__MAIN_TEXT__

Page 1

2021

SK ANDYNAW SK A JAKOŚĆ OD 1986 ROKU


SPIS TREŚCI • 5 EUROPA 10 OPERA

• 32 BLISKI WSCHÓD

& jakość Klimat

Historia koncepcji zrównoważonego rozwoju wpisana jest w działania Albatros Travel od początku powstania biura. Mamy jasno sprecyzowany cel. Chcemy chronić przyrodę, zostawiać w niej jak najmniej śladów oraz wspierać rozwój lokalnych społeczności.

Jak pewnie wielu z naszych gości już zauważyło, wprowadzamy także coraz więcej wycieczek autokarowych. Dokładamy wszelkich starań, aby ten, nowy w naszej ofercie, koncept wyjazdów dawał wiele inspiracji do kolejnych podróży z Albatros Travel.

Jako kontynuacja tych działań powstał nowy, przyjazny dla klimatu, statek ekspedycyjny Ocean Victory dla 189 pasażerów. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii zmniejszono emisję CO2 aż o 80% w porównaniu do statków starszej generacji, głównie poprzez ogromną redukcję zużycia paliwa.

W Albatros Travel nieustannie się rozwijamy i wprowadzamy wiele innowacji, aby iść z duchem czasu. Jednak ostatecznie to nasi goście decydują, dokąd i w jaki sposób będą podróżować. My staramy się tylko pomóc w spełnianiu Waszych marzeń.

W roku 2020/2021 otwieramy następne, ekskluzywne campy safari. Do trzech istniejących już campów w RPA, dołączył właśnie nowy camp w Tanzanii, a wkrótce dołączą podobne w Botswanie i Namibii. Wszystkie campy Albatros Travel położone są w rezerwatach, gdzie można spotkać tzw. Wielką Piątkę Afryki czyli słonia, nosorożca, lwa, bawoła i lamparta. Dzięki temu nie tracimy czasu na dojazdy na safari do innych parków, a nasi goście mają szansę poczuć się jak na planie filmu przyrodniczego mając te wspaniałe zwierzęta na wyciągnięcie ręki. Prowadzimy też eksperyment, polegający na wykorzystaniu w naszych campach energii słonecznej.

Søren Rasmussen Założyciel i właściciel Albatros Travel

DOŁĄCZ DO KLUBU ROYAL ALBATROS

Program lojalnościowy dla stałych klientów

2

Członkom klubu Royal Albatros przysługują od 1 stycznia 2020 następujące przywileje:

Wybierając podróż

• 3% rabat Royal Albatros na wszystkie wycieczki • wcześniejsza informacja o nowych wycieczkach biura Albatros, przed oficjalnym komunikatem dla wszystkich klientów • możliwość uczestnictwa w spotkaniach i wydarzeniach, będących inspiracją do kolejnych podróży

Travel,

Aby dołączyć do klubu Royal Albatros wyjedź z nami przynajmniej jeden raz a następnie zgłoś ten fakt na adres royalalbatros@albatros.pl Członkostwo w klubie jest bezpłatne i można z niego zrezygnować w każdej chwili.

wycieczek

z Albatros

największym w Skandynawii organizatorem grupowych objazdowych, otrzymujesz:

 3


• EUROPA

4 dni / wylot z Warszawy 08/04 2021

Odpowiedzialność

społeczna Jako organizator imprez turystycznych czujemy się odpowiedzialni za miejsca, w które zabieramy naszych gości. Dlatego Albatros Travel od początku swojego istnienia stawiał na zrównoważony rozwój i odpowiedzialną turystykę. Podróżujemy w sposób, który ma na uwadze zarówno dobro ludzi i zwierząt, jak i środowisko naturalne. Dlatego w naszej 34-letniej historii zawsze angażowaliśmy się w małe i duże projekty na całym świecie.

Albatros Travel posiada własne biuro oraz campy safari w RPA, dlatego prowadzimy tutaj kilka projektów charytatywnych. Welverdiend to mała wioska położona w pobliżu dwóch naszych obozów safari Khoka Moya i Montobeni, w których większość pracowników stanowią właśnie mieszkańcy wioski. Szkolimy ich z obsługi hotelarskiej oraz na stałe wspieramy lokalną szkołę kupując sprzęt dydaktyczny i inne pomoce naukowe. Wybudowaliśmy nawet nowy budynek szkolny z miejscem na bibliotekę i salę komputerową.

Ochrona nosorożców Zaangażowaliśmy się w działania mające na celu ochronę zagrożonego gatunku nosorożca białego w RPA. Finansujemy dodatkowe patrole i monitoring siedlisk nosorożców wokół naszych obozów w Parku Krugera oraz w rezerwacie Entabeni. Opłaciliśmy również licencję pilota dla jednego z naszych lokalnych przewodników, aby mógł prowadzić patrole lotnicze nad parkami. Jesteśmy współzałożycielami pierwszego na świecie sierocińca dla

nosorożców, w którym opiekujemy się młodymi, których matki padły ofiarą kłusowników. Kiedy nosorożce osiągają odpowiedni wiek, zostają wyposażone w lokalizatory i wypuszczone w parach do rezerwatu Entabeni, a my monitorujemy ich zachowanie. Jest to pierwszy tego typu projekt badawczy! Ponadto niedawno zakupiliśmy samca nosorożca czarnego i umieściliśmy go w rezerwacie Entabeni jako towarzysza dla mieszkającej tam samotnie samicy. Czarny nosorożec to gatunek także zagrożony wyginięciem, mamy więc nadzieję, że wkrótce powitamy na świecie młode nosorożce.

Redukcja odpadów z tworzyw sztucznych to projekt, który wdrażamy w naszych obozach safari, hotelach i na statkach ekspedycyjnych, zaprzestając używania jednorazowych opakowań. W niektórych miejscach rozdajemy naszym gościom nadające się do recyklingu aluminiowe butelki na wodę. Podczas naszych wycieczek do Indii wszyscy goście otrzymują w prezencie materiałowe torby na zakupy, które można wykorzystać również po powrocie do domu, a my tym samym wspieramy lokalny sierociniec Karm Marg.

Amsterdam i kwitnące tulipany

Biolog, w Albatrosie odpowiada za CSR (odpowiedzialność społeczną)

Redukcja plastiku

Podróże inne niż wszystkie 4

Cæcilie Willumsgaard Córka właściciela i założyciela Albatros Travel

Dzieci z domu dziecka Karm Marg, który wspiera Albatros Travel

cena

Europa

Edukacja lokalnych społeczności

3 398 zł

Odwiedź Amsterdam wiosną i zobacz kwitnące tulipany w parku Keukenhof. Zapraszamy do Amsterdamu, zwanego często Wenecją Północy, w którym liczne, promieniście rozchodzące się kanały nadają miastu unikalny charakter. Podczas rejsu kanałami zobaczymy miasto od strony wody i będziemy mogli podziwiać wspaniałe domy kupieckie, będące przykładem mistrzowskiej architektury z czasów świetności miasta. Dla miłośników sztuki Amsterdam to prawdziwy raj, w którym o uwagę odwiedzających walczą tak wspaniali artyści jak Rembrandt czy Van Gogh. Zwiedzimy słynny park Keukenhof, gdzie swoim pięknem uwodzi gości 800 gatunków tulipanów, lilii, hiacyntów, narcyzów i wielu innych kwiatów. Spod rąk niezrównanych artystów ogrodników wychodzą niezwykłe kompozycje kwietnych dywanów i klombów, które mogą być doskonałą inspiracją przy planowaniu własnych przydomowych ogrodów. Program wycieczki: Dz. 1 Wylot z Warszawy do Amsterdamu. Wizyta na farmie serów i wiatraki w Zaanse Schans. Dz. 2 Amsterdam - diamenty, rejs po kanałach i pływający targ kwiatowy. Dz. 3 Park kwiatowy Keukenhof. Dz. 4 Amsterdam – czas wolny i powrót do Warszawy. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa – Amsterdam - Warszawa • Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu w pokoju 2-osobowym • Wyżywienie: 3 śniadania • Wycieczki według programu • Wejście do Parku kwiatowego Keukenhof • Rejs statkiem po kanałach • Podstawowe ubezpieczenie KL I NNW

 5


• EUROPA

• EUROPA

5 dni / wylot z Warszawy 25/04 2021

Holandia – wiatraki, sery i tulipany cena 4 098 zł Przeżyj tulipanowy zawrót głowy w Holandii i zobacz słynny park Keukenhof, największą na świecie giełdę kwiatową oraz Amsterdam i Rotterdam.

6 dni / wyjazd z Warszawy, Łodzi, Poznania 11/04 2021

Holandia i Niemcy – tulipany i sztuka cena 3 198 zł Dla miłośników piękna i sztuki. Malownicze dywany tulipanów, zachwycające dzieła wielkich malarzy.

Wybierz się na wiosenną wyprawę do tętniącej życiem Holandii, kiedy kwitną tulipany i kraj aż się mieni feerią barw i wielobarwnymi kwiatowymi kobiercami. Podziwiaj Keukenhof, słynny park kwiatowy, który uwodzi pięknem 800 gatunków tulipanów, hiacyntów oraz wielu innych kwiatów. Popłyń w rejs po słynnych kanałach, z których część wpisana została na listę UNESCO i odkryj kosmopolityczny Amsterdam od strony wody. Odwiedź pływający targ kwiatowy oraz szlifiernię diamentów. Zobacz największą na świecie giełdę kwiatową oraz Rotterdam – miasto malarzy Złotego Wieku i zarazem największe europejskie miasto portowe.

