Page 1

J천ulukingituseks raamat!

K천igi raamatutellijate vahel loosime

20 piletit Annely Peebo ja Noorkuu j천ulukontserdile ning 10 Annely Peebo j천uluplaati.


Hille Karm

UUS!

139.Tavahind 159.-

ASUN PUNASE KUUE TASKUS

Pildid joonistanud Reet Helisabeth Karm

Pasun punase kuue taskus Hille Karm, pildid joonistanud Reet Helisabeth Karm 72 lk, kõvad kaaned

Südamlikus lasteraamatus saab jõuluvana inglilt soovi jagada inimestele KÕIGE TÄHTSAMAT. Ingli palve paneb taadi pead murdma, kuidas ootamatu soov täita, aga kui jõuluvana pistab käe kuue taskusse, jääb talle näppu üks ese... See on pasun.


UUS! Urmas Alender Lõputa lookleval teel

Elulood

Paavo Kangur 280 lk, kõvad kaaned Raamat armastusest ja rokist. Urmas Alender oli veerand sajandit Eesti rokimaastiku keskne kuju ja seegi kõlab tema kohta öelduna tagasihoidlikult. Traagiline surm reisilaeval Estonia muutis ta üheks suurimaks legendiks kodumaises rokkmuusikas. Raamatu loomisel on kasutatud Urmase kirjutatud unikaalset Ruja päevikut, mis ilmus päevavalgele alles pärast tema surma.

169.Tavahind 199.-

Teisiti ei ole võimalik Dave Benton 196 lk, kõvad kaaned “Ma soovin, et kõik, kes seda raamatut loevad, mõistaksid üht – kõrgusi vallutab ja eesmärgini jõuab vaid see, kes usub. Teisiti ei ole võimalik,“ ütleb Dave Benton oma raamatu avasõnas. Autori soovil ilmus tema inglise keeles kirjutatud raamat esmalt eestikeelses tõlkes.

169.Tavahind 199.-


Eve Kivi Lea Arme

UUS! Eve Kivi. Ma olen elanud Lea Arme 280 lk, kõvad kaaned, ilmub oktoobri lõpus

Ma olen elanud Krista Kilvet. Peegelpilgus

Elle Kull. Unes ja ilmsi

Kertu Saks 208 lk, kõvad kaaned

Hille Karm 218 lk, kõvad kaaned

Südamlik raamat raadiohääle, poliitiku ja diplomaadi Krista Kilveti (1946–2009) ning tema tütre mälestustest perest, kodust, tööst ja pürgimustest. Vestlusi emast ja emaga ilmestavad fotod, kirjad ja dokumendid perearhiivist.

Ema. Abikaasa. Erakordselt ilus inimene. Näitleja. Ukuaru Minna. UNICEFi Eesti Rahvuskomitee president jne. Osa neist rollidest on teatrist, osa eluteatrist. “Ükski neist pole kõige tähtsam,” raputab Elle pead. “Need on, mis välja paistavad. MISKI MUU on peamine.”

139.-

139.-

Tavahind 199.-

Tavahind 229.-

Elulood

199.Tavahind 249.-

„Suur tšiili poeet Pablo Neruda pani mulle omal ajal südamele: „Evita, ela nii, et võid öelda: ma olen elanud!” Usun, et don Pablo oleks minuga rahul. Sest ma o l e n elanud.” Nii ütleb näitlejanna Eve Kivi oma raamatule saateks ja lehekülg lehekülje järel võime veenduda, et nii see tõepoolest on. Kinotöö, millele Eve Kivi juba õige noorena sattus, kujundas hämmastava saatuse, millele pole siinmail palju vastu panna. Ta on mänginud rohkem kui viiekümnes filmis. Ta on näinud paljusid selle ilma vägevaid, kirjeldamatut glamuuri, aga ka ehtsat sõda. Eve Kivi on erakordne naine. Ja see on raamat erakordsest elust.


UUS! Kristel Rõss

139.Tavahind 207.-

Reet Linna. Paljugi võiks öelda veel...

Elulood

Meelis Kapstas 196 lk, kõvad kaaned Raamat hakkajast naisest iga valitsuse ajal. Laulnud kaasa ja ette juba nelikümmend aastat Eesti Televisioonis. Näinud kõrvalt mitut põlve (tele)tähti. Reeda elunäidendit läbivad peategelastena kolm meest: isa Arved Haug, eksabikaasa Ivo Linna ja noorim poeg Robert.

199.ANSAMBEL

Tavahind 239.-

LAINE 50 MUUSIKUTE VÄRVIKAD ELUSEIGAD

LAINEline elu Kristel Rõss 210 lk, kõvad kaaned + CD

KaasausluCgaD! 29 la

„LAINEline“ elu kannab lugejani kireva galerii unikaalses šõuansamblis Laine 50 aasta jooksul kaasa löönud ning seal tuule tiibadesse saanud Eesti muusikute mälestustest. Suurejoonelised ülesastumised maailma metropolides, kuid kestnud pingelised turneed suurel Venemaal, kontserdid paleedes ja kütmata kultuurimajades, seiklused, sära laval ja eluga toimetulek väljaspool lava, muusika, armastus ja ka kibedad kogemused – kõigest sellest jutustavad ansambli erinevate koosseisude liikmed. Ansambel Laine oli elukool väga paljudele väga mitmes mõttes. Ent värvikad aastad, üleelamised, katsumused ja unustamatu muusika on Lainele vaid kasuks tulnud. Tänagi on Laine justkui kaunis 50aastane daam, kes on osanud hoida oma nooruslikkust, ilu ja andeid - iseenda ja oma austajaskonna heaks. Selle tõenduseks leiab lugeja raamatu kaante vahelt ka CD-plaadi ansambli armastatud lauludega.

99.Tavahind 199.-

Minu õde Madonna Christopher Ciccone, Wendy Leigh 336 lk, pehmed kaaned Christopher Ciccone raamat “Minu õde Madonna” on mahlakas ma-eisaa-seda-käest-panna-lugu. Autori tavatud mälestused põhinevad tema neljakümne seitsme aasta pikkusel kogemusel, mil ta kasvas ja töötas koos tänapäevase meelelahutusmaailma ühe intrigeerivama ja skandaalsema naisega.


UUS! UUS!

Must lammas Georgette Heyer 292 lk, pehmed kaaned

Elu võti

159.Tavahind 189.-

Inga Raitar 276 lk, kõvad kaaned Üks iidne saladus. Kaks inimest. Kolm muistset käsikirja. Puhkusereisil Egiptusesse leiavad ärimees Thor ja filoloog Lee iidvana üriku, mis salapärasel viisil seob muistse Põhjala ja Muinas-Egiptuse salateadmisi. Ometi pole nad ainsad, kes soovivad mõistatust lahendada. Algab pöörane kihutamine läbi erinevate riikide ja müstiliste paikade. Samal ajal saladuse võtme leidmisega tuleb mehel ja naisel lahendada ka nende endi vahel toimuv ning mitte vähem keeruline müsteerium. Kui mängu sekkub ohtlik salaorganisatsioon, saab selgeks, et iga tehtav valik võib mõjutada mitte ainult nende elu, vaid lausa maailma ajalugu.

159.Tavahind 190.-

Abigail Wendover, kahekümne kaheksa aastane “vanapiiga”... on otsustanud takistada oma ilusat ja südikat vennatütart Fannyt kiindumast kena välimusega linnavurlesse ja häbiväärse mainega õnnekütti Stacy Calverleigh’sse Miles Calverleigh, oma suguvõsa must lammas... on pikalt Indias elanud, skandaalse minevikuga ja üldsegi mitte kombeka käitumisega kõige ärritavam inimene, keda Abby on iial kohanud. Kas neist kahest võivad saada liitlased, et kaitsta Abby vennatütart äärmiselt ebasobiva abielu eest? Georgette Heyer (1902 – 1974) on inglise romaanikirjanik, keda peetakse Briti regendiajastu romantikakirjanduse žanri loojaks.

