Page 1

Odkurzacze przemysłowe

Odkurzacze przemysłowe o wysokiej mocy i wszechstronnym użyciu


Nowe odkurzacze przemysłowe w barwach Comac. Innowacyjne i funkcjonalne, pozwalają sprostać wszelkim wymaganiom, jakie stawia praca w przemyśle. Nowe odkurzacze przemysłowe COMAC, są kompletna linią mobilnych urządzeń, zdolnych by zasysać zarówno małe jak i duże ilości płynów oraz ciał stałych.

To bardzo ważne, aby jasno zidentyfikować potrzebę by dobrać właściwymodel odkurzacza. Comac daje możliwość wyboru modelu pracującego wyłącznie na sucho lub takiego, który jednocześnie sprawdzi się w przypadku zanieczyszczeń sucho - mokrych Tabela poniżej ułatwi dobór właściwego odkurzacza z uwagi na jego specyfikę

Tabela zastosowań przemysłowych odkurzaczy Comac

CA100T SEA

CA75/SEA

CA30 ON.60/100

CA1.25 CA1.30 CA1.50

CA150T SEA

CA30 S/SS CA40 ON.60/100 CA40 ON Atex22 CA40/SEA CAT60 TSP

JEDNOFAZOWE

Odkurzacze przemysłowe

CA75 S/SEA

CA2.30 CA2.50 CA2.40 CA2.60/SE/SEA

CA3.40 CA3.60 CA3.100/SE/SEA

LEKKIE CZĄSTKI MAŁE CZĄSTKI

DUŻE CZĄSTKI

Opis: Na sucho

Na mokro

TRÓJFAZOWE

CIĘŻKIE CZĄSTKI


Elementy charakteryzujące odkurzacze przemysłowe

• Ręczny, elektryczny lub pneumatyczny otrząsasz filtra * Otrząsasz filtra jest niezwykle istotny, aby ułatwić utrzymywanie czystości aparatu filtrującego, bez potrzeby otwierania odkurzacza. Oprócz odkurzaczy wyposażonych w manualny system otrząsasz filtra, dostępne są również modele w otrząsasz elektryczny (model SE) oraz takie wyposażone w automatyczny elektryczny otrząsasz (model SEA). Dzięki tej funkcji, ustawiając otrząsasz w trybie automatycznym, odkurzacz przeprowadza operację otrząsania automatycznie, co za tym idzie nie ma potrzeby stale sprawdzać stanu zabrudzenia filtra. • Stożek cyklonu**** Jest podstawa redukcji czasu pracy, pozwalając by przejść od zasysania cieczy do ciał stałych, lub równocześnie obydwa rodzaje zabrudzeń • Tangensowa końcówka wylotu powietrza*** Wpływa na lepsza jakość ssania a jednocześnie wydłuża trwałość filtra, chroniąc go przed zatkaniem i uszkodzeniami mechanicznymi.

Ręczny otrząsacz filtra

Stożek cyklonu

Tangensowy wlot powietrza

• Zbiornik na odpady**** Ergonomiczny i łatwy w obsłudze kształt, ułatwia wysuwanie i opróżnianie zbiornika na odpady • Filtr promieniowy z szeroką powierzchnią filtrowania* Użycie tego typu filtra w połączeniu z efektywnością systemu potrząsacza, zmniejsza przerwy w pracy; oznacza to, że efektywności operator odkurzacza wzrasta. W wybranych modelach odkurzacza, na życzenie zamawiającego dostępny filtr HEPA, antystatyczny, ognioodporny. • Pływak mechaniczny Dostępny na życzenie zamawiającego, jako opcja; łatwy w instalacji. Charakteryzuje się łatwością użycia podczas usuwania płynów, zapewnia maksymalna niezawodność bezpieczeństwo pracy dla operatora, przerywa ssanie w najwyższym dozwolonym poziomie cieczy w zbiorniku chroniąc tym samym silnik ssania.

Odkurzacze standardowo produkowane są z malowanymi zbiornikami (oprócz modeli CA1.25, CA1.30, CA2.30, CA1.50, CA2.50, CA30 S, CA30 SS, CA40 ON Atex22), ale wersja zbiornika ze stali nierdzewnej dostępna jest na zamówienie.

