Page 1

Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego

PRZEWODNIK STUDENTA PO NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ ABK | www.abk.univ.szczecin.pl | Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego pomaga studentom i absolwentom naszej uczelni w przygotowaniach do aktywnego i skutecznego wejścia na rynek pracy. Aby jeszcze sprawniej realizować swoje cele, w marcu 2011 r. uruchomiliśmy nową stronę internetową. Dzięki niej studenci i absolwenci będą mogli przeglądać aktualne oferty pracy, praktyk i staży i odpowiadać na nie. Również pracodawcy zakładając indywidualne konto, uzyskają możliwość samodzielnego zamieszczania ofert w serwisie. Aby w pełni korzystać z możliwości nowego serwisu, zapraszamy do zapoznania się z poniższymi wskazówkami.

Strona internetowa powstała w ramach projektu „UNIWERSYTET SZCZECIŃSKI Lider przyszłości” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

BUDOWA STRONY ź Adres strony www: ź Strona główna: ź Boczne menu:

ź

ź ź ź ź

abk.univ.szczecin.pl powitanie + aktualności szybka nawigacja po najważniejszych informacjach nt. ABK i zadań jakie realizuje - Aktualności: najnowsze i archiwalne informacje cenne dla studentów i absolwentów; również w formie kalendarza - O ABK US: informacje o Akademickim Biurze Karier i jego zadaniach - Projekty: szczegóły dotyczące projektów, które ABK realizuje lub w których bierze udział - Informatorium: czym jest i jak może pomóc studentom w budowaniu kariery; spis dostępnych na miejscu publikacji - Polecane strony: Lista stron polecanych poszukującym pracy i doświadczenia - Poradnik: cenne poradniki i wskazówki jak zdobyć pracę i nowe kwalifikacje - Uniwersytet Szczeciński: linki do stron głównych wydziałów naszej Uczelni i Rektoratu - Galeria: zdjęcia z ważnych wydarzeń organizowanych przez ABK - Kontakt: dane kontaktowe, mapka dojazdu i formularz kontaktowy dla zainteresowanych Górne menu: skróty do najważniejszych miejsc na stronie - Oferty Student/Absolwent: pełen zakres usług, oferowanych przez ABK US z podziałem na kategorie - Współpraca Pracodawcy: zaproszenie pracodawców do rejestracji i umieszczania ofert na stronie - Zaloguj się/Zarejestruj: panel do logowania i rejestracji Wyszukiwarka: ułatwia znalezienie potrzebnych informacji przeszukując zawartość www Newsletter: możliwość dopisania się/wypisania się z newslettera ABK Linki: polecane strony Skontaktuj się: 3 różne formy szybkiego kontaktu z ABK US str. 1/4


Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego

PRZEWODNIK STUDENTA PO NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ ABK | www.abk.univ.szczecin.pl |

Rejestracja w serwisie i logowanie Dzięki rejestracji konta na stronie ABK, student i absolwent US może przeglądać i aplikować na zamieszczone oferty pracy/praktyk/staży. Aby założyć konto studenta na stronie należy przejść do górnego menu i kliknąć zielone ZALOGUJ SiĘ. Na tej podstronie wybieramy opcję ZAREJESTRUJ SiĘ. Pojawiają się nowe pola do uzupełnienia. Ważne, aby uzupełnić je dokładnie i według wskazówek. Zakładając konto użytkownik wyraża jednocześnie zgodę na przetwarzanie swoich danych wyłącznie do potrzeb Akademickiego Biura Karier. Kto może się zarejestrować? System rejestracji przyjmuje tylko i wyłącznie studentów stacjonarnych US i absolwentów nie dłużej jak rok po ukończeniu edukacji. Dodatkowo studenci Wydziału Nauk o Ziemi i na Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia mogą zarejestrować się wyłącznie wysyłając e-mail do ABK, w treści umieszczając niezbędne dane i zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Po rejestracji Po kliknięciu ZAPISZ system sprawdzi czy jesteś studentem naszej uczelni (analizując podane w formularzu dane). Jeśli otrzyma z bazy danych potwierdzenie, na Twój adres e-mail przyjdzie link aktywacyjny do konta. Kliknij go aby móc dokończyć proces rejestracji. Logowanie się. Po aktywacji konta za pomocą Twojego loginu i hasła możesz zalogować się na stronie i przeglądać szczegóły zamieszczonych tam ofert. Pamiętaj, że hasło powinno być znane jedynie Tobie. Uniwersytet Szczeciński nigdy nie zwraca się do zarejestrowanych z prośbą o udostępnienie danych do logowania.

