Page 1

Klimalar

Isıtma & Soğutma Duvar Tipi Ünite

w ww ww . dwa.idk ai ni k. ci no .m r .tr c o. tm

FTYN-GX


HER EV VE HER ODA İÇİN İnsanlar her gün yaşam kalitelerini daha da arttırmak için çaba sarfederler. Bu amaçla dengeli beslenme ve düzenli egzersizin yanı sıra k apalı or tamlarda konforlu bir iklimlendirme yapılması için en ideal çözümü ararlar. Evinizde dengeli bir hava temizleme ile kesinlik le vücudunuzun ve beyninizin performansı yükselecektir. Konut kullanımı için üretilen DAIKIN duvar tipi üniteler modern bir tasarıma ve yüksek bir enerji verimine sahiptir, oldukça sessiz çalışır ve oturma odanızda, mutfağınızda veya yatak odanızda tüm yıl boyunca gece gündüz konforlu bir ortam yaratır.

Daikin split klimalar en yüksek verimliliği ve yıl boyunca konforu bir klimada birleştirir

Bunu biliyor musunuz??? Isı pompası (Heat pump) olarak da bilinen klimalar kullandıkları enerjinin %75'ini yenilenebilir ve tükenmeyen bir kaynak olan havadan alır*. Isı pompalı cihazlar beklendiği üzere sistemi çalıştırmak için elektrik enerjisi kullanır, ancak her geçen gün bu elektriğin de büyük bir kısmı yenilenebilir enerji kaynaklarından (güneş enerjisi, rüzgar enerjisi, hidroelektrik enerji, biyokütle)

ortam sıcaklığı

üretilmeye başlanmıştır. Isı pompalı cihazlar verimi ısıtma için COP (Performans Katsayısı) ve soğutma için EER (Enerji Verimi Oranı)

enerji

değeri ile ölçülür. 

* AB hedefi COM (2008)/30

elektrik

ESNEK Duvar

KURULUM tipi

üniteler

İÇİN yüksek

KOMPAKT noktalara

TASARIM

takıldığından,

dekorasyon için yer kazandırır. İç ünitenin ön paneli oldukça düz bir tasarıma sahiptir, bu da ünitenin kolayca temizlenebilmesini sağlar. Daha detaylı bir temizlik için iç ünite paneli kolayca çıkartılabilir. Tüm

ürünler

ile

birlikte

standart

olarak

kullanımı

ko-

lay bir uzaktan kumanda verilir. Klimanızda herhangi bir hata

meydana

gelmesi

halinde

hata

kodunu

uzaktan

kumandanızdan okuyabilir ve uygun bir çözüm bulabilirsiniz. Dış ünite çatıya, terasa veya binanın dış duvarına monte edilebilir. Fan ve ısı eşanjörüne yapılan özel korozyon önleyici uygulama sayesinde dış üniteniz asit yağmurlarına ve tuz korozyonuna karşı dayanıklıdır. Ünitenin altına yerleştirilen paslanmaz çelik levha da ilave bir koruma sağlar.

Alüminyum


KOMPAKT VE DAYANIKLI BİR TASARIMA SAHİPTİR

FTYN duvar tipi üniteler evinize temiz ve konforlu bir hava sağlar. Konforunuzu daha da arttırmak için uzaktan kumandayı kullanarak çeşitli ayarlar arasında kolayca seçim yapabilirsiniz. Düşük sesli çalıştırma › İç ünite çok sessiz çalışır: üretilen ses seviyesi 25 dB(A) değerine kadar düşmektedir. Sizin ve komşularınızın rahatı için dış

ünitel-

erin ses seviyesi 50 dB(A) değerini geçmez.

Otomatik salınım› Otomatik salınım fonksiyonu homojen bir hava ve sıcaklık dağılımı sağlar. Geniş açılı hava üfleme özelliğine sahip hareketli üfleme kanatları sayesinde FTYN duvar tipi ünite tarafından üflenen hava, ünitenin bulunduğu yerden bağımsız olarak odanın en uzak noktasına dahi iletilir. Yatay kanatları elinizle kolayca ayarlayabilirsiniz.

Fan hızı› Üç farklı fan devri arasından seçim yapabilirsiniz: düşük, yüksek ve otomatik.

Nem alma programı› Özel bir nem alma programı ile odanızdaki nem seviyesi düşürülür ve bu işlem sırasında sıcaklıkta herhangi bir değişim

m e y -

dana gelmez.

Güçlü mod› Güçlü mod fonksiyonu 20 dakika boyunca maksimum hava hacmini kullanır, örneğin sıcak bir günde eve geldiğinizde odanın hızlı bir şekilde soğutulmasını istiyorsanız bu fonksiyonu kullanabilirsiniz. Bu işlemden sonra klima otomatik olarak orijinal ayarlarına döner.

Gece ayar modu› Timer açık konumdayken klima, sıcaklığı otomatik olarak ayarlayacaktır, daha konforlu bir şekilde uyumanızı sağlamak amacıyla odanın ani şekilde soğumasının veya ısınmasının önlenmesi için - soğutma sırasında ısı 0.5°C’lik kademelerle düşürülürken, ısıtma sırasında 2°C’lik kademelerle arttırılır.

TEMİZ HAVA KAYNAĞI

Kirli hava

Toz ve kokular titanyum apatit fotokatalitik hava temizleme filtresi tarafından giderilir ve daha temiz bir havanın sağlanması için bakteriler ve virüsler de yok edilir.

Titanyum apatit fotokatalitik hava temizleme filtresi: mikroskobik partikülleri hapseder, kokuları giderir ve hatta bakteri ve virüsleri yok eder.

