Atverstas pasaulis. Kalėdinių dovanų gidas.

Page 1


30 leidyklos metų: turinio namai, kuriantys patirtis pasauliui Arvydas Andrijauskas

„Alma littera“ grupės įkūrėjas

Mano darbas yra vienas iš pačių įdomiausių, kuriuos man teko dirbti per gyvenimą. Ėjo 1990-ieji. Daug kas tuomet prasidėjo pirmą kartą. Mes su komanda tais metais nėrėme į visiškai mums naują sritį – leidybą. Savo rankomis surašiau mūsų bendrovės įstatus ir kompiuteriu juos sumaketavau. Vėliau buvo daug jausmo ir mažai žinių. Turėjome išsiaiškinti daugybę naujų dalykų – kaip bendrauti su kitų šalių leidėjais, kaip sumokėti mokesčius už autorines teises. Knygų populiarumą ir gerus pardavimų rezultatus tuo metu diktavo uždrausti vaisiai. Visi leido knygas, kurios klaidžiojo atspausdintos spausdinimo mašinėlėmis, atšviestos. Mes pasirinkome kitą kelią – nusprendėme į lietuvių kalbą išversti tai, kas buvo populiaru pasaulyje. Taip Lietuvoje radosi informacinis leidinys, aiškinantis Biblijos atsiradimo aplinkybes, jos turinį ir žmogaus būtį įprasminančias religines idėjas – „Biblijos enciklopedija“. Patys supratome ir kitiems įrodėme, kad ir privati leidykla gali imtis leisti sudėtingesnius veikalus. Knyga sulaukė beprotiško populiarumo, o mums atvėrė kelius į Vakarų leidybos pasaulį. Žengėme ten ir mokėmės, mokėmės, mokėmės.

2

Pirmojoje Frankfurto knygų mugėje, kurioje dalyvavome 1991 m., ištiko kultūrinis šokas ir atsirado naujų, dar platesnių pažinčių, kurios leido suprasti vakariečių darbo principus ir drąsiai žengti į nežinomas, nepažintas sritis. Mums ne tas pats, kas skaitys mūsų knygas, todėl daug meilės ir jėgų atiduodame leidyklai „Šviesa“, kuri ne tik leidžia vadovėlius ir pratybų sąsiuvinius, bet ir sukūrė pirmąją skaitmeninę edukacijos laboratoriją „Eduka“. Šiandien po mūsų stogu susijungė net 15 įmonių – įsteigėme leidyklas „Alma littera“ ir „Šviesa“, turime 30 knygynų „Pegasas“, interneto erdvėje sukūrėme „Knygų klubą“, į Lietuvą atvedėme pasaulinio garso žurnalą „National Geographic“, sukūrėme elektroninės knygos platformą „Milžinas“, Kaune atidarėme logistikos centrą. Per trisdešimt metų nebuvo nė vienos akimirkos, kad suabejočiau tuo, ką darome. Mano darbas yra vienas iš pačių įdomiausių, kuriuos teko dirbti per gyvenimą. Per tuos metus padarėme labai daug. Konkurencija leidybos pasaulyje mums neleidžia užmigti ant laurų. Pasaulis keičiasi labai greitai, sunku planuoti, ką atneš dar trys dešimtmečiai. Būti priekyje nėra paprasta užduotis, bet, jei sustosi, bus padėtas taškas, atsiras, kas iškart tave aplenks. Taigi tik pirmyn, tik – į priekį.

Dovilė Zaidė Leidyklos „Alma littera“ vadovė


Mes tikime turinio galia. Stebime, kaip naujos turinio formos ateina į leidybos pasaulį, ir esame pasirengę permainoms. „Alma littera“ tampa turinio namais, kuriančiais patirtis pasauliui.

Lietuvoje skaitome daug. Knyga mums – ne tik naujų žinių šaltinis, bet ir patirtys, dar viena laisvalaikio forma. Rašytojas Marco Balzano sako, kad literatūra suteikia teisę egzistuoti tam, ką istorija išstumia į paraštes. Knyga išplečia šiandienos pasaulio ribas, kviečia atrasti, pažinti, sužinoti ir nerti giliai į kitokią – svajonių ir fantazijos – erdvę. Patirtis leidyboje mus išmokė gerbti kiekvieno skaitytojo norus ir poreikius. Juo labiau, jog jie kasdien keičiasi, kaip ir mes patys. Mums svarbi knygos kokybė – tekstas, vaizdas ir jausmas, kurį ji sukelia skaitančiajam. Leidykla yra didelę patirtį turinti, motyvuota ir kūrybiška komanda. Kiekvienas leidyklos darbuotojas – nuo leidinių vadovų, vertėjų, redaktorių, projektų koordinatorių iki duomenų analitikų – yra savo srities profesionalas. Išleisdama knygą į kelionę pas skaitytoją ši komanda sudeda visą savo energiją ir tikėjimą. Juk mus vienija itin svarbus dalykas – nenuginčijama meilė knygai. Trisdešimt metų sėkmingai gyvavusi leidykla „Alma littera“ ir toliau nori būti priekyje. Mes tikime turinio galia. Stebime, kaip naujos turinio formos ateina į leidybos pasaulį, ir esame pasirengę permainoms. „Alma littera“ tampa turinio namais, kuriančiais patirtis pasauliui. Norime būti naujo turinio kūrėjais namuose, kurių svarbiausias pamatas yra vertybės. Namuose, kuriuose nestokojama kūrybos. Ruduo ir žiema – skaitymo metas. Labai tikimės, kad šiame kataloge atrasite savo knygą – „Alma littera“ komanda sudėjo naujausias, įdomiausias, pasaulį ir Lietuvą nustebinusias knygas. Sveikindama su artėjančiomis šventėmis linkiu ramaus laiko su knyga.

Turinys Knygų gerbėjai rekomenduoja

4-5

Knygos kelionė

6-7

Tikros istorijos

8-9

Istorijos mėgėjams

10-11

Vertingos, kritikų įvertintos

12-15

Gyvenimiškos istorijos

16-19

Fantastikos gerbėjams

20-21

Trilerių ir detektyvų mėgėjams

22-23

Dvasinės tvirtybės ieškantiems

24-25

Asmenybės ugdymui

26-29

Populiariojo mokslo gerbėjams

30-33

Mėgstantiems kulinarinius eksperimentus

34-35

Knygos mažiausiems

36-37

Iliustruotos istorijos vaikams

38-41

Emociniam intelektui lavinti

42-43

Kakė Makė

44-45

Grožinės knygos 6-9 metų vaikams

46-47

Pažintinės knygos vaikams

48-49

Įkvepiančios istorijos vaikams

51

Knygos 10+ metų vaikams

52-53

Grožinės knygos 14+ metų jaunuoliams

54-56

Laiškas Kalėdų seneliui

57-58

Hario Poterio serija

59

– Jei knygų kainos šiame leidinyje ir kainos knygynuose ar knyguklubas.lt nesutampa, galioja kainos, nurodytos prekybos vietose. – Prie knygų nurodyta kaina knygyne yra reguliari kaina, t.y., kaina be nuolaidos, taikomos atskirais trumpais laikotarpiais, knygyne „Didysis Pegasas“, esančiame PC AKROPOLIS, Ozo g. 25, Vilnius.

3


Knygų gerbėjai rekomenduoja

užsimanai tapti šiek tiek geresniu žmogumi.

2.

Allison Pataki „Imperatorienė Sisi“

3.

Charlie Mackesy „Berniukas, kurmis, lapė ir arklys“

Jurga Mandrijauskaitė

1.

Skaitydama eilėraščius iš naujosios jų knygos net aikčiojau iš estetinio malonumo ir akims, ir ausims. Kokybiškos vaikiškos poezijos nėra labai daug, tad šie Evelinos Daciūtės tekstai - tikras atradimas. Ši knyga - vienas iš retų atvejų, kai jaukios, spalvingos iliustracijos taip nuostabiai ir lygiavertiškai rezonuoja su rašytiniu turiniu.

2. 3.

Vytautė Žillinskaitė „Žiogas stiklinėje“ Užaugau su Vytautės Žilinskaitės knygomis, labai jas mėgau vaikystėje. Dabar jas galės atrasti šių dienų mažieji, juk rašytojos kūriniai vaikams - gilūs ir daugiasluoksniai. Autorei pavyko užčiuopti laikmečius pralenkiančias tiesas ir vertybes. Carlie Sarosiak „Aš esu Kosmas“

Vaikų litertūros kritikė

1.

Nadia Ghulam, Agnes Rotger „Mano turbano paslaptis“

2.

Naomi Novik „Šimtas metų žiemos“

3.

Evelina Daciūtė ir Agnė Nananai „Paslapčiausia paslaptis“

Šią knygą rekomenduočiau vaikams, kurių šeimoje yra augintinių. Auksaspalvis retriveris Kosmas pasakoja linksmą, bet jaudinančią istoriją apie savo pastangas apsaugoti šeimininkų šeimą nuo skyrybų, apie šiltą draugystę su dvylikamečiu Maksu ir jų ambicingą sumanymą kartu laimėti šokių konkursą, kuris padėtų visiems laikams suvienyti šeimą, kadaise mėgusią šokti. Itin kalėdinė knygos pabaiga nuskaidrina ir apdovanoja džiaugsmu skaitytojų širdis.

Nora ŽaliūkėKnygų Dama

1. 4

Jei kas ir moka užgroti visomis širdies stygomis, puslapiais prisiliesti prie jautriausių jos kertelių – tai Diane Chamberlain. Jos knygos visada įtraukia, dovanoja emocijų kupiną istoriją, po kurios ir pats

Man rodos, ilgą laiką Lietuvos vaikams vengta pasakoti istorijas apie vaikus iš tolimesnių šalių. Tačiau juk literatūra - puikus būdas pažinti kitokias kultūras, žmones ir ugdyti empatiją. Mėgstu fantastikos žanrą, be to, intriguoja į fantastinį knygos siužetą, kad ir netiesiogiai, įpintos litvakų, Lietuvos žydų istorijos ir patirtys.

Evelinos Daciūtės eilėraščiai man pasirodė švieži ir gaivūs. Tęsiantys tradiciją, bet ir kitoniški. Nuostabu, kaip autorė sugeba į dalykus pažvelgti iš vaiko perspektyvos.

Audrius Ožalas Knygų apžvalgininkas

1.

Tinklaraštininkė Diane Chamberlain „Išsvajota dukra“

Užtenka peržiūrėti talentingojo autoriaus piešinius, kad šią optimizmu spinduliuojančią knygą norėtum turėti namuose. Knygose ne visada turi būti ilgi tekstai, galybė puslapių ar krūvos istorijų, kartais užtenka kelių sakinių ir puikiai transliuojamos emocijos.

Eglė Baliutavičiūtė

Literatūros apžvalgininkė Evelina Daciūtė ir Agnė Nananai „Paslapčiausia paslaptis“

Kai ją perskaičiau, norėjau dar, ir dar, ir dar. Tokio pagaulaus, įtraukiančio, dramatiško ir serialą primenančio istorinio teksto seniai nebuvo tekę skaityti. Be galo džiaugiuosi, jog antroji autorės knyga pagaliau išvydo dienos šviesą.

2.

Elena Ferrante „Melagingas suaugusiųjų gyvenimas“ Skaidrus stilius, puikiai atskleisti psichologiniai portretai, į pasakojimą įvilktos sudėtingos temos. Ir, žinoma, Neapolis, miestas, į kurį Elena Ferrante nuolatos grįžta savo kūriniuose. Spalvingas, tirštas pasakojimas. Bernardine Evaristo „Mergaitė, moteris, kita“ Visuomet stengiuosi perskaityti knygas, laimėjusias „Booker“ premiją, o kadangi ši knyga kartu su Margaret Atwood kūriniu praėjusiais metais buvo


apdovanota šia premija, ji neabejotinai bus mano skaitinių sąraše. Girdėjau, jog tai labai įdomiai sukonstruotas polifoninis pasakojimas, nauju kampu žvelgiantis į šiuolaikinę visuomenę ir narstantis problemas, kurių neretai stengiamasi nepastebėti.

3.

Lietuvių fantastikos apsakymų rinktinė „Dangus griūva“ Fantastinės literatūros rinkinys, tikiuosi, leis diagnozuoti, kas gi naujo, šviežio vyksta šiame žanre. Juolab kad surinkti apsakymai, kuriuos parašė Lietuvos fantastikos premijų laureatai.

Dovilė Filmanavičiūtė Kūrybininkė

1. 2. 3.

Rūta Norkūnė „Vilnius. Vija ir meška miestinėja“ Rūtą Norkūnę esu įsimylėjusi iki ausų nuo savų miestinėjimų po Vilnių - kartu su kolege Elena jos rengia vienas kiečiausių ekskursijų po nepažintą sostinę. Apie Rūtos pasiryžimą savo aistrą ir profesinę veiklą paversti kūnu ir išleisti knygą apie Vilnių vaikams žinojau seniai. Ir laukiau iki širdies gelmių! Sulaukiau! Žinau, ką dovanosiu visos mūsų šoblos vaikams! Elena Ferrante „Melagingas suaugusiųjų gyvenimas“ Mėgstu gilias dramas, kuriose galiu murkdytis, matuotis herojų širdgėlą ir džiaugsmus. Šioje knygoje tikiuosi rasti atsakymų ir į savus klausimus: kaip kai kurie gyvenimo netyčiniai ar suplanuoti momentai dėlioja mūsų likimus? Jau laukiu, kada atsiversiu. Bernardine Evaristo „Mergaitė, moteris, kita“ Kūrinys apie tamsiaodžių moterų gyvenimą - kodėl aš dar jo neturiu? Labai mėgstu šią temą, ji artima mano socialinėms veikloms, noriu suprasti tai, ko iki galo nesuprantu.

Laisvė Radzevičienė Žurnalistė

1. 2. 3.

Katalogo asortimente esančias knygas įsigysite

-20%

pigiau

pirkdami internetiniame knygyne www.knyguklubas.lt

DOVANA JUMS! -15% papildoma nuolaida* su kodu:

AL-DOVANA

*Nuolaidos kodas galioja 2020 m. lapkričio 12 – gruodžio 31 d. Nuolaida taikoma tik kataloge esančioms knygoms. Svarbu: nuolaidos kodu nebus galima pasinaudoti 2020 m. lapkričio 25 – gruodžio 1 d. vykstančių pasiūlymų metu.

Būtinai – „Hario Poterio serija“, nes naujasis leidimas yra nuostabi dovana. Būtinai – Selemono Paltanavičiaus „Tie namai namučiai“, nes anūkas Skajus Juozapas jau susiruošė skaityti. Ir būtinai – Hillary Clinton, Chelsea Clinton įkvepiantys pasakojimai apie stiprybę ir drąsą „Istorijos apie moteris, pralenkusias savo laikmetį“, nes kartais labai reikia pasisemti drąsos ir įkvėpimo iš tų, kurios nori dalintis.

5


Knygos kelionė Sveiki atvykę pas leidinių vadovę

Niekas nežino, kur prasideda knyga. Rašytojai sako, kad tai gali įvykti bet kur – žvelgiant į danguje išsiliejusią nakties begalybę, renkant vasaros uogas miške, skaičiuojant nukritusius lapus rudenį, žingsniuojant piligrimų keliu, kilnojant svarmenis sporto salėje, klausant močiutės pasakojimo ar kraunant nešvarius indus į indaplovę. Kartais netikėtai gimusi idėja iškart atsiduria popieriuje ar kompiuterio ekrane, o būna – metų metus bręsta ilgai ir skausmingai. Galiausiai vis tiek ateina diena, kai ji pasisveikina su pasauliu.

Būsimai knygai labas leidykloje pirmiausia ištaria leidinių vadovės. Talentų ir gerų knygų pėdsekės. Kol knyga nukeliauja pas skaitytojus, autoriai patogiai įsitaiso leidinių vadovių galvose ir širdyse: drauge keliauja, treniruojasi, ruošia vakarienę, netgi... atostogauja. Atrasti gerą autorių – beveik tas pats, kas atrasti naują sporto ar muzikos žvaigždę. Ir koks džiaugsmas skaitytojams, kai idėją pasiseka paversti skaitoma knyga.

Leidinio vadovė Ugnė susitinka su autore Nijole Narmontaite

Kartais patraukia pavadinimas. Autoriaus pavardė. Istorija. Viršelio piešinys. Spalva. Popierius. Forma. Knyga susideda iš daugelio dalykų, apie kuriuos versdami puslapius negalvojame. Taip ir turi būti: knyga sukurta, kad taptų mūsų dalimi. Mūsų pabėgimo planu, mūsų mokytoja ir guodėja. Gražiausia mūsų akimirka.

Viskas prasideda nuo idėjos

Neatsiejama knygos kelionės dalis – pokalbiai su knygų autoriais leidykloje. Ginčai, diskusijos, pakeistos kryptys, iš naujo pergalvoti siužetai – viskas tik dėl to, kad knyga taptų kuo įdomesnė, paveikesnė ir rastų kelią į skaitytojų širdis. Penkias savo knygas „Alma littera“ leidykloje išleidusi aktorė Nijolė Narmontaitė galėtų tai patvirtinti.

Pasitarimų kambarys Pasitarimų kambario durys visada atviros naujoms idėjoms ir sumanymams. Būtent čia vyksta aistringos diskusijos dėl būsimų knygų. Ar knygos tema aktuali Lietuvai? Kiek bus žmonių, kuriems knyga patiks? Atsakymus į šiuos klausimus pateikia leidinių vadovės. Jų darbas pirmiausia leidyklos kolektyvui įrodyti, kad knyga, kurią siūlo spausdinti, yra vertinga ir bus skaitoma. Rinkdamos knygas vaikams jos ypatingą dėmesį skiria ugdomajam turiniui ir patrauklioms iliustracijoms. Šiame kambaryje vertinama knygų teksto kokybė ir planuojama, kaip knyga bus pristatyta skaitytojams.

6


Geriausio žodžio paieškos Patvirtintas knygos rankraštis keliauja į projekto koordinatorių rankas, kurios seka visą rankraščio tapimo knyga procesą: pirmiausia tariasi su vertėjais ir kalbos redaktoriais. Vertėjas dažnai tampa netgi knygos bendraautoriumi, ieško geriausiai tinkančių išraiškos formų, kartais prie kelių sakinių praleidžia visą dieną. Kalbos redaktorius daug kartų tekstą skaito, taiso kalbos ir stiliaus klaidas, ieško geriausių žodžių, kad skaitytojui knygos kalba atrodytų lengva, sklandi ir turtinga. „Alma littera“ per trisdešimt metų užaugino profesionalų būrį, kurio svarbiausias uždavinys – išsaugoti autentišką rašytojo stilių.

Kas viršelyje? Kai knyga parašyta, pastabos išsakytos, klaidos ištaisytos, laikas jai parinkti tinkamą drabužį. Kaip ir maistą, knygas žmonės dažnai valgo akimis, todėl viršelis ir vidaus dizainas tampa ypatingos svarbos objektu. Pasitardamas su meno redaktoriumi jį kuria knygos dailininkas arba dizaineris, o knygos autoriaus ir leidinių vadovo žodis šiame etape toks pat svarbus kaip ir knygos meno kūrėjų. Neslėpsime, sutarimas ir sprendimas ne visada ateina akimirksniu.