Podczas naszej wycieczki, która celowo przypada w połowie kwietnia, gdyż to właśnie w tym czasie widok kwitnących pól tulipanów rozciąga się aż po horyzont, nacieszymy oczy urzekającą feerią barw i kształtów. Udamy się na cały dzień do Ogrodów Keukenhof, posiadających największą kolekcję kwiatów cebulkowych na świecie, w tym sześć milionów tulipanów. Ucztą dla zmysłów będą także nasze wizyty w najwspanialszych muzeach sztuki w Holandii. W towarzystwie naszego pilota odwiedzimy Muzeum Narodowe w Amsterdamie, Dom Rembrandta, oraz Muzeum Van Gogha. W drodze powrotnej odwiedzimy Wyspę Muzeów w Berlinie wpisaną na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Program wycieczki: Dz. 1 Wylot z Warszawy do Amsterdamu. Wizyta na farmie serów. Dz. 2 Park kwiatowy Keukenhof. Dz. 3 Amsterdam - diamenty, rejs po kanałach i pływający targ kwiatowy. Dz. 4 Giełda kwiatów w Aalsmeer, Zaanse Schans i Volendam. Dz. 5 Zwiedzanie Rotterdamu. Czas wolny w Amsterdamie. Powrót do Warszawy.

Program wycieczki: Dz. 1 Przejazd z Warszawy do Holandii. Dz. 2 Muzeum Narodowe w Amsterdamie. Dz. 3 Fabryka diamentów. Rejs statkiem po kanałach Amsterdamu. Museum Het Rembrandthuis. Dz. 4 Degustacja sera. Ogrody Keukenhof. Dz. 5 Muzeum Van Gogha. Wyjazd z Holandii i przejazd w kierunku Berlina. Dz. 6 Wyspa Muzeów w Berlinie. Powrót do Polski.

Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Bezpośredni przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Amsterdam - Warszawa • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu 4* w pokoju dwuosobowym • Wyżywienie: 4 śniadania, 4 kolacje • Wycieczki zgodnie z programem • Wejście do Parku kwiatowego Keukenhof • Rejs statkiem po kanałach Amsterdamu • Wejście na aukcję kwiatów w Aalsmeer • Podstawowe ubezpieczenie KL I NNW

Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przejazdy autokarem zgodnie z programem • Zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach 3* i 4* w pokojach dwuosobowych (4 noclegi w Amersfoort w Holandii, 1 nocleg w Berlinie) • Wyżywienie: 5 śniadań, 4 kolacje • Wycieczki i bilety wstępów zgodnie z programem – Muzeum Narodowe w Amsterdamie, fabryka diamentów, degustacja sera, rejs po kanałach Amsterdamu, Ogrody Keukenhof • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW

6

 7


ALBATROS

Bawariafest – baśniowe zamki i Oktoberfest cena 2 898 zł

ALBATROS

6 dni / wyjazd z Warszawy, Katowic, Wrocławia 20/09 2021

6 dni / wylot z Warszawy 24/07 2021

Udaj się do najpiękniejszych miejsc w kraju wikingów. Zobacz majestatyczne fiordy, góry rzeźbione lodowcem i wodospadami oraz klimatyczne miasteczka Norwegii.

Poznaj Bawarię ukazującą się w ciepłych barwach jesieni, z jej zabytkową architekturą, malowniczymi zamkami i tradycyjną biesiadną atmosferą podczas Oktoberfest. Zapraszamy na wycieczkę do naszych zachodnich sąsiadów, do krainy słynącej z baśniowych zamków i pałaców widniejących na tle malowniczych krajobrazów, do Bawarii pełnej przepychu historii i sztuki. Odkrywanie regionu zaczniemy od Bambergu, średniowiecznego miasta położonego, jak Rzym, na siedmiu wzgórzach. Odwiedzimy także Norymbergę miasto czerwonego piwa, słynnych norymberskich kiełbasek oraz podziemnych korytarzy i piwnic. Dalej podążać będziemy na południe tak zwanym Romantycznym Szlakiem – czyli liczącą blisko 400 km, najpopularniejszą trasą turystyczną prowadzącą przez Bawarię.

To podróż nie tylko dla entuzjastów Północy, ale także wspaniałej natury i urokliwych, portowych miast. Pojedziemy słynną Drogą Trolli i odwiedzimy pięknie położone Geiranger, perełkę wśród norweskich fiordów i jeden z największych portów statków wycieczkowych w Norwegii. Zwiedzimy klimatyczne miasto Bergen z hanzeatyckimi wysokimi i wąskimi kolorowymi kamieniczkami oraz słynne Geilo - miasteczko sportów zimowych. Zobaczymy Oslo z parkiem Frogner i rzeźbami Gustava Vigelanda oraz udamy się w wyjątkowy rejs po słynnym Geirangerfjorden, nazywanym perłą w koronie wszystkich norweskich fiordów. Program wycieczki: Dz. 1 Wylot z Warszawy do Oslo. Przejazd do Hamar. Dz. 2 Hamar - Lillehammer – Droga Trolli-Geiranger. Skocznia w Lillehammer, dolina Gudbrandsdalen. Dz. 3 Geiranger – Hellesylt – Sognefjorden – Bergen. Wycieczka statkiem po fiordzie z Geiranger do Hellesylt. Dz. 4 Bergen – Gudvangen - Flåm – Geilo. Spacer po Bergen. Wycieczka statkiem po fiordzie między Gudvangen i Flåm. Dz. 5 Geilo – Oslo. Zwiedzanie Oslo, ulica Karl Johan i park Frognerparken. Dz. 6 Czas wolny. Wylot z Oslo do Warszawy.

Program wycieczki: Dz. 1 Wyjazd z Warszawy. Przyjazd do Erlangen. Dz. 2 Zwiedzanie Bambergu wpisanego na listę UNESCO oraz średniowiecznej Norymbergii. Dz. 3 Przejazd na południe Bawarii. Po drodze zwiedzanie średniowiecznego Rothenburga i renesansowego Augsburga. Dz. 4 Zwiedzanie zamków Linderhof i Neuschwanstein. Opactwo w Ettal. Dz. 5 Monachium: BMW, Stare Miasto i Oktoberfest. Wyjazd do Polski. Dz. 6 Przyjazd do Polski.

Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Oslo - Warszawa • Zakwaterowanie: 5 noclegów w pokoju dwuosobowym • Wyżywienie: 5 śniadań i 4 kolacje (dni 1-4) • Wycieczki i bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, zgodnie z programem • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW

Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przejazdy autokarem zgodnie z programem • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych (2 noce w Erlangen i 2 noce w Kaufbeuren) • Wyżywienie: 4 śniadania i 3 obiadokolacje • Wycieczki i bilety wstępów zgodnie z programem • Podstawowe ubezpieczenie KL I NNW

Berlin i upadek muru dzielącego Europę cena 1 848 zł Zapraszamy na wycieczkę po Berlinie i miejscach związanych z historią muru berlińskiego. Spacerując po mieście przypomnimy sobie jego najnowszą historię.

Bergen i norweskie fiordy cena 4 898 zł

4 dni / wyjazdy z Warszawy, Łodzi, Poznania 03/06, 16/09 2021

10 dni / wyjazdy z Warszawy, Łodzi, Poznania, Szczecina, Świnoujścia 30/06, 25/08 2021

Norweskie fiordy, Oslo i Kopenhaga cena od 5 598 zł Poznaj najpiękniejsze miejsca Skandynawii - Göteborg, Bergen, Oslo i Kopenhagę. Pojedź z nami Drogą Trolli i popłyń w rejs po norweskich fiordach.

Program wycieczki: Dz. 1 Wyjazd z Warszawy do Berlina. Zakwaterowanie w hotelu na Alexanderplatz. Dz. 2 East Side Gallery, nowe Muzeum Muru, Karl Marx Allé, Alexanderplatz i Muzeum NRD. Dz. 3 Bernauer Strasse, Kościół Pamięci, Pałac Łez i Brama Brandenburska. Dz. 4 Przejazd do Warszawy.

Program wycieczki: Dz. 1 Przejazd autokarem z Warszawy do Świnoujścia. Nocny prom do Szwecji. Dz. 2 Ystad – Göteborg. Zwiedzanie Göteborga – żaglowiec Viking, plac Götaplatsen, ulica Kungsportsavenyn. Dz. 3 Göteborg – kurort Lysekil – Hamar nad jeziorem Mjösa w Norwegii. Dz. 4 Hamar - Lillehammer – Droga Trolli – Geiranger. Skocznia w Lillehammer i przejazd przez piękną dolinę Gudbrandsdalen oraz spektakularną drogą Trolli. Dz. 5 Geiranger – Hellesylt – Sognefjorden – Bergen. Wycieczka statkiem po fiordzie. Dz. 6 Bergen – Gudvangen - Flam – Geilo. Spacer po Bergen. Wycieczka statkiem po fiordzie między Gudvangen i Flam. Dz. 7 Geilo – Oslo. Zwiedzanie Oslo, ulica Karl Johan i park Frognerparken. Dz. 8 Oslo – Kopenhaga, stolica Danii. Dla chętnych wyjście do parku rozrywki Tivoli. Dz. 9 Zwiedzanie Kopenhagi – Plac Ratuszowy, Strøget, Nyhavn, rejs po kanałach, Amalienborg. Przejazd do Ystad. Prom nocny z Ystad do Polski. Dz. 9 Przejazd autokarem ze Świnoujścia do Warszawy.

Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przejazd autokarem zgodnie z programem • Zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu 4* w pokoju dwuosobowym • Wyżywienie: 3 śniadania i 1 kolacja w restauracji • Wycieczki zgodnie z programem • Wejście do Muzeum NRD i do Muzeum Muru przy Oberbaumbrücke • Podstawowe ubezpieczenie KL I NNW

Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przejazd autokarem i rejsy statkami zgodnie z programem • Zakwaterowanie: 9 noclegów w pokoju dwuosobowym / kajucie dwuosobowej • Wyżywienie: 7 śniadań (dzień 3-9), 4 kolacji (dzień 3-6) • Wycieczki zgodnie z programem • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW

Berlin to miasto pełne pamiątek z czasów istnienia muru, który dzielił obecne państwo na Niemcy Wschodnie NRD i Zachodnie RFN. Zwiedzimy galerię East Side, czyli zachowany fragment muru berlińskiego, gdzie swój ślad w formie graffiti zostawiło 160 artystów z całego świata. Trasa wycieczki prowadzi wzdłuż słynnej alei Karl Marx. Odwiedzimy Alexanderplatz, przejdziemy obok wysokiej wieży telewizyjnej i czerwonego ratusza, kierując się do dzielnicy św. Mikołaja, najstarszej części Berlina. Zobaczymy Bramę Brandenburską stanowiącą symbol zarówno podziału jak i połączenia Niemiec.

