Page 1

TMMPRESS BAKIM ONARIM DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Mobil cihazlar ile kataloğu görüntüleyin.


biz kimiz? TMM PRESS, 2014 yılında H. Mehmet Oral tarafından Bursa’da kurulmuş olup, alanında uzman bir şirkettir. Kuruluşumuz, sektörde 10 yıldan fazla deneyime sahip uzmanları ile bugün bir çok sanayi kuruluşun makine ve teçhizatının bakım onarım yürütme ve danışmanlık faaliyetlerini işletmemizin 2000 m2’lik alanında gerçekleştirmektedir.

vizyonumuz

Küreselleşen dünyanın ihtiyaç duyduğu teknolojiye ayak uyduran, gelişime ve değişime açık, paydaşlarının parçası olmaktan gurur duyan ve faaliyet alanında nitelikli teknik iş gücü nedeni ile tercih edilen önder bir işletme olmaktır.

misyonumuz Makine Bakım Onarım ve Danışmanlık sektörünün ihtiyacı olan hizmetleri; optimum çözümleri kendi insan kaynakları ve finansal olanaklarıyla çözmek suretiyle; Otomotiv, beyaz eşya ana ve yan sanayisine mühendislik ve ölçme teknolojilerini kullanarak kaliteyi en üst seviyede tutarak hizmet vermek, rekabetçi sistemler sağlayan ve paydaşlarına güven veren çözüm odaklı bir işletme olmaktır.

temel değerlerimiz • • • • • •

Uzmanlık Müşteri Odaklılık Takım Çalışması Sürekli İyileştirme ve İleri Teknoloji İş ve İş sağlığı Güvenliği Maliyetlendirme Bilinci

işletmemizin amaç ve faliyetleri

İşimize duyduğumuz saygı, çalışmalarımızdaki titizlik, müşterilerimize en iyi hizmeti verebilmek, kaliteli ve sağlam iş çıkarabilmek temel prensiplerimizdendir. Halihazırda ise Bursa, Kocaeli, İstanbul, İzmir, Eskişehir, Ankara, Bolu, Sakarya, Manisa sanayisinin güçlü kuruluşlarına çözüm ortağı olmaktayız.

kalite politikamız Günümüzde bakım birimleri, tedarik zincirinin yaşamsal bir parçasıdır. Firmamız da kalite yönetim sistemini en üst düzeye ulaştırmak için çeşitli hususlar doğrultusunda politikasını belirlemiştir. Hizmet politikasını en üst düzeyde tutarak ve teslim süresinde uyumlu olarak müşteri memnuniyetini sağlamak, Uzman kadrosuyla deneyimini harmanlayarak iş süreçlerindeki riskleri en aza indirmek, Müşteri memnuniyetini sağlayarak her zaman tercih edilen bir firma olmak, Belirlediğimiz hedeflerimize ulaşmak için belirlediğimiz kalite yönetim sistemi kurallarına uyarak sistemimizi daima iyileştirmektir. www.tmmpress.com


ne yapıyoruz? Pres de-montaj ve montaj faaliyetleri uygulama ve yürütme, Mevcut makine revizyon faaliyetleri, Pro aktif bakım faaliyetleri, Kestirimci bakım faaliyetleri, Periyodik bakım faaliyetleri, (aylık, 3 aylık, 6 aylık ve yıllık dönemler ile), Makine ve teçhizat kurulum faaliyetlerini gerçekleştiren kurum ve kişileri denetleme görevi, (EN691-EN692 standartlarına göre), Makine ekipmanları satışı, (Aşırı yük koruma sistemleri, Tonaj ölçümü, eksantrik pres tonaj montörleri, Şok izolatörleri, Sızdırmazlık ekipmanları, Sprey yağlama sistemleri ve Pres yağlama sistemleri).

bu hizmetleri

niçin bizden almalısınız?

