Page 1

ПРО ПРОЕКТ Міжнародний еко-культурний фестиваль

“ТРИПІЛЬСЬКЕ КОЛО”


Фестиваль «Трипільське коло» — це найпотужніша етно-подія року в Україні, що вже вчетверте відбудеться у форматі open-air у місті Ржищів Київської області в 30 червня - 3 липня 2011 року.


ПРО ПРОЕКТ. Міжнародний еко-культурний фестиваль “ТРИПІЛЬСЬКЕ КОЛО”

За підтримки: Міністерства культури і туризму України Київської обласної державної адміністрації Ржищівської міської ради

Організатори: ТОВ «Трипільське коло» ГО «Центр розвитку творчості «Лілея» ГО «Благодійне товариство підтримки охорони фауни та флори»

Концепція: Фестиваль — комплекс заходів, джерело актуальних ідей, що створює платформу для спілкування, творчості, відпочинку. «Трипільське коло» виступає інструментом зрушення Фестивальної аудиторії із стадії мистецтва споглядання і споживання до мистецтва творення, із пасивного існування до повноцінного гармонійного життя. Таємниче Трипілля є приводом для бурхливого мистецького і пізнавального процесу. На його основі проект об’єднує в собі музичні, освітні, екологічні, спортивні та інші розважальні і просвітницькі програми. Кожен відвідувач — творець оточуючого світу. Тому Фестиваль саме через комунікацію і мистецтво дає зрозуміти значущість людини, цінність власного життя, гармонійного відношення до здоровя, природи, суспільства і активізує її до позитивних змін свого існування, своєї громади, своєї держави. «Трипільське коло» має п’ятирічний цикл, кожен Фестивальний рік носить тематику однієї із стихій природи — Води, Землі, Вогню, Повітря із відповідною програмою і тематикою. Важливо — територія Фестивалю оголошується вільною від вживання алкоголю та тютюнопаління. Принципи: «Зробимо Трипілля ближчим» «Територія вільна від вживання алкоголю, тютюну та інших наркотиків» «Територія відкрита для творчості» «Здоровий спосіб життя» «Гармонія людини та навколишнього середовища»


ПРО ПРОЕКТ. Міжнародний еко-культурний фестиваль “ТРИПІЛЬСЬКЕ КОЛО”

Проблематика, яку вирішує Фестиваль, тісно пов’язана з світоглядною кризою розвитку суспільства, що призводить до байдужості та недбалого ставлення сучасної людини до свого здоровя, природи, історії та держави.

Місія: Через загальне відчуття єднання навколо духу творчості, спілкування та прагнення до здорового способу життя, надихнути людей до саморозвитку та самоусвідомлення.

Завдання: 1. Популяризація національної історичної спадщини 2. Забезпечення якісного сімейного культурного відпочинку 3. Популяризація здорового способу життя

Мета: Використовуючи тему Трипілля, через мистецькі, музичні, екологічні, оздоровчі, спортивні, інші розважальні та пізнавальні програми пробудити інтерес до світових етнічних культур, запропонувати альтернативні способи відпочинку, активізувати творчий та пізнавальний процес відвідувачів Фестивалю. Провідним же завданням Фестивалю є сприяння розвитку туристичної інфраструктури Київщини в рамках підготовки до Євро 2012.

4. Формування позитивного екологічного мислення 5. Налагодження міжнародного культурного співробітництва 6. Сприяння розвитку зеленого туризму у Київському регіоні 7. Розвиток місцевих громад 8. Розвиток туристичної інфраструктури в рамках підготовки до Євро 2012


ПРО ПРОЕКТ. Міжнародний еко-культурний фестиваль “ТРИПІЛЬСЬКЕ КОЛО”

Фестиваль «Трипільське коло» вже 3 роки традиційно відбувається в місті Ржищів Київської області в перші вихідні липня.

Аудиторія В 2010 році Фестиваль зібрав близько 10 тис. чоловік, переважна більшість з яких проживають у місті Києві (83%) та Київській області.