Wyjmowany zbiornik

Duża powierzchnia gwiaździstego filtra

Pływak mechaniczny

Zestawy akcesoriów dostępne na rządanie STANDARDOWY Ø40

DODATKOWY Ø40

STANDARDOWY Ø50

DODATKOWY Ø50

ANTYSTATYCZY Ø40

ANTISTATIC Ø50

STANDARDOWY DO PIEKARNICTWA Ø40

DODATKOWY DO PIEKARNICTWA Ø40

Odkurzacze standardowo wyposażone są w redukcję Ø 70 - 50 * nie dotyczy modelu CA 30S - ** nie dotyczy modeli CA1.25, CA 30S, CA T60 TSP *** nie dotyczy modeli CA1.25, CA 30S, CA 30SS, CA40 ON/Atex22 - **** nie dotyczy modeli CA 30S, CA 30SS only releasable

Odkurzacze przemysłowe

Wszystkie modele wyposażone są w:


CA1.25

CA2.60/3.60 - 3.100

Jednofazowy odkurzacz odpowiedni do zbierania lekkiego kurzu. Pojemność zbiornika, w połączeniu z powierzchnią filtra i zewnętrznego otrząsacza, stanowi o tym, iż jest to najbardziej kompaktowy model w całej rodzinie odkurzaczy przemysłowych, pomimo użycia tych samych akcesoriów (średnica 40 mm) w całej linii odkurzaczy przemysłowych.

Jednofazowy odkurzacz na sucho-mokro. Dzięki solidnej konstrukcji i mobilności stały się bestsellerem spośród całej linii odkurzaczy przemysłowych. Maksymalne wymagania od jednostki jednofazowej. Możliwy wybór zbiornika 60 lub 100 litrowego, 2 lub 3 silniki oraz (na życzenie) mechaniczny i/lub elektroniczny otrząsacz. Na żądanie również filtr klasy M, H, antystatyczny i ognioodporny.

CA1.30/2.30 - CA1.50/2.50 Jednofazowy odkurzacz odpowiedni do zbierania lekkiego kurzu. Charakteryzuje się wytrzymałą ramą o lekkiej konstrukcji, łatwą do przemieszczania. Dostępny z 1 lub 2 silnikami. W zależności od potrzeb dostępny z 30 lub 50 litrowym zbiornikiem.

CA2.40/3.40

Odkurzacze przemysłowe

Jednofazowy odkurzacz odpowiedni do zbierania średniej wielkości odpadów. Zbiornik o pojemności 40 litrów rekomendowany jest, gdy odpady nie są zbyt duże. Odkurzacz ten wyposażony został w wytrzymałą ramę, łatwą do przemieszczania. Odpowiedni tam, gdzie dostępne jest tylko zasilanie jednofazowe. W zależności od potrzeb użycia, można wybierać pomiędzy wersją 2 a 3 silnikową. Rekomendowane z uwagi na przedni wentylator. Na żądanie filtr klasy M, H, antystatyczny i ognioodporny.

CA1.25

CA1.30/2.30

CA1.50/2.50

CA2.40/3.40

CA2.60/3.60

JEDNOFAZOWE


CA2.60 SE/SEA - CA3.100 SE/SEA

CA30 ON.60/100

Jednofazowy odkurzacz na sucho-mokro. Dzięki solidnej konstrukcji i mobilności stały się bestsellerem spośród całej linii odkurzaczy przemysłowych. Maksymalne wymagania od jednostki jednofazowej. Możliwy wybór zbiornika 60 lub 100 litrowego, 2 lub 3 silniki oraz (na życzenie) mechaniczny i/lub elektroniczny otrząsacz. Na żądanie również filtr klasy M, H, antystatyczny i ognioodporny. Wersja z automatycznym elektrycznym otrząsaczem (SEA) posiada 3 tryby pracy: - tryb automatyczny Kiedy filtrowanie staje się mniej wydajne, automatycznie następuje przerwanie pracy silnika, i rozpoczyna się trwający 20 sekund tryb automatycznego oczyszczania. Kiedy otrzasacz zakończy swoją pracę, silnika automatycznie włączy się, lub - tryb manualny Przy wyłączonym silniku, naciśnij przycisk tryb półautomatyczny - tryb półautomatyczny Za każdym razem, kiedy silniki są wyłączone, automatycznie pracę rozpoczyna, trwający 20 sekund cykl oczyszczania filtra.

