Page 1


Numer 1-GP Monaco

2 Transfery Dzień po wyścigu na Silverstone ustalone zostały 2 transfery Damian Dudziak przeszedł do Ferrari w którym czuje się jednak najlepiej a Gracjan Zuba odszedł z Ferrari do Renault w którym chce odzyskać dawna formę.

Gracjan Zuba

Ostatnio niejestes w zbyt wysokiej formie czy to przez to przeszedles do Red Bulla? Moja słabsza forma rozpoczęła się już w Ferrari . Mam nadzieję że w Red Bullu będę się lepiej spisywał.

jak uważasz czy w Red Bullu sie odrodzisz? zespół robi co może żeby dopasować bolid do mojego stylu jazdy więc jestem dobrej myśli

myslisz ze obronicie z Mateuszem Buczkiem 1 miejsce w klasyfikacji konstruktorow? Mój kolega z teamu bardzo dobrze sobie radzi jeżeli będę robił czasy na jego poziomie to obrona 1 miejsca w klasyfikacji konstruktorów może się udać.


GP Monaco

Nazwa toru: Lokalizacja: Pierwsze Grand Prix: Długość toru: Liczba okrążeń: Całkowity dystans wyścigu:

Circuit de Monaco Monte Carlo 1950 3.340 km 78 260.520 km


1 Trening Najbardziej prestiżowy weekend sezonu F1, GP Monako, tradycyjnie już rozpoczął się od środowych treningów. Najszybszym kierowcą na torze okazał się Damian Dudziak (1:11.049). Za kierowcą Ferrari uplasował się Mateusz Buczek i Adam Dziemianowicz. Za czołową trójka pierwsze treningi zakończył Dawid Wolkowicz, który wyprzedził Krystiana Sikorskiego oraz Łukasza Kurowskiego, za Łukaszem sesję zakończył Dawid Rola i Damian Dakor któremu pierwszy trening nieposzedl po myśli.

Wyniki: 1.Damian Dudziak (Ferrari) 1:11.049 2.Mateusz Buczek (Red Bull) 1:11.885 3.Adam Dziemianowicz (McLaren) 1:12.306 4.Dawid Wołkowicz (Mercedes) 1:12.375 5.Krystian Sikorski (BMW Sauber) 1:12.388 6.Łukasz Kurowski (Ferrari) 1:12.459 7.Dawid Rola (Renault) 1:12.547 8.Damian Dakor (McLaren) 1:13.308


Mateusz Buczek Redaktor: Mateusz pierwszy trening możesz zaliczyć do bardzo udanych przegrałeś tylko z Damianem Dudziakiem z Ferarri, Uzyskałeś lepsze czasy od kierowców Mclarena ,Saubera jak masz odczucia po tym treningu? Mateusz: Na trenie mój bolid z odpowiednimi ustawieniami spisywał sie wyśmienicie dlatego taki rezultat. Kierowcy McLarena jak i Saubera jeżdzili tez dobrze. Moje odczucia no na pewno radość. Redaktor: myślisz ze możesz wycisnąć z bolidu jeszcze więcej? Mateusz: Mam nadzieje ze uda sie na 2 treningu uzyskać jeszcze lepszy czas Redaktor: Czy ten dobry czas jest bardziej zasługą zespołu który dobrze przygotował bolid pod ten tor czy twojej świetniej jeżdzie? Mateusz: Napewno bez odpowiedniego ustawienia bolidu przez zespol nie uzyskal bym tego czasu ale to i ja sie namęczyłem żeby uzyskać ten czas Redaktor: Z teamu Red Bull odszedł Damian Dudziak myślisz ze z twoim nowym kolegą Gracjanem możecie obronić pierwsze miejsce w klasyfikacji konstruktorów? Mateusz: Mam nadzieje ze mój nowy partner będzie osiągał podobne rezultaty jak ja i obronimy sie Redaktor: Jak uważasz czy Damian Dudziak bezproblemowo wygra GP Monaco? Mateusz: Damianowi nie będzie lekko wygrać ten wyścig bo niespodziewanie Adam D. oraz Dawid W. maja bardzo dobre tępo tylko czy im sie uda utrzymać takie tempo z pełnym bakiem Redaktor: A co sądzisz o swoich rywalach jak oceniasz ich szanse patrząc na wyniki 1 treningu? Mateusz: Na 1 trenie świetnie pojechali Adam D. Dawid W. Krystian S, Łukasz K oraz Dawid R. Redaktor: jak myślisz czy kierowcy wytrzymają presje jaka ciąży na nich w tak prestiżowym GP? Mateusz: Ja sadze ze jak będą wszyscy jechali czysto i bez blednie to dojedzie większość

