Page 1

FIRMA ŁĄCCY-KOŁCZYGŁOWY W 2017 ROKU


Podsumowując wydarzenia minionego roku w naszej firmie, postanowiliśmy wprowadzić w życie specjalną gazetkę, dedykowaną Wam - pracownikom i współpracownikom. Chcemy w cyklicznych wydaniach gazetki informować Was o bieżących działaniach firmy, ale i pobudzić Was do większej integracji ze sobą. Liczymy na Wasze zainteresowanie tematyką gazetki i mamy nadzieję na otwartość i pomoc w realizacji jej kolejnych numerów. Czekamy na wszelkie uwagi i sugestie, tak żeby była to nasza wspólna inicjatywa.

WOJCIECH ŁĄCKI - DYREKTOR GENERALNY


STYCZEŃ TARGI BAU ZA NAMI! 4

W dniach 16-21.01.2017r. odbyła się w Monachium jedna z największych imprez branży budowlanej na świecie - targi BAU. Podczas tego prestiżowego wydarzenia zaprezentowała się nasza firma, prezentując bogatą ofertę wyrobów drewnianych jak podłogi, klejonka, sklejka i elementy meblowe. Udział w targach był dla nas także okazją do zaprezentowania nowej kolekcji podłóg Old Art Floors.


“Uczestnictwo w wydarzeniach targowych jest dla nas zawsze doskonałą okazją do spotkań z obecnymi, a także potencjalnymi partnerami handlowymi. Cieszy nas nawiązywanie nowych kontaktów, ale równie ważny jest dla nas aspekt umacniania stosunków z naszymi dotychczasowymi partnerami.” – powiedziała Lilianna Zwara-Sidorko, Kierownik Działu Handlowego

5


LUTY KOLEJNY ROK Z TYTUŁEM GAZELI BIZNESU!

6

Nasza firma po raz kolejny została uhonorowana w rankingu GAZELE BIZNESU, organizowanym przez Puls Biznesu. Była to 17-ta edycja zestawienia najbardziej dynamicznych małych i średnich firm. Tym razem w rankingu ogólnopolskim znaleźliśmy się o 37 pozycji wyżej! Jesteśmy niezmiernie dumni z wyróżnienia, które motywuje nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy!


7


TARGI EDUKACJI I PRACY SŁUPSK

8


TARGI EDUKACJI I PRACY BYTÓW

MARZEC TARGI PRACY I EDUKACJI W BYTOWIE I SŁUPSKU 9

W marcu ubiegłego roku mieliśmy okazję zaprezentować się na Targach Pracy i Edukacji w Bytowie, Słupsku i Kołczygłowach. Nasze stoisko odwiedziła sympatyczna młodzież, z którą przeprowadziliśmy ciekawe i inspirujące rozmowy.


KWIECIEŃ NAWIĄZANIE WSPÓŁPRACY Z INSTYTUTEM WZORNICTWA

10

Nasza firma nawiązała w kwietniu ubiegłego roku współpracę z Instytutem Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.


11

“Nawiązanie współpracy przyniesie wymierne korzyści dla obu stron. Nam pozwoli skorzystać z potencjału wiedzy jaką dysponuje kadra i studenci Instytutu, co ostatecznie pozwoli nam na wprowadzenie oraz rozwój nowych produktów. Studenci będą natomiast mieli okazję do skonfrontowania wiedzy teoretycznej z praktyką i zdobycia ciekawego doświadczenia.” - powiedział p. Jacek Greinke Wiceprezes Zarządu Firmy


MAJ WIZYTA POLITECHNIKI W NASZEJ FIRMIE

12

Ciekawe i merytoryczne spotkanie z grupą studentów i wykładowców Instytutu Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej w naszej firmie.


13


CZERWIEC ŁĄCCY CUP

14

Firma ŁĄCCY miała przyjemność kolejny raz wesprzeć organizację turnieju piłkarskiego dla dzieci. Rozgrywki obfitowały w dobrą zabawę, a emocje na trybunach i boisku sięgały zenitu! Ku naszej radości, turniej zakończył się zwycięstwem gospodarzy :)


15


LIPIEC KONKURS TOP MEBEL

17

Rozpoczęcie współpracy z Politechniką Koszalińską zaowocowało wspólną inicjatywą – konkursem o nazwie TOP MEBEL. Uczestnikami konkursu byli studenci Politechniki Koszalińskiej! Mieliśmy przyjemność zobaczyć jak młodzi twórcy wyobrażają sobie współczesny mebel ze sklejki. Atutem projektu miało być bezinwazyjne łączenie, wielofunkcyjność lub mobilność proponowanego rozwiązania. Wśród propozycji znalazły się meble do pracy, wypoczynku, przechowywania, zabawy czy nowej aranżacji przestrzeni. Po długich naradach, spośród dwudziestu sześciu projektów, jury wyłoniło zwycięzców! Przyznano I,II i III nagrodę oraz trzy wyróżnienia.


