Page 1

SANTARIŠKIŲ Santariškių medicinos įstaigų asociacijos (SMĮA) leidinys

Vaikų ligoninėje lankėsi Estijos prezidento žmona Evelin Ilves Gegužės 28 d. Vaikų ligoninės Vaikų onkohematologijos centre apsilankiusi Estijos prezidento žmona p. Evelin Ilves domėjosi mūsų šalies vaikų galimybėmis gauti europinio lygio kvalifikuotą onkologinę medicinos pagalbą. Vaikų onkohematologijos centro direktorė doc. Lina Ragelienė papasakojo p. E. Ilves apie Vaikų onkohematologijos centrą, kuris yra didžiausias Baltijos šalyse, pacientų ištyrimo ir gydymo galimybes, lietuvių ir estų gydytojų vaikų onkohematologų ryšius ir bendradarbiavimą. Vaikų onkohematologijos centro gydytojai daug kartų yra stažavęsi pagrindinėse Europos ir Amerikos vaikų onkohematologijos bazėse, jie yra tarptautinių mokslo draugijų nariai ir turi glaudžių ryšių su kitais Europos Sąjun-

gos vaikų onkohematologijos centrais, dalyvauja klinikiniuose ir biomedicininiuose tyrimuose. Doc. Lina Ragelienė pabrėžė, kad lietuviai gali suteikti visą reikalingą pagalbą Lietuvoje, nesiunčiant pacientų į užsienį, bet prireikus konsultuojamasi su svarbiausiais Europos ir Amerikos vaikų onkohematologijos centrais. Vaikų ligoninėje nuo 2002 m. atliekamos ir kaulų čiulpų transplantacijos. Kaulų čiulpų transplantacijos poskyryje pasiekti rezultatai dėl pažangių gydymo metodų, reikiamų medikamentų, medicinos technologijų ir aukštos gydytojų kvalifikacijos nesiskiria nuo užsienio šalių medicinos klinikų rezultatų. P. E. Ilves domėjosi net tik pacientų gydymu, bet ir jų buitimi, laisvalaikiu, labdaros ir paramos fondų veikla Lietuvoje. Estijos prezidento žmona savo šalyje taip pat neabejinga sergančių vaikų poreikiams, užsiima aktyvia visuomenine veikla.

MEDICINOS MIESTELIO

žinios

2013 GEGUŽĖS 30 d. NAUJIENOS TRUMPAI

Lietuva ir Kazachstanas bendradarbiaus sveikatos apsaugos srityje Astanos ekonominiame forume dalyvaujantis Lietuvos Sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis ir Kazachstano Sveikatos apsaugos ministrė Salidat Kairbekova penktadienį pasirašė susitarimą dėl dviejų šalių bendradarbiavimo sveikatos apsaugos srityje. Pasak V. P. Andriukaičio, naujasis dokumentas leis praturtinti jau vykstantį dviejų šalių bendradarbiavimą, padės abiem šalims spręsti prioritetinius uždavinius stiprinant žmonių sveikatą. Daugiau informacijos.

Naujas „Sveikata – ES“ biuletenis Pagrindinė šio numerio tema – ŽIV ir žmogaus teisės. Europoje ŽIV infekuotų žmonių nuolat daugėja. Šiuo metu jų iš viso yra 2,3 milijono. Naujų užsikrėtimo ŽIV atvejų skaičius vis dar auga, ypač kaimyninėse šalyse. Šiuo metu labai nedaug žmonių miršta nuo AIDS ES šalyse – jose žmonės turi galimybę gauti veiksmingą gydymą. Tačiau ES kaimynystėje esančiose šalyse nuo AIDS ir toliau miršta vis daugiau žmonių – 2011 m. ši liga tapo 92 000 žmonių mirties priežastimi. Skaitykite čia.

Konkursas 2013 metų doktorantūros studijoms Vilniaus universitetas skelbia konkursą 2013 metų doktorantūros studijoms. Priėmimo į doktorantūrą tvarka bei mokslo krypčių disertacijų tematikos pateiktos Vilniaus universiteto tinklapyje.

