Page 1

6 nástrojů pro SMB marketing Které sami úspěšně používáme


Přehled Canva - www.canva.com Hotjar - www.hotjar.com Google Drive - www.drive.google.com Unbounce - www.unbounce.com Trello - www.trello.com Flickr - www.flickr.com S žádnou z uvedených firem nemáme nic společného a z jejich propagování pro nás neplynou žádné výhody. Všechny uvedené nástroje doporučujeme pouze proto, že je sami používáme a máme s nimi dobré zkušenosti.


CANVA je vynikající nástroj na tvorbu grafiky. Ať už potřebujete vytvářet obrázky pro Facebook, grafiku na blog nebo pro tisk. Práce v Canva je zcela zdarma a navíc máte přístup k obrovské galerii vzorových grafik, fontů, grafických prvků a obrázků. Je možné nahrát i vlastní obrázky a pracovat s nimi. Platit budete pouze $1 v případě, pokud použijete některý z prémiových obrázků.

BONUSOVÝ TIP: Pokud vám u grafiky dojdou nápady nebo schopnosti, pro profesionální grafické práce za směšné částky doporučujeme www.fiverr.com. Jedná se o komunitu grafiků z celého světa, kteří nabízí své služby. Zkuste si vyfiltrovat grafiky z chudších zemí s dostatečným počtem recenzí a máte téměř jistotu, že získáte kvalitní práci možná za desetinu ceny ve srovnání s tím, kdybyste kontaktovali grafickou agenturu.


HOTJAR nabízí spoustu věcí a řadu z nich můžete využít zadarmo. Umí sledovat, co lidé na vašem webu provádí, na co klikají a potom z toho vygenerovat grafické heatmapy. Umí nahrávat aktivitu konkrétních uživatelů. Umí říci, kolik procent lidí si přečte článek na blogu až do konce. Můžete pomocí něj vytvořit dotazník, případně se ptát lidí pomocí vyjíždějícího okýnka přímo na vašem webu. V základu zdarma, placené verze od $29.

BONUSOVÝ TIP: Heatmapy jsou neocenitelým pomocníkem při zvyšování konverzního poměru webu. Pomohou vám odhalit základní chyby vašeho webu. Např. zjistíte, že lidé chtějí klikat na něco, co není klikatelné a naopak důležité prvky stránky ignorují. Uvidíte, které důležité informace jsou schované a lidé se k nim dostanou jedině pokud budou skrolovat.


GOOGLE DRIVE umí nahradit kancelářské programy, dají se v něm snadno tvořit dokumenty, spreadsheety a prezentace. Pomocí Google Slides vzniklo i toto PDF. Obrovskou výhodou je možnost soubory a složky sdílet, takže k nim může mít přístup celá firma. Google Drive je ideální i pro zálohování dokumentů. Můžete si stáhnout desktopovou aplikaci a zvolit, které složky z počítače má Google Drive automaticky zálohovat. Díky tomu se nemusíte obávat o cenná data. V bezplatné verzi můžete využít až 15GB.

BONUSOVÝ TIP: protože Google Drive používá po celém světe řada lidí, existují tisíce bezplatných template, které můžete využít. Stačí jít na stránku https://docs.google.com/templates a hledat. Protože si jako malá firma nemůžeme dovolit nákladná řešení, sami využíváme spreadsheety například pro evidování objednávek a pro interní přehled o příjmech a výdajích.


UNBOUNCE je neocenitelným pomocníkem při tvorbě a testování landing page. Každá kampaň v online marketingu by měla mít jasný cíl a vlastní stránku, která návštěvníkům dá na výběr pouze ze dvou možností - splnit cíl nebo odejít. Díky Unbounce je to hračka, pomocí vzorových stránek dokážete snadno vytvořit pěkně vypadající stránku, bez znalosti programování nebo grafiky. Zdarma; pokud chcete vlastní URL od $99 měsíčně.