8

 9


Opera

• EUROPA – OPER A

4 dni / wyjazd z Warszawy, Łodzi, Wrocławia i Katowic 11/04 2021

4 dni / wylot z Warszawy 11/08 2021

Opera w Weronie - Aida i Nabucco cena 3 998 zł Spełnij marzenie o wieczorze operowym w słynnej werońskiej Arenie i wybierz się na dwie światowej klasy opery. To fantastyczne widowisko pod gołym niebem tworzy niezwykłą atmosferę i pozostawia niezapomniane wrażenia.

#WspomnieniazAlbatrosem

Podczas wycieczki zwiedzimy również jedno z najpiękniejszych włoskich miast Bergamo oraz średniowieczne miasteczko Borghetto. Zobaczymy Sirmione nad Jeziorem Garda i poznamy piękno Werony. Odwiedzimy jedną z winnic, w której powstają wyśmienite wina Amarone i połączymy tę wycieczkę z degustacją napoju bogów. Podziwiać też będziemy malownicze Jezioro Como, otoczone wysokimi górami. Program wycieczki: Dz. 1 Wylot z Warszawy do Mediolanu. Wizyta w Bergamo i czas wolny. Nocleg w okolicy Werony. Dz. 2 Średniowieczne miasto Borghetto, Jezioro Garda i opera Aida. Dz. 3 Wizyta w winiarni (dodatkowo płatna). Werona - zwiedzanie i czas wolny. Wieczór z operą Nabucco. Dz. 4 Jezioro Como i powrót. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Bepośredni przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Mediolan – Warszawa • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie • Bilety do opery. Miejsca nienumerowane (kat. A) • Zakwaterowanie w hotelu 4* w pokoju 2-osobowym (3 noce) •Wyżywienie zgodnie z programem (3 śniadania, 1 obiad dzień 2, 2 kolacje) • Transport autokarem, o ile w programie nie zaznaczono inaczej • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW

Opera w Weronie i koncert Placido Domingo cena 3 998 zł

Opera w Pradze i koncert kameralny cena

2 248 zł

Spełnij marzenie o wieczorze operowym w słynnej werońskiej Arenie.

Wspaniała uczta dla ducha i ciała w jednym z najpiękniejszych miast Europy, połączona ze zwiedzaniem Pragi i degustacją lokalnego piwa.

Wybierzemy się na światowej klasy operę oraz koncert w starożytnym rzymskim amfiteatrze i zwiedzimy jedno z najpiękniejszych włoskich miast Bergamo oraz średniowieczne miasteczko Borghetto. Zobaczymy urokliwy kurort Sirmione nad Jeziorem Garda i poznamy piękno Werony, miasta Romea i Julii. Odwiedzimy jedną z winnic, w której powstają wyśmienite wina Amarone i połączymy tę wycieczkę z degustacją napoju bogów.

Największe atrakcje Złotego Miasta zobaczymy spacerując po jego wąskich uliczkach oraz z pokładu statku unoszącego się na wodach Wełtawy. Odwiedzimy imponujący kompleks zamkowy na wzgórzu Hradczany, zobaczymy urokliwą dzielnicę Malá Strana, której ulice zdobią pastelowe budynki, przejdziemy najsłynniejszym w Pradze Mostem Karola, którego podwaliny według legendy stanowi kamień położony przez samego Karola IV Luksemburskiego. Oprócz spotkania z historią, czeka nas również wspaniała uczta muzyczna. Program wycieczki: Dz. 1 Przejazd autokarem do Pragi. Powitalna kolacja. Dz. 2 Wycieczka po Zamku Praskim na Hradczanach oraz lunch w lokalnym pubie. Koncert muzyki kameralnej - Smetany, Dvořáka i Vivaldiego. Dz. 3 Wycieczka po mieście oraz rejs statkiem po Wełtawie. Wieczór z operą Carmen. Dz. 4 Powrót autokarem do Warszawy. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Transport autokarem zgodnie z programem • Wycieczki wymienione w programie • Bilety wstępów do Starego Pałacu Królewskiego, Bazyliki św. Jerzego, Złotej Uliczki i Katedry św. Wita • Bilety do opery (kat. A) • Bilety na koncert kameralny muzyki klasycznej (kat. A) • Zakwaterowanie w hotelu Ibis Wenceslas Square *** • Wyżywienie: 3 śniadania, dwa obiady i 1 kolacja • Podstawowe ubezpieczenie KL I NNW

4 dni / wylot z Warszawy 29/07 2021

Program wycieczki: Dz. 1 Wylot z Warszawy do Mediolanu. Wizyta w Bergamo i czas wolny. Nocleg w okolicy Werony. Dz. 2 Średniowieczne miasto Borghetto, Jezioro Garda i koncert Placido Domingo. Dz. 3 Wizyta w winiarni (dodatkowo płatna). Werona zwiedzanie i czas wolny. Wieczór z operami Rycerskość wieśniacza i Pajace. Dz. 4 Jezioro Como i powrót z Mediolanu do Warszawy. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Bepośredni przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Mediolan – Warszawa • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie • Bilety do opery. Miejsca nienumerowane (kat. A) • Zakwaterowanie w hotelu 4* w pokoju 2-osobowym (3 noce) • Wyżywienie zgodnie z programem (3 śniadania, 1 obiad, 2 kolacje) • Transport autokarem, o ile w programie nie zaznaczono inaczej • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW

 11


• EUROPA

• EUROPA

5 dni / wylot z Warszawy 10/09 2021

7 dni / wylot z Warszawy 31/08 2021

#WspomnieniazAlbatrosem

Szampania i Burgundia cena 4 398 zł Wspaniała wyprawa szlakiem francuskich winnic przez Burgundię i Szampanię, które są ojczyzną najlepszych win. Podczas tej wycieczki odwiedzimy słynne na całym świecie regiony winiarskie w Szampanii i Burgundii, gdzie od dawien dawna ludzie trudnią się uprawą winorośli i w stopniu doskonałym posiedli sztukę cieszenia się życiem. W zachwycającym krajobrazie, jak okiem sięgnąć, rozciągają się winnice, przeplatane malowniczymi miasteczkami z kościołem na urokliwym ryneczku. Widoki są prawdziwą rozkoszą dla oka, a degustacja doskonałych win i szampana ucztą dla ciała. Te przepiękne regiony są ojczyzną najwspanialszych win. Poznaj dwa regiony najlepszych francuskich win podczas jednej podróży! Program wycieczki: Dz. 1 Przelot do Paryża. Spacer po mieście Reims i wspólna kolacja. Dz. 2 Szampania i Épernay. Objazd po Szampanii z degustacją szampana i zwiedzaniem Épernay. Dz. 3 Reims – Troyes – Chablis – Dijon. Z Szampanii do Burgundii. Zwiedzanie Troyes i degustacja wina w Chablis. Dz. 4 Burgundia, Beaune i Côte D´Or. Spacer po średniowiecznym mieście Beaune i degustacja win w Côte d´Or. Wspólna kolacja. Dz. 5 Zwiedzanie Auxerre nad rzeką Yonne. Wylot z Paryża do Warszawy. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Paryż - Warszawa • Zakwaterowanie: 4 noclegi w 3* hotelach Campanile Reims Centre i Ibis Hotel Dijon Centre Clemenceau w pokoju dwuosobowym • Wyżywienie: 4 śniadania i 2 kolacje (dzień 1 i 4)• Wycieczki wymienione w programie • Cztery degustacje wina • Podstawowe ubezpieczenie KL I NNW

12

Normandia i Bretania cena 5 598 zł Podczas tej tak bardzo francuskiej podróży odwiedzimy zarówno Normandię jak i Bretanię, miejsca od wieków kształtowane przez kontrasty między morzem i lądem. W Normandii pachnącej Calvadosem i kremowym serem Camembert odwiedzimy ogrody Moneta w Giverny oraz słynną plażę Omaha. W Bretanii podziwiać będziemy wszechobecne celtyckie dziedzictwo kulturowe. Według znawców nigdzie na świecie ostrygi nie smakują tak wyśmienicie, więc na pewno i my ich podczas tej podróży skosztujemy. Program wycieczki: Dz. 1 Wylot z Warszawy do Paryża. W drodze do Caen zwiedzanie ogrodów Moneta w Giverny w Normandii. Kolacja w normandzkiej restauracji. Dz. 2 Normandia. Bayeux i miejsca związane z desantem wojsk alianckich w Normandii w 1944 roku. Dz. 3 Normandia. Degustacja normandzkich serów i cydru. Zwiedzanie Honfleur oraz degustacja Calvados. Dz. 4 Caen – St Malo – Dinan - St Brieuc. Przejazd do Bretanii. Zwiedzanie otoczonego murami obronnymi pirackiego miasta Saint-Malo oraz domy szachulcowe w Dinan. Dz. 5 Bretania. Côte de Granit Rose - wybrzeże z różowego granitu, degustacja ostryg w Paimpol oraz bretoński zamek. Dz. 6 Staint-Brieuc – Chartres - Paryż. Przejazd do Chartres i do Paryża. Wieczór na Montmartre. Dz. 7 Paryż. Wylot do Warszawy. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Paryż - Warszawa • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach 3* i 4* • Wyżywienie: 6 śniadań, 2 kolacje (dzień 1 i 6) • Wycieczki zgodnie z programem • Wejście do parku Moneta • Wejście do muzeum tkaniny w Bayeux • Degustacja serów • Degustacja calvadosa • Degustacja ostryg • Podstawowe ubezpieczenie KL I NNW

