Page 17

17 Podkreśla Pan na każdym kroku, że funkcjonuje mnóstwo mitów na temat Kraju Kwitnącej Wiśni. Które z nich należałoby przede wszystkim obalić? Takich stereotypów jest rzeczywiście sporo. Często nasi klienci dziwią się na przykład, że w Japonii nie jada się sushi na co dzień. W mojej rodzinie jemy je może raz na dwa miesiące i u znajomych sprawa wygląda całkiem podobnie. Niesłusznie postrzega się również Japończyków jako surowych, zamkniętych w sobie samurajów.

częścią. Zdarza się, że zabieramy zainteresowanych do nietypowych restauracji, miejsc czy sklepów specjalistycznych, na których im szczególnie zależy. Japonia słynie ze świetnej kuchni i przemysłu precyzyjnego, więc jest w czym wybierać. Organizujemy warsztaty ceremonii herbacianej, spacery w kimonie w tradycyjnym otoczeniu, a także doradzamy, jakie pamiątki warto kupić, co pozwala uniknąć przykrej niespodzianki. Dla osób z alergiami pokarmowymi przygotowujemy propozycje miejsc, w których będą mogły stołować się bez żadnych obaw. Możliwości personalizacji jak na wycieczkę grupową jest naprawdę sporo.

©© Mateusz Kol

Podobno słyniecie Państwo z organizowania podróży szytych na miarę do Kraju Wschodzącego Słońca? Jakie przykładowe atrakcje oferujecie najbardziej wymagającym klientom? Na co mogą oni liczyć ze strony ICHIGO? Poza regularnymi wycieczkami trafia nam się sporo zleceń przygotowywanych pod konkretnego klienta. Często są to firmy, grupy przyjaciół lub znane osoby, którym zależy na dyskrecji. Każdy ma inne oczekiwania, a nasza rola polega na tym, aby im sprostać i zadbać w szczególności o autentyczność. Zdarza się zatem, że zabieramy klientów na walki sumo, nocne łowienie kalmarów, podziwianie wielorybów czy spotkania z gejszami, ale więcej – niestety – nie mogę zdradzić z oczywistych przyczyn. Możemy zagwarantować, że wycieczka z nami zmienia wcześniejsze wyobrażenia o Japonii. Fakt, że wielu uczestników naszych wypraw zgłasza się do nas ponownie i podsyła nam swoich znajomych, mówi sam za siebie.

SS Brama z 1875 r. chramu Itsukushima na wyspie o tej samej nazwie

Te czasy bezpowrotnie minęły i warto wiedzieć, że są oni dumnym, ale naprawdę sympatycznym narodem. Niedawno na spotkaniu biznesowym usłyszałem od Japończyka, który był w Europie, w tym również w Polsce, że Polacy wydają mu się pod wieloma względami najbliżsi ze wszystkich Europejczyków. Z taką opinią spotkałem się zresztą nie pierwszy raz. Być może jest w tym zatem ziarno prawdy.

Panie Mateuszu, wiem już, że jest Pan pasjonatem języków obcych, wielkim propagatorem kultury Japonii oraz wielbicielem nowych technologii. Czy mógłby Pan przybliżyć nam nieco swoją osobę? Myślę, że wiele powie o mnie już kolejność, którą zastosuję przy przedstawianiu się. Po pierwsze – jestem mężem i szczęśliwym ojcem dwójki dzieci, po drugie – przedsiębiorcą, z wykształcenia ekonomistą. Ekonomia obok Japonii stanowi moją drugą pasję, która pojawiła się z czasem. Od niedawna interesuję się również żeglarstwem i staram się regularnie pływać wraz z teściem po japońskim Morzu Wewnętrznym. Prawdopodobnie jestem jedynym Polakiem, który posiada licencję na łodzie motorowe w Japonii…, ale wspominam o tym dlatego, że być może po wywiadzie odezwie się do mnie jakiś rodak zainteresowany dołączeniem do załogi. Poza tym w najbliższym czasie planuję publikację książki niemal w całości napisanej w shinkansenach.

Dlaczego – Pańskim zdaniem – wycieczki do Japonii są takie popularne? I dlaczego na ich organizatora warto wybrać właśnie ICHIGO? To wspaniały kraj o przebogatej, niezmiernie oryginalnej kulturze, którego naprawdę szkoda nie odwiedzić chociaż raz w życiu. Jak wspomniałem już wcześniej, ICHIGO nie jest dla wszystkich, ale jeśli komuś szczególnie zależy na poznaniu Japonii z bliska, to z pewnością powinien postawić na nas.  ICHIGO.PL Ogólnopolski kontakt: +48 721 247 050 (infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–18.00)

e-mail: biuro@ichigo.pl •

TT Szef kuchni przyrządzający stek z doskonałej wołowiny z Kobe

©© Mateusz Kol

©© Mateusz Kol

TT Świątynia Złotego Pawilonu w Kioto odbudowana w 1955 r.

www.ichigo.pl

JESIEŃ–ZIMA 2018

ALL Inclusive-JESIEN-ZIMA 2018  

Luxoury travel magazine from Poland

ALL Inclusive-JESIEN-ZIMA 2018  

Luxoury travel magazine from Poland

Advertisement