Redaktor: Na dzień wyścigu nie spodziewamy sie deszczu co dla ciebie było by bardziej korzystne jazda po suchej nawierzchni czy na mokrej? Mateusz: Jak dla mnie to deszcz ponieważ wiekszość kierowców nie potrafi jezdzić potak krętym torze w deszczu


2 Trening Damian Dudziak po raz kolejny okazał się najszybszym kierowcą na krętym i ciasnym torze w Monako.Na swoim najlepszym kółku w drugim treningu uzyskał czas 1:11.156. Za kierowcą Ferrari znalazł się Łukasz Kurowski i Mateusz Buczek.4 pozycję zajął Krystian Sikorski za nim uplasowali się kolejno Dawid Rola,Dawid Wolkowicz,Damian Dakor,GracjanZuba,Adam Dziemianowicz i Arek Bogusz.

Wyniki: 1.Damian Dudziak (Ferrari) 1:11.156 2. Łukasz Kurowski (Ferrari) 1:11.917 3. Mateusz Buczek (Red Bull) 1:12.328 4. Krystian Sikorski (BMW Sauber) 1:12.498 5. Dawid Rola (Renault) 1:12.736 6. Dawid Wolkowicz (Mercedes) 1:12.824 7. Damian Dakor (McLaren) 1:12.860 8. Gracjan Zuba (Renault) 1:13.108 9. Adam Dziemianowicz (McLaren) 1:13.259 10. Arek Bogusz (Force India) 1:14.125


Lukasz Kurowski Redaktor:2 pierwsze treningi pojechałeś bardzo dobrze twoje czasy pokazują ze będziesz liczył sie w walce o podium co sadzisz o swojej jezdzie?

Łukasz - Świetnie sie czuje na tym torze, uwielbiam tory uliczne, a w szczególności Monaco. Bardzo lubię szybko jezdzić przy samej bandzie, na tych wąskich uliczkach. To jest to! Redaktor :bolidy Ferrari na torze w Monaco są naprawdę mocne myślisz ze jakiś inny team jest w stanie wam dorównać?

Łukasz myślę ze Red Bull będzie deptał nam po piętach, no i zobaczymy co jutro pokaże Mercedes. Chodź nasze szanse na bardzo dobry wynik są duże. Redaktor :1:11.917 to naprawdę świetny czas myślisz ze możesz go jeszcze poprawić?

Łukasz - Oczywiście ze będe sie go starał poprawić, najbliższą okazje będe miał jutro na 3.treningu no Kwalifikcje, które bedą bardzo ważne na tym torze, ponieważ wyprzedzanie na tym torze jest bardzo trudne. Redaktor :co sadzisz o formie innych zespołów?

Łukasz - Myślę ze Red Bull, Mercedes i Renault mogą być bardzo groźne jutro. Redaktor :Tor w Monaco jest bardzo wymagający myślisz ze mniej doświadczeni kierowcy dojadą do mety?

Łukasz - Myślę że każdy może nie dojechać do mety. Ten tor jest naprawdę wymagający. koncentracja musi być od początku do końca. Redaktor :Na dzień wyścigu nie spodziewamy sie deszczu co dla ciebie było by bardziej korzystne jazda po suchej nawierzchni czy na mokrej?

