Page 1

Ad o b ew o rd p ress. co m / Ph o to sh o p D ersl eri / E fektl er / F o to ğ ra f E fektl eri / Ph o to sh o p i l e F o to ğ ra fl a rı Su l u Bo ya R esi m e Çevi r

Photoshop ile Fotoğrafları Sulu Boya Resime Çevirin Vatanay Özbeyli tarafından 22 Mayıs 2013 tarihinde yazıldı. ~ Yorum Yok + Değiştir

Bu makalemde sizlere herhangi fotoğrafı sulu boya resme nasıl çevirebileceğinizi anlatacağım. Bu pratik teknik sayesinde ileri derecede Photoshop bilgisine ihtiyaç duymayacaksınız. İlk olarak üzerinde çalışmak için bir görsel belirleyiniz. Ben aşağıdaki görseli kullanacağım.

Başlayalım.. Fotoğrafı Photoshop ile açtıktan sonra otomatik oluşan layerı 3 kere kopyalıyoruz. Bu işlem için layerın üzerini sağ tıklayıp Duplicate Layer diyebilirsiniz veya CTRL+J kısayol tuşunu kullanabilirsiniz. En sonunda elde edeceğiniz layer penceresi görünümü aşağıdaki gibi olacaktır.


Bu işlemi yaptıktan sonra üstteki 2 layerın (Layer 1 copy 2 ve Layer 1 copy 1) yanındaki gözleri tıklayarak onları görünmez kılalım. Daha sonra da Layer 1‘i seçerek işleme başlayalım.

Layer 1‘i seçtikten sonra Filter > Filter Gallery > Artistic > Cutout alanına gidiyoruz ve aşağıdaki değerleri giriyoruz.

Daha sonrasında Layer 1‘in normal olan Blending Mode değerini Luminosity olarak ayarlayın.


Şimdi Layer 1 copy 1‘in yanındaki gözü açıyoruz ve bu layer üzerinde çalışmaya başlıyoruz. Layer 1 copy 1′i seçtikten sonra Filter > Filter Gallery > Artistic > Dry Brush alanına gidiyoruz ve aşağıdaki değerleri giriyoruz.

Layer 1 copy 1‘in blending mode değerini de normalden Screen‘e çeviriyoruz. Şimdi son olarak Layer 1 copy 2‘in gözünü açıyoruz ve layerı seçiyoruz. Daha sonra Filter > Noise > Median alanına gidip aşağıdaki değerleri giriyoruz.

Median efektini uyguladıktan sonra Layer 1 copy 2‘in blending mode değerini Soft Light olarak değiştiriyoruz. Böylece işlemimiz tamamlanmış oluyor.

Sonuç


Benzer Konular: Photoshop ile Fotoğraf Üzerinde Doku Oluşturma Photoshop ile Kişileri Heykele Çevirme Photoshop ile Grunge Fotoğraf Efekti Photoshop ile Temel Yağmur Efekti Photoshop ile Gün Doğumu

Yazı Kategorisi : Efektler , Fotoğraf Efektleri , Öne Çıkanlar , Photoshop Dersleri Anahtar Kelimeler : boya , effect , how , Photoshop Dersleri , portre , resim , sulu , watercolor

Photoshop ile fotoğrafları sulu boya resime çevirin  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you