Jednofazowa jednostka wyposażona w turbinę, niezbędną do zbierania pyłu, mąki, wiór oraz płynów o różnej gęstości. Dostępne opcje zbiornika 60 lub 100 litrowego. Pionowa struktura odkurzacza, pozwala na prace nawet w niewielkich przestrzeniach roboczych. Odkurzacz jest bardzo mobilny, poruszanie się z nim nie sprawia trudności. Turbina z tłumikiem zapewnia komfortowy poziom hałasu. Dostępny jako opcja filtr klasy M, H, antystatyczny, ognioodporny. Jak opcja dostępny również mechaniczny/elektroniczny pływak.

Na życzenie, dostępne filtry klasy M, antystatyczne, ognioodporne, klasy H oraz mechaniczny/elektroniczny pływak może być zamontowany w tych jednostkach. Dodatkowo, na życzenie może zostać zamontowany filtr HEPA powietrza wylotowego i wlotowego, oraz silnik schładzania powietrza

0

CA3.100

Odkurzacze przemysłowe

CA2.60 SE/2.60 SEA

CA3.100 SE/3.100 SEA

CA30 ON.60/100


CA30 S/SS

CA40 ON Atex22

Trójfazowy przemysłowy odkurzacz, mobilny, idealny do pracy tam gdzie przestrzeń robocza jest ograniczona. Wyposażony w trójfazową współosiowa turbinę w aluminiowej matrycy. Zaprojektowany do potrzeb dużej wydajności jednostki, polecane dla myjni samochodowych oraz sektorów ceramicznych, tekstylnych, mechanicznych. Idealne do usuwania pyłu, kurzu, mąki, wiór oraz płynów o różnej gęstości. Wersja SS, posiada filtr gwiaździsty w standardzie, i wskazana jest do pracy na sucho, podczas gdy wersja S dedykowana jest do pracy zarówno w środowisku suchym jak i mokrym. Na żądanie modele mogą być wyposażone w filtr klasy M jak i ognioodporny

Odkurzacz z certyfikatem użycia w środowisku wymagającym maksymalne bezpieczeństwo dla operatora. Zaprojektowany do pracy na sucho tam gdzie istnieje ryzyko wybuchów (potencjalne obszary wybuchowe sklasyfikowane jako strefa 22). Przeznaczony np. do czyszczenia pieców w przemyśle chemiczny, farmaceutycznym w młynach.

CA40 ON.60/100 Bardzo wydajne odkurzacze do użytku profesjonalnego. Niezawodne maszyny zaprojektowane do ciągłej pracy nawet w najtrudniejszych warunkach. Szczególnie polecane do przemysłu spożywczego, rolniczego, ceramicznego, inżynierii, przemysłu tekstylnego). Są obdarzone bardzo dużą siłą ssania. Doskonale eliminują brud w postaci pyłu, zabrudzeń gruboziarnistych, drobnego tłucznia oraz wszelkiej gęstości płynów. Dzięki pionowej budowie są urządzeniami, które można łatwo przemieszczać i użytkować nawet w wąskich przestrzeniach. Zbiornik wykonany jest ze stali nierdzewnej, wyposażony w koła. Odkurzacze są wyposażone w zewnętrzny, łatwy w obsłudze ręczny otrząsacz filtrów. Turbina jest umiejscowiona w bezpośrednim sąsiedztwie systemu filtrującego aby uniknąć strat wytwarzanego podciśnienia. Dodatkowo turbina jest wyposażona w tzw. tłumik, dzięki czemu odkurzacze należą do wyjątkowo cichych.

CA30 S/CA30 SS

CA40 ON.60/100

CA40 ON Atex22

TRÓJFAZOWE


CA40/75/75 S/SEA

CA100 T/150 T SEA

To odkurzacze o dużej mocy z 3 fazowym silnikiem oraz turbiną umieszczoną w tylniej części odkurzacza. Odkurzacze zostały zbudowane na bardzo mocnej ramie czyniąc ją nadzwyczaj trwałą. Zasysane elementy przez system cyklon, podążają na samo dno zbiornika, podczas gdy cząstki drobnego pyłu osiadają na powierzchni filtra, który je wyłapuje. Pomimo tej samej charakterystyki mocy, CA 75 i CA 75 S ukierunkowane są na innego rodzaju cele; w szczególności model CA 75 faworyzuje przepływ powietrza i zaleca się tu stosowanie akcesoriów dużej średnicy, natomiast model CA 75 S odznacza się znakomitą depresją i jest idealny do pochłaniania wyjątkowo dużych elementów.

