Page 92

HABER

7.Uluslararası Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı PaintExpo Yine bir kayıt rekoruyla çıkıyor karşımıza PaintExpo 2018: 17 Nisan gününde, 7.Uluslararası Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı'nın kapıları açıldığında, 29 ülkeden gelen, pazar ve teknoloji lideri 520'den fazla katılımcı, net 15.500 metrekarelik alanda yaş boyama, toz boyama ve bobin kaplama işlemlerinin optimizasyonu için yenilikler ve gelişmelerle hazır bekliyor olacak. 17 Nisan'dan 20 Nisan 2018'e kadar Karlsruhe fuar merkezinde PaintExpo sayesinde her şey endüstriyel boyama teknolojileri etrafında dönecek. 520’den fazla katılımcısı ve 15.500 metrekare (2016’ya göre %15 daha büyük) net sergi alanı ile 7. Uluslararası Endüstriyel Kaplama Teknolojileri Fuarı, bugüne kadar gerçekleştirilenler arasındaki en büyük olma özelliğini taşıyor ve ilk kez üç holde yapılacak. 26 farklı ülkeden bir araya gelen katılımcılar (yurt dışı katılım oranı yaklaşık yüzde 36) fuarın uluslararası niteliğini güçlendiriyor. Tüm endüstriler, tüm malzemeler ve uygulamalar için çözümler Boya işlemlerini kendi bünyelerinde yapan firmalar ya da fason boyama projelerine odaklı şirketler: dünya çapında eşsiz, sektörün tüm alanlarını ve malzeme çeşitlerini kapsayan bir fuar serüvenine hazırlanın! Sizi bekleyenler arasında yaş, toz, UV, daldırma ve bobin kaplama sistemleri, tüm işlemler için boyalar, uygulama sistemleri, püskürtme tabancaları ve atomizörler, otomasyon ve konveyör sistemleri, temizlik ve ön işleme, kurutma ve kürleme, çevre teknolojisi, basınçlı hava teknolojisi, hava besleme ve atık hava arındırma, su arıtma, geri dönüşüm ve bertaraf, aksesuarlar, maskeleme, ölçme ve test etme teknolojisi, kalite güvencesi, markalama, boya sıyırma, fason kaplama, servis ve hatta sektörel literatür mevcut.

Organizatör firma FairFair GmbH Genel Müdürü Jürgen Haussmann açıklıyor: “İster yaş boyama, toz boyama veya ister bobin kaplamada olsun, katılımcılarımız tüm alanlarda yeni ve geliştirilmiş ürünler, süreçler ve hizmetler sunacak ve güncel yönelimleri gösterecekler. Sunulacak çözümler, kaliteyi, malzeme ve enerji verimliliğini, esnekliği ve sürdürülebilirliği daha da artırmak üzere tasarlanmıştır.” Bu yılın PaintExpo'sunda merkezde yer alan bir başka konu ise kaplama işlemlerinin dijitalizasyonu ve Sanayi 4.0'ın boya atölyesine entegrasyonu. “Geleneksel olarak, yenilikler ilk kez burada sektörden gelenlere tanıtılır ve birçoğu da canlı prezentasyonlar şeklinde sunulur”, diyor Jürgen Haußmann. Sunulanlar arasında örneğin büyük partiler halinde üretilen malzemenin etkin bir şekilde kaplanmasına yönelik kendinden programlamalı bir boya hücresi veya endüstriyel kaplama için özel olarak geliştirilmiş, çok esnek ve kolay programlanabilen boyama robotları ile otomasyon çözümleri mevcut. Metal, plastik veya ahşap yüzeyli malzemeler için yeni kumlama, parlatma ve iyonlaştırma çözümleri, daha ekonomik ve çevre dostu temizlik / ön işleme yönelik sü-

reçler ve ürünler, PaintExpo’da prömiyere çıkacak olanlardan. Toz ve yaş boyamada enerji tüketimini azaltan ve aynı zamanda kaplama, parti büyüklükleri ve genişleyebilirlik açısından daha esnek nitelikte tesis konseptleri; uygulama alanında malzeme verimliliğini ve kalitesini arttıran yeni ve gelişmiş püskürtme tabancaları ile atomizörler; alternatif atömizör gazları; yaş, UV ve toz boyamada optimize edilmiş işlevsel ve dekoratif özelliklere sahip yenilikler; işte bunlar hep yeni kullanım alanı ve olanakları açığa çıkarıp aynı zamanda boyama işlem adımlarının azaltılmasına da izin vermekte. Kuru ayrıştırma çözümlerinde, test ve ölçüm sistemlerinde, kapama / maskeleme gibi sarf malzemelerinde, askılarda, filtre ve pompalarda, boya sıyırma ve ambalajlamada bizi bekleyen yenilikler arasında hatırı sayılır ilginç çözümler mevcut. PaintExpo, Karlsruhe Fuar Merkezi'nde 17 ile 20 Nisan 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek. Endüstriyel kaplama teknolojilerinde uluslararası lider ticaret fuarı, Salı-Perşembe günleri arasında 9.00'dan 17.00'ye, Cuma günü 9:00'dan 16.00'ya kadar açık olacak. Daha fazla bilgi, katılımcı/ürün listesi ve online bilet almak için, www.paintexpo.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

İnovasyonları canlı yaşayın

90 Mart - Nisan 2018

www.metalmakina.com

MetalMakina_March_April_Issue  

MetalMakina_March_April_Issue 230

MetalMakina_March_April_Issue  

MetalMakina_March_April_Issue 230

Profile for ajansmik