Temiz hava Hava filtresi: Tozu giderir


Isıtma & Soğutma İÇ ÜNİTELER Soğutma Kapasitesi

nom.

Isıtma Kapasitesi

nom.

Çekline GÜç

Soğutma Isıtma

kW BTU kW BTU kW kW

nom. nom.

EER COP Yıllık Enerji Tüketimi Enerji Sınıfı Soğutma/Isıtma Kasa Renk Boyutlar Yükseklikxgenişlikxderinlik Ağırlık Hava debisi Soğutma Y/O/D/SSZ Isıtma Y/O/D/SSZ Ses basınç Soğutma Y/O/D/SSZ Seviyesi Isıtma Y/O/D/SSZ Soğutucu Akışkan Tip Boru bağlantıları Sıvı OD Gaz OD Drenaj OD Güç beslemesi Faz / Frekans / Gerilim

kWh

mm kg m³/min m³/min dBA dBA

FTYN25GX 2.50 8.530 2.85 9.724 0.770 0.780 3.25 3.65 385

FTYN35GX 3.27 11.157 3.68 12.556 1.020 1.020 3.21 3.61 510 A/A Beyaz 288x800x204 9

9.5/7.9/6.3/5.9 9.7/8.1/6.6/6.2 38/32/27/25 38/33/27/25

9.8/8.3/6.8/6.4 10.5/8.8/7.1/6.7 38/34/29/27 40/35/29/27 R-410A 6.35

mm mm mm Hz / V

9.52

12.7 18 1~ / 50 / 220-230-240

(1) Enerji sınıfı: A (en etkin) ile G (daha az etkin) arasında değişir (2) Yıllık enerji tüketimi: bir yıl içerisinde tam yükte (nominal koşullarda) 500 saatlik ortalama çalışma süresine dayalıdır Kapasite değerleri için test koşulları: Soğutma: İç ortam sıc. 27°C KT, 19,0°C YT; dış ortam sıc. 35°C KT, 24°C YT; eşdeğer boru uzunluğu: 5m Isıtma: İç ortam sıc. 20°C KT; dış ortam sıcaklığı 7°C KT, 6°C YT eşdeğer soğutucu akışkan borusu uzunluğu: 5m

Dış Üniteler Boyutlar Ağırlık Ses güç seviyesi Ses basınç seviyesi Kompresör Çalışma sıcaklık aralığı

RYN25GX

Soğutma Soğutma Isıtma Tip Soğutma Isıtma

Soğutucu Boru bağlantıları

Güç beslemesi

Yükseklik x Genişlik x Derinlik mm kg nom. dBA yüksek dBA yüksek dBA

RYN35GX 550x765x285

31

34 -

48 49

49 50 Hermetik kompresör

Ortam sıcaklığı Ortam sıcaklığı

Tip Boru uzunluğu max. Ek akışkan soğutucu şarjı Kot farkı IU - OU Faz / Frekans / Gerilim

min.~max. °CDB

10~46

min.~max. °CWB

OU - IU max.

İç ünite FTYN25-35GX

-10~24 R-410A 15 0.02 (10 m. üzerindeki boru uzunlukları için) 10 1~ / 50 / 220-230-240

m kg/m m Hz / V

Uzaktan kumanda ARC461A1

Daikin’ın klima, kompresör ve soğutucu akışkan üreticisi olarak pazardaki eşsiz konumu çevre konularıyla yakından ilgilenmesini sağlamıştır. Yıllar boyunca Daikin çevre üzerinde çok az etkisi olan ürünler üretme konusunda bir lider olma amacını taşımıştır. Bu zorluk çeşitli ürünlerin ekonomik tasarımını ve geliştirilmesini ve enerji korunması ve atık azaltılmasını kapsayan bir enerji yönetim sistemini gerektirmektedir.

Dış ünite RYN25-35GX

Bu broşür yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve Daikin Europe N.V.’yi bağlayıcı bir teklif niteliği taşımaz. Daikin Europe N.V. bu broşürün içeriğini bilgisi sınırları dahilinde derlemiştir. Burada belirtilen içeriğin, ürünlerin ve hizmetlerin belirli bir amaca uygunluğu, bütünlüğü, doğruluğu ve güvenilirliği ile ilgili açık veya dolaylı herhangi bir garanti verilmez. Teknik özellikler önceden uyarı yapılmaksızın değiştirilebilir. Daikin Europe N.V., bu broşürün kullanımı ve/veya yorumlanmasından doğan veya bununla ilişkili doğrudan yada dolaylı herhangi bir hasar için en geniş anlamıyla herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Tüm içeriğin telif hakkı Daikin Europe N.V.'ye aittir.

Daikin ürünlerinin dağıtıcısı:

Daikin Europe N.V., Klimalar (AC), Sıvı Soğutma Paketleri (LCP) ve Fan Isıtıcılı Üniteler (FC) için Eurovent Belgelendirme Programına katılmıştır; belgelendirilmiş modellerin onaylı bilgileri Eurovent Dizininde listelenmiştir. Multi üniteler, 2 iç üniteye kadar kombinasyonlar için Eurovent sertifikalıdır.

R1-15.08.11-001

Naamloze Vennootschap - Zandvoordestraat 300, B-8400 Oostende - Belçika - www.daikin.eu - BE 0412 120 336 - RPR Oostende

Daikin Sabit Hızlı Duvar Tipi FTYN-GX Klimalar  

HER EV VE HER ODA İÇİN İnsanlar her gün yaşam kalitelerini daha da arttırmak için çaba sarfederler. Bu amaçla dengeli beslenme ve düzenli eg...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you