Page 1

Knižní novinky Květen – Červen 2014

strana 2 strana 5 strana 19 strana 21

chází 5. Více na straně 4 / vy

www.albatrosmedia.cz

strana 23

Fakt smůla – 8 y tk u ro se o p o Deník maléh o poseroutku! h vé o n t jí u si te ch Nene 5. 2014


Deník Bridget Jonesové Helen Fieldingová Bridget Jonesová, ať už si jen píše Deník, nebo je S rozumem v koncích, baví čtenářky už od roku 1996. Fakticky ale nezestárla ani o den a vůbec se nezměnila. Nebo je to tím, že jsme my pořád stejné? S Bridget, svobodnou třicítkou toužící najít tu pravou lásku, se jistě ztotožní mnoho žen. Najít totiž toho Pravého s velkým P není vůbec jednoduché, zvláště pokud jste jako Bridge tak trochu smolařka. Budete-li však k tomu přistupovat s humorem, sebeironií a nadhledem jako ona, může se z této cesty stát sonda do hlubin duše téměř každé ženy. Protože ať si to chceme či nechceme připustit, každá z nás někdy pochybuje o svém vzhledu, má tendenci počítat kalorie a řešit svou váhu a každá máme pár hříchů, o kterých se svěřujeme třeba jen svému deníčku (cigarety při kávičce s kamarádkou, počet sklenek Cosmopolitanu vypitých v průběhu sobotní noci, hranolky k obědu a sušenky k večeři… doplňte dle libosti). Bridget nám ale budiž, byť literárním, příkladem ukazuje, že zůstat věrný svým cílům, i když člověk občas ztratí směr a na cestě zakopne, se nakonec vyplácí! Jen si musíte dát pozor na následující typy: alkoholiky, workoholiky, chorobné dlužníky, muže, co mají přítelkyni nebo jsou ženatí, misogyny, megalomany, šovinisty, citové vyděrače, parazity a zvrhlíky.

Bestseller

Vychází 12. 5. 2014

Photography © Chris Frazer Smith

Helen Fieldingová se narodila roku 1959 v průmyslovém městečku Morley v  hrabství Yorkshire. Vystudovala univerzitu v  Oxfordu a  poté pracovala deset let v  televizi – pro BBC například natočila dokumentární seriál o Africe. Dnes je považována za představitelku nové generace spisovatelek, které úspěšně bourají dosavadní stereotypy ženské literatury. Obrovský úspěch jí přinesly romány s  hlavní hrdinkou Bridget Jonesovou.

Bridget a její bombarďáky jsou zpět v novém hávu.

2

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

čtení pro ženy

beletrie pro dospělé

145 × 205 mm vázaná

280

1.

15+

978-80-7388-884-8

299 Kč

Novinky Květen a Červen 2014


Adélka a Zlobidýlko

Příběhy Odysseovy

Ivona Březinová

Rudolf Mertlík

Zlobidýlko! Kdopak to asi je? Už podle jména jistě pěkný nezbeda a neposeda. A  taky že ano! Komu se hadrový panáček Zlobidýlko dostane do ruky, ten začne okamžitě zlobit. Spolužáci, maminka i  tatínek nebo pan školník či učitelka. Nejvíce však rošťačí Adélka. Jak jen tohle dopadne?

Hrdina starověké mytologie Odysseus se proslavil během cesty zpět po skončení trojské války. Souboje s obry, přírodními úkazy i  olympskými bohy nejsou jednoduché, ale nakonec dosáhne svého cíle, sám, jediný. Rudolf Mertlík převyprávěl starořecký hrdinský epos Odysseia pro dětské čtenáře. Jeho adaptace je moderní i věrná – stejně nadčasová jako Odysseus a pověst o něm.

Nadčasové převyprávění starověkého eposu s ilustracemi Michala Cihláře!!

Přiložen pracovní sešit.

Žánr

Obor

příběhy dětí

beletrie pro děti

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání Věk

160 × 195 mm 64 vázaná + 16 stran sešit Olga Franzová

2.

ISBN

7+ 978-80-00-03513-0

Doporučená cena

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

199 Kč

mýty, báje

beletrie pro děti

195 × 255 mm vázaná

184

Michal Cihlář

Železný muž

Vydání Věk 2.

ISBN

Doporučená cena

269 Kč

10+ 978-80-00-03500-0

6minutový kouč

Ted Hughes

Najdi pravou lásku

Přečtěte si příběh, ve kterém to rachtá a skřípe, o zradě a  přátelství, strachu a  nedorozumění a  taky jednom velkém vítězství z pera slavného britského básníka Teda Hughese. S napětím pak budete sledovat noční oblohu, zda se nějaká hvězda nezačíná nebezpečně přibližovat či zda nezahlédnete ve svitu měsíce siluetu vesmírného draka.

Pierre Franckh

Vychází 5. 5. 2014

Najít pravou lásku je mnohem lehčí, než si myslíme. Hledajících jsou totiž tisíce. Pierre Franckh hravým způsobem představuje 6minutová cvičení, která nám umožní otevřít se naplňujícímu partnerskému svazku. Jsou úžasnou možností k tomu, abychom znovu nalezli štěstí v lásce.

Příběh pro děti od slavného britského básníka Teda Hughese! Třetí svazek edice NOS!

Tato kniha může od po autora bestselleru V rámci jedné studie, kteráNovinka se realizovala více let, zodzměnit váš život. povídaly stejné páry v různých odstupech otázku, Jakčasových si správně přát! co je pro ně ve vztahu nejdůležitější a co uchovává při životě pravou lásku. Vyplatí se podívat se na výsledky této studie. (7)

1. Tolerance a pochopení Oba partneři akceptují druhého takového, jaký je, a tolerují jeho slabé stránky. Vzájemná ohleduplnost je nezbytná. Vzájemné uznání a připravenost ke kompromisům udržují vztah při životě. 2. Důvěra a otevřenost Oba partneři si dokážou vzájemně odpouštět a komunikují spolu čestně a otevřeně. Oba vycházejí z předpokladu, že žijí v jistém a spolehlivém svazku, a přejímají za partnerství zodpovědnost. 3. Láska I po letech společného života je vztah charakterizován pozitivními pocity lásky a vzájemné náklonnosti. Partneři si navzájem dodávají nové podněty a vzájemně se inspirují.

69

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

dobrodružství

beletrie pro děti

130 × 205 mm vázaná

64

Nikkarin

Vydání Věk 1.

ISBN

9+ 978-80-00-03392-1

Doporučená cena

Žánr

199 Kč

osobní rozvoj

E0742_sazba.indd 69

Ukázky z knih naleznete na www.albatrosmedia.cz

Obor

Formát

kariéra 115 × 160 mm a osobní rozvoj brožovaná

Počet stran

Ilustrace

184

Vydání Věk 1.

ISBN

15+ 978-80-265-0187-9

Doporučená cena

249 Kč 3.3.2014 13:46:28

3


Deník malého poseroutky 8 – Fakt smůla Jeff Kinney Gregu Heffleymu ujíždí půda pod nohama. Jeho nejlepší kamarád Rowley Jefferson se na něj vybodnul a najít si nové kamarády bude fakt fuška. Aby obrátil štěstí na svou stranu, Greg se rozhodne, že zariskuje a nechá svá rozhodnutí náhodě. Bude mít kliku, nebo se mu smůla bude lepit na paty až do konce života?

Vychází 5. 5. 2014

Nenechte si ujít nového poseroutku!

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

humor pro děti

beletrie pro děti

145 × 205 mm vázaná

224

1.

10+

978-80-7447-559-7

229 Kč

Jak kreslit komiksové postavičky

Itálie Velký průvodce National Geographic

Christopher Hart Chcete umět vymýšlet a kreslit postavičky všech možných tvarů a  velikostí, které vypadají stejně dobře jako v  televizních komiksech, v  časopisech nebo ve filmu? Zkušený komiksový kreslíř Christopher Hart vás to rychle naučí. Knížka obsahuje spoustu podrobných postupů a  zasvěcených tipů, s nimiž i úplný začátečník velice rychle zvládne neuvěřitelné množství různých komiksových postav. Najdete v ní vše pro vstup do bouřlivého světa komiksů – od kreslení tváře až po zasazení postavy do vhodné komické scény.

Žánr

Obor

Formát

další dětské populárně- 215 × 275 mm knihy -naučné brožovaná

4

Počet stran

Ilustrace

160

Tim Jepson Pečlivě aktualizovaná publikace z řady prestižních průvodců National Geographic, která vás provede perlou Středomoří, Itálií. V knize naleznete ucelené, podrobné informace o Itálii včetně užitečných tipů, které vám umožní naplánovat si návštěvu podle vlastních zájmů a časových možností. Vše doplněno krásnými fotografiemi, ilustracemi, přehlednými mapami i detailním popisem atraktivních lokalit.

Tajné postupy kreslení komiksových postaviček od světoznámého autora!

Vydání Věk 1.

ISBN

8+ 978-80-251-4185-4

S průvodcem National Geographic vám v Itálii nic neunikne!

