Page 19

SAYFA 1 9

19

Haber

1-30 KASIM 2009

www.egehaber.com.tr  info@egehaber.com.tr

Nets Club’tan Öğretmenler Günü hediyesi

ÖMÜR KABAK: Ö¤retmenlerin eme¤i büyüktür

24 Kas›m Ö¤retmenler Günü kapsam›nda ö¤retmenlere ücretsiz cilt bak›m› ve makyaj uygulamas› yap›ld›. Nets Club Güzellik Merkezi, 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında öğretmenlere ücretsiz cilt bakımı ve makyaj uygulaması yaptı. Güzellik Merkezi Yöneticisi Burcu Ercan, Öğretmenler Günü kapsamında her yıl öğretmenlere ücretsiz makyaj ile cilt bakımı hizmeti verdiklerini, diğer uygulamalardan ise öğretmenlerin yüzde 50 indirimli faydalandıklarını söyledi, şöyle devam etti: “İzmir’de dokuz yıldır dermatolog ile medical uzman ile birlikte lazer ve epilasyon tedavileri, botoks, zayflama

S‹YAH MAV‹ KIRMIZI SARI

AK Parti İl Başkanı Ömür Kabak, öğretmenlerin gününü kutladı. Kabak mesajında, “24 Kasım Öğretmenler Günü, Ulu Önder Atatürk'ün 1928'de Başöğretmenliği'ne seçilmesinin yıldönümüdür ve 1981 yılından beri ülkemizde Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Hiç kuşkusuz öğretmenler bir güne sığdırılamayacak kadar değerlidir. Yeni nesillerin yetişmesinde büyük payı olan ve bu uğurda her türlü fedakarlığı gösteren değerli eğitimcilerimize şükranlarımı sunuyorum. Atatürk’ün de dediği gibi “Cumhuriyet; sizden fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. Öğretmenler gününüz kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

teknikleri, cilt bakımı, fitness, makyaj ile kalıcı makyaj uygulaması yapıyoruz.”

Nets Club ile işbirliği içindeyiz Nets Club Güzellik Merkezi ile işbirliği içerisinde olduklarını dile getiren Özel Elvan Estetisyenlik Okulu Müdürü Firdevs Olaş ise, “Okul’da spa yöneticiliği, güzellik uzmanlığı, kalıcı makyaj, epilasyon ve masaj kursu veriyoruz. Uygulamaları ise Nets Club’ta profesyonel cihazlarla yapıyoruz” dedi.

AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİNİN DE DESTEĞİNİ ALAN METİN SOLAK YENİ BAŞKAN OLDU

Çi¤li’de yeni Baflkan Solak Çiğli’de Ensari Bulut'un sıkarım yine de adaylıktan vefatının ardından boşalan vazgeçmem” dedi. Belediye Başkanlığı koltuğuSolak'ın ardından odaya na CHP'li Metin Solak seçilgiren İl Başkan Rıfat Naldi. Seçimin yapıldığı salonbantoğlu ve İzmir Büyükşeda gerginlikler yaşandı. hir Belediye Başkanı Aziz CHP İl Başkanı Rıfat Kocaoğlu arasında kısa süNalbantoğlu ve Büyükşehir ren tartışma oldu. NalbanBelediye Başkanı Aziz Kocatoğlu ve Kocaoğlu, başkanlıoğlu'nun da katıldığı meclis ğa aday olduğunu söyleyen toplantısını Meclis Başkan Solak'ı çekilmeye ikna edeVekili Hüseyin Benzer yömedi. Meclise yarım saat ara netti. İlk tur oylama öncesi verilirken iki partinin meclis CHP’nin 1 gün önceki grup grupları Başkanlık katında toplantısında, grup kararı ile özel toplantıya geçti. Meclisi aday gösterdiği Meclis Üyeizlemek isteyenler salona si Şeref Bektaş, tek aday olaalınmadı. Bu arada Yeni Asır rak seçime girdi. Ak Parti Gazetesi muhabiri Fatih YaGrubu sürpriz yaparak par, salona giriş sırasında Grup Başkanvekili Sıddık tartaklandı. Soysal'ı başkan adayı gösterÜçüncü tura kadar süren di. seçimde, Metin Solak, 31 Meclis üyelerioyun 16'sını alarak nin salonu terk etÇiğli Belediyesi'nin Üçüncü tura kadar süren seçimde, Metin Solak, 31 tiği sırada izleyici yeni Başkanı oldu, sıralarında oturan oyun 16's›n› alarak Çi¤li Belediyesi'nin yeni Baflkan› Bektaş 14 oyda kalırCHP'li eski Meclis oldu, Bektafl 14 oyda kal›rken1oy da bofl ç›kt› ken 1 oy da boş çıktı. üyesi Nevzat YılCHP İl Başkanı Naldırım, adaylığını bantoğlu, Büyükşeaçıklayan Metin hir Belediye Başkanı tiyi bölüyorsun” diyerek So- neden oldu. Güçlükle saloSolak'ın yanına gelerek, Kocaoğlu, Solak'ı tebrik etlak’ı itti. Bu olay üzerine nu terk eden Metin Solak, “Grup kararını bozdun. Par- partililer arasında kargaşaya odasına giderken “Kafama meden salondan ayrıldı.

ESHOT ve ‹ZSU bütçeleri ile birlikte 3 milyar 275 milyon olarak belirlendi

İzmir’in bütçesi 1.792 milyon ‹zmir Büyükflehir Belediyesi’nin 2010 bütçesi, ESHOT ve ‹ZSU bütçeleri ile birlikte 3 milyar 275 milyon olarak belirlendi İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2010 mali yılı bütçesi, Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin 2009 Kasım ayı toplantısının 6.birleşiminde oyçokluğuyla kabul edildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun başkanlığında yapılan toplantıda ayrıca ESHOT Genel Müdürlüğü’nün mali yılı gelirgider bütçesi oybirliğiyle, İZSU Genel Müdürlüğü’nün Mali Yılı bütçesi de oyçokluğuyla kabul gördü.

Yat›r›m artt› Toplantıda, İzmir Büyükşehir Belediyesi Mali Yılı bütçesi 1 milyar 792 milyon TL olarak kabul edildi. 2010 bütçesi bir önceki yıla oranla yüzde 4 düşük gerçekleşmesine rağmen, yatırımların oranı yüzde 7 artış gösterdi. Bütçede en büyük kalemler raylı sistem ve metro yatırımlarına ayrıldı. ESHOT Genel Müdürlüğü’nun 2010 bütçesi 565 milyon 383 bin 242 TL olarak belirlenirken, İzmir Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdür-

lüğü’nün (İZSU) bütçesi ise yüzde 2 azalarak 917 milyon 583 bin 717 TL olarak kabul edildi. Meclis toplantısında bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Yapmadık, yapmayacağız. Belediye başkanı olarak görev yaptığımız ilk günden bu yana İzmir’de 50 kilometre yarıçapta yaşayan tüm hemşehrilerimize

aynı nazardan bakıyoruz. Hizmet etmek için hazırlanan bütçeler, çeşitli nedenlerden dolayı geniş olarak hazırlanır. Bu, devlet bütçesinin doğasında vardır. Hazırlanan bütçelerde keşke yüzde 80-100 oranlarında gerçekleşme olsa. Ama hiçbir devlet bütçesi yüzde 100 gerçekleşmez. Biz de görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Aziz Kocao¤lu

Ege Haber Sayı 40  

Ege Haber Sayı 40

Ege Haber Sayı 40  

Ege Haber Sayı 40

Advertisement