 13


ALBATROS

7 dni / wylot z Warszawy 01/05, 22/08 2021

Klasyczna podróż pociągiem przez Szwajcarię cena od 8 998 zł Poznaj kultowe miasta Szwajcarii: Montreux, Saint Moritz i Lugano – podróżując Ekspresem Lodowcowym (Glacier Express) i Bernina Express. Program wycieczki: Dz. 1 Przelot na trasie Warszawa – Zurich. Podróż pociągiem do Montreux nad Jeziorem Genewskim. Dz. 2 Spacer po stylowym Montreux i czas wolny. Dz. 3 Przejazd Ekspresem Lodowcowym przez przełęcz Oberalp w kierunku St. Moritz. Dz. 4 Celerina. Wycieczka z pilotem do St. Moritz lub dzień do własnej dyspozycji. Dz. 5 Ekspresem Bernina do Tirano. Przejazd do Lugano. Dz. 6 Lugano. Spacer po mieście i czas wolny. Pożegnalna kolacja. Dz. 7 Przejazd pociągiem Lugano – Zurych. Wylot powrotny do Warszawy. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Zurich - Warszawa • Przejazdy pociągami w drugiej klasie, zgodnie z programem (Ekspres Lodowcowy z Brig do Samedan; Ekspres Bernina z St. Moritz do Tirano) • Rezerwacja miejsc, gdzie jest to możliwe (z wyłączeniem pociągów regionalnych) • Przejazd autokarem Bernina Express z Tirano do Lugano • Transfer bagaży między lotniskiem i poszczególnymi hotelami • Zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych • Wyżywienie: śniadania, trzydaniowy lunch w Ekspresie Lodowcowym (dzień 3), 3 kolacje (dzień 1, 3 i 6) • Kartę Riviera Card na komunikację lokalną w Montreux i okolicach • Kartę Guest Travel Pass, między innymi, na komunikację lokalną w St. Moritz i okolicach • Kartę Ticino Ticket na, między innymi, komunikację lokalną w Lugano i okolicach • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW

14

ALBATROS

6 dni / wylot z Warszawy 19/10 2021

W cieniu Wezuwiusza – Neapol, Pompeje, Amalfi cena 3 998 zł Historyczne bogactwa Neapolu, tragedia Pompejów, niespokojny i majestatyczny Wezuwiusz, malownicze wybrzeże Amalfi i wiele innych skarbów regionu Kampanii. Odkryjemy wartość kulturalną i historyczną Neapolu, którego zespół zabytkowy wpisany został na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy pięknie położone nad Morzem Tyrreńskim Sorrento, z jego olśniewającym widokiem na Zatokę Neapolitańską i majestatyczny Wezuwiusz. Poznamy pozostałości architektury oraz tragiczne losy mieszkańców Pompejów. Podróżując wzdłuż Półwyspu Sorrentyńskiego podziwiać będziemy wspaniałe krajobrazy oraz malowniczo położone na klifach miasteczka takie jak Sorrento, Positano i Amalfi. Program wycieczki: Dz. 1 Przelot do Neapolu. Wizyta w fabryce włoskiego makaronu - Gragnano. Dz. 2 Sorrento, Positano, Amalfi. Degustacja likieru limoncello. Dz. 3 Czas wolny lub opcjonalny rejs na wyspę Capri. Dz. 4 Zwiedzanie Neapolu. Pizza na lunch. Dz. 5 Pompeje. Degustacja wina. Wezuwiusz. Dz. 6 Wylot do Polski . Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Neapol – Warszawa • Opłatę klimatyczną • Wycieczki wymienione w programie oraz bilety wstępu: Pompeje, Wezuwiusz • Degustację wina oraz limoncello • Zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym w hotelu 3* • Wyżywienie: 5 śniadań, 1 lunch (dzień 5), 5 kolacji (w dniach 1 - 5) • Podstawowe ubezpieczenie KL I NNW

 15


• EUROPA

• EUROPA

Toskania o smaku wina cena od 3 248 zł

9 dni / wyjazdy z Warszawy, Łodzi, Katowic 05/06, 02/10 2021

8 dni / wylot z Warszawy 28/04 2021

Łagodne wzgórza porośnięte cyprysami, rozległe winnice, średniowieczne miasta, skarby sztuki włoskiego renesansu oraz włoska kuchnia. To nas czeka w Toskanii! Podczas naszej wycieczki do Toskanii zwiedzimy najpiękniejsze miasta tego regionu m.in. historyczną Sienę i Pienzę, miasto sztuki - Florencję, wszystkie trzy wpisane na listę dziedzictwa UNESCO, San Gimignano oraz etruskie Arezzo i Cortonę. Toskania to także doskonałe wina, których i my będziemy mieli okazje spróbować. Odwiedzimy winnice w Montalcino, gdzie produkuje się słynne wino Brunello oraz winnice w San Gimignano, gdzie z kolei poznamy poszczególne etapy produkcji wina, a następnie skosztujemy tego trunku. Program wycieczki: Dz. 1 Przejazd z Warszawy przez Łódź i Katowice do Wiednia. Dz. 2 Wyjazd z Wiednia. Wieczorem przyjazd do Włoch. Dz. 3 Całodzienna wycieczka do Sieny wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dz. 4 Florencja - stolica renesansu. Dz. 5 Renesansowe miasto Pienza, Montalcino i klasztor Sant'Antimo. Dz. 6 Wycieczka do renesansowego miasteczka Arezzo i średniowiecznego miasta Cortona. Dz. 7 Degustacja win i urocze popołudnie w San Gimignano. Dz. 8 Wyjazd do Polski. Dz. 9 Przyjazd do Polski. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przejazdy autokarem zgodnie z programem • Zakwaterowanie: 1 nocleg w pokojach dwuosobowych w hotelu 3* lub 4* w Wiedniu oraz 6 noclegów w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych we Włoszech • Wyżywienie: 7 śniadań i 6 obiadokolacji • Degustację wina i lekki lunch w dniu 7 • Wycieczki i bilety wstępów zgodnie z programem • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW

Jezioro Garda i Włochy Północne cena od 3 298 zł Wyjątkowa wycieczka do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Europie - nad Jezioro Garda. Tutaj winnice i gaje oliwne rozciągają się na ogromnym terenie aż po chłodne wody jeziora a wysokie góry spotykają się z zachwycającym Lago di Garda. Zobaczymy niesamowitą Wenecję – miasto, w którym kanały wodne zastępują ulice oraz Tyrol Południowy, gdzie niemiecka i włoska kultura tworzy niepowtarzalny krajobraz pełen niezapomnianych widoków. Odwiedzimy romantyczną Weronę, której Stare Miasto wpisane jest na listę UNESCO i skosztujemy słynnego wina Amarone w regionie winnym Valpolicella. Program wycieczki: Dz. 1 Wyjazd z Polski. Przyjazd do Innsbrucka. Dz. 2 Krótkie zwiedzanie Innsbrucka. Alpejska sielanka w Tyrolu Południowym: Merano i Tirolo. Przyjazd do San Zeno. Dz. 3 Przedpołudnie wolne. Piesza wycieczka po San Zeno i degustacja lokalnych przysmaków. Dz. 4 Zwiedzanie Werony i degustacja wina Amarone w Valpolicella. Dz. 5 Rejs po jeziorze Garda, czas wolny w Malcesine. Dz. 6 Wenecja. Rejs po Canal Grande i zwiedzanie miasta. Dz. 7 Dzień wolny. Dz. 8 Wyjazd do Polski. Dz. 9 Przyjazd do Polski. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przejazdy autokarem zgodnie z programem • Zakwaterowanie: 1 nocleg w pokojach dwuosobowych w hotelu 3* w Innsbrucku oraz 6 noclegów w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych w San Zeno we Włoszech • Wyżywienie: 7 śniadań i 6 obiadokolacji • Rejs po Jeziorze Garda • Rejs po Canal Grande w Wenecji • Degustację wina w Valpolicella • Wycieczki i bilety wstępów zgodnie z programem • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW

16

9 dni / wyjazdy z Warszawy, Łodzi, Katowic 22/05, 26/09 2021

Sławna Wenecja i nieznane Veneto cena 3 998 zł U stóp Dolomitów leży włoski region Veneto (Wenecja Euganejska) z miastami takimi jak Padwa, Vicenza oraz oczywiście Wenecja – nazywana także Królową Lagun. Jako bazę wypadową dla tej wycieczki wybraliśmy nadmorską miejscowość Jesolo ze wspaniałą piaszczystą plażą o długości 15km. W trakcie wycieczki odwiedzimy piękną, średniowieczną Vicenzę z budynkami zaprojektowanymi przez architekta Palladio. Zobaczymy Padwę, miasto uniwersyteckie, w którym pracował sam Galileusz. W ciągu kilku kolejnych dni poznamy cudowne wyspy laguny: królową miast Wencję, kolorowe Burano oraz Murano słynne ze swoich hut szkła i wspaniałych wyrobów szklanych. Program wycieczki: Dz. 1 Wylot z Warszawy do Wenecji. Spacer po Jesolo. Dz. 2 Zwiedzanie Wenecji. Przepłynięcie łodzią na Plac św. Marka, spacer po mieście. Dz. 3 Padwa i Vicenza. Dz. 4 Wyspa szklarzy Murano, kolorowa wyspa Burano i Wenecja. Dz. 5 Czas wolny lub całodniowa wycieczka do Caorle i gospodarstwa agroturystycznego. Dz. 6 Bassano del Grappa - Włoska grappa. Most Ponte Vecchio. Valdobbiadene. Dz. 7 Dzień wolny. Dz. 8 Jesolo – Wenecja. Powrót do Warszawy. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot w klasie ekonomicznej z przesiadką na trasie Warszawa-WenecjaWarszawa • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie • Zakwaterowanie w 3* hotelu Grottomare w pokojach 2-osobowych • Wyżywienie: 2 posiłki • Podstawowe ubezpieczenie KL I NNW