Kahe mere vahel Siiri Konks 152 lk, pehmed kaaned Suvi. Päike. Meri. Noor naine otsustab veidikeseks aja maha võtta, puhata ja endas selgusele jõuda. Kui ta korteriukse selja taga kinni tõmbab ja koti selga vinnab, ei seo ta end mingite kohustuste ja lubadustega. Vahel on tore pisut saatusega mängida…

Ilukirjandus

119.Tavahind 149.-


Küsimused kõikidele vastustele

Ilukirjandus

Susan Luitsalu 220 lk, poolpehmed kaaned Elu ongi alati kõige lõbusam just siis, kui asjad ei lähe nii nagu sa ette kavatsesid. Kui saatus järjepideva ülbusega sinu plaane ignoreerib, polegi mõtet enam vastu punnida - häälesta end ümber ja naudi sõitu. See raamat viib sind kokku nii prügikollide kui pirtsutavate staarihakatistega, viib sind tuurile Egiptuse kahtlastesse ilusalongidesse ja lükkab ümber veendumuse, et mehi poest ei saa.

145.Tavahind 169.-

119.-

129.-

Tavahind 147.-

Tavahind 199.-

Aguliprintsess Evelin Kivimaa 100 lk, kõvad kaaned Roosade kummikutega aguliprintsess sööstab meestejahile, sumbub siis armastuse roosasse kookonisse, mille purunedes tõuseb lendu tugevama ja ilusamana kui iial varem. Siin on kõik see – ja veel midagi, mis teeb elu elamisväärseks. Nimeta seda, kuidas tahad: hingevirmalised või eneseotsing, valendik või jõudeaeg, ükssarvik või eimiski.

17 avameelset naist Aita Kivi 224 lk, kõvad kaaned Naised, kes selle raamatu kaante vahel unistavad ja armastavad, pettuvad ja petavad, loodavad ja lohutavad, jagavad oma tundeid ja kogemusi avameelselt. Kirg on alati pimestav, reetmine teeb haiget ning unistused on mõnikord ilusamad kui tegelik elu.


149.Tavahind 229.-

Õnnerahva lood Hille Karm 184 lk, kõvad kaaned Sadade haruldaste fotodega illustreeritud raamatus räägivad Eesti tippnäitlejad seriaalist “Õnne 13” ja iseloomustavad oma tegelasi. Nii mõnelgi näitlejal on varuks naljakaid lugusid, kuidas inimesed on elu ja teleseriaali segamini ajanud.

129.-

Kristin Aavakivi 208 lk, kõvad kaaned Kristin Aavakivi on esimene eestlane, kellele on siirdatud süda. Tema raamat räägib hämmastava loo noore naise teekonnast, mille käigus ta oli sunnitud sügavalt endasse vaatama ja küsima elu mõtte järele. See on lugu piiri- ja rahvusülesest koostööst, inimlikkusest ja soojusest ning ühtlasi Kristini tänu suurima kingituse eest, mida elu võib pakkuda.

Suur nõiaraamat

Tavahind 189.-

Eesti tuntuimad nägijad, ravijad ja ennustajad 252 lk, pehmed kaaned

Midagi head Hille Karm 128 lk, kõvad kaaned Selle raamatu lood räägivad elust enesest. Autor oskab nähtut-kuuldut edasi anda talle omase meisterlikkuse ja kaasahaaravusega, mis on väärt ilukirjanduse tähtsamaid tunnuseid. Kui loo kangelasel on raske, püüab ta saatusega leppimise asemel leida lahendusi, avastada olukorras midagi head.

Süda Itaaliast

129.Tavahind 199.-

Nõiad ei ole kurjad kongninaga tegelased muinasjuttudest, selle nimega võiks kutsuda kümneid kaardimoore, inglite nägijaid ja kätega ravijaid üle terve Eesti. “Suurde nõiaraamatusse” on koondatud üle poolesaja müstilise inimese lood. Need on seatud kaante vahele nii, et oleks mõistetav, mis on nõial ja nõial vahet.

Ilukirjandus

169.Tavahind 249.-


Lastele

UUS!

139.Tavahind 167.-

2 mutti

119.Tavahind 147.-

Urmas Viik 116 lk, pehmed kaaned Mitmetasandiline värvimise ja nuputamise raamat “2 mutti” on lugu kahe tegelasega: Taevamutiga, kes elab puu otsas, ning Mullamutiga, kelle elupaik on maapõues. Lisaks värvimisele saab raamatus lahendada hulgaliselt erinevat tüüpi ülesandeid. Sobib 7–10aastastele lastele, aga kindlasti on siin leidmisrõõmu nii noorematele kui ka vanematele raamatusõpradele.

Kassiaabits Loone Ots ja Reet Rea-Smyth 96 lk, pehmed kaaned „Kassiaabits” on omamoodi järg varem ilmunud „Koera-aabitsale“. See tutvustab kassitõuge ja nende päritolu, jagades ühtlasi huvitavaid teadmisi kogu kasside maailma kohta. Aabits on mõeldud lastele, kes on juba pool aastat või kauem koolis käinud, ent seda võivad kindlasti uurida ka nooremad. Raamatule on lisatud töövihik, kuhu sobib joonistada-kirjutada.

129.-

Kukkuva maa lapsed

Tavahind 189.-

Tiit Kändler 112 lk, kõvad kaaned

169.Tavahind 189.-

Kas sina tead: miks maakera alla ei kuku? Kus muutub inimene känguruks? Kus on limonaadi mullid siis, kui pudel on kinni? Kuidas vetikad taevasse pilvi teevad? Kas dinosaurused jõid sama vett, mis meie? Kas inimesed on kivist tehtud? Sellest raamatust leiad vastuseid veel paljudele Maad puudutavatele küsimustele, ka sellistele, mida sa ise küsidagi ei oskaks.

Päikeselt näeb kaugemale Väike teadusraamat lastele Tiit Kändler 112 lk, kõvad kaaned Miks lumi on selline lumine? Miks vikerkaar on just nimelt kaar? Miks liivateri on nii palju? Miks inimene magab öösel? Kust tulid kassid ja koerad? Millest tehakse elektrit? Osale küsimustele ei ole veel vastust ka kõige targematel inimestel. Ja kõige tõsisemadki asjad on väheke naljakad ka.


109.-

109.-

Tavahind 129.-

Tavahind 129.-

109.Tavahind 129.-

Kummaline kuu

Unustuse aed

Riina Kasser Illustreerinud Ave Teeääre 50 lk, kõvad kaaned

Riina Kasser Illustreerinud Ave Teeääre 50 lk, kõvad kaaned

Riina Kasser Illustreerinud Ave Teeääre 76 lk, kõvad kaaned

“Väike seebimullipuhuja” räägib muinasjutukeeles lihtsatest inimlikest tunnetest läbi lapse silmade. Rõõm ja kurbus vahelduvad, sest pole olemas püsivat õnne ega püsivat kurbust. Kui ei tunneks kurbust, kust me siis teaksime, mis on rõõm. Kui poleks igatsust, kust me teaksime, mis on armastus. Raamat sobib nii koolilastele kui ka täiskasvanutele.

Alissia on täiesti tavaline tüdruk, ent ühel päeval kaovad tema elust kõik värvid ja helid. Kas te kujutate ette maailma, mis on hall ja vaikne? Värve otsides satub Alissia kummalisele teekonnale, mis on ühteaegu kurb ja ohtlik, aga ka ilus ja imeline. Teel õpib tüdruk tundma iseennast ja märkama asju, millele ta varem tähelepanu pole pööranud.