Knygos viršelio rinkimai

Naujų knygų aptarimas

Į skaitytojų širdis Tą dieną, kai spaustuvės dažais kvepianti knyga atsiduria knygyne, bibliotekoje, o iš ten iškeliauja į skaitytojų rankas, ji tarsi atsisveikina su leidykla ir pradeda didžiąją kelionę į skaitytojų širdis. O jiems smalsu sužinoti apie autoriaus sumanymą, išsiaiškinti, koks buvo rašymo procesas. Susitikimas su skaitytojais knygos autoriui ir leidėjams – didžiulė šventė, tikrasis viso kolektyvo darbo įvertinimas ir skatinimas keliauti tolyn, knygos keliu.

7


Tikros istorijos Aš. Elton John autobiografija ELTONAS JOHNAS – vienas ilgiausiai šlovės spinduliuose besimaudančių visų laikų dainų kūrėjų ir atlikėjų. Jo gyvenimas – išties unikalus, o septyni (kol kas!) dešimtmečiai kupini svaiginamų aukštumų ir nuopuolių. Eltonas savais žodžiais ir su jam būdingu atvirumu dalinasi savo istorija – kiekviena absurdiška ir už širdies griebiančia jos akimirka. Vertėja: Vaida Jėčienė

Puslapių skaičius: 384

Kaina knygynuose 26,99 € *Knygų klubo kaina 21,59 €

Barack Obama

Pažadėtoji žemė NEPAPRASTAI ĮTAIGUS IR ITIN ASMENIŠKAS PASAKOJIMAS APIE KURIAMĄ ISTORIJĄ – IŠ LŪPŲ PREZIDENTO, ĮKVĖPUSIO MUS TIKĖTI DEMOKRATIJOS GALIA. Knygoje „Pažadėtoji žemė“ B.Obama atvirai pasakoja apie priešiškas jėgas, su kuriomis susidūrė savo šalyje ir užsienyje, apie tai, kaip gyvenimas Baltuosiuose rūmuose paveikė jo žmoną ir dukteris, ir nebijo atskleisti savo dvejonių ir nusivylimų. Bet tvirtai tiki, kad didžiajame, dar nesibaigusiame amerikiečių eksperimente visada yra vietos pažangai. Šioje puikiai parašytoje ir įtaigioje knygoje atskleidžiamas Baracko Obamos įsitikinimas, kad demokratija – ne Dievo dovana, o tai, ką kasdien visi kartu statome ant užuojautos ir savitarpio supratimo pamatų.

Barack Obama

Mano tėvo svajonės „Mano tėvo svajonės“ - Baracko Obamos apmąstymai apie tapatybę ir vietos gyvenime paieškas.

Vertėjai: Jovita Liutkutė, Asta Tobulevičienė, Daumantas Gadeikis

Netikėta tėvo mirtis pastūmėja Baracką leistis į atvirus ir kartu intelektualius prisiminimus: iš pradžių mamos šeimos klajonių po Kanzaso miestelius pėdsakais, kurie atveda į Havajus; tada pažintis su Indonezija jo, dar vaiko, akimis. Jau suaugęs Barackas keliauja į Keniją ir susitinka su afrikietiškąja tėvo šeima ir pagaliau pajunta pusiausvyrą, suderinęs tokį skirtingą dviejų rasių paveldą.

Puslapių skaičius: 720

Vertėjas: Daumantas Gadeikis

Kaina knygynuose 26,69 € *Knygų klubo kaina 21,35 €

Kaina knygynuose 22,49 € *Knygų klubo kaina 17,99 €

8

Puslapių skaičius: 384


Melinda Gates

Pakilimas. Moterų galia keisti pasaulį Melinda Gates, filantropė, Billo ir Melindos Gatesų fondo bendrapirmininkė, moterų ir mergaičių teisių gynėja, pastaruosius du dešimtmečius keliavo po pasaulį ir ieškojo, ką galime padaryti mes visi kartu, kad pasaulis pasikeistų į gera. Kad vyktų pažanga, pirmiausia reikia suprasti, kodėl reikia pokyčių ir kaip juos pasiekti. Melinda dalijasi istorijomis žmonių, kurie suteikė jos gyvenimui aiškią kryptį, ir kartu nuoširdžiai pasakoja savo šeimos istoriją. Rašydama jausmingai, atvirai ir su dėkingumu, ji atskleidžia, kokią galią turi tarpusavio ryšiai. „Manau, tai viena geriausių mano skaitytų knygų.“ – Warrenas Buffettas Vertėja: Asta Tobulevičienė Puslapių skaičius: 304

Kaina knygynuose 18,99 € *Knygų klubo kaina 15,19 € Irena Saulutė Valaitytė-Špakauskienė

Manėme, kad plaukiame į Ameriką Tikroji pasaulinio garso Rūtos Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“ įkvėpėjos Saulutės Valaitytės-Špakauskienės gyvenimo istorija! Sovietinė okupacija kaunietės gyvenimą pakeitė negrįžtamai. Tėvelio, tarpukario karininko, trylikametė lepūnėlė, svajojanti tapti balerina arba gydytoja, su broliu ir dvarininke mama ištremiama į Sibirą. Ką mergaitė, vilkinti suknele ir apsiavusi basutėmis, pamatė išlipusi atšiaurioje negyvenamoje Tit-Ary saloje? Kas jai su šeima padėjo išgyventi pirmą žiemą, kai nuo bado ir šalčio mirė daugiau nei trečdalis lietuvių tremtinių? Pirmą kartą rašoma apie aštuonerius metus trukusį slapstymąsi Lietuvoje nuo KGB. Jo detalės dažnam primins įtempto siužeto trilerį! Puslapių skaičius: 232

Kaina knygynuose 14,39 € *Knygų klubo kaina 11,51 €

Hillary Rodham Clinton, Chelsea Clinton

Istorijos apie moteris, pralenkusias savo laikmetį XXI amžiuje turime užbaigti didžiulį pradėtą darbą – užtikrinti moterų ir mergaičių teises ir galimybes. Visame pasaulyje per visą žmonijos istoriją moterims teko įveikti stiprų pasipriešinimą, kad iškovotų pergales, atvėrusias visoms mums kelią į pažangą ir lygias teises. Visos knygoje aprašytos moterys – lyderės, išdrįsusios pasipriešinti esamai padėčiai ir iškelti sudėtingus klausimus. Kaip jos tai padarė? Novatorė Ellen DeGeneres ir plaukikė Diana Nyad nenuleido rankų jokioje situacijoje. Primatologės Jane Goodal, Diana Fossey ir Birutė Galdikas ragina aktyviau saugoti gamtą visame pasaulyje. Istorikė Mary’ė Beard, pasitelkusi sąmojį, atidarė duris, kurios anksčiau buvo uždarytos, o Malala Yousafzai žiūrėjo baimei į akis ir atkakliai ėjo pirmyn. Kiekviena iš šių moterų tikėjo, kad jų veiksmai gali atnešti permainą. Ir jos neklydo. Vertėja: Margarita Bautrėnienė Puslapių skaičius: 464

Kaina knygynuose 27,99 € *Knygų klubo kaina 22,39 € *papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

9


Istorijos mėgėjams

Rosella Postorino

Ragautojos Romanas įkvėptas Krauzendorfo kareivinėse dirbusios Adolfo Hitlerio maisto ragautojos Margot Wölk gyvenimo. 1943 metų pavasarį Roza Zauer paliko Berlyną ir apsigyveno pas uošvius Rytų Prūsijoje. Čia ji tikėjosi sulaukti karo pabaigos ir iš fronto grįžtančio vyro. Tačiau vieną rytą į duris pasibeldė esesininkai ir Rozai teko keliauti į slaptą Vokietijos fiurerio Adolfo Hitlerio bunkerį – Vilko irštvą. Kartu su dar devyniomis išbadėjusiomis moterimis ji pirmą kartą ragavo fiureriui paruoštus patiekalus.

Jack Fairweather

Savanoris. Misija - sunaikinti Aušvicą. Tikra Witoldo Pileckio istorija Tikra sukrečianti istorija, kaip Witoldas Pileckis, Lenkijos pasipriešinimo kovotojas, pateko į Aušvico koncentracijos stovyklą norėdamas ją sabotuoti, apie drąsius ir rizikingus jo bandymus perspėti Sąjungininkus apie beviltišką kalinių padėtį ir nacių planus, apie jo pastangas organizuoti kalinių pasipriešinimą ir, kol nevėlu, prisišaukti pagalbą iš išorės. Witoldas savo noru ryžosi drąsiai misijai – su suklastotais tapatybės dokumentais tyčia patekti į koncentracijos stovyklą, kad galėtų informuoti pogrindį, kas nutiko anksčiau į šią stovyklą patekusiems jo tautiečiams. Vertėja: Nomeda Gudelienė Puslapių skaičius: 496

Kaina knygynuose 18,99 € *Knygų klubo kaina 15,19 €

10

Beveik dvejus metus esesininkų akylai saugomoje valgykloje Roza tris kartus per dieną valgydavo galingiausio Vokietijos žmogaus maistą. Kiekvienas kąsnis galėjo būti paskutinis, tačiau ji neturėjo teisės atsisakyti. Vertėja: Rasa Klioštoraitytė Puslapių skaičius: 320

Kaina knygynuose 18,29 € *Knygų klubo kaina 14,63 € Bandžiau įsivaizduoti save jos vietoje, mėginau susitapatinti su baime, siaubu, alkiu ir pažeminimu, kokius Hitlerio ragautojai Margot Wölk teko patirti. Margot nebuvo nacistė, tačiau tris kartus per dieną rizikavo savo gyvenimu, mėgindama išsaugoti diktatoriaus gyvybę. Sunku suvokti, kaip įmanoma gyventi kasdien žaidžiant „rusišką ruletę“. Rosella Postorino „Ragautojos“


Noah Gordon

Vyndarys XIX a. Ispanijoje vynuogyno savininko sūnus mėgina prasimušti gyvenime, bet viską sugriauna klastingas sąmokslas... Ispanijos šiaurėje, vynuogių augintojų kaimelyje Santa Eulalijoje, kur juodosios vynuogės parduodamos gaminti pigiam actui, gyvena jaunasis Džuzepas Alvaresas. Jam patinka žemdirbio gyvenimas, bet jis tik antrasis sūnus, o tėvo vynuogyną paveldi jo brolis, pirmagimis Donatas. Džuzepą traukte traukia žemė, jis trokšta auginti vynuoges ir vesti Teresą Galjego. Madride rengiamas sąmokslas, įtakingi turtuoliai ketina nužudyti Ispanijos politinį lyderį ir į savo intrigų verpetą įsuka būrį niekuo dėtų vaikinų iš Santa Eulalijos ūkininkų šeimų. Apie tai, kaip įvykiai negailestingai pakeičia Džuzepo gyvenimą ir kaip vaikinas stengiasi tapti talentingu, perspektyviu vyndariu – šiame įtraukiančiame pasakojime. Vertėja: Rima Rutkūnaitė

Puslapių skaičius: 360

Kaina knygynuose 17,39 € *Knygų klubo kaina 13,91 € Allison Pataki

Sisi. Vienišoji imperatorienė Ištekėjusi už imperatoriaus Pranciškaus Juozapo, Elžbieta, kitaip vadinama Sisi, užkariavo žmonių širdis. Tačiau jos gyvenimas nėra toks gražus, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. XIX a. viduryje rūmuose Vienoje ne tik skamba valsai ir vyksta pokyliai, bet ir kurpiamos intrigos, skleidžiamos paskalos. Jausdamasi suvaržyta rūmų taisyklių, Sisi randa ramybę savo pilyje netoli Budapešto. Čia ji jodinėja žirgais ir mėgaujasi grafo Andrašio, kurį netikėtai įsimyli, vizitais. Autorė pateikia gausybę to meto istorinių detalių ir sukuria sudėtingų bei spalvingų veikėjų galeriją. Tai puiki galimybė pažvelgti į vienos įdomiausių Europos istorijoje karališkosios šeimos gyvenimą, kitokioje šviesoje pamatyti didingą, auksu spindintį Habsburgų dvarą ir XIX a. grožio etalonu laikomą ekscentriškąją imperatorienę Sisi. Vertėja: Dalia Zaikauskienė

Puslapių skaičius: 432

Kaina knygynuose 21,39 € *Knygų klubo kaina 17,11 € C. W. Gortner

Romanovų imperatorienė Dramatiškas romanas apie imperatorienę Mariją – Danijos princesę, tapusią paskutinio rusų caro motina. Vos devyniolikos sulaukusi Minė jau žino, kad jos, kaip Danijos princesės, pareiga – palikti šeimos lizdą ir ištekėti už valdovo. Įnoringas likimas nubloškia Minę į Rusiją, kur ji susituokia su Romanovų sosto įpėdiniu ir, jam paveldėjus sostą, tampa imperatoriene. Mirus vyrui, jaunas ir nepatyręs jųdviejų sūnus Nikolajus imasi valdyti siaubingai susiskaldžiusią ir byrančią imperiją. Norėdama padėti jam reformuoti Rusiją, Marija susiduria su atkakliu valingos ir užsispyrusios Nikolajaus žmonos Aleksandros, pasidavusios keistuolio mistiko Rasputino įtakai, pasipriešinimu. Grėsmingos revoliucijos bangoms nesulaikomai grasinant užlieti Rusiją, Marijai tenka imtis pavojingiausio savo gyvenimo iššūkio ir patirti didžiausią jai tekusią širdgėlą... Vertėja: Lina Būgienė

Puslapių skaičius: 584

Kaina knygynuose 19,99 € *Knygų klubo kaina 15,99 € *papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

11


Vertingos, kritikų įvertintos Donna Tartt

Slapta istorija 1992 m. išleistas pirmasis amerikietės Donnos Tartt romanas „Slapta istorija“ Jungtinėse Amerikos Valstijose per savaitę tapo bestseleriu. Fiodoro Dostojevskio „Nusikaltimo ir bausmės“ įkvėptas ir devynerius metus brandintas kūrinys apie šiurpias turtingų ir privilegijuotų vieno JAV koledžo studentų paslaptis autorei pelnė ne tik neblėstančią šlovę, bet ir beveik pusę milijono dolerių atlygį už rankraštį. Tuo metu tai buvo rekordinė suma už debiutą visoje JAV leidybos istorijoje. Vertėja: Zita Marienė

Puslapių skaičius: 592

Kaina knygynuose 19,99 € *Knygų klubo kaina 15,99 €

Elena Ferrante

Melagingas suaugusiųjų gyvenimas Ar gali būti, kad vieną dieną kieno nors leptelėta ir atsitiktinai nugirsta frazė taip sudrebintų tavo darnų gyvenimą, kad suglumęs ir įskaudintas pasuktum priešinga, nei tikėtasi, kryptimi ir tik vėliau, suradęs jėgų atsitiesti, suvoktum, jog viskas, kas tave iki šiol supo, yra melas? O gal apskritai nėra jokios tiesos, yra tiesiog gyvenimas? Šiuos ir kitus bręstančiai asmenybei svarbius klausimus savo naujausiame romane gvildena Elena Ferrante, į 48 kalbas išverstų knygų, kurių parduota 12 milijonų egzempliorių, autorė. 2016 m. žurnalas TIME rašytoją pavadino vienu įtakingiausių žmonių, ji dažnai įvardijama kaip būsima Nobelio premijos laureatė. Vertėja: Ieva Mažeikaitė-Frigerio

Kaina knygynuose 19,79 € *Knygų klubo kaina 15,83 €

12

Puslapių skaičius: 384

Man visada buvo įdomus klausimas – kaip knygoje sukurti įtampą, kai skaitytojui informaciją pateiki knygos pradžioje? Dievinu Alfredą Hitchcocką, kartą perskaičiau jo frazę – įtampa neatsiranda, jei bomba metama į herojų. Įtampa atsiranda tada, kai žiūrovai mato, kad bomba tiksi, o ramiai besišnekučiuojantys prie staliuko filmo herojai apie ją net nenujaučia. Šios metro mintys mane įkvėpė parašyti būtent tokį, įtampos kupiną, tačiau estetišką, stilingą ir gerai sukonstruotą romaną. Donna Tartt „Slapta istorija“


Bernardine Evaristo

Mergaitė, moteris, kita „Mergaitė, moteris, kita“ pasakoja apie dvylikos veikėjų keliones per Britaniją per pastarąjį šimtmetį. Jos visos ieško kažko – bendros praeities, netikėtos ateities, vietos, kurią galėtų pavadinti namais, vietos, kur galėtų pritapti, mylimo žmogaus, prarastos motinos, prarasto tėvo, spindulėlio vilties. Sąmojingas, jausmingas, kupinas balsų, kurie neretai laikomi kitų balsais, parašytas novatoriška iš poezijos pasiskolinta forma, „Mergaitė, moteris, kita“ yra polifoniškas socialinis romanas, kuris atskleidžia tą Britanijos pusę, kurią retai matome, ir primena, kas mus jungia, o ne kas skiria. Vertėja: Akvilina Cicėnaitė

Puslapių skaičius: 432

Kaina knygynuose 19,99 € *Knygų klubo kaina 15,99 € Anthony Doerr

Malonės sniegas Deividas Vinkleris gyvena Aliaskoje. Nuo mažumės pakerėtas sniego, kartais jis sapnuoja pranašiškus sapnus. Sykį susapnavęs, jog per potvynį neįstengia išgelbėti dukrytės Greisės, apimtas panikos pabėga kuo toliau, kad tik pakeistų lemtį. Kamuojamas kaltės ir nežinios, vienoje Karibų jūros saloje praleidžia dvidešimt penkerius metus. Bet kadaise Deividą išgelbėjusi šeima įtikina, kad jis turi grįžti į tėvynę ieškoti savųjų. Tai vienas ryškiausių pirmojo dešimtmečio romano debiutų. Ji sklidina ilgesio ir liūdesio, bet sykiu – gailestingumo šviesos ir atjautos žmogaus netobulumui. Ji kalba apie meilę, atleidimą ir gerumą, apie mažyčius kasdienius stebuklus, keičiančius mūsų gyvenimą, taip pat apie kuklią žmogaus, kaip biologinės rūšies, vietą didingame ir stulbinančiame gamtos pasaulyje. Rašytojas Anthony Doerris (Antonis Doeris) lietuvių skaitytojams jau pažįstamas iš prestižine Pulitzerio premija apdovanoto romano „Neregimoji šviesa“ ir apsakymų rinkinio „Kriauklių rinkėjas“ . Vertėja: Zita Marienė