Łukasz - Oczywiście lepiej bym czuł sie gdyby nie padło. Ponieważ nasz bolid jest ustawiony do jazdy po suchej nawierzchni. I spisuje się bardzo dobrze. Redaktor :Damian Dudziak przeszedł na początku tygodnia do Ferrari myślisz ze postąpił godnie nie wywiązując sie ze swojego kontraktu w Red Bullu?

Łukasz - Nie mnie to oceniać. Ja mogę tylko powiedzieć, ze Ferrari bardzo na tym zyskało. Redaktor :Ferrari traci do Red Bulla 54 pkt myślisz ze razem z Damianem odrobicie ta stratę i Ferrari sięgnie po mistrzostwo konstruktorów? Łukasz - Napewno będziemy o to walczy, a co z tego wyjdzie, pokażą nam najbliższe wyścigi.


3 Trening

W trzecim treningu wyraźnie widać było, że kierowcy podnieśli poziom ryzyka. Wielu miało problemy z bezpiecznym utrzymaniem bolidu na wąskim torze. Wszyscy chcieli pokazać na co ich będzie stać w kwalifikacjach.Najszybszy ponownie okazał się Damian Dudziak z Ferrari które zdeklasował rywali w każdej sesji treningowej.Na 2 pozycji znalazł się Krystian Sikorski który stracił do Damiana aż 1 sekunde,3 pozycję zajął Dawid Wolkowicz.Na kolejnych pozycjach znaleźli się Mateusz Buczek,Łukasz Kurowski,Adam Dziemianowicz,Damian Dakor,Arek Bogusz i Gracjan Zuba. Wyniki:

1. Damian Dudziak (Ferrari)1.10.889

2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9.

Krystian Sikorski(Sauber)1.11.854 Dawid Wolkowicz(Mercedes)1.12.122 Mateusz Buczek(Red Bull)1.12.311 Łukasz Kurowski(Ferrari) 1.12.528 Adam Dziemianowicz(Mclaren) 1.12.775 Damian Dakor(Mclaren) 1.12.990 Arek Bogusz(Force India)1.13.787 Gracjan Zuba(Renault)1.16.633


Kwalifikacje

Kwalifikacje tak jak można było się spodziewać wygrał Damian Dudziak z Ferrari uzyskując czas 1.11.026 Damian przejechał zaledwie 4 pomiarowe kolka które starczyły mu uzyskać czas do zdeklasowania rywali.0.6 słabiej pojechał 2 Krystian Sikorski który na tym torze jezdzi bardzo dobrze,3 był Łukasz Kurowski a potem kolejno Adam Dziemianowicz, Dawid Wolkowicz, Damian Dakor, Gracjan Zuba, Mateusz Buczek i Arek Bogusz. 1.Damian Dudziak (Ferrari)1.11.026

1. 2. 3. 4. 5.

Krystian Sikorski(Sauber)1.11612 Łukasz Kurowski(Ferrari) 1.12.247 Adam Dziemianowicz(Mclaren) 1.12.512 Dawid Wolkowicz(Mercedes) 1.12.572 Damian Dakor(Mclaren) 1.13.028 6. Gracjan Zuba(Renault)1.13.118 7. Mateusz Buczek(Red Bull)1.13.168 8. Arek Borgusz(Force India)


