__MAIN_TEXT__

Page 1

SANTARIŠKIŲ

Išleista nauja mokslinė–praktinė monografija „Paveldimas krūties ir kiaušidžių vėžys: BRCA1 ir BRCA2 genų mutacijas turinčių pacientų priežiūros principai“. Knygos autorius – Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų gydytojas onkogenetikas med. m. dr. Ramūnas Janavičius. Tai pirmoji knyga lietuvių kalba apie naują prevencinės medicinos sritį – paveldimo vėžio genetiką. Tai pirmasis mėginimas susisteminti naujausią informacija apie paveldimo krūties ir kiaušidžių vėžio sindromu sergančių pacientų diagnostiką ir priežiūrą bei pateikti Lietuvos populiacijai tinkamas šių pacientų priežiūros gaires. Leidinys gali būti naudingas įvairių specialybių gydytojams, gydytojams rezidentams, studentams, taip pat visuomenei. Daugiau informacijos: www.BRCAknyga. genetika.lt.

žinios 2013 birželio 7 d.

Santariškių medicinos įstaigų asociacijos (SMĮA) leidinys

Nauja knyga apie paveldimo vėžio genetiką

medicinos miestelio

naujienos trumpai

Sveikiname kolegas, pelniusius garbingus titulus! Nusipelniusio mediko vardai šiais metais suteikti: Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Anesteziologijos ir reanimatologijos klinikos profesoriui Juozui Ivaškevičiui; Vilniaus universiteto Onkologijos instituto Aukštųjų energijų spindulinės terapijos poskyrio gydytojai onkologei radioterapeutei Bronei Jurkuvėnienei. Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas suteiktas Vilniaus universiteto ligoninės Žalgirio klinikos Intensyvios terapijos skyriaus vyresniajai slaugytojai Tatjanai Vojevodkinai. Sveikiname kolegas!

Paveldimas krūties ir kiaušidžių vėžys. BRCA1 ir BRCA2 genų mutacijas turinčių pacientų priežiūros principai / JANAVIČIUS R. Vilnius: Paveldimo vėžio asociacija, 2013. 52 p. ISBN 978-609-95512-0-3

Aštuntąjį kartą paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena Vaikų ligoninėje jau aštuntus metus iš eilės minima Tarptautinė vaikų gynimo diena. Nuolatiniai šventės rėmėjai Artūras ir Agnė Zuokai ir šiemet pasirūpino, kad vaikai turėtų spalvoto popieriaus lankstiniams, balionų, kurie pakels gerveles į dangų, vyktų „Tele Bim Bam“ koncertas ir visus vienytų bendras noras rūpintis vaikais, stengtis, kad jų vaikystės netemdytų ligos ir nelaimės.

Šventėje apsilankė Ministro Pirmininko patarėjas sveikatai Antanas Vinkus, šventės rėmėja Agnė Zuokienė, Japonų ambasados darbuotojai. Ligoninės parke svečiai apžiūrėjo ir visą savaitę trukusio skulptorių plenero darbus, skirtus Kristijono Donelaičio 300 metų jubiliejui paminėti. Prie Kristijono Donelaičio skulptūros aktorius Ferdinandas Jakšys skaitė ištrauką iš „Metų“. Šventės akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Į dangų pakilo šimtai gervelių su vaikų norais

Profile for Aurimas Jaskonis

Birzelis 7  

Birzelis 7  

Profile for ajauris
Advertisement