Page 1

Mini Katalog Hava Perdeleri


Frico’da daha iyi bir ortam iklimlendirmesi için enerji tasarruflu ürünler sunmaktan gurur duyuyoruz. Ürünlerimizde en önem verdiğimiz nokta; güven, rekabet ve tasarım değerlerimizden taviz vermeden mümkün olan en düşük enerji tüketimiyle en yüksek verimi sağlamaktır.

Frico’nun merkez ofisi İsveç’te Gothenburg’un dışında bulunmaktadır ve Systemair Group’a bağlıyız. Bugün Frico, hem bağlı şirketler hem de distribütörleriyle dünya çapında 70 ülkede temsil edilmektedir. Skinnskatteberg, İsveç’te ve Avrupa’daki diğer ISO sertifikalı üretim tesislerimizde üretim faaliyetlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Depolarımız Avrupa’nın belirli yerlerine stratejik olarak yerleştirilmiştir.

Frico Ürünleri Günümüzün yüksek ve giderek artan enerji fiyatları ısıtma maliyetlerini ciddi boyutlara getirmektedir. Frico, hem enerji tasarruflu ısıtma çözümleri hem de daha iyi ısıtma konforu sağlayacak ürün ve sistemler geliştirmek için çabalamaktadır. Enerji kayıplarını azaltmak ve en iyi şekilde ısı kullanımı sağlamak da önemlidir. Kapı aralığı ve girişlerdeki hava perdeleri enerji tasarrufuna önemli derecede katkı sağlayan ürün örnekleridir.

Hava perdeleri Isıyı içeride tutan verimli ve görünmez bir kapı yaratmak için mantıklı ve ekonomik bir çözümdür. Hava perdeleri, klima sistemli veya soğuk depolu binalarda kullanıldığında çok daha verimli olabilirler. Thermozone teknolojisi, tam uyumlu hava hızıyla kapı ağzı boyunca eşit koruma sağlar. İster sıcağı içeride tutmak isteyin, isterseniz soğuğu; Frico hava perdeleri, mümkün

Termostatlar ve Kontroller Enerji tasarruflu ısıtma ve iyi konforun anahtarı, ısıtma ürünleri ve iyi kontrollerin kombinasyonudur. Frico, çok çeşitli termostat ve kontrollere sahiptir. Her ürünün altında veya Frico kataloglarında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

olduğunca düşük enerji tüketimiyle en verimli ayırmayı yapar.

Neden Frico’yu seçmelisiniz? Değişken Kuzey iklimi için ürün geliştirmede 75 yıllık tecrübemiz sayesinde eşsiz bir bilgi bankasına sahibiz. Bugün konforlu bir iklimlendirme için geliştirdiğimiz enerji tasarruflu çözümlerin temeli de bu.

Lider teknik ve dizayn Frico Avrupa’da lider bir hava perdesi tedarikçisidir. Bütün ürünlerimiz İskandinav geleneğiyle, en iyi şekilde dizayn edilir.

Bilgi ve kaynaklar Kendi ürünlerimizi geliştirdiğimiz için nasıl enerji tasarruflu bir iklimlendirme sağlanacağı üzerine bilgimiz devamlı artmaktadır. Avrupa’nın en modern ve gelişmiş hava ve ses laboratuarlarına da sahibiz.

Uzman yerel destek Frico tek mülkiyetli bağlı şirketler ve bağımsız distribütörleriyle 70 ülkede yerel olarak bulunmaktadır. Uzman temsilcilerimiz dikkatle seçilir ve onlarla size en iyi desteği sağlarız.

2


Kalite ve uzun ömür Frico istikrar ve yüksek ürün kalitesi sunar. Ürün garantimiz güvenliğiniz için yanınızdadır. Üretim hatalarını kapsar, 5 yıl geçerlidir ve gerektiğinde parçalar yenileriyle değiştirilir. Frico ürünleri uzun ömürlü olarak tasarlanmıştır ve bakımları kolaydır. Dağıtım ağımız aracılığıyla, en az on yıl süre yedek parça mevcudiyeti, güvenilir bakım ve servis desteği sağlarız.

Frico enerji tasarrufu sağlar Geniş ürün gamımız ve yıllar boyu edindiğimiz tecrübe sayesinde Frico olarak enerji tasarrufu yapmanıza yardım edebiliriz. Hem genel ısıtma sistemleri hem de ilave ısıtma ürünlerimizle size kökten çözümler sunarak düşük bir enerji maliyetiyle konforlu bir ortam iklimi sağlarız. Çeşitli seviyeler için regülasyon sistemlerimiz asla gerekenden fazla enerji kullanımına izin vermez.

Akıllı iklimlendirme Frico’da size daha iyi bir ortam havası sağlamak için enerji tasarruflu ürünler sunmaktan gurur duyuyoruz. Ürün geliştirme çalışmalarımızda en önem verdiğimiz nokta; güven, rekabet ve tasarım değerlerimizden taviz vermeden mümkün olan en düşük enerji tüketimiyle en yüksek verimi sağlamaktır. Bu demektir ki ürünlerimiz sadece iş yerleri, endüstriyel binalar, ofisler veya yazlık evlerde yerel iklimlendirme yapmıyor; aynı zamanda optimum enerji verimliliğiyle akıllı iklimlendirme de yapıyor.

Hava perdeleri – Thermozone Thermozone hava perdeleri, kapı ve aralıklarda insanlar ve araçların erişimini sınırlamadan farklı sıcaklık bölgelerini ayıran görünmez bir bariyer yaratırlar. Thermozone Teknolojisi sayesinde düşük ses seviyesiyle birlikte etkin bir hava ayrımı yapılarak konforlu bir iklim ve büyük enerji tasarrufu sağlanır. Thermozone hava perdeleri kalite ve çalışma verimlilikleriyle dünya çapında bilinmekte, günümüzde yaklaşık 50 ülkede kullanılmaktadır.

Thermozone teknolojisi Thermozone teknolojisi sayesinde performans, içinden geçmesi de konforlu olabilecek etkin bir ayırma sağlayan hava perdesi elde etmek için tam olarak ayarlanabilir. Thermozone hava perdeleri: • Üfleme geometrisi R

• Performans • Ses seviyesinde en iyi hale getirilmişlerdir.

İskandinav dizayn Enerji tasarrufu ve iyi bir iç ortam

Frico günümüzün en estetik ürünlerini yaratmak için ileri gelen mimarlar ve

Mağaza, depo, endüstriyel yerler, kargo terminalleri gibi çoğu binada kapı

ürün tasarımcılarıyla iş birliği içindedir. Thermozone gamı şık bir İskandinav

boşlukları günün önemli bir bölümünde açık kalır. Özellikle iç ortam ve dış ortam

tasarımına sahiptir ve görünür montaj için endüstriyel binalardan seçkin mağaza

sıcaklık farkları büyük olduğu zaman ısıtılmış veya soğutulmuş hava kaybedilir.

ortamlarına uyum sağlayabilecek modeller de vardır. Sadece çıkış/girişin görünür olduğu gömme montaj da mümkündür.

Düşük ses seviyesi ve yüksek performans Thermozone gamı Skinnskatteberg, İsveç’teki fabrikamızda geliştirilip üretilir.

Hava perdesi bilgisi

Orada Avrupa’nın en gelişmiş üfleme ve ses laboratuarlarından birine sahibiz.

Frico olarak biz hava perdesiyle ilgili olan her türlü bilgiye sahibiz ve bu bilgiyi

İleri ekipman ve uzmanlık sayesinde en düşük ses seviyeli ve en iyi performanslı

paylaşmaktan memnun oluruz. Örneğin bütün distribütörlerimiz için eğitim

hava perdesi ürünlerimizi üretebiliriz.

forumu olan Frico Akademi’yi düzenlemekteyiz.

[oC] [cm]

[cm]

Kapı Aralığı

[cm]

Kapı Aralığı

[cm]

Hava perdesi olmayan kapı aralığı

Doğru bir Thermozone’la kapı aralığı

Isıtılmış veya soğutulmuş hava korunmamış aralıktan dışarı çıkar. Sonuç enerji

Doğru bir şekilde kurulmuş hava perdesiyle farklı sıcaklık bölgeleri arasında

kaybı ve düşük konfordur.

keskin bir ayırma sağlanabilir. Thermozone istenmeyen hava akımlarını etkin bir şekilde önleyen bir bariyer oluşturur.

3


Doğru hava perdesini seçin En iyi hava perdesi işlevi için doğru hava perdesini seçmek önemlidir. Thermozone hava perdeleri her türlü genişlik ve 8 metreye kadar yüksekliğe sahip kapı aralıkları için mevcuttur. Yukarıdan, yandan veya aşağıdan üfleme yapabilirler. Elektrikli, su ısıtmalı veya ısıtmasız versiyonlar arasından seçim yapabilirsiniz. Üründen en iyi şekilde yararlanmak için aşağıdaki ipuçlarını dikkate almanızı öneririz. • Montaj yüksekliği çok önemlidir. • Hava perdesi üniteleri kapı aralığının bütün genişliğini (veya yüksekliğini) kapsayabilmelilerdir. Thermozone farklı uzunluklarda mevcuttur. Geniş (yüksek) aralıklar için çeşitli üniteler bir diğerinin yanına (üstüne) monte edilebilirler. • Üniteler aralıklara mümkün olduğunca yakın yerleştirilmelidir. • En iyi performans için dış ortam ve iç ortam arasındaki basınç farkının fazla olmaması önemlidir.