• Planlanmamış bakım onarım süreçleri sonunda oluşabilecek zamansız arızalar sebepli üretim aksaklıklarının engellenmesi, • Bu tür durumlarda oluşabilecek yüksek maliyetlerin kontrol altına alınması, minimize edilmesi, • Mevcut makine ve teçhizatın kullanım ömrünün uzatılarak yatırım maliyetlerinin azaltılması, • Bakım ve onarımı yapılmış makine ve teçhizatlar ile üretimde bulunan kalıpların ömrünün uzun olması ve kalıplardan çıkan parçaların kalitesinin korunması / yüksek kaliteli çalışma avantajı, • Ürün kalitesine katkıda bulunmak, • Üretimin sürekliliğini sağlamak, • Tesisin ömrünü artırmak, • Meydana gelebilecek teknik sorunları planlı bakımlarla minimize etmek, • Üretim sürecinin verimliliğini artırmayı ve maliyetleri yükselten etkilerin oluşmasını engellemeyi amaçlamaktır.

yönetim sistemi politikamız İşletmemiz; Makine Bakım Onarım, Montaj ve danışmanlık hizmetlerinde ulusal düzeyde güvenilir ve rekabetçi olmayı, hizmet sunumunda en yeni teknolojiyi kullanarak çalışanların hedef bütünlüğü içerisinde insan değerini ön planda tutarak, verimliliği en üst düzeye çıkarmayı ve bu amaçla tüm faaliyet alanı süreçlerine hakim olmayı benimsemiştir.

Misyon ve Vizyonumuzu destekleyen, • • • • • •

Müşteriler tarafında devamlı olarak tercih edilen (kurumsal-markalaşmış) bir işletme olmak, Yenilikçi teknolojilere açık olmak, İşletme faaliyetlerinin etkinliğini ve verimliliğini sürekli iyileştirmek ve artırmak, Çevreyi koruma bilinci içerisinde kirlenmeyi önlemek ve atıkları en aza indirmek, Çalışanların çevre, iş sağlığı ve güvenliği bilincini artırmak, İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili riskleri kontrol altına almak ve en aza indirmek fikirleriyle hareket etmekteyiz. www.tmmpress.com


makine parkımız, ekipmanlarımız CNC Dik işlem CNC Dik işlem Torna Loadcell Termal Kamera Hassas Su Terazisi Kumpas Kumpas

ANAYAK ANAYAK TEZSAN Autocell SKF BOSCH Mitutoyo Mitutoyo

2200x800x700 mm 1100x600x500 mm Ø150X1000 mm 4X250 Ton

Lazer Metre Komparatör Lazer Distomat Pimetre Pimetre Pimetre Pimetre Hidrolik Somun Sıkıcı Hidrolik Pompa Hidrolik Kriko Hidrolik Kriko

BOSCH Mitutoyo DeWalt

40 mt 25 mm

1000 mm 600 mm 1000 mm

20-300 mm 300-700 mm 700-1100 mm 1500-1900 mm Ø400 mm 1400 bar 2X50 Ton 2X25 Ton

www.tmmpress.com


www.tmmpress.com


distribütör-bayiliklerimiz & çözüm ortaklarımız

İkinci El Makine Satışı 2. El makinelerde uzun senelerin uluslararası ticaretçisi, işbirlikçimiz Goedicke projelerde yer almamıza olanak verdi. Kullanılmış makinelerinizin saklama koşullarına özellikle dikkat eden Goedicke; Makinelerinizi iyi bir şekilde muhafaza eder ve çalışmaya hazırlar. Bu sayede yeni makinelerin aksine, cihazlarınız hassasiyet ve işlevsellik açısından rekabet edebiliyorlarken, çok daha hızlı ve daha elverişli koşullarda çalışmasına imkan tanınır.

Yaptığımız tüm işlerde Chesterton marka sızdırmazklık ürünlerini kullanıyoruz.

