Page 1

Portfolio 2006 – 2010

Agnieszka Konieczna


O autorce

Studentka IV roku malarstwa. Przez rok uczęszczała dodatkowo do Pracowni Animacji oraz Fotografii na Wydziale Grafiki. Od dwóch lat uczy się także w Pracowni Form Reklamowych. Ma zbyt wiele zainteresowań by je tu wszystkie wymienić :).


Reklamy


Reklamy

Seria reklam przyrządów kuchennych dla istniejącej na rynku firmy il castello


Reklamy

Reklama przyrządów kuchennych dla istniejącej na rynku firmy il castello


Reklamy

Reklama Tygodnia filmu polskiego organizowanego przez Dom Krakowski w Norymberdze


Czasopismo


Czasopismo

Projekt czasopisma „blob” o architekturze organicznej, obejmujący: winietę, serię trzech okładek kolejnych numerów, oraz wnętrze. Cały projekt dostępny na stronie: http://issuu.com/ agakonieczna/docs/blob.

Architektura organiczna

Nr 1/2009 Cena 13zł

Po prawej: seria trzech okładek

1


Architektura organiczna

Architektura organiczna

Nr 2/2009 Cena 13zł

Nr 3/2009 Cena 13zł

1

1


Czasopismo

Projket czasopisma „blob” o architekturze oraganicznej Po prawej: spis treści


PRZEGLADARKA 4 Kalendarium 5 Art Forum Berlin 2009 6 Interaktywna przechadzka po Teatrze Studio 8 Hansaviertel – miasto jutra FUNDAMENTY 10 Fantastic Futuristic Archigram 16 Dyscyplina w spontanicznosci PRZESTRZENIE 20 The Cloud: cyfrowa chmura nad Londynem 25 Fabryka zakleta w diament 28 Budynek skrojony na miare NA POZIOMIE 32 Najlepsze budynki 2009 36 Ekobiuro Elithis Tower LUDZIE ARCHITEKTURY 39 Jean Nouvel i ornament 43 Designer Greg Lynn NOWE TECHNOLOGIE 47 Masdar – samowystarczalne miastoprzyszłosci 51 MahaNakhon Tower – budynek z „ubytkami”

Archigram, 10

2

Fragment muru, 16

Elithis Tower, 36

Hansaviertel, 28

Ornament, 39

Masdar, 47

The Cloud, 20

Modul, 43

3


Czasopismo

Projket czasopisma „blob” o architekturze oraganicznej Po prawej: wybrana rozkładówka


LUDZIE ARCHITEKTURY

Z Architekci skupieni w Archigramie wydawali czasopismo o tym samym tytule i publikowali w nim swoje artykuły i futurystyczne rysunki. Nie traktowali techniki jako ideologii, która zbawi swiat. TOMASZ BARAN, MARTA ANTONIAK

12 blob 1/2009

orda w Dearbon w 1953 roku). W krótkim czasie kopuły stały sie symbolem wysokiego stopnia rozwoju amerykanskiej techniki pierwszorzadnym towarem eksportowym i nie tylko. Kopuły powstawały dzieki podziałowi metodami gedezyjnymi powierzchni kuli, na trójkaty sferyczne. Fuller twierdził, ze odkrył uniwersalny system budowy wszechswiata i ze dzieki jego budowlom mozliwe bedzie zachowanie zycia na ziemi w sztucznym uniwersalny srodowisku. Według tego podejecia, nasyconego technika i inzynieria – budowle nie oddziałuja na siebie i na człowieka oraz sa masowym wyrobem przemysłowym. Z mozliwosciami techniki swoje myslenie i projekty wiazały takze inne grupy: brytyjska grupa Archigram i japonscy metabolisci.

