Page 116

Havuz nem alma santralleri

6Airfel AP serisi havuz nem alma santralleri kapalı yüzme havuzu bulunan mahallerde nem kontrolü için geliştirilmiş tak çalıştır prensibi ile çalışan paket bir üründür. 2.500 m3/h’den 15.000 m3/h debiye kadar olan kapasitelerde standart olarak imal edilmektedir. 7 tip olarak dizayn edilmiş olan standart cihazlar 45 mm kaya yünü dolgulu panellerden oluşur. Panellerin iç ve dış cidarları boyalı galvaniz sacdan mamüldür. Profiller toz boyalı alüminyum profilden mamüldür. Havuz mahalinde bulunan korozif etkilere karşı havanın geçtiği tüm yüzeyde kullanılan malzemeler korozyona dayanıklı olarak (toz boyalı, paslanmaz veya kataforez kaplı) kullanılmaktadır. Panellerin iç ve dış cidarları boyalı sac, profiller, damperler, filtre kasaları, kapama sacları toz boyalı, serpantinler epoksi lamelli ve bakır kollektörlüdür. Yoğuşma tavaları 304 paslanmaz sacdan mamüldür. Elektrik panosu ve otomasyon ekipmanları cihaz üzerindedir. Pano santral üzerinde gömme olarak yerleştirilmiş. Yüksek verimli scroll tip hermetik kompresörlü soğutma devresi mevcuttur. Heat Pipe sistemiyle çalışan kapalı devre ısı geri kazanım cihazı mevcuttur. Isı geri kazanım verimi %55’lere kadar çıkmaktadır.

Çalışma Senaryoları Üzerinde bulunan otomasyon sayesinde mevsim koşullarına göre ve yaz dönemi, kış dönemi, geri çalışması gibi senaryolarla otomatik olarak nem alma işlemi gerçekleşir.

Opsiyonel Aksesuarlar 1. Son Isıtıcı: Kış döneminde havayı, mahalin ısı kaybını da karşılamak amaçlı 35-40°C sıcaklıkta ortama üflemek gerekir. Bunun için standart olarak sulu tip ısıtıcı batarya kullanılmaktadır. Alternatif olarak 3 kademeli elektrikli ısıtcı kullanılabilir. 2. Son soğutucu: Yaz dönemlerinde nem ile sıcaklığın aynı anda çok yüksek olduğu bölgelerde bir günde nem kontrolü yapılabilse bile sıcaklık artabilmekte ve insanları rahatsız edecek seviyelere çıkabilmektedir. Buna göre öneri olarak bir harici soğutma grubundan beslenen bir son soğutucu ilave edilerek üfleme sıcaklığı düşürülebilir. Bu sayede konfor seviyeleri yakalanabilir. 3. Havuz suyu konderseri: Havuz suyunun ısıtılmasına katkı sağlamak ve soğutma çevrimi verimini arttırmak için kullanılan bir eşanjördür.

5

Profile for Daikin Türkiye

Daikin Mühendislik Sistemleri Katalogu  

Türk iklimlendirme sektörünün uzman ismi Airfel, kalitesini ve teknolojisini tüm dünyanın tanıdığı McQuay International, Hoval gibi lider ma...

Daikin Mühendislik Sistemleri Katalogu  

Türk iklimlendirme sektörünün uzman ismi Airfel, kalitesini ve teknolojisini tüm dünyanın tanıdığı McQuay International, Hoval gibi lider ma...

Advertisement