Ustawienie na starcie


1 3 5 7

Damian Dudziak

2

AdamDziemianowicz

Damian Dakor

Arek Bogusz

4 6

8

Łukasz Kurowski

DawidWołkowicz

Gracjan Zuba

Dawid Rola


Wyścig

Kolejne Zwycięstwo Damiana Dudziaka!! Szósty wyścig w tym sezonie za nami. Na torze działo się bardzo wiele. Wszyscy kierowcy walczyli o jak najlepsza pozycje do ostatniego metra. Najlepiej wypadł team Ferrari, Damian Dudziak był pierwszy, a tuż za nim znalaazł się Łukasz Kurowski. 43pkt zdobyte przez Ferrari w jednym wyścigu to sporo. Trzeci na metę dojechał Dawid Rola z Renault, a czwarty Adam Dziemianowicz, który miał problemy z bolidem. Przez pierwsze 15okr jechał tuż za drugim Łukaszem, lecz druga część wyścigu nie poszła po jego myśli. Ale zacznijmy od nowa. Na starcie niedziało się zbyt wiele tylko Arek Bogusz zdołał wyprzedzić Damiana Dakora z Mclarena, Reszta została bez zmian na pierwszych kółkach pierwsza trójka odjechała rywalom na kilka sekund .Bardzo blisko drugiego Łukasza Kurowskiego jechał Adam Dziemianowicz któremu wyścig wychodził wyśmienicie do 15 kolka kiedy to jego samochód przestał pracować jak należy,z tyłu nic się niedziało Damian Dakor jechał najgorszy wyścig w sezonie podobnie jak Gracja Zuba który jest kompletnie bez formy. 2 część wyścigu dla Adam była koszmarna rozbił bolid stracił swoje świetnie 3 miejsce i musiał zjechać do Pitstopu, Z przodu świetnie jechał Damian Dudziak który rozbił lekko bolid na ostatnim kółku i mało brakowało aby Łukasz Kurowski dogonił Damiana i wygrał Wyścig tak się jednak niestało i Damian wygrał swoje 5 Gp w sezonie.


Wyniki:

1. Damian Dudziak (Ferrari) 2. Łukasz Kurowski (Ferrari)

3. 4. 5. 6. 7. 8.

Dawid Rola(Renault) Adam Dziemianowicz (Mclaren) Dawid Wolkowicz(Mercedes) Gracjan Zuba (Renault) Damian Dakor(Mclaren) Arek Bogusz(Force India)

Łukasz Kurowski

R:Zajeles 2 pozycje to twoja najlepsza pozycja w sezonie jak ciężko na nią pracowałeś? Ł:Na treningach pokonywałem masę okrążeń, tylko po to aby wypaść jak najlepiej w wyścigu. Początkowo ćwiczyłem jak najszybsze okrążenia, następnie sprawdzałem jak spisuje sie bolid zatankowany do pełna. Ogólnie wyszło świetnie, dobry start i pewna druga pozycja. R:Ferrari zdobyło dublet jesteście blisko 1 pozycji w klasyfikacji konstruktorów myślisz ze juz w następnym wyścigu obejmiecie pozycje lidera? Zdobyliśmy dublet i bardzo sie z tego cieszę, udało sie wyprzedzić McLaren'a i mamy tylko 1pkt straty do BMW Sauber i 11 do Red Bull Racing. Wiec myślę ze jeżeli w GP Niemiec zaprezentujemy sie tak dobrze jak w Monaco, to będziemy liderami. R:polowe wyscigu blisko ciebie jechal Adam Dziemianowicz bales sie ze moze w ciebie udezy albo wyprzedzi? Tak, przez 16-17okr siedzial mi na plecach, az wkoncu wyprzedzil mnie na 19okr, bylo to moje okr. zjazdowe. W boxach przebywalem zaledwie 4s, gdyz nie mialem zadnych uszkodzen. Na nastepnym okr Adam zjechal i wyjechal ze strata do mnie 14s. Wtedy wiedzialem juz, ze 2miejsce jest bardzo blisko. Ostatecznie sie udalo dojechac do mety, na dobrej drugiej pozycji.


tabela Klasyfikacji Generalnej po Gp Monaco0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Damian Dudziak 143 Kr.Sikorski 77 Damian Dakor 48 Ł.Kurowski 47 Dawid Rola 41 Gracjan Zuba 38 A.Dziemianowicz 33 D.Wołkowicz 33 Ka.Sikorski 27 M.Kaczmarczyk 18 A.Bogusz 4 B.Lemiewski 0 … 0 … 0 … 0 … 0 … 0 … 0 … 0 … 0 … 0 … 0 … 0 … 0


Tabela klasyfikacji Konstruktor贸w 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Red Bull Sauber Ferrari Mclaren Renault HRT Mercedes Force India Torro Rosso Williams Lotus Virgin

114 104 103 83 57 50 23 23 22 14 0 0


rfactorleaguenr1  

rfactorleaguenr1.