Page 98

HABER

büyük küçük tüm şirketler insan-robot işbirliğinden kolaylıkla yararlanabilir. Üretici ve müşteri verileriyle bağlantı kuran bir ürünün sanal olarak gösterimi yani dijital ikizi, üretim sürecini optimize ediyor. Dijitalleşme ve networklerin hızla ilerlediği diğer bir alan ise enerji. Örneğin, sanal elektrik santralleri çeşitli üreticilerden gelen enerjiyi elektrik şebekesine eksiksiz şekilde aktarıyor. Ya da enerji dönüşümü ve mobilite alanlarında, elektrikli araçlar enerjiyi depolar ve daha sonra elektriği şebekedeki dalgalanmaları stabilize etmek amacıyla tüketicilere dağıtabilir. Akıllı Tedarik, dijitalleşme çağında endüstriyel taşeronlar için yeni perspektifler sunuyor. Tedarik zinciri yönetimi, eş zamanlı mühendislik, optimize edilmiş üretim koşumları ve çok düşük hata oranları gibi tüm imkanlar, tedarikçilerle müşteriler birbirlerini geliştirme ortakları olarak görebildiklerinde ve eşit ortaklar gibi işbirliği yaptıklarında mümkün olacaktır. Yeni bağlanabilirlik konsepti, artık ilgili tüm üretim ve makine verilerine doğrudan ulaşabilen fabrika çalışanlarının rollerini de değiştiriyor.

96 Mart - Nisan 2018

Akıllı makineler, karar alma noktasında onlara destek sağlıyor. Endüstriyel IT platformları da önemli bir rol oynuyor. Farklı kaynaklardan büyük miktardaki verileri toplamak, analiz etmek ve birleştirmek ilgili sektördeki uzmanlıkla birleştiğinde, geleneksel endüstri sınırları arasında köprü kuran internet tabanlı hizmetler geliştirmeyi mümkün hale getiriyor. Endüstri 4.0 üretim lojistiğiyle birlikte lojistik şirketlerine olan talebi de değiştiriyor. Müşteriler, tek bir kaynaktan kendilerine özel çözümleri giderek daha fazla talep eder hale geliyor. HANNOVER MESSE’ye paralel olarak düzenlenen intralojistik fuarı CeMAT, bu trendi yansıtıyor. Sonuç olarak, Hannover Fuar Merkezi’ne gelen ziyaretçiler “Industrie 4.0 meets Logistics 4.0 (Endüstri 4.0, Lojistik 4.0 ile buluşuyor)” deneyiminden tam olarak yararlanıyor. Yukarıdakilerin tamamı, dünyanın dört bir tarafından katılımcı şirketlerin HANNOVER MESSE 2018’de sunacağı bağlanabilirlik ve işbirliği örnekleri. Bunlara ek olarak, 80’den fazla konferans ve forumda ana tema keşfedilecek ve HANNOVER

MESSE’nin endüstrinin inovasyon platformu olduğu bir kez daha teyit edilecek. HANNOVER MESSE – Son teknolojiyi ilk siz keşfedin! HANNOVER MESSE endüstriyel teknolojide dünyanın öncü ticaret fuarıdır. Temel odak noktası “Integrated Industry (Entegre Endüstri)” ve “Integrated Energy (Entegre Enerji)” olan fuar, Endüstri 4.0 konusunda 1 numaralı global platform olma özelliği taşımaktadır. Bir sonraki fuar 2327 Nisan 2018 tarihlerinde Hannover, Almanya’da düzenlenecek ve üretimin ve enerji sistemlerinin dijitalleştirilmesi için en son vizyon ve teknolojilerle ilgili kapsamlı bir bakış açısı sunacak. Önümüzdeki HANNOVER MESSE’de, birbirine paralel şekilde ilerleyen beş fuar yer alacaktır: IAMD (Entegre Otomasyon, Hareket ve Sürücüler), Dijital Fabrika, Enerji, Endüstriyel Tedarik ve Araştırma & Teknoloji. İntralojistik ve tedarik zinciri yönetimi alanında dünyanın öncü fuarı olan CeMAT ile birlikte gerçekleştirilecek. HANNOVER MESSE 2018’in Partner Ülkesi olarak Meksika ön plana çıkacak.

www.metalmakina.com

MetalMakina_March_April_Issue  

MetalMakina_March_April_Issue 230

MetalMakina_March_April_Issue  

MetalMakina_March_April_Issue 230

Profile for ajansmik