Page 1

Záverečná správa konferencie

alents of

Tomorrow

9. mája 2014 Centrum Vedecko-Technických Informácií SR, Bratislava

Powered by


Obsah Predhovor..........................................................................................3 O konferencii.....................................................................................4 Program............................................................................................5 Kampaň.............................................................................................6 Občerstvenie.....................................................................................7 Delegáti............................................................................................8 O organizátorovi................................................................................9 Organizačný tím...............................................................................10 Galéria............................................................................................11 Partneri...........................................................................................12

2

alents of

Tomorrow

Talents of Tomorrow 2014 9. mája 2014 | CVTI SR


Predhovor Vážení partneri, pozvaní hostia a účastníci konferencie Talents of Tomorrow 2014 Dostáva sa k Vám záverečná správa z podujatia Talents of Tomorrow 2014. Ešte raz by som sa Vám v mene celého organizačného tímu chcela poďakovať za to, že ste prijali naše pozvanie. Práve vďaka Vám mala samotná konferencia veľmi pozitívne ohlasy. Tento rok prešla konferencia Talents of Tomorrow zmenami, aby sme čo najlepšie vedeli vyhovieť študentom, pre ktorých je určená. Najväčšou zmenou bolo skrátenie podujatia z dvoch dní na jeden. Lucia Mariničová Podobne ako po minulé roky sme sa však snažili manažérka konferencie vybrať to najlepšie z najlepšieho, aby sme naplnili očakávania. Preto cieľom konferencie tento rok bolo pripraviť končiacich študentov a čerstvých absolventov na to, čo ich čaká na pracovnom trhu formou workshopov a prednášok od našich hostí. Zameriavali sme sa najmä na to, aby študenti zistili v čom sú dobrí, ako sa vedia odlíšiť od ostatných a ako im to vie pomôcť pri hľadaní práce. Ako som už spomínala, tak konferencia mala veľmi pozitívne ohlasy a to aj vďaka organizačnému tímu, ktorý odviedol skvelú prácu a touto formou by som sa aj im chcela poďakovať. Pevne verím, že budúci ročník bude len a len úspešnejší a tiež dúfam, že spoločná spolupráca bude narastať.

alents of

Tomorrow

Talents of Tomorrow 2014 9. mája 2014 | CVTI SR

3


O konferencii Talents of Tomorrow je konferencia zameraná na študentov vysokých škôl, najmä študentov 3. až 5. ročníka.

pracovnou ponukou práve v ich spoločnosti, a získať tak konkurenčnú výhodu.

Cieľom konceptu konferencie je spojiť mladých talentovaných ľudí, s firemným sektorom, hľadajúcim nových ambicióznych zamestnancov do svojej spoločnosti práve z radov týchto účastníkov. Pre účastníkov je cieľom spoznať svoje silné stránky získať motiváciu, prehľad, naučiť sa pripraviť správny životopis a vedieť sa pripraviť na interview, assessment centrum, a tak predať seba na pracovnom trhu.

Obsahom podujatia sú prednášky, workshopy, tréningy, case studies, prezentácie spoločností, priestor na networking dinner, moderovaná diskusia a priame spojenie účastníkov konferencie s prítomnými zástupcami firemného sektora.

Pre spoločnosti je cieľom konferencie získať prehľad súčasných študentoch, ktorí vstupujú na pracovný trh, vedieť ich zaujať a pracovať s nimi a samozrejme nájsť a osloviť tých najlepších

4

alents of

Tomorrow

Ročník 2014, v poradí už siedmy ročník konferencie, sa uskutočnil v priestoroch Centra vedecko technických informácií Slovenskej republiky, Lamačská cesta 8, v Bratislave dňa 9. mája 2014 od 10:00. Viac na stránke: www.talents.sk

Talents of Tomorrow 2014 9. mája 2014 | CVTI SR


Program 10:30 - 11:30 | V čom som dobrý

(Ivan Valach z Maxman Consultants) tréning: budovanie osobnej vízie, kde sa vidíš o 5 rokov? 11:45 - 13:30 | Balance Management (Anna Melničeková, trénerka v Excellent Training) tréning: osobnostný test na základe prideľovania farieb k atribútom, s ktorým zistíš, na akú prácu sa hodíš 14:30 - 15:30 | Be Smart (Jozef Vodička, CEO start-upu TrashOut) prednáška: čo Ťa čaká na trhu práce, požiadavky firiem, ako sa odlíšiť a predať svoj talent 15:30 - 17:00 | Ako úspešne zahrať sám seba (Juraj Hudcovský, Tím rozvoja a vzdelávania ľudských zdrojov v spoločnosti ZSE) workshop: poučenie pre úspech na assessment centrách, ako byť dobrým hercom a zároveň sám sebou)

