Page 1

YAZAR:AHMET GÖKBULUT KAPAK : ABDULKADİR ÖCAL


cilt iki (2) Sabri,artık bunun büyülü bir defter olduğunu anlamış ve kendisinin ülke için gönderilen,büyük bir kurtarıcı... Belki de bir TANRI olduğunu düşünmektedir!Bu defterin kuralları,ve isimlerin yazılmasından sonra gerçekleşen olaylar…Bunlar kanıtlıyor ki,ÖLÜM DEFTERİ gerçek… Sabri tüm bunları düşünürken,Ryuk gülümser… ve: -Hadi bakalım,madem bu kadar heveslisin,neler yapabileceğini göster,Sabri. -Hiç endişen olmasın Ryuk,ilk başta korktum ama sen benim Ölüm Meleğimsin ve ben de Sabri’yim.Ülkenin aramış olduğu kurtarıcı geldi!İlk önce Gabe Newell’den başlayacağım ve daha sonra teker teker bu dünyanın pis bir yer olmasında emeği geçen herkesi tek tek bitireceğim.Hepsi kalp krizinden ölecek,ne karagaşa ama!Tüm ülke tonla pisliğin neden bir anda kalp krizinden gittiğini konuşacak,ve Kurtarıcı Agun Efsanesi yayılacak!Ve ben,”Agun” tüm kötülüklere dur deyip,pilavı bol ve tertemiz bir dünya yaratacağım… -Vaaay,sen her şeyi önceden düşünmüş gibisin ha Sabri? -Endişelenme,Ryuk…Şimdi başlamak üzereyim. Sabri defteri çıkarır ve bir internet uzmanı olduğu için tüm suçlu bilgilerine ulaşır ve teker teker işlerini bitirir.Bir günde 50 ağır mahkum kalp krizinden ölmüştür! Bu konu hemen Türkiye Emniyetinde tarışılmaya başlamıştır.Amirler ve müdürler konu hakkında tartışırken bir kişi atılır!


-Neden olaya R bakmıyor? Bir anda herkes suspus olur,herkes şaşkınlık içinde ağzı açık beklemektedir.Emniyet’e yeni katılan genç bir amir olan Emre, yanındaki ekip arkadaşına sorar, -Hey,”R” de kim? -Doğru ya sen EGM’e yeni katıldın.”R” tüm davaların üstesinden gelen bir dedektiftir.Ona genellikle Rıza Baba derler.R takısı da bu yüzden olmalı.. derken, Elinde laptoplu,garip giyimli bir kişi: -“R” davayı aldı bile. Ortalıktan ha,hu gibi sesler yükselirken,Emre bu sefer: -Bu kişi de kim? Der,yanındaki ekip arkadaşı cevaplar. -İsmi Watari,Japon ve R ile bağlantı kurabilen tek kişi. -Vay canına… Watari denilen kişi laptopu açar ve sadece görüntüde garip bir font ile “R” yazılmıştır ve meşhur R konuşmaya başlar. “Sevgili EGM üyeleri ve Türkiye’nin başarı polisleri.Yaşanan olaylar gerçekten ilginç ve herkesin bakmak isteyeceği bir dava.Bu yüzden olaya el atıyorum,bu günden sonra dava kapanana kadar her gün içerisinde EGM Binasında toplanıp,bu ölümlerin nedenini araştıran Özel Tim olacağız,herkese başarılar.” EGM’de tüm bu olaylar yaşanırken,Agun.Yani Sabri,internette bir çok suçlu daha bulmuştu ve defterin iki yeni özelliğini daha keşfetti. “Bir kişinin ismi yazıldıktan sonra 40 saniye içinde ölüm nedeni de yazılırsa,o gerçeklişir.” “Bir kişinin ismi yazılır ve ölmeden önce ne yapması gerektiği (örn:bir intihar mektubu bıraksın.) yazılırsa,o kişi ölmeden önce onu yapar.Tabii ki yazılan şey hakkında bilgisi varsa.”


Sabri defteri alır ve bir isim ekler:GABE NEWELL! Bunu gören Ryuk, -Sadece kötülerle mücadele etmek için bunu kullanacağını sanıyordum… -Zaten öyle yapıyorum. “Gabe Newell,3 Temmuz 2013 günü,3 en uğursuz sayıdır,elma yer misiniz? Diye bir intihar mektubu bırakır ve belirsiz bir şekilde cesedi kayıp olacak şekilde saat 3:03’da ölür.” Ve 3 Temmuz,son dakika haberleri…”Gaben intihar mektubu bıraktıktan sonra ortadan kayboldu…” Sabri: -Yavaş yavaş amacıma ulaşacağım,kötülerin ve zulmün olmadığı bir dünya yaratıp onu yöneteceğim!Kendi dünyamın tanrısı olacağım. Der ve büyük bir kahkaha patlatır… EGM’de ise “R” ve Özel Tim’i bu işi çözmeye çalışmaktadır,ve o an EGM’e bir telefon gelir.Watari,elinde telefonla odaya ani bir giriş yapar ve arayan kişi kendisinin AGUN isimli bir kişi olduğunu iddia ediyor ve bu ani ölümlere alakası olabilir!Telefonu “R”ye götürüyorum,burada bekleyin der ve laptoptaki yayın kapanır.Yaklaşık 20 dakika sonra yayın açılır ve Watari belirir,yanında da yüzü belli olmayan bir kişi vardır.R! R telefonu alır.. -Alo! -İyi dinleyin.Ben AGUN.Size yollanacak kasedi 10 dakika içinde KANAL3 de yayınlamazsanız,tam 3000 polisinizi öldürürüm. Telefon kapanır,aynı anda yayın da kapanır ve Watari EGM’e döner.Paketler EGMe ulaşmıştır.Hemen KANAL3te yayınlanır.


“Ben AGUN.Hepiniz bu ani ölümleri merak ediyor,ve sebebini araştırıyorsunuz.Ama üzgünüm,bu ölümler devam edecek.Ben size suçun olmadığı bir dünya vaat ediyorum.Polis ise benim peşimde.Bu saçmalıktan başka bir şey değildir.Yakında…Çok yakında güzel bir dünya ile geri döneceğim.İyi akşamlar. -AGUN”


devam edecek ...


2013,AGUN YAYINLARI

Sabri ile Death Note sayı 2  

Sabri ile Death Note sayı 2 agunhead

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you