Page 1

DESIGN


„PRAWDZIWA SZTUKA TO TAKA, KTÓRA POWSTAJE DZIĘKI POTRZEBIE TWORZENIA” ALBERT EINSTEIN


KONTAKT

GRÓJECKA

EKO - PARK

LOKAL POKAZOWY KALISKA

PROMENADA / UL. NOWAKA JEZIORANSKIEGO

DZIAŁANIA

ONE DESIGN - O FIRMIE

04 06 08 12 14 18 20


O NAS One Design jest pracownią założoną przez pasjonatki dobrego wzornictwa – Agatę Filipczuk i Agatę Petz. Obydwie posiadają wieloletnie praktyczne i teoretyczne doświadczenie w aranżacji wnętrz, zdobywane nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami, między innymi we Włoszech będących Mekką znakomitego designu. Zamiłowanie do dobrych, modernistycznych projektów, w imię słynnego zdania „Mniej znaczy więcej” wygłaszanego wielokrotnie przez Miesa van der Rohe, widać w każdym szczególe ich pracy, a także w doborze architektów, z którymi współpracują. Bo to od nich zależy finalny efekt i satysfakcja Klienta.

ONE TO PASJA. TO JEDNOŚĆ. TO


Dbanie o Klienta było od samego początku dla właścicielek One Design priorytetem, dlatego „One” symbolizuje również integrację usług pracowni – od stworzenia projektu, przygotowania wyceny, określenia specyfikacji materiałów, po ich zakup i koordynację prac budowlanych. Oznacza to, że powierzenie projektu One Design to nie tylko oszczędność środków finansowych, ale także czasu Klienta. Czasu, który dzisiaj jest jedną z najcenniejszych rzeczy, jakie posiadamy. „Dotarcie do sedna rzeczy nigdy nie jest proste”, mawia francuski projektant Philippe Starck. Dlatego my, zawsze szukamy odpowiedniej drogi do osiągnięcia sukcesu – tym sukcesem są projekty na najwyższym poziomie i zadowolenie Klientów.

Do zobaczenia! Agata Filipczuk | Agata Petz

DESIGN PRZEDE WSZYSTKIM SPÓJNOŚĆ IDEI I PROJEKTÓW.


DZIAŁANIA | REALIZACJA PROJEKTY OBEJMUJE DWA ETAPY:

O1.

PROJEKT ARANZACJI WNETRZ 8 TYGODNI 1. 2. 3. 4. 5. 6.

O2.

Podpisanie umowy. Przeprowadzenie inwentaryzacji lokalu. 5 spotkań, które moga się odbyć w biurze, sklepie, hurtowniach bądź też na budowie. Przygotowanie przez architekta kompletnego projektu wykonawczego. Przygotowanie szczegółowego kosztorysu na podstawie wyselekcjonowanych materiałów. Odbiór projektu,

PRACE REMONTOWO-BUDOWLANE 10-12 TYGODNI 1. 2. 3.

Podpisanie umowy. Prace remontowo – budowlane wykonane zgodnie z projektem. Odbiór prac oraz podpisanie protokołu zdawczo odbiorczego.


ODBIÓR PROJEKTU SKŁADA SIĘ NA: Projekt budowlany z rozmieszczeniem ścianek działowych (w formie rzutu z góry), Projekt funkcjonalny wnętrza – przygotowanie układu funkcjonalnego pomieszczeń z uwzgled ̨ nieniem wyposażenia we wszystkich pomieszczeniach (w formie rzutów z góry), Projekt układu podłóg – dobór materiałów, linie łączeń, rozrysowanie schodów (w formie rzutów z góry i przekrojów), Projekty wszystkich kluczowych instalacji wewnętrznych, które będą stanowiły wytyczne dla wykonawcy (w formie rzutów z góry i widoków), Projekt instalacji elektrycznej – rozplanowanie punktów oświetleniowych i elektrycznych, propozycja opraw świetlnych w łazienkach i kuchni, jak również w sufitach podwieszanych (w formie rzutu z góry),

Projekt sufitów podwieszanych i innych elementów z płyt G-K – rozrysowanie sufitów podwieszanych, ścianek ozdobnych i wnęk (w formie rzutów z góry, widoków i przekrojów), Projekt ścian – wybór kolorystyki, dobór materiałów (np. tapet, tynków strukturalnych), rozmieszczenie i dobór sztukaterii, gzymsów, okładziny, materiałów wykończeniowych ścian (w formie rzutów z góry i widoków) Projekt łazienek i kuchni – w zakres wchodzą wszystkie elementy aranżacyjne w kuchni i łazienkach, rozplanowanie funkcji wyposażenia, przyłącza wodnokanalizacyjne, rozplanowanie okładzin ściennych (AGD, armatura łazienkowa, oświetlenie - w formie rzutów z góry i widoków) Projekt mebli kuchennych i zabudowy meblowej (w formie rzutów z góry i widoków).

