Page 1

SG TV Canlı Yayınına izleyici ya da konuşmacı olarak nasıl bağlanacaksınız ? 1.) Facebook hesabınıza giriniz. 2.)

Şu linke tıklayınız : https://apps.facebook.com/mylinqto/Room.aspx?roomName=denizatisg

3.) Karşınıza çıkacak ilk ekran aşağıda sunulmuştur :

Burada İZİN VER i işaretleyin ve KAPAT a tıklayınız. Böylece kameranız ve mikrofonunuz program esnasında konuşmak istediğinizde devreye girecektir. ( Başka zamanda değil, sadece ASK TO SPEAK butonuna tıklayıp konuşmak isterseniz ve moderatör sözü size verirse mikrofonunuz ve kameranız devreye girer. Diğer zamanlarda, yani konuşmacıyı izlerken konuşmanız ve görüntünüz ekrana gelmez. Eğer programda hiç söz almayı düşünmüyor ve sadece seyretmek istiyorsanız bu ekranda REDDET i işaretleyip KAPAT a tıklayınız. 4.) Daha sonra karşınıza gelecek ekran aşağıda sunulmuştur :

Lütfen burada da İZİN VER e tıklayınız. Eğer böyle yapmazsanız, konuşmak istediğinizde bilgisayarınızı kamera ve mikrofonuna erişilemeyeceğinden görüntünüz ve sesiniz de izleyicilere ulaşmayacaktır. Eğer programda konuşmak istemiyorsanız ve sadece seyirci olarak katılacaksanız bu durumda bu ekranda REDDET e tıklayınız.


5.) En son olarak da karşınıza şu izleme ekranı çıkacak :

6.) Eğer konuşmacıyı izlerken siz de söz alıp görüntülü olarak konuşmak isterseniz ASK TO SPEAK butonuna basınız… Böylece NEXT kelimesinin karşısına sizin isminiz gelir. Bu sizin konuşmak üzere sıraya girdiğiniz anlamına gelir. Moderatör size söz verdiğinde görüntünüz otomatik olarak ekrana gelir ve diğer konuşmacının görüntüsü ekrandan kaybolur. Konuşmanız bittiğinde, sırada hangi konuşmacı varsa ona söz verilir.

Önemli not : Eğer bilgisayarınızda ADOBE FLASH PLAYER yüklü değilse önceden yükleyiniz, aksi takdirde videoyu seyredemezsiniz. Aşağıdaki linkte tıklayarak ve İNDİR diyerek ADOBE FLASH PLAYER yüklenmesini sağlayabilirsiniz. http://get.adobe.com/tr/flashplayer/

SG TV Kullanım Kılavuzu  

Asutay Akbayır

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you