Page 1

„MAN“ ir „Euro 6“: vokiškas

pragmatiškumas

Jau kitą mėnesį „MAN Truck & Bus AG” Miunchene sulauks per 200 savo klientų iš visos Europos – ten jiems oficialiai bus pristatyti nauji šio gamintojo vilkikų modeliai su „Euro 6“ emisijos standartą atitinkančiais varikliais. Įgaliotasis „MAN Truck & Bus AG” atstovas šalyje UAB „Adampolis“ tikisi, kad naujų modelių savybės ir galimybės dar labiau padidins „MAN“ patrauklumą mūsų rinkoje. „Drąsiai galime teigti, kad „MAN“ sėkmingai koja kojon žengia su kitais didžiaisiais Europos vilkikų gamintojais. Mūsų akimis, naujieji modeliai su „Euro 6“ standartu atitinka visus aukščiausius technologinius reikalavimus, todėl neabejojame, kad visi juos greit pamėgs“, – sako UAB Adampolis“ pardavimų vadovas Audrius Lukošius.

Pagrindinis dėmesys – kuro sąnaudoms „MAN Truck & Bus AG”, kurdami savo naujuosius modelus, didelį dėmesį skyrė kuro

6

Specialistas Nr. 1

sąnaudoms. Visuose „Euro 6“ emisijos standartą atitinkančiuose vilkikuose „MAN“ naudoja pagal poreikius valdomą aušinamų išmetamųjų dujų recirkuliacijos sistemą EGR ir atrankinės katalitinės redukcijos SCR technologiją. EGR sistema leidžia pasiekti žemą didžiausią degimo temperatūrą, susiformuoja mažiau azoto oksidų, o elektroniniu būdu valdoma sistema padeda žymiai pagerinti valdymą. Dėl EGR valdymo naudojant lambda zondą, net ir dinaminėmis sąlygomis, kiekvienam darbo momentui pasiekiamas optimalus EGR diapazonas. Tai užtikrina ypač aukštą našumą ir ekonomišką degalų bei „AdBlue®“ skysčio sunaudojimą. Į naujai sukurtą SCR technologiją, naudojamą apdoroti išmetamąsias dujas, įeina oksidacijos katalizinis konverteris, elektroniniu būdu valdomas paviršiaus dalelių filtras ir SCR katalizinis konverteris su „AdBlue®“ skysčio įpurškimu. Kitaip tariant, pereidamas prie „Euro 6“ emisijos standartą atitinkančius variklius, vokiečių


vilkikų gamintojas „MAN“ optimizavo įpurškimą ir degimą, kurie turi esminės įtakos kuro sąnaudoms ir dalelių susidarymui. Tiesa, „MAN“ šias technologijas savo vilkikuose pritaikys nebe pirmą kartą. „Jau keletą metų „MAN“ sėkmingai naudoja pagrindines technologijas, būtinas pagal „Euro 6“ emisijos standartą. Pavyzdžiui, SCR technologija įrenginėjama standartiniuose vilkikuose jau nuo 2005-ųjų, o dalelių filtro technologija CRTec – dar nuo 2002 metų. Tad „Euro 6“ standartas mums ne naujiena, o labiau ilgamečių projektų užtvirtinimas“, – teigia UAB Adampolis“ pardavimų vadovas. Taip pat Audrius Lukošius pastebi, kad vienas iš faktorių, lemiančių kuro sąnaudas, yra ir vairuotojas. „Nauji modeliai pasižymi dar patogesnėmis darbo ir poilsio erdvėmis. Prietaisų skydelyje viskas aiškiai išdėstyta, kad darbo metu papildomai neblaškytų vairuotojo dėmesio. Miego zona praplėsta tiek, kad maksimalizuoti žmogaus poilsio poreikius. Visa tai reiškia efektyvų ir ekonomišką vairavimo stilių, kas poto atsispindės degalų sąnaudose“, – komentuoja „MAN Truck & Bus AG” šalyje atstovas.

Nuo kitų metų – privalomi Nors transporto priemonės su „Euro 6“ emisijos standartą atitinkančiais varikliais bus privalomos tik nuo kitų metų sausio 1 dienos, naujų modelių poreikis jaučiamas jau dabar. „Gamintojų naujienos visuomet buvo ir bus aktualios mūsų klientams, neišimtis ir „Euro 6“ standartas. Aišku, dar tikrai keletą mėnesių tęsis pernykščių modelių „sezonas“, bet, tikėtina, kad pirmuosius „Euro 6“ modelius kelyje pamatysime jau netrukus“, – pažymi Audrius Lukošius. Naujuosius „MAN“ modelius su „Euro 6“ standartu galima užsakyti jau dabar, jiems bus suteikta 3 metų arba 450 tūkst. km. ridos garantija.

7

MAN EURO 6  

MAn Euro 6 nauji standartai