Page 161

161

©© Creativaimage/E+/Getty Images

niem, tak też musi być w przypadku wszystkich włoskich interesariuszy, zarówno publicznych, jak i prywatnych. Oznacza to nie tylko wspólną misję. Obecnie mamy 29 lokalnych oddziałów na całym świecie, które działają w pełnej współpracy z ambasadami, izbami handlowymi i głównymi włoskimi przedstawicielstwami.

©© e55evu/iStock/Getty Images

SS Wyprawa piesza w rejonie masywów Sassolungo i Sella w Dolomitach

SS Miejscowość Barrea nad jeziorem o tej samej nazwie (w Abruzji)

głównie do osób zamożnych, rodzin, milenialsów i ludzi zainteresowanych takimi tematami jak sport, jedzenie i wino, kultura. W centrum uwagi znajduje się również przemysł spotkań (MICE).

Jak wygląda promocja turystyczna 4.0 w dobie mediów społecznościowych i big data? Strategie marketingowe bazują głównie na inteligencji i dogłębnej wiedzy o klientach, rynkach i trendach pochodzącej zarówno z big data, jak i small data. Przez lata nauczyliśmy się wiele o tym, jak wpływać na podróż klienta przez różne punkty kontaktowe i ciągle uczymy się tego w stale zmieniającym się środowisku. Nauczy­liśmy się również, jak działać globalnie, stosując podejście lokalne. Promo­cja 4.0 oznacza, że jesteśmy w stanie lepiej identyfikować nasze cele, przesłania i narzędzia oraz krok po kroku monitorować wyniki naszych działań i dostosowywać się do potrzeb. Potra­fimy także odpowiedzieć na potrzeby klienta przed podróżą, w jej trakcie i po niej. Ale nadal nie jesteśmy w stanie zastąpić kieliszka wyśmienitego włoskiego wina za pomocą infotechnologii i biotechnologii! Jeśli chodzi o „lata tematyczne”, w 2017 r. w kręgu zainteresowań znalazły się włoskie miasteczka, a w 2018 r. – jedzenie i wino. Oba tematy promowały włoski styl życia. Jaki jest plan tematyczny na nadchodzące lata? Jakich turystów będą poszukiwać Włochy w ciągu najbliższych kilku lat? Celem Włoch jest zrównoważona turystyka, która przyczynia się do zwiększenia wartości danych obszarów. Rok 2019 będzie rokiem turystyki w stylu slow, co oznacza opracowywanie innowacyjnych produktów i celów podróży, których doświadcza się głęboko, czyli w jedyny sposób, w jaki można uchwycić istotę i piękno naszego kraju. W 2019 r. Włochy uhonorują Leonarda da Vinci (z okazji 400. rocznicy jego śmierci), prawdziwego ambasadora innowacji, piękna i geniuszu.

TT Włochy są jednym z najstarszych rejonów upraw winorośli na świecie

TT Dolomity to znakomite miejsce na zimowy wyjazd dla całej rodziny

©© franckreporter/E+/Getty Images

©© Imgorthand/E+/Getty Images

Jaka jest nowa misja i „korporacyjna” tożsamość ENIT? „Made in Italy” oznacza wartość naszego dziedzictwa kulturowego i naturalnego, wartość naszej kuchni i wina, wartość naszych ludzi. Nasza tożsamość korporacyjna musi być zgodna z tym pozycjonowa-

Na jakich rynkach koncentruje się nowa krótkoterminowa strategia ENIT? Na Europie, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Rosji jako głównych rynkach. Poza tym na przyciągającym coraz bardziej naszą uwagę Dalekim Wschodzie i Chinach, gdzie nasza cyfrowa strategia marketingowa będzie rosła w siłę. 

JESIEŃ–ZIMA 2018

ALL Inclusive-JESIEN-ZIMA 2018  

Luxoury travel magazine from Poland

ALL Inclusive-JESIEN-ZIMA 2018  

Luxoury travel magazine from Poland

Advertisement