BONUSOVÝ TIP: Unbounce je neocenitelný i pro AdWords kampaně, protože vám umožní vytvářet landingpage vysloveně na míru reklamám. Díky tomu zvýšíte skóre kvality svých klíčových slov, snížíte cenu za proklik a zvýšíte konverzní poměr. Dalším benefitem je možnost A/B testovat více variant stejné stránky a tím opět značně zvýšit konverzní poměr.


TRELLO je výborný nástroj na organizaci práce a projektů, na kterých pracujete. Pokud máte tolik věcí, že si je nepamatujete, Trello si je zapamatuje za vás. Pro jednotlivé projekty si můžete vytvoříte nástěnky a mít přehled o tom, v jaké fázi se projekty nachází. Navíc lze věci snadno sdílet mezi více lidmi, přidávat komentáře, reagovat na ně a nehledat potom diskuze po emailech. Většině lidí bude stačit bezplatná verze.

BONUSOVÝ TIP: Nevím jak vy, já mívám při návalu práce největší problém s tím, abych si správně urovnal priority a neřešil nedůležité věci jen proto, že se zrovna odněkud objeví. Výbornou strategií je napsat si večer maximálně 5 důležitých věcí, které je potřeba co nejdříve udělat. A potom se další den nevěnovat ničemu jinému, dokud těchto pět věcí není hotovo.


FLICKR je výborným zdrojem obrázků pro všechny bloggery. Žádný kvalitní článek na internetu se bez obrázků neobejde. Jak získat kvalitní obrázky zdarma? Flickr nabízí databázi obrázků z celého světa. Umožňuje nastavit vyhledávací filtr na “No known copyright restrictions” případně “Commercial use allowed”. Díky tomu můžete zvolený obrázek zdarma použít. U druhé uvedené možnosti si vždy přečtěte detail licence, ve většině případů musíte uvést autora, přidat odkaz, případně další věci.

BONUSOVÝ TIP: Spousta lidí si neuvědomuje, že téměř všechny obrázky na internetu jsou něčí duševní vlastnictví. Použít fotografii, kterou najdete přes Google obrázky, vás může přijít pěkně draho. Proto se vždy raději dvakrát ujistěte, že máte oprávnění daný obrázek použít. Dalším výborným zdrojem bezplatných obrázků je pixabay.com


BONUS NAVÍC Online kontrola AdWords je nástroj, který jsme původně vyvinuli pro vlastní potřebu. Pokud potřebujeme rychle zkontrolovat, v jaké formě je AdWords účet klienta nebo zájemce o naše služby, v této online aplikaci to máme během 3 minut. Kontrolu AdWords můžete nyní zdarma využít i vy. Pro vaše pohodlí jsme ji uzpůsobili pro PC, tablety i pro mobily.

V jaké formě je vaše AdWords kampaň? Zjistěte to pomocí unikátní aplikace, kterou vyvinul Google Premier Partner. Zdarma.

Více informací >>


Pokud máte jakýkoliv dotaz, rádi Vám jej zodpovíme

MarketingPPC s.r.o. E-MAIL: info@marketingppc.cz SKYPE: marketingppc WEB: www.marketingppc.cz

Tento průvodce je chráněn jako duševní vlastnictví a jako takový může být použit pouze pro vlastní potřebu. Pro jakékoliv jiné použití, zejména šíření jeho obsahu, je třeba si vyžádat písemný souhlas. Při sestavování tohoto dokumentu bylo postupováno s nejvyšší možnou pečlivostí. Přesto je možné, že se některé informace mohou ukázat jako nepřesné, zastaralé či zavádějící. Jakékoliv informace obsažené v tomto průvodci by měly být považovány za informativní; pokud se je rozhodnete využít, činíte tak na vlastní riziko. Poslední úprava průvodce proběhla 9.12.2017.

6 nastroju pro smb  
6 nastroju pro smb  
Advertisement