WRZESIEŃ TARGI DREMA W POZNANIU 2017

W tym roku po raz pierwszy wystawiliśmy się podczas targów DREMA w Poznaniu. Oczywiście, jako producent podłóg drewnianych oraz innych wyrobów z drewna, często odwiedzaliśmy te targi. Tym razem postanowiliśmy sprawdzić, jaki będzie efekt wystawienia się na targach z ofertą swoich produktów.


Targi oceniamy jako udane i pozytywnie postrzegamy fakt, şe odwiedziło nas wielu przedstawicieli firm zagranicznych.

19


LISTOPAD POSZERZAMY NASZ PARK MASZYNOWY!

20

“Produkując podłogi drewniane klasy premium musimy dysponować nowoczesnym i zaawansowanym technologicznie parkiem maszynowym. Inwestycje w urządzenia, które stanowią absolutne minimum funkcjonowania firmy, mamy już od dawna za sobą. Nasz park maszynowy składa się z nowoczesnych maszyn specjalistycznych, współpracujemy z najlepszymi światowymi producentami maszyn, takimi jak BÜRKLE, HEESEMANN, WINTERSTEIGER, NEVA. Dlatego też w ostatnim czasie zdecydowaliśmy się na zakup szlifierki szerokotaśmowej firmy Heesemann, z najnowocześniejszym wyposażeniem w Polsce.” - powiedział Radosław Fabian, Dyrektor Zakładu Produkcji Podłóg w firmie Łąccy-Kołczygłowy Sp. z o.o.


21


GRUDZIEŃ JUBILEUSZÓWKA 2017

22

W grudniu ubiegłego roku Zarząd Firmy miał przyjemność wręczyć podziękowania osobom, które w 2017 roku obchodziły jubileusz swojej pracy w naszej firmie. Pracownicy z dziesięcio i dwudziestoletnim stażem pracy mieli tego dnia swoją uroczystość. Spotkanie było okazją do refleksji i wspomnień z minionych lat.


23


GRUDZIEŃ MOONWOOD - nasz nowy projekt 24

Z pasji do drewna stworzyliśmy nową markę… Wyjątkowe miejsce dedykowane miłośnikom natury i dobrego dizajnu! Przedstawiamy Wam markę MoonWood i zachęcamy do zapoznania się z jej ofertą : www.moonwood.me


25


www.moonwood.me


Zachęcamy do obserwowania MoonWood w mediach społecznościowych: instagram.com/moonwood.me

facebook/moonwood.me

27


28

NASZ CZĹ OWIEK W TERENIE Wywiad z naszym przedstawicielem handlowym - Mateuszem Tomczakiem


MARKETING:

Mateusz, opowiedz nam w kilku zdaniach o sobie i swojej rodzinie.

MATEUSZ:

W lutym ukończyłem 35 lat, moja żona ma na imię Karolina. Mamy trójkę dzieci: dwóch synów - Samuela (14 lat) i Bartosza (3 latka) oraz córkę Weronikę (10 lat). Mieszkamy w Zabrzu. Z zawodu jestem technikiem elektronikiem, ale moją największą pasją zawodową zawsze była architektura i wystrój wnętrz. Praca, którą obecnie wykonuję, w pewnym stopniu pomaga mi się realizować, ponieważ podłogi dębowe, które polecam, nadają ciepła i charakteru każdemu pomieszczeniu...

MARKETING:

Ile lat pracujesz w firmie Łąccy?

MATEUSZ:

Jestem jednym z młodszych pracowników firmy i w tym roku miną trzy lata od momentu zatrudnienia w firmie Łąccy.

MARKETING:

Za jaki obszar Polski jesteś odpowiedzialny?

MATEUSZ:

Teren naszego kraju został podzielony na dwie części, część północną i południową. Z racji miejsca zamieszkania obsługuję część południową składającą się z jedenastu województw.

MARKETING:

Jak wygląda Twój standardowy dzień pracy?

MATEUSZ:

Sam organizuję sobie czas pracy. Sporządzam plan wizyt na dany tydzień, opracowuję trasę dojazdu do wybranych miejsc. Początkowo moja praca polegała na analizie rynku i tworzeniu swojej sieci sprzedaży przez wyszukiwanie nowych klientów. Obecnie dbam o potrzeby pozyskanych klientów, które poznaję podczas naszych spotkań handlowych i rozmów telefonicznych prowadzonych przez cały dzień pracy. Moja praca to ciągła podróż za kierownicą auta służbowego i przemierzanie kilometrów od jednego klienta do drugiego. Między wizytami odpisuję na maile i przesyłam zamówienia klientów do realizacji. Z przeprowadzonych wizyt tworzę raporty, które trafiają do kierownika sprzedaży.

