Issuu on Google+

SÜRÜŞ İZLENİMİ

Renault Kangoo Multix

Yeni Kangoo Multix, arka koltukların 1/3 veya 2/3 oranında katlanarak tam yatması ve bagaj bölümünde zemine yerleşmesiyle büyük bir yükleme kapasitesi sunuyor. Arka koltuk, hiç güç sarf etmeden, tek bir hareketle katlanabiliyor. Ön yolcu koltuğu da yatırılabiliyor.

Uzunluğu artan Kangoo’nun, ön konsolu da tamamen yeni bir tasarıma sahip. Malzeme ve detaylı işçilik kalitesi gayet yeterli düzeyde. Vites kolu orta konsolun üzerine konumlandırılmış. Cruise Control opsiyonel.

Şİmdİ daha pratİk

Binek otomobil platformuna sahip ferah iç hacmi ve yolcu kabini ile daha pratik ve daha konforlu olan yeni Kangoo Multix, artık bütün ailelerin beklentilerini karşılayacak düzeyde.

26

otohaber MMP 2008

Teknik veriler

R

enault Kangoo pazara çıktığı 1997 yılından beri çok amaçlı kullanımı ve sempatik çizgisiyle büyük bir başarı yakalamıştı. Scenic platformu üzerinden geliştirilen yeni Renault Kangoo, güçlü noktalarını koruyarak aile beklentilerini daha da karşılayacak bir yapıya bürünmüş. Genişliğiyle de dikkat çeken Kangoo’nun uzunluğu şu anki versiyona göre 180 mm daha uzatılarak 4213 mm’ye ulaşmış. Bu sayede çok geniş bir iç hacme ulaşan yeni Kangoo, 5 kişinin rahatlıkla seyahat edebileceği konforu da sunmayı başarıyor. Yeni Kangoo Multix tamamen yeniden tasarlanan bir ön konsola sahip. Yüksek koltuğu ile geniş bir görüş alanına sahip olan sürücü, ön konsol üzerinde konumlandırılmış vites kolu, uçak tipi el freni ve otomatik klima ile binek otomobillerdekine benzer bir sürüş konfo-

rundan yararlanıyor. Geniş camlı yüzeyler çok büyük bir aydınlık ve ferahlık sağlıyor. Tasarımıyla daha fonksiyonel ve daha ergonomik olan yeni Kangoo’da arka koltuk 2/3 oranında tek bir hareketle yatırılabiliyor. Böylece bisiklet, kamp malzemesi veya çeşitli alet ve edevatları taşımak için ideal bir hale geliyor. Yükleme alanı arka koltukların yatırılması ile 660 litreden 2886 litreye çıkarılabiliyor. Yeni Kangoo’nun tavan rayları sayesinde 80 kg daha yük taşıma kapasitesi var. Segmentinde bir ilk olarak arka sürgülü kapılarda elektrikli camlar bulunuyor. Ergonomik kapı kolları ile sürgülü kapılar kolaylıkla açılıp kapanabiliyorlar. Araç içinde de tavan rafı ve 15 litrelik büyük bir kapalı torpido gözü gibi çok sayıdaki saklama alanı sayesinde işlevsel yükleme bölmeleri sunulmuş. Aktif ve pasif güvenlik

önlemleriyle de güvenli bir aile otomobili olma yolunda ilerleyen yeni Kangoo’nun tüm versiyonlarında sürücü havayastığı, ABS, Acil Fren Destek Sistemi ve motor tork düzenleme fonksiyonu gibi bir çok güvenlik unsuru standart olarak sunuluyor. Yeni Kangoo Multix dört tekerlekte disk frene ve 15 inçlik tekerleklere sahip. Cruise Control, kendiliğinden yanan farlar, yağmur sensörü gibi sürücüye kullanım kolaylığı sağlayan elektronik sistemler de eski versiyondan farklı olarak bu modelde mevcut. Satışa sunulan yeni Kangoo Multix’de şu anda 85 HP’lik 1.5 dCi motor bulunuyor. Aynı motorun 105 HP’lik versiyonuysa önümüzdeki aylarda satışa sunulacak. Authentique ve Expression olmak üzere 2 farklı ekipman seviyesinde sunulan yeni Kangoo Multix’in fiyatı 27.890 YTL’den başlıyor.

Marka/model Renault Kangoo Multix 1.5 dCi Motor 1461 cc, 4 silindirli, 16V Maksimum güç 85 HP 3750 d/d Maksimum tork 200 Nm 1750 d/d Maksimum hız 158 km/s 0-100 km/s hızlanma 16.0 sn Şanzıman 5 ileri manuel Yakıt tüketimi (ort.) 5.3 lt/100 km Aktarma: Önden çekişli Frenler (ön/arka) Disk/kampana Lastikler 195/65 R15 Boyutlar (u./g./y.) 4213/2133/1799 mm Boş ağırlık 1389 kg Dingil mesafesi 2697 mm Bagaj hacmi 660/2600 lt Yakıt deposu 60 lt

izlenimi

Mahmut Ali Özyön Ayvalık-İzmir

Yeni Kangoo Multix, modern ve sıcak çizgileriyle yine ilgi çekici bir tasarıma sahip olmuş. 1.5 dCi motor gerek şehir içi kullanımda gerekse şehirlerarası ve otoyollarda rahat bir kullanım sağlıyor. Özellikle yakıt tüketimi konusunda oldukça cimri. Yeni Kangoo’ya bindiğinizde şaşırtıcı bir iç mekanla karşılaşıyorsunuz. Geniş kabin büyük camlı yüzeyleri sayesinde son derece ferah ve aydınlık. Uçak tipi el freni, Megane esprisini sürdürüyor.

HHHHH otohaber MMP 2008

27


HTAS-RENAULT KANGOO MULTIX