„..kuskil on üks imeline aed, kus kõik on ilusam ja küpsem ja lõhnavam ja suurem ja värvilisem. Sinna on raske pääseda, sest aed on piiratud kõrge müüriga ja müüri ainus värav on alati lukus. Ometi on kõik inimesed seal kunagi käinud...“

he kaaantega a K 125.raam

Tavahind 179.-

109.Tavahind 159.-

Ingli kübaratrikk Kerttu Soans

Martti ja Kuldtiib Tiia Kõnnussaar 72 lk, kõvad kaaned See kahe kaanega raamat on kahe ema sõpruse vili. Ühel raamatupoolel saame tuttavaks 7-aastase tüdrukuga, kelle nimi on Ingel ja kes sõidab lennujaama kohvikus lennukiga ning kelle suurim soov on saada endale lemmikloom. Teisel raamatupoolel tutvume 7-aastase Marttiga, kes on täpselt selline nagu üks tore poiss võiks olla ja kes üle kõige igatseb endale päris oma draakonit. Värviliste ja lõbusate piltidega raamat, mis sobib lugemiseks nii tüdrukutele kui poistele.

Ingli Valgus Hille Karm 72 lk, kõvad kaaned Väike Ingel kardab pimedust. Pimedusehirmust ülesaamiseks soovitab vanaema hakata koguma valguspilte. Ingel hakkabki pilte koguma ja aasta jooksul saab ta nendest endale päris oma valguse. See on temaga alati ja igal pool, ükskõik kuhu ta läheb.

Lastele

Väike seebimullipuhuja


UUS! Kalake Rufino mereriik ja imeline monegaskide maa

Lastele

Jüri Tamm Pildid joonistanud Raivo Järvi 128 lk, kõvad kaaned

179.-

Lustlik kogupereraamat tutvustab kahte sõbralikult teineteise kõrval ja sees asuvat riiki – Monaco vürstiriiki ja Larvotto ranna mereriiki. Just mereelanike silme läbi luuakse pilt nende riikide eluolust. Kalade suust kuuleb nii vaimustust kui imestust, mida kümne-varbaga-jalad – nii ja veel mitut muud moodi kutsuvad nad inimesi – kõik korda ei saada. Ühtlasi avastatakse palju põnevat ka loodusest ning saadakse osa vee-elanike rõõmudest ja muredest. „Järsku juhtus kõik väga kiiresti. Sulpsti! Mõne sekundi jooksul oli vesi täitunud mullikonnadega, kes võtsid ujumiseks kolmekaupa gruppidesse. Rufino ja Sofia ning kõik läheduses olevad kalad olid šokis ning neile valgus külm higi otsaette. Kõikide jaoks tundus see olevat lõpp...“

Tavahind 199.-

129.Tavahind 155.-

169.Tavahind 259.-

Hiigelsoojad pilvelambad Evelin Samuel Pildid joonistanud Katrin Ehrlich Raamat + CD

Ükskord, kui sadas vihma

Raamatus on lusti ja vallatust täis luuletused nii pisematele kui ka suurematele lastele. Osadest pilvelammastest on Priit Pajusaar kirjutanud laulud ja raamatu vahel oleval CD-plaadil esitavad neid lugusid Lasteekraani Laulustuudio laululapsed. Raamatus on 30 luuletust, plaadil 12 laulu.

Vimkasid täis fantaasiajutus kohtub lugeja tontide, taskumagajate ning veel paljude eriskummaliste tegelastega. Raamatust selgub, miks koer on kurb, mis saab ammustest mälestustest ja kuhu on peidetud maailma uhkeimad aarded.

Pildid joonistanud Ott Vallik


79.-

Millega on kvõaignea parem jõuluuski toodud su määrida? Karujõmmi käpajäljed

Tavahind 89.-

Raja Valmsen 40 lk, kõvad kaaned

Imeline autobuss

Armastatud lastekirjaniku Ellen Niidu luuleraamat räägib loo vabrikust plehku pistnud väikesest autobussist ja väikesest Jussist, kellel mõlemal on vaja veel veidi kasvada ja õppida.

99.Tavahind 119.-

Kui väike Jaagup lubab helesinisel härra Voodiallil lahkelt oma voodisse tulla, ei oska ta üldse ette aimatagi, millised ootamatud külalised veel tema voodisse pugeda soovivad… Mitmekordselt auhinnatud briti lastekirjaniku ja illustraatori Chris Riddelli värviliste ja väljandusrikaste piltidega lasteraamat on ideaalne une-eelne lugemine igale lapsele, kes kardab pimedust.

Tavahind 189.-

Tavahind 189.-

Tavahind 129.-

Chris Riddell 28 lk, kõvad kaaned

129.-

129.-

119.Härra Voodiall

Kaksteist toredat lugu tegusa Karujõmmi tegemistest-toimetustest kevadel, suvel, sügisel ja talvel. Lapsed saavad teada, kuidas kala püüda, mesilasi pidada, jonn kaugele peletada ja millega siis ikkagi on kõige parem jõuluvana toodud suuski määrida... Pildirikas trükitähtedega lasteraamat sobib nii lastele ettelugemiseks kui ka selleks, et lapsed saaksid ise sõnu kokku veerida.

Lohe Lembitu lood. Pahandus Ööbikuorus

Lohe Lembitu lood. Kitserööv

Grethe Rõõm 124 lk, kõvad kaaned

Grethe Rõõm 124 lk, kõvad kaaned

“Lohe Lembitu lood. Pahandus Ööbikuorus” on Grethe Rõõmu lustakas lasteraamat, kus tegutsevad maailma väikseim lohe Lembit, nelja-aastane valgepäine poiss Emil, tema suur õde Sandra ja nende lähedased. Sobib nii väikestele kui ka suurtele sooja südamega inimestele, kes otsivad põnevat ja kaasahaaravat lugemist.

Tavaliselt nii rahulikku Ööbikuorgu murrab kahe kurikaela tõttu rahutus, mis õige varsti levib loheorust kaugemale. Kohe suure suvepuhkuse esimesel päeval satuvad pöörastesse seiklustesse nii maailma kõige väiksem lohe Lembit kui ka tema suured sõbrad Emil ja Sassu. On autoga kihutamist ja üks ootamatu õhulend, on tulepurskamist, pisaraid, naeru ja kuhjaga põnevust.

Lastele

Ellen Niit 16 lk, kõvad kaaned


109.-

Lastele

Tavahind 155.-

209.Tavahind 299.-

Ruttu tuttu! Isade unejutte 108 lk, kõvad kaaned

Mälumängudoomino

Raamatusse on lugusid kirjutanud Karl Martin Sinijärv, Andrus Kivirähk, Contra, Jürgen Rooste, Jaanus Vaiksoo, Kivisildnik, Peeter Sauter, Jaan Tätte, Peep Pedmanson jt. Raamat võiks ahvatleda just isasid lastele jutte ette lugema, sest nende lood on enamasti teistsugused kui emade omad. Jutud sobivad juba 2,5 - 3-aastastele, samas peaksid nad huvi pakkuma veel isegi 10-aastastele.

Lauamäng Kumb oli vahva sõdur Švejki eesnimi – Josef või Lukaš? Kas kägu on rändlind? Mis on Eesti külmapealinn? Nagu nimigi reedab, ühendab mäng endas kõigile lapsepõlvest tuttava doomino ja mälumängu. Tavaliste täpikeste või piltidega doominokivide asemel on selles mängus temaatilised doominokaardid ja neile vastavate valdkondade küsimustega mälumängukaardid. Mälumängus on 1000 küsimust 10 teemal: ajalugu, inimesed, loodus, geograafia, teadus, meelelahutus, sport, Eesti, kultuur, varia.

Kogu perele!

139.Tavahind 207.-

220.Tavahind 280.-

Väikese lapse laulud 1 ja 2 Mänguga muinasjutumaale + CD 146 lk ja 108 lk, kõvad kaaned Laulikud sisaldavad Ave Kumpase ja tema tütre Jana Silma originaalloomingut: laule, mänge ja salme ning metoodilist materjali laste musikaalsuse igakülgseks arendamiseks. Neis on rikkalikult fotomaterjali autorite valmistatud muusikategemise vahenditest ja pillidest. Raamatud on mõeldud täiendava materjalina kõigile, kes tegelevad 3–8-aastaste laste muusikaõpetusega, samas sobivad need hästi ka perelaulikuks.


UUS!

279.Tavahind 299.-

Seda lapsed tahaksid!