MARKETING:

Co cenisz najbardziej w swojej pracy?

MATEUSZ:

W swojej pracy cenię sobie pewną miarę swobody, która pozwala mi budować rynek sprzedaży i jednocześnie umacniać pozycję naszej firmy w Polsce. Cieszę się, że moja praca nie jest przypisana do konkretnego miejsca, ale umożliwia mi podróżowanie i spotykanie ciekawych osób. Tak naprawdę każdy dzień pracy jest inny, niepowtarzalny ;-)

MARKETING:

Dziękuję za poświęcony czas.

MATEUSZ:

Ja również dziękuję.

29


LUTY

MARZEC

KURIER BYTOWSKI

GAZETA PRZEMYSŁU DRZEWNEGO

LUTY

DZIENNIK POWIATU BYTOWSKIEGO

30

MEDIA O NAS


MAJ

KURIER BYTOWSKI

MAJ

DZIENNIK POWIATU BYTOWSKIEGO

CZERWIEC KURIER BYTOWSKI

CZERWIEC

GAZETA PRZEMYSŁU DRZEWNEGO

31


ROZRYWKA

W ramach treningu umysłowego zachęcamy do rozwiązania naszej branżowej krzyżówki!

32

Prawidłowe hasło krzyżówki można wysyłać na adres: marketing@laccy.pl lub na numer tel.: 533 290 920, z dopiskiem hasło konkursowe + imię i nazwisko. Spośród wszystkich zgłoszeń wylosujemy trzy, do wygrania nagrody niespodzianki! Życzymy powodzenia :)


33 1. Gdzie odbywają się targi BAU? 2. Z jakiego drewna produkujemy sklejkę? 3. Nazwa kolekcji naszych podłóg. 4. Inaczej płat drewna. 5. W jakiej miejscowości odbywa się produkcja naszych podłóg? 6. Co znajduje się pod obłogiem drewna w naszej desce podłogowej? 7. Jaką nagrodę przyznał nam Puls Biznesu? 8. Z jakiego drewna wykonujemy podłogi? 9. Targi w Poznaniu, na których prezentowaliśmy swoją ofertę w 2017 roku. 10. Nazwa konkursu dla studentów Politechniki. 11. Nazwa naszej nowej marki mebli. 12. Producent nowej maszyny, którą zakupiliśmy do produkcji podłóg. 13. Politechnika, z którą podpisaliśmy umowę współpracy.


Jak to możliwe??? Robotników coraz więcej, a rąk do pracy coraz mniej... - dziwi się właściciel tartaku.

34

Wieczorem pod domem bacy słychać głos: -Baco! Potrzebujecie drzewa!? -Nie! Nie potsebuja! Baca wychodzi rano na podwórze patrzy...drzewa ni ma!

Blondynka wraca roztrzęsiona do domu i mówi do swojego chłopaka: - W ogóle nie da się jeździć po tym mieście! Skręcam w lewo drzewo, zawracam drzewo, wszędzie drzewo. Naciskam hamulec, próbuję cofnąć, odwracam się drzewo. - Spokojnie kochanie, to tylko choinka zapachowa.


NA WESOŁO Turysta zwiedzający małe miasteczko pyta burmistrza: - Dlaczego ścinacie te drzewa? - Bo w tym miejscu wkrótce zrobimy park!

Dwaj pracownicy tartaku rozmawiają po pogrzebie trzeciego: - Ty, a w zasadzie co się stało, że nasz Stach Eustachy zmarł? - Takie ryzyko naszego zawodu... - Ale on przecież od miesiąca był na urlopie! - Już mówię. Poznał kobietę i ostatniego wieczora poszli do niej. Gadka-szmatka, a ten pacan nagle zapytał ją o wiek... - No fakt, niezbyt zręcznie, ale żeby od razu... - Czekaj! Nic od razu, babeczka wyluzowana, zapytała, ile by jej nasz Stach Eustachy dał lat. A ten dureń polazł do jej piwnicy i policzył słoje...

35


Łąccy – Kołczygłowy Sp. z o.o. ul. Słupska 60 77-140 Kołczygłowy

Gazetka laccy 2017 wersja drukowana v3(1)  
Gazetka laccy 2017 wersja drukowana v3(1)  
Advertisement