Page 1

BIERNACKI project by freshstudio.pl

NEW BRAND IDENTITY BIERNACKI

CREATION OF NEW BRAND BEEFMASTER


KLIENT „Biernacki” Sp. z o.o.

Zakład Przemysłu Mięsnego „Biernacki” Sp. z o.o. istnieje od 1993 roku. Podstawowym profilem działalności firmy jest ubój i rozbiór bydła oraz trzody chlewnej.

Firma posiada własną dużą chłodnię składową o pojemności 25000 ton oraz dużą i nowoczesną ubojnię pozwalającą na ubój 800 sztuk bydła dziennie co czyni z firmy Biernacki jedną z największych firm tego typu w Polsce. Duże uznanie wśród odbiorców zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym przyczyniło się do uzyskania pozwolenia do uboju i produkcji

więcej o firmie:

http://zmb.pl/pl/history

mięsa Koszernego, a także do uboju Halal zgodnie z zasadami Islamu ... jest jedną z dwóch tego typu firm na Świecie. Dzięki poczynionym inwestycjom w chwili obecnej oferowany jest szeroki asortyment produktów mięsnych, a spółka stała się stabilną firmą o ugruntowanej pozycji rynkowej, mającej już swoje miejsce zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym.


Potrzeba „Biernacki” Sp. z o.o.

Zmiana logo, odświeżenie wizerunku, wprowadzenie nowej marki na rynek.

Firma Biernacki chciała zmienić i wzmocnić swój wizerunek, odświeżyć logo, zmienić swoje dotychczasowe materiały reklamowe, ale przede wszystkim poszerzyć swoją ofertę o konfekcjonowanie mięsa wołowego, które do tej pory sprzedawane było w formie półtuszy, ćwierćtuszy, pojedynczych elementów, podrobów itd. Podczas wstępnych rozmów z Agencją Fresh Studio pojawiła się kolejna potrzeba albo raczej pomysł opracowania strategii propagowania jedzenia oraz obróbki termicznej mięsa wołowego przez Polaków co miało dodatkowo zwiększyć zainteresowanie i sprzedaż produktów firmy Biernacki.

W Polsce spożycie mięsa wołowego jest zdecydowanie niższe niż w innych krajach np. Francji, Danii itd. Wynika to z przekonania, że po pierwsze mięso wołowe jest droższe od np. drobiu ale np. zdrowsze dla organizmu i bogatsze w różne składniki odżywcze, a po drugie - i to często determinuje wybór konsumenta - przyczyną jest niewiedza w zakresie przygotowania mięsa wołowego do spożycia, czyli tzw. obróbka termiczna.


„Biernacki” Sp. z o.o.

Rozpoznanie rynku lokalnego i zagranicznego, startegia, budżet, harmonogram.

Pierwszymi działaniami jakie podjęliśmy było rozeznanie rynku lokalnego jak i zagranicznego, opracowanie strategii działań oraz budżetu i harmonogramu. Umowa o współpracy z formą Biernacki została zawarta od razu na okres 2 lat. W tym okresie mamy zaplanowany szereg zadań - niektóre z nich są już zrealizowane, inne zaś są w trakcie realizacji, a jeszcze inne dopiero przed nami. Na pierwszy ogień poszła zmiana obecnego wizerunku firmy, czyli wyrzucamy to co stare do śmieci i zastępujemy to czymś zupełnie nowym, świeżym ... w naszym odczuciu - Światowym.

Na tym etapie powstał nowy logotyp firmy Biernacki oraz kompletny system identyfikacji wizualnej. Zamiana dotyczyła też archaicznej strony internetowej. Dotychczasowa, wiekowa i kompletnie przestarzała technologicznie strona została zastąpiona nową, świeżą witryną, wykonaną zgodnie z najnowszymi trendami jeśli chodzi o projektowanie graficzne. Cała witryna została wyposażona w system do zarządzania treścią (CMS) oraz interaktywne elementy flash i video, a wszystko to w 6 językach.


01 „Biernacki” Sp. z o.o.

NOWE LOGO BIERNACKI

BIERNACKI

CORPORATE IDENTITY

Głównym założeniem w kreacji nowego logotypu było nadanie nowej jakości marce oraz nadanie jej bezwzględnie charakteru PREMIUM. Całość opiera się na minimalizmie w eleganckim ujęciu.


02 „Biernacki” Sp. z o.o.

NOWE LOGO BIERNACKI

BIERNACKI

CORPORATE IDENTITY

Kolorystyka, krój czcionki. Nowe elementy identyfikacji: papier listowy, koperta, wizytówki.


03 „Biernacki” Sp. z o.o.