Doporučená cena

Žánr

249 Kč

zahraniční průvodce

Obor

Formát

× 213 mm cestování 130brožovaná

Počet stran

Ilustrace

400

Vydání Věk 2.

ISBN

12+ 978-80-264-0419-4

Doporučená cena

590 Kč

Novinky Květen aa Červen Červen 2014


Zajatci Minecraftu Petr Heteša Kluci a holky dobrovolně otvírají knihu, místo aby strávili další odpoledne u počítače. Myslíte si, že je to sci-fi? Nikoliv. To jsou ZAJATCI MINECRAFTU! Napínavý a dech beroucí příběh na motivy světoznámé počítačové hry pohltí každého milovníka akce, nebezpečí, humoru a překvapivých zvratů ve věku od 10 do 15 let. Všechno funguje a je v naprosté pohodě. Creepera zničí pět šípů nebo kamenný meč, na skeletona jsou nejlepší šípy. Ovšem jen do té chvíle, než při rozehrané hře udeří do domu blesk, zkratuje elektrické vedení a přesměruje wi-fi signál na samotné peklo. David s Lukášem jsou vrženi do Minecraftu, o kterém si mysleli, že ho dobře znají. Setkání s prvním creeperem je ovšem přesvědčí, že všechno je jinak. Hra napadená virem přestává respektovat původní pravidla, mobové odhazují své krotké masky a stávají se z nich krvelačné bestie. Navíc se ve hře ocitla také spolužačka Zuzka, která ji nikdy nehrála a vůbec netuší, o co jde. Lukáš s Davidem už vědí, že o život. Naštěstí jim fungují mobily a Romanův záchranný tým v obýváku u laptopu dělá všechno pro to, aby je z toho dostal. Jenže zmutovaní endermani mají svůj ďábelský plán a čas se neúprosně krátí… Tohle je fakt jenom pro drsňáky.

Žánr horor

Vychází 5. 5. 2014

Napínavý a dech beroucí příběh na motivy světoznámé počítačové hry.

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

beletrie pro děti

145 × 205 mm brožovaná

272

1.

9+

978-80-264-0418-7

199 Kč

1000 italských slovíček

1000 ukrajinských slovíček

Ilustrovaný slovník

Ilustrovaný slovník

Miroslava Ferrarová

Kolektiv

Praktická knížka se stane dobrým pomocníkem při učení a procvičování italských slovíček. Na veselých obrázcích, jež znázorňují běžné životní situace, najdete názvy věcí, se kterými se denně setkáváte. Každý tematický celek je pak doplněn jednoduchými frázemi ze života, které můžete potřebovat. Na konci knížky najdete souhrnný česko-italský slovník se všemi slovy z knížky.

Praktická knížka se stane dobrým pomocníkem při učení a procvičování ukrajinských slovíček. Na veselých obrázcích, jež znázorňují běžné životní situace, najdete názvy věcí, se kterými se denně setkáváte. Každý tematický celek je pak doplněn jednoduchými frázemi ze života, které můžete potřebovat. V závěru se nachází souhrnný česko-ukrajinský slovník se všemi slovy z knížky a poznámky k ukrajinskému jazyku, původu a výslovnosti.

S ilustrovaným slovníkem v kapse zvládnete všechna základní potřebná slovíčka a fráze!

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

slovní zásoba

jazyky

110 × 180 mm vázaná

136

Ukázky z knih naleznete na www.distri.cz

Vydání Věk 2.

ISBN

10+ 978-80-266-0187-6

Doporučená cena

169 Kč

Žánr slovní zásoba

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

jazyky

110 × 180 mm vázaná

136

Aleš Čuma

Vydání Věk 1.

ISBN

12+ 978-80-266-0383-2

Doporučená cena

189 Kč

5


Allez hop! Francouzština pro každého Jarmila Beková a kol. Moderní učebnice francouzštiny opravdu pro každého. Je vhodná jak do výuky na středních školách, gymnáziích a univerzitách, tak i ve školách jazykových. Obsahuje 13 lekcí, z nichž každá se věnuje určitému tématu, učí slovní zásobu, určitý gramatický jev a rozvíjí základní a praktické komunikační situace. Dále nabízí projekty, autoevaluační testy, přípravu na mezinárodní zkoušku DELF, podrobný přehled probrané gramatiky, transkripci všech poslechů, obsáhlý slovník a závěrem i návod, jak s učebnicí pracovat.

Vychází 5. 5. 2014

Allez hop! Tak... Pojďme do toho!

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

jazykové učebnice

jazyky

170 × 240 mm brožovaná

256

1.

12+

978-80-266-0459-4

449 Kč

Kniha, kterou čte celý svět Vzrušující detektivní román, který pod pseudonymem Robert Galbraith napsala J. K. Rowlingová. Volání Kukačky – audio CD Robert Galbraith (pseudonym J. K. Rowlingové) Interpret: Petr Oliva

Když se supermodelka Lula Landryová zřítí z balkonu v londýnské čtvrti Mayfair, policie dojde k závěru, že šlo o sebevraždu. Její bratr má však pochybnosti – aby zjistil pravdu o její smrti, najme si soukromého detektiva. Cormoran Strike je válečný veterán, který opustil službu v Afghánistánu po těžkém zranění. Během řešení případu proniká do světa vysoké módy a mediálních celebrit, londýnské smetánky, ale i spodiny.

Volání Kukačky

Doporučená cena 369 Kč

Nastražte uši! První případ Cormorana Strika pro vás vypráví Petr Oliva!

6

Žánr

Obor

Formát

Stopáž

Ilustrace

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

audiokniha – román

beletrie pro dospělé

2 mp3 CD

17 hodin 58 minut

1.

15+

859-40-504-2097-7

369 Kč

Novinky Květen a Červen 2014


Berta a Ufo

Hana Whitton

Roztomilé příběhy podle televizního večerníčku

Vydejte se na toulky Anglií, tentokrát Anglií literární! Průvodkyní vám bude vynikající česká spisovatelka žijící toho času poblíž Oxfordu Hana Whitton, autorka populárních humoristických knih Jak si na anglické zahrádce vypěstovat českého trpaslíka, Jak se po anglicku vytratit v Anglii a také historických próz Královna Anna a dalších. Historii anglické literatury vám autorka přiblížila v poutavých příbězích, které se dotýkají literárních památek od legendární poemy Beowulf až po Harryho Pottera J. K. Rowlingové, a všechna místa významná pro literární historii osobně procestovala spolu se svým manželem, fotografem Paulem Whittonem, který doplnil knihu četným obrazovým materiálem.

Vychází 5 . 5. 2014

Toulky literární Anglií

Miroslav Adamec Veselé příhody o tom, jak se začala holčička Berta, nejmenší ve školce, přátelit s  Ufíkem, nejmenším ve vesmíru. Že Ufo neexistuje? Ale ano, a dokonce je s ním velká legrace! Roztomilé příběhy z  večerníčku nyní i v knižním zpracování s mnoha krásnými ilustracemi.

Veselé příhody Berty, nejmenší holčičky ve školce, a jejího kamaráda Ufíka, nejmenšího ve vesmíru

Literární Anglie očima populární české spisovatelky!

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

poznání

ostatní

120 × 185 mm vázaná

304

Paul Whitton

Vydání Věk 1.

ISBN

15+ 978-80-7388-886-2

Doporučená cena

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

299 Kč

obrázková kniha

beletrie pro děti

194 × 254 mm vázaná

128

Jitka Petrová

Ptáče a bodlák

Odvahu, fantazii, vědomosti, ale i kus štěstí vyžaduje od soutěžících družstev zábavná soutěž Bludiště, kterou Česká televize vysílá již od roku 1997. Chcete si zasoutěžit přímo u vás ve třídě, na škole v přírodě nebo třeba i doma? Rozhodli jste se přihlásit do soutěže a  chystáte se trénovat? Právě teď máte jedinečnou příležitost, protože v naší knížce Bludiště jsou tentokrát zařazeny vědomostí otázky, které v televizním pořadu ještě nezazněly!

Adél Várszegiová

1.

ISBN

4+ 978-80-7404-128-0

Doporučená cena

299 Kč

Vychází 12. 5. 2014

Bludiště 5

Vydání Věk

Klasická maďarská pohádka v moderním hávu. Přebásnění příběhu o ptáčeti, které se chtělo nechat pohoupat, a bodláku, který to zarputile odmítal. Vtipné a hravé vyprávění, které doprovází roztomilé ilustrace. Nechte se překvapit, zda se ptáčeti nakonec podařilo bodlák přesvědčit.

Klasická maďarská pohádka přebásněná do moderního hávu.

Žánr

Obor

Formát

knihy her populárně – naučné 145 × 205 mm a nápadů pro děti brožovaná

Počet stran Ilustrace Vydání Věk 96

Ukázky z knih naleznete na www.distri.cz

1.