 17


• EUROPA

• EUROPA

8 dni / wylot z Warszawy 15/10 2021

7 dni / wylot z Warszawy 30/05, 20/09 2021

Portugalia – z Lizbony do Porto cena od 4 848 zł Poznaj największe atrakcje Portugalii: urokliwą Lizbonę z zabytkami wpisanymi na listę UNESCO, stylowe Cascais i historyczne Óbidos, które jest jednocześnie stolicą portugalskiej wiśniówki. Zobacz sanktuarium w Fatimie, miejsce pielgrzymek ludzi z całego świata oraz podziwiaj jeden z najpiękniejszych klasztorów w Batalha. Udaj się do uroczego Porto, zobacz niesamowitą dzielnicę Ribeira oraz poznaj tajniki wytwarzania wina porto. Ze szczytu Cabo da Roca podziwiaj klifowe wybrzeże Atlantyku. Program wycieczki: Dz. 1 Wylot z Warszawy do Lizbony. Przejazd do Nazaré. Dz. 2 Klasztor Cystersów w Alcobaça. Fatima. Mury obronne w Óbidos. Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha. Dz. 3 Miasto uniwersyteckie Coimbra. Porto - katedra i dzielnica Ribeira. Dz. 4 Czas wolny w Porto. Dla chętnych wycieczka "Braga i Guimarães" (dodatkowo płatna). Dz. 5 Baśniowa Sintra. Widoki z Cabo da Roca. Przyjazd do Cascais. Dz. 6 Lizbona: dzielnice Alfama i Belém, klasztor Hieronimitów. Dz. 7 Wylot z Lizbony do Warszawy. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Lizbona Warszawa • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie • Zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym w hotelach 3* i 4* (2 noclegi w Nazare, 2 noclegi w Porto, 2 noclegi w Cascais) • Wyżywienie: 6 śniadań, 4 kolacje (dzień 1, 2, 5, 6) • Degustację wina porto • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW

Costa Brava – pojedynczo, ale w grupie cena 4 498 zł To wycieczka przygotowana z myślą o tych, którzy w podróż wybierają się sami i nie chcą dopłacać do pokoju 1-osobowego. Zwiedzimy Barcelonę, w której zobaczymy wciąż nieukończoną Sagradę Familię, monumentalną katedrę Gaudiego, która jest głównym symbolem Barcelony oraz zaprojektowany przez Antonio Gaudiego słynny Park Güell. Udamy się do położonego pośród majestatycznych skał klasztoru Montserrat nazywanego również świętą górą Katalończyków. Pasjonaci sztuki będą mieli możliwość odwiedzenia Muzeum Salvadora Dali w Figueres. Wstąpimy do najstarszej hiszpańskiej winnicy, aby dowiedzieć się więcej o produkcji wspaniałego musującego wina cava, które będziemy degustować. Program wycieczki: Dz. 1 Wylot z Warszawy do Barcelony. Przejazd do Santa Susanna. Dz. 2 Montserrat. Wizyta w klasztorze i degustacja wina. Dz. 3 Dzień wolny. Dz. 4 Barcelona. Zwiedzanie Parku Güell, zaprojektowanego przez Antonio Gaudiego. Dz. 5 Dzień wolny. Dz. 6 Północne wybrzeże z Fugueras oraz muzeum Salvadora Dali (dodatkowo płatne). Dz. 7 Dzień wolny. Dz. 8 Przejazd do Barcelony. Wylot do Polski. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Barcelona - Warszawa • Zakwaterowanie w Hotelu Alegria Caprici Verd, Santa Susanna • Wyżywienie: śniadania i kolacje (w tym woda i 1/4l wina) • Całodniową wycieczkę do Montserrat • Wizytę w winiarni oraz degustację wina Cava • Całodniową wycieczkę do Barcelony • Bilety wstępu do Parku Güell Gaudiego • Podstawowe ubezpieczenie KL I NNW

18

8 dni / wyjazdy z Warszawy 02/09 2021

Od Madrytu po Lizbonę iberyjskie kontrasty cena od 5 498 zł Przeżyj z nami wyjątkową podróż, podczas której odwiedzimy nie tylko dwie imponujące stolice na Półwyspie Iberyjskim, ale również poznamy miejsca z dala od utartych szlaków. Zobaczymy królewski Madryt, średniowieczne miasto Avila i malowniczo położoną Salamankę. Odwiedzimy Porto, popłyniemy w rejs po rzece Douro i posłuchamy muzyki fado. Poznamy pełną życia Lizbonę, gdzie to co nowe splata się w idealnym połączeniu z tym co stare. Będziemy degustować wina z najstarszych chronionych rejonów winnic. Program wycieczki: Dz. 1 Wylot do Madrytu. Kolacja powitalna w hotelu. Dz. 2 Madryt – Avila – Salamanka. Zwiedzanie Madrytu. Przejazd do Salamanki. Dz. 3 Salamanka. Zwiedzanie miasta. Casa de las Conchas – dom zdobiony muszlami, ozdobiona rzeźbami katedra. Dz. 4 Salamanka – Guarda – Peso da Régua – Villarreal. Katedra z XVI wieku. Nad rzeką Duero. Degustacja win. Dz. 5 Villarreal - Amarante – Porto. Dzień pod znakiem wyśmienitych win. Dz. 6 Porto. Zwiedzanie miasta. Żelazny most Gustawa Eiffla. Dzielnica Ribeira (UNESCO). Dz. 7 Porto – Coimbra – Lizbona. Podróż przez dawną i obecną stolicę Portugalii. Dz. 8 Zwiedzanie Lizbony. Wylot do Warszawy . Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Madryt i Lizbona - Warszawa • Zakwaterowanie: 7 noclegów (1 w Madrycie, 2 w Salamance, 1 w Villarreal, 2 w Porto, 1 w Lizbonie) • Wyżywienie: 7 śniadań, 2 kolacje (w Madrycie i Vilarreal) • Wycieczki zgodnie z programem • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW

 19


• EUROPA

• EUROPA

8 dni / wyloty z Warszawy 01/05, 17/09 2021

10 dni / wylot z Warszawy 10/04, 11/09 2021

#WspomnieniazAlbatrosem

Bałkańska przygoda cena od 3 598 zł To podróż przez kraje Półwyspu Bałkańskiego, tajemniczą Albanię, malowniczą Czarnogórę, mało znane Kosowo i piękną Macedonię. Podczas jednej wycieczki zobaczymy meczet, katedrę, cerkiew i bizantyjski klasztor. Zachwycimy się pięknem przyrody, przejrzymy w wyjątkowo czystych wodach Jeziora Ochrydzkiego oraz zobaczymy starożytny amfiteatr w Ochrydzie. Program wycieczki: Dz. 1 Wylot z Warszawy. Przylot do Tirany w Albanii i objazd miasta. Przejazd do Ulciń w Czarnogórze. Dz. 2 Czarnogóra. Zwiedzanie Cerkwi Św. Trójcy w Budwie, Katedry w Kotorze, degustacja wina w Njegus. Dz. 3 Przejazd przez Podgoricę w Czarnogórze. Szkodra w Albanii – Archikatedra Świętego Szczepana i Prawosławna Katedra Narodzenia Pańskiego. Dz. 4 Kosowo. Meczet Sinan Paszy w Prizrenie oraz klasztor w Graczanicy. Przyjazd do Skopje w Północnej Macedonii. Dz. 5 Północna Macedonia. Zwiedzanie Skopje – Pomnik Aleksandra Wielkiego, meczet Mustafy Paszy, twierdza Kale. Starożytne wykopaliska w Stobi. Dz. 6 Północna Macedonia. Wizyta w wiosce Gorno Nerezi. Kanion Matka. Tetovo. Przyjazd do Ochrydy. Dz. 7 Zwiedzanie Ochrydy w Północnej Macedonii – kościół św. Zofii, twierdza Cara Samuela, Jezioro Ochrydzkie. Rzeka Czarny Drim w Strudze. Dz. 8 Przejazd z Ochrydy do Tirany. Wylot do Polski. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Tirana– Warszawa, w obie strony z przesiadką • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie • Zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* w pokoju 2-osobowym • Wyżywienie zgodnie z programem (śniadania i kolacje) • Transport autokarem o ile w programie nie zaznaczono inaczej • Podstawowe ubezpieczenie KL I NNW

20

Śladami Aleksandra Wielkiego cena 6 998 zł Imperium Aleksandra Wielkiego powstało ponad 2300 lat temu, kiedy ten charyzmatyczny władca podbijał ludy Bliskiego Wschodu i Azji Centralnej, zajmując większość tego obszaru. Nasza wyprawa to podróż w czasie do miejsc, w których żył i którymi rządził Aleksander Wielki – do Macedonii, Grecji, Turcji i tak rzadko odwiedzanej Albanii, która jest zdecydowanie niedocenianym klejnotem tego obszaru. Program wycieczki: Dz. 1 Wylot z Warszawy do Skopje, Macedonia. Zwiedzanie stolicy. Dz. 2 Skopje – Ochryda. Degustacja win, zwiedzanie ruin w Stobi oraz Heraklei. Dz. 3 Ochryda – zwiedzanie miasta i rejs po Jeziorze Ochrydzkim. Dz. 4 Ochryda – Korcza, Albania. Klasztor św. Nauma, Drilon i stara dzielnica Korczy. Dz. 5 Korcza – Saloniki, Grecja. Grobowiec Macedoński w Werginie i Pella - miasto narodzin Aleksandra Wielkiego. Dz. 6 Saloniki – zwiedzanie miasta i czas wolny. Dz. 7 Saloniki – Edirne, Turcja. Spacer wybrzeżem Morza Egejskiego i zwiedzanie Edirne. Dz. 8 Edirne – Stambuł. Przyjazd do Stambułu i rejs po Bosforze. Dz. 9 Stambuł. Zwiedzanie miasta - m.in. Błękitny Meczet, Sarkofag Aleksandra, plac Sultanahmet i miejscowy bazar. Dz. 10 Czas wolny w Stambule. Wylot do Warszawy. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Skopje i Stambuł – Warszawa • Wycieczki i bilety wstępów wymienione w programie • Zakwaterowanie w hotelach 3*/4*/5*, w pokojach 2-osobowych • Wyżywienie (śniadanie codziennie, obiady w 1, 2 i 4 dzień oraz kolacje w dniach 1-5 i 7-9) • Transport autokarem, o ile w programie nie zaznaczono inaczej • Podstawowe ubezpieczenie KL I NNW