Kontrol En iyi konfor ve enerji tasarrufu için hava perdesi, ortam koşulları ve gereksinimlerine göre kontrol edilmelidir. Kolayca çabuk ve tam kontrol elde edebilirsiniz. Her ürün için 3 farklı seviyede olan kontrol kitlerimiz çoğu ihtiyacınızı karşılar.

Thermozone® - genel bakış

4

Model

Uygulama

Montaj yüksekliği / genişliği

AD100

Küçük kapı aralığı

ADA

El. ısıtmalı

Su ısıtmalı

Ortam ısıtmasız

Montaj

İlave özellikler

1,5 m'ye kadar

Yatay

Kablo ve fiş. AD105: Sadece Kablo

Giriş/soğuk depo

2,5 m'ye kadar

Yatay

Kablo ve fiş.

AD200

Giriş/soğuk depo

2,5 m'ye kadar

Yatay

AR200

Giriş

2,5 m'ye kadar

Yatay

Gömme model.

AR3500

Giriş

3,5 m'ye kadar

Yatay

Gömme model.

AR300

Giriş

3,5 m'ye kadar

Yatay

Gömme model.

Portier

Giriş

2,5 m'ye kadar

Yatay

Fırçalanmış paslanmaz çelik

AD Corinte

Giriş

3,5 m'ye kadar

Yatay/Dikey

Cilalı, parlak veya paslanmaz çelik

SF

Giriş

4 m'ye kadar

Dikey

Döner kapılar için

RD

Giriş

3 m'ye kadar

Yatay

Döner kapılar için

AD300

Giriş/soğuk depo

2,5 m - 3,5 m

Yatay

AD400

Endüstri/soğuk depo

3m-4m

Yatay

PA3500

Giriş/soğuk depo

2,5 m - 3,5 m

Yatay/Dikey

Gömme montaj imkanı

PA4200

Endüstri/soğuk depo

3 m - 4,2 m

Yatay/Dikey

Gömme montaj imkanı

AG4500/5000

Endüstri/soğuk depo

5 m'ye kadar

Yatay

AC500

Endüstri

3m-6m

Yatay/Dikey

UF600

Endüstri

Geniş kapı aralığı

Dikey

AGI

Endüstri

Geniş kapı aralığı

Yatay/Dikey

ADA Cool

Soğuk Depo

2,5 m'ye kadar

Yatay

Birden çok ünitenin kolayca bağlanması için özel uçlar. Kablo ve fiş


Thermozone® ADA

Özellikle büfe ve servis kapağı gibi daha küçük aralıklar için tasarlanmıştır. Üfleme iki kademede düzenlenebilir. Tekrar ayarlanabilen aşırı ısıtma koruması. Dahili termostat (5-35°C). AD102 ve AD103 modellerinde kablo ve fiş, AD105’te ise sadece kablo bulunur. Yükseklik : 217 mm Derinlik: 131 mm Renk: beyaz, RAL 9016 CE sertifikalı.

İklimlendirilmiş hava kaybını önlemek için tasarlanmıştır. 2,5 metreye kadar montaj yüksekliği. Tavan ve kapı aralığının üst kenarı arasındaki alanın sınırlı olduğu yerler için uygundur. Isıtma yoktur. Kablo ve fiş vardır. Yüksek/düşük hız için dahili ayar düğmesi. Yükseklik : 235 mm Derinlik : 215 mm Renk : beyaz, RAL9016 CE sertifikalı

1,5 m

Thermozone® AD100

0,8 m

Thermozone AD100, elektrik ısıtmalı (IP20)   Model

Gerilim

AD102 AD103 AD105

[V] 230V~ 230V~ 230V~

Isı Çıkışı [kW] 0/1/2 0/1,5/3 0/3/4,5

Üfleme [m³/h] 400 400 500

2,5 m

Hava perdesi – Thermozone Küçük Aralıklar ve Girişler

0,9 / 1,2 m

Thermozone ADA, ortam, ısıtmasız (IP21)   Ses Seviyesi [dB(A)] 36/48 36/48 50

Uzunluk [mm] 806 806 806

Model

Gerilim

ADA090H ADA120H ADA090L ADA120L

[V] 230V~ 230V~ 230 V~ 230 V~

Isı Çıkışı [kW] 0 0 0 0

Üfleme [m³/h] 1150 1400 820 1350

Ses Seviyesi [dB(A)] 43/54 44/51 43/54 48/55

Uzunluk [mm] 900 1200 900 1200

5


Hava Perdesi - Thermozone® Giriş

Thermozone® AD200A/E/W 2,5 metreye kadar montaj yüksekliği. Gömme montaj imkanı. Yükseklik : 225 mm Derinlik : 350 mm Renk : beyaz, RAL 9016. SEMKO onaylı ve CE sertifikalı.

Thermozone AD200W, su ısıtmalı (IP21)  Model

2,5 m

Isı Üfleme Çıkışı [V] [kW] [m³/h] AD210W 230V~ 7 1200 AD215W 230V~ 12 1800 AD220W 230V~ 15 2400 *) 80/60 ºC su sıcaklığı +15 ºC hava sıcaklığında uygulanabilir.

1 / 1,5 / 2 m

Thermozone AD200A, Ortam, ısıtmasız (IP21)   Model

Gerilim

AD210A AD215A AD220A

[V] 230V~ 230V~ 230V~

Isı Çıkışı [kW] 0 0 0

Üfleme [m³/h] 1400 2100 2800

Ses Seviyesi [dB(A)] 41/51 43/53 44/54

Uzunluk [mm] 1020 1530 1960

Thermozone AD200C, elektrik ısıtmalı, dahili termostat ve kontrol kutusu, kablo ve fiş (IP21) Gerilim

AD210C03 AD210C05

[V] 230V~ 230V~

Isı Çıkışı [kW] 0/2/3 0/2,3/4,5

Üfleme [m³/h] 1400 1400

Ses Seviyesi [dB(A)] 41/47 41/47

Uzunluk [mm] 1020 1020

Thermozone AD200E, elektrik ısıtmalı (IP21) Model

Gerilim

AD210E03 AD210E06 AD210E09 AD215E05 AD215E09 AD215E14 AD220E12 AD220E18

[V] 230V~ 400V3N~ 400V3N~ 400V3N~ 400V3N~ 400V3N~ 400V3N~ 400V3N~

Isı Çıkışı [kW] 0/1,5/3 0/3/6 0/4,5/9 0/2,3/4,5 0/4,5/9 0/6,7/13,5 0/6/12 0/9/18

Üfleme [m³/h] 1400 1400 1400 2100 2100 2100 2800 2800

Ses Seviyesi [dB(A)] 41/51 41/51 41/51 43/53 43/53 43/53 44/54 44/54

Uzunluk [mm] 1020 1020 1020 1530 1530 1530 1960 1960

Kontrol Kit AD200E   CK01E CB32N, üflemeyi 3 kademede ısı çıkışını ise 2 kademede Seviye 1 kontrol eder RTI2, 2 kademeli oda termostatı

6

Ses Seviyesi [dB(A)] 38/49 40/51 41/52

Uzunluk [mm] 1020 1530 1960

Kontrol Kit AD200W  CK01W CB30N, üflemeyi 3 kademede kontrol eder Seviye 1 T10, oda termostatı CK02W Seviye 2

CB30N ve RTI2, 2 kademeli oda termostatı MDC, zaman röleli manyetik oda bağlantısı

CK03 Seviye 3

ADEA, dış ortam sensörü, dâhili oda sensörü ve kapı bağlantısıyla kontrol ADEAIS, harici oda sensörü ADEAEB, harici kontrol panosu

Uyarı! Eksiksiz bir kontrol kiti için vana seti VR20/25 (seçenek: SD20 ile TVV 20/25) eklenmelidir.

Kontrol Kit AD200A  1 Seviye 1 CB30N, , üflemeyi 3 kademede kontrol eder

Model

Gerilim

CK02E Seviye 2

CB32N, RTI2 ve MDC, zaman röleli manyetik kapı bağlantısı

CK03 Seviye 3

ADEA, dış ortam sensörü, dâhili oda sensörü ve kapı bağlantısıyla hava perdesi kontrolü ADEAIS, harici oda sensörü ADEAEB, harici kontrol panosu

Aksesuarlar - AD200A/E/W Model

Açıklama

CK01E CK02E CK03 CK01W CK02W CB30N CB32N ADSR54 ADEA ADEAEB ADEAIS ADEAGD1 KRT2800 RTI2 RTI2V T10 KRT1900 MDC KUR CBT VR20 VR25 TVV20 TVV25 SD20 22003 22004 ADPK1 ADPF1

Kontrol kiti Elektrik seviye 1 (CB32N, RTI2) Kontrol kiti Elektrik seviye 2 (CB32N, RTI2, MDC) Kontrol kiti seviye 3 (ADEA, ADEAIS, ADEAEB) Kontrol kiti Su seviye 1 (CB30N, T10) Kontrol kiti Su seviye 2 (CB30N, RTI2, MDC) Kontrol kutusu (A/W) Kontrol kutusu (E) Kademesiz fan hız kontrolü, IP54 Hava perdesi kontrolü Harici kontrol kutusu, IP55 Harici oda sensörü, IP30 BMS fonksiyonelliğine ulaşmak için ilava kontrol kutusu 2-kademeli oda termostatı, IP55 2-kademeli oda termostatı, IP44 2-kademeli ayar düğmeli oda termostatı, IP44 Oda termostatı, IP30 Oda termostatı, IP55 Zaman röleli manyetik kapı bağlantısı, IP44 Diijital zaman ayarı, IP55 Elektronik zamanlayıcı, IP44 Vana seti, DN 20 mm Vana seti, DN 25 mm 2-yönlü kontrol vanası, DN 20 mm 2-yönlü kontrol vanası, DN 25 mm Aktuator Asma tavan menfezi 1192 mm Asma tavan menfezi 1515 mm Asma kiti, maks 1 m Asma kancaları (çift)


Hava perdeleri - Thermozone® Giriş

Thermozone® Portier 200 A/E Seçkin girişler için. 2,5 metreye kadar montaj yüksekliği. Aksesuar olarak montaj bağlantıları mevcuttur. Aşırı ısınma koruması. Yükseklik: 280 mm Derinlik: 295 mm Renk: Fırçalanmış paslanmaz çelik. CE sertifikalı.