ISBN

9+ 978-80-7448-038-6

Doporučená cena

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

99 Kč

obrázková kniha

beletrie pro děti

200 × 200 mm vázaná

32

Mariann Márayová

Vydání Věk 1.

ISBN

5+ 978-80-00-03511-6

Doporučená cena

189 Kč

7


Rošťák Oliver a korále pro mořskou vílu

5 elementů efektivního myšlení Klíč k úspěchu ve studiu, práci i každodenním životě

Petra Braunová Je konec školního roku, děti se nemůžou dočkat prázdnin! Oliver dostal dopis s pozváním od Marici – chtěl by zase strávit léto u moře? Cožpak o to, Oliver bývalou spolužačku miluje od první třídy, a když se měla vrátit do rodného Chorvatska, byl smutný. Ale pak přijel i s tatínkem za ní a společný měsíc u moře byl báječný. Tentokrát však má Oliver letět sám, zvládne to? Určitě! A  tak Oliver prožije s  Maricou a chorvatskými kamarády úžasné dobrodružství. Téměř detektivní. A bude to právě Oliver, kdo všechno objasní!

Edward Burger, Michael Starbird Buďte úspěšnější díky lepšímu myšlení – géniové totiž nemají žádný zvláštní dar, pouze jinak myslí. V této knize naleznete techniky, díky nimž objevíte inovativní způsoby řešení složitých problémů a  naleznete skryté možnosti rozvoje svých dovedností. Skutečné příběhy, zábavná cvičení a konkrétní metody vás přimějí správně myslet, učit se a chápat. Efektivní myšlení se stane vaším klíčem k úspěchu, ať jste student, manažer, umělec, spisovatel či profesionál, nebo chcete zvýšit svou důvěru v sebe sama.

Volné pokračování knih Rošťák Oliver, Rošťák Oliver a Marica čarodějka.

Osvojte si pět jednoduchých návyků a budete si pamatovat vše bez problémů!

Vychází 12. 5. 2014

Nové detektivní dobrodružství Olivera a Marici, tentokrát z Chorvatska.

Oliver pokrčí rameny. „Chci dokázat, že korále jsou jejich a že zbořily hrad.“ „To ti nikdy nepřiznají!“ vykřikne Marica. „Přece jsme se jich už ptali.“ Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

příběhy dětí

beletrie pro děti

160 × 195 mm vázaná

96

Zdeňka Krejčová

Vydání Věk 1.

ISBN

Doporučená cena

65 7+ 978-80-00-03512-3

Žánr

Obor

Formát

osobní kariéra a osobní 130 × 205 mm rozvoj rozvoj brožovaná

189 Kč

Počet stran

Ilustrace

144

Vydání Věk 1.

ISBN

Doporučená cena

15+ 978-80-265-0194-7

199 Kč

Angličtina pro děti s mývalem Racsem Anglictina.com Publikace je určená pro věkovou skupinu 8–10 let. Obsahuje 15 kapitol, slovníček a přílohy. V každé kapitole je krátký příběh v podobě komiksu, ve kterém je prezentována látka dané kapitoly. Poté následují cvičení procvičující všechny jazykové dovednosti, písemná cvičení se vypracovávají buď přímo do učebnice, nebo do sešitu. Každá kapitola má 4 celobarevné strany. Ve slovníčku mají žáci možnost poznamenat si český překlad. Důraz je kladený na párovou a skupinovou práci a rozvoj komunikačních dovedností.

Se strojem času, Vicky a Mývalem se naučíte báječně anglicky!

Součástí metodická příručka ve formě elektronické knihy!

8

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

jazyky pro děti

jazyky

216 × 297 mm brožovaná

80

1.

10+

978-80-266-0453-2

199 Kč

Novinky Květen a Červen 2014


Potrhaná křídla Ruta Sepetysová New Orleans padesátých let – zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Josie Moraineová přišla do města „velké pohody“ s matkou. S matkou, která jí slibovala panenku, když bude hodná, ale nikdy si na to pak nevzpomněla, s matkou, která byla prostitutkou a milovala drahé šperky, s matkou, která se o ni neuměla a možná ani nechtěla postarat. Josie se ale dokázala postavit na vlastní nohy a má hlavu plnou snů. Dokáže si je však splnit? Dokáže se vymanit z bahna Čtvrti, které se ji snaží stáhnout dolů?

New Orleans 50. let – zábava, saxofony, intriky i černá ruka mafie. Druhá kniha od autorky V šedých tónech.

Foto: Magda Starowieyska / Fotorzepa

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

román

beletrie pro dospělé

130 × 200 mm vázaná

296

1.

15+

978-80-7447-459-0

249 Kč

New York

Paříž

Velký průvodce National Geographic

Velký průvodce National Geographic

Michael S. Durham

Lisa Davidson, Elizabeth Ayre, Heidi Ellison

Pečlivě aktualizovaná publikace z řady prestižních průvodců National Geographic, která vás provede městem, které nikdy nespí – New Yorkem. V knize naleznete všechny potřebné informace doplněné o krásné fotografie, ilustrace, přehledné mapy a detailní popisy atraktivních lokalit.

Pečlivě aktualizovaná publikace z řady prestižních průvodců National Geographic, která vás provede nejromantičtějším městem světa, Paříží. V knize naleznete ucelené, podrobné informace včetně užitečných tipů, které vám umožní naplánovat si návštěvu podle vlastních zájmů a časových možností. Vše doplněno krásnými fotografiemi, ilustracemi, přehlednými mapami i  detailním popisem atraktivních lokalit.

S National Geographic přímo do víru nejrušnějšího města v USA.

Žánr zahraniční průvodce

Obor

Formát

× 213 mm cestování 130brožovaná

Počet stran

Ilustrace

272

Vydání Věk 2.

Vychází 12. 5. 2014

Moje matka je prostitutka. Ale žádná špinavá pouliční štětka. Je dost hezká, mluví docela vybraně a pěkně se obléká. Ale spí za peníze nebo za dárky s muži, takže je prostitutka, aspoň podle slovníku. Začala pracovat v roce 1940. To mi bylo sedm let a přestěhovaly jsme se z Detroitu do New Orleans. Z nádraží jsme jely taxíkem rovnou do nóbl hotelu na St. Charles Avenue. V hale se matka seznámila s nějakým mužem z Tuscaloosy a dali si spolu drink. Představila mě jako svou neteř a tvrdila mu, že mě veze k sestře. Neustále na mě mrkala a šeptala mi, že jestli ji neprozradím a počkám na ni, koupí mi panenku. Noc jsem strávila sama v hale a zdálo se mi o nové panence. Ráno nás matka zapsala do našeho vlastního velkého pokoje s vysokými okny a malými kulatými mejdlíčky, co voněla po citronech. Od toho pána z Tuscaloosy dostala matka krabičku potaženou zeleným sametem a v ní perlový náhrdelník. To bylo před deseti lety. Tu panenku mi nikdy nekoupila.

Ruta Sepetysová se narodila v Michiganu a dnes žije se svou rodinou v Tennessee. Svou první knihu V šedých tónech se rozhodla napsat na počest statisíců lidí, kteří přišli o život za stalinské éry, a  pohnuté osudy Liny a  její rodiny získaly celosvětové uznání. V  Potrhaných křídlech barvitě líčí atmosféru padesátých let New Orleans, ale nepodlehla jejímu kouzlu natolik, aby zastínila příběh Josie a lidí okolo ní. Postavy, s kterými se zde setkáte, nejsou loutky, ale živoucí bytosti, kterým uvěříte každé nadechnutí. Svou druhou knihou dokázala Ruta Sepetysová spisovatelsky vyspět a právem se zařadila mezi významné autory současnosti.

ISBN

12+ 978-80-264-0420-0

Ukázky z knih naleznete na www.albatrosmedia.cz

Doporučená cena

Žánr

499 Kč

zahraniční průvodce

Obor

Formát

× 213 mm cestování 130brožovaná

Počet stran

Ilustrace

272

Ilustrace

Vydání Věk 2.

ISBN

12+ 978-80-264-0421-7

Doporučená cena

490 Kč

9


Objevy pod vrstvami času

Na co v učebnicích dějepisu nezbylo místo 2

Vladimír Socha

Stanislava Jarolímková

Když byly na počátku 19. století poprvé vědecky popsány fosilní pozůstatky dinosaurů, ptakoještěrů a dalších velkých obratlovců, otevřely se najednou lidstvu dveře do dávných geologických období, o kterých do té doby nemělo ani tušení. Právě o fascinující historii předvědeckých i  vědeckých objevů zkamenělin, které nás přivedly až k  současnému stavu poznání, pojednává tato kniha.

Víte, díky komu používáme slova úsvit, chmura, zeměpis či ryk? Co bylo skutečným znakem Chodů? Který náš prezident udělal i v osmdesáti letech stojku? Zajímavá místa, postavy a  události z  českých novověkých dějin, které se do učebnic dějepisu nevešly, ale které dokreslují a  přibližují život našich předků.

