Page 1

SANTARIŠKIŲ Santariškių medicinos įstaigų asociacijos (SMĮA) leidinys

Valstybiniame patologijos centre įdiegta medicininės įrangos priežiūros informacinė sistema Rugpjūčio mėnesį Valstybiniame patologijos centre, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų filiale, pradėjo veikti medicininės įrangos techninės pagalbos informacinė sistema „ManageEngine ServiceDesk Plus“. Sistema leis lengvai administruoti medicininės įrangos profilaktinės priežiūros vykdymą, gedimų šalinimo procesą, kaupti duomenis apie turimos įrangos techninę būklę. Diegiant sistemą, buvo siekiama medicininės įrangos priežiūrą ir gedimų šalinimą organizuoti ,,vieno langelio“ principu. Pastebėjus bet kokį įrangos gedimą, pakanka nusiųsti pranešimą elektroniniu paštu. Ši informacija au-

tomatiškai užregistruojama „ServiceDesk“ sistemoje. Kiekvienas gedimą užregistravęs vartotojas gauna pranešimus apie jo pateikto kreipinio būseną ir problemų sprendimo eigą. Tai jau antrasis „ServiceDesk“ modulis, įdiegtas VPC. Analogiška sistema nuo 2012 m. vasario mėn. naudojama kompiuterinės įrangos priežiūrai. Šioje sistemoje jau yra užregistruota daugiau kaip 800 pranešimų. VPC IT vadovas Mindaugas Butkus teigia, kad įdiegus centralizuotą informacinę sistemą „IT ServiceDesk“ labai pagerėjo komunikacija tarp IT specialistų ir sistemos vartotojų, tapo paprasčiau planuoti laiką, sutrumpėjo IT problemų šalinimo trukmė. „ServiceDesk diegimas – viena sėkmingiausių mūsų šių metų inovacijų, – sako Centro direktorius A. Lau-

MEDICINOS MIESTELIO

žinios

2012 RUGSĖJIS 4 d. SVARBIAUSIŲ ĮVYKIŲ APŽVALGA

Naujas Vaikų tuberkuliozės ambulatorinių konsultacijų poskyris Nuo rugsėjo 1 d. Infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninės, VšĮ VUL Santariškių klinikų filialo Vaikų tuberkuliozės ambulatorinis bei Vaikų tuberkuliozės poskyriai, esantys Nemenčinės pl. 7, Vilniuje, perkeliami į Vaikų ligoninę, VšĮ VUL Santariškių klinikų filialą. Nuo š. m. rugsėjo 3 d. Vaikų ligoninės VUL SK filialo Vaikų konsultacijų poliklinikoje Pediatrijos korpuse, naujose patalpose Santariškių g. 4 atidaromas Vaikų tuberkuliozės ambulatorinių konsultacijų poskyris. Gydytojai vaikų pulmonologai konsultuos vaikus, sergančius tuberkulioze, iš visos Lietuvos nuo 7 iki 14 val. Pacientai registruojami bendraisiais vaikų konsultacijų poliklinikos registratūros telefonais (85) 2720570 arba mob. 864036696 nuo 7.00 iki 17.00 val. darbo dienomis. Stacionarinės paslaugos bus teikiamos Vaikų ligoninės Vaikų pulmonologijos ir alergologijos centro Vaikų pulmonologijos skyriuje Valkininkų „Pušelė”, esančiame Naujųjų Valkininkų k., Valkininkų sen., Varėnos r. sav.

Pagerins mažiausiųjų pacientų sveikatos priežiūrą Naujausios Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos „Energiją tausojančių technologijų įvedimas Lietuvos ligoninėse, teikiančiose paslaugas nėščiajai, gimdyvei ir naujagimiui“ metu bus siekiama pagerinti Vaikų ligoninėje gydomiems naujagimiams teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas, patobulinti ligoninės infrastruktūrą. Vaikų ligoninėje šios programos lėšomis bus modernizuotos vėdinimo sistemos, atlikti suspausto oro, vakuumo ir deguonies tiekimo sistemų įrengimo darbai. Šie darbai būtini, kad ligoninėje gulintiems naujagimiams būtų sudarytos geresnės gydymo sąlygos, pagerėtų teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų kokybė.

Naujoji sistema palengvins medicininės įrangos priežiūrą ir gedimų taisymą

rinavičius, – vartotojas gali per kelias sekundes užregistruoti gedimą elektroniniu paštu, gauti operatyvų grįžtamąjį ryšį ir stebėti gedimo šalinimo eigą. Ne visus gedimus galima pašalinti greitai, bet jų tiksli apskaita ir geresnis valdymas suteikia mūsų darbui naujos kokybės. O svarbiausia, iš vartotojų gauname pasiūlymų sistemų tobulinimui, tai yra vertingas pažangos variklis“.


