmet almanın ve rahatça rezervasyon

Deneyimli doktorlarımız 7/24 yanınızda! Çağrı

Merkezi’miz

duyduğunuz

her

sayesinde an,

ihtiyaç

doktorlarımız

ile

görüşerek sağlık sorunlarınız hakkında detaylı bilgi ve danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

yaptırabilmenin keyfini sürersiniz. Eğlence D a nışma nlığı

Asist ayrıcalığı ile eğlencenize bakın! Çağrı Merkezi’mizin eğlence danışmanlığı hiz-

Ac il A m b u l a n s H i z m e t i

meti ile eğlenceye dahil olmak istediğiniz her

Hayatınız bizim için çok değerli!

an, hızlı, etkili ve sonuca odaklı organizasyon

Çağrı Merkezi’mizin acil kara ambulans hizmeti

seçeneklerimiz ile yanınızdayız.

ile ihtiyaç duyduğunuz her an deneyimli sağlık ekibimiz ve ambulans yanınızda.

11


O nline Bilgilendirmeler

Asist teknolojisi ile gündemden haberdar olun! Ekonomi, borsa, sinema, eğlence, haberler, haftalık hava tahmini, döviz kurları, trafik yardımı ve duyurular, Bulunduğunuz yer yakınındaki hastane, restorant, eczane bilgileri ve çeşitli reklam uygulamaları Asist ile otomatik olarak günlük içerikleri güncellenerek sizlere ulaştırılır. D etaylı Ra p orla ma A lt ya pısı

Aracınıza dair bilmek istedikleriniz elinizin altında! Asist, aracınızdan aldığı tüm bilgileri sisteme raporladığı gibi, sizin belirleyeceğiniz yetki ve limit ihlallerinin detaylarını da ayrıca bilgisayarınıza ya da cep telefonunuza gönderebilmektedir. Bu raporlama özelliklerinin yanı sıra Çağrı Merkezi ile görüşmeleriniz de raporlanarak size ulaştırılır.

12


Asi s t ’i n D i ğ e r Ö z e llik leri

Fa r k l ı D i l S e çe n e k l e r i

A la rm Cihazı

Asist hangi dilde isterseniz sizi o dilde uyarsın!

En yakın dostunuz emin ellerde!

Asist’in konuşarak uyarı sistemi arzu ederseniz farklı dil seçenekleri ile size servis verebiliyor. Dilerseniz, farklı dil seçeneği sistemini daha keyifli hale de getirebilirsiniz. Sisteme tanımlanabilcek farklı lehçeler, hatta kendi ses kayıtlarınız ile sesli uyarılar size özel olsun.

Asistinize entegre edilecek alarm sistemimiz ile

A k ı l l ı Te l e f o n Ya z ı l ı m l a r ı

Emniyet Kemeri S ensörü

Tüm Asist özelliklerinizi akıllı telefonlarınız ile yönetebilirsiniz!

Seyir halindeyken sevdiklerinizin emniyeti herşeyden önemli

Asist, sistemi ile uyumlu tüm akıllı telefonlara otomatik olarak entegre olma özelliğine sahiptir. Hiçbir ek ayar yapmak zorunda kalmadan, sadece “Akıllı Telefon Yazılımları“ modülünü satın alarak, Asist’inizin tüm servislerini telefonunuzun arayüzü aracılığı ile kontrol edebilirsiniz. Lastik Basınç Sensörü

aracınızın güvenliği en üst düzeye çıkacak. Hırsızlık gibi durumlara karşı aracınız emin ellerde olacak.

Asist’in emniyet kemeri sensörü ile aracınız seyir haline geçtiği andan itibaren takılmayan emniyet kemerleri ile ilgili uyarılırsınız. Ek D ona nım Kontrolü

Aracınızın lastiklerini kontrol altında tutun!

Sağlam ve eklemlenebilir alt yapı Asist’te!