INTERAKTYWNIE strona www BIERNACKI

BIERNACKI

Nowa strona internetowa, spójna z wykreowanym wizerunkiem. Pozwalająca na zwizualizowanie katalogu produktów, możliwość obejrzenia filmu wizerunkowego. Nowoczesny sposób prezentacji firmy, zarówno w sposób statyczny jak i interaktywny.


04 „Biernacki” Sp. z o.o.

INTERAKTYWNIE strona www BIERNACKI

BIERNACKI

www


05 „Biernacki” Sp. z o.o.

PRINT

BIERNACKI

KATALOG MIĘSA

Katalog mięsa, w pięciu wersjach językowych w oprawie eleganckiego designu, podkreślającego charakter premium.


06 „Biernacki” Sp. z o.o.

PRINT

BIERNACKI

KATALOG MIĘSA

Katalog mięsa


„Biernacki” Sp. z o.o.

Rozpoznanie rynku lokalnego i zagranicznego, startegia, budżet, harmonogram.

Kolejną rzeczą jaką wykonaliśmy były sesje fotograficzne na potrzeby opakowań produktów konfekcjonowanych, sesja fotograficzna na potrzeby katalogu mięsa (ponad 120 produktów) oraz sesja fotograficzna kapitana Polskiej Reprezentacji Kucharzy Grzegorza Cieleckiego, który tym samym stał się twarzą produktów Biernackiego. Wykonanie tych zdjęć otworzyło przed naszą agencją kolejny etap kreowania nowych materiałów reklamowych takich jak opakowania, katalogi, ulotki itd.

film korporacyjny:

?????

Bardzo ważnym elementem, wykonanym również w tym etapie, było stworzenie scenariusza i zrealizowanie filmu korporacyjnego, pokazującego zakres działalności firmy, linie produkcyjne oraz produkty firmy Biernacki. Można go obecnie obejrzeć na stronie firmy Biernacki.


07 „Biernacki” Sp. z o.o.

NEW

BRAND

PACKAGING

BEEFMASTER

Beefmaster

Najważniejszą potrzebą było jednak wprowadzenie na rynek nowych produktów. Firma, która dotąd sprzedawała mięso głównie do odbiorców hurtowych jako tusze, półtusze, ćwierci itd., chciała wejść na rynek detaliczny z produktami konfekcjonowanymi. W tym celu powołaliśmy do życia nową markę „Beefmaster”. Nasza firma opracowała znak graficzny oraz zajęła się kompleksowo jego rejestracją w Urzędzie Patentowym. Wraz z logo Beefmastera powstał kompleksowy system identyfikacji wizualnej marki oraz komplet materiałów reklamowych przeznaczonych dla odbiorcy detalicznego.

Powstała nowoczesna linia opakowań zawierających m. in. QR kody prowadzące bezpośrednio do filmów kulinarnych przedstawiających sposób przygotowania dania z wykorzystaniem danego produktu np. T-bone steak, Rostbef, Antykot oraz przepisy znajdujące sie na opakowaniu, ulotki, foldery, plakaty, strona internetowa nowego brandu Beefmaster, a także scenariusze i storyboardy do spotów TV. Obecnie pracujemy nad kolejnymi elementami i materiałami wspierającymi sprzedaż produktów Beefmaster i mamy nadzieję, ze ta owocna współpraca potrwa jeszcze bardzo długo.


REZULTATY „Biernacki” Sp. z o.o.

Najważniejszym rezultatem działań Fresh Studio, a w zasadzie naszej współpracy z firmą Biernacki jest pojawienie się na rynku detalicznym nowego mocnego gracza z branży mięsnej.

Produkty Beefmaster sukcesywnie pojawiają się w coraz nowszych punktach sprzedaży oraz sieciach handlowych. Dobrze opracowana strategia marki, atrakcyjne opakowania, nowoczesny wizerunek firmy, wartości edukacyjne oraz przede wszystkim wysoka jakość produktów z pewnością stawiają Beefmastera w segmencie premium branży mięsnej w Polsce i za granicą. Na konkretne efekty naszych działań przyjdzie jeszcze pewnie nam zaczekać, ale przeglądając obrazki poniżej przedstawiające porówna-

nie starych i nowych materiałów można łatwo wyciągnąć wnioski, że zaszły kolosalne zmiany, które cały czas trwają. Prace wykonane do tej pory to z pewnością kamień milowy w historii firmy Biernacki, ale wiemy, że jest jeszcze wiele do zrobienia i mamy nadzieję, że z tej współpracy „urodzi się” jeszcze wiele ciekawych projektów którymi z pewnością sie z Państwem podzielimy.

Case study Biernacki  
Case study Biernacki  

Case study Biernacki

Advertisement