Puslapių skaičius: 480

Kaina knygynuose 17,99 € *Knygų klubo kaina 14,39 € John Fowles

Danielius Martinas Britų romanistas Džonas Faulzas lietuvių skaitytojams puikiai pažįstamas iš knygų „Prancūzų leitenanto moteris“, „Magas“, „Kolekcionierius. 1977 m. išleistas, pasak autoriaus, autobiografiškiausias jo romanas „Danielius Martinas“ kritikų laikomas bene geriausia jo knyga. Pagrindinis romano herojus – savo karjera ir gyvenimu nusivylęs Holivudo scenaristas. Vieną dieną Danielius gauna žinutę iš sunkiai sergančio savo jaunystės bičiulio Entonio, prašančio sugrįžti į Angliją atsisveikinti. Danielius nusprendžia vykti. Po daugybės metų vėl išvydus Džeinę, Danieliaus širdyje atgyja seni jausmai. Jis įkalba ją vykti kartu į Egiptą. Ši kelionė jiems abiem tampa kelione į save. Per savo herojus autorius bando atsakyti į klausimą – ar įmanoma iki galo pažinti tiek kitą žmogų, tiek save patį? Vertėja: Zita Marienė

Puslapių skaičius: 768

Kaina knygynuose 28,99 € *Knygų klubo kaina 23,19 € *papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

13


Elena Ferrante Nuostabioji draugė Naujoji pavardė Apie tuos kurie pabėga, ir tuos, kurie lieka Istorija apie prarastą mergaitę Italų autorės Elenos Ferrante keturių įspūdingų knygų serija, kurioje pasakojama apie daugiau nei penkis dešimtmečius trunkančią dviejų moterų – Lilos Čerulo ir Elenos Greko, užaugusių skurdžiame Neapolio kvartale, draugystę. Elena Ferrante nagrinėja sudėtingą dviejų paauglių mergaičių, vėliau – moterų ryšio prigimtį, stebi, kaip pamažu formuojasi jų asmenybės, kaip jos viena kitą veikia, perteikia jausmus, puoselėjamus per ilgus tvirtos draugystės dešimtmečius. Tuo pačiu metu autorė pasakoja apie daugiau nei penkiasdešimt metų trukusius pokyčius kvartale, Neapolyje ir visoje Italijoje. Istorinių permainų fone fiksuojami ir didžiuliai virsmai, kuriuos per tą laiką patiria dvi draugės ir jų santykiai. Elenos Ferrante knygos išverstos į 48 kalbas, parduota 12 milijonų egzempliorių. 2016 m. žurnalas TIME rašytoją pavadino vienu iš įtakingiausių žmonių, ji dažnai įvardijama kaip būsima Nobelio premijos laureatė. Vertėja: Ieva Mažeikaitė-Frigerio Puslapių skaičius: 320 / 456 / 400 / 456

Kaina knygynuose 15,99 €/16,49 €/16,49 €/15,99 € *Knygų klubo kaina 12,79 €/13,19 €/13,19 €/12,79 €

Savo Neapolio tetralogija Elena Ferrante sukūrė literatūrinį paprastumo stebuklą – pasakodama dviejų draugių Elenos ir Lilos meilės, neapykantos ir rungtyniavimo istoriją, ji į (post)moderno išvargintą literatūrą grąžino gyvenimą. Patį gryniausią ir kasdienį, su visomis dedamosiomis: Neapolio kvartalo triukšmu ir skurdu, prietarais ir tradicijomis, smalsiais ir kariaujančiais kaimynais, smurtu šeimoje ir vyrų dominavimu, moteriška ištikimybe, svajonėmis, paklusnumu ir žiauria konkurencija. Tikrąją savo tapatybę slepianti Ferrante pasakoja ne tik gyvenimo, bet ir išnykimo iš jo istoriją. Literatūrologė Jūratė Čerškutė

14


Svetlana Aleksijevič 2015 m. Svetlanai Aleksijevič suteikta Nobelio literatūros premija „už daugiabalsį jos prozos skambesį, kančios ir narsumo įamžinimą“. Autorė iš esmės sukūrė savo žanrą – polifoninį romaną-išpažintį, kuriame iš mažųjų istorijų kuriama didžioji istorija.

Černobylio malda Knyga ne tik apie pačią atominės elektrinės katastrofą, bet avarijos likviduotojų, gaisrininkų, kariškių ir jų artimųjų, paprastų žmonių ir pareigūnų, o skaudžiausia – vaikų akimis atskleidžiamas visas sistemos suluošintų žmonių gyvenimo ir likimo tragizmas. Vertėja: Alma Lapinskienė Puslapių skaičius: 256

Kaina knygynuose 12,99 € *Knygų klubo kaina 10,39 €

Cinko berniukai Knyga apie jaunuolius, patekusius į Afganistano karo sūkurį svetimoje šalyje, priverstus kovoti su civiliais jos gyventojais, išduotus savo valstybės. Vertėjas: Algimantas Aleksandras Mikuta Puslapių skaičius: 288

Kaina knygynuose 15,99 € *Knygų klubo kaina 12,79 €

Karo veidas nemoteriškas Tai knyga apie moteris Antrajame pasauliniame kare, tai ne karo, o jausmų istorija. Vertėja: Alma Lapinskienė Puslapių skaičius: 312

Kaina knygynuose 15,99 € *Knygų klubo kaina 12,79 €

Paskutinieji liudytojai Naujas, necenzūruotas vertimas. Skaudūs ir tikri vaikų, gyvenusių Rusijoje, Baltarusijoje ir Ukrainoje Antrojo pasaulinio karo metu, atsiminimai. Karas iš vaikų atėmė viską: namus, tėvus, brolius, seseris, kasdienybę, tikruosius vardus ir VAIKYSTĘ. Vertėja: Alma Lapinskienė Puslapių skaičius: 224

Kaina knygynuose 15,99 € *Knygų klubo kaina 12,79 € *papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

15


Gyvenimiškos istorijos Isabel Allende

Afroditė Istorijos, receptai ir kiti afrodiziakai Pasaulinio garso Čilės rašytoja Isabelė Allendė po asmeninių tragedijų ir daugelio „rimtų“ knygų sumanė atsipalaiduoti ir pažaisti. Taip gimė „Afroditė“, parašyta savo ir skaitytojų malonumui. Smagiai kalbėdama apie meilę ir gundymą kulinarijos stebuklais, rašytoja kviečia džiaugtis gyvenimu, įsižiūrėti, kokie gražūs ir svaigūs net menkiausi kasdienybės dalykai. Perskaitę šią knygą įsitikinsite, kad šventė visada su jumis. Didelę knygos dalį sudaro autorės motinos kulinariniai receptai: nesudėtingi, bet labai egzotiški – ir sukeliantys lytinį potraukį Išbandykite! Vertėjas: Pranas Bieliauskas Puslapių skaičius: 328

Kaina knygynuose 27,99 € *Knygų klubo kaina 22,39 €

Giacomo Papi

Broliai Kalėdos Skirta kiekvienam, kuris laukia Kalėdų ir širdyje tebėra nors truputį vaikas. Ironiška, jautri, nenuspėjama istorija nukels į magišką kaukų, trolių, nykštukų, valkirijų ir pasakų veikėjų pasaulį. Pasaulį, stulbinamai panašų į mūsiškį – su visais netobulumais, nesutarimais ir silpnybėmis. Tai šiuolaikiškas pasakojimas apie mūsų vartotojišką, susvetimėjusią visuomenę, socialinę nelygybę, o kartu – apie nuoširdumą, gerumą, draugystę ir ištikimybę. Vertėja: Lina Tilindytė Puslapių skaičius: 256

Kaina knygynuose 11,69 € *Knygų klubo kaina 9,35 €

16


Diane Chamberlain

Išsvajota dukra Intriguojantis, kelis literatūros žanrus siejantis romanas apie beribį motinos ryžtą išgelbėti savo vaiką, suvienyti šeimą ir patikėti neįtikimais dalykais. Karolina Siers sužino, kad mergytė, kurios laukiasi, turi širdies defektą. Dideliam moters sielvartui, 1970-aisiais medicina dar nėra tiek pažengusi, kad galėtų padėti išgelbėti dukterį. Karolina jaučiasi kaip niekada bejėgė ir palaužta, bet jos fizikas svainis pasiūlo išeitį – tokią sveiku protu nesuvokiamą, jog akimirką Karolina patiki, kad Hanteris išties linkęs į beprotybę. Tik Karolina jį pažįsta – jis protingiausias kada nors jos sutiktas žmogus. Dėl savo dar negimusios dukrelės ji galėtų padaryti bet ką. Todėl galiausiai pasiryžta visus išankstinius nusistatymus nustumti į šoną ir patikėti neįtikimais dalykais. Šis sprendimas iš jos pareikalaus tokios drąsos ir stiprybės, kokių nė nenumanė turinti. Vertėja: Regina Šeškuvienė Puslapių skaičius: 432

Kaina knygynuose 19,49 € *Knygų klubo kaina 15,59 € Laura Imai Messina

Tai, ką patikime vėjui Viename sode Japonijoje stovi telefono kabina, kabinoje – prie tinklo neprijungtas, balsus vėjyje nešantis telefonas. Kiekvienais metais iš visos Japonijos čia atvyksta tūkstančiai ko nors netekusių žmonių, jie pakelia telefono ragelį norėdami pasikalbėti su iškeliavusiaisiais. Vėjo telefonas – ne turistinė vieta. Neieškokite jo žemėlapyje. Nesiskubinkite į Kudžirajamą, nebent ketintumėte pakelti to sunkaus aparato ragelį ir pasikalbėti su tais, kurių netekote. Neatvažiuokite pasikabinę ant kaklo fotoaparato, neišsitraukite mobiliojo telefono, įsiklausykite į savo širdį. Palieskite ją eidami takeliu, nuvesiančiu jus į telefono kabiną, nuraminkite ją. Ir ji atsivers. Vertėja: Rasa Klioštoraitytė Puslapių skaičius: 232

Kaina knygynuose 15,79 € *Knygų klubo kaina 12,63 € Douglas Kennedy

Akimirka Douglasas Kennedy pasakoja įspūdingą, nebanalią ir jaudinančią meilės istoriją – morališkai sudėtingą, tragišką ir verčiančią giliai susimąstyti. Tomas Nesbitas, išsiskyręs amerikietis rašytojas, vienas gyvena atokiame name Meino valstijoje. Jo gyvenimą sujaukia iš Berlyno gautas siuntinys. Siuntėja – Petra Dusman, moteris, su kuria prieš dvidešimt šešerius metus turėjo karštą meilės romaną Berlyne, kai miestas dar buvo padalytas į Rytų ir Vakarų. Tomas priverstas stoti į akistatą su praeitimi ir darsyk išgyventi tai, ką patyrė per kelis Berlyne praleistus mėnesius. Vertėja: Regina Šeškuvienė Puslapių skaičius: 560

Kaina knygynuose 22,49 € *Knygų klubo kaina 17,99 €

*papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

17


Algimantas Čekuolis

Šiaurės pašvaistė naujagimiui Algimantas Čekuolis – rašytojas. Taip pat žurnalistas, vertėjas, profesionalus jūrininkas. Savo gyvenimą jis pavertė dokumentiniu nuotykių serialu.

Juozas Gaižauskas

Dievas su šlepetėmis Ironiškas, lyriškas ir įtraukiantis lyg magnetas garsaus aktoriaus nuotykių romanas. Kur nuves piligriminė kelionė iš Lisabonos į Santjagą de Kompostelą? Tiesa, dar labiau nei pati kelionė užburia dvasinis prabudimo kelias, begalinis tikėjimas stebuklu, priversiantis ne kartą nubraukti spindinčią gerumo ašarą...

Šioje knygoje rasite ir autoriaus gyvenimo patirties, ir pasaulinės spaudos prošvaisčių. Gana plačiai rašoma apie meilę. Nes ji – mozaika, o ne stulpas. Puslapių skaičius: 216

Kaina knygynuose 15,59 € *Knygų klubo kaina 12,47 €

Kokią nuovargio ribą galite peržengti jūs dėl savo svajonės? Puslapių skaičius: 192

Kaina knygynuose 13,49 € *Knygų klubo kaina 10,79 €

Parašyta lengvai ir aiškiai. Pagauna nuo pirmo sakinio ir nebepaleidžia iki paskutiniojo. Nuostabus, atviras kelionės dienoraštis. Įkvepia ir kviečia į Kelią. Muzikantas A. Mamontovas

Knyga sočiai ir skaniai maitinanti visas jusles! Knygos skaityme išties dalyvauja visi kūno pojūčiai, kurie sustiprina klausimą, kam išvis tą kelią eiti? Kam eiti kelią? Kam eiti? Ir tikrai tai piktas klausimas. Ir tikrai nuolankumo ašaros virsta žvaigždėmis į jį atsakius. Aktorė E. Latėnaitė

18

Alan Brennert

Molokajo salos dukra Romanas remiasi tikrais istoriniais įvykiais. Japono ir havajietės duktė Ruta Utagava dalį vaikystės praleido vienuolių prižiūrimoje prieglaudoje Honolulu saloje. Sulaukusią penkerių, Rutą įvaikina japonų šeima. Naująją jos šeimą netikėtos aplinkybės nubloškia į saulėtąją Kaliforniją. Vertėja: Renata Valotkienė

Kaina knygynuose 21,39 € *Knygų klubo kaina 17,11 €

Puslapių skaičius: 416


Iona Grey

Spindesio valanda Devynmetė Alisa vieši pas senelius Blekvudo Parke. Viešnagė ne itin maloni – seneliai anūkei nepuoselėja šiltų jausmų, jos guvernantė tikra nuoboda, o mylima mama ir tėtis toli Azijoje rūpinasi šeimos verslo reikalais. Pabėgti nuo niūrios kasdienybės Alisai padeda mamos laiškai, skatinantys imtis lobių medžioklės. Kitados lobių ieškojo ir būsimoji jos mama Selena, 22 metų mergina. Tiesa, šitai vyko vieną 1925-ųjų naktį Londono gatvėse po vakarėlio su draugais, tokiais pat nerūpestingais plevėsomis kaip ir ji pati. Toji lobių naktis Selenai tapo lemtinga – akimirką pamiršusi lengvabūdiškumą ji atsiskyrė nuo draugų ir sutiko Lorensą. Vertėja: Viktorija Uzėlaitė Puslapių skaičius: 408

Kaina knygynuose 18,19 € *Knygų klubo kaina 14,55 €

Santa Montefiore

Slaptos valandos Didžiosios Britanijos autorė Santa Montefiore mūsų šalyje itin mėgstama ir mylima. Lietuviškai išleista keliolika jos romanų: „Sodininkas iš Prancūzijos“, „Dvasių medis“, „Greisės gundymas“, „Kregždė ir kolibris“, „Dėžutė su drugeliu“, „Neužmiršk manęs“ ir kt. Aretusa Kleiton buvo iš tų moterų, kurios visuomet gauna tai, ko trokšta. Prieš mirtį ji paliko aiškius nurodymus, kad nori būti palaidota ne ten, kur gyveno, – prabangioje rytinėje Jungtinių Valstijų pakrantėje, – o savo tėvynėje, atokioje Airijos vietovėje, kalnuose prie jūros. Aretusos dukra Fei žino, kad motina gimė skurdžioje šeimoje ir pati viena išvyko iš Airijos, kad pradėtų naują gyvenimą Amerikoje. Tačiau daugiau apie savo praeitį Aretusa nekalbėdavo. Vertėja: Rita Kaminskaitė Puslapių skaičius: 480

Kaina knygynuose 18,29 € *Knygų klubo kaina 14,63 € Palmira Galkontaitė

Kol dar nesibaigė mūsų galiojimo laikas Ši knyga gali būti gurmaniškas popietės ar vakaro desertas. Ypač moterims. Nes jos visos ieško meilės. O tam, kad rastum meilę, reikia drąsos. Žinomos televizijos žurnalistės parašytas romanas pribloškia atvirumu ir meile gyvenimui. Autorė savo herojų lūpomis siunčia paprastą žinutę: „Taip, mums jau per penkiasdešimt. Bet mes dar norime ir galime mylėti. Kai atrodo, kad viskas aišku, sutinki žmogų, kuris įprastą gyvenimą apverčia aukštyn kojomis. Ir nesvarbu, kiek tau metų, vėl žvalgaisi, kas ten, už debesų, ieškai būdų, kaip būti laimingam. Juk mūsų galiojimo laikas dar nesibaigė.“ Puslapių skaičius: 160

Kaina knygynuose 13,39 € *Knygų klubo kaina 10,71 €

*papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

19


Fantastikos gerbėjams

J. R. R. Tolkien

Žiedų valdovas. Žiedo brolija Žiedų valdovas. Dvi tvirtovės Žiedų valdovas. Karaliaus sugrįžimas Prie geriausių visų laikų fantastikos žanro kūrinių priskiriamo „Žiedų valdovo“ autorius J. R. R. Tolkienas sugalvojo nuostabų Viduržemio pasaulį, sukūrė unikalią jo istoriją, mitologiją ir geografiją, supažindino skaitytojus su hobitais, elfais, nykštukais, goblinais ir kitomis pasakiškomis būtybėmis. Daugiau kaip į pusšimtį kalbų išverstos „Žiedų valdovo“ knygos milijoniniais tiražais pasklido po pasaulį ir užkariavo skirtingų kartų fantastikos mėgėjų širdis. Vertėjas: Andrius Tapinas Puslapių skaičius: 496 / 440 / 504

Kaina knygynuose 14,59 € *Knygų klubo kaina 11,67 € J. R. R. Tolkien

Hobitas „Giliai po žeme, oloje, gyveno hobitas.“ Tokius žodžius prieš devynis dešimtmečius Oksfordo universiteto auditorijoje taisydamas studentų darbus švariame popieriaus lape užrašė profesorius Johnas Ronaldas Ruelas Tolkienas. Iš šio sakinio gimė „Hobitas“ – viena populiariausių ir mėgstamiausių visų laikų fantastikos žanro knyga. Pražūtingą turto galią smerkianti ir drąsą, ištikimybę bei draugystę išaukštinanti istorija sužavėjo ne tik vaikus, bet ir paauglius bei suaugusius. Vertėja: Bronė Balčienė Puslapių skaičius: 296

Kaina knygynuose 14,69 € *Knygų klubo kaina 11,75 €

20


George R. R. Martin

Lietuvių fantastikos apsakymų rinktinė

Ugnis ir kraujas

Dangus griūva

George‘as R. R. Martinas pavergė skaitytojų širdis fantastine penkių „Ledo ir ugnies giesmės“ knygų serija ir jos įkvėptu HBO serialu „Sostų žaidimai“. Dabar jis siūlo savo gerbėjams nusikelti į praeitį ir susipažinti su Targarienų dinastijos įsigalėjimo Vesterose istorija. Kronika pradedama Eigono Užkariautojo, Geležinio sosto įkūrėjo, gyvenimo istorija ir tęsiama pasakojimu apie vėlesnes Targarienų kartas. Kaip išmirė Targarienų drakonai? Iš kur atsirado trys Daneiris drakonų kiaušiniai? Tai – tik keli klausimai, į kuriuos atsakoma šioje abejingų nepaliksiančioje drakonų ugnies ir kruvino žmonių siautulio prisodrintoje kronikoje.