місце проживання відвідувачів

вікова структура відвідувачів

Вікова структура відвідувачів Фестивалю: діти 0-16 років – 6,5%, молодь 16-23 років – 24%, молоді сім’ї 23-35 років – 39%, люди середнього віку 36-55 років – 27%, люди пенсійного віку 56-75 років – 3,5%.

Такому кількісному зростанню в розрізі відвідувачів та представників змі, Фестиваль завдячує своєму якісному та вдалому наповненню програми, вдало проведеній інформаційній кампанії заходу, зростанню професійності команди організаторів та підвищенню рівня надання послуг безпосередньо під час проведення заходу, поглиблення співпраці з громадським та міжнародним сектором.


ПРО ПРОЕКТ. Міжнародний еко-культурний фестиваль “ТРИПІЛЬСЬКЕ КОЛО”

Програма Щороку проект набуває розмаху. Так, наприклад, крім 2-х сцен (Головної та Малої фольклорної) в 2008 проект реалізовував 10 мистецьких територій, а в 2010 – вже 32; кількість учасників проекту в 2008 році складала близько 400 чоловік, а у 2010 – близько тисячі чоловік. Тобто зростання наповнення програми Фестивалю більше ніж у три рази. Так, 2010 року Фестиваль мав дві потужні сцени для виступів творчих колективів, театрів, танцювальних колективів, потужністю 100 і 60 кВт відповідно. На сценах Фестивалю протягом 4-х днів виступило 13 музичних гуртів, що працюють у стилях етно, джаз та рок, 13 фольклорних колективів, 3 клуби історичної реконструкції танців, 5 театрів, 6 вогняних театрів, більше 25 майстер-класів з різноманітних народних та сучасних напрямків танців

Головна сцена: Протягом трьох років на Головній сцені Фестивалю виступило понад 40 гуртів, серед яких Піккардійська терція, Mad heads XL, Руслана, Trigon (Молдова), Osi mira (Білорусь), ДахаБраха, АтмАсфера, Русичі, POLIКАРП, Н.Три, Стелсі, Камо Грядеши, Очеретяний Кіт, ART GROOVE, SkyTrix, Пропала Грамота, Астарта, НеДіля, Dark Patrik, ТопорОркестра, Рокаш (Білорусь) та багато інших.

“Русичі”

“Mad Heads XL”

“АтмАсфера”

“Даха Браха”

“Руслана”


ПРО ПРОЕКТ. Міжнародний еко-культурний фестиваль “ТРИПІЛЬСЬКЕ КОЛО”

Мала сцена: А на Малій фольклорній сцені за три роки виступило більше 50 колективів, серед яких БОЖИЧІ, ГуляйГород, Михайлове чудо, Царина, Буття, Сіверські клейноди, Хорея Козацька, Кросна, Гурт музею Івана Гончара, Володар, Дай Боже та багато інших. Також на цій сцені відбувалися виступи театральних колективів з усієї України, фаєр-шоу, виступи барабанщиків та покази колекцій українських молодих дизайнерів.


ПРО ПРОЕКТ. Міжнародний еко-культурний фестиваль “ТРИПІЛЬСЬКЕ КОЛО”

Майданчики: Толока Еко-стежка до Дніпра Територія здоров’я Езотерика Територія краси Літературна сцена Дитячий майданчик Екологічний майданчик Територія спілкування Сінема-намет

Фаєр-шоу Територія казки Територія кохання Майданчик природного розвитку і творчості Drum-zone Фестиваль борщу Трипілля-квест Лучне сптільбище Sky-park

Фаєр-шоу

Хатинка зубаря Ленд-арт Трипільські ігри Територія культур світу Чайні локації Розумний майданчик Коло майстрів та інші.

Ярмарок

Ленд-арт

До реалізації цих творчих майданчиків було залучено 1056 учасників. Майданчики були розміщені на 15 га території Фестивалю. (Додаток 1, 2) Також невідємною частиною Фестивалю був Ярмарок народних промислів, що складався з близько 70 яток, де щодня надавалося від10 до 35 майстер-класів з народно-ужиткових мистецв.