Asist’in lastik basınç sensörü özelliği ile lastik

Aracınız için arzu ettiğiniz ek donanımlar, Asist’in genişletilebilir alt yapısı ile sisteme entegre edilebilmektedir. Örneğin, sisteminize kamera ekletebilir ve istediğiniz zaman fotoğraf çekebilirsiniz ya da yazıcı eklentisi ile gerekli belgelerin çıktısını aracınızın içierisinden elde edebilirsiniz.

basıncınızda meydana gelecek değişikliklerden haberdar olursunuz ve sistem lastik basınçlarınızı kontrol altında tutmanızı sağlar.

13


Hakkımızda; 1994 yılından bu yana dünyada gerçekleşen yeniliklerle paralel çalışıp, gelişen arge ekibimizle birlikte çeşitli teknolojik projeleri üstün kalite ve müşteri memnuniyetiyle birlikte hizmete sunmaktayız. Güçlü argemiz 2002 yılından bu yana Filo sahibi firmalar için özel olarak tasarlanan Kaynak Yönetim ve Tasarruf Sistemi üzerinde geliştirme yapmaktadır. Geçmişte birçok projeye başarıyla imza atmış ekibimiz müşteri mem-

Ana Modül 7/24 Çağrı Merkezi Aktif Sürüş Eğitimi Konuşarak Uyarı Sistemi SMS ile Araç Kontrolü Araç Takip Sistemi Hız, Devir, Rölanti Takibi Rota ve Güzergah Takibi Araç Güvenliği Online Bilgilendirmeler Detaylı Raporlama Alt Yapısı

nuniyetini ön planda tutan anayasasıyla birlikte tüm bilgi, tecrübe ve referans birikimiyle YÖNETSEL BİLİŞİM TEKNOLOJİLERi A.Ş. olarak karşınızdadır. Yönetsel Bilişim Teknolojileri olarak FARKINDAYIZ; Müşterilerimizin %100 memnuniyeti amacıyla çalışırken fark yaratabilmek ad›na, sundu¤umuz çözüm ve ürünlerin oluşumu için en üstün teknolojiyi kullanmak, tüm soru ve sorunlarınıza müşteri menfaatini kendi menfaatimizin önünde tutarak en dürüst cevabı vermek, müşteri memnuniyetiyle kar etmek, vermiş olduğumuz hizmet ve ürünlerin baş rolünde müşteri memnuniyetini tutmak Z O R U N D A Y I Z . Bu günlere böyle geldik. İlkelerimizle fark yaratmak ve en iyisini sunmak için bu şekilde çalışarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye devam edeceğiz.

14

Opsiyonel Modüller Ekran Ünitesi Navigasyon Yazılımı Ses Tanıma Modülü Sürücü Tanıma ve Yetkilendirme Bluetooth Araç Kiti / Handsfree Farklı Dil Seçenekleri ile Uyarı Sistemi Akıllı Telefon Yazılımları Arıza Okuma Kaza - İvme Sensörü ve Kaza Bildirimi Emniyet Kemeri Sensörü Alarm Cihazı Lastik Basınç Sensörü Kamera Modülü Acil Durum Butonu Tarayıcı Cihazı Mp3 - Mpeg4 Çalar Ek Donanım Kontrolü


Yönetsel Yönetsel Bilişim Bilişim Teknolojileri Teknolojileri San. San. ve ve Tic. Tic. A.Ş. A.Ş. Seyrantepe Seyrantepe Mah. Mah. Altınay Altınay Cad. Cad. No:94 No:94 Kağıthane Kağıthane -- İstanbul İstanbul Tel: Tel: +90 +90 212 212 321 321 51 51 71 71 (Pbx) (Pbx) Faks: Faks: +90 +90 212 212 321 321 32 32 19 19 www.blackbox.com.tr www.blackbox.com.tr // info@yonetselbilisim.com.tr info@yonetselbilisim.com.tr * 7/24 Çağrı Merkezi hizmetimiz, “BACK-UP” işbirliği ile gerçekleştirilmektedir.


Arac覺n覺z Asist ile dile gelsin!

Blackbox Asist Prestij Kataloğu  

Yönetsel Bilişim Teknolojileri A.Ş.'nin Blackbox markasının Asist hizmetleri Prestij kataloğudur...

Advertisement