Aštuoni autoriai, trylika istorijų, susietų tik neribota fantazija ir bendra tema – griūvantis dangus. Bet vienam ir kopūsto lapas dangumi griūva, kitas net ir sprogus Saulei nesiliaus ieškojęs išeities. Vienokių ar kitokių apokalipsių patiriame kiekvienas. Dar daugiau jų įsivaizduojame. Rašytojo, tebūnie pradedančio, tebūnie nežymaus, fantazija gali sukurti pačių keisčiausių pabaigos – gyvenimo, epochos ar net viso pasaulio – scenarijų. Ir iškelti pačių netikėčiausių klausimų.

Vertėja: Jovita Liutkutė

Puslapių skaičius: 160

Kaina knygynuose 12,49 € *Knygų klubo kaina 9,99 €

Puslapių skaičius: 720

Kaina knygynuose 34,49 € *Knygų klubo kaina 27,59 €

Naomi Novik

Šimtas metų žiemos Mirijama yra palūkininkų dukra ir anūkė, bet, jos tėvui nesugebant atsiimti skolų, jų šeima atsidūrė ant skurdo ribos – kol Mirijama neperėmė reikalų į savo rankas. Ji imasi rinkti skolas, netrukus pagarsėja gebanti paversti sidabrą auksu. Kai neapgalvota pagyra patraukia starikų – pavojingų nežemiškų padarų, labiau primenančių ledą nei gyvas būtybes – karaliaus dėmesį, Mirijamos ir dviejų karalysčių likimas pasikeičia visiems laikams. Knygoje iš padavimų ir pasakų siūlų audžiama daugiasluoksnė, stebuklinga istorija, prie kurios skaitytojai norės grįžti dar ne kartą. Vertėjas: Daumantas Gadeikis Puslapių skaičius: 432

Kaina knygynuose 19,49 € *Knygų klubo kaina 15,59 €

*papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

21


Trilerių ir detektyvų mėgėjams

Mary Higgins Clark, Alafair Burke

Niekada nebūsiu tavo Naujas detektyvų karalienės trileris. Televizijos šou „Įtariamieji“ prodiuserė Laura Moran susižadėjo su buvusiu savo laidos vedėju Aleksu Bakliu. Jie džiaugsmingai planuoja vestuves, švenčia Alekso paskyrimą į federalinius teisėjus ir ieško naujajam jųdviejų gyvenimui tinkamo būsto Niujorke.Tačiau vieną dieną pas Laurą apsilanko Robertas ir Sintija Belai, daktaro Martino Belo tėvai. Vertėja: Daiva Jevdokimova

Puslapių skaičius: 264

Kaina knygynuose 16,99 € *Knygų klubo kaina 13,59 €

Dovydas Pancerovas

Medžiojant tėvą Tą penktadienio rytą Tomas Urbonas sėdėjo Uostadvario restorane ir laukė lemtingo susitikimo. Edvardas Dylertas turėjo pasirodyti netrukus. Jam paruoštas segtuvas su slaptais dokumentais kol kas gulėjo kuprinėje. Svečias nesirodė. Tomas Urbonas dar kurį laiką sėdėjo restorane, spoksodamas pro langą, paskui pakilo nuo stalelio ir išėjo į pamario pelkes. Ten vėliau jį rado policija. Romane „Medžiojant tėvą“ tikroviška žurnalistinė istorija panyra į keistą, vietomis netgi mistišką atmosferą. Skaitytojas ir personažai įtraukiami į manipuliacijų žaidimą, kuriame neaišku, kas yra neginčijami faktai, o kas viso labo kliedesiai.

Sandra Brown

Pergudrauti žudiką

„Medžiojant tėvą“ – debiutinis D. Pancerovo romanas. Jo publicistinės knygos „Kiborgų žemė“ (2017 m.) ir „Kabinetas 339“ (2019 m., parašyta kartu su B.Davidonyte) tapo bestseleriais ir sulaukė teigiamų įvertinimų bei apdovanojimų.

Vienas vyras su daug tapatybių. Aštuonios be pėdsako dingusios moterys. Kita tikėtina auka – jo žmona. FTB agentą Dreksą Istoną į priekį stumia vienintelis tikslas – pergudrauti apgaviką, kuris per pastaruosius trisdešimt metų prisidengė daugybe pavardžių, ne kartą keitė išvaizdą ir sugebėjo išvilioti iš aštuonių pasiturinčių moterų jų turtus prieš joms be pėdsako dingstant.

Puslapių skaičius: 256

Vertėjas: Vytautas Petrukaitis

Kaina knygynuose 15,99 € *Knygų klubo kaina 12,79 €

Kaina knygynuose 17,99 € *Knygų klubo kaina 14,39 €

22

Puslapių skaičius: 512


M. J. Arlidge

Melagis melavo Naujausiame „Eni Beni“, „Juodos širdies“, „Lėlės namo“ autoriaus trileryje detektyvė Helena Greis įtraukiama į naują liepsningą mirties ir destrukcijos šokį. Vidurnaktį skirtingose Sautamptono vietose netikėtai kilus trims gaisrams, mieste pasėjama panika. Tas pats braižas ir kitą naktį: trys pragaištingi gaisrai vis kitose miesto dalyse, pragariškas karštis, sužlugdytos šeimos, baimė, mirtis. Tai daugiau nei sutapimas. Padegėjas negailestingas, viską gerai apmąstęs ir apskaičiavęs minučių tikslumu. Detektyvė inspektorė Helena Greis susiduria su neregėto mąsto iššūkiu: padegėjui terorizuojant miestą ir sėjant paniką, jai tenka susitvarkyti ne tik su naujuoju bosu, bet ir su aršia žurnaliste, kuri dėl trupučio šlovės nesibodi apjuodinti ją ir jos karjerą. Lenktynės su ugnimi prasideda... Vertėjas: Bronislovas Bružas Puslapių skaičius: 416

Kaina knygynuose 19,99 € *Knygų klubo kaina 15,99 € Nele Neuhaus

Gilios žaizdos Nedidelio Taunuso miestelyje savo namuose šūviu į pakaušį nužudytas Davidas Džosua Goldbergas. Vos prieš pusmetį iš Jungtinių Amerikos Valstijų į gimtąją Vokietiją sugrįžęs 92 metų senolis buvo neeilinė asmenybė, Antrojo pasaulinio karo metais kalėjęs Aušvice, po karo emigravęs į Ameriką ir tapęs įtakingu politiniu veikėju bei gerbiamu žydų bendruomenės nariu. Tirti Goldbergo nužudymą imasi vyresnysis komisaras Oliveris fon Bodenšteinas su bendradarbe Pija Kirchhof. Nusikaltimo vietoje jie aptinka aukos krauju užrašytus ant veidrodžio penkis skaitmenis, o lavoną skrodęs teismo medicinos ekspertas kairio jo žasto vidinėje pusėje randa išblukusią tatuiruotę. Priblokšti tyrėjai suvokia, kad tokiomis kraujo grupės tatuiruotėmis buvo ženklinami ne Aušvico kaliniai, o nacistinės Vokietijos sukarintos organizacijos SS nariai. Vertėja: Danutė Angelina Šaduikienė Puslapių skaičius: 408

Kaina knygynuose 20,49 € *Knygų klubo kaina 16,39 € Kristijonas Kaikaris

Rozmarinas Pandemija. Mirtį sėjantis virusas. Išgyvena vos dešimtadalis Žemės gyventojų... Grupė likusių gyvųjų nedidelėje gyvenvietėje apsitveria spygliuota viela. Jie apsirūpinę maistu ir kitomis visiškoje izoliacijoje išgyventi būtinomis priemonėmis mažiausiai trejiems metams. Pasaulis už tvoros jiems kelia mirtiną baimę. Ar kitoje pusėje tik virusu užsikrėtę „svetimi“, už maisto kąsnį pasiryžę bet kam? Ar pasaulis kada nors bus toks, koks buvo? Ar išliks tik stipriausi? „Tai tas atvejis, kai ne tu suryji knygą, o ji suryja tave.“ – R. Sabas Puslapių skaičius: 224

Kaina knygynuose 15,39 € *Knygų klubo kaina 12,31 €

*papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

23


Dvasinės tvirtybės ieškantiems

Benas Lyris

Kiekvienos dienos terapija Knygos puslapiai padės rasti savo būdą susitaikyti su savimi, su aplinka, su Dievu, su tais, kuriuos mylime ir su tais, su kuriais sunku būti. Pradėję kelionę į susitaikymą su viskuo – pradėsime gyventi. Švęskime gyvenimą su visomis jo formomis, visais pavidalais, visais sutiktais žmonėmis, su savimi netobulu, bet tikru. Lai kiekviena mūsų diena tampa terapija! Puslapių skaičius: 208

Kaina knygynuose 13,49 € *Knygų klubo kaina 10,79 €

Charlie Mackesy

Berniukas, kurmis, lapė ir arklys Ši knyga – tai odė tyrumui ir gerumui, o jos didžiausia stiprybė – universalios gyvenimo pamokos, jau palietusios daugiau nei milijoną skaitytojų visame pasaulyje. Keturių mielų herojų – berniuko, kurmio, lapės ir arklio – piešiniais Charlie Mackesy pradėjo dalintis savo instagramo profilyje ir greitai sulaukė milžiniško dėmesio. Plunksna paišytos iliustracijos su glaustomis, įkvepiančiomis žinutėmis ne tik tapo interneto sensacija, bet ir pradėjo rastis ant sienų ligoninėse, virto ne viena tatuiruote. Tai knyga, griaunanti bet kokias skaitytojų grupes skiriančias sienas: tėvai ir seneliai joje ras įkvėpimo mokyti jaunesniąją kartą, vaikai – smagų nuotykį, vienišieji ir paskendę liūdesyje – paguodą, o susidūrusieji su neeiliniais sunkumais – drąsos ir stiprybės. Savo pokalbiais berniukas, kurmis, lapė ir arklys mums primena, kas gyvenime išties svarbu, ypač mūsų laikais, kupinais netikrumo dėl ateities. Vertėja: Elžbieta Kmitaitė

Puslapių skaičius: 128

Kaina knygynuose 14,99 € *Knygų klubo kaina 11,99 €

24

Deborah Ward

Aš esu jautrus. Pažink ir pamilk savo prigimtį Knyga nemoko įveikti jautrumo. Ji pataria gerbti savo jautriąją prigimtį ir daryti stebuklus, kaip jums ir skirta. Deborah Ward knygoje, aprėpiančioje prisiminimus, mokslinius tyrimus ir praktinius patarimus, D. Ward pasakoja apie savo, itin jautraus žmogaus, gyvenimą nuo vaikystės iki brandaus amžiaus. Per asmeninius potyrius – pernelyg didelį dirglumą, darbą, bendravimą, santykius. Vertėja: Eglė Černiauskaitė

Kaina knygynuose 10,99 € *Knygų klubo kaina 8,79 €

Puslapių skaičius: 144


Mozė Mitkevičius

Nesuskambėjęs pragaras Kodėl Dievas tyli? Kas yra žmogus, kokia jo gyvenimo prasmė? Ar Senojo Testamento tekstai iš tiesų žiaurūs? Kaip atpažinti ne artimo, bet savo nuodėmę? Kaip pradėti melstis? Ir kaip nenustoti? Nuo psalmių subtilybių prie Gerosios Naujienos, o nuo jos – prie gyvenimo „Nesuskambėjusio pragaro“ autorius paprastai ir nuosekliai dėsto Dievo meilės kursą. Tai kartu per kylančius klausimus einanti, įsigalėjusius mitus išsklaidanti, drąsinanti, guodžianti ir stiprinanti knyga. Pasitikėjimą Dievu ir ištikimybę auginantis vadovas tiek žmogui, tariančiam pirmuosius žodžius Jo kalba, kurios besimokant gal atsivers ir knygos pavadinimo užduoto galvosūkio logika, tiek pažengusiam Biblijos skaitytojui. Puslapių skaičius: 304

Kaina knygynuose 17,99 € *Knygų klubo kaina 14,39 €

Edith Eger

Pasirinkimas Jūs negalite pakeisti to, kas nutiko, negalite pakeisti to, ką padarėte ar kas buvo padaryta jums. Bet galite pasirinkti gyventi dabar. Editha Eger dalijasi asmeniniais Holokausto išgyvenimais ir nepaprastomis istorijomis žmonių, kuriems ji pagelbėjo kaip psichologė. Antrojo pasaulinio karo metais ji su šeima atsidūrė Aušvice. Čia jai teko kęsti nesuvokiamas kančias ir kartu šokti garsiajam Jozefui Mengelei. Šiandien Editha Eva Eger – pasaulinio garso psichologė, dirbanti su prievartos aukomis ir kareiviais, kenčiančiais nuo potrauminio streso sindromo. Ji atskleidžia, kiek daug žmonių gyvena savo proto kalėjime, bet, stoję akis į akį su savo traumomis, jie gali pasirinkti laisvę ir iš jo ištrūkti. Vertėja: Rita Kaminskaitė Puslapių skaičius: 320

Kaina knygynuose 14,99 € *Knygų klubo kaina 11,99 €

Jon Kabat-Zinn

Meditacija kasdieniame gyvenime Mūsų galva nuolat pilna minčių: planų ateičiai, prisiminimų apie praeitį, svajonių apie tai, ko neturime, ir apgailestavimų dėl to, ko nebeturime. Tačiau labai retai susimąstome apie tą akimirką, kurioje esame DABAR: kuo kvepia oras, kurį dabar įkvepiame, kokie garsai mus supa, ką jaučiame būtent šią akimirką. O tikra yra tik ši akimirka, kurioje esame dabar, ji ir turėtų būti pati svarbiausia, bet retas tai suvokia bėgdamas rutinos labirintuose. Padėti pajusti akimirkos svarbą gali sąmoninga sutelktis į išgyvenamą potyrį (mindfulness). Vertėja: Indrė Kaulavičiūtė Puslapių skaičius: 288

Kaina knygynuose 15,69 € *Knygų klubo kaina 12,55 €

*papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

25


Asmenybės ugdymui Aistė Paškevičiūtė

Laisvųjų papūgų karta Puikiai pažįstama iš televizijos ekranų ir žurnalų viršelių Aistė Paškevičiūtė dešimtmetį dirbo pramoginių laidų vedėja ir vykdančiąja TV prodiusere. Pasiekusi tai, ką laikė sėkme, tačiau nusivylusi ir nelaiminga, ji nusprendė pasukti kitu – savęs pažinimo – keliu. Iš šios kelionės gimė pirmoji Aistės knyga „Laisvųjų papūgų karta“. Esu Y kartos žmogus, kuris „viską galėjo“ ir tuo šventai tikėjo. Kartos, kurioje atsirado internetas ir gyvenimas pakibo ant laido. Kartos, kuri dar supranta rusiškai, tačiau laisvai kalba angliškai. Kartos, kuri pradėjo ragauti, atostogauti, uždarbiauti ir pramogauti globaliai. Kartos, kurioje atsirado freelanceriai, hipsteriai, japiai, blogeriai, influenceriai ir visi kiti. Kartos, kuri dar atsimena „Labanakt vaikučiams“, bet dabar žiūri tik „Netflix“.

Puslapių skaičius: 176

Kaina knygynuose 13,29 € *Knygų klubo kaina 10,63 €

Esu iš kartos, kuri suprato, kad dėl visų mūsų problemų kalta „nelaiminga“ vaikystė ir nugulė psichoterapeutų sofutes. Kartos, kuri pusryčiams su žaliuoju kokteiliu geria antidepresantus. Kartos, kuri ieško dvasinio nušvitimo Peru džiunglėse, Indijos ašramuose, psichodelinėse kelionėse, tylos retrituose, vipasanose ir jogos asanose. Sakoma, kad mūsų karta yra tokia „išskridusi“, kad nei vyresnės, nei jaunesnės kartos negali su mumis susikalbėti. Tiesą pasakius, mes patys negalime su savimi susišnekėti. Šioje knygoje ieškau atsakymo, kodėl taip yra?

Mes niekam neleidžiame pažinti tikrojo savęs. Baiminamės, kad jei pasirodysime tokie, kokie esame, būsime atstumti bendruomenės. Toks paradoksas: slepiame savo tikruosius veidus tam, kad nesijaustume vieniši, bet galiausiai imame kentėti būtent dėl vienatvės, nes apsimetinėdamas tikro, gilaus žmogiško ryšio neužmegsi. Aš netikiu dosniai žarstomų patarimų galia, tikiu dalijimusi asmenine patirtimi. Žinau, kad šis būdas veikia, padeda kitiems. Būtent tai ir darau savo knygoje. Aistė Paškevičiūtė „Laisvųjų papūgų karta“

Yra visa galybė literatūros, kurioje aprašomi keliai į geresnį, laimingesnį, sąmoningesnį gyvenimą. Aistės knyga – jos autentiškas kelias to link ir nuoširdus pasidalijimas. Aktorė, televizijos laidų vedėja Jurgita Jurkutė-Širvaitė

26


Kate Murphy

Jūs nesiklausote, jūs negirdite Kada paskutinį kartą klausėtės, ką jums sako? O kada paskutinį kartą kas nors iš tikrųjų klausėsi, ką sakote jūs? Šioje knygoje atskleidžiama klausymosi svarba. Rašydama šią knygą K. Murphy dvejus metus gilinosi į su klausymu susijusius mokslinius tyrimus – biomechaninius ir neurobiologinius procesus, taip pat psichologinius ir emocinius veiksnius. Tik gebėdami klausytis sugebėsime bendrauti, sudominsime aplinkinius ir tobulėsime patys. Klausymasis yra ne tik girdėjimas, ką sako žmonės. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kaip jie ką nors sako ir ką daro sakydami. Klausymosi tikslas yra supratimas, ir tam reikalingos pastangos. Vertėja: Vita Šileikienė Puslapių skaičius: 288

Kaina knygynuose 15,49 € *Knygų klubo kaina 12,39 €

Matthew Syed

Juodosios dėžės metodas Frazė pasimokyti iš nesėkmės jau yra tapusi kliše, bet šioje knygoje Jums papasakotos tikros gyvenimiškos istorijos tų žmonių, kurie jau išmoko priimti savo klaidas ir nusitiesė kelią į sėkmę. M. Syedo nuomone, žmogaus sėkmė yra susijusi su jo mąstysena, o ne su talentu ar gabumais. Sužinokite, kaip pripažinti savo klaidas, kaip iš jų padaryti reikiamas išvadas ir kaip kurti veiksmingą ateities strategiją. O svarbiausia – išmokite priimti savo nesėkmes. Vertėjas: Daumantas Gadeikis Puslapių skaičius: 360

Kaina knygynuose 16,99 € *Knygų klubo kaina 13,59 €

Henrik Fexeus, Catharina Enblad

Persikrauk! Išmok laiku sustoti Ar kada patyrėte jausmą, jog tempas toks, kad jau nebespėjate pats su savimi? Mintys apie dar nepadarytus darbus nepalieka ramybėje nei namuose, nei sapnuose, o darbotvarkėje nerandate pertraukos ramiai pavalgyti ar pažvelgti pro langą? Sveikiname, jūs esate šiuolaikinio pasaulio žmogus, bet toks gyvenimas turi savo kainą. Bestselerių autorius H. Fexeus’as su žurnaliste C. Enblad pateikia persikrovimo technikas, kurios yra paremtos sąmoningo dėmesingumo, streso valdymo, laiko optimizavimo ir kitomis technikomis, kurios padeda atsigauti ir fiziškai, ir psichologiškai. Vienoms pritaikyti reikia poros valandų, o kitoms užtenka vos kelių sekundžių. Bet visos jos padeda „įkrauti baterijas“. Vertėjas: Mantas Karvelis Puslapių skaičius: 224

Kaina knygynuose 14,99 € *Knygų klubo kaina 11,99 € *papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

27


Liz Fosslien, Mollie West Duffy

Emocijos. Kaip jos lemia mūsų sėkmes ir nesėkmes

Soraya Chemaly

Pyktis jai tinka „Pyktis jai tinka“ ragina XXI amžiaus moteris PRIIMTI SAVO PYKTĮ ir PASITELKTI JĮ SIEKIANT POKYČIŲ. Ši knyga apie tai, kodėl mergaitės ir moterys, sakančios „aš pykstu“, yra svarbios kaip asmenybės ir reikšmingos mūsų kultūrai apskritai. Mes taip stengiamės mokyti mergaites būti maloniomis, kad dažnai pamirštame išmokyti jas to, ko mokome berniukus – jos turi būti gerbiamos. Vertėja: Inga Budvytytė

Puslapių skaičius: 512

Ar žinote, kaip aiškiau suvokti ir išreikšti savo emocijas ir kaip atskleisti galimybes? Kaip padidinti produktyvumą darbe ir kartu mėgautis gyvenimu? Kaip rasti būtent jums priimtiną darbo ir asmeninio gyvenimo santykį? Ši knyga jus išmokys, kaip sugriebti ir ištirti savo emocijas, o tai reiškia, kad kartais – taip, taip – reikia laikytis nuo jų saugiu atstumu. Vertėja: Rūta Šiugždinytė

Puslapių skaičius: 296

Kaina knygynuose 14,99 € *Knygų klubo kaina 11,99 €

Kaina knygynuose 22,99 € *Knygų klubo kaina 18,39 €

Rhonda Byrne

Jevgenijus Černyš

Paslaptis. The Secret

Aš padariau tai Šioje knygoje pasakojama apie dažniausiai žmonių patiriamas kliūtis ir sunkumus, dalijamasi praktiniais patarimais, kaip spręsti nuolat mums kylančias problemas, susivokti ir siekti geresnio, turiningesnio gyvenimo. Kelionės į savęs pažinimą pradžioje jums bus įduoti įrankiai, kuriuos autorius jau pats išbandė. Kasdien klauskite savęs – ką padariau, kad turėčiau tai, ko noriu?