2,5 m

P2WB

1

1 / 1,5 m

Thermozone Portier 200A, ortam, ısıtmasız (IP21)   Model

Gerilim

PS210A PS215A

[V] 230V~ 230V~

Isı Çıkışı [kW] 0 0

Üfleme [m³/h] 1300 2000

Ses Seviyesi [dB(A)] 44/54 46/56

Uzunluk

P2JK

[mm] 1020 1530

2

Kontrol Kiti Portier 200A  1 Seviye 1 CB20, üflemeyi 2 kademede kontrol eder

3

Thermozone Portier 200E, elektrik ısıtmalı (IP21)   Model

Gerilim

Isı Üfleme Ses Uzunluk Çıkışı Seviyesi [V] [kW] [m³/h] [dB(A)] [mm] PS210E03 230V~/400V3N~* 0/1,5/3 1200 44/50 1020 PS210E06 400V3N~* 0/3/6 1200 44/50 1020 PS210E09 400V3N~* 0/4,5/9 1200 44/50 1020 PS215E09 400V3N~* 0/4,5/9 1900 39/50 1530 PS215E14 400V3 + 230V~ 0/6,7/13,5 1900 39/50 1530 *) Akım 16 A’dan daha büyükse alternatif 400 V3- + 230 V- (çalışma beslemesi). Birden çok ünitenin bağlantısında uygulanır.

Kontrol Kit Portier 200E   Seviye 1 CB22 üflemeyi 2 kademede, ısı çıkışını 2 kademede kontrol eder RTI2, 2 kademeli oda termostatı Seviye 2

CB22, RTI2 ve MDC, zaman röleli manyetik kapı bağlantısı

Seviye 3

ADEA, dış ortam sensörlü hava perdesi kontrolü, dâhili oda sensörü ve kapı bağlantısı ADEAEB, harici kontrol paneli

Aksesuarlar - Portier 200A/E Model

Açıklama

CB20 CB22 ADSR54 ADEA ADEAEB ADEAIS ADEAGD1 RTI2 RTI2V MDC ADPK1 ADPF1 P2WB P2JK

Kontrol Kutusu (A) Kontrol Kutusu (E) Kademesiz fan hız kontrolü, IP54 Hava perdesi kontrolü Harici kontrol paneli, IP55 Harici oda sensörü, IP30 BMS fonksiyonelliğine ulaşmak için ilave kontrol paneli 2-kademeli oda termostatı, IP44 2-kademeli kontrol düğmeli oda termostatı, IP44 Zaman röleli manyetik kapı bağlantısı, IP44 Asma kiti, maks 1 m Asma kancaları (çift) Duvar montaj kiti Bağlantı kiti 2x1 m

CB22/CB32N

7


Thermozone® AD Corinte A/E/W Thermozone AD Corinte A/E/W Yüksek tasarım, ses seviyesi ve yüzey gereken seçkin girişler için. Paslanmaz çelik ince tasarım. Aralığın iki tarafına bir üniteyle montaj edilir, böylece klasik bir simetri yaratır. Yatay montajı da mümkündür. 5 metreye kadar montaj genişliği (2 ünite). 3 metreye kadar montaj yüksekliği. Yükseklik/derinlik: 500 mm Derinlik/genişlik: 350 mm Renk: parlak polisaj, ayna polisaj veya fırçalanmış paslanmaz çelik. Giriş ve çıkış menfez rengi: siyah, RAL9005. CE sertifikalı.

3,5 m

2,2 / 2,5 m

Hava perdeleri - Thermozone® Giriş

1,7 / 2,2 m

5m

Kontrol seçenekleri Bu hava perdesi entegre PC paneli SIRe ile tedarik edilir. SIRe her eşsiz uygulama veya çevre için özel olarak ayarlanabilen akıllı ve iyi tasarlanmış bir düşük gerilim kontrol sistemidir. SIRe’nin pratik fiş bağlantısıyla ön programlanması yapılmıştır, kullanımı ve montajı çok kolaydır. Eğer tek bir SIRe ile birden fazla hava perdesi kontrol edilecekse, her ünite için ilave modüler kablo SIReCC gerekmektedir. Üniteler arasındaki kablolar bağlantı parçası SIReCJ kullanılarak kolayca birleştirilebilir. Seçebileceğiniz üç fonksiyonla; Basic, Competent veya Advanced üç farklı seviye mevcuttur.

Thermozone AD Corinte A, ortam, ısıtmasız (IP20)   Model

Gerilim

ADCS17A*¹ ADCS22A ADCS25A*²

[V] 230V~ 230V~ 230V~

Isı Çıkışı [kW] 0 0 0

Üfleme [m³/h] 3000 4000 4500

Ses Seviyesi [dB(A)] 40/60 42/61 43/63

Uzunluk [mm] 1700 2200 2450

Thermozone AD Corinte E, elektrik ısıtmalı (IP20)   Model

Gerilim

ADCS17E*¹ ADCS22E ADCS25E*²

[V] 230V~/400V3~ 230V~/400V3~ 230V~/400V3~

Isı Çıkışı [kW] 0/7,5/15 0/10/20 0/11,2/22,5

Üfleme [m³/h] 3000 4000 4500

Ses Seviyesi [dB(A)] 40/60 42/61 43/63

Uzunluk [mm] 1700 2200 2450

Su kontrolü Su akışını kontrol etmek için vana kiti VOS(P), VOT, VMO(P) veya VMT kullanılır, kataloğun son bölümüne bakınız. Aksesuarlar - AD Corinte A/E/W Model SIReB SIReAC SIReAA ADCMP ADCMS ADCEH

Açıklama SIRe Basic kontrol sistemi SIRe Competent kontrol sistemi SIRe Advanced kontrol sistemi Asma işlemi için bağlantı kiti Duvar montajı için bağlantı kiti Uzatma Dedantörü AD Corinte

Thermozone AD Corinte W, su ısıtmalı (IP20)  Model

Gerilim

Isı Üfleme Çıkışı [V] [kW] [m³/h] ADCS17WL*¹ 230V~ 33 3000 ADCS22WL 230V~ 46 4000 ADCS25WL*² 230V~ 52 4500 *¹) ADCS17 sadece yatay montaj için mevcuttur. *²) ADCS25 sadece dikey montaj için mevcuttur. *3) 80/60 ºC su sıcaklığı +15 ºC hava sıcaklığında uygulanabilir.

Ses Seviyesi [dB(A)] 39/59 42/60 42/61

Uzunluk

AC Corinte and AD Corinte Sipariş Kodu

[mm] 1700 2200 2450

Model – Ünite Biçimi – Bağlantı pozisyonu – Yüzey/Materyal Örnek: ADCS20WL - VL - A - P Model

Teknik özelliklere bakınız

Ünite Biçimi

HL (Yatay, bağlantılar solda), HR (Yatay, bağlantılar sağda) VL (Dikey sol) veya VR (Dikey sağ) içeriden görülebilir

Bağlantı pozisyonu

A veya B, aşağıda görebilirsiniz.

Yüzey / materyal

P = Parlak polisaj B = Fırçalanmış paslanmaz çelik MP = Ayna polisaj

Ürüne özel aksesuarlar, AD Corinte

ADCEH, uzatma dedantörü Uzatma dedantörü, zarif bir görünüm için tavan ve hava perdesi arasındaki boşluğu kapatmak için kullanılır.

Bağlantı Pozisyonları A

A

B

B

ADCM P/S, yatay montaj için birleştirme kiti Birden çok AD Corinte bir araya getirildiğinde kullanılan bağlantı kiti daha zarif ve bütünleşmiş bir montaj sağlar. ADCMP asma montaj, ADCMS ise duvar montajı için.

HL

8

HR


Hava perdeleri - Thermozone® Giriş

Thermozone® AD300A/E/W Thermozone AD300W, su ısıtmalı (IP20)  

2,5-3,5 metreye kadar montaj yüksekliği. Yüksek performansı kompakt bir boyut ve şık tasarımla bir araya getirir. Gömme montaj mümkündür. Yükseklik: 340 mm Derinlik: 490 mm Renk: beyaz, RAL 9016 SEMKO onaylı ve CE sertifikalı.

Model

2,5 - 3,5 m

Isı Üfleme Ses Çıkışı Seviyesi [V] [kW] [m³/h] [dB(A)] AD310W 230V~ 22 1800 44/57 AD315W 230V~ 37 3000 46/59 AD320W 230V~ 46 3600 47/60 *) 80/60 ºC su sıcaklığı +15 ºC hava sıcaklığında uygulanabilir.