Mälumängudoomino lastele

JÄNES HÜPPAB KITSE

99.-

UUS!

Loomamõistatused sõnas ja pildis Koostanud Piret Voolaid

Tavahind 129.-

99.Tavahind 129.-

Jänes hüppab kitse Loomamõistatused sõnas ja pildis Koostanud Piret Voolaid 132 lk, kõvad kaaned Loomadega seotud mõistatusi ja nupuküsimusi on lapsed üksteiselt küsinud ajast aega. Raamatust leiad ligi 500 lustakat näidet Eestis levinud loomamõistatuste rikkalikust varamust. Siin on traditsioonilisi vanarahva mõistatusi, uuemaid piltmõistatusi, 1960. aastatel levima hakanud absurdinalju ehk “elevandiküsimusi”, mitmesuguseid keerdküsimusi ja nuputamisülesandeid.

Kus sõnu, seal mõnu Valimik vanasõnu noortele Koostaja Piret Voolaid 112 lk, kõvad kaaned Vanarahva tabavaid, tuntud ja vähetuntud tähelepanekuid headusest ja kurjusest, tööst ja töötegemisest, tarkusest ja rumalusest, virkusest ja laiskusest, rikkusest ja vaesusest ning paljust muust inimmaailmale omasest. Nii mõnigi mõttetera üllatab oma tänapäevasuse ja värvikusega. Leidub ka valik õpilaste ümbertehtud vanasõnu ehk naljasõnu.

Mõlemad raamat on koostatud Eesti Kirjandusmuuseumi rahvaluulearhiivi kogude põhjal.

Lastele

Eestis välja mõeldud põnev lauamäng lastele teeb selle mängijad iga korraga pisut targemaks. Sisaldab 1000 küsimust 10 teemal: ajalugu, inimene, loodus, maateadus, arvuti ja muu tehnika, film ja TV, sport, Eesti, kultuur ja varia. Küsimused on koostanud staažikas õpetaja ja neid on aidanud testida tublid Eesti lapsed.


Poodi kalale

Kokandus

Epp Mihkels 200 lk, kõvad kaaned

UUS!

Kui kalaletilt vaatavad vastu merikukk, merihunt või veel hullem – merikurat, tekib küsimus, mis kalad need on ja kas nad ikka toiduks kõlbavad. Ja mõnikord sooviks ka lõhet ja ahvenat veidi uutmoodi valmistada. Suurest kalaraamatust leiategi 70 retsepti rohkem kui kahekümnest erinevast kalast, mida meie kauplustest enim ostetakse. Lisaks nõuandeid, kuidas veenduda kala ostes selle värskuses, kuidas kala puhastada ja milliseid tööriistu selleks valida.

199.Tavahind 239.-

UUS!

Kingikotti j!a jõululauale Mitut moodi sealiha Harri Ilves, Heli Sepp 132 lk, kõvad kaaned, ilmub novembris 2010.

169.Tavahind 199.-

Sealiha on paljudele eestlastele lausa asendamatu toiduaine. Sellest saab valmistada nii kiireid kui aeganõudvamaid, nii kallimaid kui odavamaid, nii klassikalisi kui uudselt maitsvaid roogasid.. Nutikas kokk kasutab ära kogu sea n-ö ninast sabani. Sellest raamatust leiategi üle 50 isuäratava pildiga retsepti, mis aitavad nii tööpäeva lõpu tõhusa kõhutäie valikul kui ka peolaua üllatusterohke menüü tegemisel. Samuti saate teada, miks sealiha süüa ja mida kasulikku me sellest saame.


Mmmm . .

UUS! Šokolaad

Lihtsatest küpsistest hõrkude kookideni Angeelika Kang, Lia Virkus 136 lk, kõvad kaaned

Šokolaad on paljude suur armastus ja vaid vähesed suudavad vastu panna selle ajatu hõrgutise sametisele pehmusele. Šokolaadimaiuste kogumik sisaldab 50 uut ja põnevat retsepti: lihtsaid kogu pere magustoite, uhkeid peolauatorte, väikesi maiuspalasid kohvi kõrvale ja jahutavaid külmi magustoite. Üllatusena rikastab šokolaad ka soolaseid roogasid ja nii saigi retseptidesse pikitud 10 soolast toitu, millele šokolaad annab põneva maitsenüansi. Raamatu algusosast leiate aga trühvlite sammsammulise tegemisõpetuse koos mitme põneva retseptiga.

Tiramisu Angeelika Kang 86 lk, kõvad kaaned Selle imelise Itaalia hõrgutise nime kandvast raamatust leiab maiasmokk 35 erinevat, nii klassikalist kui ka täiesti ootamatute maitsekombinatsioonidega tiramisuretsepti.

UUS!

149.-

179.-

Tavahind 179.-

Tavahind 199.-

Leivad, saiad, sepikud Lia Virkus, Pille Enden, Ivika Türkson 148 lk, kõvad kaaned Uuest leivaraamatust leiate 50 maitsva leiva-, saia- ja sepiku retsepti, sealhulgas palju tervislikke seemnete ja täisterajahudega küpsetisi, mis on kergitatud juuretise, pärmi, küpsetuspulbri või -soodaga, ning maitsvaid määrdeid küpsetistele. Raamatu esimestel lehekülgedel on toodud piltidega illustreeritud samm-sammuline juuretiseleiva tegemise õpetus ning palmiksaia ja sepikukuklite valmistamise juhend.

Taluperenaiste hoidised 200 lk, kõvad kaaned Ajaproovile vastu pidanud retsepte ja aiasaaduste eduka purkipaneku saladusi jagavad 7 suurepärast hoidistajat. Raamatust leiad klassikalisi põhiretsepte, laste lemmikuid, meeste tuliseid ampse, kevadisi energiapomme, koduseid purgitoite, aga ka keerukamaid pidulikke hoidiseid. Taluperenaised kinnitavad, et oma hoidistel on kolm väga suurt eelist. Kasvatatud aiaviljad ei lähe hukka, pere sööb põhiliselt kodu lähedal kasvatatud või korjatud vilju ning toidulaud on talv läbi odav, kuid mitmekesine.

Kokandus

199.Tavahind 237.-

99.Tavahind 159.-


Rain Käärstilt!

UUS!

30 aastat pliidi ääres Profikoka kodused lemmikroad

Kokandus

Rain Käärst 168 lk, kõvad kaaned, ilmub novembris 2010 Rain Käärsti tunneme eelkõige kui telekokka, kes juba kümmekond aastat on ekraanilt toidutegemise õpetusi ja nippe jaganud. Andekal ja pühendunud profikokal on kolmekümne aastaga kogunenud hulganisti toredaid retsepte ja leidlikke töövõtteid. Rain Käärsti kokaraamatust leiate: · klassikaliste retseptide koduseid töötlusi · tuntud toorainel põhinevaid uudseid roogasid · lihtsate vahenditega loodud põnevaid maitsekombinatsioone · leidlikke töövõtteid · loomingulist lähenemist toorainele.

249.Tavahind 279.-

149.Tavahind 169.-

129.-

Äripäeva õhtusöögid

Tavahind 159.-

Tegusa naise kerged road Tiina Lebane 140 lk, kõvad kaaned Maitsev. Lihtne. Vaheldusrikas. Need on tegelikult ainsad olulised soovid toidule, mida kiirel äripäeval valmistada võtame ja süüa soovime. Kaasaegne, tööl käiv ja mujalgi tegus naine hindab kvaliteeti kõikjal oma elus, sealhulgas ka toidus. Raamatus on lihtsa, ent kvaliteetse kodutoidu valmistamiseks retseptid nii iseendale, perele kui ka sõbrannadega nautimiseks. Kuna kiire päev eeldab kiiret tulemust, kulub roogade valmimiseks keskmiselt vähem kui pool tundi ja mõnel puhul isegi vaid 5–10 minutit!