Zarządzanie swoim kontem

Po zalogowaniu istnieje możliwość edycji swoich danych w ograniczonym zakresie. Aktualizacji można dokonać w obrębie adresu e-mail i hasła. Jeśli użytkownik nie planuje już korzystać ze strony, może w tym miejscu również usunąć swoje konto.

str. 2/4


Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego

PRZEWODNIK STUDENTA PO NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ ABK | www.abk.univ.szczecin.pl |

Przeglądanie ofert i aplikowanie Po zalogowaniu użytkownika na stronie, zostaje on automatycznie przeniesiony do zakładki OFERTY STUDENT/ABSOLWENT, gdzie znajdują się cztery kategorie:

1. Oferty pracy, praktyk i staży - aktualne ogłoszenia z rynku pracy skierowane do studentów i absolwentów, które ABK US zbiera i umieszcza na stronie internetowej. Starsze oferty, których termin ważności minął, znajdują się w archiwum.

Oferty mogą dotyczyć pracy, stażu lub praktyki (typ). System nadaje każdej z nich indywidualny znak. Stanowisko określa pracodawca, a data dodania jest datą ukazania się oferty w serwisie. Każde ogłoszenie posiada swój termin ważności, po wygaśnięciu którego oferta zostaje przeniesiona do archiwum. Jeśli użytkownik jest zalogowany, może aplikować na tę ofertę załączając swoje dokumenty aplikacyjne.

2. Szkolenia, targi, konferencje - okazja do podniesienia swoich kwalifikacji i zdobycia nowych umiejętności. W tym miejscu umieszczamy informacje na temat wydarzeń, na których warto być i szkoleń, które pomogą młodym ludziom odnaleźć się na rynku pracy. 3. Doradztwo zawodowe - pomoc specjalisty dla szukających pracy lub potrzebujących pomocy w określeniu swojej ścieżki kariery. Oferujemy również pomoc w poprawnym tworzeniu dokumentów aplikacyjnych oraz przygotowujemy do rozmowy kwalifikacyjnej. 4. Informatorium - Bogaty zbiór książek i czasopism o tematyce związanej z rynkiem pracy i budowaniem kariery. Ze wszystkich publikacji będzie można już wkrótce nieodpłatnie skorzystać na miejscu w Akademickim Biurze Karier. str. 3/4


Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego

PRZEWODNIK STUDENTA PO NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ ABK | www.abk.univ.szczecin.pl |

Newsletter Zarówno zalogowani jak i niezalogowani mogą wyrazić chęć otrzymywania newslettera lub wypisać się z listy odbiorców. Wystarczy kliknąć w lewym menu „Zapisz się” a pojawi się dodatkowe okno z danymi do uzupełnienia. W zależności od tego co chcemy zrobić, klikamy po uzupełnieniu w odpowiedni przycisk. Newsletter przesyłany przez Akademickie Biuro Karier zawiera zawsze atrakcyjne informacje na temat możliwości podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych i zdobycia nowego doświadczenia.

FAQ - najczęściej zadawane pytania ź Dlaczego przy logowaniu pojawia się komunikat o błędzie?

Najczęstszym błędem jest niepoprawne wpisanie nr albumu lub daty urodzenia (wpisanej poprawnie z myślnikami). Istotne jest również imię, ponieważ i ono jest weryfikowane z bazą Uniwersytetu Szczecińskiego. Dokładnie sprawdź wszystkie te dane przed zgłoszeniem błędu do ABK. Inną przyczyną może być ograniczony dostęp dla studentów i absolwentów Wydziału Nauk o Ziemi i Wydziału Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia. W takim przypadku i w każdym innym należy wysłać e-mail do ABK z prośbą o zdalną rejestrację. ź Zniknęła oferta, na którą chciałam/-em aplikować. Gdzie jej szukać?

Oferty, których termin ważności minął, zostają przeniesione do archiwum. Jeśli i tam jej nie ma, oznacza to, że została ona usunięta przez pracodawcę lub pracownika ABK. ź Pracodawca nie odzywa się do mnie, mimo że aplikowałam/-em. Dlaczego?

Dokumenty załączone w procesie aplikacji są w pierwszej kolejności wysyłane do Akademickiego Biura Karier w celu sprawdzenia ich kompletności i poprawności. Jeśli pojawią się w nich błędy, pracownik ABK odsyła swoje uwagi e-mailem do aplikującego z poleceniem korekty. Poprawnie skonstruowane dokumenty są przesyłane do pracodawcy, który już we własnym zakresie kontaktuje się z wybranymi osobami. Jeśli osoba aplikująca nie otrzymała żadnej informacji zwrotnej, oznacza to że jej dokumenty zostały poprawnie przygotowane, przesłane do pracodawcy, a ten albo nie ukończył jeszcze procesu rekrutacji, albo ukończył go z wynikiem negatywnym dla aplikanta, jednocześnie nie informując go o tym.

str. 4/4

Przewodnik po stronie www dla studenta  

Prewodnik po stronie internetwoej Akademickiego Biura Karier Uniwersytetu Szczecińskiego.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you