1 / 1,5 / 2 m

Thermozone AD300A, ortam, ısıtmasız (IP20)   Model

Gerilim

AD310A AD315A AD320A

[V] 230V~ 230V~ 230V~

Isı Çıkışı [kW] 0 0 0

Üfleme [m³/h] 1900 3200 3800

Ses Seviyesi [dB(A)] 46/57 47/60 50/61

Uzunluk [mm] 1025 1565 2028

CB30N ve MDC, zaman röleli manyetik kapı bağlantısı

Thermozone AD300E, elektrikli ısıtıcı (IP20)   Gerilim

AD310E09 AD315E14 AD320E18

[V] 400V3~ 400V3~ 400V3~

Isı Çıkışı [kW] 0/4,5/9 0/7/13,5 0/9/18

Üfleme [m³/h] 1900 3200 3800

Ses Seviyesi [dB(A)] 46/57 47/60 50/61

Uzunluk [mm] 1025 1565 2028

Kontrol kitleri AD300W   CK01W CB30N, üflemeyi 3 kademede kontrol eder Seviye 1 T10, oda termostatı CK02W Seviye 2

CB30N ve RTI2, 2 kademeli oda termostatı MDC, zaman röleli manyetik oda bağlantısı

CK03 Seviye 3

ADEA, dış ortam sensörü, dâhili oda sensörü ve kapı bağlantısıyla kontrol ADEAIS, harici oda sensörü ADEAEB*, harici kontrol panosu

*) ADEAEB dahili kontrol paneli ADEAIB ile değiştirilebilir, bu durumda bütün parçalar kit olarak değil, ayrı sipariş edilmelidir.

Kontrol kiti AD300A   Seviye 1 CB30N, üflemeyi 3 kademede kontrol eder Seviye 2

Gerilim

Uzunluk [mm] 1025 1565 2028

Kontrol kiti AD300E   CK01E CB32N, üflemeyi 3 kademede, ısı çıkışını 2 kademede kontrol Seviye 1 eder RTI2, 2 kademeli oda termostatı CK02E Seviye 2

CB32N, RTI2 ve MDC, zaman röleli manyetik kapı bağlantısı

CK03 Seviye 3

ADEA, dış ortam sensörlü hava perdesi kontrolü, dâhili oda sensörü ve kapı bağlantısı ADEAIS, harici oda sensörü ADEAEB*, harici kontrol paneli

*) ADEAEB dahili kontrol paneli ADEAIB ile değiştirilebilir, bu durumda bütün parçalar kit olarak değil, ayrı sipariş edilmelidir.

Uyarı! Eksiksiz bir kontrol kiti için vana seti VR20/25 (seçenek: SD20 ile TVV 20/25) eklenmelidir.

Aksesuarlar - AD300A/E/W Model CK01E CK02E CK03 CK01W CK02W CB30N CB32N ADSR54 ADEA ADEAEB ADEAIS ADEAIB ADEAGD1 KRT2800 RTI2 RTI2V 40001 T10 KRT1900 MDC KUR CBT VR20 VR25 TVV20 TVV25 SD20 22003 22004 ADPK1 ADPF1

Açıklama Kontrol kiti Elektrik seviye 1 (CB32N, RTI2) Kontrol kiti Elektrik seviye 2 (CB32N, RTI2, MDC) Kontrol kiti seviye 3 (ADEA, ADEAIS, ADEAEB) Kontrol kiti Su seviye 1 (CB30N, T10) Kontrol kiti Su seviye 2 (CB30N, RTI2, MDC) Kontrol kutusu (A/W) Kontrol kutusu (E) Kademesiz fan hız kontrolü, IP54 Hava perdesi kontrolü Harici kontrol kutusu, IP55 Harici oda sensörü, IP30 BMS fonksiyonelliğine ulaşmak için ilava kontrol kutusu 2-kademeli oda termostatı, IP55 2-kademeli oda termostatı, IP44 2-kademeli ayar düğmeli oda termostatı, IP44 Oda termostatı, IP30 Oda termostatı, IP55 Zaman röleli manyetik kapı bağlantısı, IP44 Diijital zaman ayarı, IP55 Elektronik zamanlayıcı, IP44 Vana seti, DN 20 mm Vana seti, DN 25 mm 2-yönlü kontrol vanası, DN 20 mm 2-yönlü kontrol vanası, DN 25 mm Aktuator Asma tavan menfezi 1192 mm Asma tavan menfezi 1515 mm Asma kiti, maks 1 m Asma kancaları (çift) Suspension kit, max 1 m Suspension brackets (pair)

9


Hava perdeleri - Thermozone® Endüstri

Thermozone® AD400A/E/W Thermozone AD400W, su ısıtmalı (IP20)  

4 metreye kadar montaj yüksekliği. Yüksek performansı kompakt bir boyut ve şık tasarımla bir araya getirir. Gömme montaj mümkündür. Yükseklik: 340 mm Derinlik: 490 mm Renk: beyaz, RAL 9016 SEMKO onaylı ve CE sertifikalı.

Model

4m

Isı Üfleme Ses Çıkışı Seviyesi [V] [kW] [m³/h] [dB(A)] AD410W3 230V~ 25 2300 53/62 AD415W3 230V~ 43 3800 39/63 AD420W3 230V~ 56 4800 55/65 *) 80/60 ºC su sıcaklığı +15 ºC hava sıcaklığında uygulanabilir.

1 / 1,5 / 2 m

Thermozone AD400A, ortam, ısıtmasız (IP20) Model

Gerilim

AD410A AD415A AD420A

[V] 230V~ 230V~ 230V~

Isı Çıkışı [kW]

Üfleme [m³/h] 2500 4200 5000

0 0 0

Ses Seviyesi [dB(A)] 48/63 35/64 50/65

Uzunluk [mm] 1025 1565 2028

Uzunluk [mm] 1025 1565 2028

Kontrol kitleri AD400W   CK01W CB30N, üflemeyi 3 kademede kontrol eder Seviye 1 T10, oda termostatı CK02W Seviye 2

CB30N ve RTI2, 2 kademeli kapı termostatı MDC, zaman röleli manyetik kapı bağlantısı

CK03 Seviye 3

ADEA, dış ortam sensörü, dâhili oda sensörü ve kapı bağlantısıyla hava perdesi ADEAIS, harici oda sensörü ADEAEB*, harici kontrol panosu

Kontrol kitleri AD400A  1 Level 1 CB30N, üflemeyi 3 kademede kontrol eder

*) ADEAEB dahili kontrol paneli ADEAIB ile değiştirilebilir, bu durumda bütün parçalar kit olarak değil, ayrı sipariş edilmelidir.

Level 2

Uyarı! Eksiksiz bir kontrol kiti için vana seti VR20/25 (seçenek: SD20 ile TVV 20/25) eklenmelidir.

CB30N ve MDC, zaman röleli manyetik kapı bağlantısı

Thermozone AD400E, elektrikli ısıtıcı (IP20)   Model

Gerilim

AD410E14 AD415E20 AD420E27

[V] 400V3~ 400V3~ 400V3~

Isı Çıkışı [kW] 0/9/13,5 0/13,5/20 0/18/27

Üfleme [m³/h] 2500 4200 5000

Aksesuar- AD400A/E/W Ses Seviyesi [dB(A)] 48/63 35/64 50/65

Uzunluk

Model

Açıklama

[mm] 1025 1565 2028

CK01E CK02E CK03 CK01W CK02W CB30N CB32N ADSR54 ADEA ADEAEB ADEAIS ADEAIB ADEAGD KRT2800 RTI2 RTI2V 40001 T10 KRT1900 MDC AGB304 KUR CBT VR20 VR25 TVV20 TVV25 SD20 22003 22004 ADPK1 ADPF1

Kontrol kiti Elektrik seviye 1 (CB32N, RTI2) Kontrol kiti Elektrik seviye 2 (CB32N, RTI2, MDC) Kontrol kiti seviye 3 (ADEA, ADEAIS, ADEAEB) Kontrol kiti Su seviye 1 (CB30N, T10) Kontrol kiti Su seviye 2 (CB30N, RTI2, MDC) Kontrol kutusu (A/W) Kontrol kutusu (E) Kademesiz fan hız kontrolü, IP54 Hava perdesi kontrolü Harici kontrol kutusu, IP55 Harici oda sensörü, IP30 BMS fonksiyonelliğine ulaşmak için ilava kontrol kutusu 2-kademeli oda termostatı, IP55 2-kademeli oda termostatı, IP44 2-kademeli ayar düğmeli oda termostatı, IP44 Oda termostatı, IP30 Oda termostatı, IP55 Zaman röleli manyetik kapı bağlantısı, IP44 Diijital zaman ayarı, IP55 Elektronik zamanlayıcı, IP44 Vana seti, DN 20 mm Vana seti, DN 25 mm 2-yönlü kontrol vanası, DN 20 mm 2-yönlü kontrol vanası, DN 25 mm Aktuator Asma tavan menfezi 1192 mm Asma tavan menfezi 1515 mm Asma kiti, maks 1 m Asma kancaları (çift) Suspension kit, max 1 m Suspension brackets (pair) Suspension brackets (pair)

Kontrol kitleri AD400E   CK01E CB32N, üflemeyi 3 kademede, ısı çıkışını 2 kademede kontrol Level 1 eder. RTI2, 2 kademeli oda termostatı CK02E Level 2

CB32N, RTI2 ve MDC, zaman röleli manyetik kapı bağlantısı

CK03 Level 3

ADEA, dış ortam sensörlü hava perdesi kontrolü, dâhili oda sensörü ve kapı bağlantısı ADEAIS, harici oda sensörü ADEAEB*, harici kontrol paneli

*) ADEAEB dahili kontrol paneli ADEAIB ile değiştirilebilir, bu durumda bütün parçalar kit olarak değil, ayrı sipariş edilmelidir.