Tudengitoidud Raili Mikk 114 lk, pehmed kaaned Iga algus ei pea olema raske. Iseseisvat elu alustades on noore inimese ees kindlasti palju olulisemaid probleeme, kui arvukatest kokaraamatutest jõu- ja taskukohaste retseptide otsimine. Raamatu 50 illustreerivate ja selgitavate fotodega retsepti aitavad hädast välja nii teise linna õppima suunduva tudengihakatise kui ka omaette koliva noorpere. Selle raamatu lugeja juba nälga ei jää!


UUS!

169.Tavahind 238.-

Vanaemade kokaraamat Lia Virkus, Pille Enden, Tiina Väljaste 208 lk, kõvad kaaned

199.Tavahind 229.-

Hõbedaste aastate kokaraamat Selma Teesalu, Angelica Uudeküll, Margus Tamm 164 lk, kõvad kaaned

189.Tavahind 275.-

Eesti memmede varjatud saladused Kadri Kroon 194 lk, kõvad kaaned Siia on kogutud memmede isiklikud lemmikud. Lihtsad ja ausad toidud ilma igasuguste viguriteta koos praktiliste nippide asjade õnnestumiseks. Eesti ja inglise keeles.

Kokandus

„Vanaemade kokaraamat“ piilub kööki ja sahvrisse, aita ning keldrisse. Ligi poolesaja toiduvalmistamisõpetuse hulgas on nii iidseid talupojaretsepte kui väheke kaasaegsemaid keeduseid. Rohkete illustratsioonidega kaunis kinkeraamat toimib ka koduse käsiraamatuna.

Maitsev, tervislik ja kaunilt serveeritud toit on rõõmu allikas igas eas, aga hea tervis ja rõõmus meel püsivad kauem, kui ealistele iseärasustele tähelepanu pöörata. Aastate kogunedes hakkab varasem tegutsemislust ja energia vähenema. See ei ole haigus, vaid hoiatus, et nüüd tuleb enda heaks rohkem teha, endast rohkem hoolida. Üheks viisiks seda teha on tervislikult ja mitmekülgselt toituda või söömisharjumusi muuta. Praktilisest ja südamlikust raamatust leiate: · rohkem kui 60 lihtsat, põnevat ja vaheldusrikast retsepti · tunnustatud toitumisasjatundja dr Mai Maseri põhjaliku ülevaate vanemaealiste toitumise iseärasustest · nõuandeid mitmekülgseks ja tervislikuks toitumiseks · toodud roogade valgu-, rasva- ja süsivesikusisalduse ning kalorsuse

Esmakordseselat aEsetasttiess – hõbedastühendatud lugejatele ptiraamat! retsep


Vene köök

Kokandus

Maria Zashtshirinski, Roman Zashtsherinski, Igor Andrejev 160 lk, kõvad kaaned

169.-

Raamatus teeme süvitsi tutvust vene koduköögi saladustega, kus katlad vaaritavad lisaks pelmeenidele hõrku pardisuppi, lambaraguud ja vareenikuid, ahjus küpsevad maksapirukad või Napoleoni kook ja palju-palju muud.

Tavahind 249.-

Tai köök Aaro Lode, Kristjan Lepp 160 lk, kõvad kaaned Aaro Lode on ametilt peakokk, kes on uurinud Kagu-Aasia köögikunsti saladusi kaua ja põhjalikult. Selles raamatus jagab ta toidunautlejaga ahvatlevat, värvikirevat ja maitserohket Taimaa köögikunsti.

125.Tavahind 179.-

Eesti köök Estonian cuisine Harri Ilves, Lia Virkus, Maire Suitsu 136 lk, kõvad kaaned, 220x220 Eesti ja inglise keeles Eestlane on alati eelistanud kohalikku toitu. Kümned Maarjamaa põlvkonnad on kasvanud üles leiva, kartuli ja köögivilja ning kala ja rikkalike metsaandide toel. Kaunite toidu- ja looduspiltidega illustreeritud retseptiraamat annab ülevaate tänapäeva eesti köögist. Põhiosa neist roogadest kuulus eestlaste toidusedelisse juba eelmise Eesti Wabariigi õitsenguajal. Ent leidub ka roogi, mis võeti omaks 50ndatel ja veelgi hiljem. Jätku leivale, nagu Eestimaal öeldakse!

169.Tavahind 249.-

Türgi köök

159.-

Gönül Paksoy 332 lk, kõvad kaaned

Aasia toidud

199.Tavahind 279.-

Türgi köögikunst on pika ajalooga, suurte traditsioonidega, värvikirev, kontrastiderohke ja väga maitsev. Rikkalikud kala- ja mereanniroad, köögiviljatoidud, toidud oliiviõliga, lugematud erinevad dolmad ja väga maitsvad saialised, erinevad pilafid... Kõik väärib järele tegemist.

Tavahind 229.-

Epp Mihkels 132 lk, kõvad kaaned Kauge ja eksootiline Aasia paelub oma kultuuri, traditsioonide ja toiduga. Järjest enam on inimesed hakanud reisima Aasia maadesse Jaapanisse, Vietnami, Kambodžasse, Taisse ning üha laiemaks on muutunud eksootiliste toidukaupade ja -kohtade valik Eestis, tehes nii põnevad maitsenaudingud igaühele kättesaadavaks. Selle raamatuga reisid meretagustel maadel kodust lahkumata. Retseptid ja toiduvalmistamisjuhised on vürtsitatud aasiapärase meeleolu ja vaimustavate fotodega.


199.Tavahind 249.-

Oma Maitse retseptiraamat 300 lk, kõvad kaaned

Puhas kuld! 279.Tavahind 349.-

Nigella ekspress Nigella Lawson 392 lk, kõvad kaaned Kõikidel armastatud telekoka austajatel on nüüd ainulaadne võimalus soetada tema sulest ilmunud kokaraamat eesti keeles. Nigella deviis on lihtne: minimaalne stress maksimaalse naudingu nimel. Kiirtoit ei ole pärast Nigella ekspresstoitude raamatut enam endine: tema road ei ole iial liiga lihtsad ega igavad, kuid on alati kergesti ja kiiresti tehtavad ning maitsvad. “Nigella ekspress” sisaldab suurepäraseid retsepte, leidlikke lihtsustusi, vahvaid aegasäästvaid ideid ja mõnusat meelelahutust.

Kokandus

Eesti suurim toiduajakiri Oma Maitse peab sel sügisel oma viiendat sünnipäeva. Sel puhul kogusime kokku meie lugejate lemmikretseptid ja köitsime need ühte. Raamat sai paks ja mõnus, sellest leiab palju häid tuttavaid klassikuid, mis on juurde saanud moodsama meki. Esindatud on ka meie toidukultuuris vähem levinud või päris eksootilised ideed, mis võimaldavad argipäevi uhkemaks muuta. See retseptikogumik oma tõhusate kõhutäite, väiksemate palade ja ampsude, rullide ja vormide, krõbedike ja kuhjadega aitab üllatada nii ennast kui ka oma lähedasi ja sõpru.


UUS!

129.Tavahind 189.-

Tõeliselt nutika perenaise kokaraamat Lihtsad ja kodused toidud konservidest

Kokandus

Epp Mihkels, Lia Virkus, Pille Enden 216 lk, kõvad kaaned, formaat... Tõeliselt nutikas perenaine aga saab hakkama ka olukorras, kus külmkapis valitseb peaaegu tühjus või leidub selles vaid mõni konservikarp. Menuka kokaraamatu teine osa aitab toime tulla just sellistes situatsioonides, pakkudes nii argikui piduroogasid, kus peategelasteks erinevad konservid ja hoidised. Huvitavaid ideid on ka neile, kel ees matkatee või sõit suvilasse, kus hoiutingimused pole kiita ja tuleb läbi ajada enamasti purgikraamiga. 100 uut kodust ja lihtsat retsepti liha-, kala- ja köögiviljakonservide ning puuviljakompottidega.