„LUDZIE IGNORUJĄ WZORNICTWO, KTÓRE IGNORUJE LUDZI” FRANK CHIMERO


PROMENADA / UL. NOWAKA JEZIORANSKIEGO


„DOBRY DESIGN JEST OCZYWISTY. ŚWIETNY DESIGN JEST TRANSPARENTNY” JOE SPARANO


PROMENADA / UL. NOWAKA JEZIORANSKIEGO KLIENT: WŁAŚCICIEL INTERESUJĄCY SIĘ NOWOCZESNYMI, DYNAMICZNYMI ROZWIĄZANIAMI W PROJEKTOWANIU CEL: NOWOCZESNA, OSTRA, ZDECYDOWANA PRZESTRZEŃ | POWIERZCHNIA: .... M2

„DESIGN TO PLAN ZAARANŻOWANIA ELEMENTÓW W NAJLEPSZY Z MOŻLIWYCH SPOSÓBÓW, ABY OSIĄGNĄĆ ZAMIERZONY CEL” CHARLES EAMES

W apartamencie zdecydowano się na użycie zimnych materiałów – szkła, kamienia, marmurów i płyt, które nadają wnętrzu chłodnego, zdecydowanego charakteru, przełamanego czerwienią. Ciekawym zabiegiem zastosowanym w otwartej przestrzeni kuchennowypoczynkowej, jest zamontowanie szyny z przesuwaną, szklaną ścianą. Kuchenne blaty wycięte zostały z kwarcu, natomiast część ściany pomiędzy blatami a górnymi szafkami uzupełniono betonowymi płytami, nawiązując do industrialnych inspiracji, powtarzających się w wielu pojedynczych elementach mieszkania – m.in. kinkietach.


STREFA WYPOCZYNKU JADALNIA

KUCHNIA

ŁAZIENKA GOŚCINNA


„TO, CZEGO LUDZIE POTRZEBUJĄ PONAD WSZYSTKO, STEPHEN GARDINER TO PORZĄDEK”


LOKAL POKAZOWY KALISKA POWIERZCHNIA: .... M2

Przestrzeń elegancka, nowoczesna. Elementy zdobiące nawiązują do nauki – powtarzający się element cząstek chemicznych, czy fotografia tzw. kołyski Newtona – przyrządu ilustrującego prawo zachowania pędu i energii. Apartament ten to odpowiedź na zapotrzebowania i zainteresowania młodej, aktywnej, spełniającej się zawodowo osoby, która ceni minimalizm we wnętrzach objawiający się nie tylko w ograniczeniu ilości przedmiotów, ale m.in. użyciu materiałów – płyta, drewno, kamień. W propozycji istnieje również alternatywa – stonowanie przestrzeni (wciąż minimalistycznej) drewnem, a tym samym nadanie jej ciepłego charakteru.


EKO - PARK


„BÓG TKWI W SZCZEGÓŁACH” MIES VAN DER ROHE


EKO PARK KLIENT: MŁODE, ŚWIADOME MAŁŻEŃSTWO Z DZIECKIEM CEL: STWORZENIE PRZESTRZENI NOWOCZESNEJ, MINIMALISTYCZNEJ, UTRZYMANEJ W STONOWANEJ KOLORYSTYCE, WYGODNEJ DLA MAŁŻEŃSTWA Z DZIECKIEM | POWIERZCHNIA: .... M2

W projekcie EKO PARK szczególna uwaga skupiona została na zagospodarowaniu ograniczonej przestrzeni w taki sposób, aby jak najwygodniej korzystać mogła z niej rodzina. W mieszkaniu dominują trzy podstawowe barwy – biel, czerń i drewno. Jedynie pokój dziecka wyróżnia się różami i fioletami.

Otwartą przestrzeń kuchenno-wypoczynkową przełamuje filar pokryty białą cegłą, który spełnia dwie role: funkcjonalną – oddziela miejsce przygotowania posiłku od reszty pomieszczenia, a także stanowi miejsce zagospodarowania sprzętu kuchennego i estetyczną – w swojej formie staje się ozdobą. Łazienka pozbawiona światła dziennego została wyłożona białymi płytkami, które oprócz odbijania światła dodatkowo powiększają optycznie pomieszczenie.

„LEPIEJ JEST BYĆ DOBRYM, NIŻ BYĆ ORYGINALNYM. ”

MIES VAN DER ROHE


STREFA WYPOCZYNKU JADALNIA

KUCHNIA

ŁAZIENKA GOŚCINNA


„DOM JEST MASZYNĄ DO MIESZKANIA. ” LE CORBUSIER


GRÓJECKA POWIERZCHNIA: .... M2

Projekty przestrzeni opierające się na nowoczesnym designie. W tym przypadku apartament staje się sceną dla aktorów, którymi są dodatki – monochromatyczne plakaty i fotografie, krzesła i fotele marki Vitra zaprojektowane przez małżeństwo Eamesów, industrialne oświetlenie. Elementem scalającym pomysły w jedność są zimne i złamane odcienie bieli pojawiające się w każdej propozycji pomieszczenia.


ONE ul. PUナ、WSKA 5 LOK. 4 | 02-515 WARSZAWA kom.: +48 608 822 212 | tel.: +48 22 389 62 65 | email: BIURO@ONEDESIGN.PL WWW.ONEDESIGN.PL

One design propozycje 3 issuu  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you