Толока

Дитячий майданчик

Коло майстрів


ПРО ПРОЕКТ. Міжнародний еко-культурний фестиваль “ТРИПІЛЬСЬКЕ КОЛО”

З року в рік команда організаторів Фестивалю робить все можливе, щоб відвідувачі Фестивалю відчували себе протягом всіх днів якнайкомфортніше. Так 2010 року відбулось покращення інфраструктури Фестивалю, а саме було забезпечено на вищому рівні: • комфортне і регулярне транспортування відвідувачів Фестивалю по маршруту «КиївТрипільське коло-Київ»; • безпеку відвідувачів через залучення Спецпідрозділу ВВ МВС – «Барс» та залучення приватної охоронної організації; • безалкогольність заходу шляхом запровадження системи штрафів та перевірок для підприємців на території харчування та еко-патрулів для відвідувачів заходу; • використання системи сортування сміття та регулярного вивезення його з території; • залучення організацій та підприємців, що забезпечили якісним харчуванням як учасників так і відвідувачів Фестивалю. Загалом було залучено 23 підприємства; • залучення технічних працівників через виділення робочих місць для місцевої громади; • житлових умов через активну співпрацю з Асоціацією зеленого туризму, організацію централізованого наметового табору та залучення гуртожитків та готелів для розміщення учасників заходу. Таким чином було розміщено на більше 1000 чоловік • достатньої кількісті біотуалетів та щоденне їх обслуговування протягом всіх днів Фестивалю; • забезпечення безперебійного водопостачання на територію Фестивалю двома водовозами; • збільшення площі автостоянки для відвідувачів, її охорона та налагодження зручної транспортної розв’язки при під’їзді до території Фестивалю; • впровадження ідентифікаційної пропускної системи контролю; • забезпечення медичним обслуговуванням відвідувачів та учасників у співпраці з Клінікою «БОРИС»; • забезпечення паливом наметового містечка.


ПРО ПРОЕКТ. Міжнародний еко-культурний фестиваль “ТРИПІЛЬСЬКЕ КОЛО”

Співпраця ЗМІ. На дійство Фестивалю 2010 року було акредитовано 196 змі, 332 представника котрих відвідали захід протягом всіх чотирьох днів. (Додаток 1. Media) Громадські організації. При реалізації Фестивалю в 2010 році поглибилась співпраця з громадськими організаціями як всеукраїнськими так і міжнародними різного напрямку діяльності: екологічні, оздоровчі, мистецькі, правозахисні, просвітницькі та інші, що дозволило нам більш широко представити основні принципи, що реалізуються Фестивалем, та створити якісне поле для спілкування між громадським сектором, відвідувачами та змі безпосередньо на заході. Фінансова підтримка. Важливу роль в реалізації проекту протягом всіх трьох років відігравало залучення недержавних джерел фінансування, в якості благодійної допомоги та спонсорства. Компанії та організації, що стали нашими надійними партнерами: ТМ «Ярило», ТОВ «ЕРНСТ ЕНД ЯНГ», МГО «Швейцарська конфедерація», ТД «Органік Ера», ТМ «Jacobsens», МОВОП «FIBL», ПП «OLLi», ФІМгруп, Грінко, Борис.

ОРГАНІК ЕРА


ПРО ПРОЕКТ. Міжнародний еко-культурний фестиваль “ТРИПІЛЬСЬКЕ КОЛО”

Команда Команда організаторів 2010 року складалася з 5 чоловік оргкомітету, 43 чоловік кураторів майданчиків та 154 чоловік волонтерів.

Трипільське Коло: про проект  
Трипільське Коло: про проект  

Фестиваль «Трипільське коло» — це найпотужніша етно-подія року в Україні, що вже вчетверте відбудеться у форматі open-air у місті Ржищів Киї...

Advertisement