17:30 - 19:00 | Networking dinner Programom nás prevádzal moderátor Silvio Michal

alents of

Tomorrow

Talents of Tomorrow 2014 9. mája 2014 | CVTI SR

5


Kampaň Ročník 2014 konferencie Talents of Tomorrow zaznamenal zmenu vo vizuálnej identite. Bolo mierne upravené dlhé (plné) logo konferencie a tiež vytvorená verzia krátkeho loga (vľavo). Farebná kombinácia zostala rovnaká ako po minulé roky: zelená a žltá. Rovnako bol vytvorený manuál k vizuálnej identite, ktorý definuje základné pravidlá pre vytváranie grafiky a propagačných materiálov. Tento rok bolo heslom konferencie „Ukáž svoj talent“. Kampaň prebiehala formou roadshow, tím Talents of Tomorrow (ToT) navšívil vysoké školy v Bratislave a informoval študentov o možnosti zúčastniť sa konferencie. Všetky dôležité informácie im boli odprezentované a tiež im tím ToT poskytol letáky s bližšími informáciami a kontaktom na webstánku konferencie. Študentom, ktorí už v minulosti mali záujem o aktivity AIESEC, rozposlal tím ToT informačný mail s priamym odkazom na registáciu. Jednalo sa najmä o účastníkov minulých ročníkov Národných dní kariéry a Slovakia Youth to Business Forum. alents | 2014 of Tomorrow

9. mája Centrum Vedecko Technických Informácií SR

6

alents of

Tomorrow

Najvyužívanejšou formou kampane bola Facebook fan page a Facebook event konferencie, kde tím ToT pravidelne uvádzal aktuality z príprav konferencie a novinky ohľadom zúčastnených firiem a hostí.

Talents of Tomorrow 2014 9. mája 2014 | CVTI SR


Občerstvenie Účastníkom konferencie sme sa snažili poskytnúť, čo najlepšiu podporu, aby si z programu odniesli čo najviac, preto sme sa po celý deň starali o ich pitný režim, či už minerálkami počas celého trvania konferencie, alebo inými nealko nápojmi počas prestávok. Obed pre nás poskytla priamo na mieste firma AUVICO. Delegáti mali možnosť vybrať si na obed mäsité, alebo vegetariánske jedlo.

Počas networking dinner - večere s priestorom zoznamovať sa s ostatnými delegátmi a hosťami pre nás poskytla chutné bagety, croissanty a pagáče firma SQUEEZE.

alents of

Tomorrow

Talents of Tomorrow 2014 9. mája 2014 | CVTI SR

7


Delegáti V roku 2014 sa konferencie Talents of Tomorrow (ToT) zúčastnilo 13 ľudí. Zaznamenali sme výrazný pokles v účasti oproti minulému roku, aj napriek tomu, že účastníci program aj celkovo konferenciu hodnotili kladne. Tím ToT túto situáciu pripisuje najmä nevhodnému dátumu konferencie. Budúci ročník preto bude musieť konferencia prejsť zmenami termínov, aj propagácie.

Univerzity Slovenská technická univerzita v Bratislave Univerzita Komenského v Bratislave UKF v Nitre University of Essex Ekonomická Univerzita v Bratislave Paneurópska vysoká škola

Zameranie technické ekonomické spoločenskovedné

8

alents of

Tomorrow

Talents of Tomorrow 2014 9. mája 2014 | CVTI SR


O organizátorovi Organizátorom konferencie Talents of Tomorrow je AIESEC. AIESEC je najväčia študentmi riadená organizácia na svete. Pôsobí vo vyše 111 krajinách už viac ako 60 rokov. Našou víziou je naplnenie ľudského potenciálu. Prostredníctvom vychovávania lídrov z mladých ľudí vytvárame pozitívne zmeny v spoločnosti.

členský program

líderská skúsenosť

alents of

Tomorrow

AIESEC poskytuje pre študentov a absolventov vysokých škôl možnosť integrovanej skúsenosti sebarozvoja, ktorá sa skladá z príležitostí viesť tím, medzinárodných stáží a začlenenia sa do globálneho prostredia podporujúceho vzdelávanie. Našu víziu naplnenia ľudského potenciálu napĺňame prostredníctvom našich programov:

kultúrne stáže

Talents of Tomorrow 2014 9. mája 2014 | CVTI SR

profesionálne stáže

9


Organizačný tím

Zľava doprava: Barnabáš Niňaj | Propagácia a vzťahy s verejnosťou Miriam Leczová | Vzťahy s účastníkmi a financie Michal Lubelec | Vedúci organizačného tímu Andrej Chmura | Vzťahy s partnermi Lucia Mariničová | Manažérka konferencie Tomáš Klačan | Materiálna podpora konferencie

10

alents of

Tomorrow

Talents of Tomorrow 2014 9. mája 2014 | CVTI SR


Galéria

Fotogalériu nájdete na našej stránke www.talents.sk, alebo na našej facebook fanpage www.facebook.com/sktalents

alents of

Tomorrow

Talents of Tomorrow 2014 9. mája 2014 | CVTI SR

11


Partneri Organizรกtor

Partneri

Mediรกlni partneri

Podporovatelia

12

alents of

Tomorrow

Talents of Tomorrow 2014 9. mรกja 2014 | CVTI SR

Talents of Tomorrow 2014 Final Report  

Záverečná správa konferencie Talents of Tomorrow 2014.

Talents of Tomorrow 2014 Final Report  

Záverečná správa konferencie Talents of Tomorrow 2014.

Advertisement