Page 48

HABER Bir kaynak olarak teknoloji

verisinin sahibi olur.

CTO Daniel Huber "İsviçre'de petrol ve altın yok ... Ama dünyadaki en doğru taşlama makinesine sahibiz" diyor. Üretim için izlenen kaynaklar şunları içeriyor: yazılım, sayısallaştırma, sensörler ve soğutucular.

Sensörler

Atik yazılım geliştirme Her 30 günde kullanılabilir bir sonuç veren akıllı bir geliştirme yöntemi. Başarı, ekibin yakın işbirliği üzerine kuruludur ve iyi tanımlanmış bir prosedür izler. Sadece yazılım geliştirme alanında kullanılmaması ve aynı zamanda bu yıl da elektromekanik alanda tanıtılacak metodik bir yaklaşımdır. Sayısallaştırma OPC-UA standardı başarıyla tanıtıldı. Makineye güvenli bağlantı sayesinde, işlem bilgileri harici sistemlere kolayca aktarılır. Müşteri, geniş bir sinyal yelpazesine kolayca erişebilir, bunu da kendi uygulamasına entegre edebilir ve her zaman gizli

Akıllı sensörler, makine bileşenlerinin erken arıza tespiti konusunda fikir verir. Tahmin edilebilir bakım yönünde önemli bir adımdır. Özellikle gelişen sensörler, taşlama tezgahının, işleme makinesine ve iş parçasına proses açısından güvenilir bir şekilde yaklaşmasını sağlar. Veri analizi uzun yıllar zorluklar yaratıyordu. STUDER bu zorluğu kabul etti ve "Studer Sensitron 4.0" ın geliştirilmesi ile temas tespitini yeni bir boyuta taşıdı. Bu teknolojinin ilk aşaması S11'de ve yeni evrensel taşlama makinesinde halihazırda kullanılmaktadır. Soğutucular STUDER, 3 boyutlu baskı teknolojisinde etkin olan IRPD AG ile birlikte, laminer akış özellikli soğutma suyu püskürtme nozulları geliştiriyor. Bu, soğutucu maddenin öğütme aralığına tam olarak yönlendirilmesini ve böylelikle de arıtılmış

noktada optimum soğutma etkisinin elde edilmesini sağlar. Bu işlem kalitesini ve işlem sürelerini önemli ölçüde geliştirir. Taşlama dünyasının Ballon d’Or ödülü Sadece STUDER'ın dünya çapında sunabileceği bir uygulama: STUDERWireDress®'. Bu işlem, bugüne kadar elde edilemeyen geometrilerin verimli bir şekilde ve muazzam kesme kabiliyeti ile gerçekleştirilmesini sağlar. İşlem sürelerini azaltmaya ve müşteriyi daha fazla başarıya ulaştırmaya yardımcı olur. "Taşlama taşı yıpranmasını% 75 oranında azaltabildik" diye açıklıyor hevesli bir müşteri. Bu yıl STUDER 2. nesli başlattı. Yeni olan şey, WireDress®, çalışma kafasının gerisinde bulunması ve bu nedenle makinenin tüm aralığının her zaman kullanılabilir olmasıdır. Bu kompakt tasarım katkı imalatı prosesleri sayesinde geliştirilebilir.

Geri Sayım Devam Ediyor STUDER, 14 Mart 2018 saat 12:00’de Almanya’nın Augsburg kentinde düzenlenecek GrindTec’de bir ilki gün yüzüne çıkaracak. Kesin olan tek bir şey var: STUDER ürün portföyünü yeni makinelerle genişletiyor. 14 Mart 2018 tarihinde saat 12’de düzenlenecek bu açılışı kaçırmayın! STUDER’i 14-17 Mart 2018 tarihleri arasında GrindTec 2018’de (Almanya) Salon 7, Stand 7033’de ziyaret edebilirsiniz.

46 Mart - Nisan 2018

www.metalmakina.com

MetalMakina_March_April_Issue  

MetalMakina_March_April_Issue 230

MetalMakina_March_April_Issue  

MetalMakina_March_April_Issue 230

Profile for ajansmik