Issuu on Google+

Adrian Jaszczak P

O

R

T

F

O

L

I

O


POJEDYNCZE


SERIE


HODOWCY Gołębie hodowane są w setkach ras i odmian, dziesiątkach rodzajach umaszczenia i rysunku. Niektóre wprawiają nas w zachwyt niezwykłą strukturą piór, inne interesującą budową, umiejętnościami, inteligencją. Gołębie, ptaki typowo stadne, w stada łączą też swoich miłośników – ta pasja jednoczy starych z młodymi, bogatych z biednymi, miastowych z tymi żyjącymi na wsi. Kluby hodowców zrzeszają całe wielopokoleniowe rodziny i wciąż zarażają bakcylem coraz to nowych członków. Przyjaźń człowieka i gołębia jest równie piękna jak przyjaźń człowieka i konia oraz człowieka i psa. I, co ciekawe – posiada niemal tak samo długą historię.


Bad Muskau Małe miasteczko przy granicy Polsko-Niemieckiej. Raz do roku przechodzi tędy kolorowa parada składająca się z przebranych mieszkańców i udekorowanych wozów. Wszystko to okraszone wesołą muzyką i masą słodyczy.


Stolica Kanady Wieś Soce jest to dawna wieś starostwa bielskiego. Nazwa wsi wiąże się z pewnym podaniem. Otóż, kiedy w te strony przybyli pierwsi osadnicy, napotkali tu niewielkie źródełko, sączącą się z ziemi wodę. Założoną w tym miejscu osadę nazwali Soce – od socenia, czyli sączenia.


Miasto-ukryte historie Próba udokumentowania śladów obecności człowieka. Przebywając w przestrzeni miejskiej na każdym kroku można znaleźć pozostałości wydarzeń, które dają nam pewne wyobrażenie o tym co zaszło w danym miejscu. Takie ślady bardzo pobudzają wyobraźnię, ale mamy także świadomość, że nigdy nie dowiemy się całej prawdy, zawsze pozostanie to dla nas pewną tajemnicą.Fotografia