F������������ ������� Architekci skupieni w Archigramie wydawali czasopismo tym samym tytule i publikowali w nim swoje artykuły i futurystyczne rysunki (pierwsze wydanie w 1961 roku). W przeciwienstwie do Fullera nie traktowali techniki jako ideologii, która zbawi swiat, tylko jako narzedzie w projektowaniu. Chcieli takich przeobrazen, w których jednostka zupełnie sie wyzwala od materialnych wiazów, przeobrazajac miasto w luzny zbiór mobilnych kabin (tzw. idea „systemu obsługi”). W tym duchu nalezy tez odczytac propozycje francuskich architektów Paula Maymont i Yona Friedmana, którzy proponowali miasta pływajace i miasta zawieszone nad innymi miastami.Na architektura tego okresu wpływ miały działania japonskiej grupy metabolistów: Kionori Kikutake, Kisho Kurokawa, Masato Otaka, Arata Isozaki. Matabolisci działali od ok. 1960 roku; nazwa zapozyczona z greckiego słowa metabole, znaczyła tyle co nieustajaca przemiana wszystkiego, wymienialno. Paula Maymont i Yona

Forda w Dearbon w 1953 roku). W krótkim czasie kopuły stały sie symbolem wysokiego stopnia rozwoju amerykanskiej techniki i pierwszorzadnym towarem eksportowym i nie tylko.

P����������� ���� Kopuły powstawały dzieki podziałowi metodami gedezyjnymi powierzchni kuli, na trójkaty sferyczne. Fuller twierdził, ze odkrył uniwersalny system budowy wszechswiata i ze dzieki jego budowlom mozliwe bedzie zachowanie zycia na ziemi w sztucznym uniwersalny srodowisku. Według tego podejecia, nasyconego technika i inzynieria – budowle nie oddziałuja na siebie i na człowieka oraz sa masowym wyrobem przemysłowym. Z mozliwosciami techniki swoje myslenie i projekty wiazały takze inne grupy architektów: brytyjska grupa Archigram i japon scy metabolisci. Architekci skupieni w Archigramie wydawali czasopismo tym samym tytule i publikowali w nim swoje artykuły i futurystyczne rysunki (pierwsze wydanie w 1961 roku). W przeciwienstwie do Fullera nie traktowali techniki jako ideologii, która zbawi swiat, tylko jako narzedzie w projektowaniu. Chcieli takich przeobrazen, w których jednostka zupełnie sie wyzwala od materialnych wiazów, przeobrazajac miasto w luzny zbiór mobilnych kabin.

P�������� ������ W tym duchu nalezy tez odczytac propozycje francuskich architektów Paula Maymont i Yona Friedmana, którzy proponowali miasta pływajace i miasta zawieszone nad innymi miastami.Na architektura tego okresu wpływ miały działania japonskiej grupy metabolistów: Kionori Kikutake, Kisho Kurokawa, Masato Otaka, Arata Isozaki. Matabolisci działali od

13


Czasopismo

Projket czasopisma „blob” o architekturze oraganicznej Po prawej: wybrana rozkładówka


BEN FRY

Pole z krzywa, wizualizacja komputerowa, widok og贸lny Pole z krzywa, wizualizacja komputerowa, widok z przodu Pole ze styczna krzywa, widok z g贸ry, frg.

16 blob 1/2009

17


Czasopismo

Projket czasopisma „blob” o architekturze oraganicznej Po prawej: wybrana rozkładówka


BEN FRY

W krótkim czasie kopuły stały sie symbolem wysokiego stopnia rozwoju

Piec niesamowitych budowli kopułowych Fullera (np. amerykanski pawilon na targach poznanskich z 1957 roku). Fuller był najsłynniejszym konstrutorem amerykanskim tych czasów. Skonstruował liczne kopuły geodezyjne (pawilon amerykanski na Expo 1967 w Montrealu, zakłady Forda w Dearbon w 1953 roku). W krótkim czasie kopuły stały sie symbolem wysokiego stopnia rozwoju amerykanskiej techniki i pierwszorzadnym towarem eksportowym i nie tylko. Kopuły powstawały dzieki podziałowi metodami gedezyjnymi powierzchni kuli, na trójkaty sferyczne. Fuller twierdził, ze odkrył uniwersalny system budowy wszechswiata i ze dzieki jego budowlom mozliwe bedzie zachowanie zycia w sztucznym srodowisku.