Visų šimtmečių literatūroje, religijose randama užuominų apie Didžiąją Paslaptį. Ji buvo perduodama iš kartos į kartą, paslėpta, pamesta, bet visada žmonija jos atkakliai siekė. Ir štai visos jos dalys surinktos „Paslaptyje“. Pasinerkite į dėmesį prikaustančias istorijas, pajuskite, kokių turite nepanaudotų galių, pasiekite tai, kas kitiems atrodo neįmanoma.

Puslapių skaičius: 144

Vertėja: Asta Čepukaitė

Kaina knygynuose 13,99 € *Knygų klubo kaina 11,19 €

Kaina knygynuose 14,79 € *Knygų klubo kaina 11,83 €

28

Puslapių skaičius: 188


Ramunė Murauskienė

Amy Morin

Ko nedaro stiprūs tėvai Visi tėvai nori užtikrinti vaikui saugią ir kuo geriausią ateitį. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje dauguma tėvų šiek tiek persistengia klaidingai manydami, jog, norėdami pakloti pamatus vaiko sėkmei ateityje, privalo saugoti jį nuo tikrovės ar skausmo. Amy Morin, remdamasi psichoterapeutės ir vaikų globos patirtimi, dalinasi praktiniais patarimais, konkrečiomis strategijomis, padedančiomis įvairaus amžiaus vaikams – nuo ikimokyklinukų iki paauglių – lavinti psichologinio stiprumo raumenį ir tvirtumą, reikalingus norint užaugti stipriais ir sveikais žmonėmis. Vertėja: Inga Budvytytė Puslapių skaičius: 400

Ilgai ir laimingai. Ką gali nuveikti vietoj skyrybų? Ilgai laukta psichologės R. Murauskienės knyga porai! Išsiaiškinsime, ką veikiame santuokoje, kai nėra lengva ar yra labai sunku. Sužinosime, ar užstrigome santykiuose, ar jau juos galime ramia širdimi užbaigti. Ši knyga yra puiki tarpinė stotelė tarp ketinimo skirtis ir galutinio sprendimo, net nesvarbu, koks jis bus. Nagrinėkime save ir savo indėlį į santykius. Patikėkite: partnerio analizei mes laiko neturime! Kai priimsime tinkamus sprendimus santykių žaidimo lentoje, jie padarys įtakos ir mūsų, ir mūsų partnerio ėjimams. Todėl visada labiausiai apsimoka pažinti save, savo stiprybes, savo silpnybes ir pamilti visa tai, kaip yra. Puslapių skaičius: 360

Kaina knygynuose 17,99 € *Knygų klubo kaina 14,39 €

Kaina knygynuose 15,89 € *Knygų klubo kaina 12,71 €

Justina Vasilevičiūtė

Palaikanti Visatos energija Ar jaučiate, kad gyventi „normalų“ gyvenimą tiesiog nebepakeliama? Ar jaučiatės apimti nevilties, nors aplinkiniai sako, kad esate linksmi ir pozityvūs? Tikros atviros istorijos ir paprasti būdai: – – – –

kaip kaip kaip kaip

į savo gyvenimą įsileisti daugiau palaikymo ir lengvumo; atrasti gausą patiriant trūkumą; užstrigus imtis veiklos; iš klaidžiojimo pereiti į aiškumą.

Prašyti galima ir rekomenduojama! Ne tik tada, kai visa kita išbandyta. Ne tik tada, kai nebežinai, ko griebtis. Tiesiog čia ir dabar, kasdien, tu gali prašyti pagalbos. Šviesos būtybės laukia tavo leidimo! Puslapių skaičius: 200

Kaina knygynuose 12,99 € *Knygų klubo kaina 10,39 € *papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

29


Populiariojo mokslo gerbėjams Edmundas Lekevičius

Takoskyros žmogus Žaismingu stiliumi ant vienos ašies suverti pamąstymai apie Homo sapiens rūšį, apie evoliucinę ir istorinę praeitį, mūsų laiką ir bendrą likimą. – Ar daug žmoguje užsilikę žvėries? – Kodėl pasaulio vystymosi niekas nepajėgia ir net nebando suvaldyti? – Kas sieja gyvūnų ir žmonių elgesį, ekonomikos klestėjimą ir tikėjimo krizę, snobizmą, pavydą ir nusikalstamumą, technologinius laimėjimus ir kultūrą? – Kas yra laimė bei gyvenimo prasmė ir kodėl jas abi taip sunku atrasti? – Ar tikrai žmonijai beliko vos 100–200 metų apsispręsti, kur link sukti?

Puslapių skaičius: 216

Biologo ekologo, habilituoto biomedicinos mokslų daktaro, profesoriaus Edmundo Lekevičiaus studentai sako, kad jis yra vienas iš tų dėstytojų, dėl kurių verta rinktis studijas universitete. Šmaikštus, žodžio kišenėje neieškantis profesorius gali ilgai ir daug kalbėti apie evoliucinę ir istorinę praeitį, apie šį laiką ir tai, kas mūsų laukia ateityje.

Kaina knygynuose 14,99 € *Knygų klubo kaina 11,99 €

Apie nevaldomą pasaulio vystymąsi labai daug mano knygelėje parašyta. Gal ir ne visai atviru tekstu… Esant dabartinei situacijai pasaulyje, vilties, kad kas nors pajėgtų tai sustabdyti, nereikėtų puoselėti. Tai – iliuzija, utopija. Nė kiek neabejoju, kad pasaulyje esama žmonių, kurie supranta, link ko artėjame. Lekevičius nėra supergenijus, jis – tiesiog vienas iš daugelio, kurie mąsto kiek plačiau nei eiliniai, tik šiandiena besirūpinantys miesčionys. Kažkada žmonės pasirinko demokratinį situacijų valdymo būdą, kuris ilgainiui virto laukiniu, taigi nevaldomu kapitalizmu. Šiek tiek civilizuotesnėje jo formoje mes dabar ir gyvename. Individas čia vertinamas aukščiau už sistemą. Pakeisti šią ideologiją, arba kapitalizmo dvasią, ir su ja susietą politiką galima tik teoriškai. Praktiškai – ne, bent jau aš nematau, kaip būtų galima tai padaryti. Vystymosi, nuolatinio „progreso“ variklis glūdi mūsų viduje, mes jį gauname su motinos pienu, gal net su genais. Kiek mums liko, galiu pasakyti. Daugiausia 200 metų. Gyventi taip gerai, kaip dabar – gal koks 50. Taigi vaikams šią naujieną nuo savęs galite perduoti, bet tik ne jų vaikams ir anūkams. Edmundas Lekevičius Takoskyros žmogus

30


Hannah Fry

Hello World. Kaip būti žmogumi algoritmų pasaulyje Kviečiame į kelionę, kurioje pažvelgsime į algoritmus, supančius mus kasdieniame gyvenime. „Stilingas, išmintingas ir nepaprastai sąžiningas pasakojimas apie tai, ką gali ir ko negali vis labiau mūsų gyvenimą užvaldanti programinė įranga [...] Puikus ir lengvai perprantamas vadovas, kuriame nuo vienos istorijos lengvai pereinama prie kitos, negailint skaitytojui sunkiai atsakomų klausimų [...] Ši knyga nusipelno vietos bestselerių sąrašuose.“ – Oliveris Moody’is, „The Times“ Vertėja: Jovita Liutkutė Puslapių skaičius: 304

Kaina knygynuose 18,29 € *Knygų klubo kaina 14,63 €

Sean Carroll

Apie gyvybės ir Visatos kilmę Vienas įdomiausių šių dienų mąstytojų Seanas Carrollas sudėtingas fizikos teorijas aptaria išmoningai derindamas mokslinius faktus ir žmogaus patirtis. Jis pateikia įžvalgių filosofinių ir mokslinių argumentų, pasakoja stulbinamas, susimąstyti verčiančias istorijas, suteikia galimybę pažvelgti į daugelį žmogaus gyvenimo aspektų ir kartu palieka vietos abejonei. Sužinosite: – – – –

kaip pasaulis veikia kvantiniame lygmenyje; kodėl esame įsitikinę, kad visi įvykiai turi turėti priežastį; ar sąmonė tėra iliuzija; ar tiesa, kad Didysis sprogimas žymi visatos pradžią.

Vertėjas: Daumantas Gadeikis Puslapių skaičius: 448

Kaina knygynuose 21,79 € *Knygų klubo kaina 17,43 €

Kastytis Zubovas

42 istorijos apie Visatą, žvaigždes, gyvybę ir dar šį tą Siūlome susipažinti su stulbinančiomis įžvalgomis ir žmonijos laimėjimais tyrinėjant kosmosą: nuo Visatos krašto iki kolonijų Saulės sistemos planetose, nuo būdų pasverti žvaigždę iki tolimiausių Visatos ateities perspektyvų, nuo nežemiškos gyvybės paieškų iki juodųjų skylių tyrimų, nuo šimtmečius skaičiuojančių žinių apie planetų judėjimą iki visiškai šviežių gravitacinių bangų atradimų. Knygos puslapiuose – ne tik žadą atimančios istorijos apie kosminę įvairovę, bet ir tikros kosmoso nuotraukos! Puslapių skaičius: 328

Kaina knygynuose 16,09 € *Knygų klubo kaina 12,87 €

*papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

31


Populiariojo mokslo gerbėjams Nassim Nicholas Taleb

Rizikuoti savo kailiu. Kasdienio gyvenimo pasirinkimai „Talebas yra didžiausias visų laikų pranašas, iškilus filosofas. Tas, kuris gali pakeisti pasaulį, perorientuoti žmonių mąstymą vien dėstydamas originalias, ryškias ir drąsias idėjas.“ – Johnas Gray’us Frazė „rizikuoti savo kailiu“ vartojama gana dažnai, tačiau retai susimąstome, ką iš tiesų ji reiškia. Rizikuoti savo kailiu – pamatinis dalykas, kai kalbame apie rizikos valdymą, tai gali būti pritaikyta visiems gyvenimo aspektams. Talebas rašo: „Niekada nepasitikėk žmogumi, kuris niekuo nerizikuoja. Pasaulyje yra daug kvailių ir sukčių, kurie mielai susižeria pelną, o už savo klaidas niekaip nesumoka.“ Knyga „Rizikuoti savo kailiu“ ragina suabejoti vyraujančiais įsitikinimais apie riziką ir atlygį, politiką ir religiją, finansus ir asmeninę atsakomybę. Tai viena labiausiai provokuojančių knygų per visą leidybos istoriją. Nassimas Nicholas Talebas, vienas iškiliausių dabarties mąstytojų, siūlo permąstyti įprastą pasaulio vaizdą. Jis klausia, ką reiškia profesinė sėkmė, kokią visuomenę galima vadinti sąžininga ir teisinga, moko, kaip atskirti nesąmones, ir neabejotinai daro įtaką kiekvienam skaitytojui. Talebas ginčija vertybes, kuriomis bandomos pagrįsti karinės intervencijos, finansinės investicijos, propaguojama religija, ir parodo, kad drąsa rizikuoti savo kailiu yra esminis žmonių bruožas. Vertėjai: Andrius Navickas, Dominyka Marija Navickaitė Puslapių skaičius: 352

Kaina knygynuose 19,49 € *Knygų klubo kaina 15,59 €

32

Anja Røyne

Elementai Norvegų mokslininkė Anja Røyne pateikia išsamų mūsų planetos išteklių žemėlapį ir apžvelgia nuo jų neabejotinai priklausomos žmonijos ateities perspektyvas. Kurie elementai yra gyvybiškai svarbūs mūsų civilizacijai, o kuriuos galime pakeisti? Kodėl stingame energijos išteklių? Kokia tikimybė, kad paliksime Žemę ir išsikelsime į kitas planetas? Keldama svarbius žmonijai klausimus, autorė aprašo nepertraukiamą energijos apykaitą tarp žmogaus ir gamtos bei šio ryšio pažeidžiamumą. Egzistuosime tol, kol gausime būtinų statybinių medžiagų iš maisto, vandens ir oro, todėl turime spręsti planetos išteklių suvartojimo ir aplinkos užterštumo problemas, antraip ateities kartoms teks susidurti su katastrofiškomis pasekmėmis. Vertėja: Nora Strikauskaitė Puslapių skaičius: 224

Kaina knygynuose 13,29 € *Knygų klubo kaina 10,63 €


Matt Parker

Klastingasis Pi Mattas Parkeris atskleidžia, kad daugelis šiuolaikinio pasaulio sričių yra paremtos matematika. Pasakodamas istorijas apie gedimus, per plauką išvengtus incidentus ir nesėkmes autorius atskleidžia, kaip netikėtai matematika kai kada apvilia ir kokią vietą ji apskritai užima pasaulyje. „Ši knyga – labiausiai man įsiminusių matematinių klaidų rinkinys. Tos klaidos ne vien kelia juoką – iš jų galima ir šio to pasimokyti. Jas aprašydamas tarsi trumpam atitraukiau užuolaidą, už kurios slypi matematika. Tarsi už mūsų šiuolaikinės magijos nematomas dirbtų viršvalandžius Ozo šalies burtininkas su savo skaitytuvais ir logaritmine liniuote... Tik tada, kai nutinka kas nors negero, suvokiame, kaip aukštai matematika mums iki šiol leido pakilti ir kaip žemai dėl padarytų klaidų galime kristi.“ – Mattas Parkeris Vertėja: Ieva Sakalinskaitė Puslapių skaičius: 336

Kaina knygynuose 15,59 € *Knygų klubo kaina 12,47 € Ramunė Dirvanskienė

Kaip veikia smegenys Ar kada nors susimąstėte, kaip veikia smegenys? Kodėl susergama depresija? Kodėl metams bėgant prastėja atmintis ar susergama Alzheimerio liga? Remdamasi savo ilgamete darbo neurologijos klinikoje patirtimi autorė paprastai ir aiškiai atsako į daugeliui rūpimus klausimus apie smegenų sveikatą: kaip atpažinti smegenų ligas ir ar jų galima išvengti? Kaip skatinti vaiko smegenų raidą? Kokie procesai vyksta smegenyse senstant ir kaip kuo ilgiau išlaikyti jų funkcijas? Kokią įtaką smegenų sveikatai turi sportas, mityba ir įpročiai? Ar moterų ir vyrų smegenys skiriasi? Puslapių skaičius: 250

Kaina knygynuose 14,39 € *Knygų klubo kaina 11,51 €

Ignas Ligionis, Artūras Vyšniauskas

Krutink pilkąsias ląsteles Šioje knygelėje siūloma einant nuo minties prie minties, ieškant užuominų, papildant vienam kitą, diskutuojant įminti gudrias šiuolaikines mįsles. Tad, jeigu perskaičius klausimą pirmiausia šaus į galvą mintis „nežinau!“, atidžiai peržvelkite klausimo formuluotę ir galbūt pamatysite užuominų, kurių iš pirmo karto nepastebėjote, – juk tai ir yra atradimo džiaugsmas! Spręskite vieni, su draugais, su šeima, su kolegomis ar net su naminiais gyvūnais (iš esmės vieni, tik su moraliniu palaikymu)!