10

Gerilim


3,5 / 4,2 m

Hava perdesi - Thermozone® Giriş

1 / 1,5 / 2 / 2,5 m

Thermozone® PA3500/4200 1,5 / 2 / 2,5 m

Hava perdesi PA3500/4200 daha önce hiç tanınmayan imkanları tek bir ürün içerisinde sunmaktadır. Bu yüzden birçok kullanım alanına sahiptir. PA3500/4200 her türlü girişe uyması için modern ve şık tasarlanmıştır. Hava perdesi yatay, dikey veya gömme montaj için mevcuttur.

5/6m

• Ön ve servis kapağı rengi: RAL 9016, NCS 0500 (beyaz). Menfez, arka kısım ve kenar rengi: RAL 7046 (gri).

Thermozone® PA3500

Thermozone® PA4200

PA3500 özellikle mağaza ve alışveriş merkezi gibi yerlerin girişleri için uygundur.

PA4200, özellikle endüstriyel ve depo binalarının kapı aralıkları

• 3,5 metreye kadar montaj yüksekliği.

• 4,2 metreye kadar montaj yüksekliği

• 5 metreye kadar montaj genişliği (2 ünite)

• 6 metreye kadar montaj genişliği (2 ünite)

• Yükseklik: 270 mm

• Yükseklik: 295 mm

• Derinlik: 525 mm

• Derinlik: 611 mm

• CE sertifikalı.

• CE sertifikalı.

Thermozone PA3500 A, ortam, ısıtmasız (IP20)  Model

Gerilim

PA3510A PA3515A PA3520A PA3525A

[V] 230V~ 230V~ 230V~ 230V~

Isı Çıkışı [kW] 0 0 0 0

Üfleme

Ses Seviyesi [dB(A)] 40/57 41/59 42/60 42/61

[m³/h] 1800 2600 3200 4600

Thermozone PA4200 A, ortam, ısıtmasız (IP20)  Uzunluk

Model

Gerilim

[mm] 1039 1549 2039 2549

PA4210A PA4215A PA4220A PA4225A

[V] 230V~ 230V~ 230V~ 230V~

Thermozone PA3500 E, elektrik ısıtmalı (IP20)   Model

Gerilim [V]

PA3510E08 PA3515E12 PA3520E16 PA3525E20

230V~/400V3~ 230V~/400V3~ 230V~/400V3~ 230V~/400V3~

Isı

Üfleme

Çıkışı [kW] 2,7/5,4/8,0 3,9/7,8/12,0 5,4/10,8/16,0 6,6/13,2/20,0

Gerilim

Uzunluk

[m³/h] 1800 2600 3200 4600

40/57 41/59 42/60 42/61

1039 1549 2039 2549

Isı Üfleme Ses Çıkışı Seviyesi [V] [kW] [m³/h] [dB(A)] PA3510WL 230V~ 22 1800 40/57 PA3515WL 230V~ 33 2600 41/59 PA3520WL 230V~ 42 3200 42/60 PA3525WL 230V~ 59 4600 42/61 *) 80/60 ºC su sıcaklığı +15 ºC hava sıcaklığında uygulanabilir.

Gelecekteki ürünler:

• Daha uzun 3 m model • Ekstra enerji tasarrufu için EC motorlu model • Çok düşük su sıcaklıkları için su coili WLL

Isı Çıkışı [kW] 0 0 0 0

Üfleme [m³/h] 2700 3700 5300 6350

Ses Seviyesi [dB(A)] 46/64 46/64 47/65 49/67

Uzunluk [mm] 1039 1549 2039 2549

Thermozone PA4200 E, elektrik ısıtmalı (IP20)   

Ses Seviyesi [dB(A)]

Model

Gerilim

PA4210E12 PA4215E18 PA4220E24 PA4225E30

[V] 230V~/400V3~ 230V~/400V3~ 230V~/400V3~ 230V~/400V3~

[mm]

Thermozone PA3500 WL, su ısıtmalı (IP20)   Model

veya büyük ticari montajlar için tasarlanmıştır.

Isı Çıkışı [kW] 3,9/7,8/12,0 6,0/12,0/18,0 7,8/15,6/24,0 9,9/19,8/30,0

Üfleme [m³/h] 2700 3700 5300 6350

Ses Seviyesi [dB(A)] 46/64 46/64 47/65 49/67

Uzunluk [mm] 1039 1549 2039 2549

Thermozone PA4200 WL, su ısıtmalı (IP20)  Uzunluk [mm] 1039 1549 2039 2549

Model

Gerilim

Isı Üfleme Ses Çıkışı Seviyesi [V] [kW] [m³/h] [dB(A)] PA4210WL 230V~ 31 2700 46/64 PA4215WL 230V~ 45 3700 46/64 PA4220WL 230V~ 64 5300 47/65 PA4225WL 230V~ 79 6350 49/67 *) 80/60 ºC su sıcaklığı +15 ºC hava sıcaklığında uygulanabilir.

Uzunluk [mm] 1039 1549 2039 2549

Asma tavanda gömme montaj PA3XT/PA4XT, çıkış uzatma

Teleskopik fonksiyonlu çıkış uzatma. Asma tavanlarda ünitelerin gömme montajı için kullanılır.

11


Hava perdesi - Thermozone® Endüstri Yatay Montaj

Kontrol seçenekleri

PA34WB, duvar bağlantıları Ünitenin bir duvara yatay montajı için bağlantı parçaları.

Bu hava perdesi entegre PC paneli SIRe ile tedarik edilir. SIRe her eşsiz uygulama veya çevre için özel olarak ayarlanabilen akıllı ve iyi tasarlanmış bir düşük gerilim kontrol sistemidir. SIRe’nin pratik fiş bağlantısıyla ön programlanması yapılmıştır, kullanımı ve montajı çok kolaydır. Eğer tek bir SIRe ile birden fazla hava perdesi kontrol edilecekse, her ünite için ilave modüler kablo SIReCC gerekmektedir. Üniteler arasındaki kablolar bağlantı parçası SIReCJ kullanılarak kolayca birleştirilebilir. Seçebileceğiniz üç fonksiyonla; Basic, Competent veya Advanced üç farklı seviye mevcuttur. Su akışını kontrol etmek için vana kiti VOS(P), VOT, VMO(P) veya VMT kullanılır, kataloğun son bölümüne bakınız.

PA34CB, tavan bağlantıları Ünitenin kablo veya dişli çubuk kullanılarak (harici) tavana monte edilmesi için tavan bağlantı parçaları. Dişli çubuk kullanıldığında en iyi kombinasyon titreşim amortisörlüdür (PA34VD). PA34WS, kablo asma kiti Ünitenin tavana güvenle asılması için kablo kilitli galvanize kablolar. Tavan bağlantı parçalarıyla (PA34CB) birlikte kullanılır. PA34TR, dişli çubuklar Ünitenin bir tavana monte edilmesi için dişli çubuklar. Tavan bağlantılarıyla (PA34CB) birlikte kullanılır. Titreşimin azaltılması için titreşim amortisör ile (PA34VD) kombine edilir. PA3JK/PA4JK, bağlantı kiti Düzgün ve birleşik bir bağlantı için yatay ünitelerin birleştirilmesinde kullanılır. Bağlantı desteği ve montaj parçaları içerir. PA3DW/PA4DW, duvar montajı için dizayn kiti Bağlantı noktalarını, kablo ve boruları kapatarak duvarda daha şık bir montaj sağlar. Duvar bağlantı parçaları PA34WB ile birlikte kullanılır. PA3DC/PA4DC, tavan montajı için dizayn kiti Bağlantı noktalarını, kablo ve boruları kapatarak tavanda daha şık bir montaj sağlar. Tavana bağlantı için başlangıç parçaları, ara parçaları ve teleskopik parçalardan oluşur. Dizayn kiti aynı zamanda gömme yapılmayan asma tavan montajında da kullanılabilir, bu durumda teleskopik parçalara gerek duyulmaz. Kit, her türlü tavan montajıyla kombine edilebilir (kablolar, rodlar vs.). PA4200 için başlangıç parçalarına gerek yoktur. Dizayn kitiyle ilgili daha fazla bilgi için, www.frico.se adresine bakınız.

Dikey montaj PA3JK/PAJK, dikey kit Yatay bir ünitenin dikey montaja adapte edilmesi için kullanılır. Zemin kenarlığı, montaj parçaları ve ünitenin üst kısmını kaplaması için bağlantı parçasından oluşur. Kenarlık aynı zamanda iki ünitenin üst üste monte edilmesini sağlayan bir bağlantı parçası olarak da kullanılır. PA3VDW/PA4VDW, dikey montaj için dizayn kiti Kablo ve boruları kapatarak daha şık bir dikey montaj sağlar. PA3HE/PA4HE, uzatma dedantörü Dikey montaj için ünite ve tavan arasındaki boşluğu doldurur ve daha şık bir montaj sağlar. İstenen boyuta göre özel sipariş.