Odkurzacz do zadań specjalnych, na sucho i mokro. Znaczne rozmiary wpływają na jego niezbyt dużą mobilność. 7 filtrów typu cartridge o całkowitej powierzchni 85.000 cm2 oraz system wibrującego otrząsacza utrzymujący filtry stale w czystości. Tangensowa końcówka wlotu powietrza o znacznej średnicy 120 mmm tworzy idealne warunki do pracy separatora kurzu.

CA T60 TSP

Odkurzacze przemysłowe

Jest to odkurzacz zaprojektowany specjalnie dla pochłaniania drobnego pyłu (np. cement), który ma tendencje zapychania filtra w bardzo krótkim czasie. Obecność cartridga i pneumatycznego otrząsacza gwarantuje wysoką autonomię pracy.

Wskaźnik podciśnienia

CA40/75/75S - CA40/75/75S SEA

Odkurzacze przemysłowe

Wskaźnik podciśnienia

CA T60 TSP

CA100T/150T/SEA


ZESTAWY DOSTĘPNE NA RZĄDANIE

CA1.30

CA2.30

CA1.50

CA2.50

CA2.40

CA3.40

CA2.60

CA3.60

CA3.100

CA2.60 SE

CA3.100 SE

CA2.60 SEA

CA3.100 SEA

CA30 ON.60

CA30 ON.100

CA30 S

CA30 SS

CA40 ON.60

CA40 ON.100

CA40 ON Atex22

CA40/75/75S

CA40/75/75S SEA

CAT60 TSP

CA100T SEA

CA150T SEA

ODKURZACZE 3-FAZOWE

CA1.25

ODKURZACZE 1-FAZOWE

Standard Ø40 Dodatkowy Ø40 Standard Ø50 Dodatkowy Ø50 Antystatyczny Ø40 Antystatyczny Ø50 Standard do piekarnictwa** Ø40 Dodatkowy do piekarnictwa**Ø40

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • -

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • -

* * * * * * *

* * * * * * *

1 2

1 2

2 2

1 2

2 2

2 2

3 2

2 2

3 2

3 2

2 2

3 2

2 2

3 2

1 1

1 1

1 1

1 1

1 1

1 1

1 1

1 1 2 2 2,9 5,5 5,5 32 32 42 350 570 360 100 1,95 70 x4

1 1 2 2 2,9 5,5 5,5 32 32 42 350 570 360 100 1,95 70 x4

1 1

2 2

2

2,9

8

11

32

42

32

350

720

1140

60 1,95 70 x4

170 8,5 120 x4

170 8,5 120 x4

mm mm mm mm mm mm mm mm

-

-

OPIS TABELI Zestawy dostępne na rządanie * Może być używany z rozgałęzieniem 120/50/50 ** Z filtrem do wysokich temp.

DANE TECHNICZNE Ilość silników Ilość turbin Ilość stopni turbiny

-

Moc

KW

1,3

1,3

2,7

1,3

2,7

2,2

3,3

2,2

3,3

3,3

2,2

3,3

2,2

3,3

2,2

2,2

2,9

2,9

2,9

2,9

2,9

Silnik ssania

kPa

25

25

25

25

25

22

22

22

22

22

22

22

22

22

30

30

32

32

32

32

32

Przepływ powietrza

m3/h

212

212

425

212

425

389

583

389

583

583

389

583

389

583

300

300

350

350

350

350

350

Pojemność zbiornika Powierzchnia filtra Średnica rury ssącej Poziom bezpieczeństwa

l m2 Ø mm IP

25 0,7 50 x4

30 1,3 70 x4

30 1,3 70 x4

50 1,3 70 x4

50 1,3 70 x4

40 1,95 70 x4

40 1,95 70 x4

60 1,95 70 x4

60 1,95 70 x4

100 1,95 70 x4

60 1,95 70 x4

100 1,95 70 x4

60 1,95 70 x4

100 1,95 70 x4

60 1,95 70 x4

100 1,95 70 x4

80 0,43 70 x4

50 0,7 70 x4

60 1,95 70 x4

100 1,95 70 x4

100 1,95 70 x4

CA1.25

Kurz

Płyny

Zbiornik

System cyklonu

Otrząsacz

-

Stal nierdzewna

-

Ręczny

Filtr standardowy

Filtr na zamówienie

Waga maszyny kg

Wymiary maszyny dł. x wys. x szer.

21

510x1080x510

31 33 35 37

660x1220x620 660x1220x620 660x1360x620 660x1360x620

60 62

830x1220x590 830x1220x590

Do wysokich temp.

