Page 14

Mässguide: stora villamässan & vår trädgård

14

utställare STORA VILLAMÄSSAN Monter Utställare

Monter Utställare

*

J26 J20 K32 A10

A28 H53

1:A Villan forstavillan.se

4evergreen www.4evergreen.se

a K43 A-hus AB www.a-hus.se B29 AEROC JÄMERÄ AS www.aeroc.se K51 Agentur Sari Ekberg www.agentursariekberg.se D48 AGF System AB www.agfsystem.se H25 Alfa Solvind i Skåne AB www.alfasolvind.se B06 Allaway/CDS AB www.allaway.se J38 AM Villabutiken AB www.villabutiken.nu SoletAer L48 Anebyhusgruppen www.anebyhusgruppen.se H58 ARITCO Lift AB www.aritco.se B41 Avloppsjouren AB www.avloppsjouren.se

ELON AB www.elon.se Energirådgivarna i Skåne www.ekrs.se Eriks Fönsterputs i Sverige AB www.eriksfonsterputs.se Ernst & Borg arkitektur www.ernstborg.se

Monter Utställare L66

Fairnet

L70 H02 K66 K10, U01

www.fairnet.se Fiskarhedenvillan

M

R

R

F C53 B19 C35 A27 B38 C41 C38 K63

www.fiskarhedenvillan.se

A08 E33 H49

Foam King Sweden AB www.foamking.se Folkpool AB www.folkpool.se FormTrappan AB www.formtrappan.se

Forno Stenugnar Sverige AB www.fornostenugnar.se Fönsterfabriken FF i Trelleborg AB www.smartafonster.se Fönstergården Idealfönster AB www.fonstergarden.se Lurs dörr AB

G B H41 BAGA Water Technology AB www.baga.se AquaRent R14 Barncancerfonden www.barncancerfonden.se C30 Bellevue Solskydd AB www.bellevuesolskydd.se B77, L60 Berlund www.coltellospirale.com L34 BM Nordic AB www.bmnordic.se H52 Bosch Värmepumpar www.bosch-climate.se E34 BrasVärme Syd AB / EuroFire www.eurofire.se

C E46 E06 L45 A02

Cederträ Väst www.cedertra.se CEDRAL www.cedral.se Comfortkudden i Malmö AB / Svenska Rehab Cremab Isolering AB www.cremab.se

D

D28 B20 C27 C34, G78 L12 B03 A16

Gabriel-Keramik AB www.gabrielkakelugnar.se

Gar-Bo Besiktning AB

Garageportexperten / Malmöporten AB www.garageportexperten.se

Glas In AB www.glasin.se

Glaskedjan Helsingborg www.astorp.glaskedjan.se

Göranssons Stugtillverkning AB www.stugtillverkning.se Götenehus AB www.gotenehus.se

H C44 K80 A12 K57 J58 L42

R

www.gar-bo.se

Hemmafönster Sverige AB www.hemmafonster.se Hemrex www.hemrex.se Hjältevadshus www.hjaltevadshus.se Hustvättarna i Sverige AB www.hustvattarna.se

HärjedalsKök AB www.harjedalskok.se

Högtrycksservice Öresund AB www.hogtrycksservice.se

KALK i Hammarlunda

Karin Formdesign / Personliga Hem

www.malmotidningen.se

Mariebergs Brasvärme AB mariebergs.com

R

Maat Entreprenad / Pelletskaminer i Skåne www.pelletskaminskane.se R Malmö Stad www.malmo.se Malmö Stadsnät malmo.se/Bo-bygga--miljo/Boende--nar

Malmötidningen

Contura/Nibe Stoves, Lotus Stoves, Vauni AB

Markisen från Arlöv AB www.markisenihöllviken.se Memira AB www.memira.se Mera System Plåt AB www.merasystem.se

Michale Badrumsmöbler www.michale.pl

Miljonlotteriet IOGT NTO / Swederent Holding AB www.miljonlotteriet.se Millbert Event AB www.millbertevent.se MOHV Malmö AB www.mohv.se Morupsfönster AB www.morups.se MP Fönster & Byggservice AB www.mpfonster.se