Yatay ve dikey montaj PA34EF, harici giriş filtresi Kir ve tortuların girişini önleyen yüksek kalite ağ filtresi. Entegre manyetik çubuklar sayesinde filtre kolayca çıkarılıp takılabilir. Ünitenin açılmasına gerek kalmadığı için bakım da daha kolay olur. FHDN20, esnek hortumlar Su ısıtmalı ünitenin kolay ve pratik montajı için esnek hortumlar.

12

Aksesuarlar - PA3500/4200A/E/W Model

Açıklama

SIReB SIReAC SIReAA PA34WB15 PA34WB20 PA34WB30 PA34CB15 PA34CB20 PA34CB30 PA34WS15 PA34WS20 PA34WS30 PA34TR15 PA34TR20 PA34TR30 PA34VD15 PA34VD20 PA34VD30 PA3JK PA4JK PA3DW10 PA3DW15 PA3DW20 PA3DW25 PA4DW10 PA4DW15 PA4DW20 PA4DW25 PA3XT10 PA3XT15 PA3XT20 PA3XT25 PA4XT10 PA4XT15 PA4XT20 PA4XT25 PA3JK PA4JK PA3VDW15 PA3VDW20 PA3VDW25 PA4VDW15 PA4VDW20 PA4VDW25 PA3HE PA4HE PA34EF10 PA34EF15 PA34EF20 PA34EF25 FHDN20

Kontrol sistemi SIRe Basic Kontrol sistemi SIRe Competent Kontrol sistemi SIRe Advanced PA3510/3515/4210/4215 için duvar kancaları PA3520/4220 için duvar kancaları PA3525/4225 için duvar kancaları PA3510/3515/4210/4215 için tavan kancaları PA3520/4220 için tavan kancaları PA3525/4225 için tavan kancaları PA3510/3515/4210/4215 için kablo asma kiti PA3520/4220 için kablo asma kiti PA3525/4225 için kablo asma kiti PA3510/3215/4210/4215 için dişli çubuklar PA3520/4220 için dişli çubuklar PA3525/4225 için dişli çubuklar PA3510/3515/4210/4215 için titreşim damperi PA3520/4220 için titreşim damperi PA3525/4225 için titreşim damperi PA3500 bağlama kiti PA4200 bağlama kiti Duvar montajı için dizayn kiti PA3510 Duvar montajı için dizayn kiti PA3515 Duvar montajı için dizayn kiti PA3520 Duvar montajı için dizayn kiti PA3525 Duvar montajı için dizayn kiti PA4210 Duvar montajı için dizayn kiti PA4215 Duvar montajı için dizayn kiti PA4220 Duvar montajı için dizayn kiti PA4225 PA3510, 130-200 mm için çıkış uzatması PA3515, 130-200 mm için çıkış uzatması PA3520, 130-200 mm için çıkış uzatması PA3525, 130-200 mm için çıkış uzatması PA4210, 130-200 mm için çıkış uzatması PA4215, 130-200 mm için çıkış uzatması PA4220, 130-200 mm için çıkış uzatması PA4225, 130-200 mm için çıkış uzatması PA3500 için dikey kit PA4200 için dikey kit Dikey montaj için dizayn kiti PA3515 Dikey montaj için dizayn kiti PA3520 Dikey montaj için dizayn kiti PA3525 Dikey montaj için dizayn kiti PA4215 Dikey montaj için dizayn kiti PA4220 Dikey montaj için dizayn kiti PA4225 PA3500 için uzatma dedantörü PA4200 için uzatma dedantörü PA3510/4210 için harici giriş filtresi PA3515/4215 için harici giriş filtresi PA3520/4220 için harici giriş filtresi PA3525/4225 için harici giriş filtresi Esnek hortumlar DN20, vida dişi, 90° eğim


Hava perdesi - Thermozone® Soğuk depo

Thermozone ADA Cool, ortam, ısıtmasız (IP22) Model

Gerilim [V]

ADAC090 ADAC120

Thermozone® ADA Cool

Çıkışı [kW] 0 0

Üfleme

Uzunluk

[m³/h]

Ses Seviyesi [dB(A)]

1150 1400

54 51

900 1200

[mm]

Aksesuarlar - ADA Cool Model

Açıklama

ADACR

5-kademeli fan hız kontrolü

2,5 m

Soğuk hava depoları içindir. 2,5 metreye kadar montaj yüksekliği. Tavan ve kapı aralığının üst kenarı arasındaki alanın sınırlı olduğu yerlere uygundur. Kablo ve fiş mevcuttur. Dışarıya monte edilmelidir (sıcak taraf ). ADAC, açık soğuk hava depoları gibi geniş aralıkları kapsamak için ünitelerin birleştirilmesi imkanını veren basit bir bağlantıya sahiptir. Kontrol de dahil olmak üzere bütün bağlantılar kablo ve fişle yapılmaktadır. Gömme montaj mümkündür. Yükseklik: 235 mm Derinlik: 215 mm Renk: beyaz, RAL 9016 CE sertifikalı.

230V~ 230V~

Isı

Ürüne özel aksesuarlar, ADA Cool

2,2 m

0,9 / 1,2 m ADACR, 5 kademeli fan hızı kontrolü ADACR, 5 kademeli fan hızı kontrolü, esnek kablo ve topraklı fişten oluşan bir kontrol ve bağlantı setidir. Maksimum 7-9 üniteyi kontrol edebilir (60 Hz’de maks. 7 ünite). Maksimum giriş: 5 A. Boyutlar: 200x105x105 mm. IP30.

ADA CR 5 A

2,2 m

13


Thermozone PA2200C

2,2 metreye kadar montaj yüksekliği için dâhili ayarlı ve uzaktan kumandalı hava perdeleri Uygulama

Ürün Bilgileri

PA2200C her türlü kullanım alanına uygulanabilen, girişler için koruma sağlayan kompakt ve şık bir hava perdesidir.

• Ön programlı varsayılan fan hızı ve ısıtma kademesi ayarlarıyla entegre kontrol sistemi. Ünite üzerinde dâhili kontrol paneli ve uzaktan kumanda. • 3 fan kademesi, 2 elektrikli ısıtma kademesi. • Duvar kancaları mevcuttur. • Thermozone teknolojisiyle en iyi derecede hava üfleme. • Ön kapağı kaldırmak kolaydır böylece montajda ve bakımda kolaylık sağlanır. • Sıcak çinko levha ve toz boya emayeli çelik panellerden yapılan korozyona dayanıklı gövde. Ön kapak ve servis kapağı rengi: RAL 9016, NCS 0500 (beyaz). Menfez, arka bölge ve kenar renkleri: RAL 7046 (gri).

Konfor PA2200C sıcaklığı bölen, soğuk cereyanı etkin bir şekilde önleyen ve kapı içinde mükemmel bir ısıtma konforu sağlayan bir hava bariyeri oluşturur. Dikkatle geliştirilen Thermozone teknolojisi entegre ayarlamayla birlikte, daima en iyi konforun sağlanmasını garanti altına alır. Çalışma ve ekonomi Hava perdeleri enerji tasarrufu sağlar. PA2200C soğuk cereyanı etkin bir şekilde önleyen ve kapı içinde rahat bir ısıtma sağlayan bir hava bariyeri oluşturur. Açıklıklardaki enerji kayıpları azaltılarak önemli derecede tasarruf sağlanır. Tasarım PA2200C her türlü girişe uyabilecek şekilde geliştirilen modern ve şık bir tasarıma sahiptir. Ünitenin yan tarafında zarif bir dâhili kontrol paneli bulunmaktadır ancak harici uzaktan kumandayla da kontrol sağlanabilir.

14


Elektrik ısıtmalı- Thermozone PA2200C E Tip

Isıtmasız - Thermozone PA2200C A Tip

Çıkış [kW]

Uzunluk [m]

PA2210CA

0

1

PA2215CA

0

1,5

PA2220CA

0

2

Çıkış [kW]

Kademe

Uzunluk [m]

1

2

PA2210CE03

1,5

3

1

PA2210CE05

2,5

5

1

PA2215CE08

4

8

1,5

PA2220CE10

5

10

2

Su Isıtmalı- Thermozone PA2200C A Tip

Çıkış*1 [kW]

Çıkış*2 [kW]

Uzunluk [m]

PA2210CW

8

5

1

PA2215CW

12

8,5

1,5

PA2220CW

16

11

2

*1 *2

80°C su sıcaklığında ve 15 kPa, +15C hava sıcaklığında uygulanabilir. 60°C su sıcaklığında ve 15 kPa, +15C hava sıcaklığında uygulanabilir.

Kontrol • Ünite üzerinde dâhili kontrol paneli ve uzaktan kumanda • Manüel fan ve sıcaklık ayarı • Otomatik ısıtma kademesi ayarı • Su ısıtmalı ünitelerde valf kitleri • Örneğin harici bir termostat aracılığıyla, açık/kapalı sinyali imkânı

Aksesuarlar Duvar kancaları mevcuttur.

2 x4

PA34CB ceiling brackets PA34TR threaded bars or PA34WS wire suspension kit

ADPK1 suspension kit, max 1 m

x

ADPF1 suspension brackets (pair)

ADPF1 PA2EF external intake filter

15


Thermozone PA2500

2,5 metreye kadar montaj yüksekliği için akıllı hava perdeleri

Uygulama

Ürün bilgileri

PA2500, SIRe entegre kontrollü yeni nesil akıllı hava perdelerinden biridir. SIRe ile her türlü kullanım alanına uygulanabilir, girişler için tam otomatik koruma sağlayabilirler.