T���� ���������� Według tego podejecia, nasyconego technika i inzynieria – budowle nie oddziałuja na siebie i na człowieka oraz sa masowym wyrobem przemysłowym. Z mozliwosciami techniki swoje myslenie i projekty wiazały takze inne grupy architektów: brytyjska grupa Archigram i japon scy metabolisci. Architekci skupieni w Archigramie wydawali czasopismo tym samym tytule i publikowali w nim swoje artykuły i futurystyczne rysunki (pierwsze wydanie w 1961 roku). W przeciwienstwie do Fullera nie traktowali techniki jako ideologii, która zbawi swiat, tylko jako narzedzie

20 blob 1/2009

Piec niesamowitych budowli kopułowych Fullera (np. amerykanski pawilon na targach poznanskich z 1957 roku). Fuller był najsłynniejszym konstrutorem amerykanskim tych czasów. Skonstruował liczne kopuły geodezyjne (pawilon amerykanski na Expo 1967 w Montrealu, zakłady Forda w Dearbon w 1953 roku). W krótkim czasie kopuły stały sie symbolem wysokiego stopnia rozwoju amerykanskiej techniki i pierwszorzadnym towarem eksportowym i nie tylko. Kopuły powstawały dzieki podziałowi metodami gedezyjnymi powierzchni kuli, na trójkaty sferyczne. Fuller twierdził, ze odkrył uniwersalny system budowy wszechswiata i ze dzieki jego budowlom mozliwe bedzie zachowanie zycia na ziemi w sztucznym srodowisku. Według tego podejecia, nasyconego technika i inzynieria - budowle nie oddziałuja na siebie i na człowieka oraz sa masowym wyrobem przemysłowym. Z mozliwosciami techniki swoje myslenie i projekty wiazały takze inne grupy architektów: brytyjska grupa Archigram i japon scy metabolisci. Architekci skupieni w Archigramie wydawali czasopismo tym samym tytule i publikowali w nim swoje artykuły i futurystyczne rysunki (pierwsze wydanie w 1961 roku). W przeciwienstwie do Fullera nie traktowali techniki jako ideologii, która zbawi swiat, tylko jako narzedzie w projektowaniu. Chcieli takich przeobrazen, w których jednostka zupełnie sie wyzwala od materialnych wiazów, przeobrazajac miasto.

21


Czasopismo

Projket czasopisma „blob” o architekturze oraganicznej Po prawej: wybrana rozkładówka


PRZESTRZENIE

Antonio Vacca, System Mapowania 1 Gabriel Moreno, Juan Cardenal, Torus mapping Pelagia Noctiruca, Matrixtaurus

28 blob 1/2009

29


Identyfikacja wizualna


Identyfikacja wizualna

Projekt identyfikacji wizualnej Domu Krakowskiego w Norymberdze obejmujący: logo, papier firmowy, zaproszenie, identyfikatory i wizytówki. Po lewej: logo Po prawej: papier firmowy i koperta


Identyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna Domu Krakowskiego w Norymberdze. Po prawej: identyfikator i wizyt贸wki


Identyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna Domu Krakowskiego w Norymberdze. Po prawej: zaproszenie


Malarstwo


Malarstwo I rok

Studium martwej natury, olej na tekturze. Po lewej: 50Ă— cm Po prawej: 100Ă—70 cm


Malarstwo I rok

Studium martwej natury, olej na tekturze. Po lewej: 100Ă—70 cm Po prawej: 100Ă—70 cm


Malarstwo I rok

Studium martwej natury, olej na płótnie. 130×90 cm


Malarstwo I rok

Studium martwej natury, olej na tekturze i aktu, olej na płótnie. Po lewej: 70× 50 cm Po prawej: 160×100 cm


Malarstwo I rok

Studium martwej natury, olej na tekturze. Po prawej: 90Ă—70 cm


Rysunek


Rysunek

„Maszyny”, seria kolaży. Realizacja zadania pod tytułem: „Mutacje”.


Rysunek

„Maszyny”, seria kolaży. Realizacja zadania pod tytułem: „Mutacje”.


portfolio  
portfolio  

wstępna wersja portfolio, która wkrótce będzie uzupełniona

Advertisement