Page 1

Dzień Matematyki w CLVIII LO W dniu 03.14 obchodzony jest Światowy Dzień liczby

π,

który był inspiracją

do zorganizowania Święta Matematyki w naszej szkole. Z tej okazji uczniowie klas trzecich gimnazjum wzięli udział w konkursie na mem o tematyce matematycznej. Nadesłano 16 prac, które można oglądać na stronie szkoły. Rozstrzygnięcie konkursu wkrótce. Głównym organizatorem święta byli uczniowie liceum ze swoimi nauczycielkami matematyki: panią Marzeną Bens i panią Marzeną Nasiłowską.

W dniu 14 marca na sali gimnastycznej odbyła się zasadnicza część imprezy, do której zostali zaproszeni uczniowie klas 2 gimnazjum.


Do Jury konkursu zostali zaproszeni nauczyciele: Marzena Nasiłowska, Barbara Jaskulska, Magdalena Rozborska, Izabela Artecka i uczeń klasy 1a LO Jan Żurawski.

Część zadań uczniowie mięli wykonać wcześniej, a podczas imprezy nastąpiła ich prezentacja. Inne konkurencje były organizowane na miejscu. Najbardziej spodobały się przygotowane nagrania piosenek o tematyce matematycznej. Klasa 2b i 2c przygotowały teledysk, 2f nagrała piosenkę, a 2a przygotowała karaoke przy którym bawiła się cała sala.


Zostały też odczytane wiersze spełniające określone warunki związane z kolejnymi cyframi rozszerzenia liczby π. Raz w roku w porze obiadowej pi pisało utwór. Był ładny, bajeczny, użyteczny, składny. Opowiadał jak od lat wyliczać pole okręgu. Na matmie mamy też ten obszerny jak pi problem rozwiązać. Klasa to pokornie toleruje oraz z łatwością próbuje, z troską, dokładnie, jak najlepiej działanie swe wykonać. Klasa 2a Kolejną konkurencją był pokaz mody. Każda klasa miała ze zadanie zaprojektować i zaprezentować strój związany z tematyką matematyczną. Pomysłowość i inwencja twórcza zaskoczyła zarówno Jury, jak i widzów.


Część zadań klasy wykonywały podczas imprezy. Podczas wypisywania jak największej liczby słów zawierających głoskę PI, wszyscy wspomagali reprezentantów klas. Klasa 2f zyskała nawet nowego zawodnika, wychowawca p. Łukasz Wachowski musiał zostać zdyscyplinowany i poproszony o to, by nie pomagać – emocje sięgały zenitu 


Najsłodszą i najprzyjemniejszą częścią Święta matematyki było przygotowanie stoisk z poczęstunkiem – wszystko miało się kojarzyć z matematyką. Pomysłowość uczniów nie zna granic. Były ciasta z wypisanymi wzorami, były słone przekąski w kształtach figur geometrycznych, były kubeczki (walce) z galaretkami i wiele innych smakołyków. Po ocenie stoisk przez Jury nastąpiło podziękowanie uczniom za zaangażowanie, dobrą zabawę i zaproszenie do degustacji.


Po podsumowaniu punktów możemy już oficjalnie ogłosić wyniki i zwycięzców Święta matematyki w naszej szkole: KLASA

SUMA PUNKTÓW

2A

147

III miejsce

2B

165

I miejsce

2C

158

II miejsce

2D

79

2E

109

2F

138

2G

58

2H

54

2I

122 Gratulujemy zwycięzcom!

Dziękujemy WSZYSTKIM uczestnikom zabawy. Byliście wspaniali i ….

Pi Day  

Dzień matematyki w CLVIII LO

Pi Day  

Dzień matematyki w CLVIII LO

Advertisement