Page 1

ROČNÍK 7 . ČÍSLO 1.

DUBEN 2012


obsah

uvodnik V Drbně měsíce dubna se toho dozvíte spoustu o škole, najdete zde recenze her nebo články z oblasti IT. Jak víte tak 1. dubna je apríl, který je a bude plný žertíků. A další a poslední novinkou je, že kromě klasické papírové Drbny bude vycházet i eDrbna, kterou budete moci najít na školním COOL WEBu.

Adam Kolmačka Adam Kolmačka 8.B

Drbna Občasník, ročník 7, číslo 2 redaktoři: --grafické zpracování: Adam Kolmačka korektura: PaedDr. Taťána Štětinová adresa redakce: Drbna ZŠ Hudcova, Brno-Medlánky Hudcova 35 621 00 Brno

1

OBSAH

2

NOVÝ ŠKOLNÍ COOL WEB

3

LYŽÁK NA KOHÚTCE

4

OHLÉDNUTÍ ZA VÁNOCEMI

6

HLAS ČESKO-SLOVENSKA

6

OBSAH

7

OBSAH

8

OBSAH

9

OBSAH

10

OBSAH

redakční e-mail: idrbna@gmail.com web Drbny: www.hudcova.jecool.net web školy: www.zshudcova.cz

1


NOVÉ ŽÁKOVSKÉ STRÁNKY

Jak určitě všichni víte v lednu vznikly nové školní stránky, které slouží hlavně žákům. Nápad, že bych vytvořil podobný projekt, mě napadl už dávno před tím než za mnou přišel pan zástupce Šmarda a požádal mě o vytvoření menšího projektu, který by byl pouze pro třídu 8. B. Ale já jsem se rozhodl že tento web nebude pouze pro jednu třídu, ale pro celý druhý stupeň. Ze zprostředkováním mi pomohl a stále pomáhá Petr Freyburg, který se stará hlavně o programování a občasné psaní článků. Na webu najdete vše co potřebujete informace o škole, ze světa, fotky, videa, písničky, hry a mnohé další. Již dva týdny od zahájení provozu web navštívilo 500 osob a to hlavně z vašich řad. Oficiální název webu je COOL WEB a najdete ho na adrese www.hudcova.jecool.net Web prozatím není podporován vedením školy, ale usilovně se snažíme, aby web podporován byl. Velkou součástí webu jsou žákovské profily, ve kterých najdete vše o žácích druhého stupně. Od přezdívek přes informace „O mně“ po oblíbené a neoblíbené předměty a sociální sítě. Také zde najdete elektronickou verzi časopisu Drbna – takzvanou eDRBNU o které si přečtěte na straně 5

2


REKLAMA NA COOL WEB

VIDEO SPUSTÍTE KLIKNUTÍM NA OBRÁZEK Elektronická verze časopisu Drbna byla vytvořena právě proto, aby v ní mohly být i videa a další multimédia, které můžete přehrát přímo v dokumentu.

2


LVVK KOHÚTKA – OČIMA ŽÁKA Jako každý rok se sedmáci ZŠ Hudcova v Brně vypravili na lyžařský výchovný výcvikový kurz do Východní časti ČR na horskou chatu Kohútka v Beskydech. Pod vedením zkušených instruktorů žáci zlepšili své dovednosti na lyžích, ale i na snowboardu.

Cesta z Brna trvala přibližně dvě a půl hodiny cesty po dálnici, ale také vesnickými cestami. Kurz byl zaměřen především na utužení třídního kolektivu, ale i na dobré vztahy mezi třídami 7.A a 7.B. Po příjezdu na Kohútku jsme se ubytovali a vyrazili na sjezdovky. Byl tam 1 metr sněhu. Nejdelší sjezdovka má 1600 metrů. Lanovka má 4 sedačky a na dlouhém ocelovém laně je jich 77. Pobyt trvá 4 dny a lyžujeme 4 až 5 hodin denně. Kromě krásných zážitku a nových zkušeností jsme si z Kohútky odvezli také svačinku na cestu v podobě vepřového řízku s chlebem a fruka… Cestou zpět jsme se zastavili v aquaparku ve Vsetíně. Na tomto kurzu nás doprovázeli naši oblíbení učitelé Jitka Hejzlarová, Ondřej Krátký, Ivo Šmarda a paní ředitelka Dagmar Černá. Kurz se velice povedl.

