Page 1

Ad o b ew o rd p ress. co m / W o rd Press / E kl en ti l er / D I SQ U S i l e Yo ru m l a rı n ı zı R en kl en d i ri n

DISQUS ile Yorumlarınızı Renklendirin Egemen Özbeyli tarafından 03 Ekim 2012 tarihinde yazıldı. ~ 3 Yorum + Değiştir

Merhaba arkadaşlar, Bu paylaşımımda sizlere bloglarınızdaki yorum bölümünü zenginleştirmeniz için hazırlanmış çok güzel ve kullanışlı bir sistemi anlatmak istiyorum.Aslında uzun zamandır kullanıyor olsamda haftaiçi yaptığım gözlemlerde yorum bölümleriyle ilgili sıkıntılara rastladım,bundan dolayı WordPress için özel olarak eklentileride bulunan DISQUS sistemini sizlere şiddetle tavsiye ederim.

DISQUS ‘ın faydaları, DISQUS yorum bölümünüz için gerçek zamanlı tartışma ortamı sağlar Bunun dışında belirlediğiniz konulara Yorum yapıldığında haber alma ve Yanıtlama özelliği Yorum bölümüne medya dosyaları ekleme özelliği Mobil üzerinden kontrol edebilme Kullanıcı profili düzenleme ve Sosyal medya ağlarına entegrasyon En aktif kullanıcıları sıralama ve En büyük özelliklerinden biri SEO dostu bir yorumlama sistemi olması. Bunun dışında bir çok özelliğe sahip,Bu özelliklere göz atmak için DISQUS Feature sayfasına göz atabilirsiniz.


DISQUS’ı blogumuza nasıl ekleyeceğiz ? Bu sorunun cevabıda oldukça kolay,İlk olarak DISQUS (Sign Up) üzerinden kendimize bir üyelik açıyoruz. WordPress/Eklentiler bölümü altından DISQUS diye aratıp eklentiyi kurabilirsiniz yada WordPress Resmi Eklenti sitesinden indirip manuel olarakta kurulumu tamamlıyabilirsiniz. Ayrıca DISQUS ‘ı Tumblr ve Blogger gibi bir çok sistem üzerinde kullanabilirsiniz. Listenin tamamına göz atmak için buraya bakabilirsiniz. Kurulumu yaptıktan sonra eklentiyi aktive ederek DISQUS sisteminin kurulumunu tamamlamış oluyorsunuz.

DISQUS Tanıtım Videosu :


Bu tarzda birçok sistem mevcut fakat ben size uzun süredir kullandığım DISQUS’ı öneriyorum,Sistemle ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

Benzer Konular: DISQUS’ı Türkçeleştirme & Özgünleştirme En İyi WordPress Sosyal Paylaşım Eklentileri WordPress Devamını Oku Linkini Özelleştirelim Sitenizdeki kod öbeklerini renklendirelim Tüm Detaylarıyla SEO Plugin by SQUIRRLY

Yazı Kategorisi : Eklentiler , WordPress

Disqus ile yorumlarınızı renklendirin  
Disqus ile yorumlarınızı renklendirin