 21


• EUROPA

• EUROPA

7 dni / wylot z Warszawy 20/04, 21/09 2021

11 dni / wylot z Warszawy 23/05, 26/09 2021

#WspomnieniazAlbatrosem

Armenia i Gruzja – perły Kaukazu cena 6 998 zł Chrześcijańskie klasztory, wspaniałe krajobrazy, znakomite lokalne potrawy, wyborne wino oraz urzekające miasta Erywań i Tbilisi. Program wycieczki: Dz. 1 Wylot z Warszawy. Dz. 2 Erywań. Zwiedzanie miasta, m.in. Muzeum Historii Armenii, Plac Republiki, Opera, Kaskady i Pomnik Ofiar Ludobójstwa Ormian. Dz. 3 Wyjazd do Wagharszapat, katedra w Eczmiadzynie, klasztor Chor Wirap i wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, ruiny katedry w Zwartnocu. Dz. 4 Wyjazd do destylarni brandy, świątynia w Garni, wpisany na listę UNESCO Klasztor Geghard i Instytut Matenadaran. Dz. 5 ErywańTbilisi. Jezioro Sewan - wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO klasztor Hachpat - górskie miasto Dilidżan– Jezioro Sewan – Tbilisi, Gruzja. Dz. 6 Zwiedzanie Tbilisi, m.in. świątyni Metechi, łaźni i twierdzy Narikala. Dz. 7 Tbilisi – Gudauri. Mccheta. Monastyr Dżwari, Katedra Sweti Cchoweli, muzeum Stalina i starożytne miasto Uplisciche. Dz. 8 Gudauri – Tbilisi. Kazbek, Stepantsminda i przejazd samochodami SUV do klasztoru Cminda Sameba (Święta Trójca). Dz. 9 Wycieczka do górskiego miasteczka Signagi i odkrywanie tradycyjnej produkcji wina. Dz. 10 Czas wolny w Tbilisi. Nowoczesne Tbilisi (wycieczka dodatkowo płatna). Dz. 11 Wylot z Tbilisi do Warszawy. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Erywań, Tbilisi – Warszawa • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie • Zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokoju 2-osobowym (4 noclegi w Erywaniu, 5 noclegów w Tbilisi, 1 nocleg w Gudauri) • Wyżywienie (śniadania codziennie; lunch codziennie poza 10 dniem; kolacje 2, 5, 7 i 10 dzień) • Podstawowe ubezpieczenie KL I NNW

22

Gościnna Gruzja cena 4 498 zł Gruzja to tysiącletnia historia, górskie krajobrazy, stare klasztory, tradycyjne potrawy, najlepsze winiarnie i urokliwe Tbilisi. Gruzińska gościnność jest bardzo dobrze znana, a gruzińskie powiedzenie „Gość jest wysłannikiem Pana Boga” tylko to potwierdza. Gruzini to doskonali gospodarze, a każdy gość jest podejmowany wspaniałą ucztą – suprą, podczas której wygłaszane są piękne toasty przepełnione patriotyzmem i dumą ze swojego pochodzenia. Gruzini to naród dumny nie tylko ze swojej historii pełnej dramatycznych zwrotów, ale także ze swojej kuchni, która należy do jednej z najlepszych na świecie. Program wycieczki: Dz. 1 Wylot z Warszawy do Tbilisi. Dz. 2 Przylot do Tbilisi w Gruzji. Zwiedzanie miasta w programie stare miasto, łaźnie, twierdza Narikala i Aleja Rustawelego. Dz. 3 Tbilisi – Dawit Garedża – Tbilisi. Wykuty w skale zespół klasztorny Dawit Garedża, położony na granicy z Azerbejdżanem. Dz. 4 Tbilisi - Gori – Uplisciche – Mccheta – Tbilisi. Muzeum Stalina w Gori, starożytne skalne miasto Uplisciche, monastyr Dżwari (UNESCO) i katedra Sweti Cchoweli. Dz. 5 Tbilisi – Gremi – Kvareli – Tbilisi. Warownia Gremi, degustacja wina i tradycyjny posiłek w gruzińskiej wiosce. Dz. 6 Tbilisi – czas wolny lub wycieczka do Kazbegi (dodatkowo płatna). Dz. 7 Wylot z Tbilisi do Warszawy. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa - Tbilisi - Warszawa • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie • Zakwaterowanie w hotelu 3* w pokoju 2-osobowym • Wyżywienie 2 posiłki dziennie • Podstawowe ubezpieczenie KL I NNW

 23


• EUROPA

• EUROPA

12 dni / wyjazd z Warszawy, Katowic 26/05, 01/09 2021

9 dni / wyjazdy z Warszawy 27/04, 14/09 2021

Bałtycka Odyseja cena 3 498 zł Odwiedź 3 bałtyckie kraje ze swoimi urokliwymi stolicami, tak bardzo podobne do siebie pod wieloma względami, a jednocześnie tak różne. Zobaczymy litewskie Wilno, miasto szczególne, które niczym bałtycka Jerozolima z mnogością kościołów i Ostrą Bramą nastraja nostalgicznie, i gdzie na każdym kroku mijać będziemy miejsca związane z historią Polski. Wspaniała Ryga na Łotwie, zwana Paryżem regionu bałtyckiego, uwiedzie nas piękną architekturą i zachwycającym widokiem na potężną rzekę Dźwinę. Maleńki Tallin w Estonii zaoferuje zupełnie wyjątkowy bajkowy urok a wizyta w położonym na wodzie królewskim mieście Sztokholm w Szwecji, będzie zwieńczeniem naszej wyprawy. Program wycieczki: Dz. 1 Przejazd autokarem z Warszawy do Wilna. Dz. 2 Wilno. Zwiedzanie miasta. Dz. 3 Wilno – Szawle - Ryga. Góra Krzyży w okolicy Szawle. Przejazd w kierunku stolicy Łotwy. Dz. 4 Ryga. Zwiedzanie stolicy Łotwy. Dz. 5 Ryga – Parnawa – Tallin. Uzdrowisko w Parnawie. Przejazd do stolicy Estonii. Dz. 6 Tallin. Zwiedzanie stolicy Estonii. Nocny prom do Sztokholmu. Dz. 7 Sztokholm. Zwiedzanie stolicy Szwecji. Dz. 8 Sztokholm - Olandia - Karlskrona. Przejazd przez Szwecję. Wyspa Olandia. Nocny prom linii Stena Line do Polski. Dz. 9 Przejazd autokarem z Gdyni do Warszawy. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przejazdy autokarem zgodnie z programem • Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych/kajucie dwuosobowej na promie • Wyżywienie: 8 śniadań • Zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem (Wilno, Ryga, Tallin i Sztokholm) • Podstawowe ubezpieczenie KL I NNW

Karpacki kalejdoskop – Węgry, Rumunia, Mołdawia, Ukraina cena od 3 798 zł Wyrusz w podróż po czterech fascynujących krajach. Węgierski tokaj, rumuńskie monastyry, mołdawskie wino, ukraińskie zabytki. Program wycieczki: Dz. 1 Wyjazd z Polski. Przyjazd do Miszkolca. Dz. 2 Miszkolc. Tokaj. Dz. 3 Debreczyn. Syhot Marmaroski w Rumunii. Dz. 4 Wesoły Cmentarz w Sapancie. Drewniane monastyry w Barsanie i Bogdan Vodzie. Przyjazd do Suczawy. Dz. 5 Klasztory w miejscowościach Mołdawica, Voronet i Humor. Dz. 6 Suczawa. Jassy. Dz. 7 Kiszyniów – stolica Mołdawii. Cricova – zwiedzanie piwnic i degustacja wina dla chętnych. Dz. 8 Stary Orgiejów – klasztory w skałach. Monastyry w Curchi, Tipovie i Saharnie. Dz. 9 Twierdza Soroki. Bielce. Przyjazd do Czerniowców na Ukrainie. Dz. 10 Czerniowce. Twierdza Chocimska. Kamieniec Podolski. Przyjazd do Iwano-Frankowska. Dz. 11 Iwano-Frankowsk. Lwów. Dz. 12 Żółkiew. Powrót do Polski. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przejazdy autokarem zgodnie z programem • Zakwaterowanie w hotelach 3* (2 noclegi na Węgrzech, 4 noclegi w Rumunii, 2 noclegi w Mołdawii, 3 noclegi na Ukrainie) • Wyżywienie: 11 śniadań • Wejście do zamku Diósgyőr w Miszkolcu, na Wesoły Cmentarz w Sapancie, do monastyrów w Barsanie, Bogdan Vodzie, Curchi, Saharnie i Tipovie, do twierdzy Soroki, do Twierdzy Chocimskiej oraz twierdzy w Kamieńcu Podolskim, wejście do Katedry Ormiańskiej i Katedry Łacińskiej we Lwowie oraz do muzeum Elie Wiesela w Syhocie Marmaroskim • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW

24

9 dni / wyjazdy z Warszawy 02/06, 06/09 2021

Ścieżkami Adama Mickiewicza – Białoruś i Litwa cena 1 848 zł Zapraszamy miłośników literatury i historii w podróż po Litwie i Białorusi szlakiem naszego wieszcza, Adama Mickiewicza. Słynny poeta urodził się w 1798 roku w Zaosiu na Białorusi, a dzieciństwo spędził w Nowogródku. Nic dziwnego więc, że w swojej twórczości zawarł elementy folkloru białoruskiego, jego podania i legendy. I tak w utworach Mickiewicza można znaleźć białoruską historię, zwyczaje oraz słynne miejsca, jak zamek nowogródzki, czy jezioro Świteź. Na naszej trasie nie zabraknie tych miejsc. Program wycieczki: Dz. 1 Wyjazd z Warszawy. Brześć: cerkiew św. Mikołaja, pomnik Adama Mickiewicza, Twierdza Brzeska. Kobryń: cerkiew Świętych Piotra i Pawła, grób rodziny Mickiewiczów. Dz. 2 Baranowicze. Jezioro Świteź. Zaosie – miejsce urodzenia poety. Dworek Wereszczakówny w Korczowie. Muzeum A. Mickiewicza w Nowogródku.Dz. 3 Pałac w Szczorsach. Zamek Radziwiłłów w Lubczu. Pomnik Adama Mickiewicza w Solecznikach (Litwa). Przyjazd do Wilna. Dz. 4 Stare Miasto i Muzeum A. Mickiewicza w Wilnie. Zamek w Trokach.. Dz. 5 Kowno – ulica Wileńska, katedra św. Piotra i Pawła. Powrót do Polski. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przejazdy autokarem zgodnie z programem • Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach 3* w pokojach dwuosobowych (1 nocleg w Kobryniu, 1 nocleg w Mirze, 2 noclegi w Wilnie) • Wyżywienie: śniadanie • Wycieczki i bilety wstępów zgodnie z programem • Podstawowe ubezpieczenie KL I NNW