Puslapių skaičius: 320

Kaina knygynuose 12,19 € *Knygų klubo kaina 9,75 €

*papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

33


Mėgstantiems kulinarinius eksperimentus

Indrė Trusovė Jamie Oliver

VEG Jamie Oliveris – visų laikų geriausiai parduodamų receptų knygų autorius – grįžta su gardžiausiais valgiais, gausiai suteikiančiais energijos. Šiais laikais dažnas iš mūsų dėl įvairių priežasčių (sveikatos, kainos ar kitų priežasčių) kaip niekad stengiasi į savo racioną įtraukti daugiau daržovių. Neįtikėtinai lengvai paruošiami patiekalai, įkvėpti įvairiausių pasaulio virtuvių, – tikra paprastų, nuostabių daržovių šventė. Jei vieną dvi dienas per savaitę stengiatės nevalgyti mėsos ar nutarėte maitintis vegetariškai, ar tiesiog norite paragauti naujų puikaus skonio derinių, tai ši knyga – jums. Vertėja: Margarita Bautrėnienė Puslapių skaičius: 312

Kaina knygynuose 37,49 € *Knygų klubo kaina 29,99 €

Sveika ir gardu Prieš beveik dešimtmetį atsiradęs sveikos gyvensenos tinklaraštis „Sveika ir gardu“ – vienas pirmųjų ir populiariausių Lietuvoje. Jo įkūrėjos – dietistės – Indrės Trusovės padedami žmonės išmoksta optimizuoti savo svorį, sveikai ir gardžiai maitintis ne tik patys, bet ir visa šeima. – Net 101 sveikas ir gardus receptas visiems – nuo mažiausio iki vyriausio. – Nesudėtingi, be jokių įmantrių produktų paruošiami patiekalai. – Įvairus meniu nuo užkandžių iki pyragų. Idealus norintiems atsikratyti papildomų kilogramų. – Prie kiekvieno recepto – patarimai, kada tinkamiausia valgyti ir kuo pakeisti recepto sudedamąsias dalis. – Indrės klientų sėkmės istorijos ir detalus planas, kaip pačiam pradėti rašyti savo sėkmės istoriją. Puslapių skaičius: 264

Kaina knygynuose 21,99 € *Knygų klubo kaina 17,59 €

34


Rimantas Stukas

Mitybos mokslininko užrašai Ilgai laukta žinomiausio lietuvių mitybos eksperto 30 metų darbo ir sukauptų žinių „suvestinė“, savotiškas praktinis harmoningo gyvenimo vadovas apie maistą ir sąmoningą maitinimąsi. Profesorius ragina kasdien rinktis sveikatai palankų ir subalansuotą maistą, juk visa, ką suvalgome, tampa mūsų kūno sudėtine dalimi. Norėtųsi, kad maistas, mitybos įpročiai ne tik padėtų išsaugoti sveikatą, puoselėtų, stiprintų organizmą, bet ir teiktų malonumą. Perskaičius šią knygą bus lengviau sąmoningai pasirinkti maistą ir kritiškai vertinti gausybę informacijos, kuri kone kasdien mus moko, ką valgyti, ko nevalgyti, kaip valgyti, kada valgyti, su kuo valgyti ir pan. Kontrastinė mityba geriau nei badavimas. Ką valgyti, kad sulieknėtume? O gal ko nors nevalgyti? Kiek mums reikia energiją teikiančių maistinių medžiagų? Kuo skiriasi alergija maistui ir maisto netoleravimai? Kaip sustabdyti senėjimą? Puslapių skaičius: 216

Kaina knygynuose 14,99 € *Knygų klubo kaina 11,99 € Kristina Pišniukaitė

Ant medinės lentelės 99 sveiki, stilingi, lengvi receptai, kulinarinės gudrybės ir patiekalo variacijos. - Įvairovės ir naujų skonių svarba – sveikesnė ir subalansuota mityba. - Patiekalai, tinkantys kai kurių produktų netoleruojantiems žmonėms. - Daug augalinės kilmės receptų. - Savaitės meniu planavimo paslaptys. - Pasaulio receptai, pritaikyti lietuvių skoniui ir produktų pasiūlai. - Svarbiausia, kad ši knyga – Jūsų pačių rankraštis, kurį galite redaguoti ir išdrįsti atrasti naujų skonių ne aklai laikantis pateiktų receptų, bet lanksčiai pritaikant juos pagal spintelių ir šaldytuvų turinį. Puslapių skaičius: 320

Kaina knygynuose 20,49 € *Knygų klubo kaina 16,39 €

David Perlmutter, Kristin Loberg

Smegenų gyvybingumo paslaptis Dr. D. Perlmutteris, žinomas neurologas, remdamasis naujausiais mokslo tyrimais atskleidžia, kaip smegenų veikla yra susijusi su gausybe mikroorganizmų, t. y. su mikrobiomu, esančiu kiekvieno mūsų organizme. Ar žinote, kad mikroorganizmų yra gerokai daugiau nei kūno ląstelių? Autorius paaiškina sudėtingą žarnyno mikrobų ir smegenų ryšį, aprašo, kaip, kūdikiui gimus, pradeda vystytis jo mikrobiomas ir kaip jo būklė priklauso nuo gyvensenos. Vertėjas: Michailas Aizenas Puslapių skaičius: 336

Kaina knygynuose 14,59 € *Knygų klubo kaina 11,67 €

*papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

35


Labai labai seniai. Pelenė Ar žinote, kelintą valandą fėja aplankė Pelenę? O su kuo Pelenė puotoje šoko 8 valandą vakare? Skaitykite pasaką ir sužinosite. O sukdami laikrodžio rodykles išmoksite pažinti laikrodį.

Indrė Zalieckienė

Vertėja: Renata Taučiūtė - Zaveckienė

Kapt kapt kapt mieste

Puslapių skaičius: 18

Miela kartoninė knygelė patiems mažiesiems. Skaityk eiliuotą tekstą, sek lietaus lašus ir susipažink su miestu. Kelionėje lydės mielas katinėlis – ieškok jo kiekviename puslapyje. Iliustravo autorė.

Kaina knygynuose 12,89 € *Knygų klubo kaina 10,31 €

Puslapių skaičius: 16

Kaina knygynuose 7,59 € *Knygų klubo kaina 6,07 €

Kvepianti knyga. Vaisiai Jūsų rankose KVEPIANTI knyga. Smalsu? Pažaiskime! Ar atpažinsite kiekviename puslapyje paslėptus kvapus? Uostykite ir spėkite − jūsų laukia net 6 vaisių kvapai. Pirmyn! Vertėja: Erika Sabaliauskaitė

Stephany Moss

Kalėdų varpeliai Pasiimkite šią knygelę kartu su savimi, tilindžiuokite varpeliais, dainuokite ir dalinkitės Kalėdų stebuklu! Puslapių skaičius: 8

Puslapių skaičius: 12

Vertėjas: Vainius Bakas

Kaina knygynuose 12,19 € *Knygų klubo kaina 9,75 €

Kaina knygynuose 9,99 € *Knygų klubo kaina 7,99 €

36


Kai Mėnulyje buvau... Įgarsinti eilėraščiai

Kiškių troleibusai. Įgarsinti eilėraščiai

Įgarsinti smagūs lietuvių poetų eilėraščiai mažiesiems:

Įgarsinti lietuvių poetų eilėraščiai mažiesiems apie gyvūnus: Kazio Jakubėno „Pelytė“ ir „Kačiukai“, Violetos Palčinskaitės „Boružė“, Janinos Degutytės „Bitė“, Ramutės Skučaitės „Lopšinė“.

Justino Marcinkevičiaus „Sapnas“, Violetos Palčinskaitės „Čiaudulys“, Sigito Gedos „Aritmetika“ ir „Senos mašinos“, Almos Karosaitės „Trakšt ir brakšt“. Iliustravo Agnė Nananai

Šiltos Vilijos Kvieskaitės iliustracijos.

Puslapių skaičius: 10

Puslapių skaičius: 10

Kaina knygynuose 18,49 € *Knygų klubo kaina 14,79 €

Kaina knygynuose 17,29 € *Knygų klubo kaina 13,83 €

Kalėdinės dainelės

Drum drum drumbacėlė. Groju būgnais

Knygelėje – vaikų įdainuotos žinomiausios Kalėdų dainelės: „Tyli naktis“, „Kalėdų varpeliai“, „Džiaugsmingų šventų Kalėdų“ ir lietuvių liaudies daina „Kam tavo, vilkeli, akelės šviesios?“

Dainų knyga su būgnais. Mažieji išbandys 5 mušamuosius instrumentus ir mokysis šių lietuviškų dainelių: „Drum drum drumbacėlė“, „Jurgeli meistreli“, „Jei patinka ši dainelė“, „Pupa“.

Šventinę nuotaiką kuria smagios Gretos Alice iliustracijos.

Iliustravo Greta Alice

Puslapių skaičius: 8

Puslapių skaičius: 8

Kaina knygynuose 15,59 € *Knygų klubo kaina 12,47 €

Kaina knygynuose 20,89 € *Knygų klubo kaina 16,71 €

*papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

37


Iliustruotos istorijos vaikams Evelina Daciūtė: „Rašydama vaikams, aš sumažėju.“ Evelina Daciūtė šiais metais savo istorijas vaikams pasakoja eilėmis – leidykla „Alma littera“ išleido eilėraščių rinktinę „Paslapčiausia paslaptis“. Tavo pirmosios knygos gimė toli nuo Lietuvos. Kas jas inspiravo? Jūsų vaikai? Pirmąsias keturias knygas parašiau gyvendama Kinijoje. Idėjas inspiravo mano vaikai, jų draugai, draugų vaikai. Naujausia mano knyga vaikams – eilėraščių rinktinė „Paslapčiausia paslaptis“. Joje – daug mamiškos bendravimo su vaikais patirties. Knygos, kurias parašei, yra labai sėkmingos. Ar įmanoma numatyti knygos sėkmę?

Evelina Daciūtė

Paslapčiausia paslaptis Žinomos vaikų rašytojos Evelinos Daciūtės eilėraščių rinktinė vaikams. Eilėraščiai atliepia mažųjų pasaulį ir jų emocijas. Juose labai ryškus vaiko pasaulis su kasdieniais džiaugsmais, fantazijomis, pykčiais, į kuriuos žvelgiama be perdėto moralizavimo, o įsiklausant ir leidžiant pačiam vaikui išsakyti tai, kas jam rūpi, neramina, yra įdomu. Eilėraščius jautriai iliustravo dailininkė Agnė Nananai. Puslapių skaičius: 52

Kaina knygynuose 13,39 € *Knygų klubo kaina 10,71 €

Rašydama niekada negalvoju, ar tai, ką rašau, bus sėkminga, ar ne. Ar pirks, ar ne. Net negalvoju, ar tai virs knyga. Kai rašau, galvoju tik apie tai, kaip papasakoti istoriją. Gyvenu ja, keliuosi su ja, guluosi su ja. Vynioju, stringu, nervinuosi, vėl vynioju. Pasakoju tokią istoriją, kurios, manausi, iki šiol niekas nėra papasakojęs. Apie ką tau labiausiai norisi kalbėti savo eilėraščiuose? Eilėraščius vaikams rašau, nes vaikai įkvepia rimams ir ritmams. Antra vertus, man atrodo, kad nedaug yra lietuviškų šiuolaikinių eilėraščių vaikams. Klasika yra labai gerai, bet galiausiai juk vaikai pradeda kalbėti apie tai, ko nesuvokia. Aplink juos dangoraižiai, o deklamuoja jie apie vieversius ir arimus. Aš ne apie tai, kad to nereikia. Apie tai, kad atėjo laikas ir kitoms temoms vaikų poezijoje. Apie ką pasakoja „Paslapčiausia paslaptis“? Knygoje „Paslapčiausia paslaptis“, kurią iliustravo Agnė Nananai, yra per penkerius metus parašyti, glostyti išglostyti eilėraščiai mažiausiems – 3-8 metų poezijos mylėtojams. Eilėraščiuose vaikams noriu kalbėti apie vaiko kasdienybę, apie jausmus. Ne tik džiaugsmą, laimę, bet ir tuos kitus, ne tokius patogius – pyktį, nusivylimą. Kad vaikas atpažintų tai, ką ir pats yra jautęs, savo fantazijas, žaidimus. Kad eilėraščiai jį skatintų kurti, kuo daugiau žaisti – žodžiais, situacijomis. Rašydama vaikams aš sumažėju, bent jau ūgiu tai tikrai. Stovėdamas didelis ir žvelgdamas iš viršaus – taip ir rašysi. O man taip nesinori.

38


Marius Marcinkevičius

Kaip pelėdžiukas iš namų pabėgo Kartą mažas pelėdžiukas patraukė pats sau vienas į girią nuotykių ieškoti. Bėgiojo, paikiojo, medžiojo, kol… atrado geriausią draugę! Ši nuotaikinga eiliuota istorija skirta 3–5 metų vaikams, nors patiks ir mokyklinukams, ir jų tėveliams ar seneliams. Pelėdžiuko nuotykius detaliai iliustravo dailininkė Agnė Nananai. Puslapių skaičius: 40

Kaina knygynuose 13,59 € *Knygų klubo kaina 10,87 €

Anna Casalis

1 minutės pasakaitės prieš miegą

Istorijos mažiesiems herojams Leiskitės į nutrūktgalviškus nuotykius, skaitydami įkvepiančias istorijas. Šie keturi pasakojimai ne tik palydės mažuosius skaitytojus į nuostabų sapnų pasaulį. Kartu su knygelės herojais vaikai atras tikrą draugystę, mokysis nugalėti baimes ir išmoks drąsiai svajoti. Vertėja: Daiva Krištopaitienė

Puslapių skaičius: 96

Kaina knygynuose 12,59 € *Knygų klubo kaina 10,07 €

Didžioji pasakų knyga

Laimingajame miestuke gyvena mieli draugai: batsiuvys Kengūrius, dailininkė Boružėlė, santechnikas Strutis, inžinierius Bebras, sodininkė Ožkytė ir dar daug kitų. Šioje knygoje surinktos jų linksmos istorijos, kurias galima perskaityti labai greitai – vos per minutę...

Šioje pasakų rinktinėje virš 40 mėgstamiausių pasakų mažiesiems. Į magišką pasakų pasaulį vaikus pakvies Piteris Penas, Ozo šalies burtininkas, Pelenė, Pinokis, Brėmeno muzikantai ir kiti pasakų herojai. Skaitydami kartu su Guliveriu, Ali Baba, Aladinu ir jūreiviu Sinbadu apkeliausite pasaulį ir patirsite daug nuotykių.

Vertėja: Ina Jakaitė

Vertėja: Erika Sabaliauskaitė

Puslapių skaičius: 44

Kaina knygynuose 9,99 € *Knygų klubo kaina 7,99 €

Puslapių skaičius: 175

Kaina knygynuose 15,59 € *Knygų klubo kaina 12,47 €

*papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

39


Indrė Pavilonytė, Martynas Pavilonis

Marmiai. Kur gyvena meilė? Nauja marmių istorija apie tėvų meilę vaikams. Marmiukas Liu nusiminęs, nes tėvai jį drausmina, ir todėl jis jaučiasi nemylimas. Sutikęs baltą kiškelį marmis iškeliauja ieškoti tikrosios meilės. Bekeliaujant įklimpsta pelkėje ir kiškis vos jį išgelbėja. Šalia nėra tėvelių – nėra, kas paguostų ir palaikytų. Liu supranta, kad tėveliai jį drausmindami parodo ir savo meilę bei rūpestį. Jis grįžta pas tėvus, kad apsikabintų ir pasakytų, kaip juos myli. Puslapių skaičius: 56

Kaina knygynuose 11,99 € *Knygų klubo kaina 9,59 €

Indrė Pavilonytė, Martynas Pavilonis

Marmiai. Olis ir dažų kibirėlis Kai į lovas sugula ne tik maži vaikai, bet ir mamos bei tėčiai, tolimoje ir paslaptingoje Martvudo girioje atgyja MARMIŲ miestelis. Jūsų rankose – įkvepianti istorija apie mielą marmį OLĮ, kuris, visai kaip ir mes, ieško, klysta, bijo ir tik išdrįsęs įveikti savo baimes – randa tai, ko ieškojęs. Smalsu susipažinti? Laikas leistis į kelionę mėnesienos apšviestais girios takais! Puslapių skaičius: 72

Kaina knygynuose 9,89 € *Knygų klubo kaina 7,91 €

Indrė Pavilonytė, Martynas Pavilonis

Marmiai ir džiaugsmo fabrikėlis Martvudo girioje stūksojo nepaprastas namelis. „Tai – DŽIAUGSMO FABRIKĖLIS“, – išdidžiai sakydavo marmiai. Girią jis kasnakt paskandindavo magiškoje džiaugsmo ir gėrio migloje. Bet vieną vakarą... fabrikėlis nustojo rūkti. Girioje iškart kilo sumaištis! Leiskitės į jaudinančius atradimus kartu su paslaptingais marmiais. Sužinokite, ar džiaugsmas gali išgaruoti, ar laimę prišaukia burtai, kas atsitinka, kai pasirenki netinkamai. Tai jautri knyga VISAI ŠEIMAI apie džiaugsmo ir laimės paieškas, tikrąjį gerumą ir pasirinkimo svarbą. Puslapių skaičius: 72

Kaina knygynuose 11,99 € *Knygų klubo kaina 9,59 €

40


Spragtukas. Muzikinė istorija Leiskitės į stebuklingą kelionę, perpasakojančią klasikinio baleto „Spragtukas“ istoriją. Stebėkite Spragtuko mūšį su Pelių karaliumi, susipažinkite su Cukrinių slyvų fėja, nukeliaukite į Saldainių karalystę, kur jūsų laukia stebuklai ir jaudinantys nuotykiai... Kiekviename puslapyje spauskite natos ženklą, kad istorija, lydima nuostabios Čaikovskio muzikos, atgytų. Vertėja: Renata Taučiūtė - Zaveckienė Puslapių skaičius: 22

Kaina knygynuose 22,89 € *Knygų klubo kaina 18,31 €

Juokų ir melų pasakos Rinkinyje surinktos smagiausios lietuvių liaudies pasakos. Kai kuriose jų melagiai susitikę rungiasi, kas daugiau ir geriau pameluos, prigalvos nebūtų dalykų, tad jose puikiai atsiskleidžia žmonių fantazija ir kūrybiškumas. Kitose susitinka skirtingo statuso žmonės, pavyzdžiui, bajoras ir valstietis, ir paaiškėja, kad turtai ne visada atneša ir daugiau proto. Taip pasakoje atstatoma socialinė nelygybė. Iliustravo Greta Alice Puslapių skaičius: 88

Kaina knygynuose 11,89 € *Knygų klubo kaina 9,51 €

Salomėja Nėris

Eglė žalčių karalienė „Eglė žalčių karalienė“ – vienas unikaliausių lietuvių tautos pasakojimų, atspindintis mūsų tautos labai gilias ir senas kolektyvinės pasąmonės struktūras. Eiliuotas šios pasakos variantas – Salomėjos Nėries poema „Eglė žalčių karalienė“ – vaikų literatūros ekspertų sudarytame Reikšmingiausių lietuvių autorių knygų vaikams šimtuke užėmė garbingiausią pirmą vietą. Tobulą šios eiliuotos pasakos skambesį pripažino literatūros specialistai ir mėgėjai. Džiugu, kad šis kūrinys gavo modernius spalvotus drabužius – Redos Tomingas iliustracijas. Dailininkė puikiai perteikė šio nemirtingo kūrinio dvasią, tai labai džiugina!“ – Inga Mitunevičiūtė, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyriaus pirmininkė Puslapių skaičius: 72

Kaina knygynuose 12,19 € *Knygų klubo kaina 9,75 € *papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

41


Emociniam intelektui lavinti

Nesvarbu, esame labiau ekstravertai ar intravertai, kiekvienas iš mūsų bendraujame su kitais žmonėmis. Nuo emocinio intelekto priklauso, kokia bus mūsų bendra gerovė, kaip jausimės visuomenėje apsupti kitų žmonių. O nuo to priklauso kiekvieno iš mūsų emocinė ir fizinė sveikata. Taigi, jei kalbėsime apibendrintai, emocinis intelektas kuria žmogaus gerovę. Jei tai žinome, galime jį lavinti. Ir knygos padeda tai daryti. Milda Karklytė-Palevičienė Vaikų psichologė, raidos terapeutė, „Laimingas vaikas“ įkūrėja