Doc. Lina Ragelienė ir p. Evelin Ilves


Europinė akreditacija – Vilniaus universiteto Onkologijos institutui Gegužę vykusios Generalinės Europos vėžio institutų organizacijos asamblėjos metu Briuselyje Vilniaus universiteto Onkologijos instituto atstovui direktoriui prof. Narimantui Evaldui Samalavičiui įteiktas Europos vėžio institutų organizacijos (angl.OECI) akreditacijos sertifikatas. Sėkmingai užbaigta 2010 m. prasidėjusi ir 2013 m. kovo 14 d. patvirtinta Vilniaus universiteto Onkologijos instituto akreditacija. VU Onkologijos instituto akreditacijos procedūrą vykdė Europos vėžio institutų organizacijos įgaliotasis Akreditacijos komitetas. Drauge su VU Onkologijos institutu

akreditacijos sertifikatai patvirtinti ir įteikti Julie Bordet institutui (Belgija), Kembridžo vėžio centrui (Didžioji Britanija) ir Gustave-Roussy institutui (Prancūzija). Vilniaus universiteto Onkologijos institutas yra vienintelis daugiaprofilinis vėžio centras ne tik Lietuvoje bet ir visoje Rytų Europoje, turintis europinę akreditaciją. Europos šalyse šiuo metu yra 10 OECI akreditaciją turinčių Onkologijos institutų. Gautas Europos vėžio institutų organizacijos (angl. OECI) akreditacijos sertifikatas buvo pristatytas BNS spaudos konferencijoje. Su žurnalistais susitiko prof. Narimantas E. Samalavičius, dr. Ernestas Janulionis, prof. Ričardas Rotomskis ir doc. dr. Simona Letautienė.

NAUJIENOS TRUMPAI

Pacientams suteiktos paslaugos bus vertinamos pagal tikslesnę kainų nustatymo metodiką Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) informuoja, kad nuo šiol gydymo įstaigose pacientams suteiktų paslaugų kainos bus apskaičiuojamos pagal neseniai patobulintą tikslesnę bazinių kainų nustatymo tvarką. Asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų nustatymo metodika, patvirtinta sveikatos apsaugos ministro įsakymu, ką tik įsigaliojo, t. y. nuo š. m. balandžio 29 dienos. Anksčiau galiojusią metodiką buvo labai svarbu pakeisti, nes nuo jos patvirtinimo 1997 metais įvyko nemažai pokyčių.

Paminėta pasaulinė išsėtinės sklerozės diena Gegužės 29 d. paminėta pasaulinė išsėtinės sklerozės diena. Įvairios tarptautinės ir sveikatos organizacijos ragina visus, ypač 20-40 metų žmones, atkreipti dėmesį į šią klastingą ligą. Išsėtinė sklerozė yra viena iš labiausiai paplitusių neurologinių ligų, dažnai sukelianti neįgalumą. Manoma, jog pasaulyje šiuo metu yra daugiau nei 2,1 milijono asmenų, sergančių IS, Lietuvoje skaičiuojama apie 2,5–3 tūkst. sergančiųjų. Visuomenė apie šią ligą vis dar yra žino nedaug, todėl Informacinė kampanija „IS langas” ir pagrindinis jos šūkis – „Atverk, pažink, suprask!“, kviečia kiekvieną susipažinti su išsėtine skleroze iš arčiau ir prisijungti prie IS bendruomenės. Svetainėje www.ISlangas.lt pateikta informacija bei patarimai apie ligą yra naudingi ne tik sergantiesiems ir jų artimiesiems, bet ir tiems, kuriems rūpi sužinoti daugiau apie išsėtinę sklerozę, jos simptomus ar užduoti klausimą gydytojui.

Konferencija „Mes – vaikams“ NVO vaikams konfederacija ir Vilniaus miesto savivaldybės sveikatos komitetas maloniai kviečia dalyvauti konferencijoje, skirtoje Tarptautinei vaikų gynimo dienai paminėti. Konferencija vyks šių metų gegužės 31 d. 10 val. Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos salėje (Konstitucijos pr. 3, Vilnius, II aukštas). Konferencijos programa.

Iš kairės: dr. E. Janulionis, prof. N. E. Samalavičius, doc. dr. S. Letautienė, prof. R. Rotomskis

Adresas: P. Baublio g. 3 B, LT – 08406, Vilnius, el. paštas: info@smia.lt; tel. 8 659 79191, kontaktinis asmuo: Aurimas Jaskonis, www.santariskes.eu Parengė: ryšių su visuomene agentūra PR Service/Edelman Affiliate, el. paštas info@prservice.lt

Geguzes 30  
Advertisement