Na_co_2.qxd

16.4.2014

17.24

Stránka 12

Zajímavá místa, postavy a události z českých novověkých dějin Žánr

Obor

příroda – ostatní

Formát

Počet stran

Ilustrace

208

příroda 145 × 205 mm a zahrada vázaná

Vydání Věk 1.

ISBN

Doporučená cena

15+ 978-80-264-0370-8

Stanislava Jarolímková

199 Kč

NA CO V UâEBNICÍCH DùJEPISU NEZBYLO MÍSTO 2

První typová tovární budova Tomá‰e Bati v roce 1906.

Tma

Vychází 12. 5. 2014

Ondřej Neff Nové vydání románu, který od svého vzniku v roce 1998 budí pozornost a získal ocenění jako nejlepší česká sci-fi. Autor v něm vykreslil barvitý obraz společenských katastrof, jež by nastaly, kdyby ze světa zmizela elektřina jako technicky fungující síla.

První svûtová válka (1914–1918) pfiinesla firmû BaÈa zakázku z Vídnû na 50 000 párÛ vojensk˘ch bot znám˘ch pod názvem baganãata. To bylo dobré nejen pro podnik, ale i pro zamûstnance, ktefií coby zásobovatelé vojákÛ rakousko-uherské armády nemuseli odejít na frontu. JelikoÏ boty byly koÏené, vybudoval BaÈa vlastní koÏeluÏnu, která navázala na jeho elektrárnu, strojírnu, cihelnu, lesy i polní hospodáfiství. I kdyÏ se bûhem váleãn˘ch let poãet pracovníkÛ zdesateronásobil, pfiijímal TomበBaÈa ve 20. a 30. letech nové dûlníky na stavby Ïeleznic a silnic v okolí Zlína, za coÏ obvykle dostávali pouze stravu a ubytování. Pokud se v‰ak osvûdãili, pfievádûl je do hlavní v˘roby, eventuálnû jim nabízel místa podle jejich specializace. V roce 1922 se nejen ujal v˘raz „baÈovec“ ve smyslu „dobr˘ pracovník“, ale byly zavedeny takzvané baÈovské ceny, které konãily devítkou*.

Nejlepší česká sci-fi!

Žánr román

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

416

Martin Zouf

beletrie 130 × 200 mm pro dospělé vázaná

Vydání Věk 3.

ISBN

Žánr

Doporučená cena

15+ 978-80-259-0279-0

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání Věk

ISBN

Doporučená cena

historie 145Brtnická, × 205 mm absolventka Martina zlínské Univerzity Tomá‰e Bati, k tomu česká historie *a military 272 Štěpán Zavadil 1. 10+ 978-80-2670-133-0 vázaná „V˘zkumy mimo jiné napsala: prokázaly, Ïe zákazníci mají tendenci ãíst ceny

349 Kč

249 Kč

zprava doleva, proto 299 Kã vnímají spí‰e jako cenu blíÏící se ke dvûma stÛm, nikoliv ke tfiem. Proto si obchodníci oblíbili ceny konãící devítkou,

Pohřbeni zaživa Manuel Pino Toro

12

Pravdivý příběh mužů, kteří zůstali zaživa pohřbeni hluboko pod zemí. Dne 5. srpna 2010 zůstalo 33 chilských horníků uvězněno pod 700 000 tunami skály v dole na měď a zlato. Horníci strávili pod zemí 69 dnů, což je nejdelší doba, po kterou lidé přežili uvězněni pod zemským povrchem. Prvních sedmnáct dnů přitom byli zcela bez kontaktu se světem. Horníci se již předem domluvili, že o tom, co se během těchto prvních dnů dělo hluboko pod zemí, nikdy nepromluví veřejně. Záchranná akce, které byla zároveň největší záchrannou akcí v historii hornictví a při které pomáhala chilským horníkům i americká NASA, byla úspěšná a všech 33 horníků mohlo opět spatřit světlo.

69 dnů uvězněni pod zemským povrchem!

10

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

politika

společnost

145 × 205 mm vázaná

272

1.

15+

978-80-7388-745-2

299 Kč

Novinky Květen a Červen 2014


Muž z hodin Vratislav Maňák Věděli jste, že se na podzim mění čas kvůli krádeži hodinové ručičky? A že se vše stalo na jednom českém nádraží? Vypravte se s osmiletou Lenkou a hodinářem Weissem po stopě zmizelé ručičky. Držitel Ceny Jiřího Ortena Vratislav Maňák nabízí jeden z prvních českých příspěvků k žánru steampunk, který znáte například od režiséra Tima Burtona a který vypravil svými ilustracemi Juraj Horváth.

Vychází 19. 5. 2014

Steampunk pro děti od držitele Ceny Jiřího Ortena Vratislava Maňáka.

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

dobrodružství

beletrie pro děti

163 × 238 mm vázaná

80

Juraj Horváth

1.

8+

978-80-00-03144-6

199 Kč

Tatínek a moře

Pán vzduchu

Tajemství pěti světadílů – Kniha první

Tove Janssonová Jednoho večera se muminí rodina i s malou Miou nalodí, opustí staré údolí a vypluje vstříc novému domovu – tatínkovu vysněnému ostrovu s  majákem daleko v  moři. Ten se zprvu zdá zcela opuštěný, ale není tomu tak, dějí se tam podivné věci. Muminkův tatínek, jehož velkým přáním je dobře porozumět moři i svému ostrovu, se rozhodne přijít všem záhadám na kloub…

Ondřej Neff První část třísvazkového cyklu přivádí diplomata Mauklera a detektiva Fixe na stopu ďábelského spiknutí. Dědic Ocelového města by rád hrál roli spasitele světa, avšak zkušené pátrače nedokáže oklamat. Ondřej Neff uskutečnil dávný záměr Julese Verna napsat román, kde by se setkaly všechny jeho známé postavy. Vychází s kvaši Milana Fibigera, jednoho z důstojných pokračovatelů Zdeňka Buriana.

Kniha vychází k 100. výročí narození Tove Janssonové. Další díl z řady oblíbených Muminků!

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

dobrodružství

beletrie pro děti

163 × 238 mm vázaná

280

Milan Fibiger

Vydání Věk 1.

ISBN

9+ 978-80-00-03131-6

Ukázky z knih naleznete na www.albatrosmedia.cz

Doporučená cena

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

349 Kč

dobrodružství

beletrie pro děti

105 × 160 mm vázaná

292

Tove Janssonová

Vydání Věk 2.

ISBN

8+ 978-80-00-03332-7

Doporučená cena

229 Kč

11


Jak mnohem lépe prodávat

Projekt Voodoo

Osvědčené metody a techniky prodeje používané nejlepšími obchodníky

Jak zachránit i beznadějné projekty a dovést je k úspěšnému konci

Brian Tracy

Bianca Fuhrmannová

Kniha je koncentrátem Tracyho dlouholeté obchodní praxe. Objasňuje, že prodej je především „duševní hra“ a že úspěšný obchodník potřebuje mít psychologickou převahu nad zákazníkem či odběratelem, a učí, jak této převahy dosáhnout. Podstatná je na knize její ucelenost a podrobnost: nic není vynecháno, kniha vám poslouží jako průvodce k  vytvoření kompletního systému úspěšného prodeje. Ocení ji všichni, pro které je prodej hlavní činností nebo důležitou součástí jejich práce.

Projekt-Voodoo je zcela nová, inovativní strategie projektového managementu a vlastně i jeho zcela nový způsob myšlení. Kombinuje totiž poctivý projektový management s kreativními krizovými intervencemi a  prvky systémového byznys koučinku. Projekt Voodoo navíc spojuje emocionální a kooperativní projektový management s klasickými metodami řízení. Zaměřuje se na těžkosti běžného projektového dne a umožní vám přivést všechny projekty k úspěšnému konci.

Úspěšné řízení projektů nejsou žádná kouzla ani černá magie. Stačí zkrátka i v této oblasti zapojit emoční inteligenci.

Vychází 19. 5. 2014

K dosažení vlastních cílů stačí přijít na to, co udělali jiní před vámi, aby docílili toho, co chcete vy teď.

Žánr marketing a prodej

Obor

Formát

Počet stran Ilustrace

byznys 167 × 225 mm a ekonomie brožovaná

328

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

1. v BizBooks 15+ 978-80-265-0035-3

Žánr

Obor

Formát

byznys 167 × 225 mm management a ekonomie brožovaná

399 Kč

Počet stran

Ilustrace

224

Vydání Věk 1.

ISBN

Doporučená cena

15+ 978-80-265-0222-7

349 Kč

Vyznejte se v rodinném právu Vybrané kapitoly z nového občanského zákoníku Ludvík Ševčík Rodinné právo nás provází v průběhu celého života, přesto není na první pohled nijak přehledné, ani komplikované. Od 1. ledna 2014 však rodinné právo doznalo řady změn. Tato publikace a množství příkladů zde použitých vás jednoduše a přehledně seznámí se všemi novinkami. Výběr popisovaných témat je veden situacemi, jež se v našich životech objevují nejčastěji.

