Page 1

1/2012

AIESEC

Trnava Newsletter


Obsah Príhovor prezidentky 3 Voľby 4-5 Naši stážisti 6 Konferencie 7 NDK 2012 8 Partneri 9


Príhovor prezidentky

Milí čitatelia! Vítame Vás na stránkach nášho – vášho newsleTTra lokálnej pobočky AIESEC Trnava. Hoci je ešte len február, na pobočke sa toho stihlo veľa udiať. V januári sme si oficiálne zvolili novú prezidentku lokálnej pobočky. Renáta Matulová tak prevezme žezlo spolu so svojou novozvolenou výkonnou radou začiatkom apríla. Do jej budúceho funkčného obdobia jej želáme veľa zdaru a inšpiratívnych nápadov. Dovtedy nás ale ešte stále čaká kopec práce... Na čo sa môžete tešiť? Na pobočke sa práve pripravujú kampane na nábor nových členov ale aj potencionálnych stážistov. Okrem kampaní pre vás pri-pravujeme aj „zápisky“ našich stážistov či international večery. Viac neprezradíme, nechajte sa prekvapiť! :)

Taktiež náš čaká aj národná konferencia pre funkčné oblasti NTC 2012, ktorej organizátormi je tohto roku práve lokálna pobočka AIESEC Trnava. Touto cestou chceme vyjadriť veľkú vďaku všetkým podporovateľom projektu ako aj skvelému organizačnému tímu. Ďalším významným podujatím najbližších mesiacov sú samozrejme Národné Dni Kariéry, ktoré pre Vás každoročne pripravuje okrem úžasného NDK tímu aj celé AIESEC Slovensko. Ak ste ešte o Národných Dňoch Kariéry nepočuli – kliknite na : www.ndk.sk. Samozrejme všetky potrebné informácie o činnosti AIESEC nájdete na www.aiesec.sk/tt ako aj na našej facebook fanpage AIESEC Trnava. Na úplný záver sa chcem poďakovať skvelému tímu AIESEC Trnava, ktorý odvádzal a aj odvádza výnimočnh ú prácu. Ďakujem – som na VÁS HRDÁ.

3


Voľby prezidentky AIESEC Trnava 2012/2013

Som hrdá na to, že budem viesť pobočku a ľudí v AIESEC Trnava počas obdobia 2012/2013. Už teraz sa teším :)

Súčasná prezidentka Anička Melničeková so svojou nástupkyňou Renátkou Matulovou-

4

Gratulujeme!


Voľby do výkonnej rady

Jana Benková - Viceprezidentka pre prichádzajáci Global Community Development Programme Alexandra Džuganová - Viceprezidentka pre Public Relations

Peter Kocian . Viceprezident pre prichádzajúci Global Internship Programme

Alena Mrvišová - Viceprezidentka pre financie

5


Naši stážisti

Prostredníctvom národného projektu AIESEC deťom k nám 11.1. priletel stážista z Brazílie Igor Azambuja. Igor momentálne pôsobí v detskom domove vo Veľkom Mederi, kde vyučuje angličtinu. V blízkej dobe očakávame aj ďalších dvoch stážistov pre tento projekt. Zavíta k nám Theresa z Mexika, ktorá bude vyučovať angličtinu v detskom domove v Piešťanoch a Juan, tiež z Mexika, ktorý bude rozvíjať anglický jazyk u detí z detského domova v Seredi.

People here are friendly and the orphanage are doing everything for me to be well accommodated.

Partneri projektu:

V tíme odchádzajúcich stáží už pracuje 6 ľudí. Vďaka nim sme teraz pomohli trom stážistkám zo Slovenska splniť si svoj sen a vycestovať do zahraničia. Jedna si za svoju cieľovú destináciu vybrala Nemecko, druhá Poľsko a tretia bude pracovať v portugalskom Porte. Okrem toho tento tím, spolu s komunikačným tímom, pracuje na niekoľkých kampaniach. Ak stále váhate nad stážou, prečítajte si sériu článkov, ktoré píśe Filip Valušiak v spolupráci so stážistami, ktorí sa už vrátili na Slovensko.

6


Konferencie

Lead 26.-29.1. Hotel Satel, Poprad

Členovia našej pobočky sa koncom januára zúčastnili národnej konferencie Lead, ktorá sa konala v Poprade. Okrem zaujímavého programu a tréningov od spoločnosti Procter & Gamble, sme volili nového prezidenta AIESEC Slovensko. Zástupcovia všetkých pobočiek na Slovensku zvolili mladú slečnu z Ruska - Nadin Anikieva. Tá už rok pôsobí na národnej pobočke v Českej republike a v konkurencii ďalších troch kandidátov sa stala novou prezidentkou AIESEC Slovensko pre obdobie 2012/2013. Gratulujeme! Okrem toho, sme dali hlas dôvery niekoľkým kandidátom, ktorí sa rozhodli stať členmi výkonnej rady AIESEC Slovensko. Medzi nimi bola aj naša súčasná prezidentka Anička Melničeková, ktorej držíme palce pri ďalsom výberovom procese.

National Takeover Cottage 2012 Táto konferencia sa uskutoční 10. - 12.2. 2012 v penzióne Iveta v Radave. Ale prečo o nej hovoríme, keď sa ešte nekonala? Pretože jej tohtorčoným organizátorom je AIESEC Trnava. Táto konferencia je určená pre súčasné a novozvolené výkonné rady. Očakávame približne 80 delegátov z celého Slovenska. Organizačný tím vedie Barbora Prostredná. Za komunikáciu je zodpovedná Saška Džuganová, logistiku a cathering Janka Benková, vzťahy s firemným sektorom - Janka Fridrichová a financie Katka Treflíková. Na konferenciu sa už veľmi tešíme a v ďalšom čísle prinesieme viac info :)

7


9

NewsleTTer 1/2012  

NewsleTTer AIESEC Trnava - alebo co vsetko sa na nasej pobocke udialo za mesiac januar.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you