 25


• EUROPA

• EUROPA

11 dni / wylot z Warszawy 25/06 2021

5 dni / wylot z Warszawy 28/02 2021

Łotwa w zimowej scenerii cena 2 398 zł Poznaj Rygę i jej urocze Stare Miasto wpisane na listę UNESCO oraz odpocznij w komfortowym hotelu SPA w nadbałtyckim kurorcie Jurmała. Wizyta w Rydze to ekscytująca podróż do Europy z początku 20 wieku. To stare, hanzeatyckie miasto urzeka swoją architekturą. Znajdują się tutaj piękne kościoły, okazałe rezydencje oraz małe placyki przy których umiejscowiły się liczne restauracje serwujące doskonałe dania lokalnej kuchni w bardzo rozsądnych cenach. Wyruszymy też poza miasto, aby odwiedzić barokowy Pałac Rundāle, który jest prawdziwym arcydziełem architektury. Podróż zakończymy w pięknym nadmorskim miasteczku Jurmała, gdzie spędzimy 2 noce w jednym z najlepszych hoteli w mieście. Znajdziemy tu mnóstwo okazji do wypoczynku i relaksu, a także do spacerów w pięknej scenerii uzdrowiskowej zabudowy i po pełnych bursztynów, nadbałtyckich plażach. Program wycieczki: Dz. 1 Lot Warszawa - Ryga. Przyjazd i powitalna kolacja. Dz. 2 Ryga. Targ Centralny i piesza wycieczka po Starym Mieście, obiad w lokalnej restauracji. Dz. 3 Ryga – Pałac Rundāle - Jurmała. Barokowy pałac i chłopski obiad. Dz. 4 Jurmała. Nadmorskie miasto uzdrowiskowe z wieloma atrakcjami. Dz. 5 Jurmała - Ryga - Warszawa. Relaks i podróż powrotna. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Ryga - Warszawa • Wycieczki zgodnie z programem • 2 noclegi w hotelu 4* w pobliżu Starego Miasta w Rydze • 2 noclegi w Hotelu Jurmala Spa 4* • Dostęp do strefy SPA w Hotelu Jurmala Spa, 2 godziny w 3. i 4. dniu wycieczki • Częściowe wyżywienie: śniadanie codziennie, obiad 2 i 3 dzień oraz kolacja 1, 3 i 4 dzień • Podstawowe ubezpieczenie KL I NNW

26

Nowość

Dookoła Bajkału szamani, Buriaci i syberyjska przyroda cena 13 598 zł Jezioro Bajkał i rejs na wyspę Olchon, buddyjskie świątynie oraz wspaniałe krajobrazy Syberii Program wycieczki: Dz. 1 Wylot z Warszawy do Irkucka. Dz. 2 Przylot do Irkucka. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta. Wizyta we wsi Wierszyna. Dz. 3 Irkuck- Listwianka. Muzeum Bajkału oraz na lokalnym targu, na którym handluje się i rybami, i pamiątkami. Obiad z domowej kuchni - słodkowodna ryba omul. Dz. 4 Listwianka -Port Bajkał- Sludianka - Bajkalsk. Podróż pociągiem wzdłuż jeziora Bajkał. Dz. 5 Bajkalsk -Tanchoj- Ułan Ude. Wioska Tanchoj i Bajkalski Rezerwat Biosfery. Dz. 6 Ułan Ude. Wycieczka do uniwersytetu buddyjskiego przy buddyjskim klasztorze w Iwołdze, wizyta w wiosce staroobrzędowców i zwiedzanie Ułan Ude. Dz. 7 Ułan Ude - Griemiaczinsk. Spacer wzdłuż plaży i kąpiel. Czas wolny. Dz. 8 Griemiaczinsk -Turka-wyspa Olchon. Rejs na największą wyspę Bajkału, Olchon. Dz. 9 Wyspa Olchon. Wycieczka do groty szamana, wioska Pieszczana i półwysep Choboj. Dz. 10 Wyspa Olchon – Irkuck. Rejs promem z wyspy na stały ląd, park etnograficzny Złota Orda i kolacja pożegnalna. Dz. 11 Wylot z Irkucka do Warszawy. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Irkuck - Warszawa • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie • Zakwaterowanie: w hotelu w pokoju dwuosobowym • Wyżywienie: 3 posiłki dziennie zaczynając od śniadania dnia 2. kończąc na śniadaniu dnia 11 • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW oraz ubezpieczenie potrzebne do wizy

 27


ALBATROS

7 dni / wyloty z Warszawy 06/06, 15/09 2021

ALBATROS

8 dni / wyloty z Warszawy 23/05, 05/09 2021

Carska Rosja cena od 5 898 zł Poznaj dwa największe miasta Rosji - Moskwę i Sankt Petersburg - wybierając się w klasyczną podróż w głąb historii, od Placu Czerwonego po Pałac Zimowy. Wybierz się w podróż z Albatros Travel do najciekawszych miast Rosji. Nasza przygoda rozpocznie się w stolicy Rosji, gdzie będziemy mieć wystarczajaco dużo czasu na poznanie najbardziej znanych zabytków. Do Sankt Petersburga pojedziemy nocnym pociągiem, by tam oglądać skarby historii, między innymi Pałac Zimowy. Program wycieczki: Dz. 1 Wylot z Warszawy do Moskwy. Zakwaterowanie w hotelu. Dz. 2 Moskwa. Spacer po dzielnicy Zamoskworieczje, Wzgórza Worobiowe, Plac Czerwony i Sobór Chrystusa Zbawiciela. Dz. 3 Moskwa. Zwiedzanie Kremla, Zbrojowni kremlowskiej, przejazd moskiewskim metrem. Dz. 4 Moskwa. Rosyjskie muzeum sztuk plastycznych: Państwowa Galeria Tretiakowska. Nocny pociąg „Grand Express” do Sankt Petersburga. Dz. 5 Przyjazd do Sankt Petersburga. Zwiedzanie miasta - w tym Twierdzy Pietropawłowskiej. Dz. 6 Sankt Petersburg. Pałac Zimowy/Państwowe Muzeum Ermitażu i czas wolny. Dz. 7 Sankt Petersburg. Zwiedzanie Carskiego Sioła i Bursztynowej Komnaty oraz Peterhofu. Dz. 8 Wylot z St. Petersburga do Warszawy.

#WspomnieniazAlbatrosem

Moskwa i Złoty Pierścień Rosji cena 5 798 zł Poznaj skarbnicę rosyjskiej historii i sztuki – stolicę kraju oraz średniowieczne miasta Złotego Pierścienia. Na trasie wycieczki zobaczymy miejsca, które kształtowały duchową i kulturową tradycję Rosji oraz unikalne zabytki historii ruskiej. Zwiedzimy Kreml i Katedrę Wniebowzięcia. Poznamy historyczną ulicę Arbat oraz słynne moskiewskie metro. Na trasie Złotego Pierścienia odwiedzimy prawosławne cerkwie, klasztory oraz staroruskie twierdze.

5 dni / wyloty z Warszawy 30/04, 13/08 2021 wylot z Katowic 24/09 2021

Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Moskwa oraz Sankt Petersburg – Warszawa • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie • Zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych • Przejazd nocnym pociągiem „Grand Express” na trasie Moskwa - Sankt Petersburg w 2. klasie (przedział 4-osobowy), czas przejazdu ok 7,5h • Wyżywienie: śniadania • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW oraz ubezpieczenie potrzebne do wizy

St. Petersburg – miasto białych nocy cena od 4 398 zł Kiedy światło dnia na dobre zagości w tym najdalej na północ położonym wielomilionowym mieście, jego pałace, kanały i parki zyskują dodatkowy blask. Wenecja Północy, Okno na Europę, Północna stolica to tylko kilka nazw jakimi określany jest St. Petersburg. Miasto zachwyca swoim położeniem, przemyślanym planem ulic i placów, wyznaczonych przez Piotra I i jego następców, którzy przez lata stworzyli z St. Petersburga architektoniczną perłę w koronie Rosyjskiego Imperium. Miasto miało także ogromny wkład w historię i kulturę Rosji, o czym przekonamy się odwiedzając najważniejsze zabytki miasta.

Program wycieczki: Dz. 1 Przelot z Polski do Moskwy. Przejazd moskiewskim metrem. Spacer zabytkową ulicą Arbat. Dz. 2 Moskwa: wpisane na listę UNESCO Plac Czerwony i Kreml ze Zbrojownią i Katedrą Wniebowzięcia. Dz. 3 Cerkiew Zaśnięcia Bogurodzicy (UNESCO) oraz Muzeum Kryształów i Miniatury we Włodzimierzu. Dz. 4 Suzdal: Kreml, Monastyr SpasoJefimowski (UNESCO), Muzeum architektury drewnianej. Dz. 5 Klasztor Ipatijewski w Kostromie. Jarosław: Zabytkowe centrum (UNESCO), Cerkiew św. Eliasza Proroka, Klasztor Przemienienia Pańskiego. Dz. 6 Kreml w Rostowie Wielkim. Siergijew Posad: Ławra Troicko – Siergijewska (UNESCO). Dz. 7 Wylot do Polski.