Rodinné právo srozumitelně pro každého

12

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

právo

byznys a ekonomie

145 × 205 mm brožovaná

72

1.

15+

978-80-265-0221-0

99 Kč

Novinky Květen a Červen 2014


Agilní metody řízení projektů

Automatizace a automatizační technika 3

Zuzana Šochová, Eduard Kunce

Prostředky automatizační techniky

Pracujete jako vývojáři v týmu? Chcete pracovat efektivněji? Seznamte se s  agilními metodami, pomocí nichž budete vyvíjet rychleji, efektivněji, s  menším počtem chyb. Dvojice autorů, která se v oblasti agilních metod pohybuje řadu let a pracuje s nimi denně, vás seznámí nejen s tím, co agilní přístup znamená, ale i jak jej správně nasadit. Kniha je zaměřena na širokou oblast profesí od vývojářů přes softwarové architekty až po projektové manažery či ředitele celých společností.

Kolektiv Kniha konkretizuje fyzikální principy a konstrukční řešení typických automatizačních prostředků. I přes široký tematický záběr jsou informace z mnoha zdrojů uspořádány do jediné publikace co nejpřehledněji. Text je obohacen o  více než 600 obrázků. Názorná schémata objasňují fyzikální principy funkce technických zařízení. Využitím knihy ve výuce proto odpadá potřeba jejich zdlouhavého překreslování.

Jak vytvořit efektivní vývojářský tým

Žánr

Obor

byznys a technologie

Formát

Počet stran

× 210 mm počítače 148brožovaná

176

Ilustrace

Vydání Věk

1.

ISBN

Doporučená cena

15+ 978-80-251-4194-6

Žánr

249 Kč

střední školy

Obor

Formát

× 225 mm učebnice 167brožovaná

Počet stran

Ilustrace

304

Vydání Věk 1.

ISBN

Doporučená cena

15+ 978-80-251-3747-5

199 Kč

První stříbrná kniha snů

Vychází 19. 5. 2014

Kerstin Gierová Tajuplné dveře s klikou ve tvaru ještěrky, mluvící sochy a zdivočelá chůva se sekerou… sny Liv Silberové jsou poslední dobou opravdu strašidelné. Ještě strašidelnější než jakýkoli hřbitov v noci je to, že někteří o ní vědí věci, které by ve dne nikdy nahlas neřekla, leda ve snu. Jak je tohle možné? Je to pořádně zamotaná hádanka, ale hádankám nemohla Liv nikdy odolat…

První díl nové trilogie od Kerstin Gierové, autorky oblíbených Drahokamů! © Kerstin Gierová

Kerstin Gierová, narozená roku 1966, vydala svoji první knihu v roce 1995 jako nezaměstnaná učitelka. A hned s velkým úspěchem – její román Mafie matek i další jsou již dávno kultovními a patří mezi nejprodávanější. Její knihy pro mládež se staly bestsellery po celém světě. V březnu 2013 byl do kin uveden film podle knihy Rudá jako rubín s hvězdným obsazením. První stříbrná kniha snů je začátkem nové série pro mládež. Autorka žije se svojí rodinou a dvěma kočkami nedaleko Kolína nad Rýnem.

Váhavě jsem se rozhlédla. Ocitla jsem se na nějaké jiné chodbě, široké a nekonečně dlouhé, s nespočtem dveří vlevo i vpravo. Dveře, kterými jsem sem přišla, měly sytě zelený nátěr, tmavé, staromódní kovové kování, mezírku na dopisy ze stejného materiálu a pěknou mosaznou kouli ve tvaru zakroucené ještěrky. Rozhodla jsem se, že se vrátím, protože teď, když už jsem věděla, že sním, mi Florence nenaháněla ani trochu strach. Měla jsem velkou chuť jí ukázat, jak dobře umím kung-fu. Ve snu samozřejmě líp než ve skutečnosti. Ale když jsem sáhla po ještěrce, koutkem oka jsem si všimla nějakého pohybu. Vedle se otevřely jiné dveře a někdo vstoupil do chodby. Byl to Grayson. Ačkoli stál jen o pár metrů dál, nezdálo se, že by si mě vůbec všiml. Opatrně za sebou zavřel dveře a zamumlal si pro sebe něco nesrozumitelného. Pak se zhluboka nadechl, znovu otevřel dveře a zmizel za nimi.

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

literatura pro dívky

beletrie pro děti

130 × 200 mm vázaná

352

1.

12+

978-80-7447-607-5

299 Kč

Ukázky z knih naleznete na www.albatrosmedia.cz

13


Krocení nekonečna – příběh matematiky od prvních čísel k teorii chaosu Ian Stewart Kniha z pera Iana Stewarta, autora bestselleru Hraje Bůh kostky?, je jedinečnou exkurzí do historie matematiky, při které vás autor svým přímočarým a pro matematické laiky pochopitelným jazykem seznámí s významnými matematickými objevy a teoriemi, jež zásadním způsobem ovlivnily společnost a navždy změnily každodenní život lidstva. Představí vám matematiku starého Babylonu, Egypta a Řecka, práce Descarta, Fermata či Newtona a demystifikuje klíčové pojmy matematicky bez použití komplikovaných vzorců.

Vychází 19. 5. 2014

Kniha, kterou si zamilují i ti, pro které byla matematika noční můrou!

Žánr vesmír

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

technika a věda

145 × 205 mm brožovaná

384

1.

15+

978-80-264-0295-4

349 Kč

Můj anděl se umí prát

Záhadná jízda králů

Roman Brat

Příběh tradice zahalené tajemstvím

Hrdinou tohoto nevšedního a velmi aktuálního příběhu je jedenáctiletý Oskar, hubený, slaboučký kluk v brýlích, který je ještě ke všemu slušný. Jeho vzhled přímo vyzývá k  tomu, aby ho dva silnější nahlouplí spolužáci mlátili a  všelijak ponižovali. Oskar zásadně nežaluje a  snaží se tuto situaci zvládnout vlastním důvtipem. Jediný přítel, kterému se může svěřit, anděl Oskariel, na jeho prosby o  pomoc nejdřív nereaguje, nakonec mu však vnukne myšlenku na geniální obranu.

Jiří Jilík Jízda králů je obestřena záhadou, tajemstvím. Kdo první vyslal mladičkého krále na pouť věky, aby se každým rokem, vždy znovu a znovu v jediný den v roce zjevil mezi lidmi a odjel do roku příštího, do dalšího desetiletí, století? Jaké posel- Máme krála poctivého... ství veze na svém bílém koni? Autoroděv. bestselleru Tou další je králův Král usedá na koně v ženském to jetentokráte dostatečně známo. Avšak dodejme, že nejde o běžný Žítkovské čarováníkroji; nám představuje sváteční kroj. Bílý fěrtoch (sukni) k bílým naškrobeným rukávpříběh tajemstvímcům zahalené tradice. oblékají vlčnovské ženy pouze při těch nejvýznamnějších obřadních událostech. I tato bílá barva převažující v jeho oblečení je symbolem nevinnosti. Ale proč je vlastně král přestrojen za ženu? Přestrojování muže za ženy není v lidovém prostředí neznámé, ale dochází k němu za zcela jiných okolností, při oněch vzpomínaných bujarých zábavách a veselicích, kdy se lidé „maškaří“. Dnes se tak děje o masopustu nebo na „babských hodech“. Se zánikem

Nová kniha autora bestselleru Žítkovské čarování!

xxxx 65

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

příběhy dětí

beletrie pro děti

170 × 243 mm vázaná

96

Miroslav Regitko

14

Vydání Věk 1.

ISBN

8+ 978-80-264-0367-8

Doporučená cena

Žánr

199 Kč

tradice

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

hobby

130 × 200 mm brožovaná

184

KH0436_sazba_2.indd 65

Vydání Věk 1.

ISBN

24.3.2014 12:52:20

15+ 978-80-264-0428-6

Doporučená cena

199 Kč

Novinky Květen a Červen 2014


Psí zima

Rozlet Gemmy Hardyové

Petra Neomillnerová

Margot Liveseyová

Zaklínačka Lota a její souputník a  milenec Urian svým výběrem partnera doma radost neudělali a  zejména zaklínačský cech neváhá dát to rázně najevo. Lota musí odejít ze Školy, sama ale nezůstává. Společně se svými milenci tvrdě bojuje proti kožoměncům. Náhle se objevuje vampýrský zabiják Enno. Ani stříbrný meč, ani dobrá rodina nikoho neuchrání před zážitky, které nelze nazvat jinak než extrémní.

Rozlet Gemmy Hardyové je novodobou paralelou příběhu Jany Eyrové. Zprvu se může zdát, že si Jana pouze oblékla moderní šaty a přesunula se v čase do 60. let 20. století, ale román od Margot Livesayové není jen prostým převyprávěním jednoho z nejoblíbenějších příběhů anglické literatury, přináší zcela svébytný výraz a jazyk a mistrně propracovanou zápletku. Tento neuvěřitelně čtivý román do češtiny výborně převedl Čeněk Matocha, držitel Prémie Tomáše Hracha za rok 2013.