Myresjöhus AB www.myresjohus.se

N K46 H20, H30 B08

Naprapatlandslaget i Malmö AB www.naprapatlandslaget.se NIBE Villavärme www.nibe.se Nordiska Fönster www.nordiskafonster.se

B66

Nordkil Marine AB

Fönstergården Idealfönster AB

I

K67

Norrstar AB

H05 L30 C29

Danfoss Värmepumpar AB (Thermia Värme) www.thermia.se Det lille Rejsebureau A/S www.bornholmcamping.dk Duri Svenska AB /Trapprenovera.se www.trapprenovera.se

B05 Ikano Bostad www.ikanobostad.se H38 IVT Värmepumpar www.ivt.se

E13

www.norrstar.se Novoferm Garageportar www.novoferm.se

J

O

K21 H40 E21

E.ON Försäljning Sverige AB www.eon.se

K

Ecotech AB www.ecot.se Ekstrands Dörrar & Fönster AB www.ekstrands.nu

E38

Kakelugnspannan Keemera AB www.kakelugnspannan.com

www.optimalahem.se

P K44 E03 B44 A32 A52, U02 K74 H09 B27 H18

Konradssons Kakel AB www.konradssons.com KS Städ & Fönsterputs www.ksstad.se Kullaberg Tolv Invest AB www.kullaberggolv.se

www.daikin.se

E

R

www.karin.tv

miljo/Malmo-stadsnat.html

R04 E09 D06 L52 C02 L75 L35 L43 B24 D35 C17 A06

Optimala Hem

Karin Formdesign/Personliga hem

Daikin Sweden AB

Jafo AB/ Unidrain by Jafo www.jafo.eu Jonas Andersson Försäljning AB

A58

www.kalkihammarlunda.se

J44

H31 L38

Monter Utställare

www.nordkil-marine.se

Garageportcenter Skåne

E20 OA Design www.oadesign.se K79 OMK AB www.fix-universal.com www.renaskinn.com C03 Optimal Fastighetsförmedling Sverige AB www.optimalfast.se

L24 J02 D58 D03 C16 J47 K12, U04

Parkettfixaren DP Skåne www.parkettfixaren.se Erik Olsson - Fastighetsförmedling

Persiennexperten Svenska AB www.persiennexperten.se Pool Sweden AB www.poolsweden.se Poolbyggaren i Skåne AB www.poolbyggaren.net Poolteam / IC Distribution Sweden AB www.poolteam.se Prefabriken AB prefabriken.se Pronto Kakel AB www.prontokakel.se Provinshus AB www.provinshus.se Purus AB www.purus.se

Reformhus Sverige AB reformhus.se Rinkaby Rör AB www.rinkabyror.se RK Svetsmontage www.rksvets.com Roofia Franchise Sverige AB www.roofia.se Rullux Markis & Persienn AB www.rullux.se Ryds Glas AB www.rydsglas.se Rörservice i Skåne AB www.rorserviceiskane.se Panasonic Heating and Cooling

s E51, L56 D30 B61 E04 B09 E14 H13 C13

Sableline Sweden www.sableline.se Sector Alarm AB www.sectoralarm.se Silverforsen Spa AB

D41 K38 K15 B62 K28

Helsingborg

C69

www.silverforsenspa.com

SIMAB Ventilation & Sotning R www.simab.se

Skanör Stenhus AB Skorstensspararen www.skorsten.nu

Skurups Kommun www.skurup.se

R

Skåneportar AB/Crawford Center

Skånes Port & Montageservice AB www.portariskane.se Teckentrup Scandinavia

Skånsk Köksinteriör AB www.koksinterior.se Skånska Boställen www.skanskabostallen.se Sluta Gräv AB www.slutagrav.se Sluthalkat Sverige AB www.sluthalkat.se

Soffor&Sängar

www.sofforsangar.se

J12

T

www.skanorstenhus.se

Solflex AB www.solflex.se

Profile for Adfaktor

Massguide storavillamassan vartradgard 2017 lr  

Massguide storavillamassan vartradgard 2017 lr  

Profile for adfaktor