VU Onkologijos institute – garsus svečias iš Niujorko Vilniaus universiteto Onkologijos institute rugpjūčio viduryje lankėsi Mount Sinai medicinos centro Niujorke Minimaliai invazyvios ginekologinės chirurgijos departamento direktoriaus pavaduotojas, Mount Sinai medicinos mokyklos profesorius dr. Linusas T. Chuangas. Privataus vizito į Lietuvą atvykęs onkoginekologijos grandas dr. L. T. Chuangas išreiškė norą susipažinti su Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Onkoginekologijos skyriumi. Dr. L. T. Chuangas, pasaulyje pripažintas robotinės ir laparoskopinės onkoginekologinės chirurgijos ekspertas, 2007 m. laimėjęs geriausio Niujorko gydytojo titulą, daugelio mokslinių straipsnių autorius, domėjosi VUOI Onkoginekologijos poskyrio darbu, onkoginekologijoje taikomomis metodikomis bei technologijomis. Su garsiuoju svečiu vėlyvą penktadienio popietę profesines subtilybes nagrinėjo VUOI trečiojo onkochirurgijos skyriaus vedėjas habil. dr. Valerijus Ostapenko, Onkoginekologijos poskyrio vyresnioji ordinatorė Rūta Čiurlienė, Bendrosios ir abdominalinės chirurgijos

ir onkologijos poskyrio gydytoja chirurgė onkologė dr. Giedrė Rudinskaitė. „Norėčiau paminėti labai svarbų mums dalyką, – sakė R. Čiurlienė. – Aptarėme VU Onkologijos instituto onkoginekologų galimybę dalyvauti bendruose tyrimuose.” Profesorius dr. L. T. Chuangas taip pat pristatė neseniai įkurtą Amerikos onkoginekologų draugiją (angl. Society of Gynecologic Oncology), kurios nariais gali tapti ir užsienio onkoginekologai, bei pakvietė joje dalyvauti Vilniaus universiteto Onkologijos instituto gydytojus.

ANONSAI

Nuoširdžiai sveikiname Odontologų Rūmų narę gydytoją endodontologę Gretą Lodienę sėkmingai apgynusią daktaro disertaciją „Dantų šaknų kanalų užpildų biologinio suderinamumo ir sandarumo vertinimas in vitro“ (biomedicinos mokslai, odontologija – 07B). Mokslinė vadovė – prof. dr. Vita Mačiulskienė (LSMU, Medicinos akademija). Konsultantė – prof. dr. Vilmantė Borutaitė (LSMU, Medicinos akademija, biomedicinos mokslai, biologija – 01B). Linkime sėkmės, neišsenkančios energijos ir nuolatinio tobulėjimo mokslo kelyje!

Paroda Lietuvos medicinos bibliotekoje Rugsėjo 5 d. 15 val. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) bus atidaryta Ievos Šlekytės – Gasiūnienės paroda „Popieriaus piešiniai“. Ieva Šlekytė – Gasiūnienė 1997 m. baigė tekstilės studijas Vilniaus dailės akademijoje. Dar studijų metais ji pradėjo naudoti popierių ne tik piešimui ar rašymui, bet ir kaip medžiagą kūrybai. „Popierius savo struktūra labai artimas audiniui. Iš audinių gali būti daromas popierius, kaip ir iš popieriaus – audinys. Tai trapi ir lengva ir tuo pačiu metu labai tvirta medžiaga. Mano darbai – tai žaidimas su popieriaus mase, iš kurios gali atsirasti paprastas popieriaus lapas ar visai kita forma. Gal tekstas gali atsirasti ne tik rašant ant popieriaus, o piešinys ir yra pats popieriaus lapas...“, – sako menininkė.

Iš kairės: dr. Giedrė Rudinskaitė, onkoginekologė Rūta Čiurlienė, prof. Linusas T. Chuangas

I.Šlekytė – Gasiūnienė dalyvavo parodose Lietuvoje ir užsienyje – Šveicarijoje, Belgijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Olandijoje ir kt. Paroda Lietuvos medicinos bibliotekoje veiks iki rugsėjo 28 d.

Pristatome filmą apie Santaros slėnį Parengtas filmas apie Santaros slėnį. Slėnis vienija Vilniaus švietimo, mokslo ir verslo įstaigas, atstovaujančias tris pagrindines sritis: biotechnologijas ir inovatyvios medicinos mokslus, gamtos mokslus, informatiką ir komunikacijų technologijas. „Santaros slėnis yra išskirtinis tuo, kad jame įsikūrę verslininkai noriai bendradarbiauja su mokslininkais, o naujausius mokslo pasiekimus realizuoja savo įmonėse“, – filme sako Santaros slėnio prezidentas prof. Vladas Algirdas Bumelis.

Artimiausi Santaros slėnio tikslai yra naujos atviros prieigos centro įkūrimas Inovatyvios medicinos centre ir dviejų inkubatorių, padėsiančių naujoms įmonėms integruotis į slėnio veiklą, įsteigimas. Plačiau apie Santaros slėnį ir jam priklausančias įmones galite sužinoti pažiūrėję pusvalandžio trukmės filmą.