Divoká Lota, zakázaná láska, boj na život a na smrt – v první knize zaklínačského cyklu

„Na počátku jsme ostrovy, ale brzy začínáme stavět mosty. I ten nejosamělejší člověk, ač to možná neví, má podmořskou šíji, lano, stezku z  kamenů, jež ho pojí s  ostatními a umožňuje komunikaci a náklonnost.“

fantasy

Obor

Formát

Počet stran

beletrie 145 × 205 mm pro dospělé vázaná

368

Ilustrace

Vydání Věk

Lubomír Kupčík

1.

ISBN

Žánr

Doporučená cena

15+ 978-80-2670-131-6

299 Kč

román

Obor

Formát

beletrie 130 × 200 mm pro dospělé vázaná

Počet stran

Ilustrace

464

Vydání Věk 1.

ISBN

Doporučená cena

15+ 978-80-259-0276-9

399 Kč

Tajemství staré bambitky Ivo Macharáček, Evžen Gogela Televizní pohádka o zamilovaném princi Tomáši Klusovi, který si lásku prosté dívky musí zasloužit, ožívá na knižních stránkách! Co se stane, když jediný spravedlivý loupežník pověsí řemeslo na hřebík? Živit se poctivě vyžaduje velkou dávku odvahy, to zjistil exloupežník Karaba, toho času hrnčíř. Pohádka se sice odehrává ve světě vpravdě pohádkovém, ale odkazů na nešvary současné doby je v ní dost!

Pohádka s písničkami, které zpívá zamilovaný princ Tomáš Klus! Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

obrázková kniha

beletrie pro děti

194 × 254 mm vázaná

128

Jitka Němečková

1.

6+

978-80-7448-040-9

299 Kč

Ukázky z knih naleznete na www.albatrosmedia.cz

15

Vychází 19. 5. 2014

Žánr


Pravidla úspěšné ženy

Vyznejte se v dědickém řízení

Jak získáte v práci i v životě vše, co si přejete

Vybrané kapitoly z nového občanského zákoníku

Karen Finermanová

Eliška Wellech

Rozhodujete o tom, jaké oblečení si vezmete na sebe? Pak můžete rozhodovat i o svém životě i svých financích. To tvrdí jedna z nejmocnějších žen na Wall Street Karen Finermanová. Ve své knize vás naučí, jak překonáte stud a zaujmete, jak získáte sebejistotu na jednání či jak poznáte, že je čas změnit práci. Také se dozvíte, jak poznat, že nastal pravý čas k založení rodiny, jak skloubit povinnosti pracující matky a jak si vytvořit svůj vlastní jedinečný styl.

Téměř každý se musí někdy v životě vypořádat s  úmrtím blízké osoby. Tato smutná událost s sebou však přináší i právní následky. Nový občanský zákoník se je snaží poměrně podrobně upravit. Navíc přináší nové možnosti, jak můžeme upravit své záležitosti pro případ smrti. Novinkou je například snaha chránit přání a vůli zesnulého a nadřadit je zájmům pozůstalých. Abyste nemuseli procházet množství paragrafů, naleznete veškeré praktické záležitosti týkající se dědického řízení v této stručné publikaci.

Vychází 26. 5. 2014

Kniha, kterou potřebuje každá žena

Žánr kariéra

Obor

Formát

Všechny záležitosti týkající se dědictví z pohledu nového občanského zákoníku

Počet stran Ilustrace Vydání Věk

kariéra a osobní 167 × 225 mm rozvoj brožovaná

192

1.

ISBN

15+ 978-80-265-0219-7

Doporučená cena

Žánr

289 Kč

právo

App Inventor

Obor

Formát

byznys 145 × 205 mm a ekonomie brožovaná

16

Obor

Formát

Vydání Věk 1.

ISBN

15+ 978-80-265-0218-0

Doporučená cena

99 Kč

Nová učebnice je určena těm, kteří chtějí obohatit své jazykové dovednosti o nejdůležitější fráze z  oblasti čínské obchodní konverzace. Skládá se ze 47 lekcí, z  nichž každá obsahuje tematicky řazené dialogy a  navazující cvičení. Dialogy jsou uváděny ve dvou verzích: v čínské transkripci pinyin a  v  čínských znacích. K učebnici přiložená červená fólie umožňuje studentům podle potřeby zakrývat všechny červené texty, tzn. české ekvivalenty čínských slov v hlavních textech a správná řešení ve cvičeních.

Vlastní aplikace pro Android bez programování

× 225 mm počítače 167brožovaná

Tereza Slaměníková

Seznamte se s prostředím App Inventoru, ve kterém poté budete moct sami vyvíjet aplikace pro nejrozšířenější mobilní platformu na světě. Vývoj v App Inventoru nevyžaduje žádné znalosti programování, aplikace vytváříte skládáním předpřipravených programových bloků. Jednotlivé možnosti prostředí si vyzkoušíte na dvanácti funkčních projektech, které poté můžete sami dál rozvíjet.

Žánr

Ilustrace

64

Čínská obchodní konverzace + CD mp3

David Wolber, Hal Abelson Ellen Spertus, Liz Looney

mobily, tablety

Počet stran

Počet stran

Ilustrace

368

Vydání Věk 1.

Čínština pro obchodní sektor!

ISBN

15+ 978-80-251-4195-3

Doporučená cena

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

499 Kč

jazyky pro obchodníky

jazyky

170 × 243 mm brožovaná

224

Vydání Věk 1.

ISBN

15+ 978-80-266-0382-5

Doporučená cena

399 Kč

Novinky Květen a Červen 2014


Chrlič

Cesty ke čtenářství + DVD

Boj dobra a zla ve staré Praze

Vyprávějte si s námi!

Vojtěch Otčenášek

Květuše Lepilová

Kamenný Chrlič, který za prudkého deště obživne na katedrále svatého Víta, se vydá poznat svět lidí a zjistit, co je jeho posláním. Odpovědi na své otázky hledá v tajemné praze. Na své pouti potká řadu přízraků a bytostí, laskavých i zlých. Přátelství s mladou dívkou probudí lidství v jeho srdci.

Publikace je určena studujícím středních pedagogických škol, oboru učitelství na mateřských školách na PdF, učitelům MŠ i ZŠ a rodičům. Autorka předává svoje cenné zkušenosti a  doporučení pro podnícení zájmu dětí o čtení a prohloubení čtenářských dovedností dětí. Důležitou součástí knihy je DVD, na němž je zachycen ojedinělý dokument o čtenářském vývoji devíti dětí od 3 do 21 let.

Žánr beletrie

Obor

Formát

populárně - 167 × 225 mm naučné vázaná

Počet stran

Ilustrace

120

Vydání Věk 1.

ISBN

10+ 978-80-266-0491-4

Doporučená cena

249 Kč

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

176

výchova 149 × 210 mm pedagogika a pedagogika brožovaná

1.

Nesnesitelná lehkost

Lháři a jejich řeč těla

Portia De Rossi

Jak prohlédnout finty, přetvářku a lži, které každý den slýcháte od lidí

Obor

Formát

beletrie 145 × 205 mm pro dospělé vázaná

Počet stran

Ilustrace

352

269 Kč

Každému se může stát, že ho někdo napálí, podvede, ošidí nebo mu prostě lže. Nezáleží na tom, jak jste chytří, staří, bohatí nebo slavní. Možná jste měli takovou smůlu, že vás někdo podvedl v podnikání, připravil vás o peníze, milence či milenku, manžela nebo manželku, podfoukl vás na internetu nebo vás nalákal předstíráním, že je někdo jiný. Buďte si jisti, že v tom nejste sami. Autorka knihy vás seznámí se znaky přetvářky projevujícími se v řeči těla, mimice, hlasu a také způsobu řeči.

Vydání Věk 1.

ISBN

20+ 978-80-7388-757-5

Ukázky z knih naleznete na www.albatrosmedia.cz

Vychází 2. 6. 2014

Není váš šéf psychopat? Nelže vám partner? Prokoukněte každého!

Po prvním dni natáčení Ally McBealové jsem potřebovala začít znovu. Potřebovala jsem zapomenout na nejistotu a pocit, že nikam nepatřím, jež mě zaplavily, když jsem stála na tom schodišti a předstírala, že jsem skvělá Nelle Porterová. Už jen slova „zcela výjimečné rozšíření našeho týmu“ způsobila, že jsem v žaludku pocítila propast, kterou nedokázalo zaplnit sebevětší množství jídla

Žánr

Doporučená cena

Lillian Glassová

Otevřená zpověď herečky z legendárního seriálu Ally McBealová

životopis

ISBN

18+ 978-80-266-0112-8

Vychází 26. 5. 2014

Herečka Portia de Rossi, právnička z legendárního seriálu Ally McBealová, otevřeně promluvila nejen o  své cestě ke slávě a  zákulisí natáčení jednoho z nejúspěšnějších seriálů všech dob, ale především o svém osobním životě, do kterého jí ten profesní zcela zákonitě zasahoval.

