Page 1

SANTARIŠKIŲ Santariškių medicinos įstaigų asociacijos (SMĮA) leidinys

MEDICINOS MIESTELIO

žinios

2012 LAPKRITIS 9 d.

Santariškių klinikose atlikta reta dalies kepenų pašalinimo operacija

Unikalią operaciją atliko įvairių sričių medikų komanda

Pirmą kartą Lietuvoje, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose, atliktas dalies kepenų pašalinimas 40 metų pacientui, kuriam navikas buvo peraugęs į kepenis ir pagrindinę kraujagyslę. Operacija atlikta sustabdžius paciento kraujotaką. Minimas pacientas kreipėsi į Santariškių klinikų medikus dėl atsitiktinai rasto kepenų naviko. Atlikus reikiamus tyrimus paaiškėjo, kad darinys yra peraugęs kepenų venas ir vieną svarbiausių žmogaus organizmo kraujagyslių – apatinę tuščiąją veną. Teko skubiai organizuoti įvairių sričių medikų brigadą – pilvo, kraujagyslių bei širdies chirurgus – ir pacientą operuoti visiems kartu. Darinį saugiai pašalinti buvo ga-

lima tik prijungus dirbtinę kraujotaką. Tai pirmas atvejis Lietuvoje, kai tokiu unikaliu ir sudėtingu būdu pavyko išgelbėti jauno žmogaus gyvybę. Operacija truko beveik 8 valandas. Pasak medikų, pacientas šiuo metu sveiksta Pilvo chirurgijos centre. Jis jaučiasi gerai. Santariškių klinikose jau daugelį metų sėkmingai atliekamos retos ir sudėtingos operacijos, šalinant įvairius išplitusius navikus, kurie būna peraugę į stambiąsias kraujagysles, laikinai sustabdant tik tam tikros vietos kraujotaką. Dar prieš keletą metų kepenų navikai, peraugantys į vieną iš dviejų pagrindinių kūno kraujagyslių, nebuvo šalinami. Šis atvejis tarsi vainikavo Santariškių klinikų medikų kelerių metų sukauptą patirtį onkologinių ligų daugiaprofiliniame chirurginiame gydyme.

NAUJIENOS TRUMPAI

Valstybinio patologijos centro kokybės apklausos rezultatai Valstybinis patologijos centras 2012 m. rugsėjo – spalio mėn. vykdė klientų apklausą. Apklausoje buvo prašoma dešimtbalėje sistemoje įvertinti Valstybinį patologijos centrą kaip diagnostinių paslaugų tiekėją bei pateikti komentarų bei pasiūlymų kokybei gerinti. Iš gautų 98 atsakymų, 86 gydytojai Centro atliekamų tyrimų kokybę įvertino puikiai (10 balų), 12 – labai gerai (9 balai), 3 – gerai (8 balai). „Džiaugiamės gavę tiek gerų įvertinimų. Tai mus įkvepia ir įpareigoja”, – sakė Valstybinio patologijos centro direktorius prof. Arvydas Laurinavičius.


Lietuvos medikui – ES gydytojų specialistų sąjungos įvertinimas Roterdame, Olandijoje vykusioje ES Gydytojų specialistų sąjungos Fizinės ir reabilitacijos medicinos sekcijos ir valdybos Generalinėje Asamblėjoje Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių kinikų Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro vadovas prof. Alvydas Juocevičius vienbalsiai buvo išrinktas Valdybos viceprezidentu. Tai pirmas kartas, kai ši pozicija patikėta naujųjų ES šalių atstovui. Įvertinus Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos katedros ir jos klinikinės bazės – Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių kinikų Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro – pasiekimus bei asmenines ir dalykines šių padalinių vadovo prof.

„Sekcijos apėmė įvairius spindulinės terapijos momentus, naujų diagnostikos metodų vietą, kai kuriuos socioekonominius vėžio gydymo klausimus, tampančius opia problema ne tik besivystančioms, bet ir išsivysčiusioms šalims. Pranešimai apie mokslo ir praktikos vienovę – labai svarbus konferencijos pasiekimas, nes vienas svarbiausių progreso elementų yra mokslininkų

Onkologijos institute paruoštam magistriniam darbui – trečioji premija LR ūkio ministerijos ir asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ organizuotame geriausių magistrinių darbų konkurse trečioji vieta paskirta Vilniaus universiteto biofizikos magistrei Marijai Matulionytei. Darbo tema: „Aukso – baltymo nanoklasterių fotofizikinių savybių tyrimas“, darbo vadovas – VU Onkologijos instituto Biomedicininės fizikos laboratorijos vedėjas prof. Ričardas Rotomskis.

Konkursas mokslo darbuotojų pareigoms užimti VMTI Inovatyvios medicinos centras skelbia viešą konkursą šioms mokslo darbuotojų pareigoms užimti. Daugiau informacijos – centro interneto svetainėje.

Prof. Alvydas Juocevičius Alvydo Juocevičiaus savybes, jis vienbalsiai buvo išrinktas Valdybos viceprezidentu. Iki šiol Valdybos viceprezidentu, kuris pagal nuostatus po dvejų metų užima prezidento postą, buvo renkami tik Vakarų Europos šalių atstovai.

Spindulinė terapija: atgarsiai po konferencijos Palangoje vykusi konferencija „Šiuolaikinė vėžio spindulinė terapija: ekonominiai aspektai ir gydymo naujovės“ – svarbus įvykis visų sričių gydytojams ir mokslininkams, atskleidusi galimybes ir siekius spindulinėje terapijoje.

NAUJIENOS TRUMPAI

Konkursas Lietuvos patologijos tarnybos specialistų tobulinimuisi Dr. Raslavičiaus šeimos fondas skelbia konkursą Lietuvos patologijos tarnybos specialistų stažuotei Šiaurės Amerikoje ir / arba patologijos ekspertų iš Šiaurės Amerikos atvykimui į Lietuvą. Daugiau informacijos – VPC interneto puslapyje.

Renginys „Pažinkime cukrinį diabetą“ Lapkričio 14-oji – Tarptautinė diabeto diena. Ta proga lapkričio 15 d. 16 val. Endokrinologijos centras ir Šeimos medicinos centras organizuoja renginį, skirtą visiems, kuriuos domina cukrinio diabeto problemos. Daugiau informacijos – renginio lankstinuke.

XVI - XX a. pradžios medicinos literatūra

Dr. V. Atkočius (VUOI), prof. E. Juozaitytė (LSMU ligoninė Kauno klinikos) ir dr. E. Janulionis (VUOI). ir klinicistų apsikeitimas informacija, bendra ateities įžvalga spindulinėje terapijoje, pasitelkiant naujausias technologijas“, – sakė Vilniaus universiteto Onkologijos instituto vadovas prof. Konstantinas Povilas Valuckas. Jo teigimu, per pastarąjį dešimtmetį konferencijos auditorija tapo tarptau-

Lietuvos medicinos biblioteka pristato jau trečiąjį informacinį leidinį „XVI–XX a. pradžios medicininė literatūra“, parengtą remiantis senuoju literatūros fondu, kuriame yra daugiau kaip 5000 fizinių vienetų dokumentų nuo XVI a. iki 1917 metų.

tinė, bendradarbiaujant su lektoriais iš pirmaujančių vėžio centrų įvairiose šalyse, kviečiant juos skaityti paskaitų, ir patiems vykstant į kolegų organizuojamus renginius. „Tai reiškia, kad Lietuvos gydytojai onkologai radioterapeutai pripažįstami kaip lygiaverčiai partneriai profesinėje srityje“, – reziumavo prof. K. P. Valuckas.

Adresas: P. Baublio g. 3 B, LT – 08406, Vilnius, el. paštas: info@smia.lt; tel. 8 659 79191, kontaktinis asmuo: Aurimas Jaskonis, www.santariskes.eu Parengė: ryšių su visuomene agentūra PR Service/Edelman Affiliate, el. paštas info@prservice.lt

Lapkričio 9 d. SMĮA e-naujienlaiškis  

Mieli skaitytojai, Šios savaitės naujienlaiškyje skaitykite apie Santariškių klinikose atliktą retą dalies kepenų pašalinimo operaciją, prof...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you