Nicola Kinnear

Kaip kiškis mokėsi drąsos Kiškiui Leonui trūksta drąsos, o jo draugė Luna tiesiog dievina nuotykius. Luna kviečia Leoną eiti kartu į mišką, tačiau Leonas ir vėl mieliau lieka namuose. Luna supyksta ir išeina. Nusiminęs kiškis pasiryžta išlįsti iš urvo ir susirasti draugę. Ar išdrįs jis apginti Luną nuo didelio ir baisaus vilko? Smagi ir įtaigi paveikslėlių knyga, parodanti, kad iš tiesų esame kur kas drąsesni, nei manome. Vertėja: Elžbieta Kmitaitė Puslapių skaičius: 32

Kaina knygynuose 9,79 € *Knygų klubo kaina 7,83 €

42

Nicola Kinnear

Ššš... Tyliau! Kaip žvėreliai mokėsi klausyti Tyli maža laputė turi bėdą. Triukšmadariai draugai jos visai nesiklauso. Lapė pastebėjo šį tą nepaprastai svarbaus – didžiulį baisų lokį! Bet kaip perspėti žvėrelius, kurie šitaip triukšmauja? Skaitykite knygelę ir sužinokite, kaip laputė, pavojui žvelgiant į akis, galų gale atgavo balsą. Vertėja: Elžbieta Kmitaitė Puslapių skaičius: 32

Kaina knygynuose 10,89 € *Knygų klubo kaina 8,71 €


Niels van Hove

Aš galiu! Kaip pasitikėti savimi ir įveikti kasdienes problemas Keitė – sportiška ir linksma mergaitė. Jai gerai sekasi mokykloje, turi daug draugų. Bet, kaip ir kiekvienas vaikas, Keitė nuolatos susiduria su įvairiomis nemaloniomis situacijomis, mokosi pasitikėti savimi ir įveikti kasdienes problemas. Vertėja: Živilė Andriūnienė Puslapių skaičius: 32

Kaina knygynuose 7,99 € *Knygų klubo kaina 6,39 €

Rachel Rooney, Zehra Hicks

Bėdos ir bėdelės Ar žinojote, kad bėdos išties yra gyvi sutvėrimai? Jos būna įvairiausių formų ir dydžių, todėl gali pasirodyti netikėčiausiose vietose ir pačiu nepatogiausiu metu. Ką daryti, kad didelės bėdos ir mažos bėdelės išnyktų? Viskas visai paprasta, kai žinai paslaptį. Ši smagi eiliuota paveikslėlių knyga padeda patiems mažiausiesiems įveikti kasdienes problemas ir pasijusti saugiai. Vertėjas: Vainius Bakas Puslapių skaičius: 32

Kaina knygynuose 10,99 € *Knygų klubo kaina 8,79 €

Kaip aš jaučiuosi? Emocijų knygelė Kaip aš jaučiuosi? Laimingas, mylimas, išsigandęs, piktas, o gal liūdnas? Vartykite knygelę, sukite ratą ir padėkite savo mažiesiems suprasti ir įvardyti emocijas. Vertėja: Lina Lebednikaitė Puslapių skaičius: 8

Kaina knygynuose 7,59 € *Knygų klubo kaina 6,07 €

*papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

43


s o n e i j u Na Lina Žutautė

Kakė Makė ir baisi neteisybė Kokia baisi neteisybė, kad Tado laivelis niekada neskęsta! Kakė Makė truputėlį pavydėjo Tadui ir saldaus sumuštinio, ir greito paspirtuko, ir labai linksmo senelio. O kaip gi nepavydėsi, kai tavo draugas turi geriausią žaislą pasaulyje? Tačiau Kakės Makės senelė puikiai žino, kad pavydas gali padaryti daug gėdos ir smagumas visai išgaruoja... Šioje Kakės Makės paveikslėlių knygelėje tiek mažas, tiek didelis skaitytojas atpažins save. Nelengva ir nemalonu susidurti su baisia neteisybe, bet tikra teisybės diena gali dovanoti be galo daug smagumo. Juk tikra draugystė padeda nugalėti visus iššūkius! Puslapių skaičius: 36

Kaina knygynuose 8,99 € *Knygų klubo kaina 7,19 €

1

Pliušinis žaislas Netvarkos nykštukas

2

Pliušinė lėlė Kakė Makė

3

Pliušinis žaislas Mamaisa

4

Pliušinis žaislas Nanaisa

Kakė Makė ir jos draugai kasdien gali būti labai arti savo mažųjų bičiulių. Minkšti ir jaukūs žaislai lydės mažuosius visuose jų gyvenimo patyrimuose ir nuotykiuose! 25 cm / 32 cm / 33 cm / 33 cm

Kaina knygynuose 16,99 € / 22,99 € / 19,99 € / 19,99 € *Knygų klubo kaina 13,89 € / 18,39 € / 15,99 € / 15,99 € Kakė Makė 44

Kakemakeirdraugai

Kakė Makė


Netvarkos nykštukas KOSMOSO platybėse Kai išdykėlis Mucis ką nors sugalvoja, jo niekas nesustabdys! Šįkart jis išsiruošia ieškoti kosminių sausainių. Kelionė ilga ir pilna nuotykių. Teks skraidyti tarp kometų su ilgomis uodegomis, aplankyti kosminę stotį, nardyti galaktikų žvaigždynuose ir saugotis juodosios skylės. Skaitykite knygą su atverčiamais langeliais ir sužinokite, kaip atsiranda žvaigždės ir kur astronautai deda dėvėtus apatinius! Puslapių skaičius: 10

Kaina knygynuose 18,59 € *Knygų klubo kaina 14,87 €

Kakės Makės atradimai. Gražiausi žodžiai Kakė Makė su draugais kasdien patiria daugybę nuotykių. Vieni malonūs, kiti nelabai. Susipykti ar smarkiai nusivilti – įprasta net ir didžiausiems linksmuoliams, tačiau kaip po viso to susitaikyti? O kaip parodyti, kad myli? Ar kaip gražiai padėkoti? Paklauskime Kakės Makės ir jos draugų! Puslapių skaičius: 14

Kaina knygynuose 11,69 € *Knygų klubo kaina 9,35 €

Lina Žutautė

Monstropedija su Kake Make Ar pamenate Kakės Makės gimtadienio svajonę? Kai ji labai labai norėjo, kad į gimtadienį ateitų MONSTRAI? Ką gi – svajonės VISADA pildosi. Monstrai ATVYKO! Šioje Monstropedijoje Kakė Makė ieško atsakymų į klausimus apie paslaptingą monstrų pasaulį. Ar monstrai iš tiesų egzistuoja, ar jie tėra išgalvoti? Ką valgo ir kur gyvena? Kokią šukuoseną mėgsta ir... KAS JIE TOKIE apskritai YRA? Viena aišku – monstrai gyvena kažkur tarp mūsų. Gal net mumyse. Kakė Makė kviečia atsiversti Monstropediją ir viską po truputėlį išsiaiškinti... Puslapių skaičius: 56

Kaina knygynuose 14,99 € *Knygų klubo kaina 11,99 €

5 užduočių rinkinys Šis rinkinys padės tėvams kokybiškai leisti laiką su vaikais, ugdyti ir lavinti mažuosius, užmegzti su jais ryšį. Rinkinyje rasite paveikslėlių knygą „Kakė Makė ir baisi neteisybė“ bei lavinamąsias užduotis su reikalingomis priemonėmis. Galėsite pasigaminti siūlų žmogeliuką, kurio labai norėjo Kakė Makė, laivelį, kurį Kakė Makė plukdė su Tadu, sužaisti šeimos ir monstrų teatrą, pasigaminti telefoną, kuriuo pasikalbėsite su draugu. *papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

45


Pasakos apie drąsias mergaites Ši žavi iliustruota knyga grąžina iš užmaršties aštuonias senas pasakas, kurių herojės įkvėps ir šių dienų mergaites.

Vertėja: Danguolė Žalytė

Selemonas Paltanavičius

Sniego žmogelių žiema Istorija pasakoja apie mažus sniego žmogelius, kurie mėgaujasi mažais ir dideliais žiemos teikiamais malonumais. Pasakojimas alsuoja ramybe ir turi netgi tam tikrą filosofinį prieskonį – juk žiemos pabaigoje žmogeliams teks atsisveikinti ir iškeliauti, baigsis jų gyvenimo ratas.

Puslapių skaičius: 208

Kaina knygynuose 15,39 € *Knygų klubo kaina 12,31 €

Selemonas Paltanavičius

Puslapių skaičius: 64

Tie namai namučiai

Kaina knygynuose 9,39 € *Knygų klubo kaina 7,51 €

Susitikimuose su vaikais paprastai perspėju, kad išgirdę pasakymą „ieškok tarp eilučių“ jie to nedarytų tiesiogiai, taigi – nestvertų lupos ar didinamojo stiklo ir nebandytų surasti to nematomo įrašo. Kad būtų aiškiau, papasakoju pavyzdį – nuėjome į parduotuvę, nusipirkome batoną su razinomis. Prapjovėme – razinų nėra, bet kai jį suvalgėme, atrodė, kad valgėme batoną su razinomis. Smagiausia, kad vaikams viskas aišku, nė vienas jų nepaklausia: o kur tos razinos? Taigi lyg ir linksma, lyg ir tikra. Kiekviena vaikiška knyga turi būti tarsi labai didelis batonas su razinomis… Selemonas Paltanavičius „Sniego žmogelių žiema“

46

Narsios ir sumanios mergelės ieško nuotykių, apgauna milžinus, kovoja su blogiu, pažadina miegančius princus ir, žinoma, gyvena ilgai ir laimingai.

Puslapių skaičius: 32

Kaina knygynuose 7,59 € *Knygų klubo kaina 6,07 €

Šiltas žinomo autoriaus pasakojimas apie tai, kaip svarbu mylėti savo namus ir gerai jaustis juose. Boružė įsikūrė po lapu, čia ją aplanko sliekas ir vabalas žygis. Jie mano, kad jai reikia tikrų namų su durimis ir stogu. Bet boružei patinka jos namai, nes jai reikia saulės ir erdvės. Istoriją jautriai iliustravo dailininkė Reda Tomingas.

Tekstas, skirtas pradedantiems skaityti: didžiosios raidės, trumpi sakiniai, paprasti žodžiai.


Aurore Meyer

Mergaitės knyga. Vadovas kūrybingoms ir šiuolaikinėms mergaitėms

G. L. Marvel

Gyvūnai, pakeitę pasaulį Pirmasis klonuotas gyvūnas; šimpanzė, mokėjusi susikalbėti ženklų kalba; pirmoji gyva būtybė, išskridusi į kosmosą; žavioji Tarzano bičiulė; laisviausias pasaulio banginis ar šuo, kuris niekaip negalėjo pamiršti savo šeimininko.

Idėjų ir veiklų pilnutėlė knyga, kad taptum kūrybinga ir sumania mergaite, kuri žino, ko nori. Rankdarbių idėjos laisvalaikiui, įkvepiančių moterų istorijos, stiliaus, mados ir grožio gudrybės, žaidimai ir receptai, įvairiausi iššūkiai, patarimai, kaip pasitikėti savimi ir išmokti atsipalaiduoti!

Susipažink su kai kuriais neįtikėtinais gyvūnų pasaulio superherojais per visą žmonijos istoriją!

Vertėja: Erika Sabaliauskaitė

Vertėja: Eglė Naujokaitytė

Puslapių skaičius: 128

Puslapių skaičius: 160

Kaina knygynuose 17,89 € *Knygų klubo kaina 14,31 €

Kaina knygynuose 13,89 € *Knygų klubo kaina 11,11 €

Autorių kolektyvas

Holly Webb

Žiemos stebuklai

Sidabrinis ponis

Artinantis šalčiams meškiukas ruošiasi eiti žiemos miego, šuniukas pirmą kartą išeina pasivaikščioti po sniegą, o avytė pro langą pastebi Kalėdų Senelio roges... Šias nuostabias pasakėles apie gyvūnus miela skaityti jaukiai įsitaisius su mažaisiais, kai už lango stūgauja vėjai ar svajingai šoka snaigės. Knygelę puošia ir nuotaikingi paveikslėliai, todėl tai puiki Kalėdų dovana vaikams. Vertėja: Vaiva Būgaitė Puslapių skaičius: 192

Kaina knygynuose 7,49 € *Knygų klubo kaina 5,99 €

Deizei patinka stebėti ponius, kurie klaidžioja miške šalia jos namų. Jie nuostabūs, bet ji visada bijojo prieiti prie jų pernelyg arti. Tačiau vieną dieną prieš nustebusios Deizės akis išdygsta žavus baltai sidabrinis ponis. Ar jis supranta, kaip Deizei reikia draugo? Vertėja: Daiva Krištopaitienė Puslapių skaičius: 192

Kaina knygynuose 7,89 € *Knygų klubo kaina 6,31 €

*papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

47


Zigmas Vitkus

Lietuvos istorija Istorikas Zigmas Vitkus suprantamai ir įdomiai pasakoja Lietuvos istoriją nuo ledynmečio iki pat šių dienų. Vaikai (ir suaugusieji!) sužinos, kokie istoriniai įvykiai mūsų šalyje vyko, kokios didžios asmenybės gyveno, kokia buvo praeities žmonių kasdienybė. Knygoje ne tik įdomi pažintis su praeitimi. Knyga gausiai iliustruota nuotaikingais Rasos Joni piešiniais ir vertingomis istorinėmis nuotraukomis. Puslapių skaičius: 176

Kaina knygynuose 16,59 € *Knygų klubo kaina 13,27 €

Iva Šišperová, Oldřich Růžička

Keliaukime po pasaulį Pasaulio atlasas skirtas visiems jauniesiems keliautojams, trokštantiems apie pasaulį sužinoti kuo daugiau įdomių dalykų. Čia rasite: septynis didelius išlankstomus žemėlapius, atspindinčius visą pasaulį, ir net penkiolika trumpų knygučių, pilnų įdomių faktų apie augalus, gyvūnus, pasaulio architektūrą ir kultūrą. Vertėja: Vaiva Būgaitė Puslapių skaičius: 14

Kaina knygynuose 17,39 € *Knygų klubo kaina 13,91 €

Oldřich Růžička, Alexandra Hetmerová

Kaip gaminami daiktai Duona, knyga, šaukštas, stiklinė, kėdė, marškinėliai – tai kasdien mūsų naudojami daiktai. Tačiau ar žinote, kaip jie atsiranda ir iš ko gaminami? Šioje knygoje daiktų gaminimo eiga aiškiai pavaizduota šešiuose dideliuose išlankstomuose lapuose. Vertėja: Ieva Venskevičiūtė Puslapių skaičius: 14

Kaina knygynuose 18,59 € *Knygų klubo kaina 14,87 €


Tereza Makovppo, Pavla Hanáčková

Pavel Gabzdyl

Kosmosas. Saulės sistemos planetos ir jų palydovai

Protų mūšis visiems sumaniems ir gudriems Kodėl dangus mėlynas? Kiek kaulų yra žmogaus kūne? Kodėl po lietaus išlenda sliekai? O iš kur kyla vėjas? Ir kodėl?.. Vaikai užduoda daugybę klausimų. Ši interaktyvi ir smagi knyga – tikras išsigelbėjimas mažųjų gudragalvių tėvams! Išmokime ko nors naujo! Kodėl? O kodėl ne? Vertėja: Živilė Andriūnienė

Puslapių skaičius: 17

Kaina knygynuose 18,59 € *Knygų klubo kaina 14,87 €

Ar norėtumėte patyrinėti visas Saulės sistemos planetas su mūsų žingeidžiuoju robotuku? Jei taip, jums tereikia atsiversti šią knygą ir leistis į kvapą gniaužiančią kelionę! Čia rasite 80 įdomių klausimų apie 8 Saulės sistemos planetas ir jų palydovus. Vertėja: Daiva Krištopaitienė

Kaina knygynuose 18,59 € *Knygų klubo kaina 14,87 €

Edita Minkuvienė, Aušra Didžgalvienė

Rūta Norkūnė

Vilnius. Vija ir Meška miestinėja Gidės Rūtos Norkūnės parengta knyga kviečia vaikus pažinti, tyrinėti Vilnių ir jo istoriją – ne tik Senamiestį ir jame esančius objektus, bet ir rajonus, jų įdomybes ir netolimą istoriją. Miestinėjimai – taip išvykas į miestą kartu su seneliu vadina mergaitė Vija. Kelionėse juos lydi pašėlęs pudelis Meška, kuris kaskart randa savų nuotykių. Ieškok Meškos kiekviename knygos atvarte! Knygą žaismingai iliustravo Asta Kulikauskaitė-Krivickienė. Puslapių skaičius: 88

Kaina knygynuose 14,19 € *Knygų klubo kaina 11,35 €

Puslapių skaičius: 16

Kelionė po Lietuvą Viskas, ką vaikai turėtų žinoti apie Lietuvą, – vienoje knygoje! „Kelionė po Lietuvą“ – tai knyga, padėsianti geriau pažinti nuostabaus grožio šalį – mūsų Tėvynę. Keliaudami sužinosite daugybę dalykų apie Lietuvos valstybę, jos simbolius, susipažinsite su skirtingose mūsų krašto vietose gyvenančių žmonių amatais ir verslais, drabužiais, patiekalais. Ši kelionė kupina smagios veiklos – užduočių, žaidimų, darbelių. Kad būtų linksmiau keliauti, jus lydės du smalsuoliai Domas ir Urtė, taip pat norintys pažinti gimtąjį kraštą. Iliustravo Marius Zavadskis ir Asta Krivickienė Puslapių skaičius: 160

Kaina knygynuose 16,99 € *Knygų klubo kaina 13,59 € *papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

49Įkvepiančios istorijos vaikams Linas Kunigėlis

Jonas Valančiūnas. Su kamuoliu – paskui svajonę Žinomas sporto komentatorius Linas Kunigėlis smagiai ir atvirai pasakoja vieno žymiausių lietuvių krepšininkų sėkmės istoriją. Knygoje sportininko vaikystės ir paauglystės istorijos, pirmi gyvenimiški sprendimai, taip pat motyvacija sportuoti, siekti tikslo ir nepasiduoti susidūrus su pirma nesėkme. Dalį knygos pelno leidykla skirs Jono Valančiūno paramos fondui. Puslapių skaičius: 128

Kaina knygynuose 19,49 € *Knygų klubo kaina 15,59 €

Nepaprastos istorijos apie žmones, turėjusius didelių svajonių, beribį talentą bei neįtikėtiną ištvermę, ir tapusius iškiliais mąstytojais ir kūrėjais.