Vydání Věk

Doporučená cena

Žánr

349 Kč

osobní rozvoj

Obor

Formát

kariéra a osobní 167 × 225 mm rozvoj brožovaná

Počet stran Ilustrace Vydání Věk 200

1.

ISBN

15+ 978-80-265-0220-3

Doporučená cena

269 Kč

17


PHP Okamžitě Callum Hopkins Seznamte se za víkend s jazykem PHP, který běží na pozadí 80 % webů včetně Facebooku, Wikipedie nebo WordPressu. Naučíte se, jak pomocí PHP převést statické stránky na dynamickou webovou aplikaci s bohatými funkcemi. Za víkend se naučíte nastavit PHP, pracovat s proměnnými, operátory, cykly, formuláři, seznámíte se s objektově orientovaným přístupem, relacemi i zabezpečením. To vše jednoduchou formou od úplných základů na praktických příkladech.

Ovládněte PHP za víkend!

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

programování WWW stránek

počítače

167 × 225 mm brožovaná

136

Jitka Němečková

1.

15+

978-80-251-4196-0

249 Kč

Vychází 2. 6. 2014

Jak na golf

Tati, ty mě přivedeš do hrobu

Leoš Kopecký

Zdeněk Král

Příručka z pera zkušeného golfisty, praktická a zároveň psaná s  humorem a  nadsázkou, je určena všem zájemcům o tento krásný sport. A proč hrát golf? Protože je to jeden z  nejstarších, nejrozšířenějších a  nejzdravějších sportů na světě. Je to jediný sport pro tělo i  pro duši. Prospívá svalům i mozku. Je kultivovaný, krásný a elegantní. Je plný napětí a překvapení. Je pro každého, kdo je připraven jej hrát. Je to golf!

Zdeněk Král, hudební skladatel a pianista po tři roky zaznamenával moudra a průpovídky svého syna Jáchyma, aby se nad nimi mohl zamyslet nebo se jim naopak zasmát ještě někdo další. Dával do kontextu některé z jeho výroků, ale především byl pozorovatelem, posluchačem a zapisovatelem… Pobavte se i vy! A pokud i vaše ratolest perlí skvosty, neváhejte je do naší knížky zapsat – určili jsme pro ně v deníčku prázdné řádky. Smích je koření života a děti nám jej koření!

Všechno, co začátečník potřebuje vědět o golfu, a ještě něco navíc!

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

sport

hobby

145 × 205 mm brožovaná

104

Roswitha Kammerl

18

Vydání Věk 1.

Tati, dneska bude horko, tak nezapomeň vzít ten zapalovací krém!

ISBN

12+ 978-80-264-0432-3

Doporučená cena

199 Kč

Žánr

Obor

Formát

210 × 210 mm beletrie populárně-naučné pro děti brožovaná

Počet stran

Ilustrace

64

Vydání Věk 1.

ISBN

8+ 978-80-266-0492-1

Doporučená cena

199 Kč

Novinky Květen a Červen 2014


Chuť do života

Rady a recepty, abyste nezabili sebe ani ostatní Halina Pawlowská, LubomírTeprt

Třetí kniha vyprávění a receptů Haliny Pawlowské Nedávno mi dal někdo otázku, co si každý den řeknu, abych nebyla smutná. S hrůzou jsem si uvědomila, že si neříkám nic. A pak mi došlo, že ale bezděčně hromadím chvíle, které mám ráda. Že si intuitivně plánuju akce pro dobrou náladu, že neustále přemýšlím o něčem, co by podpořilo mou chuť žít. A napadlo mne, že by vůbec nebylo špatné vypracovat zodpovědného průvodce všech věcí, které by člověku mohly udělat radost. A tak jsem ho napsala, a protože už jen výraz chuť do života mi asociuje jídlo a protože jím šíleně ráda a mám na jídlo pořád chuť, tak jsem ke svým optimistickým radám a postřehům zkušené ženy, matky, milenky a kuchařky přidala konkrétní recepty na lahůdky, které do každé zatemněné mysli vnesou jas. Stoprocentně totiž platí: Když máš depku, dej si něco k snědku!

Vychází 2. 6. 2014

Halina Pawlowská

Byl pátek, bylo časné odpoledne a bylo krásně. Sluníčko se opíralo do kachlíků na terase a jaro omamovalo stovkami vůní. Udělala jsem si kávu a jen tak jsem hleděla do přírody. Byla jsem sama, sama uprostřed našeho domu, kde jindy neustále lomozí vnuk, řve na něj dcera, zeť hraje na kytaru, syn seká trávu a hluché babičky volají: „Cožééé?“ Byla jsem sama a připadala jsem si jako hrdinka z romantického filmu, která jen občas vstane z křesla a jde si do zahrady ustřihnout růži. Vychutnávala jsem si tu chvíli. Nikdo po mně nic nechtěl… Ta chvíle trvala tři minuty. Pak mi zazvonil mobil. Volala dcera. Řekla, že se zítra vrací z hor a že k nám na první oficiální návštěvu přijede její tchyně. A že na ni chce zapůsobit nějakým netradičním, svátečním jídlem. A kdo má to jídlo navařit? Jáááá!!! Hm. Nevzpouzela jsem se. Položila jsem telefon a začala jsem přemýšlet, čím jsem na svou tchyni zapůsobila já. Nebylo to jídlem. Tehdy – před mnoha lety – se tchyně vrátila předčasně z  chalupy a načapala mě ve své vaně. Nahou. S  děsem přibouchla dveře a já ji slyšela, jak v předsíni mému muži říká: „Proč ses, proboha, rozešel s tou Dankou?! Ta byla alespoň normální!“

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

humor

beletrie pro dospělé

130 × 200 mm vázaná

240

1.

12+

978-80-2670-155-2

269 Kč

Ukázky z knih naleznete na www.albatrosmedia.cz

19


Vychází 2. 6. 2014

Nájemníci pana Moonblooma Edward Lewis Wallant Nájemníci pana Moonblooma je kniha, která vám vleze pod kůži. Poválečný New York v ní ožívá v mozaice příběhů různorodé směsice nájemníků ze tří domů na Manhattanu, o něž se stará apatický Norman Moonbloom, bývalý věčný student a idealista, nyní zaměstnaný u svého bratra Irwina jako správce domů. Jeho život se najednou skládá z neúspěšných pokusů o vybírání nájemného, stížností nájemníků a prázdných slibů, které jim neustále dává. Zpočátku se Norman od životů svých nájemníků a jejich výstředních způsobů distancuje, avšak postupně, jak se s nimi týden co týden dohaduje a rozmlouvá, poznává jejich přání i tajemství. Tato nezvyklá intimita způsobí v Normanově povaze silný otřes, až se nakonec postaví svému bratrovi (který by raději ponechal byty v tak bídném stavu, v jakém jsou) a všechny opravy provede sám. Jak postupuje z bytu do bytu, od jednoho vzorku tapet ke druhému, probouzí se konečně tichý a bezkrevný sběratel nájmů k životu. Kniha vychází ve skvělém překladu Miroslava Jindry.

Desátá kniha Pestré řady!

Vychází 9. 6. 2014

Kniha, která vám vám vleze po kůži... Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

román

beletrie pro dospělé

120×185 mm vázaná

304

Tereza Králová

1.

15+

978-80-259-0286-8

329 Kč

Pozor, tady jezdí auta!

Světlo ve fotografii

Angela Weinholdová

Michael Freeman

Další z populární řady knih pro nejmenší vysvětluje tentokrát dětem, jak se mají chovat na ulici, chodníku nebo silnici, seznámí je se základními dopravními značkami – to vše opět názorným způsobem – propojením textu s ilustracemi a otevíracími okénky.

Čekání na správné světlo, jeho nahánění v různých lokacích a případné upravování je pro profesionální fotografy denním chlebem. Michael Freeman zkoncentroval čtyřicet let fotografických zkušeností do jediné knihy, ve které se věnuje interpretaci a  správnému zachycení nejcennější fotografické komodity. Tohle je cesta, jak se stát opravdovým profesionálem.

Základy dopravní výchovy!

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

populárně-naučná kniha

beletrie pro děti

230 × 270 mm spirála

16

Angela Weinholdová

20

Využijte naplno unikátní vlastnosti všech druhů světla

Vydání Věk 1.

ISBN

4+ 978-80-00-03431-7

Doporučená cena

Žánr

269 Kč

techniky a postupy

Obor

Formát

digitální 260 × 255 mm fotografie brožovaná

Počet stran

Ilustrace

256

Vydání Věk 1.

ISBN

13+ 978-80-251-4174-8

Doporučená cena

490 Kč

Novinky Květen a Červen 2014


Justin Bieber

Proroctví

Přísně tajné

Josephine Angelini

Díky knize Justin Bieber máte možnost poznat tento idol zblízka na jeho cestách po celém světě, na kterých dobývá srdce dívek a ohromuje diváky. Kniha obsahuje víc jak 100 fotografií. Přečtěte si Justinův fascinující příběh a zjistěte všechno, co jste kdy chtěli vědět o této největší popové hvězdě světa.