• Entegre proaktif SIRe kontrol sistemi önceden programlanmış varsayılan ayarları ve birçok başka özellikleriyle hava perdesinin montaj ve kullanımını kolaylaştırmaktadır. • 3 fan kademesi ve 3 elektrikli ısıtma kademesiyle ekstra enerji tasarrufu sağlanabilir. • Duvar kancaları mevcuttur. • Thermozone teknolojisiyle en iyi derecede hava üfleme. • Ön kapağı kaldırmak kolaydır böylece montajda ve bakımda kolaylık sağlanır. • Sıcak çinko levha ve toz boya emayeli çelik panellerden yapılan korozyona dayanıklı gövde. Ön kapak ve servis kapağı rengi: RAL 9016, NCS 0500 (beyaz). Menfez, arka bölge ve kenar renkleri: RAL 7046 (gri).

Konfor PA2500 sıcaklığı bölen, soğuk cereyanı etkin bir şekilde önleyen ve kapı içinde mükemmel bir ısıtma konforu sağlayan bir hava bariyeri oluşturur. Dikkatle geliştirilen Thermozone teknolojisi entegre ayarlamayla birlikte, daima en iyi konforun sağlanmasını garanti altına alır. Çalışma ve ekonomi Hava perdeleri enerji tasarrufu sağlar. Hava bariyeri, kapı açılışında enerji kayıplarını azaltır, hava perdesinin enerji tüketimi de düşüktür. PA2500, hiçbir zaman gerekenden fazla enerji tüketmez. Daha fazla enerji tasarrufu için eco modu da bulunur. Hava perdesi bir BMS sistemiyle kontrol edilip gözlemlenebilir. Tasarım PA2500 her türlü giriş için geliştirilmiş modern ve şık bir tasarıma sahiptir.

16


Su Isıtmalı- Thermozone PA2500 Tip

Elektrik ısıtmalı- Thermozone PA2200C E

Çıkış*1 [kW]

Çıkış*2 [kW]

Uzunluk [m]

PA2510W

15

8

1

PA2515W

18

12

1,5 2

PA2250W *1 *2

21

14

Tip

80°C su sıcaklığında ve 15 kPa, +15C hava sıcaklığında uygulanabilir. 60°C su sıcaklığında ve 15 kPa, +15C hava sıcaklığında uygulanabilir.

Çıkış [kW]

Kademe

Uzunluk [m]

1

2

3

PA2510E03

1,7

3,3

5

1

PA2515E08

3

5

8

1,5

1

PA2515E12

4

8

12

1,5

PA2520E10

3,4

6,6

10

2

PA2520E16

6

10

16

2

Kontrol PA2500’de entegre bir PC paneli SIRe bulunmaktadır. Üç farklı fonksiyonda üç farklı seviye seçebilirsiniz. Advanced, Competent ve Basic. Su akışının kontrolü için valf kiti VOS(P), VOT, VMO(P) veya VMT kullanılır.

Aksesuarlar Duvar kancaları mevcuttur.

PA34CB Tavan Kancaları PA34TR Dişli çubuk veya PA34WS Kablolu asma kiti

ADPK 1 Asma kiti Maks. 1m.

ADPF 1 Asma kancaları (çift)

PA2EF Harici Giriş Filtresi

PA2MLK Motor alarm Pc Kartı

17


Hava perdeleri - Thermozone® Kontroller SIReB Basic Klima Kontrolü

SIReAC Competent

Tak vim re A larm Tem el B ı MS Sist em Eko mo Ko d nfo Pro rM akt od if d u üze Ge n lişm lem iş B e Ma M ksi S -s mu iste m m Dö Sıc nüş akl ığı Suyu Lim iti

Yangın alarmı sistemi Giriş kontrolü

Hava perdesi kontrolü

Kontrol Sistemi SIRe

Kapsamlı bir kontrol sisteminde AR3500, AD Corinte, PA3500 ve PA4200 (BMS)

SIRe her benzersiz uygulama ve ortam için ayarlanabilen akıllı ve hoş tasarımlı bir düşük voltajlı kontrol sistemidir. SIRe ön programlı olarak çabuk uyumlu fiş bağlantılarıyla tedarik edilir, kullanımı ve kurulumu çok kolaydır. Kontrol sistemi; PA3500, PA4200, AR3500 ve AD Corinte hava perdelerinde entegre PC paneliyle beraber önceden kuruludur. SIRe, monte edildiği girişlerdeki gereksinimleri öğrenir (örn. açılma sıklığı ve dış ortam sıcaklığı). 9 üniteye kadar ayarlanan sıcaklıklarda seçilebilir kapatma ve takvim fonksiyonuna sahiptir. Fan hızı adapte edildiği için ses seviyesi en iyi duruma getirilir ve konforunuz için gerekenden daha yüksek değildir. Gelişmiş SIRe ile enerji tasarrufu veya yüksek konfor önceliğinize göre Eco veya Konfor Modu seçme imkanınız da vardır.

BMS-kontrol – seviye 1 SIRe Competent ile yukarıdaki hava perdeleri kapsamlı bir kontrol sistemine entegre edilebilir (BMS). BMS sistemi aracılığıyla hava perdesi çalıştırılabilir/durdurulabilir ve fan hızı düzenlenebilir. Çalıştırma/durdurma için bir 5-30V kontrol sinyali gerekmektedir. Fan hızının kontrol edilmesi için ise bir 0-10V kontrol sinyali gerekmektedir. Sesli uyarı için gerilimsiz temas.

Çeşitli fonksiyonlarda seçebileceğiniz; Basic, Competent veya Advanced olmak üzere üç farklı seviye mevcuttur. SIReB Basic Fonksiyonları • Manüel fan ve sıcaklık ayarı • Entegre termostat ile fan hızı ve sıcaklığın otomatik kontrolü SIReAC Competent Fonksiyonları • Basic fonksiyonlarının tümü • Takvim fonksiyonu • Filtre alarmı • Basit BMS kontrolü – açık/kapalı, fan hızı ve alarm fonksiyonları • Esnek mod – sık sık açılıp kapanan kapılar için • Açık mod – açık kalan kapılar için

BMS-kontrol – seviye 2 SIRe Advanced ile yukarıdaki hava perdeleri kapsamlı bir kontrol sistemine entegre edilebilir (BMS). BMS sistemi aracılığıyla hava perdesi çalıştırılabilir/durdurulabilir ve fan hızı ve ısı rahatça düzenlenebilir. Çalıştırma/durdurma için bir 5-30V kontrol sinyali gerekmektedir. Fan hızının ve ısının kontrol edilmesi için ise bir 0-10V kontrol sinyali gerekmektedir. Harici gerilimsiz temas aracılığıyla alarm girişi ve gece redüksiyonu. Sesli uyarı ve çalışma göstergesi için gerilimsiz temas. BMS-kontrol – seviye 3 SIRe Advanced ile Modbus RTU (RS485) aracılığıyla iletişim kurmak mümkündür. Daha fazla bilgi için Frico ile irtibata geçiniz.

SIReDC

SIReAA Advanced Fonksiyonları • Competent fonksiyonlarının tümü • Eco modu – ekstra enerji tasarrufu modu • Konfor modu – konfor öncelikli olduğunda • Gelişmiş BMS kontrolü • Proaktif düzenleme – proaktif reaksiyonlar için dış ortam sıcaklıklarını ölçme SIReB Basic ile birlikte : • SIReB1, entegre PC paneli Base • SIReIT, dahili sıcaklık sensörü • SIReUB1, kontrol ünitesi. Duvar ünite kapağı dahildir. • SIReCC, modüler kablo, RJ12 (6p/6c), 5 m Seçenekler: • SIReRTX, harici oda sıcaklık sensoru • VOS (P), (basınçtan bağımsızdır) vana kiti açık/kapalı, veya VOT üç yollu vana ve aktüatör açık/kapalı SIReAC Competent ile birlikte: • SIReB1, entegre PC paneli Base • SIReIT, dahili sıcaklık sensörü • SIReUA1, kontrol ünitesi. Duvar ünite kapağı dahildir. • SIReC1X, PC paneli HUB Competent • SIReCC, modüler kablolar, RJ12(6p/6c), 3 m veya 5 m Seçenekler: • SIReRTX, harici oda sıcaklık sensoru • SIReUR, gömme montaj kiti • VOS(P), (basınçtan bağımsız) vana kiti açık/kapalı veya VOT, üç yollu vana ve aktüatör açık/kapalı SIReAA Advanced ile birlikte: • SIReB1, entegre PC paneli Base • SIReIT, dahili sıcaklık sensörü • SIReUA1, kontrol ünitesi. Duvar ünite kapağı dahildir. • SIReA1X, PC paneli HUB Advanced • SIReCC, modüler kablolar, RJ12(6p/6c), 3 m veya 5 m Seçenekler: • SIReRTX, harici oda sıcaklık sensoru • SIReUR, gömme montaj kiti • SIReWTA, pens sensor • VMO(P), (basınçtan bağımsız) oransal vana kiti veya VMT, üç yollu vana ve oransal aktüatör

