Page 1

AktywnySmyk.pl

Pamiętaj, że jeśli kask ma spełnić swoje zadanie i ochronić główkę AktywnegoSmyka w razie wypadku, musi być prawidłowo wyregulowany i zapięty. Samo noszenie kasku, źle założonego albo niezapiętego, nie zapewni dziecku bezpieczeństwa!

Regulacja kasku

Nałóż kask na głowę, tak aby był na czole i znajdował się delikatnie nad łukiem brwiowym. To bardzo ważne, gdyż nagminnie spotyka się dzieci w kaskach zsuniętych do tyłu - co jest niedopuszczalne!

Pokrętłem regulacyjnym należy dopasować kask do obwodu głowy, tak aby nie był za luźny, ale też nie uciskał. Pod kask nie zakładajcie grubych czapek albo czapek z daszkiem.

Paski boczne biegnące z przodu oraz z tyłu kasku powinny być tak wyregulowane, aby łączyły się dokładnie pod uszami tworząc literę Y. Paski muszą być tak samo napięte.

Regulację sprzączek z boku należy zacząć od strony, gdzie nie ma luźnych końcówek. Jeśli zostanie nadmiar taśmy, należy przeciągnąć ją na stronę sprzączki z luźnymi końcówkami

Jeśli prawidłowo ustawiliście sprzączkę z boku kasku, to teraz możecie wyregulować długość paska i zapiąć klamerkę pod szyją... Prawidłowo wyregulowane i naciągnięte paski nie powinny wcinać się w uszy ani utrudniać oddychania, jak również nie mogą być za luźne. PS. Warto też zabezpieczyć kolana ochraniaczami, a rączki młodego rowerzysty rękawiczkami.

A teraz jazda na rower! :-) AktywnySmyk partner akcji – Bez kasku nie jadę! AktywnySmyk.pl • Warszawa Białobrzeska 5

Regulacja kasku  
Regulacja kasku  

Pamiętaj, że jeśli kask ma spełnić swoje zadanie i ochronić główkę AktywnegoSmyka w razie wypadku, musi być prawidłowo wyregulowany i zapięt...

Advertisement