159.-

139.-

229.-

Tavahind 229.-

Tavahind 207.-

Tavahind 249.-

100 linnuliharooga

100 kooki 3

100 suppi ja pajarooga

Angeelika Kang, Lia Virkus, Pille Enden 216 lk , kõvad kaaned

Angeelika Kang, Lia Virkus, Pille Enden 252 lk, kõvad kaaned

Angeelika Kang, Lia Virkus, Pille Enden 264 lk, kõvad kaaned

Tervislik ja lihtsalt valmistatav linnuliha on eestlaste lemmik nii argi- kui pidupäeval. Ka rasketel aegadel ei kao see laualt. Hinnalt soodsa kanaliha kõrval leiab järjest enam austajaid tugevama maitsega pardiliha, samuti on levinud kalkun ja hani. Raamat pakubki väärt ideid, kuidas neist kõigist mitmekesiseid roogi valmistada.

Hea kook muudab sombuse päeva päikeselisemaks ja argipäeva magusamaks. 120 ahvatlevat retsepti on jagatud peatükkidesse koostise järgi: marjakoogid, õunakoogid, rabarberikoogid, kohupiimakoogid, juustukoogid, beseekoogid, küpsisekoogid, šokolaadikoogid jne.

Pole midagi mõnusamat kui pliidilt tulnud kuum supp või pajaroog või äsja ahjust võetud mahlane vormiroog. Raamat pakub ohtralt ideid, mida panna perele lauale nii argi- kui ka pidupäeval, nii külmal sügis- ja talveõhtul kui ka vihmasel kevad- ja suveõhtul. Kokku 120 retsepti.


139.Tavahind 199.-

239.-

Nutika perenaise kokaraamat Lia Virkus, Pille Enden 320 lk, kõvad kaaned Mahukast kogumikust leiad üle 200 inspireeriva fotoga retsepti, mille puhul saab hakkama 30–70 krooniga. Valikus on nii kergemaid kui ka toekamaid roogi, samuti kooke, torte ja muud magusat. Antakse ka leiva-saia küpsetamise ja hoidiste tegemise õpetused. Raamat jagab nippe ja soovitusi, kuidas pere toitmist säästlikult planeerida ning missuguseid toiduaineid koju varuda

Rahva lemmikud!

Pereköögi kokaraamat Pille Enden, Lia Virkus 512 lk, kõvad kaaned Suur valik retsepte nii igapäevaseks söömaajaks kui ka peenemataks sündmusteks. 500-leheküljeline raamat pakub erinevaid suupisteid, salateid, suppe, hommikueineid, linnuliha- ja kala-, ahju-, ja paja-, pasta- ja seeneroogi, pirukaid, pannkooke, keekse, muffineid, torte, kooke, jooke jpm. Kõiki retsepte saad kerge vaevaga järele proovida ning igaühe juures on kirjas roa valmimisaeg.

Kokandus

Tavahind 353.-


109.Tavahind 159.-

Kelmikad keeksid

Kokandus

Angeelika Kang, Lia Virkus 116 lk, kõvad kaaned

119.Tavahind 169.-

Keeksiretseptid koos kaunite piltidega. Valikus on nii vähesema kalorsusega keekse argipäevaks kui ka tõelisi kaloripomme pidulauale. Lisaks pakutakse raamatus soovitusi keeksivormi valimiseks, nippe küpsetiste õnnestumiseks ja ideid glasuuride valmistamiseks.

Väike saiaraamat Lia Virkus 100 lk, kõvad kaaned Oled hädas pärmitainaga, mis ei taha korralikult kerkida? Põhjusi võib olla mitmeid. Ehk on toorained liiga külmad. Võib-olla on vesi, milles pärmi lahustad, liiga soe või külm. Või siis peitub kurja juur ülearuses jahukoguses. Raamatus on 45 saiaretsepti, mille peal saadud teadmisi kohe katsetada. Valikus on nii suured saiad, sealhulgas soolased ja magusad kringlid, kui ka väikesed saiad – näiteks kohupiima-, martsipani- ja šokolaadi-vanillikreemitäidisega saiakesed. Meeleolukate fotodega illustreeritud retseptiraamat on kena ja praktiline kingitus nii emale, vanaemale kui ka küpsetamishuvilisele tütrele.

149.Tavahind 176.-

119.Tavahind 166.-

Krõbedad küpsised Heivi Peterson, Epp Mihkels 108 lk, kõvad kaaned

109.Tavahind 159.-

Küpsiste tegemine on igaühele jõukohane – selleks pole vaja suuri teadmisi-oskusi ega ka eksootilisi aineid. Raamatus pakutakse ligi 50 küpsiseretsepti, mille hulgas leidub midagi nii klassika austajaile kui uute maitsete otsijatele

Suur küpsetamisraamat I ja II Lia Virkus, Maire Suitsu 192 lk, kõvad kaaned Raamatud annavad põhjaliku küpsetamisõpetuse täiendades seda suurepärase ülevaatega töövahenditest ja -meetoditest. Raamatu nn 4 tainapeatükki - “Kasinad küpsetised”, “Küpsetuspulbriga küpsetised”, “Vahustatud keeksi- ja küpsisetainas”, “Muretainas” - selgitavad põhjalikult lahti taina valmistamise, vormimise ja küpsetamise omapära.


109.Tavahind 199.-

139.Tavahind 249.-

Sepamaa talu köök II osa

Anni Arro 180 lk, kõvad kaaned

Anni Arro 180 lk, kõvad kaaned

Kokandus

Sepamaa talu köök I osa

Parim kokaraamat tiitliga parjatud pärjatud ja 25 kauneima raamatu hulka valitud raamatud ei ole ainult kokaraamatud, vaid ka ühe elustiili kirjeldus. Esimene raamat räägib elust ja olemisest Sepamaa talus: mida ja kuidas seal kasvatatakse, mida ja miks tehakse söögiks, mälestustest ja tunnetest, mida mingi roog endaga kaasa toob. Teine raamat rõõmustab neid, kelle hing ihkab Itaalia-hõnguga Eestimaa toite.

89.Tavahind 134.-

109.-

115.-

Tavahind 159.-

Tavahind 169.-

Anna-Liisa kokaraamat Anna-Liisa ja Lia Virkus 152 lk, kõvad kaaned Lastele mõeldud kokaraamatus leiab lihtsalt ja kiirelt valmivaid toite, mis sobivad hästi pärast kooli nälja kustutamiseks, kui ka veidi keerulisemaid roogi, mida sõprade seltsis ja sünnipäevade eel teha. Raamat julgustab kokkama kõiki lapsi.

Anna-Liisa kokaraamat II Anna-Liisa ja Lia Virkus 144 lk, kõvad kaaned Üle 60 retsepti, kus tegemisõpetus on samm-sammult edasi antud ja piltidega illustreeritud. Roogade valik on suur alates salatitest-suupistetest, pirukatest ja soojadest lõunaroogadest kuni kookidemagustoitude, kuumade ja külmade jookideni.

Toitvad ja tervislikud kõrvitsaroad Pille Enden 116 lk, kõvad kaaned Kõrvitsaliste mitmepalgeline seltskond pakub toiduvalmistamiseks rohkelt võimalusi: salatid, supid, suupisted, hautised, vormi- ja ahjuroad, koogid ja muud küpsetised.


UUS!

Et ema jaksaks Emade energiaraamat Mervi Juusola 208 lk, kõvad kaaned

159.-

Keha ja vaim

Tavahind 189.-

Väsinud emaga juhtub veidraid asju: ta peseb juukseid hambapastaga; läheb tööle, üks silm meikimata; kutsub meest koera nimega; kiigutab supermarketis ostukäru nagu lapsevankrit; unustab kodust välja minnes beebi koos turvahälliga esiku põrandale. Kuid stopp! Väsimusele pole vaja ohverdada iseennast, lapse heaolu ega paarisuhet. Rügamise eest ei anta auhindu. Ega alati peagi kõike jaksama, isegi mitte siis, kui oled ema! Raamat pakub 12 suurepärast reeglit, kuidas saavutada rahulikku ja kindlameelset emarolli. Kuidas muuta argipäev pühapäevaks. Rahutus rahulikkuseks. Rõõmutus rõõmuks. Väsimus uueks energiaks.

