Page 1

ФУНКЦІЇ І ОСОБЛИВОСТІ СУЧАСНИХ КОТЛІВ Дивлячись на котел, здається, що це дуже простий пристрій і його основна функція гріти воду в системі опалення. Ще років 20 тому так воно і було. Але сучасний котел повинен підтримувати комфортну температуру в будівлі або приміщенні в повністю автоматичному режимі, а також готувати воду в необхідній кількості. Також він повинен бути енергоефективним, екологічним, безпечним і доступним за ціною. Сучасні котли мають велику кількість функцій і особливостей, які зазвичай перераховуються в каталогах. Найчастіше зрозуміти, про що мова, важко не тільки користувачеві котла, але і деяким фахівцям. До того ж, у різних виробників, термінологія розрізняється. У цій статті ми вирішили пояснити функції і особливості сучасних котлів на прикладі настінних котлів BAXI. Безперервна електронна модуляція полум'я в режимах опалення і ГВП одна з основних функцій електроніки електронна котла. Особливо корисна ця функція в модуляція режимі ГВП у котлах з проточним полум'я теплообмінником. Котел автоматично підбирає необхідну потужність залежно від кількості та температури води, що споживається. У режимі опалення і при нагріванні бойлера ГВП модуляція допомагає зробити роботу котла більш плавною. Котел запускається і догріває останні 5 градусів на зниженій потужності. Це також дозволяє котлу зменшити кількість запусків, а значить, збільшує його ресурс служби. Плавне електронне запалювання - на опалення котел запускається на мінімальному полум'я і протягом електронне приблизно 40 секунд виходить на запалювання максимальну потужність. Функція потрібна для того, щоб зробити роботу котла більш тихої і плавною, а також збільшити його ресурс. При виробництві гарячої води в проточному режимі цей алгоритм не працює, оскільки в цьому випадку важливіше швидкість виходу на необхідну температуру. Постциркуляція насоса - функція працює тільки при встановленому кімнатному термостаті. При виключенні котла кімнатним термостатом насос працює 3 хвилини, а далі вимикається. Призначений для економії електроенергії та на деяких моделях котлів може бути відключена. Якщо кімнатний термостат не встановлений, насос працює постійно.

Вбудована погодозалежна автоматика - ця функція вже закладена у всіх сучасних котлах погодозалежна BAXI, і для її використання потрібно автоматика додатково встановити датчик вуличної температури. Котел сам автоматично буде підтримувати потрібну температуру на подачі в систему опалення в залежності від температури на вулиці. Самоадаптація погодозалежної автоматики функція закладена в найбільш прогресивних котлах BAXI LUNA-3 Comfort, NUVOLA-3 Comfort і у всіх конденсаційних моделях. Працює при встановленому на котлі датчику кімнатної температури і дозволяє автоматично підібрати оптимальну погодозалежну криву за допомогою аналізу зміни температур на вуличному і кімнатному датчику температури. Ця функція сприяє максимальному комфорту для користувача і економії газу. Можливість тижневого програмування режиму роботи та ГВП - функція закладена в найбільш тижневий прогресивних котлах BAXI LUNA-3 програматор Comfort, NUVOLA-3 Comfort і у всіх конденсаційних моделях. Дозволяє створити свою оптимальну добову і тижневу програму роботи контуру ГВП (актуально при встановленому бойлері ГВС) та опалення. При програмуванні контуру ГВП можливі два режими - включено / вимкнено, при програмуванні контуру опалення з'являється також режим зниженої температури. Дана функція при продуманому налаштуванні дозволяє суттєво економити газ без шкоди для комфорту людини.


Система самодіагностики і запам'ятовування останніх помилок в роботі - можливість самодіагностика автоматики котла під час роботи відслідковувати показники датчиків контролю та безпеки і попереджати користувача про проблему з котлом або системи в цілому за допомогою відповідної індикації на дисплеї або за допомогою світлодіодів. Дана система особливо корисна сервісним інженерам і фахівцям з монтажу і пуско-наладки. З її допомогою вони не тільки можуть визначити поточну несправність, а й переглянути історію помилок котла. Два діапазони регулювання температури в системі опалення - ця функція дозволяє переключити котел з режим високотемпературного режиму 30-85 ° С «тепла повністю в режим опалення «тепла підлога» підлога» 30-45 ° С. Опалення за допомогою системи «теплих підлог» більш ефективно, оскільки в цьому випадку йде більш рівномірний нагрів приміщення за рахунок більшої поверхні нагрівання. При цьому прогрів основної зони від підлоги до півтораметрової висоти рівніший, а тепле повітря не так йде вгору, як при радіаторному опаленні. Система захисту від блокування насоса і триходового клапана - ця функція працює, коли котел не запускався більше доби, але при цьому в справному стані і підключений до електрики. Автоматика котла включає насос і перемикає шток триходового клапана, запобігаючи «прикипанню» рухливих частин цих елементів. Це дозволяє продовжити ресурс насоса і триходового клапана.

Система захисту від замерзання в контурах опалення і ГВС - у випадку, якщо температура в контурі опалення захист від всередині котла або в контурі ГВП замерзання опуститься нижче +5 ° С, котел автоматично включиться і прогріє контур системи до +30 ° С. Ця функція активна, коли котел підключений до електрики і знаходиться в справному стані. Система антибактеріального захисту - дана функція закладена в усіх сучасних котлах BAXI і активується при роботі з бойлером ГВП. Раз на тиждень, зазвичай в ніч з неділі на понеділок, котел прогріває бойлер до максимально можливої температури (70 ° С). При першому пуску активується через 1-2 години роботи. Ця функція призначена для знищення різних хвороботворних бактерій, які можуть почати розвиватися в бойлері при невисоких температурах. Особливо небезпечна так звана «легіонела».

Функции и особенности котлов Baxi  

Функции и особенности котлов Baxi

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you