18

Asansör Kontrolü

Bina yönetim sistemi

Filt

Ma nu Oto al ma tik mo d Esn ek mo d Aç ık m od e

SIReAA Advanced

SIReRTX/OTX

SIReUR

Kontrol Sistemi SIRe Model SIReB SIReAC SIReAA

Açıklama Kontrol sistemi SIRe Basic Kontrol sistemi SIRe Competent Kontrol sistemi SIRe Advanced

Aksesuar - SIRe Model

Açıklama

SIReRTX SIReUR SIReWTA SIReCJ4 SIReCJ6 SIReCC603 SIReCC605

Harici oda sıcaklık sensörü Gömme montaj kiti Pens sensörü 2 RJ11(4/4) bağlamak için 2 RJ12 (6/6) bağlamak için Modüler kablo RJ12 3 m Modüler kablo RJ12 5 m Modüler kablo RJ12 10 m Modüler kablo RJ12 15 m Modüler kablo RJ11 3 m Modüler kablo RJ11 5 m Modüler kablo RJ11 10 m Modüler kablo RJ11 15 m

SIReCC610 SIReCC615 SIReCC403 SIReCC405 SIReCC410 SIReCC415

SIReWTA


Hava perdeleri - Thermozone® Kontroller ADEA

CB22/CB32N

ADSR54

CB30N

ADEA, hava perdesi kontrolü Portier, AD, ACC, AG için. Kontrol bir dış ortam sensörü, oda sensörü ve kapı bağlantısıyla yapılır; ısı ve fan hızı önceden ayarlanan parametrelere göre koşullara adapte edilir. Basit tasarımıyla fan hızı 3 kademede kontrol edilir. Ancak bir 0-10 V sinyal ile tamamen değişken kontrol sağlamak için harici bir kontrolör (ADSR54 veya frekans invertörü) de yönetebilir. Bir kontrol paneli; iç montaj için ADEAIB (sadece AD300/400 için) veya dış montaj için ADEAEB (IP55) eklenmesi gerekmektedir (bütün üniteler için). Motor akımına göre bir kontrol paneliyle bir veya daha fazla ünite kontrol edilebilir. AG ve ACC hava perdelerinin kontrol edilmesi için ekstra kontrol paneli ADEAGD1 gerekmektedir. Kontrol paneliyle aynı zamanda gelişmiş bir BMS sistemine ADEA ile alışan herhangi bir Frico hava perdesi bağlama imkânı da vardır. CB22, kontrol kutusu Portier için. Üflemeyi 2 kademede, ısı çıkışını 2 kademede kontrol eder. CB22 elektrik ısıtmalı ünitelerde kullanılır. Birden fazla üniteyi kontrol edebilir. Maksimum giriş 10 A. IP44. CB20, kontrol kutusu Portier için. Üflemeyi 2 kademede kontrol eder. CB20 ısıtmasız ünitelerde kullanılır. Birden fazla üniteyi kontrol edebilir. Maksimum giriş 10 A. IP44. CB32N, kontrol kutusu AD E, AR200 E, AG E, AC Corinte E, SF E ve RD E içindir. Üflemeyi 3 kademede, ısı çıkışını 2 kademede kontrol eder. CB32N elektrik ısıtmalı ünitelerde kullanılır. Birden fazla üniteyi kontrol edebilir. Maksimum giriş 10 A. IP44. CB30N, kontrol kutusu AD A/W, AR200 A/W, AG A/W, AC Corinte W, SF W ve RD W için. Üflemeyi 3 kademede kontrol eder. CB30N ısıtmasız ve su ısıtmalı ünitelerde kullanılır. Birden fazla üniteyi kontrol edebilir. Maksimum giriş 10 A. IP44. ADSR54, kademesiz fan hızı kontrolü AD200/300/400 A/W için. Isıtmasız ve su ısıtmalı hava perdeleri için. (tek fazlı besleme 230 V-, maks 3 A). Rahatsız edici elektromanyetik gürültüye neden olmadan motoru kontrol eder. Harici bir 0-10 V sinyaliyle kontrol edilebilir. Maks. giriş 3 A, 230 V-. IP54. RTRD7, 5 kademeli fan hızı kontrolü AC500 ve AGI için. RTRD7 ile en iyi verimlilik için hava hızı 5 kademede ayarlanabilir. Hava hızı farklı dış koşullara uyum sağlayacak şekilde ayarlanır. Maks. giriş 7 A. IP21.

RTRD7

RTRD14

RTRDU7

RTRD 14, 5 kademeli fan hızı kontrolü AC500 ve AGI için. RTRD14 ile en iyi verimlilik için hava hızı 5 kademede ayarlanabilir. Hava hızı farklı dış koşullara uyum sağlayacak şekilde ayarlanır. Maks. giriş 14 A. IP21 . RTRDU7, 5 kademeli fan hızı kontrolü (yüksek/düşük hız) AC500 ve AGI için. RTRDU7 ile en iyi verimlilik için hava hızı 5 kademede ayarlanabilir. Kapı kapandığında fan, odayı sıcak tutmak için önceden ayarlanmış düşük hızda çalışır. Kapı açıldığında ise fan, farklı dış koşullara uyum sağlamak için önceden ayarlanmış bir yüksek hızda çalışır. Maks. giriş 7 A. IP21. MDC, zaman röleli manyetik kapı bağlantısı Kapı açıldığında hava perdesini çalıştırır veya düşük hızdan yüksek hıza geçer. Kapı kapandığında fan, önceden ayarlanan zamana göre çalışmaya devam eder (2 s – 10 dk). Fanın sürekli çalışıp durmasını önler ve özellikle sık sık açılan kapılar için uygundur. 3 değişken voltsuz kontaklar 10 A, 230 V-. Voltsuz işlemle aktive edilir. MDC’de bir MDCDC dahildir. IP44. MDCDC, manyetik kapı bağlantısı Kapı durumunu gösterir. Bir MDC’ye birden fazla kapı bağlıysa ekstra MDCDC kullanılır. IP44. AGB304, kapı bağlantısı Kapı açıldığında hava perdesini çalıştırır veya fan hızı kontrolünü aktive eder. Kapı kapandığında AGB304 hava perdesini durdurur veya fan hızı kontrolü aracılığıyla fan hızını değiştirir. Değişken kontak 4 A, 230 V-. IP44. 22003, 22004, asma tavan menfezi AD200/300/400 için. Özellikle hava perdesi bir asma tavana gömüldüğünde hava giriş menfezi olarak kullanılır. İki boyutta bulunur; 1192x192 mm ve 1515x192 mm. Renk: beyaz. ADPK1, asma kiti AD200/300/400 ve Portier için. AD gamının asma montajı için montaj kitidir. 2 asma bağlantısı, 1 metre uzunluk ve ikisi ünite ikisi tavan için olmak üzere 4 bağlantı taşıyıcısı vardır. Asma bağlantıları kabloların kapanması için beyaz plastik yüzeyle kaplanmıştır. Bağlantılar uzunluğun kısaltılması gerektiğinde kesilebilir. Uyarı! 2 metrelik AD üniteleri için 3 sabitleme noktası gerekmektedir. Renk: beyaz. AXP300, çarpma koruması AXP300 dikey hava perdesinin yanına, yere monte edilir. Böylece kamyonlar, alışveriş arabaları vb. tarafından çarpılmasını önler. Renk: gri metal. Portier

A

E

Hava perdesi Kontrol

X

X

ADEAOS

Dış ortam sensörü

X

X X

ADEAEB

Harici kontrol paneli

X

ADEAIB

Dahili kontrol paneli

X*¹

X*¹

ADEAIS

Harici oda termostatı

X

X

X

X

ADEAGD1

ADEAEB, BMS için extra kontrol paneli

CB20

Kontrol kutusu

CB22

Kontrol kutusu

CB30N

Kontrol kutusu

CB32N

Kontrol kutusu

ADSR54

Kademesiz fan hız kontrolü

RTRD7

5-kademeli fan hız kontrolü

RTRD14

5-kademeli fan hız kontrolü

RTRDU7 5-kademeli fan hız kontrolü *¹) Sadece AD300/400 için. *²) Bu ürünlerde ADEA kullanıldığında ADEAGD1 gerekir. *3) Maksimum giriş 3A.

E

W

X

X

X

X

22003

X

X

X

22004

X

X

X

AGB304

W

ADEA

A

MDC

AD 200/300/400

ADPK1

X

X

X

X

ADPF1

X

X

X

X

AXP300

Hava perdeleri - Thermozone® Aksesuarları ADPF

ADPK1

X

X

4x

2 x

X X*3

AD 200/300/400

E

X*3

MDC

MDCDC AGB304

19


Mini Katalog Hava Perdeleri

Uzmanlık Confiance Tasarım Asiantuntemus дизайн Kompetanse Trust Tillitкомпетентность CompeténciaKompetenz Vertrauen Zaufanie Confiança Estetyka Kompetencja

Design

信頼 доверие Competence 能力 Luotettavuus Competance Güven 設計

www.daikin.com.tr • 444 999 0

Profile for Daikin Türkiye

Frico Hava Perdeleri  

Frico’da daha iyi bir ortam iklimlendirmesi için enerji tasarruflu ürünler sunmaktan gurur duyuyoruz. Ürünlerimizde en önem verdiğimiz nokta...

Frico Hava Perdeleri  

Frico’da daha iyi bir ortam iklimlendirmesi için enerji tasarruflu ürünler sunmaktan gurur duyuyoruz. Ürünlerimizde en önem verdiğimiz nokta...

Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded