Page 1

SANTARIŠKIŲ Santariškių medicinos įstaigų asociacijos (SMĮA) leidinys

medicinos miestelio

žinios 2013 KOVAS 1 d.

kokie buvo 2012–ieji metai Jūsų vadovaujamai įstaigai?

Prof. A. Pūrienė: „2012-aisiais pavyko išspręsti rimtas problemas, bet liko dar daug spręstinų“ 2012 metai nebuvo patys lengviausi. Nors ir pavyko išspręsti rimtas problemas, siejamas su paslaugų apmokėjimu, specialistų paslaugų apimties nustatymu, paslaugų priskyrimu tam tikram sveikatos paslaugų priežiūros lygiui, tačiau liko dar nemažai spręstinų. Ligoninėje įsibėgėja e-sveikatos projektas, baigiamas įgyvendinti pastatų šiltinimo ir energijos efektyvumo didinimo projektas. Džiugu, kad pagaliau buvo aprašyta ir išaiškinta gydytojo odontologo konsultacijos sąvoka. Iki šiol konsultacijos sąvoka odontologijos srityje buvo vertinta tik kaip paciento odontologinės būklės įvertinimas ir gydymo plano sudarymas. Dabar į konsultacijos sąvoką įeina ne tik apžiūra ir gydymo planas, bet ir tam tikrų diagnostinių ir gydymo manipuliacijų atlikimas. Džiugina, kad pagaliau buvo išspręsta vaikų dantų gydymo taikant sedaciją problema. Daugelį metų dėl šios paslaugos teikimo kildavo pagrįstų ir nepagrįstų nesutarimų tiek su pacientų tėvais, tiek su kontroliuojančiomis institucijomis. Šiuo metu, kai vaikų dantų gydymas taikant sedaciją įtrauktas į dienos chirurgijos stacionaro paslaugas, nebeliko problemos bent jau dėl apmokėjimo už gydymą. Didžiausią susirūpinimą kelia diegiamos DRG susirgimų grupavimo ir apmokėjimo sistemos netobulumai ir klaidos. Mūsų nuomone, burnos, veido ir žandikaulių chirurgijos paslaugos, kaip vienos iš siauros specializacijos

medicinos sričių, nėra pakankamai tiksliai detalizuotos ir teisingai įvertintos, todėl gyvybei pavojingų susirgimų ar ypač aukštos kvalifikacijos specialistų reikalaujančių ligų apmokėjimas tik nežymiai skiriasi nuo dienos chirurgijos paslaugų. Vertinant paslaugų skaičių, atliktą per praėjusius metus, ligoninėje didėjo sveikatos apsaugos ministerijos prioritetinėmis laikomų paslaugų teikimas: dienos chirurgijos, ambulatorinių paslaugų teikimas. Tačiau didelė dalis šių paslaugų liko neapmokėta, kas menkina pasitikėjimą tiek įstaigos vadovais, tiek atsakingų institucijų vykdoma sveikatos politika. Pacientų srautas stacionare, lyginant su 2011 m., 2012-aisiais padidėjo. Džiugu, kad mūsų klinika, vertinant veido nesuaugimų gydymą, pirmauja ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Komandinis gydytojų specialistų – veido žandikaulių chirurgų, ortodontų, logopedų ir kitų specialybių odontologų – darbas užtikrina pacientams kvalifikuotą aukšto lygio pagalbą, atitinkančią pasaulinius standartus. Šiuo metu koreguojamas nesuaugimų gydymo protokolas – ankstinamos gomurio plastikos dėl geresnio vaiko kalbos išsivystymo. Chirurginis gydymas bus atliekamas 10–11 mėn. amžiaus vaikams, kai iki šiol tai buvo atliekama tik 1,5 metų mažyliams. Klinikai įsigijus endoskopinę aparatūrą, kokybiškesnės tapo seilių liaukų operacijos, žandinio ančio patologijos gydymas. Ypač džiaugiamės, kad VU Medicinos fakultete Odontologijos studijų programa, daugiausiai vykdoma VUL Žalgirio klinikos bazėje, buvo akredituota aukščiausiu tarptautiniu įvertinimu.

Vilniaus Universiteto Žalgirio ligoninės vyr. gydytoja prof. A. Pūrienė naujienos trumpai

Konferencija Pasaulinei retųjų ligų dienai paminėti 2013 m. kovo 1 d. 13 val. Vaikų ligoninės Didžiojoje auditorijoje (Santariškių g. 7) vyks visų profesinių kvalifikacijų gydytojams skirta II-oji mokslinė-praktinė konferencija Pasaulinei retųjų ligų dienai paminėti „Retosios ligos šiandien. Tuberozinė sklerozė – daugiadalykis diagnostikos ir gydymo modelis“. Programa. Pasaulinės retųjų ligų dienos renginių programa.

Respublikinė konferencija ,,Vaikų virškinimo organų ligų diagnostikos ir gydymo tarptautinės rekomendacijos“ Lietuvos vaikų gastroenterologų ir mitybos draugija, Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas organizuoja respublikinę konferenciją ,,Vaikų virškinimo organų ligų diagnostikos ir gydymo tarptautinės rekomendacijos“. Ji skirta visų specialybių gydytojams ir slaugos specialistams. Daugiau informacijos ir koneferencijos programa.


Visuomenės sveikatos institutui – Bendradarbiavimo centro žalos mažinimo srityje statusas Pasaulio sveikatos organizacija suteikė Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutui Pasaulio sveikatos organizacijos Bendradarbiavimo centro žalos mažinimo srityje statusą. Žalos mažinimas narkotikų vartojimo srityje apibrėžiamas kaip bendra strategija, skirta sumažinti narkotikų vartojimo keliamą žalą asmeniui ir visuomenei, gerinant infekcinių ligų prevenciją, didinant sveikatos ir socialinių paslaugų

prieinamumą vartojantiems narkotikus žmonėms bei jų šeimos nariams. Pasaulio sveikatos organizacijos Bendradarbiavimo centro paskyrimas pagrįstas 4 metų bendradarbiavimo sutartimi, kuri gali būti atnaujinama. Institucijos paskyrimas Pasaulio sveikatos organizacijos Bendradarbiavimo centru suteikia institucijai didesnį pripažinimą nacionaliniu ir tarptautiniu mastu, padidina galimybes keistis informacija, gerąja praktika, vystyti techninį bendradarbiavimą, plėtoti tarptautinius ryšius bei pritraukti papildomų lėšų.

Šiuo metu Pasaulio sveikatos organizacijos Bendradarbiavimo centro statusą pasaulyje turi apie 800 institucijų daugiau kaip 80 pasaulio šalių. Pasaulio sveikatos organizacijos Bendradarbiavimo centro statuso suteikimas Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutui rodo Pasaulio sveikatos organizacijos dėmesį Lietuvai kaip valstybei, sėkmingai įgyvendinančiai narkotikų kontrolės politiką, atitinkančiai Jungtinių Tautų bei Pasaulio sveikatos organizacijos nuostatas bei strategines narkotikų kontrolės ir prevencijos kryptis.

Kviečiame į Kaziuko mugę! 2013 m. kovo 1 d. Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų (VUL SK) Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centro ergoterapeutai bei sunkią negalią turintys pacientai kviečia į 6-ąją, jau tradicine tapusią, Kaziuko mugę. Ji vyks nuo 9 iki 12 val. VUL SK Auditorijų korpuso II aukšto foje. Už surinktas Kaziuko mugėje paaukotas lėšas VUL SK Reabilitacijos, fizinės ir sporto medicinos centras planuoja nupirkti įvairių pacientų užimtumui reikalingų priemonių. Kaziuko mugė taip pat vyks ir Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos centre (Santariškių g.4). Tai – vaikų, besigydančių šiame centre, ir jų artimųjų rankdarbių mugė. Mugė veiks kovo 1–10 dienomis nuo 9 iki 18 val. Pradžiuginkime vaikus ir jų artimuosius savo dėmesiu kruopštiems jų rankų darbeliams. Skaityti daugiau.

naujienos trumpai

Lietuvos gyventojų sveikatos raštingumo tyrimo rezultatai Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras kartu su Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos institutu ir savivaldybių visuomenės sveikatos biurais 2012 m. rugsėjo–spalio mėn. atliko 18-os Lietuvos rajonų ir miestų suaugusių gyventojų apklausą, siekdamas įvertinti jų gebėjimus ieškoti ir suprasti sveikatos informaciją. Tyrimo rezultatai.

Adresas: P. Baublio g. 3 B, LT – 08406, Vilnius, el. paštas: info@smia.lt; tel. 8 659 79191, kontaktinis asmuo: Aurimas Jaskonis, www.santariskes.eu Parengė: ryšių su visuomene agentūra PR Service/Edelman Affiliate, el. paštas info@prservice.lt

Kovo 1 d. SMĮA e-naujienlaiškis  

Kovo 1 d. Santariškių medicinos įstaigų asociacijos naujienlaiškyje kviečiame skaityti: • Prof. A. Pūrienė: „2012-aisiais pavyko išspręs...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you