Titreşim takozu denince ilk akla gelen lastik takozlar en fazla %10 - %15 gibi titreşim izolasyonu sağladığı gibi sistemlerin ağırlık ve uyguladığı kuvvet ile zamanla bu kısıtlı özelliğinide yitirerek iş görmez duruma gelir. Vibro/Dynamics marka ürünlerimiz ile %80 ile %99 arasında titreşim izolasyonu sağlayarak makine arızalarını yok etmek ve fabrikanızı koruma altına almaktır. Ürünlerimiz, Hidrolik pres, eksantrik pres, şahmerdan, dövme presler, yatay ve dikey işleme merkezleri, punch, abkant, makas, ısıtma ve soğutma grupları, kompresörler, etiket dokuma, kumaş dokuma, tela dokuma makineleri, elekler, vibrasyonlu çapak alma makineleri, hassas ölçüm cihazları gibi vibrasyon üreten veya vibrasyondan korunması gereken aklınıza gelebilecek herhangi bir sisteme uygulanabilir.


CNC Takım İzleme & Proses Kontrol Sistemleri -Takımı etkileyen dinamik yüklerin ölçümü -Doğru açı ve hızın bulunması için anlık takip imkanı -Doğru yağ kullanımı üzerine ölçümler -Parça kökenli değişimlerin izlenmesi -Arızi hataların anlık tespiti -%100 Parça denetimi -Sinyal analizi ile makina ve takıma dair diagnoz imkanı -Elektrik tasarrufuna katkı -İstatistiksel analiz ile yönetilebilir hale gelen süreçler -Uzaktan süreç izleme imkanı -Geçmiş sinyaller ve hata kayıtları ile zaman içinde karşılaştırma imkanı -Takım izleme sistemleri etkin kullanıldığında üretim sürecini izlenebilir hale getirir -Bu sayede takımlarda meydana gelecek arızaların önüne geçilmesine yardımcı olur -Bakım maliyetlerini azaltır, Makine arızalarını azaltır -Aşırı gücün önüne geçerek elektrik tasarrufu sağlar Sonuç: Takım monitörü tezgahınız ve ürününüz için bir koruma kalkanıdır. Tüm faydalarını alt alta topladığınızda kendisini yalnızca aylar içerisinde geri döndüren bir yatırımdır.

KING AIR KING AIR, 30 yılı aşkın bir süredir Aşırı Yük Protector, Hızlı Kalıp ve Kalıp Değiştirme Sistemi ve Otomatik Lojistik Yönetim Sistemi üretmektedir. Her ürüne bilgi, teknik ve yaratıcılık ilkelerini uygulamakla kalmayıp, aynı zamanda kalitenin kusursuzluğuna dayalı da çalışmaktadır. Hızlı Kalıp ve Kalıp Değiştirme Sistemi söz konusu olduğunda, KING AIR en iyi sistemleri üretir. En küçük bileşenlerden en büyük makinelere kadar üstün kalite sunabilir. KİNG AİR Hızlı Kalıp Değiştirme Sistemleri (QDCS) kıstırma sistemi, kalıp kaldırıcı, destek mili genişletme ve güç ünitesinden oluşur. Bu tesislerin koordinasyonu sayesinde operatörler birkaç dakika içinde kalıplarını değiştirebilir ve kelepçeleyebilir. Ayrıca, kontrol sistemindeki düğmeler aracılığıyla kolaylıkla işlem bitirilebilir.

ORHMEK Orhmek GİROL ve OMPİ desteğiyle Türkiyede kurulmuş hem Mekanik presler için fren ve kavrama hem de döner bağlantı elemanlarının imalatını yapmaktadır. OMPİ Markasıyla; eksantrik preslere pnömatik ve hidrolik fren kavrama imalatı yapmakta, Girol Markasıyla da; döner bağlantı elemanları üretmektedir.

www.tmmpress.com


BAKIM ONARIM DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

DİSTRİBÜTÖR-BAYİLİKLERİMİZ & ÇÖZÜM ORTAKLARIMIZ ORHMEK

Kayapa OSB Yasemin Cad. No 6 Nilüfer/BURSA 0224 411 0 410 0532 638 1519 info@tmmpress.com www.tmmpress.com www.tmm.press

KING AIR

Mobil cihazlar ile kataloğu görüntüleyin.

Tmmpress sunum katalog 8  
Tmmpress sunum katalog 8  
Advertisement