Program wycieczki: Dz. 1 Wylot z Warszawy lub Katowic do Sankt Petersburga. Zakwaterowanie w hotelu. Dz. 2 Sankt Petersburg. Zwiedzanie miasta, m.in. Twierdzy Pietropawłowskiej i Soboru św. Izaaka. Dz. 3 Sankt Petersburg. Pałac Zimowy/Muzeum Ermitażu, po południu wizyta w muzeum wódki wraz z degustacją (dodatkowo płatne). Dz. 4 Sankt Petersburg. Pałac Katarzyny w Carskim Siole wraz z bursztynową komnatą, po południu Muzeum Farbergé (dodatkowo płatne). Dz. 5 Wylot z Sankt Petersburga do Warszawy lub Katowic.

Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Moskwa – Warszawa • Zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym w hotelach 4* (6 noclegów) • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie • Wyżywienie zgodnie z programem (6 śniadań, 6 kolacji) • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW oraz ubezpieczenie potrzebne do wizy

Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawy lub Katowic – Sankt Petersburg – Warszawa lub Katowice • Zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym w hotelu 4* w St. Petersburgu (4 noclegi) • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie • Wyżywienie zgodnie z programem (codziennie śniadania, 3 lunche ) • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW oraz ubezpieczenie potrzebne do wizy

28

 29


ALBATROS

8 dni / wylot z Warszawy 10/06 2021

Szkockie lato w kratkę cena 6 498 zł Wichrowe wzgórza, bezkresne wrzosowiska i najlepsza whisky to wizytówka Szkocji - kraju golfa, potwora z Loch Ness i wojowników w kraciastych spódnicach. Poznaj magiczną i tajemniczą Szkocję, której mieszkańcy ukochali wolność i uważają się za odrębny naród z własnym językiem, historią i tradycjami. Odwiedzimy pierwszy w Szkocji uniwersytet, najstarsze na świecie pole golfowe i poznamy proces produkcji whisky. Epickimi krajobrazami powita nas wyspa Skye. Poznamy średniowieczne miasteczka i zamki oraz stolicę Szkocji, Edynburg. Program wycieczki: Dz. 1 Warszawa - Edynburg. Przejazd autokarem do Glasgow. Dz. 2 Glasgow – St. Andrews – Aberdeen. Średniowieczne ruiny zamku St. Andrews, uniwersytet i pole golfowe. Dz. 3 Aberdeen Speyside - Park Narodowy Caringorm. Wizyta w destylarni whisky. Dz. 4 Park Narodowy Cairngorms - Inverness - Loch Ness - Fort William. Poszukiwanie potwora z Loch Ness, zwiedzanie zamku Urquhart. Dz. 5 Wycieczka na wyspę Skye, zamek Armadale, Portree i pomnik jakobitów w Glenfinnan. Dz. 6 Fort William - Edynburg. Spacer przyrodniczy po Parku Narodowym Glencoe i wizyta w zamku Inveraray, jezioro Loch Lomond. Dz. 7 Wycieczka po Edynburgu. Stare i Nowe Miasto, popołudnie do własnej dyspozycji. Dz. 8 Powrót do Polski. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Edynburg - Warszawa • Wycieczki i transport zgodnie z programem • Zakwaterowanie w hotelu w pokoju 2-osobowym • Śniadanie codziennie (dzień 2-8), 5 kolacji (dzień 1-5) • Ubezpieczenie podstawowe KL i NNW

30

ALBATROS

8 dni / wylot z Warszawy 10/11 2021 02/02, 09/02 2022

Zorza polarna na Grenlandii cena 14 998 zł Wybierz się z nami na Grenlandię i zobacz najbardziej widowiskowe zjawisko atmosferyczne jakim jest zorza polarna. Grenlandia uznawana jest za jedno z najlepszych miejsc na świecie do obserwacji zorzy polarnej ze względu na stosunkowo niską ilość opadów oraz stabilną pogodę. Naszą wyprawę zrealizujemy zimą gdy dni stają się krótsze i chłodniejsze, a nocne niebo często pokryte jest roztańczonymi zielonymi oraz czerwonymi światłami. To najlepszy czas na podziwianie wielobarwnej i magicznej zorzy polarnej, która fascynuje ludzi od tysięcy lat. Program wycieczki: Dz. 1 Przelot z Polski do Danii, spacer po Kopenhadze. Dz. 2 Przelot na Grenlandię. Zwiedzanie Ilulissat i kolacja w hotelu. Dz. 3 Rejs do fiordu Ilulissat, wpisanego na listę UNESCO. Zorza polarna i grenlandzka kawa. Dz. 4 Oqaatsut – wycieczka łodzią, zwiedzanie i lunch. Dz. 5 Piesza wędrówka do osady Sermermiut u ujścia fiordu Ilulissat. Dz. 6 Przelot Ilulissat - Kangerlussuaq. Wycieczka samochodami terenowymi na lądolód grenlandzki i punkt 660. Kolacja w Roklubben. Dz. 7 Przelot do Kopenhagi. Nocleg w hotelu. Dz. 8 Powrót do Warszawy. Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Kopenhaga - Warszawa • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Kopenhaga – Kangerlussuaq – Ilulissat - Kangerlussuaq - Kopenhaga • Zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych (1 nocleg Manon Les Suites/Kopenhaga, 4 noclegi Hvide Falk/Ilulissat, 1 nocleg Polar Lodge/Kangerlussuaq, 1 nocleg Comfort Hotel/Kopenhaga) • Wyżywienie zgodnie z programem (śniadania dzień 2-8, lunche dzień 2, 4, 5 oraz kolacje dzień 2, 6) • Zwiedzanie zgodnie z programem • Wszystkie opłaty lotniskowe i portowe • Podstawowe ubezpieczenie KL I NNW

 31


• BLISKI WSCHÓD

Bliski Wschód

8 dni / wylot z Warszawy 17/10 2021

8 dni / wylot z Warszawy 07/11 2021

Izrael z Jordanią w 8 dni cena 6 298 zł Izrael wczoraj i dziś cena

7 998 zł

Podróż śladami starożytnej i nowożytnej historii Izraela od ziem biblijnych wzdłuż rzeki Jordan po nowoczesny Tel Awiw nad Morzem Śródziemnym. Zobaczymy Nazaret oraz kibuc nad Jeziorem Galilejskim. Zwiedzimy Starą Jaffę w Tel Awiwie, jaskinie w Qumran oraz twierdzę Masada. Odwiedzimy targ w Jerozolimie, skosztujemy wina koszernego w winiarni Mony i zjemy kolację w palestyńskim domu.

Skarby Ziemi Świętej i relaks nad Morzem Martwym. Jerozolima – miasto tradycji, religii i historii. Podróż kulturowa do Petry. Zobaczymy Jerozolimę, Amman, wioskę rybacką Kafarnaum oraz miejsca nierozerwalnie związane z historią chrześcijaństwa jak Nazaret, Betlejem, Jezioro Galilejskie czy Kana Galilejska. Odwiedzimy kibuc założony przez europejskich imigrantów. Będziemy podziwiać pozostałości rzymskiej architektury w Jerash, mozaiki bizantyjskie w Madabie oraz wpisaną na listę UNESCO Petrę, jeden z Siedmiu Cudów Świata.

Program wycieczki: Dz. 1 Przelot z Warszawy do Tel Awiwu. Przejazd do hotelu . Dz. 2 Jezioro Galilejskie. Starożytna synagoga w Kafarnaum. Kibuc Shaar Hagolan. Bazylika Zwiastowania Pańskiego w Nazaret. Dz. 3 Akka, Hajfa – centrum wyznawców bahaizmu, Kościół św. Piotra i Białe Miasto w Tel Avivie. Dz. 4 Jerozolima. Góra Oliwna. Ściana Płaczu. Wzgórze Świątynne. Via Dolorosa. Bazylika Grobu Świętego. Wieczernik. Dz. 5 Jerozolima. Targ Machene Yehuda. Winiarnia Mony. Dz. 6 Góra Kuszenia w Jerycho. Morze Martwe. Twierdza Masada. Dz. 7 Jerozolima. Muzeum Holocaustu Yad Vashem. Izraelski parlament Kneset. Bazylika Grobu Pańskiego w Betlejem. Kolacja w palestyńskim domu. Dz. 8 Wylot do Polski.

Program wycieczki: Dz. 1 Wylot z Warszawy do Tel Awiwu. Dz. 2 Jezioro Galilejskie. Kafarnaum. Kibuc Shaar Hagolan. Nazaret . Dz. 3 Yardenit – miejsce chrztu Jezusa. Przejazd do Jordanii. Jerash – „rzymskie miasto”. Dz. 4 Petra wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Amman. Dz. 5 Wjazd na Górę Nebo. Madaba – mozaiki bizantyjskie. Przejazd mostem Allenby do Izraela. Jerycho - Góra Kuszenia. Dz. 6 Jerozolima – Brama Jaffy, „Ściana płaczu”, Wzgórze Świątynne, Droga krzyżowa - Via Dolorosa, Bazylika Grobu Świętego, Wieczernik. Dz. 7 Betlejem – Kościół Narodzenia Pańskiego. Kąpiel w Morzu Martwym. Masada. Dz. 8 Wylot z Tel Awiwu do Warszawy.

Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot rejsowy w klasie ekonomicznej na trasie Warszawa – Tel Awiw – Warszawa • Wycieczki i bilety wstępu wymienione w programie • Transport autokarem, o ile w programie nie zaznaczono inaczej • Zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*: 2 noclegi w Tyberiadzie w pokoju 2-osobowym, 5 noclegów w Betlejem w pokoju 2-osobowym • Wyżywienie: 2 posiłki • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW

Cena zawiera: Opiekę polskiego pilota • Przelot rejsowy na trasie Warszawa – Tel Awiw – Warszawa • Wycieczki oraz bilety wstępu wymienione w programie • Zakwaterowanie w hotelach 3*/4* w pokojach 2-osobowych (7 nocy) • Wyżywienie zgodnie z programem (7 śniadań, 7 kolacji) • Transport zgodnie z programem • Podstawowe ubezpieczenie KL i NNW

 33

Profile for Albatros Travel

Albatros Travel Poland Katalog 2021  

Albatros Travel Poland Katalog 2021