UUS!

89.-

249.-

Tavahind 99.-

Tavahind 349.-

Gripiraamat Marika Jürgenson 100 lk, pehmed kaaned Tervis Plussi raamat Kuidas toimiksite, kui keegi ründab? Arvatavasti jätate kõik muu sinnapaika ning asute end kaitsma. Organism teeks täpselt sama, kui viirus ründab. Kuid kahjuks oleme me ise sageli need segajad, kes nõuavad temalt kaitsma asumisele lisaks ka kogu ülejäänud tegemiste jätkamist. Gripiraamat pakub Eesti perearstide ja teiste spetsialistide soovitusi viiruse tõrjumiseks ja gripist jagu saamiseks: · nõuanded haiguse ennetuseks · parimad ravivõtted · soovitused taastumiseks

Rõõm tervisest 1000 hinnalist nõuannet Eesti arstidelt Koostaja Marika Jürgenson 316 lk, kõvad kaaned Tervis Plussi raamat Raamatus jagavad teadmisi ja soovitusi Eesti oma ala parimad arstid ja teised spetsialistid. Peale klassikalises lääne meditsiinis tunnustatud lähtekohtade leiab siit ka iidse ida meditsiini tõdesid ning meie oma rahva taimetarkusi. Raamatus on kirjas: · rohkem kui 100 terviserikke leevendus ja ravi · esmaabi andmise õpetus · tähtsamad tervise tagajad · soovitused, kuidas parandada eluviisi.


UUS!

219.Tavahind 249.-

169.Tavahind 237.-

Maitseelamused tervise heaks

Anjum Anand 160 lk, pehmed kaaned

Aet Trisberg 196 lk, kõvad kaaned

Inimene peab olema oma kehaga sõber ja just seda India juurtega telekokk Anjum Anand õpetab. Tema teooria ja retseptid põhinevad ajurvedal, üle 5000 aasta vanal eluteadusel. Raamatus on palju õpetlikke juhiseid toitumise kohta vastavalt oma kehatüübile, kuid otsest keelamist-käskimist pole ja häbiposti ei riputata kedagi. Lugejalt ei eeldata ka ilmtingimata süvahuvi ajurveda vastu, see õpetus on kogu oma ürgsuses ja tarkuses lihtsalt tõhus abivahend teel vaimu ja keha kooskõla poole. Avastamisrõõmu jagub Anjum Anandi raamatus kõigile ja loodetavasti paitavad selle eluterve naise retseptide järgi loodud toidud vääriliselt ka eesti inimeste kõhtusid, tuues vaheldust siinsesse igapäevamenüüsse. Ilmub jaanuaris!

! l be i i p i d e e i d i d n a j 21. sa UUS!

169.Tavahind 187.-

Hingele pai

249.-

Merit Raju 250 lk, kõvad kaaned On hetki, mil hing siiralt rõõmustab. Nautides loodust. Kallistades. Naerdes. Mediteerides. Kõikidel on õigus elada oma unistuste elu. See on raamat ilusatest ja igapäevastest asjadest, kuhu on lisatud meelespea emotsionaalselt kriitilisteks olukordadeks, maitsvaid retsepte, energiat andvaid joogaharjutusi ning parema une ja mediteerimissoovitusi. See raamat teeb hingele pai!

Tavahind 299.-

Dieedipiibel Judith Wills 292 lk, pehmed kaaned Rahvusvaheline bestseller, mis pakub praktilisi nõuandeid kõigeks, mida dieedipidamisel vaja – alates 10sekundilisest testist, mis aitab hinnata, kas sa üldse oled ülekaaluline, kuni just sinule sobiva dieedi ja võimlemiskava leidmiseni. Autor, hinnatud Briti toitumisspetsialist Judith Wills tutvustab 100 populaarset dieeti ja kaalulangetamise meetodit ning jagab uut informatsiooni toitumise, ravimite ja looduslike preparaatide kohta, mis võiksid toetada salenemist. Ilmub jaanuaris!

Keha ja vaim

Tervislik toitumine pole üksnes kalorivaeste juurviljade närimine ja kookidest loobumine, vaid midagi hoopis enamat, põnevamat ning mis peamine – maitsemeeli erutav. See raamat võib olla teerajajaks algajale tervislikule toitujale või inspiratsiooniallikaks juba tervislikust toidust ja eluviisist lugupidavale inimesele.

Toitu õigesti vastavalt oma kehatüübile


219.Tavahind 239.-

Käsiraamatud

219.Tavahind 239.-

Leidlik aed Koostanud Victoria Parmas 112 lk, kõvad kaaned Raamatust leiate üle 200 Eesti aedades kasutatud nutika lahenduse, mida poeletil ei kohta ja aiaärist koju ei too. Lisaks peotäis reisidel jäädvustatud pärle, mida ka Eestis saab järele teha. Ideed on esitatud teemade kaupa, näiteks peenraääred, peenrakatted, taimed kujunduselemendina, mööbel, skulptuurid, kivid, aiateed, müürid ja tarad. Paljudel fotodel on juures ka selgitus, kuidas nutikas aiapidaja mingi mõtteni jõudis ja milliste võtetega ta saavutatud tulemust korras hoiab. Raamatu koostaja Victoria Parmas on töötanud üle viie aasta aiatoimetajana Kodukirjas ja selle lisaväljaandes Aed. Selle aja jooksul on ta fotodele jäädvustatud rohkesti ahaa-elamusi, millest tähelepanuväärsemaid näete ka selles raamatus.

Potipõllumehe ABC Tiina Paasik 96 lk, kõvad kaaned Algajale köögiviljakasvatajale mõeldud ülevaatlik raamat annab kuude kaupa nõu, millal mis töid tuleks teha, et saada oma aialapilt varasuvel värsket saaki ning sügisel hästi säilivat köögivilja. Räpina Aianduskooli õpetajast autor selgitab põhilisi külvi-, istutus- ja hooldustöid taimede kasvatamiseks aknalaual, kasvuhoones, anumas ja peenral-põllul. Nõuandeid täiendavad õigete töövõtete fotod.

199.Tavahind 229.-

199.Tavahind 229.-

Päevaliilia

Pojeng

Aarne Kähr 176 lk, kõvad kaaned

Sulev Savisaar 228 lk, kõvad kaaned

Päevaliiliat peetakse tänapäeval lausa täiuslikuks püsililleks. Ta vajab vähe hoolt, talub väga avara diapasooniga kliimatingimusi ning tema sortidel on igas suuruses, mitmesuguse kujuga ja kõigis vikerkaarevärvides õisi. Ühe vana legendi kohaselt peletab päevaliilia puudutus mured ja paha tuju.

Pojeng on väga paljude lemmiklill ja tõeline aia ehe. Tuntud aedniku Sulev Savisaare raamat annab mitmekesist infot pojengi kasvatamise, paljundamise ja sordivaliku kohta ning on kaunistatud autori enda pildistatud imeliste fotodega.


UUS! Taasleitud vilt Liisa Kallam, Liisa Tomasberg, Liina Veskimägi 204 lk, kõvad kaaned

129.169.-

Tavahind 199.-

Tavahind 249.-

Ökokunst

Kaunid Eesti kodud

Mai Sein-Garcia 192 lk, kõvad kaaned

Malle Pajula, Eva Toome 100 lk, kõvad kaaned

Raamatust leiate 35 loovtegevust 1–6aastastele lastele. Käsiraamat on jaotatud osadeks vastavalt keskkonnale, kus laps viibib: oma tuba, ema töötuba, isa töötuba, köök, vanavanemate kodu, mets, lasteaed. Iga keskkonda iseloomustab teatud materjal. Ökokunst on lahti mõtestatud eelkõige kasutatud materjalide kaudu, mis on taaskasutatavad, pärit otse loodusest või tootmistehnoloogia poolest keskkonnasäästlikud.