Šestnáctiletá Helen Hamiltonová si odmalička bolestně uvědomuje, jak moc se liší od svých vrstevníků – nejen nezvyklou výškou, ale i schopnostmi. Umí například superrychle běhat a má nadlidskou sílu. Až s příchodem rodiny Délosových zjistí, že pochází z linie potomků řeckých polobohů…

Proč má Helen nadlidské schopnosti? Opravdu pochází z linie potomků řeckých polobohů…?

Justin Bieber: jedinečná megastar s největším počtem fanoušků na světě.

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

non-fiction

ostatní

216 × 280 mm vázaná

96

Vydání Věk 1.

ISBN

10+ 978-80-7447-530-6

Doporučená cena

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

249 Kč

literatura pro dívky

beletrie pro děti

130 × 200 mm

384

Velká Británie

Velký průvodce National Geographic

Nejnapínavější experimenty pro děti

Christopher Somerville

Zcela bezpečné

Pečlivě aktualizovaná publikace z řady prestižních průvodců National Geographic, která vás provede Velkou Británií. V  knize naleznete všechny potřebné informace doplněné o krásné fotografie, ilustrace, přehledné mapy a detailní popisy atraktivních lokalit.

Martina Rüter, Kerstin Landwehr

Žánr

Obor

Formát

× 213 mm cestování 132brožovaná

Počet stran

Ilustrace

404

1.

ISBN

13+ 978-80-7447-609-9

Doporučená cena

349 Kč

Více než 60 experimentů představí zvídavým badatelům fascinující jevy z oblasti biologie, chemie a fyziky. Ke každému experimentu jsou rozepsány podrobné návody s fotografiemi a vysvětlení, co za každým pokusem vězí. Děti se dozví spoustu informací o  rostlinách, chemických prvcích, povětrnostních jevech, tlaku vzduchu a vody... K pokusům budou děti potřebovat běžné věci, které mají všichni doma.

Do Velké Británie jedině s National Geographic!

zahraniční průvodce

Vydání Věk

Vychází 9. 6. 2014

Nebe konečně vydechlo všechen vítr, který po celé dva dny věznilo. Poryvy zatuchlého horkého vzduchu se otevřenými okny hrnuly do rozpálené školy. Chytaly pohozené papíry, lemy sukní, rozpuštěné vlasy, zatoulané obaly a různé další věci a  všechno najednou vyhazovaly do výšky jako čtyřrohé čepice maturantů. Helen se na malý okamžik zazdálo, že předměty nehybně visí u klenutého stropu jako ve stavu bez tíže. Lucas stál před svou skříňkou asi šest metrů od Helen a oplácel jí upřený pohled, zatímco zbytek zeměkoule čekal, až se gravitace přepne, jak má. Byl to vysoký kluk, měřil určitě přes sto osmdesát, sportovní postavy, ale svaly měl spíš dlouhé a  štíhlé než mohutné a černé vlasy nosil ostříhané nakrátko. Po letních prázdninách mu v do hněda opáleném obličeji zářily bílé zuby a azurově modré oči. Ty Helen probraly. Poprvé v životě totiž pochopila, jak chutná čistá nenávist, která proniká kamsi hluboko do srdce.

Už to chápu!

Vydání Věk 2.

ISBN

12+ 978-80-264-0422-4

Ukázky z knih naleznete na www.albatrosmedia.cz

Doporučená cena

599 Kč

Žánr

Obor

Formát

dětská naučná výchova 215 × 280 mm edice a pedagogika brožovaná

Počet stran

Ilustrace

144

Vydání Věk 1.

ISBN

8+ 978-80-266-0493-8

Doporučená cena

249 Kč

21


Andělíčkářka Camilla Läckberg O Velikonocích roku 1974 zmizela z ostrova Valö poblíž Fjällbacky rodina Elvanderových. V jídelně bylo prostřeno ke svátečnímu obědu, ale u stolu našli jen roční dceru Ebbu. O mnoho let později se Ebba do téhož domu vrací s manželem. Vrátí se zlo z minulosti? Je jim stále v patách?

Osmý případ Eriky Falckové a Patrika Hedströma

Camilla Läckberg

Vychází 9. 6. 2014 Pro dnes již světově známou autorku bylo psaní detektivek dlouho pouhým snem. Vystudovala ekonomii na univerzitě v Gothenburgu a několik let se ve Stockholmu tomuto oboru věnovala. Zlom v její kariéře byl dárek od přátel, kurz tvůrčího psaní. Právě na tomto kurzu začala psát svůj první román Ledová Princezna, který později publikovala jako svou prvotinu. Camilla má na svém kontě více než 10 milionů prodaných výtisků vycházejících v 55 zemích a přeložených do 30 jazyků po celém světě. Dva její romány byly ve Švédsku zfilmovány. Osmý román, Andělíčkářka, který se opět odehrává v reálném městečku Fjallbacka, vás jako ostatní její romány zaujme mrazivým a strhujícím příběhem, chytrou zápletkou a klaustrofobní atmosférou malého městečka, kde každý zná každého a policie odhaluje vrahy mezi svými sousedy.

Ledová princezna Camilla Läckberg První případ spisovatelky Eriky Falckové a detektiva Patrika Hedströma V přímořském městečku Fjällbacka je ve vaně nalezena mrtvá žena. Smrt této krásné, bohaté a  tajemstvím obklopené ženy zasáhne i  její dávnou přítelkyni z  dětství, spisovatelku Eriku Falckovou. Tragická smrt Alexandry je nejdříve označována za sebevraždu, záhy se však prokáže, že šlo o vraždu. Erika proto pomáhá ve vyšetřování místnímu detektivovi Patriku Hedströmovi. Pátráním po pravdě v  tajuplné minulosti Alexandry se odhalí skutečnosti, které měly raději zůstat skryty… Žánr detektivka Obor beletrie pro dospělé Formát vázaná Počet stran 125 × 205 mm Ilustrace 320 Vydání 2. Věk 15+ ISBN 978-80-2670-132-3 Doporučená cena 289 Kč

reedice

22

„Třináctého dubna 1974, na Bílou sobotu, zavolal někdo na stanici v Tanumu a chtěl, aby policisté přijeli do internátní školy na ostrově Valö. Dotyčný nesdělil, co se stalo, a hned zavěsil. Telefon zvedl náš bývalý šéf a podle jeho vyjádření nešlo poznat, jestli volal muž nebo žena.“ Gösta se na okamžik odmlčel a zdálo se, jako by se ve vzpomínkách vracel do minulosti. „Já a můj kolega Henry Ljung jsme dostali rozkaz, abychom tam zajeli a zjistili, co se tam stalo. Za necelou půlhodinu jsme byli na místě a objevili jsme tam cosi velmi podivného. V jídelně bylo prostřeno ke svátečnímu obědu a jídlo na talířích bylo napůl snědené, ale po rodině, která tam bydlela, jako by se slehla zem. Zůstala tam jen roční holčička Ebba, která se úplně sama batolila po místnosti. Vypadalo to, jako by se zbytek rodiny doslova vypařil. Jako by vstali od stolu uprostřed jídla a prostě zmizeli.“

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

detektivka

beletrie pro dospělé

125 × 205 mm vázaná

424

1.

15+

978-80-2670-130-9

299 Kč

Novinky Květen a Červen 2014


Sex a jiné city Eva Urbaníková Spisovatelská hvězda ze Slovenska v prodeji v českých knihkupectvích. Jde ve vztahu o sex, nebo o city? Jsou city nutné k sexu? Nebo ze sexu vzniknou city? Hlavní hrdinka Alice prožívá mnoho vztahů se spoustou mužů, aby našla toho pravého.

Pikantní povídky o vztazích mezi mužem a ženou!

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

beletrie pro dospělé

110 × 180 mm brožovaná

216

1.

15+

978-80-2670-152-1

199 Kč

Kráska a Zvíře Dominik Dán Dvojice detektivů z Našeho Města je po prázdninách zase spolu. Šéf se vrátil do práce opálený, usměvavý a plný energie. Barva mu zůstala, ale úsměv zamrzl na rtech už druhý den. Maďarští kolegové našli v poli kousek od státní hranice nahé zmasakrované tělo mladé ženy. Mezinárodní vyšetřování se rozbíhá a celý případ je velmi ostře sledován veřejností a médii. Kdo vraha dopadne a co bylo důvodem této extrémně brutální vraždy?

Další syrový příběh detektivního bestselleristy Dominika Dána!

Žánr

Obor

Formát

Počet stran

Ilustrace

Vydání

Věk

ISBN

Doporučená cena

detektivka

beletrie pro dospělé

110 × 180 mm brožovaná

216

1.

18+

978-80-7388-912-8

349 Kč

Ukázky z knih naleznete na www.albatrosmedia.cz

23

Vychází 9. 6. 2014

Žánr čtení pro ženy

Knižní novinky 2014 květen  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you