Page 1

Adrian Jaszczak P

O

R

T

F

O

L

I

O


POJEDYNCZE


SERIE


HODOWCY Gołębie hodowane są w setkach ras i odmian, dziesiątkach rodzajach umaszczenia i rysunku. Niektóre wprawiają nas w zachwyt niezwykłą strukturą piór, inne interesującą budową, umiejętnościami, inteligencją. Gołębie, ptaki typowo stadne, w stada łączą też swoich miłośników – ta pasja jednoczy starych z młodymi, bogatych z biednymi, miastowych z tymi żyjącymi na wsi. Kluby hodowców zrzeszają całe wielopokoleniowe rodziny i wciąż zarażają bakcylem coraz to nowych członków. Przyjaźń człowieka i gołębia jest równie piękna jak przyjaźń człowieka i konia oraz człowieka i psa. I, co ciekawe – posiada niemal tak samo długą historię.


Bad Muskau Małe miasteczko przy granicy Polsko-Niemieckiej. Raz do roku przechodzi tędy kolorowa parada składająca się z przebranych mieszkańców i udekorowanych wozów. Wszystko to okraszone wesołą muzyką i masą słodyczy.


Stolica Kanady Wieś Soce jest to dawna wieś starostwa bielskiego. Nazwa wsi wiąże się z pewnym podaniem. Otóż, kiedy w te strony przybyli pierwsi osadnicy, napotkali tu niewielkie źródełko, sączącą się z ziemi wodę. Założoną w tym miejscu osadę nazwali Soce – od socenia, czyli sączenia.


Miasto-ukryte historie Próba udokumentowania śladów obecności człowieka. Przebywając w przestrzeni miejskiej na każdym kroku można znaleźć pozostałości wydarzeń, które dają nam pewne wyobrażenie o tym co zaszło w danym miejscu. Takie ślady bardzo pobudzają wyobraźnię, ale mamy także świadomość, że nigdy nie dowiemy się całej prawdy, zawsze pozostanie to dla nas pewną tajemnicą.


Fotografia  

portfolio

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you