Santaros slėnio schema


Naujos reabilitacijos paslaugos Druskininkų „Saulutėje“ Vaikų reabilitacijos skyriui „Saulutė“ papildžius įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją naujomis paslaugomis, čia pradėtos teikti iš Privalomojo sveikatos draudimo biudžeto apmokamos medicininės reabilitacijos paslaugos vaikams, sergantiems endokrininėmis, inkstų, kraujo ir limfos ligomis. Nuo praėjusių metų skyriuje reabilituojami pacientai, sergantys akių, ausų, nosies, gerklės, odos ligomis, o tradiciškai į Druskininkų „Saulutę“ daugiausia atvyksta pacientų, sergančių nervų, kvėpavimo, virškinimo, kraujotakos sistemos ligomis, turinčių judamojo ir atramos aparato pažeidimų, psichikos ir elgesio sutrikimų. Nemaža dalis pacientų – ligoniai, patyrę įvairių paralyžių, sergantys paveldimomis nervų ir raumenų ligomis, persirgę neuroinfekcijomis, ligoniai po galvos smegenų traumų ir operacijų. Skyriuje dirba patyrę fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai, slaugytojos, kineziterapeutai, ergoterapeutai, psichologai, logopedai, taikomas reabilitacijos specialistų komandos darbo principas, kuris garantuoja, kad ligoniui bus efektyviai ir greitai grąžintos, kompensuotos prarastos funkcijos. Visiems ligoniams taikoma individuali ir grupinė kineziterapija pagal pasaulyje žinomas metodikas, skiriamas individualus masažas, gydomosios vonios, gydymas purvo aplikacijomis, taikoma elektros terapija, ypač elektros stimuliacija, šviesos terapija, karšti įvyniojimai, plaukymas, individuali ir grupinė psichoterapija. Teikiamos vaikų ligų

gydytojo, vaikų neurologo, psichiatro ir psichoterapeuto konsultacijos. Prireikus pacientus konsultuoja Vaikų ligoninės specialistai – vaikų pulmonologas, vaikų kardiologas, reumatologas, ortopedas-traumatologas, vaikų gastroenterologas, vaikų endokrinologas, vaikų hematologas, vaikų nefrologas. Per pastaruosius dvejus metus Vaikų reabilitacijos skyrius Druskininkų „Saulutė“ gerokai atsinaujino: užbaigtas Europos Sąjungos lėšomis finansuojamas pastatų renovacijos projektas, atlikta ventiliacijos ir šildymo sistemos rekonstrukcija, apšiltintos galerijų grindys, pakeisti langai ir durys, renovuotos sienų ir stogo perdangos. Įgyvendintas ir Norvegijos finansinio mechanizmo ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamas projektas, per kurį atlikti vieno iš korpusų vidaus patalpų rekonstrukcijos darbai. Įgyvendinus šiuos projektus,

ANONSAI

Švyturių fotografijų paroda Odontologų rūmuose Gydytoja odontologė Rūta Bieliauskienė su vyru Aleksandru turi išskirtinį užsiėmimą ir aistrą – švyturių fotografavimą. Dalis įspūdingų švyturių iš viso pasaulio nuotraukų šiuo metu yra eksponuojamos Odontologų rūmuose (J. Jasinskio g. 16, Vilnius). Parodą iki lapkričio pabaigos galima aplankyti darbo dienomis 9.00-16.30 val. Kviečiame apsilankyti!

sumažėjo Vaikų reabilitacijos skyriaus Druskininkų „Saulutė“ pastatų energetinių resursų naudojimas, pagerėjo pastato estetinis vaizdas, įrengtos naujus higienos reikalavimus atitinkančios palatos pacientams, specialistų ir reabilitacijos procedūrų kabinetai, įsigyta medicinos įrangos, nemedicininės paskirties įrangos ir baldų. Šiandien Druskininkų „Saulutės“ pacientai jau turi galimybę gauti daugiau ir geresnės kokybės gydymo ir reabilitacijos paslaugų.

Atsinaujinusi Druskininkų „Saulutė“ vaikams teikia naujų reabilitacijos paslaugų

Adresas: P. Baublio g. 3 B, LT – 08406, Vilnius, el. paštas: info@smia.lt; tel. 8 659 79191, kontaktinis asmuo: Aurimas Jaskonis, www.santariskes.eu Parengė: ryšių su visuomene agentūra PR Service/Edelman Affiliate, el. paštas info@prservice.lt

Santariškių medicinos miestelio žinios  

Kviečiame skaityti rugsėjo 4 d. SMĮA e-naujienlaiškį

Santariškių medicinos miestelio žinios  

Kviečiame skaityti rugsėjo 4 d. SMĮA e-naujienlaiškį

Advertisement