Page 1

20 września 2013

Autor: Agnieszka Herman


Tradycyjny podręcznik e-podręcznik Cena Wysoka- płacimy wiele razy Dosyć wysoka ale płacimy tylko raz(za każdą książkę oddzielnie ) za zakup czytnika, który jest równowartością około 7 książek, a można na nim przeczytać nieograniczoną ich ilość Waga Jest zależna od ilości stron, Czytnik jest lekki- waży około 0.5 ale zazwyczaj – ciężka kg, a można na nim przetrzymywać kilka książek jednocześnie Mobilność Mała Duża Obsługa Prosta Niektórym może sprawiać trudności

Tradycyjne podręczniki Wady Zalety Wysoka cena Nie męczy tak strasznie oczu

Zajmuje dużo miejsca

Ciężki

Dużo czasu zajmuje wrócenie do poszukiwanego fragmentu Papier jest nietrwały

e-podręczniki Wady Bardzo męczy oczy, prowadzi do ich chorób

Zalety Można dobrać indywidualnie wielkość kolor czcionki Pachnie nowością , Potrzebuje prądu, W dowolnym Można poczuć kartki aby naładować miejscu można czytnik umieszczać notatki można robić zakładki Potrzebny jest dostęp Szybko wyszukać ( zaginanie rogów, do Internetu fragment tekstu wkładanie kolorowych (ściąganie nowych karteczek) książek) Można z niego Ekran dotykowyTekst może być korzystać przy braku utrudnione pisanie czytany przez prądu lektora Można oglądać tekst na sąsiedniej stronie

Udostępniane są aktualizacje treści

Można wyróżnić tekst kolorami

W jednym czytniku można mieć wiele książek


Posiadanie dużego księgozbioru dobrze świadczy o człowieku

Jest w atrakcyjnej cenie ( zamiast kupować wiele książek kupujemy jeden czytnik i mamy możliwość czytania wszystkich ) Jest lekki Zajmuje mało miejsca Można go czytać właściwie wszędzie Wielofunkcyjnyoprócz czytania można wykorzystać go także do słuchania muzyki itp.

Z przedstawionych obok informacji wynika, że książki papierowe mają bardzo dużo zalet. Myślę, że jednak pomimo tego e-booki przewyższają je. W dzisiejszych czasach są one bardziej praktyczne, ponieważ można na nich przetrzymywać wiele książek bądź podręczników w lekkim i wielofunkcyjnym urządzeniu. Dzięki możliwości odtwarzania możemy łatwiej i szybciej zrozumieć tekst.

Osobiście uważam , że e-booki co prawda są bardziej wygodne w użytkowaniu, ale wolę książki papierowe. Lubię poczuć nowe bądź stare kartki, które pachną drewnem i mają swoją historię. Choć obecnie jest wiele sporów o to czy tradycyjne książki przetrwają z powodu dużego zainteresowania nowoczesną technologią to myślę, że mają one jeszcze bardzo wielu zwolenników i mam nadzieję, że z powodu prędkości dzisiejszego życia ludzie nie zrezygnują z czytania książek. I nie ważne czy tych papierowych czy internetowych.


ŹRÓDŁA: Grafika: http://www.google.pl/imgres?um=1&client=firefoxa&sa=N&rls=org.mozilla:pl:official&channel=fflb&hl=pl&tbm=isch&tbnid=moZb OMjbrIak4M:&imgrefurl=http://natablicy.pl/ankieta-men-w-sprawie-epodrecznikow,artykul.html%3Fmaterial_id%3D506e9207142d5c0e07000000&d ocid=QO83YfqutXM5UM&imgurl=http://d.webgenerator24.pl/k/r//cx/r8/8hxiz rk8s4okc0cco84wg80k040/shutterstock86555260.600.jpg&w=500&h=335&ei=vVQ8UraNH6OR0AXg04HoCA&zoom=1 &ved=1t:3588,r:10,s:0,i:111&iact=rc&page=1&tbnh=184&tbnw=234&start=0& ndsp=16&tx=77&ty=122 Informacje: podręcznik „informatyka to podstawa”

1b agnieszka herman e podręcznik  
1b agnieszka herman e podręcznik  
Advertisement