Raamat viib meid külla 43 koju, näidates kahe viimase aasta eestimaist kodukujundust ning pakkudes nutikaid lahendusi. Eesti kodu on huvitav: idamaisest muinasjutust kolmekümnendate retro või Muhu-mustriliste kappideni – mida kõike siin ei kohta! Sekka palju isetegemist, häid leide ja nippe. Aina vaata ja imesta!

Käsiraamatud

266.Tavahind 297.-

Eesti esimesse algupärasesse vildimaailma teejuhti on kogutud igale viltijale vajalik praktiline teave. Raamatust leiab mitmekülgseid märgviltimise võtteid koos fotodega. Lisaks lõputute võimalustega õhulisele nunotehnikale saab õpetust mitmekihilise paksu vaiba loomiseks ja baasteadmisi mahulisest viltimisest. Saame teada, kui lihtsalt on võimalik valmis teha efektne kübar või soojad säärised. „Taasleitud vilt“ sobib teejuhiks neilegi, kes varem pole villa käes hoidnud. Lihtsad tööjuhised on algajale abiks. Ei tasu unustada, et iga vilditud ese, olgu kangas, rõivatükk või lihtsalt kaunistus, on unikaalne. Head proovimist!


UUS!

Vanad head

UUS!

125.-

169.-

Tavahind 147.-

Tavahind 199.-

õuemängud

Toidud, mida lapsed tõesti armastavad

Käsiraamatud

Krista Kivisalu

Hele-Mai Alamaa 160 lk, kõvad kaaned

Vanad head õuemängud Krista Kivisalu 112 lk, pehmed kaaned Raamatus on üle neljakümne hea õues mängimise mängu eesti laste mängude kuldvarast. Hargikull, ukapeitus, Kapsapea ja Vanaema lõngakera – mäletate neid ju küll! Lisasime ka mõned sellised mängud, mida mängivad tänapäeva koolilapsed ja mida raamatus esinenud lapsed koostajale tungivalt soovitasid. Kes teab, ehk jõuavad ka need kord eesti laste mängude kuldvarasse.

“Olen kohanud emasid, kes panevad pea viltu ja mõtlevad, mm ..., mulle tõesti ei meenu ühtegi asja, mida minu laps ei söö ... Aga siin raamatus ma nendest juttu ei tee. Tavaliselt, mulle tundub, ei söö lapsed ju MITTE MIDAGI!” Kokandustoimetaja ja kolme väikese poisi ema Hele-Mai Alamaa pakub raamatus rohkesti retsepte ja ideid, kuidas anda lastele kodust kaasa puhta toidu söömise ja sellest lugupidamise harjumust. Saatesõna väikelapse tervislikust toitumisest on kirjutanud lastearst Reet Raukas.

a j le te a m e r u u s i id e V päris pisikestele!

169.Tavahind 249.-

Imeline sünnipäev

139.-

300 nippi vahvaks lastepeoks Marin Terep, Mai Grepp 198 lk, kõvad kaaned “Imeline sünnipäev” on mahukas abimees peo korraldajale, põnev ideede allikas lapsele ja kaunis kinkeraamat kogu perele. Raamat sisaldab 17 laste stiilipeo ideed (džunglipidu, tuletõrjujapidu, mereröövlipidu, rokipidu, Merineitsi-pidu, printsessipidu, väikeste arstide pidu jt), ligi 150 mängu, 100 lastele meelepärast toiduretsepti ning hulgaliselt nõuanded kutsete, kostüümide ja dekoratsioonide valmistamiseks. Kõigi sünnipäevapidude puhul on autorid silmas pidanud ka seda, et laps peolt uusi tarkusi nopiks.

Tavahind 199.-

Beebitoitude kokaraamat Jane Komussar 112 lk, kõvad kaaned Beebitoit ei pea sugugi olema vaid porgandipüree ja kaeratumm. Oma beebiga eri maitseid katsetades kogunes autoril terve pakk huvitavaid retsepte, millest parim valik koos heade nõuannetega saigi raamatu kaante vahele. Teooriaosa on üle vaadanud ja retseptid heaks kiitnud lastearst Reet Raukas.


! id s k ta s o d e h e m id e N UUS!

99.Tavahind 134.-

Poisid köögis Alvar Andres Virkus, Lia Virkus 106 lk, kõvad kaaned

119.Tavahind 130.-

Eesti köökk Lühipoeem kolme söögipausiga Wimberg 84 lk, kõvad kaaned Wimbergi kulinaarne poeesia räägib toidust, mille valmistamiseks retsepte kokaraamatutest ei otsita. Nende roogade valmistusõpetused on pähe kulunud ja igal suguvõsal omad. Kokaraamatutesse jõudes muutuvad need kuidagi keerulisteks, tühja-tähjaga ülekoormatuteks. Nagu oleks vaja basiilikulehekesega varjata asjaolu, et eesti köök on elutervelt ja hunnitult talupoeglik. Luulendatud toiduelamusi täiendavad Wimbergi ema ja vanaema toiduretseptid, Juss Piho illustratsioonid ja järelsõna, mille kirjutas Karl Martin Sinijärv.

129.Tavahind 199.-

Katselendur Tamm. 44 parimat proovisõitu

Vancouver 2010

Raivo E. Tamm 204 lk, pehmed kaaned Raamatu kaante vahele kogutud „katselendude” valikupõhimõte on lihtne. Seiske kümme minutit Eesti kõige tihedama liiklusega ristmikul Liivalaia ja Tartu maantee ristumiskohas Tallinnas ning jälgige möödasõitvaid autosid. Suure tõenäosusega ei näe te selle aja jooksul ainsatki sõidukit, millega on selles raamatus proovisõitu tehtud. Ehk kui võrrelda kulinaariaga, siis ei paku katselendur Tamm kiirtoitu ega päevapraade, vaid puhast à la carte’i. Kohati lausa gurmeed.

Koostaja Gunnar Press 308 lk, kõvad kaaned

169.Tavahind 199.-

Olümpia raamatus annavad Eesti juhtivad sporidajakirjanikud ülevaate Vancouverist kui olümpialinnast ja põhjaliku Vancouver 2010 olümpiamängude tulemuste statistika. Raamat valmis koostöös Eesti Olümpiakomiteega.

Meestele

Alvar on ajakirja Pere ja Kodu retseptilisas kokanud juba mitu aastat. Tema esimesest kokaraamatust leiad 50 retsepti, mis sobivad järeletegemiseks kõikidele lastele - suuremad saavad roogade valmistamisega hakkama ise, väiksemad ema-isa abiga.


Raamatute tellimine Raamatuid saad tellida telefoni ja e-posti teel või internetipoest www.raamat24.ee VALI SOBIVAIM TELLIMISVIIS: † Vali soovitud toode internetipoest www.raamat24.ee ja tasu ostu eest internetipangas. † Vali meie tellimiskeskuse number 666 2434 ja anna teada, milliseid raamatuid tellida soovid. † Saada oma raamatusoovid e-postiga aadressil tellimine@kirjastus.ee.

Hea teada!

TASUTA KÄTTETOIMETAMINE Tellitud raamatud toimetame tasuta koju 7 - 21 päeva jooksul. Maapiirkondade elanikud saavad raamatud kätte elukohajärgsest sidejaoskonnast.

KIIRKULLER Soovi korral saad tellitud raamatu kätte kiirkulleriga 5 tööpäeva jooksul. Kiirkulleri teenustasu Eestis on kõigest 39 kr. NB! Kiirkulleriga saab tellida üksnes ilmunud raamatuid. Kui tellimus sisaldab ka ettetellitavaid raamatuid, saadetakse need kohe pärast raamatu ilmumist ära lihtpanderollina ning need jõuavad kohale 7–21 päeva jooksul.

Kõigi raamatutellijate vahel loosime

20 piletit Annely Peebo ja Noorkuu jõulukontserdile ning 10 Annely Peebo jõuluplaati. Loosimine toimub 10.12. Loosi läheb 10 piletit kahele, piletivõitja saab kontserdikoha ise valida. Pakkumised kehtivad 2010. aasta lõpuni või kuni kaupa jätkub.

Jõulukingituseks raamat!  

........................................