3


VZPOMÍNKA NA VÁNOCE Takže opět po roce jsou zase konečně tady. Upřímně už jsem si jich nemohla dočkat. Obzvláště teda vánočních prázdnin. A vůbec té atmosféry, kdy si celá rodina zasedneme ke krásně prostřené sváteční tabuli a nacpeme si pupky buď kaprem, nebo řízkem s bramborovým salátem anebo nějakým úplně jiným jídlem. Pak se od stolu přesuneme k vánočnímu stromečku a rozdáme si dárky. Už se na to moc těším a nemůžu se dočkat, až zase po dlouhé době uvidím celou moji rodinu. Ale když se nad tím tak zamyslím, říká se, že Vánoce jsou svátky klidu a míru. Ale je to pravda? Podle mého až tak moc ne. Protože upřímně, no nejsme už malé děti a víme, že dárky nenosí Ježíšek, ale s láskou nám je vybírají naši hodní rodiče. Řekla bych, že hodně z nás už chce také udělat rodičům a vůbec celé rodině radost a tak jim také vybírá nějaké ty dárky. A teď si vezměte jenom ta námaha, kterou vynaložíme na vymyšlení onoho dárku, což je pro mě osobně teda skutečný boj! Já na dárky nemám vůbec žádnou fantazii, když nemám tzv.“ svůj den“, kdy jsem schopná vymyslet i nevymyslitelné, tak vůbec nevím co si počít. Takže vymyslet dárky už to je namáhavé (teda pro někoho), ale to ještě není všechno. Také ty naše „výplody fantazie“ musíme umět zrealizovat. A to v těchto předvánočních časech znamená, neustále se tlačit v davu lidí, nudit se v nekončících frontách a samozřejmě si to všechno hradit ze svého. Je to velmi namáhavé, někdy nekonečné a myslím, že spousta lidí je ráda, když to má za sebou. Protože trmácet se v téhle zimě z města s přecpanými, těžkými igelitkami není tak úplně ideální představa o nakupování dárků a vůbec Vánocích. Ale na druhou stranu to stojí za to. Protože dárky udělají velkou radost, i když nejsou vždycky podle našich představ, což je u mě dost často- mám babičku, která mi nesmírně ráda pořizuje keramické věci. A i když já její nadšení z keramických dárků rozhodně nesdílím tak, vždycky když otevřu balíček s tou keramickou věcičkou a vidím babiččin nadšený výraz, tak z toho dárku prostě musím mít radost, už kvůli ní, určitě si s vybíráním dala velkou práci a já jí rozhodně nebudu kazit radost.

4


VZPOMÍNKA NA VÁNOCE Ale musím zase říct, dárky nejsou podstata Vánoc. Řekla bych, že to nejhlavnější na Vánocích, je setkání se s rodinou, se kterou se třeba během roku moc nevídáme, radost, smích, láska, zábava, štěstí, spokojenost, klid. Na vánocích není hlavní, aby bylo pod stromečkem hodně dárků, ale abychom byli všichni spolu, povídali si, smáli se a užívali si klidnou vánoční rodinou atmosféru. Ale teď si každý přiznejme pro koho je tohle podstatné? Myslím, že pro většinu je spíš to hlavní, aby našli pod stromečkem to, o co si napsali a hlavně aby toho tam pro ně bylo hodně. Není to dobře, ale dárky k Vánocům prostě neodmyslitelně patří. Přece jenom už nežijeme v dobách, kdy každý člen rodiny dostal pár ořechů a několik kusů sušeného ovoce. Jsme od malička „rozmazlováni“ krásnými dárky, a už máme v hlavě tak nějak zafixované, že pod stromečkem dárky být musí. Takže se ani nedivím, že pro hodně z nás jsou na Vánocích nejpodstatnější dárky.

5


HLAS ČESKO – SLOVENSKA Soutěž Hlas Česko Slovenska byla dříve v Nizozemí a v Americe. 12 února odstartovala v ČR a na Slovensku. Vysílá se na Nově a Markíze každou neděli. Během soutěže budou vystupovat známé osobnosti a porotci. Přihlásit se mohl každý, jedinou podmínkou je minimální věk 16 let. Ze všech soutěžících bylo vybráno 150 lidí, kteří vystoupí v televizi. Soutěž moderuje Leoš Mareš a Tina. V porotě zasedá Dara Rolins, Rytmus, Michal David a Josef Vojtek. Soutěž je jiná v tom, že porotci na soutěžící nevidí a tak je nemohou vybírat podle vzhledu nebo věku. Jsou otočeni směrem k divákům. Když se jim hlas líbí, zmáčknou tlačítko a křeslo se s nimi otočí. Každý porotce má svůj tým a soutěžící si může vybrat, do kterého chce jít. V týmu jich bude 14 a budou zlepšovat svůj zpěv. Zbytek vypadává. Poté soutěžící v týmu vytvoří dvojice, ale jen jeden z nich postoupí dál. Celkem 24 zpěváků a zpěvaček se dostane do přímého přenosu. Poprvé se do rozhodování zapojí televizní diváci. Dva soutěžící z každého týmu s největším počtem hlasů automaticky postoupí, dva vybere porotce a vyřazovat se bude postupně. Velkého finále se zúčastní 4 soutěžící – každý z jednoho týmu a diváci rozhodnou, kdo je hlas Česko Slovenska.

4

eDrbna  

EdRbna is ko

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you