20 berniukų, kurie pakeitė pasaulį

20 mergaičių, kurios pakeitė pasaulį

20 asmenybių, kurios pakeitė pasaulį

Vertėja: Ina Jakaitė

Vertėja: Ina Jakaitė

Vertėja: Ina Jakaitė

Puslapių skaičius: 88

Puslapių skaičius: 96

Puslapių skaičius: 96

Kaina knygynuose 15,39 € *Knygų klubo kaina 12,31 €

Kaina knygynuose 15,42 € *Knygų klubo kaina 12,34 €

Kaina knygynuose 15,42 € *Knygų klubo kaina 12,34 €

*papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

51


Knygos 10+ metų vaikams

Carlie Sorosiak

Aš esu Kosmas Auksaspalvis retriveris pasakoja linksmą, bet jaudinančią istoriją apie savo pastangas išsaugoti šeimą. Nuo to laiko, kai prieš dešimt metų tapo vyresniuoju Makso broliu, auksaspalvis retriveris Kosmas žinojo savo darbą – saugoti šį berniuką ir stengtis, kad jis būtų laimingas. Prabėgo daug puikių metų, buvo sugauta daug teniso kamuoliukų, nugvelbta nemažai kalakutienos, suplėšyta kilometrai tualetinio popieriaus, o Kosmas atkakliai laikėsi priesaikos. Vertėjas: Sigitas Parulskis Puslapių skaičius: 288

Kaina knygynuose 13,89 € *Knygų klubo kaina 11,11 €

Kaip ir visi geri šunys, Kosmas yra linksmas, draugiškas ir ištikimas, todėl greitai tampa geru draugu, pasidaro toks artimas, kad užvertęs knygą pasiilgstu jo balso ir gauruoto snukio. Kosmai, sugrįžk! Jim Gorant, „The New York Times“ bestselerio „Dingę šunys“ autorius

52

Jurga Baltrukonytė

Dvynukai Sekliai pavojuje. Bakterijų byla Jei tau patinka nuotykiai, siaubas ir paslaptys, ši knyga – tavo grobis! Dvyniai Paula ir Nojus nėra paprasti vaikai. Jų tėtis, garsus mokslininkas Plumbergas, bėgdamas nuo miestui gresiančios katastrofos, pastatė savo šeimai ypatingą namą burbule. Tačiau šeima vis tiek negali gyventi ramiai, todėl dvyniai tampa sekliais, jų tikslas – aptikti fabriką, kuriame auginamos mirtinos bakterijos. Apie jį žino tik nusikaltėlio dukra Liza. Kartu su Paula ir Nojumi tirdami nusikaltimą susipažinsite su keisčiausia mokytoja Leoparde, blogiausia pasaulyje virėja Grendalinda bei siaubą varančiu sargu Lopeta. Ir kate Kruopa. Ji nukrito į žalių dažų kibirą ir dabar visiems primena ateivį. Penktoji rašytojos Jurgos Baltrukonytės knyga vaikams, kurioje užkoduota draugystė ir kiti patys svarbiausi dalykai. Iliustravo Algis Kriščiūnas Puslapių skaičius: 160

Kaina knygynuose 13,89 € *Knygų klubo kaina 11,11 €


Billie Eilish. Visiems fanams Drąsi, užburianti, nenuspėjama. Kas yra Billie Eilish? Knyga pasakoja apie Billie kelią į šlovę – nuo miegamojo kambario dainininkės iki pasaulinės popmuzikos žvaigždės. Keliaukite ant scenos, į įrašų studiją ar už scenos ribų kartu su ryškiausia šiuolaikinės kartos menininke. Vertėja: Raimonda Vaikutytė

Puslapių skaičius: 64

Kaina knygynuose 9,99 € *Knygų klubo kaina 7,99 €

Alisa Stebuklų šalyje Nusekusi paskui Baltąjį Triušį į jo olą, Alisa patenka į keistą, stebuklingą pasaulį po žeme. Kvaištelėjęs Skrybėlius, nematomas Češyro katinas, keistuolis vikšras ir krūva plepių kortų – tai tik keletas nuostabių veikėjų, su kuriais mažoji Alisa susiduria Stebuklų šalyje. Skaitykite šią gražiai iliustruotą grafinę laikui nepavaldžią pasaką ir kartu patirkite nepaprastų nuotykių. Vertėja: Daiva Krištopaitienė

Kaina knygynuose 7,99 € *Knygų klubo kaina 6,39 €

Vytautė Žilinskaitė

Roald Dahl

Čarlis ir šokolado fabrikas

Žiogas stiklinėje Knygoje surinktos geriausios Vytautės Žilinskaitės pasakos vaikams: „Robotas ir peteliškė“, „Kaktuso paslaptis“, „Kumeliuko kerštas“, „Medinė antis“ ir daugelis kitų. Kūriniuose užduodama daug svarbių klausimų, į kuriuos nėra vieno atsakymo, kurie verčia susimąstyti ir grįžti dar ir dar kartą. Rinktinę sudarė vaikų literatūros ekspertas Kęstutis Urba, iliustravo dailininkė Rasa Joni. Puslapių skaičius: 96

Kaina knygynuose 11,49 € *Knygų klubo kaina 9,19 €

Puslapių skaičius: 104

Vieną dieną pono Vonkos šokolado fabrikas paskelbia pranešimą: tie, kurie šokoladiniuose batonėliuose ras penkis auksinius bilietėlius, galės apsilankyti fabrike ir gaus pakankamai saldumynų visam likusiam gyvenimui. Apie šokoladą tik ir svajojantis Čarlis netikėtai laimi bilietą į didžiausią ir paslaptingiausią pasaulyje šokolado fabriką. Vertėja: Violeta Palčinskaitė

Puslapių skaičius: 192

Kaina knygynuose 9,39 € *Knygų klubo kaina 7,51 €

*papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

53


„Jei mano paslaptis būtų išaiškėjusi, nebūčiau šiandien gyva“ Diena, kai brolį praradusi afganė Nadia Ghulam užsidėjo vyrišką turbaną, yra krauju ištatuiruota jos širdyje. Jauna mergina neturėjo kito pasirinkimo, tik tapti vyru, apsimesti žuvusiu broliu. Nadios gyvenimo istorija atgimė knygoje „Mano turbano paslaptis: tikra išgyvenimo istorija“. Nadia, koks buvo jūsų vaikystės Afganistanas? Afganistanas yra šalis, kurią karas niokoja jau daugiau nei keturiasdešimt metų. Gyvenau ir užaugau Kabule. Ir tai buvo nuostabus mano vaikystės miestas iki tos dienos, kol nepradėjo kristi bombos. Moterys šiame mieste mėgavosi laisve ir nepriklausomybe, mokyklos buvo atviros, o mano tėtis turėjo nuolatinį darbą. Kabulas, jei lyginsime jį su Irano ir Pakistano miestais, buvo progresyvus ir išsivystęs. Sunku įsivaizduoti, tačiau dar visai neseniai – praėjusio amžiaus 6-ojo dešimtmečio pabaigoje ir 7-ojo pradžioje moterys nešiojo mini sijonus ir tai simbolizavo socialinę laisvę. Kabulo gatvėmis važinėjo elektriniai autobusai, o ligoninės ir mokyklos buvo aprūpintos viskuo, ko reikėjo, kad jos galėtų veikti sklandžiai. Paslaugos ir visuomenė anuomet funkcionavo taip, kaip ir turėtų. Prasidėjo karas ir miestas pasikeitė taip, kad jums liko vienintelė išeitis – užsidėti turbaną ir po juo slėptis?

Nadia Ghulam, Agnes Rotger

Mano turbano paslaptis „Mano turbano paslaptis“ pasakoja skaudžiai tikrą afganės Nadios Golam išgyvenimo istoriją, kuri alsuoja laisvės ir laimės troškimu. Gyvendama šalyje, kurioje moterų teisės beveik neegzistuoja, mergaitė priima nelengvą sprendimą: persirengia berniuku ir dešimt metų apsimetinėja vyru tam, kad galėtų išlaikyti šeimą. Nadia yra verta viso pasaulio pagarbos už ryžtą, atsakomybę, drąsą ir atsidavimą šeimai. Vertėja: Carmina Daban Sunyer, Dovilė Kuzminskaitė Puslapių skaičius: 304

Kaina knygynuose 14,99 € *Knygų klubo kaina 11,99 €

54

Ne tik mokyklos ir ligoninės buvo sugriautos, bet ir žmonių mentalitetas – daugybės afganų elgesys visiškai pasikeitė. Prieš karą moterys ėjo į darbą, susitikinėjo su draugėmis, leido savo laisvalaikį kaip panorėjusios, o po karo viskas radikaliai pasikeitė. Moterų teisės buvo taip suvaržytos, kad rasti darbą joms pasidarė misija neįmanoma. Mūsų šeima liko be maitintojo, aš privalėjau dirbti. Ir vienintelė galimybė tai padaryti buvo apsimesti vyru ir prisijaukinti turbaną. Jūs gerai žinote, ką reiškia moteriai prarasti dalį savęs? Būti kažkuo kitu... Niekada nemaniau, kad po turbanu praradau savo moteriškumą. Kiekvieną dieną tikėjausi, kad ateis diena ir aš sugrįšiu į pasaulį savimi – ne Zelmaï, o Nadia. Puoselėjau šią viltį dešimtmetį, kas mielą dieną planuodama žingsnį į priekį. Po turbanu nešiojotės, tuometinės visuomenės akimis, baisią paslaptį. Kas būtų jei ji būtų išaiškėjusi? Jei kas nors būtų sužinojęs mano paslaptį, šiandien būčiau negyva. O mano knygos jūs neskaitytumėte. Nadia Ghiulam „Mano turbano paslaptis“ Vertė Carmina Daban Sunyer, Dovilė Kuzminskaitė


John Green

Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“ kitu kampu pažvelgia į universalius klausimus – ar mane mylės? ar mane prisimins? ar paliksiu pėdsakus šiame pasaulyje? – kuriuos kelia pagrindiniai knygos veikėjai. Ši istorija – nepertraukiamas juoko pro ašaras pliūpsnis, persmelktas neįtikimai skaidrios ir guodžiančios šviesos. Vertėja: Zita Marienė Puslapių skaičius: 272

Kaina knygynuose 11,59 € *Knygų klubo kaina 9,27 €

Juno Dawson

Mėsos turgus Vieną dieną liesos, išstypusios, berniukiško savo kūno nekenčiančios merginos iš Londono gyvenimas, išgirdus klausimą: „Ar esi kada dirbusi modeliu?“, apsiverčia aukštyn kojomis. Tai nutinka, kai atrakcionų parke Janą netikėtai pastebi modelių paieškų skyriaus vadovas. Vertėja: Gabrielė Virbickienė Puslapių skaičius: 400

Kaina knygynuose 17,49 € *Knygų klubo kaina 13,99 €

Charlotte Seager

Follow Me, Like Me Ar tikrai gali pasitikėti žmonėmis, su kuriais bendrauji tik socialiniuose tinkluose? Kuo jie dedasi ir kokie yra iš tikrųjų? „Talentingas ir įtampos nestokojantis romanas, tobulai atskleidžiantis socialinėse medijose slypinčius pavojus – kaip nekaltas dviejų nepažįstamųjų susirašinėjimas labai greitai gali pavirsti į kai ką kur kas grėsmingesnio. Rekomenduoju visiems paaugliams.“ – Library Looter Vertėja: Irma Šlekytė Puslapių skaičius: 264

Kaina knygynuose 14,89 € *Knygų klubo kaina 11,91 €

*papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

55


Francesca Zappia

Renia Spiegel

Renios dienoraštis

Radau tave tarp žvaigždžių

Renia pradėjo rašyti dienoraštį 1939 m. sausį. Kilus karui, jai buvo penkiolika metų. Kartu su seserimi ji gyveno Peremislyje pas senelius. Ji bando bėgti iš Peremislio, kad išvengtų naktinių bombardavimų, stebi kitų žydų šeimų dingimus, bet galiausiai pati tampa geto sukūrimo liudininke. Nepaprastas liudijimas apie karo siaubą ir gyvenimą, kuris egzistuoja net ir tamsiausiais laikais.

Tikrame gyvenime Eliza Mirk drovi, keista ir nedraugiška. Internete ji yra LediGalaktika, anoniminė nepaprastai populiaraus internetinio komikso Pabaisų jūra kūrėja. Eliza neįsivaizduoja, kad galėtų mėgautis tikruoju gyvenimu taip, kaip mėgaujasi internetiniu, ir nė netrokšta pabandyti. Tačiau pasauliui atsitiktinai sužinojus Elizos paslaptį visas jos gyvenimas pasikeičia...

Vertėja: Ugnė Ražinskaitė

Vertėjas: Eugenijus Ališanka Puslapių skaičius: 392

Puslapių skaičius: 352

Kaina knygynuose 16,39 € *Knygų klubo kaina 13,11 €

Kaina knygynuose 17,49 € *Knygų klubo kaina 13,99 €

Sara Allegrini

Tinklas Naktį miške girdėti tik šnaresiai, kone žmogiški klyksmai, Danielio, Madalenos ir Elijo širdžių dūžiai. Jų galvose įkyriai sukasi tas pats klausimas: kaip jie čia atsidūrė vienui vieni? Čia nėra maisto, nėra vandens, nėra mobiliųjų telefonų pagalbai išsikviesti. Sunku patikėti, kad jų šeimos būtų nutarusios juos čia palikti. Iš už medžių juos stebi dvi akys, pabudę jie kasryt randa popieriaus lapą su nurodymais, ką daryti, – nors niekad nesilaikė taisyklių ir buvo pratę nepaisyti bet kokių ribų. O kas, jei susitaikyti su padėtimi ir paklusti yra vienintelis būdas ištrūkti iš košmaro, kuriame jie atsidūrė? Šis sudėtingas ir nepriekaištingai suorganizuotas tinklas sukurtas žmogaus, kadaise, paauglystėje, irgi padariusio be galo skaudžią klaidą – jos, deja, nebeatitaisysi, užtai galima padėti kitiems į panašią padėtį įsivėlusiems vaikinams ir merginoms. Tai romanas, kuris įtraukia ir nustebina skaitytoją, jame, kaip ir tikrame gyvenime, viskas baigiasi nebūtinai gerai. Vertėja: Ieva Frigerio Puslapių skaičius: 256

Kaina knygynuose 14,29 € *Knygų klubo kaina 11,43 €

56


Kalėdų Seneli! MANO VARDAS ŠIE METAI BUVO NUOSTABŪS, NES

MAN YRA ŠIAIS METAIS SUŽINOJAU, IŠMOKAU:

1. 2. 3. 4. 5. ŠIE METAI NULIŪDINO, NES

ATLIKAU ŠIUOS GERUS DARBUS:

1. 2. 3. 4. 5. NORĖČIAU TOKIŲ DOVANŲ:

1. 2. 3. 4. 5.

METŲ


Iliustracijos iš S. Paltanavičiaus „Sniego žmogelių žiema“, iliustravo V. Kvieskaitė. Knyga išrinkta geriausia 2019 m. knyga ir apdovanota Prano Mašioto premija.

Mano piešinys Kalėdų Seneliui


Haris Poteris ir Išminties akmuo

Haris Poteris ir Paslapčių kambarys

Haris Poteris ir Azkabano kalinys

Vertėja: Zita Marienė

Vertėja: Zita Marienė

Vertėja: Zita Marienė

Puslapių skaičius: 248

Puslapių skaičius: 272

Puslapių skaičius: 336

Kaina knygynuose 13,99 € *Knygų klubo kaina 11,19 €

Kaina knygynuose 13,99 € *Knygų klubo kaina 11,19 €

Kaina knygynuose 13,99 € *Knygų klubo kaina 11,19 €

Haris Poteris ir Ugnies taurė

Haris Poteris ir Fenikso brolija

Haris Poteris ir Netikras princas

Haris Poteris ir Mirties relikvijos

Vertėja: Zita Marienė

Vertėja: Zita Marienė

Vertėja: Zita Marienė

Vertėja: Zita Marienė

Puslapių skaičius: 568

Puslapių skaičius: 736

Puslapių skaičius: 512

Puslapių skaičius: 600

Kaina knygynuose 17,99 € Kaina knygynuose 17,99 € Kaina knygynuose 17,99 € Kaina knygynuose 17,99 € *Knygų klubo kaina 14,39 € *Knygų klubo kaina 14,39 € *Knygų klubo kaina 14,39 € *Knygų klubo kaina 14,39 € *papildoma -15% nuolaida su kodu AL-DOVANA, perkant www.knyguklubas.lt

59


30 leidyklos metų autoriai ir vertėjai apie mus Vertėja Zita Marienė „Trisdešimtmetis šiais laikais – pati tikriausia jaunystė. Leidyklai – taip pat. Linkiu „Alma litterai“ neprarasti jaunatviško polėkio! Didžiuojuos, jog dirbu nuo pirmųjų jos knygų, esu dėkinga jos užuovėjoje ramiai sulaukusi rizikos amžiaus. Ir džiaugiuosi pažinusi tiek puikių žmonių.“ Žurnalistas ir rašytojas Dovydas Pancerovas „Alma littera“ mano sąmonėje visada išliks leidykla, perskaičiusi mano pirmosios knygos rankraštį, kuris kitų leidyklų nesudomino. Stengiuosi būti ne tik mylintis autorius, bet ir sąžiningas leidyklos kritikas. Ir vis dėlto, kai viešoje erdvėje kyla diskusijos apie leidyklą, pajuntu bundančius gynybinius instinktus. Linkiu, kad „Alma littera“ rastų didžiosioms leidykloms būdingą balansą tarp populiariosios ir rimtosios literatūros, o lietuvių rašytojams taptų vartais į užsienio skaitytojų širdis.“ Knygų vaikams iliustruotoja ir rašytoja Lina Žutautė „Kai manęs paklausia, nuo ko prasidėjo mano sėkmės istorija, negaliu nepaminėti „Alma littera“ leidyklos ir sutarties dėl pirmosios „Kakės Makės“ knygos, sudarytos per tris dienas. Prieš daugiau nei 10 metų! Per dešimtmetį nė karto nesuabejojau, kad pasirinkau teisingai. Bendrai nueitas kelias ir džiuginantys rezultatai kalba patys už save. Linkiu, kad leidykla ateityje turėtų kuo daugiau tokių sėkmės istorijų ir niekada nepritrūktų drąsos padaryti novatoriškus ar net crazy sprendimus.” Rašytoja Rūta Šepetys „Man didžiulė garbė būti viena iš leidyklos „Alma littera“ autorių. Esu nepaprastai dėkinga už tai, kad leidykla kūrybiškai pristato mano knygas ir dalijasi mano kūryba su Lietuvos skaitytojais. Didžiausi sveikinimai „Alma litterai” 30-ojo jubiliejaus proga!“ Irena Buivydaitė-Kupčinskienė, autorė ir vertėja „Mano pažintis su „Alma littera“ prasidėjo 1994 metais, kai nuvežiau savo pirmojo romano „Šimtas baltų mersedesų“ rankraštį. Nuo to laiko ir bendradarbiauju su šia leidykla ne tik kaip autorė, bet ir kaip vertėja iš anglų kalbos. Man didelė garbė dirbti su „Alma littera“: ji solidi, turi gerus redaktorius, skiria didelį dėmesį teksto ir leidinio kokybei. Malonu bendrauti su draugišku, paslaugiu kolektyvu, kuris gerbia autorius, moka pradžiuginti ir maloniai nustebinti. Linkiu leidyklai augti, klestėti ir išlaikyti gerąsias tradicijas.“


Millions discover their favorite reads on issuu every month.

Give your content the digital home it deserves. Get it to any device in seconds.