80 82 86

920x1400x660 920x1400x660 660x1590x660

Polyesterowy Klasy M, H, okrągły Antystatyczny,

98 108

920x1270x660 920x1460x660

98 108

920x1270x660 920x1460x660

96 103

920x1530x660 920x1720x660

85

1200x1010x610

Polyesterowy Klasy M, okrągły Antystatyczny,

ODKURZACZE 1-FAZOWE

Do wysokich temp.

CA1.30 CA2.30 CA1.50 CA2.50

CA2.40 CA3.40

-

Malowany

Ręczny

Polyesterowy Klasy M, okrągły Antystatyczny, Do wysokich temp.

-

Malowany

Ręczny

Polyesterowy Klasy M, H, okrągły Antystatyczny, Do wysokich temp.

CA2.60 CA3.60 CA3.100

CA2.60 SE CA3.100 SE

Malowany

Malowany

Ręczny

Elektryczny

Polyesterowy Klasy M, H, okrągły Antystatyczny,

Do wysokich temp.

CA2.60 SEA CA3.100 SEA

Malowany

Elektryczny Automatyczny

Polyesterowy Klasy M, H, okrągły Antystatyczny, Do wysokich temp.

CA30 ON.60 CA30 ON.100

Malowany

Ręczny

Polyesterowy Klasy M, H, okrągły Antystatyczny, Do wysokich temp.

CA30 S

Stal nierdzewna

-

-

Polyesterowy

Klasy M,

ODKURZACZE 3-FAZOWE

Do wysokich temp.

CA30 SS

-

Stal nierdzewna

Ręczny

Polyesterowy Klasy M, okrągły Do wysokich temp.

87

1200x1330x610

CA40 ON.60 CA40 ON.100

Malowany

Ręczny

Polyesterowy Klasy M, H, okrągły Antystatyczny,

96 103

920x1530x660 920x1720x660

103

920x1720x660

125 145 150

1240x1610x660 1240x1610x660 1240x1610x660

125 145 150

1240x1490x660 1240x1490x660 1240x1490x660

Do wysokich temp.

CA40 ON Atex22

-

Stal nierdzewna

Ręczny

Antystatyczny okrągły

CA40 CA75 CA75 S

Malowany

Ręczny

Polyesterowy Klasy M, H, okrągły Antystatyczny,

CA40 SEA CA75 SEA CA75S SEA

CAT60 TSP

-

Malowany

-

Pneumatyczny

Cartridge

Antystatyczny

105

1240x1610x660

CA100 T SEA CA150 T SEA

-

Malowany

Mechaniczny wibrujący

Cartridge

-

440 460

1710x2390x900 1710x2390x900

-

Do wysokich temp.

Malowany

Elektryczny Automatyczny

Polyesterowy Klasy M, H, okrągły Antystatyczny, Do wysokich temp.

Dystrybutor Generalny: AGAPIT, 10-302 Olsztyn, ul. M. Zientary - Malewskiej 26, tel./fax (089) 526 53 85, 526 74 41 infolinia: 0800 70 70 70, www.agapit.com.pl, info@agapit.com.pl Oddziały: 05-077 Warszawa - Zakręt, ul. Lubelska 38, tel./fax (022) 773 24 72, 780 40 09, warszawa@agapit.com.pl 41-200 Sosnowiec, ul. Rudna 14, tel. (032) 269 09 76, fax (032) 785 37 12, poludnie@agapit.com.pl 15-532 Białystok, ul. Wiewiórcza 66, tel. (085) 743 29 21, fax (085) 743 29 20, bialystok@agapit.com.pl 30-389 Kraków - Kliny, ul. Pod Dębami 1, tel. (012) 262 20 30, 357 84 26, krakow@agapit.com.pl 85-861 Bydgoszcz, ul. Magnuszewska 4, tel./fax (052) 325 00 10, bydgoszcz@agapit.com.pl

CA3.100 - Folder  

Odkurzacze przemysłowe o wysokiej mocy i wszechstronnym użyciu Odkurzacze przemysłowe JEDNOFAZOWE CA2.40 CA2.60/SE/SEA TRÓJFAZOWE DUŻE CZĄST...

CA3.100 - Folder  

Odkurzacze przemysłowe o wysokiej mocy i wszechstronnym użyciu Odkurzacze przemysłowe JEDNOFAZOWE CA2.40 CA2.60/SE/SEA TRÓJFAZOWE DUŻE CZĄST...

Advertisement